Burgemeester CUSTERS op bezoek in alle kerkdorpen Kerkberichten Een krankzinnig plan noemde men hetMaar Burgemeester Clus ters liet het zich desondanks niet ontgaan om al daags na zijn in stallatie kennis te gaan maken met de tien kerkdorpen van zyn ge meente. En men mocht het dan krankzinnig noemen of niet, precies op het vastgestelde tijdstip reden de wagens voor met de Burgemees ter en zün echtgenote, alsmede de heren wethouders en secretaris Vorst. En tienmaal heeft burgemeester Custers die zondag duidelijk ver teld, dat hij speciaal deze tocht heeft willen maken om persoonlijk kennis te komen maken, maar ook nog eens extra om duidelijk te onderstrepen, dat de kerkdorpen ook bij Venray horen en dat hun noden, zorgen, moeilijkheden en problemen ook zijn volle aandacht zullen hebben. Zo is dan de ruim 70 kilometer lange tocht zondagmorgen begonnen OOSTRUM, waar hij al direct kennis maakte met de kleine Daniëls, die aan va ders hand langs de weg stond te kijken„Burgemeester dat is Uw 20.000 inwonerHet verlegen kleintje werd op zijn gemak gesteld door Mevrouw Custers, die deze he le tocht lang opgewekt en bemoede rend, aan de zijde van haar man, mee kennis ging maken. Nadat kleintjes bloemen hadden aangebo den, bloemen, die aan het einde van de dag waren uitgegroeid tot één groot boeket, werden binnen in het Gemeenschapshuis de bestuurderen van alle Oostrumse verenigingen voorgesteld aan Mr. Custers. wordt, de industrie daarentegen in het centrum, kan er wel eens spra ke zijn van tegenstellingen, wat ech ter geen na-ijver en jalousie moet veroorzaken. Al die veelzijdige be langen dienen de juiste aandacht te krijgen en de heer Steeghs meende juist in dit bezoek te kunnen zien, dat die aandacht er was en dat Bur gemeester Custers van plan was aan beide facetten van zijn gemeente de volle steun te geven. Dit bevestigde ook de Burgemeester, die echter wel enkele Castenrayse problemen naar voren gebracht. Zo wees hij er op de kleuterschool, de sportvelden en de waterleiding. Punten, die hij al reeds genoteerd had om ze te bekij ken Pastoor Thomassen voorspelde dat deze tocht een ware ontdekkings tocht zou zijn voor de burgemees ter en was blij, dat hij had willen beginnen in een van de oudste Ma- ria-bede vaart-oorden van Neder land, daar in 1350 reeds de eerste kapel ter ere van O.L. Vrouw ge bouwd was. Het Oostrum van na- de-oorlog groeit snel en gaan de plannen door, die staan opgesteld, dan zal ook de komende tijd Oos trum niet onberoerd laten. Gelukkig is de verstandhouding tussen de ver schillende groeperingen in Oostrum prima en men zal proberen deze zo te houden. .Men heeft er natuurlijk nog zijn wensen, als die van een grote kleuterschool, een verbeterde jongensschool, een jeugdgebouw en betere accomodatie. Men beval deze wensen dan ook graag aan in de zorg van Mr. Custers. Deze beloof de inderdaad hieraan zijn aandacht te geven. „Houdt de samenwerking in Uw gemeenschap, waarvan het gemeenschapshuis zo'n tastbaar re sultaat is", aldus Mr. Custers, die ook beloofde in Den Haag nog eens aan te dringen op de nooit gegeven rijkssubsidie voor dit gebouw. Hij bleek verder goed op de hoogte van nog andere noden: als woningbouw, verbetering station e.d. en verzeker de dat alle Oostrumse problemen zijn aandacht zullen hebben. Dan vertrok 't gezelschap, uitgeleide ge daan door de fanfare en de hele Oostrumse schooljeugd. OIRLO Ook in Oirlo was muziek, ook daar waren bruidjes met bloemen en een versje. Pastoor Vervoort ver telde dat Oirlo eerst een zelfstandi ge gemeente is geweest met een eigen burgemeester. Nu is het de oudste dochter van Venray, die hier door misschien aanspraak mag ma ken op enkele voorrechten. Want ook in Oirlo staat de tijd niet stil. Dat bewees de heer v. d. Sterren, die vertelde dat het agrarische Oir lo nieuwe wegen aan het banen is. Meer specialisatie in de gemengde bedrijven en meer tuinbouw Pastoor Vervoort vertelde trots, dat de beste asperges, de beste aard beien en de beste aardappelen uit Oirlo komen, waarop de burgemees ter beloofde ook hiermede eens ken nis te komen maken. Wat de ande re problemen van Oirlo betrof, bij hem had de oudste dochter geen voorrechten, wel echter recht op een zo goed mogelijke aanpak van de problemen. Hij was op de hoogte van de grote plannen t.a.v. de tuin bouw en wist van de nood, waar mede de sportverenigingen tobben. Hij beloofde ook hiervoor zijn beste krachten in te zetten. Nadat het Ge mengd Koor het Domine salvum facgezongen had, werd kennis gemaakt met de bestuurderen van verschillende organisaties en was onder een kopje koffie zelfs nog even tijd voor een kort praatje, waaronder verschillende notities werden gemaakt. CASTENRAY Maar dan riep het klokje van ge hoorzaamheid naar Castenray, dat Pastoor Geurts weliswaar een grensplaats, maar geen grensgeval noemde. Ook was hij dankbaar voor deze belangstelling en hij verzocht de heer Steeghs, de nestor van de Raad, de bezoeker wat meer te ver tellen van Castenray. Dat deed de heer Steeghs dan ook prompt, die echter