Barneveldsche Eierhandel EDY Wasmachines mi SPORT St. Jozef van de Smakt mcmne iijke aweidókiachtn Hoog loon P V e/Ï061(KH78O) GOUDEN? vraag! vanaf 15 jaar Voor huurauto's en Volkswagenbusjes MATH. HENDRIKS Edy Super Twin Edy Agitator 60 Edy Sneldroger f 825. f 270.- HOFSTRAAT 5 TEL. 1270-04780 dag g vd. maand; - 7.30 gez. H. overl. ouders uitstelling la>or het verkr. (jO gez. H. Mis •I Berg Carmel rnard Geurts, (iran 5-5.30 gel. bi s voor. en na f; 7 .1 HEIDE J n de vasten; verl Vlaas-Janssen; hooj bewoners van scto stenen Jan Claes. K de kinderen; ast na; reek: Jacques sn ters. mdcfam. Derikx- sn. sda{ lubert Jansen. nsd[r Gertuda en nes der r Hubert Jan- ^.nn lipsen en Jo- s J dag asten en ont- igs< ig v d maand; nkbaarh. t.i.v. He lans; 7.45 uur misleijdse Jeugd; gel r de avondmis. ;rd: terdag; 7.30 u. s v us Heezen en icui-Roefs; 7 uur gelijlof. ECltEDEPEEL San de vasten; t'oej m. Poels-Duy- oor de zielrust 2.30 u. lijdens- itie 3e s om 7.30 uur. nd; mdere intentie, daj en - Cruyssen. nsdpben - Janssen, ssen - Jacobs, vjg en lof. lag lag vd. maand; n 'n ziek kind; av Cornelissen- lei ssen - Timmer- dagelijks vóór ionderdag vóór déiing en op za- v; ur. E0/EULEN tan de vasten; communiceren Horst-Ameri- hoogmis overl. et^Rongen; 2.30 u. daag is onder enindcollecte voor er idPetra Geurts. ia ;mis tot dankz. is< igmis t.e.v. O.L. rende Bijstand nkfvonds 7 u. de jeugd, leijjogmis v. Anna vd. maand, ogjvan het H. Hart 'savonds 7 u. de Lauw-Ron- t.i. fam. Clas- ls 7 u. avond- Vrouw. de kerkdeur 'n van Sobriëtas. zondag: Harry Erben en Hub Haegens, Alda yotfiefeön - len d.w.z. niet maar óók niet de berm is een rag, dat de rij- ichtige wegge ld. Nu willen wij en correcte ver- ;1 rgaan, ongeacht brommer of in wel alleen maar 1 ggebruikers zijn allen door niet aüj het zo mogen Deel als mogelijk li a 40 cm van de vpen en blijven ijk, dat velen rfgens niets is aan efiet dat „rechts- tuw menen te rfen vraag, waar twee drie ant- i waarover zelfs 'logen zich het rklaringen van zijn er voor ge- midden op de :n op bermvrees, of imponeer- aan leiding, op ruimtebeleving en ga-zo-maar- waar zijn, vast behoorlijke do- het spel is. Dat lig vergeten, dat chtshouden een •!hten op de weg een belangrijke >or onze en an- 5p de weg. Waf- is het verschil -•^(iMais 6ovi si avim'ów Si m\y\mvp Viafl Mercurius Garage, Venlo n.v. Rotonde b/d brug, tel. 6364 S.V.V.-NIEUWS Ons le elftal is het niet mogen gelukken om Tiglieja op eigen ter rein de eerste nederlaag in dit seizoen toe te brengen. Zelfs een gelijkspel, dat toch wel een zuiverder beeld van de krachts verhouding zou hebben weergege ven, was niet voor hen weggelegd. Toch mocht onze ploeg met op geheven hoofden het veld verlaten, want het vertoonde spe1, alsmede werklust en enthousiasme was zo danig, dat men hierover ruim te vreden kon zijn. In de eerste helft was met uitzondering van de aanvangsperi- ode van circa 10 minuten onze ploeg beslist de beste en indien er ook maar een greintje geluk had meegezeten, zou Tiglieja reeds met rust tegen een stevige achterstand hebben aangekeken. Nu gaf de ruststand 10 voor sprong voor Venray aan, een doel punt door Vendekens gescoord, na 27 min. nadat een door Koo nings ingeschoten bal door Tegels doelman niet afdoende werd ge stopt. Een fraaie combinatie ging aan dit doelpunt vooraf. Enkele minuten voor dat dit doel punt tot stand kwam, was een wel unieke kans op een voorsprong verloren