PASEN DANSEN WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Denkt aan het vastenoffer voor de noodlijdenden! Laat ons toch spelen a.u.b. Op bezoek in Canada 't Rommelt in de woningbouw Overpeinzingen Zondagsdienst huisartsen HOTEL VAN BERGEN' GENNEP Zaterdag 1 april 1961 No. 13 TWEE EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 150652 ABONNEMENTS- (buiten Venray 1.75) ELK PASEN EEN SYMBOOL VOOR ALLE KERKGANGERS Talrijk, zeer talrijk zullen wij, die door het Doopsel aan Christus toe behoren, op de Paasdag rond het al taar staan. Zelfs degenen, die het in de loop van het jaar wel geloven en het met de zondagsplicht zo nauw niet ne men, gaan op Pasen naar de kerk. Ze zijn tenminste formeel en met het lichaam er bij. Het is of iedere christen hoe weinig het hem ver der ook kan schelen, dat hij gedoopt is als het ware een urgente be hoefte gevoeld bij 't Paasoffer aan wezig te zijn, Pasen ook mee te vie ren Dit is op zichzelf toch een gelukkig teken. Want diep in ons allen, of we lauw, koud of heet zijn, werkt de H. Geest, die in ons het besef van Christus' Opstanding tot leven wekt. Want dit feest is het feest. Het is de bekroning van Christus' Verlos sing en het symbool van de onze. Met de verrijzenis van Christus is inderdaad onze verlossing begonnen, zij het dan dat zij nog niet voltooid is. Want de voltooiing voor onszelf komt pas als wij de poort van de dood zullen zijn gepasseerd. En voor de Kerk als gemeenschap komt de voltooiing pas op de dag, dat het heelal zijn benauwde barensweeën achter zich zal hebben. ,Zie ik maak alles nieuw" deze belofte zal dan in vervulling gaan. De mensen zul len uit hun graven opstaan en ver heerlijkte lichamen krijgen, juist als Christus op die Paasmorgen gekre gen heeft. Ook wij zullen dan in ver heerlijkte staat leven met lichaam en ziel en ten hemel opstijgen, zoals Christus deed. Dat zal het definitief Pasen voor ons zijn, als niets ons meer kan schaden of verdriet doen. Ieder jaar is Pasen het symbool van onze verheerlijking en tegelijk de gedachtenis van Christus' Op standing tot Glorie. 'T is vermoede lijk dit besef, dat heel diep achter de drempel van ons bewustzijn leeft, dat door de H. Geest wordt gevoed. En ditzelfde bewustzijn, te behoren tot een verheerlijkt volk en tot een uitgelezen geslacht, drijft ons op de Paasmorgen naar de Kerk. Natuurlijk in blij gemoed en met nieuwe kleren, omdat wij weten, dat het gebrekkige lichaam van nu, met de gebrekkige middelen van nu al leen maar uit kan beelden, welke vreugde wij straks zullen beleven. De zwakte van miljoenen hongerigen, naakten en zieken wordt door de communisten omgevormd tot 'n wapen waarmee het onze vermolmde en verkalkte wereld zal vernietigen. Wij zijn de met oude en nieuwe schuld beladen generatie. Als wij onze kinderen nog een reëele levenskans willen geven, moeten wij eindelijk met de aflossing beginnen. Nu Steeds duidelijker klinken de stemmen der politieke leiders die manen tot spoed, maar zij zijn zo machteloos zonder mensen van goede wil. Als wij pas bereid zullen zijn onze schuld te delgen op het moment dat de schuldeisers ons direct naar het leven staan, is het te laat. Wij moeten nu beginnen onze schuld te voldoen. In welke valuta In de liefde van Christus, die geen onderscheid kent tussen ras of klasse, maar alle mensen tot zijn broeders maakte. Wy zijn de generatie van de grote schuld, maar ook van de grote kans. Nooit beschikte een ge meenschap van mensen over zoveel kennis en technische middelen als de onze om hongerenden te verzadigen, om zieken te genezen, om on wetenden te onderwijzen. Nooit beschikten de christenen over groot sere mogelijkheden om de liefde van Christus wereldwijd zichtbaar en voelbaar te maken. Verdomme.... zei de chauffeur. Dat mag dan niet netjes zijn, maar