Jaarvergadering Coöp. Zuivelfabriek „Venray Regering besluit het ruilverkavelingsplan „Lollebeek" te handhaven Pinksterfeest in recreatieoord Vlakwater FILMAGENDA Vrijdag 19 mei 1961 No. 20 TWEE EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS druk en uitgave van den munckhof n.v. venray WFFKRI AH VOOR VFNRAY FN HM^TPF^FN advertentieprijs 8 ct. per mm. GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 150652 VV C«CiIVOLAU V V ErlVlX A I CflN UIVlo 1 IvJCflYEfIN PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (bu abonnements- (buiten Venray 1.75) 99 Ternauwernood 150 leden van de 1000 waren aanwezig op de za terdag gehouden jaarvergadering van de Coöp. Zuivelfabriek „Venray". Gezien het belang van deze vergadering, niet een aantal om te juichen. En het is zeker onbegrijpelijk als de agenda, buiten an dere punten om, ook de toekomst van de K.I. aan de orde stelt. Een toekomst, waarover juist in de laatste vergaderingen nog al een en ander te doen is geweest. SCHEIDING VAN MOEDER EN DOCHTER Be Rijksveeteeltccnsulent ir. W. v. Wijk en Dr. Tacken waren in hun hoedanigheid van vcorz'tter en se cretaris van de Prov. Commissie var Toezicht op de uitvoering van de K.I. in Limburg, speciaal naar deze vergadering gekomen om over de toekomst van de „Venrayse" K.I. te spreken. Uit de toelichting van ir. W. van Wijk, werd duidelijk, dat sinds het Landbouwschap het toezicht op de K.I. in Nederland van de minister van Landbouw opgedragen kreeg wel iets veranderd is. Het landbouwschap heeft nl. een Centrale Commissie van Toezicht in gesteld, die o.m. aanpassing eist van reglementen en statuten aan de door het landbouwschap gestelde eisen t.a.v. de K.I. Deze aanpassing moet voor Venray op 1 jan. 1962 ge reed zijn. Ze houdt o.m. in, dat de tot heden gevolgde wijze van werken, waarbij de zuivelfabriek optreedt als rechts persoon, niet meer aanvaard wordt Al is het meer verklaarbaar, dat 10 jaren geleden een zuivelfabriek hulp en bijstand verleende bij de oprichting van een K.I., thans heeft dit een zodanige vlucht genomen, dat zelfstandigheid mag en kan ge- eist worden. In dit verband noemde de heer ir. v. Wijk ook enkele cijfers, waarbij o.m. bleek, dat in 1950 1 kwart mil joen koeien ge-insemineerd werden, maar in 1960 ruim 1 miljoen. De Prov. Commissie, die door de Centrale Commissie om advies ge vraagd wordt, heeft besloten om geen gunstig advies te verlenen als de zuivelfabriek „Venray", ook in de toekomst rechtspersoon zou blij ven in de Venrayse K.I., of 't moest zijn dat het overgrote deel der leden zulks beslist zou wensen. Maar dit geloofde ir. v. Wijk niet. gezien de wens, die een deel der le de al heeft laten horen om zich aan te sluiten bij het K.I.-Centrum Nrd- Limburg, terwijl de Brabantse leden van de fabriek helemaal geen be moeienis hebben met de K.I. Ven ray. Het zal dus noodzakelijk z\jn, dat of een nieuw, zelfstandige K.I.- vereniging Venray wordt opge richt, of dat de leden zich alle maal aansluiten bij de K.I. Noord- Limburg. Een derde mogelijkheid is er, dat een deel van de leden van de fabriek een nieuwe K.I.