gegaan, doordat een aan Venray toegekende penalty werd naastgeschoten. Alle tot dan toe schone vooruit zichten voor ons elftal werden nu spoedig na de hervatting in enkele minuten weggevaagd. Tiglieja kreeg een corner te ne men en deze kwam prachtig voor Venray-doel, waar Nijholt gereed stond om met een kopbal de ge lijkmaker te scoren. Vlak hierop kwam voor Venray een fataal mo ment. Bij het onderscheppen van een ingeschoten bal maakte onze doelman een duikeling, waarbij hij de bal kwijt raakte, die daarop in Tegelens bezit kwam. Zonder talmen werd de bal op nieuw ingesloten, doch staande op doellijn wist Kusters dit schot te keren, echter met behulp van een arm, waardoor Tiglieja 'n penalty kreeg toegewezen, die niet onbenut bleef. 2—1. Furieus trok Venray weer ten aanval en al spoedig moest de Tiglieja-verdediging hachelijke mo menten doorstaan. Het duurde ech ter nog tot er 25 min. gespeeld wa ren, alvorens de gelijkmaker kwam. Een bij 'n doelworsteling in geschoten bal wordt door Tiglieja- verdediger met de hand uit 't doel geslagen en de hiervoor toegeken de penalty werd door V. Lucassen feilloos afgewerkt. 22. In het Venray kamp nam de hoop op tenminste een gelijkspel toe en met recht onze ploeg toonde zich zeker niet de mindere van zijn gevreesde tegenstander. In de 38e min. kwam echter het keerpunt, een laaggeplaatste vrije op ons doel werd niet tijdig weg gewerkt en een Tigliejaan was er als de kippen bij om de leiding te hernemen. Nog gaf onze ploeg het niet op, doch alle moeite was vruchteloos, kort voor 't einde nog een snelle doorbraak door de ver opgedrongen Venray- defensie, als gevolg waarvan 4—2 werd gebracht. Een uitslag die gezien de spelverhouding zeker geflatteerd kon worden genoemd. Het 3e elftal had een goede dag, ondanks een geïmproviseerd elftal werd in Meterik 'n 43 overwin ning behaald. Met nog 10 minuten te spelen en een 32 achterstand had een tactische omzetting in de ploeg plaats en met een vast om lijnd schema in de achterhoofden gezicht op de zege werden de krachten samengebundeld, met als resultaat: de overwinning. Het 4e elftal tegen concurrent Kronenberg spelend, gaf geen krimp en toonde zich verre su perieur. In een hoog tempo en met een weldadig aandoend en thousiasme spelend waren de onze oppermachtig. Door een tamelijk geringe schotvaardigheid in de voorhoede bleef de score beperkt tot 31, maar de waarde van de overwinning was er niet minder om. PROGRAMMA voor a.s. ZONDAG: Venray I—O.V.C S. I aanv. 2.30 Venray 2Almania 2 12 u. Venray 3—America 12 u. America 2—Venray 4 2 u. Doordat ook Wittenhorst jl. zon dag een nederlaag te slikken kreeg blijft de strijd om de felbegeerde 2de plaats volledig open. Met OVCS op bezoek is er voor onze ploeg een goede kans op de volledige winst. In Ophoven kwam een punten verdeling totstand, doch op eigen veld mag de overwinning ons niet ontgaan. Vechtende tegen het degradatie spook en kennende de vasthoudend heid van deze Sittardianen, mag ons elftal echter overtuigd zijn op een stugge tegenstand te kunnen rekenen. Na een rustperiode van 6 weken komt ons 2de elftal ook weer aan bod. Vasthoudend aan de oorspron kelijke wedstrijd-indeling heeft de competitie-leiding ditmaal ook onze reserves een thuiswedstrijd bezorgd welke om 12 uur wordt gespeeld. Wij zijn benieuwd hoe of het elftal zal draaien na deze lange periode van non-aktiviteit. Gelijktijdig met het 2de elftal speelt ook