met kunst- en vliegwerk had hij op datzelfde moment een aanrijding voorkomen met een klein joch, dat in het vuur van zijn spel zijn bal achterna liep, midden de weg op, vlak voor de juist aanrijdende wagen.. De chauffeur had blik semsnel gereageerd en geremd en er was gelukkig niets gebeurd. Het joch had zijn bal te pakken en de chauffeur zei toen dat niet-nette woord. naar Ontario, teneinde het beloofde land eerst te verspieden. Er gingen gunstige rapporten naar Bakel, en daarop volgde „de rest". Vandaar dat moeder Bardoul kon zeggen: „We zijn gewoon verhuisd". Want de drie „verspieders" hadden voor woonruimte gezorgd en dat zegt wel iets met zulk een „achterhoede". Nu kon zij het standpunt innemen dat overal ter wereld brood wordt gebakken, zij het dan ook brood met een verschil. De vakkundige leden in de ~Bar- doulfamilie prijzen zelfs het Canade se brood en gebak. Vijf leden van de familie zijn weer in de bakkerij verzeild geraakt NEDERLANDSE KOLONIE In hoeverre de vestiging der fa milie Bardoul heeft medegewerkt aan de opbouw van Whitby, het plaatsje waar zij zich vestigde, valt moeilijk uit te maken, doch sinds zij Limburgers er wonen, dat is nu bij na 9 jaar, is het aantal uit Neder land afkomstige imigranten gestegen van 60 tot 2000! Er wordt dus blijkbaar goed brood gebakken in Whitby en wat nog voornamer is, de werkgelegenheid breidt zich er uit. De leden der Bardoul-familie die niet in de bakkerij terecht kwamen, zijn een ander richting ingeslagen. „Genoeg mogelijkheden hier', luidt hun oordeel. Uiteraard is ieder gezin op den .duur weer in een eigen huis terecht gekomen. Een gebeurtenis, zoals die meerde re malen voorkomen en die twee drie minuten daarna weer vergeten zijn. Toch hebben wij er langer aan moeten denken, toen dit voorval zich woensdag j.l. voordeed op de Zuid singel en we toevallig naast die chauffeur zaten. Want deze anders uiterst kalme mijnheer zei: Als je niet in Engelbewaarders geloven zou, dan dwingen ze je daartoe in VenrayWant waar je rijdt, daar loop je kans de kinderen onder je wagen te krijgen,Dat mag dan wat overdreven lijken, de feiten stel len deze man in het gelijk. Als men er op gaat letten dan moet men de bewering van deze chauffeur onder schrijven. En wat meer is, men kan dit niet afdoen met het argument, dat het in andere plaatsen net zo is Laten we de zaken even reeël be kijken. Er is een steeds meer toene mend verkeer. Er zijn meer kinde ren. Kinderen, die spelen willen en thuis of in de omgeving bezig gehou den moeten wordenHun enige speelterrein is dikwijls de straat. Men mag dan stellen dat ze dat dan maar binnenskamers moeten doen, of in het tuintje of anders naar de speeltuin moeten gaan, dat is en blijft schone theorie. De meesten gaan de straat op en vergeten dik wijls in het vuur van hun spel de simpele verkeersregels of de goede raad van moeder, vooral op de stoep te blijven Dat is nog niet zo erg in een zgn. „stille" straat, maar men speelt ook op de grotere en drukkere wegen en inderdaad hebben de Engelbewaar-' ders hun handen dikwijls vol We bouwen een nieuw Venray, met flats en prachtige wijken. Maar we vergeten de kinderen. Er is al jaren gepraat over eenvoudige speel terreinen in de nieuwe buurten, waar dus de kinderen practisch on der moeders oog zich veilig kunnen uitleven, maar hebt U al iets van dergelijke speelterreinen gezien in Oost, Zuid of West. Hebt U op het nieuwe tekeningen voor plan west ook maar ergens een terreintje ge zien waarop de kinderij niet vogel vrij voor het verkeer hun spel spe len kunnen? De gemeente zegt dat de buurtverenigingen er voor moeten zorg enen de buurtverenigingen, toch al platzak zeggen, dat de ge meente er voor zorgen moet en zo huppelen we elkaar achterna in een cirkel, en er gebeurt niets. Maar als het moment komt