Oud-deken Berden begraven... SERVICE-VERKOOP Kerkelijke Diensten Wist U JUUANASINGEL41 'têUf. 1061 (K4780) 100 GULDEN K0PEI en 50 GULDEN^ 3°° GRATIS UITZ0E DAMES KLEDING Geestelijk artikel van 5 tot en met 11 maart ZENUWRU5T uittellen, dat er nog altijd een klei ne ton tekort is En het is hierover dat men zich zorgen maakt, temeer omdat in de kerk zelf ook nog een en ander dient te gebeuren. Denk maar eens aan het nieuwe vochtwerend stucadoor- werk rondom, denk maar eens aan de ramen van het koorDenk ook aan de twee nieuwe klokken en dan zal het iedereen duidelijk zijn, dat men toch een tikkeltje ang stig kijkt naar de lege schatkist BEROEP OP U.... Het is daarom, dat het toren comité weer in actie komt bij de eerste steen-legging en de parochia nen van de Petrus-Banden een en veloppe in begin van komende week doet thuis bezorgen. Een enveloppe, waarop men kenbaar kan maken en zelfs het geld er in kan doen, of men als de voorouders stenen aan wil dragen voor de Grote Kerk. Men kan dat op de oude manier moeilijk meer verwezenlijken, maar men kan nu stenen kopen: f 25, kost een hoeksteen; 10,- een steen voor de buitenkant, f 2,50 een voor de binnenkant. Ja, U hebt gelijk als U zegt, dat U al zo dikwijls aan Uw jas ge trokken wordt. Dat U voor de to ren al zoveel hebt gegeven. Maar denkt U dan eens aan het keuter boertje van bijna 600 jaren terug. Een mens, met heel wat minder welstand als U, een mens met heel wat minder geld als de armste on der ons. Hij bouwde een kathe draal, waar we stiekem nu nog al lemaal trots op zijn. Hy sjouwde stenen uit het Smakterveld aan en hij heeft generatie op generatie krom gelegen voor zijn enUw kerk Daarom parochiaan van St. Petrus- Banden kunt U niet achterblijven. Niet achterblijven nu dit monument van godsdienstzin en eendracht weer wordt heropgericht. En daarom kunt ook U, Venrayse mens, al zijt ge dan geen parochiaan van de Petrus-Banden, niet achter blijven. Nu dit sluitstuk van Venrays wederopbouw weer gaat verrijzen, moet ook Uw aandeel tussen die duizenden en duizenden stenen lig gen. Deze generatie zal moeten op bouwen, wat verwoest en vernield werd. Een taak waarin onze voor ouders ons zijn voorgegaan. En ons offer zal altijd minder zijn en klei ner dan dat van zeshonderd jaren tei*ug Het torencomité of het kerkbe stuur ziet met belangstelling ons aller hulp tegemoet olU «cmfisrinjBD ,i A KM ftvpotiwian c UQXltQVl L financiering Weet U dat er per jaar ongeveer 230.000 babies geboren worden in ons land. Een van die drie borelings- kes krijgt een gloednieuwe kinder wagen. Er worden er namelyk 70.000 per jaar verkocht! De latere kinde ren in een gezin moeten het met de kinderwagen van de eerstgeborene doen. Van de kinderkamer naar de keu ken is een enkel stapje. En dan ont dekken we, dat onze pannelappen uit de mode zijn. De allernieuwste hebben namelijk een magneetje in geweven in de band. Ze blijven zo maar pardoes tegen de zijkant van het fornuis „plakken". Wat een leuk gezicht is en ook nog praktisch. Nu nog even een kykje nemen bij de theedoeken. Als het goed is moe ten die van een elastisch lusje voor zien zijn. Dat gaat veel langer mee dan een gewoon bandje. Het is maar een weet, maar het kan toch werk besparen. Ook een weet, en een belangrijke weet is de dichtheid van de keuken doeken. Hoe losser geweven des te beter drogend. Let er dus op bij de aankoop. Nu we toch in de keuken zijn blij ven we er nog even. Misschien wil manlief 'n paar plaatjes van dat gaatjesboard