Snuffelen in Yenrays bodem GOUDEN HUWELIJKSFEESTEN Zijn we te zuinig.»? VEILIG verkeer Overpeinzingen Uit Peel en Haas Dames Judo... Naar Banneux WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN »Kemediespeulers« Zondagsdienst huisartsen Zaterdag 22 april 1961 No. 16 TWEE EN [TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 150652 mm. ABONNEMENT»- ,50 (buiten Venray 1.75) Enthousiasme is als koolzuur in het bier, zo zei eens iemand. En de man had gelijk. Want zo min als het bier het sprankelende en levendige van het koolzuur kan missen, zo dringend heeft 's mensen werk enthousiasme nodig. Geestdrift, vuur, elan. Het beste kan men dat zien bij verenigingen. Is daar enthousiasme, heeft men daar hart voor de zaak, voor het gestelde doel, dan lukt daar alles, dan is er niets te veel en dan- kan zulk een vereniging mach tig veel doen; We moesten hieraan denken, toen wij een verslag lazen van de Rijks dienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek uit Amersfoort. In dit verslag stond nl. de naam van Venray hoog, zeer hoog geprezen. En waarom? Omdat hier enkele mensen sinds geruime tijd'bezig zijn, als liefheb berij, als hobby, zelfs als studie, Venrays bodem na te snuffelen naar dingen, die waardevol zijn voor de geschiedenis van plaats en streek. Zij hebben enthousiasme en door zettingsvermogen beloond gezien met een fantastische reeks vondsten, die zelfs een nog altijd nuchtere Rijksdienst tot lofprijzingen brengt. En daarbij zelfs zover gaat Venray als voorbeeld te stellen voor vele andere plaatsen. Nu is het beslist niet iedereen ge geven voor dit zo naar buiten uit saaie werk belangstelling te heb ben. Maar men mag toch wel in teresse tonen als deze „amateurs" in betrekkelijk korte tijd een verzame ling oudheden bijeen brengen, in de vorm van urnen, vaatwerk en ge bruiksvoorwerpen, waar menig groot museum jaloers op is. En men mag toch wel enige be langstelling verwachten als zij door hun werk kunnen aantonen, dat in onze plaats en onze streek duizen den jaren voor Christus reeds men sen gewoond en geleefd hebben en in staat zijn hiervan de bewijzen op tafel te brengen. Bewijzen, die niet alleen een enor me hoop tijd aan zoeken en restau ratie gevraagd hebben, maar die ook door wetenschappelijke onder zoekingen van deskundigen als vondsten van grote betekenis wor den gekenmerkt. Ja, horen we al zeggen, maar op het gemeentehuis staat toch een vi trine met dat spul, dus. Ja inderdaad, daar staat een vi trine met dat „spul", maar het is slechts een klein gedeelte van wat beschikbaar is. Men heeft nog vele andere dingen meer, die nu in zakken en dozen er gens staan weggestopt, tot ze van daag of morgen verdwijnen. Ver dwijnen naar plaatsen, waar men wel belangstelling heeft, waar men wel begrip heeft voor deze dingen. Trouwens dit is nog slechts een deel van het werk. Weer anderen proberen uit jongere tijden iets te bewaren. De oude tesnusik, de oude toer, gereedschappen voor de vlasbewer king, een karn, een wanmolen. Maar dat alles stapelt zich zo links en rechts op, in dikwijls zo kleine be huizingen, dat en moeder de vrouw en de overige familieleden deze be- waar-woede maar moeilijk kunnen appreciëren. Weg enthousiasme, weg de geest drift om van het oude en voorbije nog iets te bewaren voor het nage slacht. Dit alles is met tientallen voorbeelden uit te breiden. Maar waar men komt, overal zijn er klachten, dat men de spullen niet weg kan. Dat er prachtig