het 3de elftal 'n thuis wedstrijd tegen America. Wij wagen ons maar niet aan 'n voorspelling, want ons 3de spot met alle prognoges. Venray 4 op bezoek bij America 2 is aan zijn stand verplicht om te winnen. Hiervoor zal toch wel een serieuse aanpak van zaken gewenst zijn, want Amerika 2 mag tot een zware tegenstander worden geacht. Toch moet er een overwinning voor ons inzitten. Het 5de elftal heeft nog één week rust om daarna met frisse moed de rest van de competite af te werken. WANDELSPORT A.s. zondag 26 febr. organiseren de gezamelijke wandelsport-vereni gingen en gymnastiek-vereniging de laatste winter-wandeltocht. Na deze tocht ontvangen alle wan delaars een herinneringsmedaille en de groepen een groepsprijs. Deze winterserie is door de deel name van 259 wandelaars een groot suces geworden. Laten we hopen dat door een blijvende prettige samen werking iedere winter een serie tochten georganiseerd kan worden. OOSTRUM-NIEUWS De wedstrijdvan zondag: Oostrum- E.W.C. was een weinig aantrekke lijke match. Wel was Oostrum in de eerste helft de meerdere, wat tot resultaat had dat de linksbinnen na 10 minuten een doelpunt scoorde: 1 - 0. E.W.C. miste de kans op 'n gelijk maker, toen onze doelman een toe gekend strafschop prachtig hield. Na de rust was het verband in 't Oostrums team zoek. Hiervan pro fiteerde E.W.C. maar onze doelman verzette prachtig werk, waardoor 't onmogelijk bleef de gelijkmaker te scoren. Tot 10 minuten voor het einde Met deze stand is de wedstrijd ge ëindigd, en gaven de puntjes toch de juiste verhouding weer. Het tweede elftal heeft een uit wedstrijd gehad tegen G.F.C. 2. Het werd een verrassende zege voor Oostrum. Binnen het half uur was de stand al 3 - 0 in ons voor deel. Maar G.F.C. wist op het einde door een paar goede uitvallen nog enigszins redding te brengen, zodat de eindstand 4-3 werd. Het derde elftal is met een 2-0 nederlaag van America thuis geko men. De jongens hebben wel kranig volgehouden, en konden een grotere nederlaag voorkomen, ondanks het zeer verzwakte elftal. Zondag a.s. speelt: Swolgsene Boys I Oostrum 1; Oostrum II E.W.C. II; Oostrum III is vrij. SCHAAKNIEUWS Venray 1 speelde zondag jl. tegen Maasniel 1 de laatste competitie van dit seizoen. De uitslag was 51/a-41/2. De persoonlijke resultaten waren als volgt: W. Geurts - J. Peters Va - Va J. de Loey - P. Rouvroye 1-0 A. Vriezen (n.o.) - Verhaegh 0-1 Rijvers - Pater Otgerus ofm Va - Va Rector Mestrom - A. Broens Va - Va A. Thielen - A. Lucassen Va - Va R. Eist - J. Veldhoven 1-0 L. Maillard - V. v. Mil Va - Va H. Vrinzen - P. Zegers Va - Va H. Berlee - J. Kok Va - Va HOCKEY-NIEUWS Zaterdagmiddag speelden onze da mes-junioren 'n vriendschappelijke wedstrijd tegen de dames van Jeru salem. Hier toonden zij dat M.H.C.V. in de toekomst over enkele talent volle speelsters zal beschikken, die wel is waar wat techniek, snelheid en wedstrijdervaring missen, maar die beslist nog van zich zullen laten horen. M.H.C.V. verloor de wedstrijd met 1-0. De dames waren te gast in Heer len. Thuis wonnen zij van deze club maar hier kwamen ze niet verder dan een gelijk spel. Heerlen bracht een voorhoede in het veld, waar on ze dames heel weinig moeite mee hadden, zodat zij het accent konden leggen op de aanval. De Heerlense achterhoede wist echter niet van wijken, zodat de stand 0-0 bleef. De heren ontmoetten zondag voor de eerste keer Weert. De onbekende tegenstander bleek taaier