tegen de achterkant van onze keukenkastdeurtje (hè wat een woord) timmeren. Desnoods lakt manlief ze in de kleur van de kast jes of in een mooi contrasterend tintje. Als de gaatjes maar mooi open blijven want hier kunnen we van alles en nog wat in en aan vast haken. Een uitkomst voor alle klei ne rommeltjes. We maken er nu maar een heel keukenpraatje van. En kijken daar om even naar de koekepan. Die brengt de nodige moeilijkheden met zich mee in de vastentijd, als we er de ene dag vis in willen bakken en de ander dag een omelette in willen maken. Hoe raken we zo gauw de vislucht hélemaal kwijt. Even een kopje water met een flinke scheut azijn koken in de pan en alle vis lucht is verdwenen. Even naar als een vislucht in huis is de beruchte kooklucht. Al is 't zo, dat we er by de huidige korte kook tijd weinig last van hebben, het kan nog minder. Als we tenminste een stukje wittebrood meekoken in de pan. „Een goed priester is van ons heengegaan...." Een bewogen Deken Loonen sprak een kort woord van afscheid, na de plechtige Mis van Requiem in de Petrus-Banden-kerk. Een goed priester, die meer dan 30 jaren heeft gearbeid in het Venrayse land, heeft meegeleden met zijn noden, zijn zorgen over hun problemen.... Een bouwer, die ondanks bovenmenselijke tegenslagen zijn Petrus-Banden zijn oude glorie weergaf. Een sterke persoonlijk heid, die ontelbaren raad en hulp gaf en een gezocht biechtvader was. Een groot vaderlander, die hoewel schuchter van nature moedig de bezetter op zyn fouten wees. Dat was het afscheid van een priester, die als rector van Oostrum, als pastoor-deken van Venray en als emeritus in Leunen lange, moeilijke jaren de geestelijke leider was van ontelbare Venrayse mensen Dat was het afscheid van een oude en gebogen man, die de last van zijn 81 jaren niet telde, omdat hij de last van velen te dragen hadHet is een waardig maar ook innig af scheid geworden van deze oude geestelijke leidsman, die daags na de feestelijke installatie van Burge meester Custers een hartaandoening kreeg, uit voorzorg werd bediend en op het moment dat hij zelf alweer sprak van te gaan werken opge roepen werd naar een ander en be ter leven. WAARDIG AFSCHEID De consternatie was groot toen het bericht doorkwam van dit nog viij plotseling overlijden. De belangstel ling nog groter Uit alles bleek dat Venray zijn oude Deken, al was hij dan sinds 1954 emeritus en woonde hij in Leunen, niet vergeten was. Dat de Venrayse mensen nog steeds in hun hart een plekje hadden voor deze priester, die in alle eenvoud en bescheidenheid nooit zichzelf heeft gezocht, maar altijd klaar stond voor anderen Dat bleek ook toen zijn stoffelijk overschot gekleed in het paars kazuifel werd overgebracht op maandagavond naar de Paterskerk. Daar, waar hij na de oorlog het H. Misoffer heeft opgedragen, stond nu de zware eiken kist, die in plechti ge processie vanuit het sterfhuis werd overgebracht, begeleid door de parochiegeestelijkheid van de Pe- ti*us-Banden, Pastoor Jonkers van Leunen en de kerkbesturen van Leunen en de Petrus-Banden, als mede de naaste familie van de over ledene. In een lange rij hebben de inwo ners van Venray toen afscheid ge nomen van Deken Berden, een af- icheid dat zich rekte tot laat in de ivond. De plechtige Lauden en Met ten werden gezongen door het Fra terskoor. PLECHTIGE BEGRAFENIS Dinsdagmorgen werd het stoffelijk overschot van Deken Berden dan voor de laatste maal door de hoofd straten van Venray naar de Petrus- Banden