materiaal nog te krijgen is, dat men aardige oude dingen in bruikleen kan krijgen, maar men weet er geen weg mee Het enigste resultaat is dan, dat op een gegeven ogenblik de spullen verdwenen zijn en dat we over 20-30 jaren ons zelf zitten te beklagen, dat we niet beter op dat otfde spul heb ben gelet. Maar dart is het te laat, zoals het nu dikwijls te laat is Wil men het enthousiasme, de geestdrift van deze enkelingen voor onze geschiedenis bewaren, dan zal men moeten zorgen, dat meer beschikbaar komt dan die enkele vitrine ergens boven op het gemeentehuis. Dan moet er ruimte geschapen worden, voor wat de Duitser noemt Heimat- museum Men kan zich misschien afvragen of in deze tijd de ruimte niet be ter besteed kan worden. We willen dan wijzen op het voorbeeld van een plaats als Kevelaer, waar toch ook nog wel wat huizen te bouwen zijn en enige oorlogsverwoesting te herstellen was. Daar heeft men ondanks dat alles een prachtig gebouw neer gezet een voorbeeld van moderne archi tectuur waarin juist al deze din gen een voorbeeldige zorg krijgen en ook voorbeeldig en duidelijk wor den tentoongesteld. Nu pleiten wij heus niet voor een prachtig nieuw gebouw, al blijft de vraag: waarom in Duitsland wel kan, wat hier onmogelijk schijnt. Wel vragen we, dat aan dit alles meer aandacht geschonken wordt en dat met hetzelfde enthousiasme, waarmede deze mensen werken, door anderen gezocht zal worden naar een behoorlijke ruimte,'waarin het oude en reeds lang vergetene die plaats krijgt, die het verdiend. Te lang reeds is dit alles verwaar loosd en eenmaal zullen we, dat ook als gemeenschap berouwen moeten. LICHAMELIJK GEHANDICAPTE KINDEREN OP VACANTIE TE WELL In samenwerking met de Stichting Kasteel Well en de Limburgse Kath. Invalidenbond St. Liduina worden van 8 t.m. 15 juli a.s. vacantiedagen georganiseerd voor lichamelijke in valide kinderen van 7 t.m. 15 jaar. Het plaatselijke bestuur van de Bond stelt de ouders van dergelijke kinderen in de gelegenheid opgave te doen aan het secretariaat: Teeu- wenhofweg 1 te Leunen. Via de Limburgse Bond zal dan getracht worden deze kinderen enige onvergetelijke dagen te bezor gen op kasteel Well. Wij hopen, dat ook uit Venray verschillende gehandicapte kinderen deze vacantiedagen zullen mede ma ken. Op 25 april gaat in de Burggraaf de vlag in top. Daar viert dan het echtpaar Thijssen-Arts zijn gouden huwelijksfeest. Martinus Arts is 78 jaren en ge boortig uit Rijkevoort waar hij een deel van zijn leven -hard heeft ge werkt op zijn boerderij en ook zijn echtgenote heeft leren kennen, Ma ria Arts, die 80 jaren oud is en van St. Anthonis komt. In 1922 zijn ze naar Merselo ge komen, waar ze een boerderij had den, die veel en hard werk vroeg. Dat zijn ze echter niet uit de weg gegaan en met hun 5 kinderen heb ben ze er een goed bedrijf van ge maakt. Sinds 3 jaren doen ze het kalmer aan en zijn ze ingetrokken bij een zoon, in de Hoenderstraat, waar ze een goede oude dag beleven. Een van hun kinderen, die naar Canada is geëmigreerd zal het feest niet bij kunnen wonen, maar de an deren met de 16 kleinkinderen zul len zeker aanwezig zijn. Evenals bij andere gouden echt paren zal ook de buurt present zijn en alles bij alles belooft het 'n groot feest te worden. Op 29 april zal er feest zijn aan de Langeweg. Dan herdenkt het echtpaar van Lierop-Poels zijn 50- jarig huwelijksfeest. Weliswaar is dat feitelijk dan al 4 dagen voorbij, maar het plezier zal er