- vereniging opricht, terwijl een an der deel naar Horst gaat. Maar in dit geval zal toch een behoorlijke grensafbakening mogelijk moeten zijn voordat de Commissie hierin gunstig zal adviseren. Een en ander behoeft niet op stel en sprong, maar moet wel voor nieuwjaar 1962 geregeld zijn. Al heeft de scheiding van moeder en dochter al eerder in het verleden punt van bespreking uitgemaakt, en zou ze ook zonder aandrang van de Centrale Commissie wel tot stand gekomen zijn, het is duidelijk, dat men een scheiding thans misschien nog wel enige complicaties met zich kan brengen. Maar de heer Loonen sprak de hoop uit dat men zou kunnen komen tot een eensluidend besluit. Hoe een en ander het beste ge regeld kan worden, zal de tijd leren, maar wellicht dat men via de Fok- en Controleverenigingen eens deze kwestie kan bespreken en dat voor standers en tegenstanders proberen om tot elkaar te komen. In diezelfde zin sprak ook de heer Jenniskens uit Ysselsteyn, die er bo vendien op wees, dat de veehou ders zich goed dienen te realiseren, welk een gewichtig besluit in de na bije toekomst van hen allen ver wacht wordt. Een besluit, dat het overdenken meer dan waard is. Voorzitter Geurts benadrukte, dat de Zuivelfabriek, desgewenst, de helpende hand zal bieden in de re organisatie en wel voor alle partijen, indien die er zouden komen. Maar voor geen enkele partij zullen in zo'n geval financiële verplichtingen of andere bindingen worden aange gaan. Het voorstel om de K.I. los te ma ken van de fabriek werd door 110 leden goedgekeurd. „Neen" stemden 25 leden en 11 stemmen waren on geldig. K.I.-RAPPORT Daarmede is dus een einde geko men aan de K.I., die 10 jaren lang opmerkelijke successen wist te boe ken, toen ze onder de zuivelfabriek ressorteerde. Het verslag van 1960 kwam daar nog even op terug. Gezien het feit, dat we in de loop van het afgelopen jaar in een twee tal artikelen reeds veel aandacht aan de resultaten van 10 jaren K.I. in Venray hebben gewijd, mogen wij ons ontslagen achten hierop nog verder in te gaan. Uit het jaarverslag 1960 blijkt dat twee stieren werden aangekocht t.w. Norma's Gustaaf en Jetje's Dirk. Ze namen de open gevallen plaatsen van Dorus en Tinie's Paul, die wer den afgeslacht. Jetje's Dirk werd voorlopig ingeschreven bij het NRS, Norma's Gustaaf definitief. Bijna 9400 inseminaties werden uitgevoerd, waarbij opvalt, dat Mia's Paul minder gevraagd is, waar schijnlijk vanwege de vererving en Norma's Gustaaf nr. 1 op de lijst staat. In het K.I.-rapport over 1960 wordt verder de keuring van Paul van Roosteren nog genoemd, als mede de goede resultaten op decen trale stierenkeuring te Neer, terwijl bovendien uitvoerig wordt ingegaan op de 100-kalveren-proef, die men bezig is te nemen van Norma's Gustaaf. Hoewel de onkosten gestegen zijn van 47.786 in 1959 tot 56.390 in 1960 is er nog een voordelig saldo van 11.689,76. Dit is reeds aan de leden terugbetaald. ZUIVELFABRIEK Een tweede belangrijk punt op deze vergadering was het jaarver slag van de zuivelfabriek. In zijn inleidend woord wees de voorzitter van deze vergadering de heer Geurts op de kwaliteit der melk, waarover U meer vindt bij de bespreking van het jaarverslag. Verder wees hij op de steeds gro ter wordende eis om zo modern mo gelijke verwerkingsmogelijkheden van de melk in te voeren. Een en ander zal grote investeringen kos ten, maar voordat hiervoor voorstel len gedaan zullen worden, heeft men contact gezocht met een 9 tal andere fabrieken, die dezelfde moeilijkhe den hebben. Door deze „club" is een studie commissie gevormd, die de moge lijkheden en moeilijkheden zal be studeren om in gezamenlijk overleg mogelijk de investeringen te beper ken en toch te komen tot