gebracht. Een lange rij be langstellenden deden hem uitgelei den. De stoet werd geopend door ruiters van Venrays ruiterclub, waarna de schooljeugd met onder wijzend personeel. Godsdienstige verenigingen, als Congregatie, H.Fa- milie, waren even goed aanwezig als delegaties van de jeugdbewegingen, van sociale culturele en maatschap pelijke organisaties, evenals afge vaardigden van de kloosters en in stellingen van ons Dekenaat. Leden van Ged. Staten en Provinciale Sta ten, Venrays - gemeenteraad, oud burgemeester Janssen, pastoors en geestelijkheid uit het Dekenaat, practisch alle dekens van het bis dom, de vicaris-generaal Mgr. Odijk en vele andere geestelijken, waaron der alle oud-kapelaans van pastoor Berden. Als slippendragers fungeerden de leden van het Kérkbestuur van Pe trus-Banden, terwijl de kist gedekt werd door kransen van het recto raat Heyde en het bestuur der zui velfabriek, waarvan Deken Berden jarenlang geestelijk adviseur was. In de stemmig versierde Petrus- Banden droeg Deken Loonen de plechtige Mis van Requiem op, daar bij geassisteerd door Pastoor Lins- sen als presbyter assistens, Em. Pastoor Obers, oud klasgenoot van Deken Berden als diaken en Kappe- laan van Leipzig als sub-diaken. De kerk was overvol, maar de orde-commissarissen zorgden voor een keurig en vlot verloop. Na de H. Mis besteeg Deken Loo nen de kansel, waar hij een af scheidswoord sprak tot de afgestor vene en de familie zijn deelneming betuigde in dit verlies. „We zijn, aldus Deken Loonen, oud-deken Berden veel dank ver schuldigd. De enigste dank, die wij hem geven kunnen, is een geden ken in ons H. Misoffer en in onze gebeden. Hij, die veel gebeden heeft voor ons mag nu ons gebed verwachten Na de absoute werd het stoffelijk overschot overgebracht naar het kerkhof waar vlak bij de ingang het graf voor Deken Berden gemetseld was. Op eigen verzoek wei-d hij te midden van de hem toevertrouwden begraven. Plechtig klonk het in Par- disum, plechtig de door allen mee gezongen dodenzangen. Met een kort gebed werd de plechtigheid besloten en werd het stoffelijk overschot van onze oud- Deken aan de aarde toevei-trouwd. „BORONET" EXPORS bij Kledingmagazijn LEIJGRAAF wil zeggen Uitsluitend de befaamde „BORONET" import kleding 1 jaar schriftelijke garantie 1 jaar gratis onderhoud. ook voor VENLO Parade 40, tel. 5797 BREDA van Coothpl. hoek Ginnekenstr. EINDHOVEN Grote Berg 16. ARNHEM Korrestraat 3 NIJMEGEN Lange Burchtstraat 60 WAAROM MOEST JUIST MIJ DIT GEBEUREN? Er kwam mij dezer dagen een ge beurtenis ter ore van een niet al te jonge vrouw. Zij en haar gezin wa ren door de man verlaten, die er met een ander van door was; zijn seci*etaresse of zo iemand, dat weet ik niet precies. Maar wel weet ik dat die vrouw er „kapot" van is (een andere term hebben we er geloof ik niet voor). En zoals dikwijls gebeurt zeide zij: „Waarom moest juist mij dit gebeuren". Inderdaad, die vraag geeft ons te denken. Want men hoort ze vaak herhaald. Alle welvaart en techniek kunnen niet verhinderen, dat er veel leed schijnbaar niet weg te nemen is, jazelfs soms nog toeneemt. De teleurstellingen in de liefde, die de mens soms wel veel wreder treffen dan lichamelijk ongeluk of materiële tegenslag, zijn aan de orde van de dag. Ongelukken opstraat, aanranding, kindermoord, schizofre nie, neurosen zijn de grote ellendig heden van onze tijd -We willen geen van allen er de dupe van zijn, alsje blieft niet. En toch., iemand schijnt ons te hebben uitgekozen, als ze