niet minder om zijn. Hendrikus of liever Driek van Lierop is dan net 75 jaren geworden, terwijl zijn vrouw Dien er 77 is. Driek is geboren op het Steegsbroek en heeft als scheper en boeren knecht zijn harde arbeid verricht. Als scheper o.a. op de Begienen- hof is hij jaren de'Peel ingetrokken en als erfeni» uit die tijd heeft hij de kunst van breien en stoppen overgehouden. Dien Poels is geboren „op de Liet" te Heide en heeft aanvankelijk met haar familie zo'n beetje door deze hele streek gereisd. Ze heeft b.v. in Tegelen en Horst nog gewoond en heeft al vroeg moeten leren de handen uit de mouw te steken, door het overlijden van haar vader. Toen Driek en Dien elkaar leer den kennen, was de zaak gauw be klonken en Pastoor Pascal Schmeitz heeft op Drieks verjaardag 50 jaren geleden het huwelijk ingezegend. Men heeft op de Heide en in Veltum gewoond en voordat men in 1926 aan de Langeweg een eigen huis ging bouwen ook nog in de kleine woningen op de hoek van de Merseloseweg-Langeweg (huur 1,25 per week). Ook na haar huwelijk heeft Dien hard gewerkt en de ouderen ken nen ze allemaal nog als schoon maakster van het postkantoor en de marechaussee-kazerne, terwijl ze op tientallen plaatsen nog als hulp in de huishouding heeft gewerkt. Daarnaast was ze ook wasvrouw (voor 5-10 wassen per week draaide ze haar hand niet om) en boven alles een goede huismoeder voor haar 3 dochters, die met 9 kleinkinderen natuurlijk op het feest aanwezig zullen zijn. Een feest dat in San Da- mi ano wordt gehouden, ook al om dat moeder Dien al die rompslomp moeilijk meer thuis kan hebben. Maar al is ze wat slecht ter been, ze hoopt toch met Driek ook het diamanten feest nog te beleven. Geachte Redactie, Als rechtgeaard Venrayer hebben twee artikelen van U mijn aandacht gekregen. Op de eerste plaats, dat wat U schreef over de kinderspeeltuinen of •speelplaatsen, op de tweede Uw opmerking over de grondprijzen in de nieuwe uitbreidingsplannen. Ik geloof dat beide dingen verband met elkaar houden en dat hieraan jammer genoeg te weinig aandacht wordt besteed. Wie de uitbreidingsplannen rond het Desselke ziet en die in Oost, die vindt daarin keurige en uitgebreide plantsoenen, maar in Zuid wordt dat al veel minder. De grondprijzen zijn hun rol mee gaan spelen. In zuid moet namelijk alles, wat aan de daar gekochte gronden gebeurt, vercalculeert wor den in de bouwprijs, die daar dan ook navenant gestegen is. Dit heeft als reactie gehad, dat men wat zui niger wordt met plantsoenen, met groenstroken, met speelruimten of andere dingen. Ook de door U indertijd gepubli ceerde schets van plan West toont aan, dat die reactie ook hier door werkt, al valt een en ander niet zo op, omdat dit plan practisch aansluit op het toch al groene recreatiecen trum. Maar in de raad heeft men al waarschuwende stemmen kunnen horen, die zeggen, dat men met de gronden in West zo zuinig moge lijk moet omspringen, niet te brede wegen, zuinig met groen en andere .nutteloze" dingen, want anders komt de grondprijs te hoog en te duur Op de eerste plaats kan men ac- coord gaan met Uw opmerking, dat dit in zijn algemeenheid wellicht juist zal zijn, maar dat nog nooit in de openbaarheid is gekomen, hoe groot die verschillen wel zijn tussen de grondprijzen in een plan, dat z.g. zuinig uitgevoerd is, of een plan, waarin ook aan groen en speelruim ten en dergelijk meer de zo nodige aandacht is besteed. Op de tweede plaats geloof ik, dat te veel accent