ruimere en modernere verwerkingsmogelijk heden. JAARVERSLAG Het jaarverslag van de fabriek vermeldt een kleine teruggang der leden (van 1005 naar 998), maar het aantal koeien sloeg van 4.968 tot 5.153. Deze koeien leverden gem. 3.240 kg melk in '60, tegenover gem. 3.032 kg in 1959. Een stijging dus, die de moeite waard is. Wat de fabriek betreft, staat in 't verslag de uitbreiding van het ter rein voor bijna 28.000 vermeld en de aanleg van een nieuwe water bron en pompkelder voor 5.000. Nieuwe machines werden aange schaft voor 49.605 (1959 13.000), terwijl 2 nieuwe electro-bestelwa- gens het werk van de melk-verzor- gers kwamen verlichten. MELK De totale melkaanvoer steeg met 2 miljoen kg tot 16,7 miljoen kg, een stijging van 15.15 pet die ver uit gaat boven die van Zuid-Nederland 12.2 pet. en van heel Nederland 8.9 pet. Ook het vetgehalte steeg van 3,637 tot 3,684, terwijl ook de kwali teit naar boven ging. Kwam in 1959 39 pet. der melk in de le klasse, in 1960 was het 44 pet., waaraan de verhoging van de toeslag en de kor ting van 0,5 op 1 cent waarschijn lijk niet vreemd is. Uit verschillende onderzoekingen is gebleken dat de reinheid der melk nog te wensen overlaat. Ook de voorzitter wees in zijn voor woord op dit euvel. In de rond vraag vroeg men echter eens te onderzoeken of dit niet mede ver oorzaakt werd door de slechte en stoffige boerenwegen in onze ge meente. Zulk een onderzoek zal worden ingesteld. Van de aangevoerde melk werd o.a. 491.000 kg boter gefabriceerd, die bijna 1,8 miljoen opbracht (1959: 348.000 kg 1.4 miljoen). Bracht de boter in 1959 4,07 per kg op, nu 3,64. Hoewel de magere melkpoeder productie steeg met 3.7 miljoen kg tot 5.9 miljoen, werd belangrijk minder volle melkpoeder geprodu ceerd. 0.5 miljoen tegen 2.7 miljoen Het ruilverkavelingsplan „Lollebeek", het grote ruilverkavelings project van Noord-Limburg (11.700 ha) zal volgens plan verder ter uitvoering worden voorbereid met inbegrip van de voorgenomen ontginning van de omstreden Heidse Peel onder de gemeente Venray, welk gebied met de Dorper Peel onder de gemeente Horst in het ge heel van 't plan niet kan worden gemist. De minister'van Defensie heeft op grond van nader gebleken ongeschiktheid van het terrein afgezien van zijn aanspraken op de Heidse Peel als militair oefen terrein. De regering heeft besloten, naar het ministerie van landbouw en visserij mededeelt, het ruilverkavelingsplan ongewijzigd te laten en de ontginning van de Heidse Peel in het raam van de cultuur technische werken mogelijk te maken. De regering heeft hiertoe kunnen beslissen omdat zij tevens een oplossing heeft gevonden voor de met de bestemming van de Heidse Peel samenhangende problemen van recreatie en natuurbescher ming. De bestemming van het naburige gebied van „Mariaveen", dat was aangewezen als terrein voor ontginning, is gewijzigd. Het ge bied zal nl. worden overgedragen aan 't ministerie van onderwijs kunsten en wetenschappen en zal worden bestemd tot recreatie- en natuurbeschermingsgebied. Mariaveen-Noord (350 ha), Maria veen-Midden (300 ha) en Maria- veen-Zuid (150 ha) zullen dan samen een nieuw Peelreservaat kun nen vormen van 800 ha, naast het bestaande Peelreservaat onder Nederweert ten Noorden van de gemeente Weert. De regering hoopt dat het mogelijk zal zijn het „Mariaveen"-re- servaat nog uit te breiden met gronden van de aangrenzende Griendtveense Peel (250 