DE G CHOCOLADEHAGEL Sport in Venray ,lii8?l SiillSSlil APPELS textiel Venray bij haar vader thuis is, per auto mee te nemen. Door de Eerw. Zusters en te hulp geroepen politie werd dit voorkomen. Een en ander gaf onder de schoolkinderen 'n grote conster natie. Van de 61 ingeschrevenen der lichting 1937 werden 24 personen afgekeurd, 4 tijdelijk ongeschikt verklaard en 33 geschikt. Aan het R.K. Kerkbestuur te Merselo werd vergunning verleend tot het stichten van een verenigings lokaal aldaar. Heden zaterdag opening der H. Missie. Aan de Nachtegaal vierde het echtpaar J. Swinkels-Jacobs onder grote belangstelling de gouden brui loft. De bekende P. J. te Belfeld, beter bekend als de Witte van Wanssum, kreeg 2 jaren gevangenis straf voor een kippendiefstal. De eis was 3 jaren. van zaterdag 6 mei 1911 Te Kevelaer werd deze week aangehouden en naar de gevangenis overgebracht, zekere B. R, arbeider te Venray, verdacht van diefstal van nikkelwaren uit de fabriek van Frits Iding te Kevelaer. Deze week ontving de familie Michels te Merselo, bericht, dat hun familielid Joh. Michels, die voor enige tijd terug naar Amerika emi greerde, aldaar is overleden, ten gevolge van een val van een 110 m hoge brug. Te Oirlo wordt hedenavond H. Missie geopend, welke zal gehou den worden tot 10 mei. De heer Th. Peeters te Oirlo, leerling van de Rijksnormaalschool ten Venray, slaagde te Venlo voor het examen onderwijzer. Vanaf 1 mei is in het nieuw ge bouwd huis hoek Eindstraat-Hoen- derstraat een bakkerij, winkel en café geopend door G. Pijpers-Ver- meulen. Enkele prijzen door een schoen makerij geadverteerd: heren chroom-rijgbottines 3,40 le kw. chroom-jachtbottines 4, dames chroom knoop-rijglaars 3-4 vetl. sneeuw- of jachtschoen 3,40 ijzersterke werkschoenen 2,50 sterke bouwschoenen „2,85 jongensschoenen 1,90-2,70 fietsschoenen 2,40-2,1 verzolen en hakken 1, Alles prima handwerk. In de week van 28 april tot 5 mei zijn getrouwd: Peter Johannes Smits, 35 jr, en Gertrudis Derks 32 jaar. Jan Huisman, 28 iaar, en Johanna Willems, 22 jaar. Martinus Hendriks, 24 jaar, Maria Janssen, 19 jaar. Peter Johannes Rongen, 37 jaar en Johanna Loonen, 36 jaar. Theodorus Verheyen, 30 jaar en Maria Poels, 26 jaar. Jan van der Sterren, 27 jaar, en Petronella Muysers 30 jaar. S.V.V.-NIEUWS Een zeer sterk spelend IVO be zorgde ons le elftal een dusdanige tegenstand, dat tot de laatste mi nuut onzekerheid bleef heersen of deze laatste thuiswedstrijd wel in 'n overwinning voor Venray zou ein digen. Evenals in de laatste wed strijd het geval was, had onze ploeg nu ook weer na 5 min. de leiding genomen. Uit een goed door V. Lucassen opgezette aanval kwam de bal op de linkervleugel waar J. Smits een pasklare voorzet gaf en Vennekens de zaak verder afwerkte met een harde kogel in de linkerbeneden hoek. Daarna waren het ook nu weer de bezoekers die de meeste aandacht voor zich opeisten en onze verdedi ging handen vol werk gaf. Verschillende zeer gevaarlijke si tuaties deden zich in ons doelgebied voor en zonder het nu eenmaal noodzakelijke tikkeltje geluk zou in deze periode een achterstand voor onze ploeg zeker niet ondenkbaar zijn geweest. Vrouwe Fortuna, die ons menig maal lelijk in de steek heeft gelaten was ons nu echter goed gezind en zo kon tot de rust de voorsprong be houden worden. Het