dat een chaufeur het net niet meer haalt en er in derdaad een ongeluk gebeurt, dan klagen we ach-en-wee We geven verkeersonderricht en dat is goed, we maken nette plant soenen en groenstroken, maar speel ruimte is er nietNu het lente en zomer gaat worden, hou je de kinderen, waaronder ook de peuters, niet meer in huis. Maar waar in onze nieuwe Venray moeten ze heen? Laten we er wel aan denken dat we nu in onze nieuwe buurten nog kansen hebben voor dergelijke speelruimten. Over 10-20 jaren kun nen ze alleen nog maar met zeer kostbare middelen tot stand worden gebracht. „We zijn gewoon verhuisd", con stateert mevr. Bardoul eenvoudig weg. Dat wil dan zeggen dat in 1953 de familie Bardoul met vader, moe der en tien kinderen vanuit Bakel naar Canada verhuisde en zelfs en kele kleinkinderen meenam. De emigratie heeft inderdaad niet zo veel moeilijkheden opgeleverd, hetgeen mede te danken is aan de „voorhoede". De Bardoul's behoren tot een bak kersfamilie. Het gezin woonde voor dat zij voor de oorlog naar Bakel verhuisde in Venra£ aan de Vlakwa- terweg. Maar met tien kinderen valt het te begrijpen dat er werd uitgekeken naar „ruimte". En die meende de BaMoul-familie in Canada te zullen vinden, in welk opzicht dat land niet heeft teleurgesteld. De emigratie werd voorzichtig-aan gedaan. Eerst trokken drie zonen In totaal zijn er nu 25 kleinkinde ren zodat moeder Bardoul sr. geen last van heimwee heeft. Vader Frans is in 1959 overleden in Whitby. Op Paasdag vond men hem dood op een bankje zitten. En dat terwijl hij juist plannen had om de zomer naar Holland op vacantie te -gaan om zijn getrouwde kinderen te bezoeken. In zijn plaats is toen Moeder Bar doul gegaan, die ook vorig jaar nog eyen is komen overwippen. Al is het prettig even over te komen, toch ging zij ook graag weer terug, want het Canadese leven staat haar mede dank zij de kinderen en klein kinderen aldaar beter aan dan het Nederlandse. Ook een van de zoons, Albert Bardoul is tweemaal in Lim burg terug geweest, heeft hier zelfs gewerkt van 1958 tot 1961, maar ook hij prefereert toch zijn nieuw vader land. Nu ja als vrijgezel is er niet zo veel vertier als in Limburg, zo be kende hij maar dat heeft hij er dan wel voor over. Drie van zijn broers zijn getrouwd en allen zijn van oordeel, dat zij in Canada .beter af zijn. De werkweek telt vijf dagen met in totaal 40 uur en de verdiensten zijn ongeveer twee dollar per uur. „Nu ja, de eerste tijd hebben we natuurlijk nogal wat moeten schip peren voordat we allemaal onze weg hadden gevonden, maar dat is nu allemaal geregeld. En terug naar Ne derland willen we geen van allen", luidt de conclusie van de Bardoul- familie. Het rommelt in de woningbouw Letterlijk en figuurlijk. Sinds in Amsterdam na een behoorlijke storm de mens in nieuwe huizen het door de deuren en ven sters naar binnen geslagen water hebben moeten opdweilen, is er een deining ontstaan. Een deining die tenslotte uitliep op een ver klaring van verschillende deskundigen, dat de na-oorlogse woning bouw- en vooral de woningwetbouw de toets van de normale kri tiek niet kan doorstaan. Toen dat schaap eenmaal over de dam was, is er van meerdere zijden ernstige kritiek geuit op wat men woningwetbouw pleegt te noemen. De Minister van Volkshuisvesting heeft daarop ten dele wel geantwoord in een schrijven aan de Tweede Ka mer, maar zijn bewering, dat het al lemaal zo erg niet is, heeft aller minst olie op de golven kunnen gooien. Klachten over tocht, lekkage, in regenen, gehorigheid, slechte afwer king, slecht en nat hout, geen goed hang- en sluitwerk (om de voor naamste te noemen) zijn niet opge houden na dit ministeriëele briefje. STUIVERTJE WISSELEN Prompt daarop is men aan 't stui vertje wisselen gegaan. De een zegt, dat dit zijn oorzaak vindt in het slechte