gelegd wordt op de situatie van vandaag-aan-de-dag, in die zin, dat men te veel kijkt naar de financiële kant van de zaak. Toen men 7-8 jaren geleden op de Julianasingel voor de bouwgrond 5 moest betalen vond men dit schan dalig duur en drong men er op aan, LINKS EN RECHTS BIJ HET INHALEN Bij het inhalen spelen „goed links" en „goed rechts" een belangrijke rol. Goed links moet de inhaler zich bevinden op het ogenblik dat hij een extra duwtje op het gaspedaal geeft om de voor hem rijdende auto. scooter, brommer of fiets te gaan inhalen. Góed links, zeiden we. Passeer een tweewieler precies zoals u een auto inhaalt. Houd nét zoveel tussenruimte, anders krijgt de motorrijder of scooter, bromfiet ser of fietser een veel te harde luchtzuiging te doorstaan. U bent dus tijdig goed naar links gegaan (vanzelfsprekend hebt u er zich allereerst van overtuigd of het verkeer achter en voor u uw in haalmanoeuvre toeliet), passeert en dan.... gaat u precies op tijd weer keurig naar rechts. Dat moment is gekomen als het door u ingehaalde voertuig in z'n geheel in uw achteruitkijkspiegel verschijnt. Blijf niet zonder noodzaak links rijden, nadat u ingehaald hebt. Even er langs en dan zo spoedig mogelijk weer naar rechts, zonder iemand te „snijden" natuurlijk. Zo voert u een correcte manoeuvre uit. Tijdig links zo vlot mogelijk passeren zonder iemand te hin deren wéér naar rechts. Dat geldt voor de inhaler. Maar zijn goed be doelde pogingen falen ten ene male, als de ingehaalde niet behoorlijk rechts rijdt. Als hij een kwalijke eigenschap van vele fietsers een beetje over de weg slingert. Als hij en dat is een zonder- lingee eigenschap van nogal wat automobilisten ineens een beetje naar links komt, als hij wordt inge haald. Nooit doen! U dient om de 10 a 15 minuten een andere straten aan te leggen, waar in men goedkoper terecht kon. Nu betaalt men in Zuid 15 en men mag dan hier kankeren, de ste deling die hier naar toe komt, vindt het zeer goedkoop Dit is natuurlijk geen argument om dan ook hier maar de bouw gronden duurder te verkopen, maar het toont toch wel aan dat die hele prij zen-geschiedenis iets is, waar niet alles aan moet worden opge hangen. Die fout heeft men gemaakt indertijd bij een Jordaan en de Pijp in Amsterdam en nu weet men niet hoe men de zaak gesloopt krijgt Want die huizenmassa is zelfs een stad als Amsterdam te bar. Wie hier de Duitse televisie nog voor iets an ders gebruikt dan om naar Millo- witsch te kijken, zal ervaren hebben dat in de kapotgeslagen steden van het Rijnland e.d. heel wat duurdere stukken grond gebruikt worden voor de aanleg van fonteinen, parken, speelruimten, parkeerplaatsen e.d. Hoe men daar bouwt voor de toe komst, waarin de grondprijs van vandaag zo weinig betekenis heeft. Als hier mensen de wederopbouw van Venray bewonderen en zijn uit breiding, dan is dat niet alleen door de gevarieerdheid van de bouw, maar <5ok door de plantsoenen, het groen, de openheid, dat men gelukkig niet vergeten is En dat men ook niet in de uit breidingsplannen, die komen gaan, mag vergeten, terwille van enkele guldens bouwgrond. Dit mag misschien de bouwer van vandaag wat gortig zijn, omdat zijn budget (zij het dan voor een klein deel) rekening te houden heeft met een hogere bouwgrond-prijs, van tie andere kant zullen over 30-40 jaren diezelfde woningen stukken meer waard zijn, indien er ruimte rond is en groen, indien de buurt open is en „goed is aangekleed". De na-oorlogse