scheen echter, dat eerstge noemde Dame na de rust de verbin tenis abrupt verbroken had. Gedu rende lange tijd was Venray opper machtig en nu was het voor het IVO-doel menigmaal een drukte van belang. Tot doelpunten leidde dit echter niet, hoewel verschillende goede kansen zich voordeden. Uit een vrije trap wist IVO na ruim een half uur spelen de gelijkmaker te scoren, die voor rust zeker verdiend zou zijn geweest doch nu bij verrassing tot stand kwam. Gelukkig voor Venray kwam di rect hierop evenwel weer een voor sprong op het scorebord die, even eens op verrassende wijze, verkre gen werd; een schot op doel van zeer grote afstand door P. Smits ge lost verdween juist onder de lat en gaf onze ploeg weer uitzicht op de overwinning. Onder grote spanning verliep het laatste gedeelte van de wedstrijd, waarin Venray de kleine voorsprong wist te behouden en de gemoederen van de spelers nog al eens tamelijk verhit raakten bij al te felle duels. Een 2-1 overwinning voor Venray dus uit een wedstrijd die qua spel middelmatig was; het nogal onstui- i o fJeenitjk, htfboterham een complete vleesschotel bij de warme maaltijd I Zes worstjes in een blik. FRANKFURTER WORSTJES Een blik voor slechts 89 Ct. VOORDEEL 10 CT. PER BLIK Chocolade van de Gruyter heeft een grote reputatie. Puur of Melk kies wat U het lekkerst vindt. 2 pakjes kos ten tesamen normaal 130 ct. DEZE WEEK: BIJ AANKOOP VAN 4,00 2 pakjes wit; -/e$$ev Frili.de bekende sinaasappel limonade gazeu- se vraagt weer de aandacht als voordelige, smakelijke koele familiedrank. 2 flessen FRILI VOOR EEN GULDEN DUS J4 CENT GOEDKOPER Voorjaarssoep Een week voort^kkerbekken: groentesoep van 52 ct. en vermicêftisoep van 42 ct. tesamen deze week voor 75 ct. 1 pak GROENTESOEP en 1 pak VERMICELLISOEP samen HET SNOEPJE VAN DE WEEK VOOR SLECHTS 15 ct. BIJ ELKE F. 4.00 BOODSCHAPPEN. mige spel van de Veldenaren ver leidde onze ploeg tot een soortge lijke speelwijze, waardoor aan kwa liteit werd verloren, terwijl met het oog op het belang van de winst punten een zekere nervositeit merkbaar was. Doordat Wittenhorst thuis tegen Lindenheuvel niet verder kwam dan een gelijkspel kwam de 2e plaats weer vaster in onze handen. De voorsprong bedraagt nu 3 punten en uit de resterende uitwedstrijden zul len dus nog 2 puntjes gehaald moe ten worden om zeker te zijn van het spelen van promotiewedstrijden, te gen de bezetter van de 2e plaats in de andere Limburgse 2e klasse. Op zondag 7 mei a.s. kan deze be slissing vallen als onze ploeg er in weet te slagen om De Ster op eigen veld er onder te houden. Onze reserves kregen in Arcen 'n 3-2 nederlaag te slikken. Aanvanke lijk leek het er echter op, dat onze jongens een gemakkelijke overwin ning zouden kunnen behalen en wel dra hadden zij een 1-0 voorsprong bereikt. Vlak voor rust maakte Ar cen gelijk, nadat onze verdediging door goed werk dit gedurende ge ruime tijd had weten te voorkomen. Na de rust nam Arcen de leiding, docht kort hierop kwam de stand gelijk. Kort voor het einde beteken de een Arcen-doelpunt definitief de nederlaag voor ons 2e elftal. Het 3e elftal voldeed aan onze verwachtingen en hield de strijd in Geijsteren onbeslist 1-1. Venray 4 nam het zekere voor het onzekere en klopte Tienray 2 over tuigend met 6-2. Met invallers voor midvoor en spil wilde het in de eerste