te zijn dan al de andere clubs die reeds het loodje hadden moeten leggen tegen M.H.C.V. Bovendien draaide 't niet zo soepel in de voorhoede, doordat het spel iets te kort gehouden werd. Ook bleef enkele keren door pech 'n doelpunt aan onze club onthouden. Vlak voor het einde van de eerste helft besloot onze linksbuiten het eens alleen te proberen. Hij nam de bal mee naar binnen, omspeelde en kele spelers en scoorde toen prach tig vanuit een zeer scherpe hoek. Na de rust zagen ze nog kans een tweede doelpunt te maken met wel ke stand de zege behaald werd. Voor a.s. zondag: Venlo-Girl - Dames, vertrek 2 uur. Zaterdagavond dropping voor onze leden. Samenkomst Henesniusplein, om 8 uur. In de gemeente Venray, aan de Brabantse grens, in de uiterste noord-westhoek van het diocees Roer mond, ligt het gehucht Smakt. Geen sterveling zou er over spreken en schrijven, zo hier niet een kapel was gebouwd voor de Voedstervader van Kristus. Dit kleine gehucht, dat nauwelijks enkele honder derden bewoners telt, is de enige bedevaartplaats ter ere van Sint Jozef in Nederland. Inde stichtings-oor- konde, gedateerd 7 oktober 1699, die in het archief van de kapel wordt bewaard, lezen wij, dat het bede huis tot stand is gekomen door de vrijgevigheid van de baron van Macken, Albert van der Boye, heer van de vrije heerlijkheid Vierlingsbeek. Pelgrims uit de nabije en verre omgeving van de Smakt kwamen er reeds in het begin van de 18e eeuw. Sint Jozef stelde het vertrouwen van zijn vrome ver eerders niet teleur en de Smakt werd een genadeoord waar opvallend telkens en telkens weer nieuwe gebeds verhoringen plaats vonden. Meer dan 250 jaar staat de heilige te Smakt om zijn taak voor de kerk en de wereld te vervullen. Dui zenden komen er jaarlijks uit alle hoeken van 't land naar 't eenvoudige kapelletje onder de twee lindebomen; zij knielen er voor 't kleurschone beeldje boven 't ba rokke altaar, voor Sint Jozef, de man met een glimlach van geluk en goedheid op de lippen, het kind aan de hand leidend. Veel leed is er uitgezegd, veel vragen gesteld, veel troost er gevonden. Zijn wij niet, als hij, een arbeider, een werkman, een mens, die staat voor vrouw en kind, een gewoon mens, die moet bouwen aan het huis van zijn gezin Hebt ook gij de weg naar de Smakt gevonden Smakt heeft geheel en al 't karakter behouden van een plaats, waar men alleen naar toe gaat om te bidden. Alle uiterlijke rompslomp is zorgvuldig geweerd en zal er ook geen vaste voet krijgen. Er zijn geen opdringe rige winkels vol devotionalie; geen ex-voto's of mar meren dankbetuigingen hangen er aan de wanden van de devotie-kapel; stil en alleen brandt er een kaars als een vurige onderstreping van een gevraagde gunst. De baten die er zijn worden dienstbaar gemaakt aan de opleiding van toekomstige priesters. In Smakt wacht Sint Jozef om zijn gaven uit te delen. Hij wacht ook op ieder van U. Ook nu zal hij weer klaar staan om hen, die vol vertrouwen tot hem komen bidden, te helpen. en goede sociale voorzieningen. Aanmelden dagelijks ten kantore SMAKTERWEG 64, nm. na 7 uur SCHOOLSTRAAT 16 Langstraat 33 Telefoon 04780-1351 met agitator, pomp en electrische verwarming z. verwarming 339.- met verwarming 389.- Olympic De gehele sortering EDY wasmachines en sneldrogers met 5jarige schriftelijke garantie, van binnen en van buiten zwaar geëmailleerd. Kent U onze betalingsvoorwaarden COENEN

Peel en Maas | 1961 | | pagina 7