tijd heeft ons leren inzien, dat we ook bij de wederop bouw van Venray soms te zuinig en te bekrompen zijn geweest en dat verschillende projecten rustig groot ser. opener hadden kunnen maken. Die les en de lessen, die de weder opbouw van vele andere grotere plaatsen ons leert, zullen we moeten begrijpen, willen we niet voor een paar guldens gewin (en dat moet trouwens nog bewezen worden) op vandaag de grondslag leggen voor berouw en klachten in de toekomst. blik in uw achteruitkijkspiegel te werpen. Geef, als u ziet, dat iemand u gaat inhalen, blijk van uw kijk op de zaak, door éven een tikkeltje naar rechts te gaan. Dan weet de ander tenminste, dat u hem dóór hebt en hij hoeft niet door hinder lijke tekens te waarschuwen, dat hij u wil passeren. Het is zonder meer duidelijk, dat u nooit rechts inhaalt. Tenzij u daardoor een ernstig ongeval zoudt kunnen voorkomen, uiteraard. Het is voorgekomen, dat iemand op een ongeval inreed. Hij kon niet zo gauw stoppen en, zei hij later: „je mag toch niet rechts inhalen?".... U mag een tram rechts inhalen, deelnemer aan het snelverkeer. Maar denk aan eventueel uit- óf instappende passagiers! Ook voorgesorteerde linksaffers" haalt men rechts in en op een ver keersplein (met molenbord: elkaar najagende pijlen) mag men rechts inhalen. Maar dat zijn bijzondere si tuaties. In het algemeen geldt: tijdig goed naar links vlot voorbij zonder „snijden" vlug weer naar rechts. WONINGBOUW DOOR MINISTER SLECHT BEHARTIGD De kabinetscrisis van eind vorig jaar is begonnen om de woning bouw Tenslotte bleek het geen echte crisis geweest te zijn. Er kwam immers vrede tot stand tus sen Kamer en Regering. Men zou nu menen, dat het daarna met de woningbouw beter zou gaan. Wie dat gedacht heeft, heeft zich wel bitter vergist. Toen de Eerste Kamer de afgelo pen weken de minister kwam vra gen wat er nu voor goedkopere wo ningen in de particuliere sector tot stand zouden komen, wist hij geen afdoende antwoord te geven. Het toppunt van onwetendheid was wel, dat de minister ook geen antwoord wist te geven op de vraag of de 2500 woningen, waarop de mo tie Andriessen had aangestuurd, er zullen komen. Wat is dat voor een minister, die een vraagstuk van urgentie niet weet te beantwoorden? Is deze man misschien zó vervuld van zijn eigen kunnen, dat hij meent geen critiek te moeten aanvaarden? Is dat misschien de reden ge weest waarom hij bij de laatste ka- binets-crisis zo'n hoge toon aan sloeg en meteen het kabinet in ge vaar bracht. Het is te hopen, dat de Kamers het de ministers duidelijk weten te maken, dat op het departement van Volkshuisvesting gewerkt moet wor den. En dat ook van de minister kan gevraagd worden, dat hij zaken doet. DE TERUGKERENDE PRIES TERSTUDENTEN De onlangs in Den Bosch gehou den gedachtenwisseling over het lot van de in de wereld terugkerende seminarist, heeft niet veel helder heid gebracht. Met name is niet ge bleken of een terugkerende nu wer kelijk een probleem is ja of neen. Er zijn jonge mensen aan te wij zen, bij wie dat wel het geval is; maar omdat anderen wel degelijk op eigen krachten slagen, blijft de eerste groep dubieus. Want men kan zich ten opzichte van hen afvragen of zij niet ergens door eigen zwakte of tekortkoming moeilijker in de wereld slagen. Waarom moet de seminarie-op- leinding daarvan de schuld zijn? En indien dat wel zo is, waarom kan dan het seminarie niet gefaald hebben de jonge mensen genoeg re alisme en genoeg