ha), welke thans eigendom zijn van de ge meente Horst. Blijkens mededelingen, uit Horst zal hiertegen beslist geen be zwaar gemaakt worden, integendeel zelfs, Hdrlt heeft reeds bij het begin der moeilijkheden juist de Griendtveense Peel als compensa tie aangeboden en hierdoor -de regering haar beslissing een stuk gemakkelijker gemaakt. Voor het overige verwijzen wij naar het artikel in ons tweede blad. kg. In totaal werd 6.7 miljoen kg melk tot poeder verwerkt. Voor de toekomst vreest men een verslechtering van de resultaten om dat de productie-methode veranderd is. Voorzieningen voor de toekomst zullen nodig zijn. WAT WIJ GEBRUIKEN Er werd beduidend meer natuur boter verkocht nl. 25.000 kg tegen 23.000 in '59 maar ook de magarine- verkoop steeg met 4.000 kg tot 42.000 kg. De kaasomzet bleef ongeveer hetzelfde, maar wel werd meer slag room, meer flessenmelk, meer rijste pap, meer havermoutpap, meer vla en koffiemelk verkocht. Het karnemelk-verbruik en dat van losse melk liep terug, maar roomijs werd daarentegen bedui dend meer geconsumeerd. Men zou hieruit kunnen conclu deren, dat de welvaartsstijging ook in dit jaarverslag merkbaar is, maar terwijl hier 42,3 pet. van de con- sumptiemelk in fles wordt verkocht, haalt men nog lang niet het lande lijk gemiddelde van 63 pet. RESULTATEN Het 55ste bedrijfsjaar der fabriek, waarin voor het eerst meer dan 15 miljoen kg melk ontvangen werd, is een gunstig jaar geweest. Ondanks gestegen kosten (loonsverhogingen en meer-kosten hogere melkaanvoer) 369.023,42, wat neer komt op 2,21 per 100 kg. Hiervan hebben de leden reeds 1 per 100 kg uitbetaald gekregen, zo dat thans nog te verwachten is 1,21. Vooraf wordt hiervan f 35.000 gereserveerd en de rest wordt terug betaald. Tenslotte vermeldt het jaarverslag nog een goed geslaagde handmel- kers-cursus in Ysselsteyn en Vrede- peel, terwijl in Geijsteren en Leu nen een cursus voor melkmachine gebruikers werd gehouden. De toename van melkmachines is groot en in dit najaar wordt in Ys selsteyn weer een dergelijke cursus gegeven. Over het veescharen en de runderhorzelbestrijding is men best tevreden. De melkcontrole loopt goed, maar de belangstelling voor de eiwit controle mocht groter wezen, temeer waar voor de leden van de melkcon trole de prijs van de eiwitcontrole is teruggebracht van 9 op 5 per koe. Het jaarverslag werd zonder meer goedgekeurd. BESTUURSVERKIEZINGEN In deze vergadering werden ook de heren van Dijck Heide (139 stemmen) Fr. Geurts Geijsteren (139 stemmen) en J. Janssen Vredepeel (142 stemmen)) als bestuurslid her kozen. De heer Emonts werd met 144 stemmen als lid van de raad van toezicht herkozen. In zijn inleiding sprak voorzitter Geurts nog een woord van nage dachtenis aan oud-Deken Berden, die jarenlang adviseur is geweest der fabriek. Tevens wenste hij alsnog de heer Loonen geluk met zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje Nassau en memoreerde het vele wat de heer Loonen voor de agrariërs heeft gedaan. j De vergadering had een vlot en I geanimeerd verloop. In het komende Pinksterweekend zal de kinderspeeltuin op het Vlak water behalve de vele, vele attrac ties, die het park zoal geeft, nog verschillende nieuwe dingen worden opgeslagen, zoals botsauto's, een echte carrousel, er zullen tentjes ko men met rad van avontuur en an dere dingen, kortom het zal er nu helemaal een feest worden voor jong en oud, temeer waar er 