ons treffen. Gebeurt dat, dan is strijk en zet onze spontane reactie: „Waarom moet juist mij dit overkomen?" Vi-aag! Vraag! Maar verwacht het antwoord niet van mij. Want nog niemand heeft een antwoord gewe ten. Het zou zelfs wel eens een van de pijnlijkste angsten in ons mense lijk bestaan kunnen zijn en in 't moderne existensialisme is het dat PAROCHIEKERK VENRAY Priester v.d. week Pastoor Geerits. Zondag: 3e zondag van de Vasten; 6.30 Sjang Maessen; 7.30 W. Broers, echtgen. en zoon Piet; 8.30 J.C. Hen- driks-Dommeck9.30 hoogmis voor de parochie; 10.45 Herman de Bruyn en echtgen.; 11.45 overl. fam. Colen; 7 u. lof. Maandag: 6.45 overl. parochianen; 7.30 Christ Roossens (Instuif); 7.30 Wim en Alfons Sijbers; 8.15 Johanna v. d. Ven, Gert. Ewals en Broeder Clemens, best. .d.; 8.15 Th. Pouw.els 8 u. Godsdienstcui'sus K.A.V. Dinsdag: 6.45 J. v. d. Munckhof; 7.30 Frans Aerts; 7.30 tot int. v.d. H. Vader; 8.15 Mevr. van Kimmena- de, best.d. Kolk weg; 8.15 G. Lighart. Woensdag: 6.45 Joh. van Veghel (Vlisco); 7.30 v.d. Laar-van Loon; 7.30 H.J. Driessen; 8.15 Petronella Feyen wed. v. Diepen lh.; 8.15 R. Stevens-Min. Donderdag: 6.45 P.J. Knechten; 7.30 Sacr. hoogmis; 7.30 Ant. Lau- rensse; 8.15 Arnold Baten en ouders; 8.15 Jos. Voermans. Vrijdag: 6.45 overl. fam. Kray- kamp; 7.30 Notaris Pluymaekers; 7.30 zek. int. R.; 8.15 Catharina Möl- ders 3 kl.; 8.15 Th. Pouwels (Eier- ver. Oostrum). Zaterdag: 6.45 J. v. .d. Munckhof; 7.30 best.d. Maria Arts-Lenssen7.30 Mart. Franssen en Petronella Beek- let; 8.15 Peter Camps en echtgen. lh; 8.15 Bèr Stevens (koor). Biechtgelegenheid: van 5.307.30; 7 u. lof en kruisweg. De schoolkinderen leren deze week de 38e en 39e les v. d. katechismus. Er zijn nog bidprentjes te verkrij gen van Deken Berden bij kapelaan Heymans. Wij bevelen de zakjes voor de bij drage voor onze toren nog eens in uw belangstelling aan. Op zondag 12 maart a.s. om 5 u. plechtig lof, waarna eerste steenleg ging van de toren. RECTORAAT PATERSKERK Priester v. d. week Pater Primald Zondag: 3e zondag van de Vasten; de H. Missen om 6.30 7.45 9 en 11.45 de hoogmis om 10.15. De koliekten 2 in 1 zijn voor kerk en Kath. Univer siteit. Dinsdag 7.30 lof t.e.v. S. Antonius; Donderdag 7 u. gezinsmis; Vrijdag 7.30 kruisweg; Zaterdag van 3-8 u. gelegenheid om te biechten. De gehele week Mis van de Vasten tijd (paars). DERDE LIJDENSMEDITATIE Zondag om 7 u. weer Lijdensmedi tatie. Onderwerp: Christus die alles weer nieuw maakt. Zorg er voor op tijd te zijn, precies 7 uur beginnen we met de psalm Miserere van Gé lineau. En brengt u vrijdag in de kruisweg de parochiebundel mee MIS-INTENTIES Zondag: 6.45 overl. ouders; 7.45 ouders Janssen-Maurus; 9 u. Jacob Thomassen; 10.15 Henri Hoeymae- kers, st.; 11.45 Hubertus Hendriks. Maandag: 6.15 Gerardus Janssen; 7 u. Theodora van Houdt-Janssen; 7.45 Maria Ambrosius en overleden ouders; 8.30 Johanna de Ponti. Dinsdag: 6.15 Huberta Hendriks; 7 u. Johanna Koenen-Janssen; 7.45 zek. int.; 8.30 Jacoba Rongen. Woensdag: 6.15 Constant Roijer; 7 u. J. v.d. Munckhof; 7.45 Jan Vol- lenberg jgr.; 8.30 t.e.v. S. Antonius. Donderdag: 6.15 J.W. Spreeuwen- berg en echtgen.; 7 u. gezinsmis; 7.45 A. Coopmans; 8.30 uit dankb.h. Vrijdag: 6.15 Huberta Hendriks; 7 u. ouders Toonen-Vermeulen; 7.45 Johanna de Ponti; 8.30 overl. broer. Zaterdag: 6.15 t.e.v. de H. Geest; 7 u. Fons Beerkens; 7.45 J. Mom meestal ook dat op die vraag geen antwoord mogelijk is. In onze christelijke levensvisie weten we, dat God degene is