speelhelft nog niet te best vlotten waardoor de rust met een 1-1 stand inging. Na de rust draaide het elftal ech ter op volle toeren en werd de stand tot 6-1 opgevoerd. Door een cadeautje van de scheidsrecter kwa men de Tienrayers nog tot 6-2 bij welke stand het einde kwam. Venray 5 liet het in America te gen America 3 lelijk bij zitten. De 7-0 nederlaag kwam wel erg hard aan en was zeker geflatteerd. Vol gende keer beter. Op zondag 30 april a.s. is er in verband met de landenontmoeting alleen een inhaalprogramma vast gesteld. Venray 5 speelt om 12 uur in Griendtsveen tegen het 2e elftal al daar en zal zich de winst niet laten ontnemen. Voor het derde elftal is op het laatste moment nog een inhaalwed strijd vastgesteld, nl. Venray 3- Swolgense Boys, welke op 16 april jl. niet doorging. Deze wedstrijd wordt echter niet op zondag ge speeld doch op maandag 1 mei a.s. om 2.30 uur. MAAS EN NIERS-RALLYE Op zondag 11 juni wordt een grootscheepse oriëntatierit georgani seerd door deskundigen onder auspi ciën van de Stichting Parochiële Jeugdraad Gennep. De baten zijn uiteraard bestemd voor het jeugdwerk te Gennep. Een aantal waardevolle prijzen alsook een groot aantal minder kost bare prijzen worden beschikbaar ge steld. En niemand zal zonder troost prijs naar huis behoeven te gaan! De rit strekt zich uit over 4 ge meenten en is door de opzet zowel geschikt voor meer ervaren rallye rijders als voor de gemiddelde toer rijder. Nadere bijzonderheden zullen binnenkort aan iedere autobezitter in Gennep en omstreken bekend ge maakt worden. Liefhebbers dienen nu al rekening te houden met de elfde juni. HANDBOOGSPORT Op het gehouden nederlaag tour- nooi, georganiseerd door Kunst en Vriendschap Liesel, wist „Diana" Damesoveralls 14.50 voor 't asperges steken Amerikaanse Tuinoveralls voor dames, hgren en kinderen. vakk/eding vakk/eding mm kinderen. lM|i I Stofjassen Jongensoveralls Hofstraat 2 naast Raadhuis Venray, beslag te leggen op de 1ste prijs. Deze prestatie wordt nog be nadrukt als men onderstaande uit slag bekijkt. Kunst en Vriendschap, Liesel 2293 Houts Welvaren, Mierlo-Hout 2128 K.,en V., Liesel 2193 De Batavieren, Uden 1531 K. en V., Liesel 2239 O.G. I.O., Eindhoven 1995 K. en V., Liesel 2200 Diana, Venray 2260 K. en V., Liesel 2221 Ouden Roem 2136 K. en V., Liesel 2155 St. Oda, Venray 2191 K. en V., Liesel 2203 Willem Teil, Asten 2093 KRINGELFTAL De KNVB kring Horst-Venray, heeft de volgende elftallen, geselec teerd uit de beste spelers van de afd. Limburg samengesteld. A-elftal: doel: H. Peeters E.W.C.; achter: P. Voermans DIS en A. Reinders Geijsteren; midden: M. Künen DIS, Jac. Noo- yen DIS en Holtackers Griendtsveen; voorhoede: v.l.n. rechts: K. Mul ders E.W.C., Lemmen Swolgen, W. Beurskens Swolgen, Kuypers Geijs teren en P. Versieyen Meterik. Res.: Vorstenbosch Griendtsveen en J. v. Rhee Geijsteren. B-elftal: doel: Driessen Melderslo. achter: Keyzers Melderslo en H. Konings Ysselsteyn. midden: Nabben America, Clas sens Oostrum en W. Theunissen Ys selsteyn. voorhoede v.l.n.r.: P. Heidens DIS, Seuren Melderslo, Derks America, vd. Berg Griendtsveen en Gielen Swolgen. Res.: v. Deursen Griendtsveen en vd. Berg Griendtsveen. Deze 2 elftallen spelen a.s. zondag middag om half 2 aan de Oostsingel te Venray tegen elkaar, om zodoen de te komen tot de