doorzetting te hebben meegegeven? Of had de priester-student op het seminarie al te weinig fut voor het zo moeilijke en hoge ambt? Heel de kwestie is vol vraag tekens inderdaad. Maar de vraag tekens zijn nauwelijks anders dan die zich voor iedere jonge man voor doen, die in de wereld wil slagen. En allerminst moet men uit het bestaan van die vragen concluderen, dat het klein-seminarie als zodanig ondeugdelijk is. Dat er enige aan passing nodig was, hebben de bis schoppen al lang ingezien. Er is reeds heel wat veranderd. van zaterdag 2 mei 1936 - Het bouwen van een woonhuis aan de Stationsweg alhier voor re kening van G.A. Wijnhoven te Blit- terswijck is opgedragen aan A. Ver beek, aannemer, Hoenderstraat. Het bouwen van een woonhuis aan de Stationsweg voor rekening van H. Bexkens, werd opgedragen aan de aannemer J. Oudenhoven alhier. van zaterdag 2 mei 1911 De Mariavereniging herdacht haar driejarig bestaan. - Van 21 tot 28 april waren de volgende echtparen getrouwd: Martinus H. Jacobs, 22 jaar, en Adeleida Linders, 27 jaar; Jacob Wilms, 27 jaar en Maria W. Lemmen, 29 jaar; Albertus Verheyen, 33 jaar en Pe- tronella Peeters, 28 jaar; Hendrik van Lierop, 24 jaar en Lecnardina Poels, 27 jaar. De plaatselijke Judo en Jiu-Jitsu- vereniging „Venray" biedt thans ook aan dames gelegenheid om zich in deze mooie sport te bekwamen (zio advertentie elders in dit blad). Over het dames-judo is al veel te doen geweest, sommigen zien er enigszins op neer, weer anderen, dat zijn dan diegenen die er mede be kend zijn, vinden het geweldig, hoe het ook zij, uit het oogpunt van b.v. zelfverdediging zou het al reeds aanbeveling verdienen zich met het Jiu-Jitsu vertrouwd te maken Enige tijd geleden vroeg de „Huis- vrouwenactfé" in de dagbladpers om strenger optreden tegen de aanran ders. In Venlo klom een huismoeder in de pen en organiseerde een monster protest tegen het niet krachtig genoeg optreden van de overheid tegen deze onverlaten. De voorzitter van de Nederlandse Judo en Jiu-Jitsu-bond ir. Pingen, zegt over deze sport het volgende: Judo is een tak van sport, terwijl Jiu-Jitsu alleen maar zelfverdedi ging is. Het is geen propaganda voor Judo wanneer men deze tak van sport uitsluitend zou beoefenen om zich tegenstanders van het lijf te houden. Dat doet mij weer teveel denken aan de oude opvatting, dat Judo alleen een sport zou zijn voor vechtjassen. Het jiu-jitsu, de zelfverdediging dus, is voor dames uitermate nuttig. Niet alleen dat zij in staat zijn een mannelijke tegenstander uit te scha kelen, maar belangrijker is, dat deze dames een moeilijke situatie kalm kunnen overzien en dus op het juis te moment' verantwoord kunnen handelen. Dames die echter een sportief element in deze sport zoe ken, moeten zeker Judo gaan be oefenen. Het is bekend, dat Jiu-jitsu het zelfvertrouwen van de beoefenaar (ster) bevordert, hierin zit het voor naamste nut van het jiu-jitsu. Men zou geneigd zijn om te den ken, dat wanneer iedereen zich nu de jiu-jitsu kunst 'eigen maakt, het overal noch wanordelijker zou wor den, omdat iedereen dan meent een mogelijke tegenstander direct maar met een zwierige zwaai op straat te moeten neerleggen. Net als iedereen die een wapen, sneller geneigd is om van dit wapen gebruik te ma ken, ook wanneer het niet dringend noodzakelijk is. De ^lgemene regel is echter ge ruststellender, wanneer men de kunst van het jiu-jitsu verstaat, voelt men zich rustiger, juist wan neer er gevaar