's avonds ook nog gedanst kan wor den en b.v. een wijnbar voor een prettige sfeer zal zorgen. Men zal er zich dus met die dagen buitengewoon goed kunnen amu seren en zowel de jeugd als de ouderen kunnen er enkele prettige uren doorbrengen. GOED DOEL... Een en ander gebeurt voor een goed doel, dat daar twijfelen we niet aan, iedereen zal -aanspreken. Deze kermis, dit pinksterfeest wordt nl. georganiseerd voor invalide ver kenners, uit onze zuidelijke provin cies. Verkennerij en invaliditeit, dat schijnen twee begrippen te zijn, die wel lijnrecht tegenover elkaar staan. Want 't spel van verkennen is toch wel bij uitstek een bezigheid voor gezonde, normale jongens, die zich warm en moe kunnen maken in het sluipen en spoor-zoeken, in de 4ui" zend-en-een dingen, die de verken nerij 'hen biedt. Hoe wil nu een jon gen, die om wat voor oorzaak ook zich niet of maar moeilijk bewegen kan, die al jaren en jaren aan bed „gekluisterd" ligt, zoals dat heet, nu iets kunnen doen met dat rumoerige, levendige spel van verkennen? Zo op het eerste gezicht zit daar iets tegenstrijdigs in, maar het is 'n feit, dat er in Nederland toch spe ciale verkenners-groepen zijn, juist voor die knullen, die wat wij noe men, minder-valide zijn. Natuurlijk zijn de eisen, die aan zo'n jongens gesteld worden, anders dan die welke een gezonde jongen in de verkennerij heeft te volbren gen, maar toch ook weer niet zo, dat er van dat verkenners-spel niets meer over blijft SCHRIJVEN EN OP KAMP GAAN Deze jongelui zijn voor het me rendeel opgenomen in zgn. Epistel- groepen. Zij schrijven elkaar regel matig, hebben een eigen contactblad, waarin verschillende opdrachten staan en hebben eens per 3 maan den een patrouille-bijeenkomst. Ze worden dan links en rechts opge haald, in wagentjes gezet en komen dan bij elkaar, om een spel te doen. Een geweldige opgave voor de lei ders van zulke jongens, die handen tekort komen om alles behoorlijk te regelen. En dan is er eens per jaar het grote zomerkamp. Dan komen al die knullen bijeen om in tenten het gewone verkennersleven van iedere verkenner aan den lijve mee te maken. Een feest voor die jongens, waar wij gezonde mensen geen begrip van hebben. Want al kan hij niet lo pen, of al mist hij een arm of heeft andere gebreken daar wordt niet naar gekeken. Hij moet even goed in de kampkeuken zijn spulletjes klaar maken, voor zijn opdrachten zorgen en aan de spelen meedoen. Iets geweldigs voor deze jongens, die doorgaans het hele jaar het huis niet uitkomen, weinig aanspraak hebben en door hun minder validi teit feitelijk buitenge sloten zijn. Hier kan hij in dat zomerkamp rich uitleven in een ongecompli ceerd jongensspel, temidden van vrienden, die evenals hij weliswaar gehandicapt zijn, maar deze handi cap van elkaar niet meer zien en niet merken. Het is een belevenis op zich zulk een kamp mee te mogen maken en te zien hoe deze jongens andere mensen worden, temidden van zijn speelgenoten en volop jongen wordt in zijn spel Het was misschien wel goed, dat wij gezonde mensen, dat eens mee mochten maken, niet om die gehan dicapten te beklagen, maar om zelf eigen gezondheid beter te leren waarderen en de noodzaak te be grijpen van dit werk Het is ontzaggelijk moeilijk werk. Want alleen al zo'n kamp kost kapi talen. Er moeten voldoende wagen tjes zijn voor de jongelui (per stuk ongeveer 500) er moet speciaal vervoer zijn uit alle streken van 't