samenstelling van het kringelftal. OPLEIDINGSCENTRUM VOOR INHEEMSE BROEDERS OP NIEUW-GUINEA In 1959 werd door de Overste van de Nederlandse Franciskanen op Nieuw-Guinea, een plan ontworpen om te komen tot de stichting van een inheemse broederskongregatie. Want bij de snelle ontwikkeling naar zelfstandigheid van dit gebied is het wel zeer belangrijk, dat ook de Kerk de plaats krijgt die haar toekomt en dat er gestreefd wordt naar een vervanging van de buiten landse missionarissen door eigen priesters en broeders. Aangezien er in dit land nog vele problemen bestaan voor wat betreft de voedselvoorziening werd er be sloten de opleiding voor de inheem se broeders te kombineren met een opleiding tot landbouwer. Om deze reden werd er een groot gemengd bedrijf gesticht van 20 ha. Zodende werd er tevens een be gin gemaakt met het onderwijs in vee- en pluimveeteelt. Er zijn thans al een vijftal broe ders ingetreden en daarnaast vinden nog 'n twintig Papoea-jongens een leerzame werkgelegenheid. Anderhalf jaar geleden kreeg ik van mijn Provinciaal te horen, dat ik benoemd was voor de missie van Nieuw-Guinea. De bedoeling is nu, dat ik mij krachten ga geven aan boven beschreven objekt. Het behoeft, geen nadere uitleg, dat voor een dergelijke taak een veelzijdige bekwaamheid vereis is. De opleiding die ik tot het moment van mijn benoeming had genoten was zeker niet voldoende. Maar dank zij de steun van vele inwoners van Venray en omgeving heb ik in de resterende anderhalf jaar nog veel geleerd. Dr. Kremer, de bekende dieren arts van Venray, was zo goed mij mee te nemen, wanneer hij zijn praktijk uitoefende. Hij vertelde mij de meest elementaire gevallen van dierenziekten en hun behandeling en tevens leerde hij mij veeverlos- kunde. De vriendelijke heer Wijnhoven gal mij theorie in landbouw en vee teelt en op de boerderij van de psy chiatrische inrichting „St. Anna" mocht ik een jaar lang praktisch onderricht ontvangen. Ook de lessen op de pluimveevak school te Horst zijn voor mij zeer leerzaam geweest. Naast deze royaal aangeboden technische hulp heb ik nog van vele Venrayers steun ondervonden. Als geboren Noordhollander had ik in het begin moeite met het Ven- rayse dialekt, maar wat ik uitein delijk het beste heb verstaan is, dat men in Venray een grote liefde heeft voor de missie. Ik wil dan ook langs deze weg, al vorens ik Venray ga verlaten, allen hartelijk bedanken voor de daad werkelijke steun die ik van hen mocht ontvangen. Om die grote kosten die verbon den zijn aan deze opleiding van de inheemse broeders op Nieuw-Guinea te verlichten, zal er op zondag 30 april a.s. in de Paterskerk voor dit doel een kollekte gehouden worden. Gezien mijn ervaring in het ver leden, durf ik met groot vertrouwen de opbrengst van deze kollekte te gemoet te zien. Bij voorbaat mijn oprechte dank. Br. FELIX BAKKER O.F.M. OM EICHMANN? Natuurlijk gaat het niet om Eich- mann. Wij kennen onderhand toch de procesen wel, die links en rechts worden in elkaar gezet voor de pro paganda of voor de misleiding der mensen over heel de wereld. Dat die man zijn straf moet krij gen, is duidelijk. Dat dus onderzocht en bewezen moet worden, dat hij de bewuste misdaden heeft gepleegd, is ook duidelijk. Maar dat daarbij de fanfare van krant en televisie en verdere- publi citeit op volle kracht