dreigt. Men kan de beheersing opbrengen de moeilijk heden te overzien en men kan het zich veroorloven tot het uiterste te wachten. Iemand die van deze methode van zelfverdediging niets afweet, raakt in paniek en hij of zij laat zich ver leiden tot onverstandige en mis schien ook onverantwoorde hande lingen. Men denkt, dat het gezegde van de eerste klap die een daalder waard is, altijd maar opgaat. De er varing leert, dat degene die jiu jitsu kent, maar zelden een vech tersbaas is. Iemand die b.v. van zijn Judo of jiu-jitsu-vermogen misbruik maakt, wordt door de bond onmiddellijk geschorst. Wij mogen hopen, dat deze korte uiteenzetting van de Judo-sport er toe zal leiden, dat nog meer dames en heren zich voor deze sport gaan interesseren. v.d. Br. 4 Juni a.s. er gelegenheid vanuit Venray met bussen naar Banneux te gaan. Het program is als volgt: om 8 uur vertrek vanaf de Rectoraats- kerk. De bussen gaan bij voldoende deelname ook langs de kerkdorpen. Om 10.30 uur Mis met preek in de Vakantiecentrale te Hoogcruts (bij Maastricht). Daarna gelegenheid een boterham te eten en een kop koffie te drinken. Om 12 uur rijden we bij goed weer even langs „Klein Zwitser land" en gaan dan rechtstreeks naar Banneux. Om 2 uur sluiten we ons daar aan bij de „Bidweg" naar de bron en om 3 uur bij het lof met ziekenzegen. De deelnemers krijgen intussen voldoende gelegenheid om te bidden en de heiligdommen te bezoeken. Om 5 uur vertrek naar Luik, waar we in de bovenstad, die een prach tig uitzicht biedt, onze boterham eten en waar ook gelegenheid is eventueel iets warms te bestellen. Om 5 uur vertrek uit Luik. Om 10 uur zijn we weer in Venray. De kosten van de reis bedragen 7 gulden. De deelnemers hebben een pas no dig (mag 5 jaar verlopen zijn) of een toeristenkaart. Een toeristenkaart kost 1 gulden en is enkele maanden geldig. Om het U gemakkelijk te maken, hoeft U alleen Uw naam, geboorte- - datum etc. op te geven. Wij gaan voor U wel naar het gemeentehuis en maken alles in orde. Deelnemers, die tertiaris zijn, worden verzocht zich zo spoedig mo gelijk op te geven bij het bestuurs lid van hun wijk. Andere belang stellenden kunnen zich opgeven bij Mevr. Naus, Julianasingel, tel. 1409 of bij Mej. Greefkens, Hensenius- plein la, tel. 1018. In verband met het vastleggen van de bussen moeten deelnemers zich uiterlijk 3 mei opgegeven heb ben. De Derde Orde Afdeling te Ven ray organiseert in het najaar een nieuwe cursus over huwelijk, gezin en opvoeding. Deze cursus van 6 avonden wordt voorafgegaan door een toneelspel „DRESSUUR", van Bér Hollewijn, gespeeld door de „Kemediespeu- lers" uit Maastricht, waarin allerlei opvoedkundige problemen verwerkt zijn met FORUM als slot. De uitvoering heeft plaats op 16 oktober a.s. in de aula van het gym nasium. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. L. COENEN Hensseniusstraat Telefoon 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. Janssen, Kard. van Rossum- straat 4, tel. 1504. JACHTWET De burgemeester van Venray brengt ter kennis, dat door de Mi nister van Landbouw en Visserij het navolgende is bepaald: de jacht op nagenoemde soorten wild zal in het gehele rijk geopend zijn als volgt: Kleinwild: Patrijzen van 1 september 1961 tot en met 31 december 1961; fazantehanen van 15 oktober 1961 tot en met 31 januari 1961; fazantehennen van 15 oktober 1961 tot en met 31 december 1961; houtsnippen van 15 oktober 1961

Peel en Maas | 1961 | | pagina 1