die kiest, want Hij is het die Hemel en Aarde beweegt tot in de bewegin gen, die met geen microscoop te be naderen zijn. Maar wij weten ook dat het de Goede God is: want een andere bestaat er niet. En met Hem zijn wij één in Christus onze Heer. Dat ik dit niet zie op het moment, dat het leed mij overkomt, is niet bepalend. Ik moet het willen leren zien. Het is vanzelfsprekend, dat het leed en het lijden mij als het ware overrompelt; dat het aanvankelijk de schijn heeft, dat het leed sterker is dan ik. Dan huilt de mens; zoals het kind huilt, omdat de situatie sterker is dan hij. En dan verzet ik mij tegen het leed; dan ga ik 't leed te lijf, vecht. Misschien vecht ik verbitterd, want mijn natuur is zó, dat zij het leed overwinnen wil. Slechts langzaam komt de aanvaar ding. Aanvaarden is niet murw zijn, uitgetobd, passief, down, overwon nen. Aanvaarden is aktief, want je ,bent er nooit mee klaar; het is ak tief, zin en betekenis geven en zoe ken voor dat leed; het is zich over geven aan de goedheid Gods. In de momenten van aanvaarding stel ik mij open in geloof om mijn leed te plaatsen in het enige kader, waarin het geplaatst móét worden: De Lief de van God, die Christus in ons is. En slechts dan ontdek ik mis schien voor een klein moment dat er gelijkenis is tussen Christus, die leed, en mij, die lijdt. Ik geloof, dat de zin voor het lij den ons in de Vasten makkelijker raakt dan ooit te voren. men (Stille Omgang). PAROCHIE OIRLO Zondag: 3e zondag van de Vasten; eerste zondag van de maand; Lees- missen om 6.30; kindermis om 7.30; 2e H. Mis om 8.30; parochiehoogmis om 10 u.; om 3 u. lijdensmeditatie en lof waarin grote opkomst wordt verwacht. Waarom zouden we het H. Lijden van Jezus Christus niet meer mogen overwegen? Men zegt dat is niet meer modem, dat past niet meer in onze tijd. Heeft Chris tus dan niet geleden en is hij niet gestorven voor ons mensen van deze tijd? Laten we voorzichtig zijn dat we niet te modem worden. Ik geef toe, dat we het op een andere ma nier moeten doen dan vroeger, dus zullen we trachten dat te doen. Maar het wezenlijke van de zaak blijft! Stel uw zondagse wandeling 'n paar uren uit. Maak uw zondagse bezoe ken wat korter als 't moet, maar weet uit uw innerlijke overtuiging deze tijd van genade te benutten. Eerse collecte is buitengewone m. collecte voor onze kerk; 2e collecte is voor het bisdom. Maandag: 7.30 stichting Theodorus Heidens, Maria Baeten en Gertrudis Lenssen. Dinsdag: 7.30 maandstond Wilhel mus Janssen. Woensdag: 7.30 maandstond Jo anna de Ponti. Donderdag :7.30 maandstond Mar- tinus van de Ven. Vrijdag: 7.30 zieled. Arnold Rut ten besteld door de buren. 7 uur Kruisweg en lof. Zaterdag: 7.30 zieled. Pater Wilh. Janssen en zijn ouders. A.s. zondag Roepingen-zondag. Gro te voorgeschreven collecte voor het Groot Seminarie. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: 3e zondag van de Vasten; onder de H. Missen openschaal-kol- lekte voor onze eigen kerk.; 7 u. H. Mis voor de parochie; 8.30 hoogmis maandd. v. Leida Claessens-Teuws; 10 u. tot dankzegging (C); 3 uur kruisweg en lof. Maandag: 7.30 Theo Vervuurt. Dinsdag: 7.30 gez. maandd. Ant. Tacken. Woensdag: 7.30 gest. gez. jgt. v. Jacob vd. Voort en echtgen Donderdag: 7.30 gez. jrd. Joh. Rijs echtgen. en kinderen. Zaterdag: 7.30 gest. leesm. Antoon Verheggen. Biechten van 3 - 4 u. voor de kin deren en van 6.30 - 7.30 voor de gro ten; om 7.30 Marialof. Om kwart voor tien lof voor de deelnemers van het Dekenaat Ven ray aan de Stille Omgang. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 3e zondag van de Vasten; .maandelijkse buitengewone collecte voor de kerk; 7.30 vroegmis t.z.int.; 10 u. hoogmis voor de parochie; 7 u. 3e oefening v.d. vastentijd en lof. Maandag: 7.30 2e van de zes-we- kendienst voor Anna C. Wismans- Wijnhoven. Dinsdag: 7.30 gez. jaard. Joannes van de Water. Woensdag: 7.30 gez. jaard. Willem Thielen. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis tot dankz. int. fam. Emonts-Spreeuwen- berg. Vrijdag: 7.30 gez. jaard. Joannes Rambags en Joanna Kuypers; 7 u. kruiswegoefening en lof. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw v. Altijddurende Bijstand tot int. van hen die daai-voor offerd. Van 6-7 gelegenheid om te biechten; 7 uur lof en rozenhoedje en gebeden van de Broederschap van O.L.Vrouw van Altijddurende Bijstand. A.s. zondag: roepingendag; le col lecte voor het Groot Seminarie van ons Bisdom. A.s. zondag vroegmis tot int. van de plaatselijke afd. van de H. Stede, bij gel. van de Stille Omgang. Kerkpoetsen Grada Gellings en Leonie Strijbos. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 3e zondag van de Vasten; 6.30 leesmis voor Frans van Soest en Anna van Bracht; 8.10 maandd. Maria Jaspers-Jaspers; 9.15 kinder mis; 10.15 hoogmis, best. jaarget. v. Hendrika Gerits-Gielen; 3 u. vas tenmeditatie en lof. Maandag: 7.30 leesm. uit dankb.h. v.d. familie Swinkels-Wismans. Dinsdag: 7.30 weekd. Fr. Jaspers. Woensdag: 7.30 weekd. J. Linders. Donderdag: 7.30 gest. jaarg. voor Margaretha Spreeuwenberg - Ver voort. Vrijdag: 7.30 maandd. Fr. Jaspers. Zaterdag: 7.30 maandd. Maria van der Hulst-Hilders; 7 u. lof; tot 8 u. biechtgelegenheid. PAROCHIE MERSELO Zondag: 3e zondag van de Vasten; 6.30 communieuitreiken; 7 u. vroeg mis t.i. fam. Poels-Noyen; 8.15 lm. t.i. fam. Pubben-Janssen; 10 u. de hoogmis voor de parochie. 2.30 u. kruisweg en lof. Maandag: 6.45 leesm. voor afgest. familie van Meyel-Noyen; 7.30 gest. jaarg. Maria L'Orthye-Lipperts. Dinsdag: 6e van de negen dinsda gen t.e.v. S. Antonius; 6.45 lm. Joh. Hub. Janssen en echtgen.; 7.30 gez. H Mis t.e. van S. Antonius tot int. van hen die daarvoor bijdragen. Woensdag: 6.45 leesmis Herman Zegers en overl. kinderen; 7.30 gest. jaarg. Petronella van den Heuvel. Donderdag: 6.45 leesmis t.i. fam. Tijssen-Thijssen; 7.30 gest. jaarg. v. Joseph Emonts en Maria Poels. Vrijdag: 6.45 leesmis Petrus Bots; 7.30 jaarg. Maria Aarts, overl. zonen en ouders; 7.30 n.m. lijdensmeditatie en lof. Zaterdag: 6.45 leesmis Josephina Verhaag; 7.30 gest. jaarg. Adam van Vegchel en Anna Maria Jacobs. 5 u. biechten voor de kinderen van het 2e schooljaar daarna voor ande ren tot 6.30; 7.30 Marialof. A.s. zondag roepingendag. Die dag speciale collecte voor het Gi*oot Se minarie. PAROCHIE LEUNEN Zondag: 3e zondag van de Vasten; 7 u. leesmis; 8 u. leesmis; 9 u. leesm. voor Gerard Vei-koeyen; 10 u. hoog mis voor de parochie; 3 u. kruisweg en lof; vandaag maandcollecte voor de kerk. Maandag: 7.30 gez. jaarget. Ber- nadina Litjens-Peeters. Dinsdag: 7.30 gez. jaarg. voor de vrouw van Peter Lucassen. Woensdag: 7.30 ges. leesmis voor Joannes van Rensch en Hendrina Heidens. Donderdag: 7.30 gez. jaarg. voor Theodorus Voesten. Vrijdag: 7.30 gest. jaarg. voor Jo hannes Poels, echtgen. en dochter Johanna; 7.30 u. n.m. lijdensmed. Zaterdag: 7.30 leesmis v. Willem Verheijen en Catharina Vullings; biechtgelegenheid: van 4-5 en van 7-7.30 u. Daarna lof. Kerkpoetsen Mia Hendriks