toezicht wat de gemeenten via hun bureaux voor bouw- en wo ning toezicht uitoefenen. Neen, zeggen de gemeenten, wij moeten via onze bouwpolitie bekij ken of een en ander aan de bouw verordening voldoet en door steek proeven de kwaliteit van het bouw werk bepalen, maar we zijn geen da gelijkse opzichters op het werk. Daarvoor moet de architect zorgen.. De architecten, die veelal werk in overvloed hebben - wat niet altijd de controle ten goede komt - klagen op hun beurt dat vooral van wo ningwet-woningen niets goeds te maken is. De door het ministerie toegepaste premie-regeling is afhankelijk van het aantal kubieke meters inhoud van het huis, de inrichting en de afwerking. Dit luistert zo nauw en is zo eng, dat er voor een architect practisch geen enkele mogelijkheid overblijft en dat hij blij mag zijn een aannemer te vinden die tegen de de door het ministerie vastgestelde „uitgekookte" prijzen, toch wil bou wen. - Ook de aannemers beroepen zich op de premie-bepalingen, die bij wo- ning-wetbouw het practisch onmo gelijk maken goed werk af te leve renZo heeft er feitelijk niemand de schuld, maar is de bewoner de dupe HOE IN VENRAY.... Hoe is de toestand in Venray? Veel van genoemde klachten komt men ook in Venray tegen. We heb ben vroeger bij de bouw van de wo ningen op de Langeweg eens de eu vele moed gehad een rij „merkwaar digheden" te publiceren, die aanvan kelijk vooral van gemeentewege als pertinente leugens betiteld werden. Toen men echter een onderzoek instelde, bleken die leugens treurige waarheid te zijn, en de afvoerpijpen, zo maar loos in de grond gestoken, bleken nog slechts een van de ge ringste klachten te zijn. Zelfs bij de eigenbouwers in de Pr. Beatrixstraat hebben we op fouten en feilen ge wezen, die deels wel hersteld zijn, maar waarvan men deels heden ten dage nog de gevolgen van onder vindt. Nu blijven deze klachten ge woonlijk binnenskamers. Men kan kert er thuis over en komt zo iets in de buitenwereld dan vindt het publiek dat feitelijk heel gewoon. Haalt men een deskundige er bij, dan zal die zo privé-weg wel eens zijn afkeuring laten horen, maar een openlijk protest, daar is men niet voor te vinden. Men schikt zich in hei onvermijdelijke, blij als men dik wijls al is een dak boven zijn hoofd te hebben. Uit bovenstaand te concluderen, dat dus de woningbouw in Venray een falikante mislukking is, is na tuurlijk onzin, maar van de andere kant behoeven we onze ogen beslist niet te sluiten voor het feit dat ook de Venray se woningwetbouw niet altijd voor de volle 100% in orde is. Integendeel WIE BETAALT? Trouwens een eenvoudige reken som toont aan, dat er iets fout moet zitten. Stelt men de gemiddelde wo ningwet-huur op f 12,per week, dan moet de bewoner al 80,per week verdienen, als we aannemen dat maximaal 15% van het inkomen aan huur mag worden besteed. Dat betekent ook dat zulk een woning per jaar opbrengt 52 x 12, 624,Een jaarhuur van 624, is de minimaal vereiste opbrengst van een huis van 10.500,Dat geeft een bruto-opbrengst van 6%, waarvoor al echter geen enkele par ticulier berèid is een huis te ver huren. Wat kan er nu gebouwd wor den voor 10.500,Zelfs met de premies er bij, kan men toch nooit een degelijke woning verwachten. Dat wil zeggen een zodanige woning als een particulier zou laten bou wen. Maar deze is dan ook wel meer geld kwijts Zo komt men feitelijk bij de wor/' tel van het kwaad terecht. Wil men betere woningen, dan zal men of meer subsidie moeten geven (en dat doet de Regering niet) of de huren moeten verhogen. Hierover zijn al rapporten verschenen en men heeft zelfs al huurverhogingen tot 25% ge adviseerd. Maar huurverhogingen brengen weer hogere lonen met zich en dan zitten we weer in het schuit je van de kermis, het ene loopt het andere achterna Het beste is, ondanks alle kri tiek, die men er op heeft, dat men komt tot eigen-bouw. Eigenbouw, die weliswaar duurder is, maar ook degelijker. Men zal een groter deel van zijn inkomen moeten be steden aan huur en de mogelijkhe den voor financiering en garande ring moeten worden uitgebreid. Zy, die jaren geleden reeds met soms grote offers eigenbouw hebben gepleegd, profiteren hier van nu al en zijn reeds stukken beter af dan ooit voor mogelijk werd gehouden. Ditzelfde geldt ook voor de toekomst. Zy die enigszins kunnen, moeten de éigenbouw-kansen aangrypen. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Eerste Paasdag Zr. M. JANS Overloon Tel. K 4788262 Tweede Paasdag Zr. WILMSEN Stationsweg Tel. 1651 Van 30 maart tot en met 8 april a.s. geen bureau voor t.b.c.-bestryding ST. JORISKAPEL Venray heeft niet veel monumen ten, veel te weinig zelfs. Het is mede daarom dat indertijd de bouw van het St. Joriskapelletje op het Des- selke alleen maar te prijzen was. Te meer waar hier op verantwoorde wijze op een oude traditie werd voortgebouwd. Er kwam een aardig beeld in van de strijdbare St. Joris, kleurrijke ramen, kortom, een mo dem kapelletje in een moderne buurt. Maar de strijdbaarheid van St. Joris schijnt op de jeugd te zijn overgeslagen, die voor de zoveelste maal in successie St. Joris zelf heeft onthoofd, de vensters vernield en de kapel verschandaliseerd. En de gro tere jeugd schijnt er bij gebrek aan Smaal Pedje het als een uitgelezen plek te beschouwen om te „minne kozen". Voor dit laatste is deze ka pel beslist niet gebouwd. Nu kun nen we weer grote verhalen vertel len van het vandalisme der jeugd, maar het baat allemaal zo weinig. Al is het zeker waar dat door gebrek aan speelterreinen het St. Jorispark soms meer op een voetbalterrein lijkt dan op een plantsoen, dit is na tuurlijk nooit geen vergoeilijking voor deze vemielerij, waar niemand iets aan heeft. Ouders en buurt zul len zelf de moed op moeten brengen om dit kapelletje in stand te hou den en de lieve jeugd daarbuiten GELUKWENSEN. Over St. Joris schrijvende komen we automatisch bij onze verkenners terecht, die zorgen dat op je verjaar dag een nette felicitatie van hen in je brievenbus ligt. Gewoonlijk stelt men deze gelukwens zo op prijs dat men graag bereid is aan hen als een soort tol je nieuw bereikte leeftijd in centen uit te betalen. Want laten we eerlijk wezen, er zijn niet veel mensen meer met centen alleen te vreden te stellen Maar heel goed schijnt deze ser vice niet te functioneren. Op de eer ste plaats worden de zakjes lang niet altijd afgehaald, wat dus alleen maar schade met zich brengt voor de verkennerij..Maar op de tweede plaats en dat is vervelender houdt men de adreslijst niet bij. Als een weduwe zelfs jaren na de dood van haar man, op diens verjaardag nog altijd een gelukwens krijgt, dan is dat alleen maar pijnlijk. Misschien dat in beide opzichten deze service verbeterd kan worde)/ Mercurius Garage, Venlo p.v. Rotonde b/d brug, tel. 6364 NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVINi riNfe Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot zondagavond 12 uur wordt de prak tijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. L. COENEN Hensseniusstraat Telefoon 1878 Vanaf zondagavond 12 uur tot dinsdagmorgen 6 uur wordt de prak tijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. W.J.A. BLOEMEN Stationsweg 15 Telefoon 1465 Uitsluitend voor spoedgevallen GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de Kom- BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat de verordening tot aanvulling en wijziging van de Al gemene Politieverordening Venray, vastgesteld bij besluit van de raad dezer gemeente van 28 februari 1961, no. 164, gedurende drie maanden voor eenieder ter secretarie, afde ling I, ter lezing is neergelegd. Venray, 