moet blazen, dat is zinloos voor die man en voor heel de mensheid. Wat hebben wij eraan te weten, wat die man gedaan heeft? De meeste mensen zullen het le zen als een griezelroman en daar mee uit. Tegelijk wordt de aandacht eenzijdig getrokken naar de misda digers, die er geweest zijn en daar mee wordt de aandacht afgetrokken van de misdadigers, die er nu zijn. Wat voorbij is, dat is niet gevaar lijk meer, maar wat nu is en ons nu bedreigt. Dat moeten wij weten en daar moeten we ons tegen verzetten. Het communisme krijgt in de per soon van K. een hand van de ene en een groet van de ander. Dat zal wel niet anders kunnen, om oorlog te voorkomen. Maar tegelijk worden de misdaden tegen de mensheid, die onder het communisme bedreven worden, verzwegen, om te worden vergeten. Wie denkt er nog aan Hongarije? Nu op Cuba de leenman van de communisten in gevaar kwam, schreeuwden ze in de Veiligheids raad tegen de Ver. Staten, terwijl midden in Europa nog landen vol komen in onvrijheid zitten, zoals Polen, Hongarije, Letland, Estland, We hebben meer aan een t.v.- film over de communistische gruwe len in midden-Europa na 1944, dan aan een film over de nazis met hun misdaden voor die tijd. We hebben er meer aan dat we K. eerder door zien dan destijds Hitier. Natuurlijk verander ik met dit verhaaltje niets aan de feiten. Maar het kan zijn nut hebben, dat we de feiten, die ons worden voorgehou den, doorzien en op hun betrekke lijke waarde schatten. Het gaat bij het proces tegen Eichmann niet om Eichmann. HET GAAT ONS TE GOED Het gaat de Amerikanen te goed. Daarom betalen ze er duur voor om gelegen op de sofa's van de psychia ters een ziel te herwinnen. Meer van dergelijke vlijmscherpe uitspraken kan men lezen in de brief die de bekende Amerikaanse auteur John Steinbeck onlangs schreef aan senator Stevenson. Ook zegt hij nog: „Wij zijn een vreemd volk; wij kunnen alles verdragen wat God of de natuur ons toewerpt'. Het enige wat wij niet aankunnen is de overdaad". De welvaart en de techniek ma ken de mens onverschillig voor de godsdienst. Hij kan alles zelf en heeft God niet meer nodig. Het is niet zo, dat iemand openlijk wordt aangevallen omdat hij katholiek is; maar het kan niemand iets schelen. En intussen groeit de chaos. Over al heeft men behoefte aan een vaste koers. Nergens is de levensmoeheid en verveling zo groot als in die milieus waar alles materieel perfekt is. De mens vraagt meer dan mate riële welvaart. En wat dit „meer" is, moet men kunnen zien aan hen die zich ka tholiek noemen en die hun geloof niet beleven uit sleur, maar uit een vaste overtuiging. Dat is wat de maandintentie van deze maand mei aanduidt: „dat de kracht van de H. Geest alle gods dienstige onverschilligheid mag overwinnen". KNIPPERBOLLEN De overweg Schafferden in de ge meente Vierlingsbeek dreigt de landbouwers in de omgeving nacht merries te bezorgen. Hun paarden zijn sinds er knipperlichten werden geplaatst nog maar met de grootste moeite te bewegen de overweg over tet steken. Elke dag spelen zich er rodeo-taferelen af, als de boeren be zig zijn hun steigerende paarden zo ver te krijgen. De zwerfstroom uit de beveilipingsinstallatie is waar schijnlijk oe boosdoener. De boeren zitten met de handen in 't haar en in de manen.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 6