land, er moeten verpleegsters rijn, doktoren die bij eventuele moeilijk heden direct kunnen helpen, er moet voor honderd-en -een ding gezorgd worden, waarvoor anders de gezon de verkenner zelf zorgt. De leiders hebben er een ontzaggelijk karwei aan, maar doen het graag omdat ze aan den lijve ervaren hebben, wat een enorm iets zo'n buitenkamp voor die jongelui betekent. Maar een en ander kost enorm geld, dat zal iedereen begrijpen.. Geld, dat deze jongens onmogelijk op kunnen brengen omdat hun min der validiteit het betreffende gezin al voor zoveel grotere uitgaven stelt dan normaal. Daarom organiseren die leiders telkens opnieuw festivi teiten om geld te verdienen voor dit buiten-kamp. En nu is dan de beurt aan Venray. O zeker, wij hebben geen epistel- groep en minder valide jongens hebben hier geen eigen verkenners- groep. Maar wat niet is kan ko men Afgezien daarvan houdt onze be zorgdheid voor de evenmens niet op bij de Venrayse grens. We gaan met dit Pinksterfeest zorgen voor de minder valide jongens uit ons land, die via dit verkenners-kamp nieu we levenslust en nieuwe levensmoed krijgen. We gaan als gezonde mensen de gehandicapte jeugd van Nederland helpen door dit zo noodzakelijke werk mogelijk te maken. Mogelijk te maken door een bezoek aan deze Pinksterkermis in 't recreatie-oord. Wij hebben dan een paar gezellige uren en bezorgen ook anderen die. EICHMANN FILM REEDS NU IN VENRAY Wellicht als eerste kleine' plaats ter wereld wordt gelijktijdig met de grootste wereldsteden de gloed nieuwe film over Adolf Eichmann, in Venray ter vertoning gebracht. Een film die begint waar elk men selijk denken ophoudt. Hoe was het mogelijk, dat een normaal man met normaal werkende hersens de massamoord tot een volmaakte or ganisatie opvoert en over zijn mon sterachtige prestatie trots is? Zoiets ontsnapt eenvoudigweg aan het menselijke bevattingsvermogen. En omdat zulk een man bestaat en het ogenblik op zijn vonnis wacht, is een film als DE JACHT OP ADOLF EICHMANN meer dan de moeite waard om te gaan bekijken. Men verwachtte van deze film eerlijk gezegd niet veel omdat men meende, dat pientere zakenlui een film uit hun mouw zouden schud den om geld te maken en dollars te trekken uit een ongezonde nieuws gierigheid van het publiek. Zelfs de grootste sceptici beken den, dat de film helemaal niet is ge worden wat zij vreesden maar be kenden, dat er zelfs een goede film gemaakt werd. Met voldoening stelde men vast, dat de makers van de film gewe tensvol en serieus hebben gewerkt op grond van de door de geheime Israëlische politie verstrekte docu menten. Het tweede gedeelte van de film waarin getoond wordt hoe Eichmann na de ineenstorting van het rijk, dat duizend jaar moest duren, werd op gejaagd en opgespoord in Spanje, Koeweit en Argentinië, is zelfs zo boeiend en spannend als een thriller van het zuiverste water. Dit getuigt voor de goede vak kennis van de mensen die deze film maakten en wat ook goed is, is het feit dat men niet getracht heeft een verklaring te vinden voor het on verklaarbare, hoe het mogelijk was om 6 miljoen mensen de dood in te jagen - en wat dat voor de mens die sterven gaat betekent, kan men zo aflezen op de ontzette gezichten in de eerste helft der film, waarin ook handig gebruik werd gemaakt van filmjournaals dat valt niet te verklaren. Deze film die geen opeenstapeling van gruwelijke beelden is wil slechts tonen WIE