24 maart 1961. Burgemeester en. wethouders voor noemd, GESLAAGD Op het te Eindhoven gehouden kassiersexamen Boerenleenbank slaagde de heer M. Linders uit Vel- tum. R.K. INSTUIF VENRAY Enkele inlichtingen over de Uit stuif naar Venlo. We vertrekken per speciale Instuifbus vanaf het Hen- seniusplein om 6.15 u. op Tweede Paasdag. De kosten bedragen 2,50. We verwachten alle deelnemers pre cies op tijd. NIEUWE SPECIALIST Door een zetfout is de naam van de nieuwe gynacoloog, die met in gang van 1 april verbonden wordt aan het ziekenhuis alhier, verkeerd geplaatst. De nieuwe specialist is Dr. Cremers, Paterslaan 2. GOUDEN PRIESTERFEEST Het gouden priesterfeest van de paters Dr. Sergius Emonts en Lud- gerus Zeinstra is zondag j.l. een in tiem familiefeest geworden. In de gastenkamer van het klooster kwa men vele bekenden en oud-leerlin gen Pater Sergius en zijn familie ge lukwensen met dit jubileum, terwijl op het Lyceum Pater Ludgerus re cipieerde. Ook hij mocht vele ge lukwensen in ontvangst nemen, die naderhand een muzikale omlijsting kregen van de Kon .Harmonie Eu terpe. President Laurensse bood na mens de Venrayse gemeenschap ge lukwensen aan en dankte hen spe ciaal voor wat zij gedaan hebben voor de studerende Venrayse jeugd. Ook het College van Burgemeester en Wethouders, Mevr. Custers en Secretaris Vorst kwamen hun ge lukwensen aanbieden. GOUDEN PRIESTERFEEST Eerste Paasdag zal in Heer de Z.E. Heer Goossens zijn gouden priester feest vieren. De Z.E. Heer Goossens is sinds enkele jaren emeritus-pas toor. Hij was van 1924 tot 1932 rec tor van de Leunense parochie. ZILVEREN PRIESTERFEEST Op Beloken Pasen zal in de St. Hubertus-parochie te Blerick het zilveren priesterfeest gevierd worden van pastoor M. Kuepers. Pastoor Kuepers is in 1936 tot kapelaan be noemd in Venray en in 1946 als zo danig te Tegelen. Sinds 1957 is hij pastoor van de Hubertus-parochie te Blerick. Pastoor Kuepers heeft als kapelaan in Venray indertijd zeer veel gedaan voor de Venrayse jeugd, terwiil hij onder de bezetting een der leiders was van het ondergrond se verzet in Venray. Velen zullen ongetwijfeld van de gelegenheid ge bruik maken om deze „zilveren" priester bij dit jubileum te huldigen. Om kwart voor 10 is de plechtige Hoogmis, waarna in het parochie huis de huldiging plaats vindt van de jubilaris. Van 12 tot half 2 is er receptie en om 17.00 uur het plechtig Lof. WAARSCHUWING Van de zijde van het postkantoor verzoekt men ons dringend er op te willen wijzen, dat zij, die ver huizen, hiervan kennis moeten geven aan het postkantoor. De brief-bestel- lers komen voor de grootste moei lijkheden te staan. Datzelfde geldt ook voor verenigingen, waarvan het correspondentie-adres is gewijzigd. Onjuiste of onvoldoende adressering brengt de grootst mogelijke moei lijkheden met zich voor de postbo den, die verschillende brieven als onbestelbaar retour moeten zenden i.v.m. onjuiste of onvoldoende adres sering. DODELIJK ONGELUK Ook afgelopen zondag heeft het verkeer weer een Venrayse jonge man als slachtoffer geëist. De 28-ja- rige Leo Stiphout was zondag met enkele kameraden getuige van een auto-ongeluk in Volkel. Daar rcw een militaire wagen op een gepar keerde personen-auto. De jongelui stapten uit om eerste huln te ver lenen. Op het moment dat Leo Stip hout zich achter de verongelukte militaire wagen bevond, kwam een tweede militaire wagen van het vliegveld afrijden, die op zijn beurt ongeluk zodanig bekneld, dat hij na voorzien te zijn van het H. Oliesel kort daarop overleed, tegen de twee verongelukte wagens opbotste. Leo Stiphout werd bij dit Woensdagmorgen werd onder gro te belangsteling zijn stoffelijk over schot begraven op het R.K. Kerkhof alhier. 3e Paasdag (grote zaal) Gi-kest Henk HaywooïK Aanvang 6 uur

Peel en Maas | 1961 | | pagina 1