en Mien- tje Litjens. Deze week donderdag om 7.30 u. godsdienstcursus voor 18-jarige jongens en meisjes. RECTORAAT SMAKT Zondag: 3e zondag van de Vasten; 6.15 leesmis voor 'n overleden moe der; 7.30 leesmis voor overl. fam. Geurts-Heldens; 10 u. hoogmis voor bijz. intentie; 3 u. lof met preek t.e. van St. Jozef. Maandag: 6.30 lm. voor de meest verlaten zielen; 7.30 lm. voor hulp en bijstand in een gezin. Dinsdag: 6.30 lm. ter ere van Sint Jozef (int. Jos. Kersten); 7.30 gez. jrd. Theodorus Gooren. Woensdag: 8e van de negen dins dagen ter voorbereiding op het feest van St. Jozef; 6.30 lm. uit dankb.h.; 7.30 gez. H. Mis ter ere van Sint Jozef voor een bijzondere gunst; 3 u. lof met preek; 7.30 n.m. avondmis. Donderdag: 6.30 lm. overl. ouders en zoon; 7.30 gez. jrd. overl. fam. van den Bosch. Vrijdag: 6.30 lm. voor de wereld vrede; 7.30 lm. ter ere van O.L.Vr. en S. Jozef; 7.30 n.m. vastenoefening en korte lijdensmeditatie. Vandaag begint de noveen ter voorbereiding op het feest van St. Jozef. Zaterdag: 6.30 lm. voor bijz. int. van een gezin; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vx-ouw van den berg Carmel. Van 5-5.30 biechtgelegenheid tevens voor en na het lof. 7.30 Marialof. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e zondag van de Vasten; 7.30 H. Mis voor overl. moeder Lit- jens-Swinkels; 10 u. hoogrnis voor de bewoner-s van het rectoraat. Akolieten: P. Janssen en G. Voesten. 2.30 u. kruisweg; 7 u. vastenmedit. Misdienaars van de week: Jacques Janssen en Harry Peeters. Maandag: 7.30 overl. moeder Lit- jens-Swinkels. Dinsdag: 7.30 overl.fam. van Dijk- Wismans. Woensdag: 7.30 tot bijz. int. Donderdag: 7.30 voor zegen in het huisgezin. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag; 7.30 ovl. ouders Muysers-Spee. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Droes- sen-Janssen; 7 u. biechtgelegenheid; 7.30 lof. Zondag a.s. Roepingendag, gewijd aaix de bevordering van priester- en kloosterroepingen. Eerste collecte voor het Groot Seminarie. Zeer aan bevolen. RECTORAAT VEULEN Zondag: 3e zondag van de Vasten; 7 u. communieuitreiking; 7.30 lm. Peter Smedts, echtgen., kinderen en kleinkind; 10 u. hoogmis, jrg. vr. Cleven; 2.30 vastenmeditatie; van daag collecte aan de kerkdeur voor Sobriëtas. Maandag: lm. tot bijz. int. Dinsdag: lm. Petronella Geurts. Woensdag: lm. fam. Hendriks- Peelen; 7.30 n.m. avondmis vd. jeugd Donderdag: lm. Petronella Geurts. Vrijdag: lm. besteld door de BJB als sluiting van het winterprogram- ma; 7.30 n.m. ki-uiswegoefening. Zaterdag: lm. Petronella Geui-ts; 7.30 n.m. avondoefening t.e. van O.L. Vrouw. A.s zondag is de jaarlijkse collec te voor het Groot Seminarie Accolieten voor a.s. zondag: Willy Erben; Piet van Meyel en Ben Bur gers. Kerkpoetsen: Mientje Ewals, Mien van Rijswijk en Jo Wilms. De maandcollecte van vei'leden zondag bedroeg 135.74 Aan allen hartelijk dank. RECTORAAT VREDEPEEI. Zondag: 3e zondag van de Vasten; 7.30 vroegmis voor de overledenen van de fam. Bruysten-Coppus; 10 u. hoogmis voor overleden ouders Pe ters-van de Beeten; 2.30 u. lijdens meditatie en lof. Door de week H. Mis om 7.30 uur. Maandag: fam. Loenen-Cruysen. Dinsdag: overledenen van de fam. Arts-Ploegmakers. Woensdag: fam. Janssen-Timmer- mans. Donderdag: bijz. intentie. 7.30 u. vastenoefening en lof. Vrijdag: overl. fam. Huys-Encke- vort. Zaterdag: fam. Ermens. nodig voor rustig denken en werken en goede nachtrust Mijnhardt's Zenuwtabletten

Peel en Maas | 1961 | | pagina 6