en HOE Eichmann was. Voor een goed beeld van het hui dige proces te Jerusalem is zulk een beeld onmisbaar. Deze film zal der halve ook U tot het oordeel en von nis doen komen, dat te Jerusalem wellicht zal vallen. HANDBOOG Zondag werd op de banen van St. Joris te Leunen, het le districtscon- ccurs gehouden van district XI. De uiislag was als volgt: Ere-afdeling: 1. St. Hubertus I 467 p.; 2. Batavieren I 466 p.; 3. St. Oda I 461 p.; 4. Ons Genoegen Ys selsteyn 454 p.; 5 Diana I 448 p.; 6. St Anna I 445 p.; 7. Batavieren II 426 p.; 8. Ons Genoegen I America 425 p.; 9. St Sebastiaan I 422 p. Klasse A: 1. Ons Genoegen II Ys selsteyn 425 p.; 2. Diana II 415 p.; 3. Rare Schutters I 380 p.; 4. St. Joris I 364 p.; 5. St. Hubertus II 354 p.; 6. Batavieren III 351 p.; 7. Willem Tell I 341 p.; 8. Ons Genoegen America 278 p. Klasse B: 1. St. Oda 2 403 p.; 2. Diana 3 370 p.; De Eendracht I 366 p.; 4. St. Anna 2 364 p.; 5. Rare Schutters 2 343 p.; 6. Ons Genoe gen Ysselsteyn 339 p.; 7. St. Sebas tiaan 2 300 p.; 8. St. Agatha I 285 p.; 9.'Willem Tell 2 214 p. Klasse C: 1. St. Oda 3 364 p.; 2. St. Jozef I 356 p.; 3. St. Hubertus 3 347 p.; 4, Batavieren 4 301 p.; 5. Griendtsveen Uitsp. I 277 p.; 6. Dia na 4 230 p.; 7. Ons Genoegen 4 Ys selsteyn 208 p.; 8. St. Sebastiaan 3 141 p. Klasse D: 1. St. Joris II 285 p.; 2. St Oda IV 281 p.; 3. Eendracht II 279 p.: 4. St. Anna3 246 p.; 5. Dia na V 190 p.; 6. St. Oda V 175 p.; 7. Rare Schutters 3 136 p.; 9. St. Hu bertus 4 124 p.; 10. Batavieren V 115 p.; 11. St Joris II 86 p. Pers. prijzen: 1. Jos. Wijnhoven, St. Anna 48 p.; 2. Jac. Siebers Diana 3x10; 3. L. Siebers Diana 4x9 na lot; 4. A. v. Ool St. Oda 4x8 na lot; 5. F. Janssen Ysselsteyn 4x7; 6. H. vd. Ven Willem Tell 4x6; 7. J. Hendriks St. Hubertus 4x5 na lot.; 8. A. Jas pers Ysselsteyn 4x4; 9. W. Rutten Rare Schutters 3x3; 10. J. Willems St. Sebastiaan 2x2; 1. H. Stevens Diana 3x1. Drietallen: 1. Diana 133 p.; 2. St Oda 128 p.; 3. Willem Tell 121 p. Mede door de resultaten van dit concours is St Oda Venray districts- kampicen geworden en zal binnen kort te Sittard de eer van dit dis trict moeten verdedigen. Het 2e districtsconcours wordt ge houden op 9 juli bij Ons Genoegen America. Op 11 juni opent St. Anna haar nieuwe banen en bij deze gelegen heid wordt een concours gehouden waaraan prachtige prijzen zijn ver bonden. Tevens zal door de verenigingen St Joris Leunen en St. Hubertus Merselo, nog een concours gehouden worden ter gelegenheid van hun 60- jarig bestaan. St. Joris in juli en St. Hubertus in augustus. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen le Pinksterdag 21 mei Dr. W.J.A. BLOEMEN Stationsweg 15 Telefoon 1465 2e Pinksterdag 22 mei Dr. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Telefoon 1335 Uitsluitend voor spoedgevallen GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de Kom. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS le Pinksterdag 21 mei Zr. T. TACKEN Landweertweg 22 telefoon 1629 2e Pinksterdag 22 mei Zr. Janssen, Kard. van Rossum- straat 4, tel. 1504. WANDELTOCHT Op zondag 28 mei organiseert de wandelsportvereniging .Servio" een lustrum -wandeltocht, de 5e in suc cessie. Er zijn prachtprijzen te ver dienen en men verwacht een grote deelname, zowel van groepen als van individuele lopers. Er zijn een diretal parcoursen, nl. van 10, 15 en 25 km.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 1