niet zo zeer de Castenrayse problemen naar voren bracht, maar nog eens uitdrukkelijk benadrukte dat Venray ondanks zijn industriële uitbreiding, toch ook op agrarische terrein een grote rol zal moeten blij ven spelen. Doordat de landbouw speciaal in de kerkdorpen beoefend Ook hier weer een ongedwongen samenzijn, waarbij speciaal genoemd mag worden het Castenrayse koor, dat enkele eigen liedjes op zeer aar dige wijze ten gehore bracht. Na dit. bezoek was er uurtje pau ze en was men te gast ten huize van wethouder van Dijck. LEUNEN In Leunen blies de fanfare haar beste marsen en een lange rij wel pen en verkenners wezen de gasten de weg naar Zaal Martens. Ook hier weer bloemen, ook hier weer een te vreden pastoor, die moest bekennen in de paar maanden, dat hij in Leu nen was, al helmaal ingeburgerd te zijn. De kennismaking zou ook Mr. Custers best meevallen, wat deze di reet beaamde, want het Leunens eten bij wethouder van Dijck, was hem en zijn echtgenote wat best be vallen Ook Pastoor Jonkers kon de ver leiding niet weerstaan om enkele Leunse problemen naar voren te brengen, n.l. een beter gemeen schapshuis voor het bloeiende Leun se verenigingsleven en sportruimten voor de jeugd, die al te veel ruiten inknalt. Ook hier beloofde Burge meester Custers zijn beste beentje voor te zullen zetten voor de oplos sing van deze moeilijkheden en ook hier feliciteerde hij de mensen met hun samenwerking en goed gemeen schapsleven. Juist nu het steeds op dringende centrum langzaam maar zeker in de richting van Leunen komt, kan men in een eensgezind sa menspel de daaruit vloeiende pro blemen aan', aldus Mr. Custers. Ook hier weer een lange rij bestuurde ren van alle mogelijke organisaties, die hun beste wensen aan kwamen bieden en zich dankbaar toonden voor dit bezoek Dan ging het verder naar het VEULEN... Het jongste lid van de jonge gar de bood daar weer bloemen aan en in de overvolle zaal van Gassel, kon Rector Geurts terecht zeggen na mens de gehele 605 zielen tellen de bevolking te spreken. Naast de wensen voor een goed en zegen rijk bestuur en een prettig verblijf in Venray, wees ook deze herder op de aparte moeilijkheden van dit kleine kerkdorp, dat zijn eigen zor gen en moeilijkheden heeft t.a.v. de jeugdbeweging, t.a.v. van woning bouw enz. Maar daarover wilde hij thans niet spreken. Hij adviseerde de burgemeester later eens een keer rustig in de mooie omgeving te ko men wandelen, eens te spreken met de mensen, dan wordt hem vanzelf duidelijk waar de schoen wringt. Dat beloofde de Burgemeester, die verklapte als onderduiker wel eens op het Veulen geweest te zijn, maar hij zou de kennismaking snel ko men hernieuwen. Ook hier deed hij een dringend beroep op de bevol king toch te willen begrijpen, dat een burgemeester ook belangstelt in hun moeilijkheden en zorgen en dat hij graag aan de oplossing daarvan meewerkt. Verder aansluitend op een woord van de Rector zegde hij altijd open te staan voor opbouwende en se rieuze^ kritiek„maar laten we elkaar het leven niet zuur maken met gekanker", aldus besloot Mr. Custers. YSSELSTEYN had kennelijk niet gerekend op een zo vlotte komst van het gezelschap, dat toen maar eerst de silo en de boerenleenbank ging bekijken. Maar dan begon ook hier de kennisma king. Door een haag van ruiters werd het gezelschap het gemeen schapshuis binnengeleid, waar de fanfare met een welkomst-mars de ruiten deed rammelen. Mr. Custers was kennelijk verwonderd over de zeer fraaie uitvoering van dit ge meenschapsgebouw en Mevr. Cus ters kwam handen tekort om het steeds groeiende bouquet bloemen vast te houden. Pastoor Janssen noemde Ysselsteyn de teen-ager on der te kerkdorpen. Een teen-ager, die hard werkt, maar op zijn tijd ook goed uitgaat en ontspanning wil hebben. Dat vraagt echter voor zieningen, zoals ook andere dingen voorzieningen vragen. Mensen, die 67 km van kerk en school wonen hebben nu eenmaal andere eisen, als die welke wonen in een centrum, dat van alle gemakken is voorzien. Maar de Burgemeester bleek goed op de hoogte te zijn. Hij wist van de vraag naar sportvelden, van de plan nen voor een nieuwe kerk, van het zandwegenprobleem en de vraag naar waterleiding buiten-af en ook hier beloofde hij z'n beste krachten aan de oplossing van een en ander te zullen geven. Maar hij wist ook dat Ysselsteyn misschien wel een teen-ager, doch geen nozem is. Want het bruist van leven, van optimis me en idealisme, dat bewijst het dorp zelf, dat bewijst met name ook het gemeenschapshuis, dat in goede samenwerking is opgebouwd. Voor de nog te ontvangen rijkssubsidie zal hij zich graag inspannen en des noods Minister Klompé naar Yssel steyn uitnodigen. Dan was ook hier het uur van scheiden geslagen en over de prach tige Midden Peelweg ging het naar de VREDEPEEL. Hutje-bij-mutje, zo zat men in het kleine noodgebouwtje daar in de Vredepeel. Een tikkeltje armoedig, maar toch knus en gezellig. En ge zellig was ook de toespraak van de Rector, die zijn waardering voor dit bezoek niet onder stoelen of banken stak. IntegendeelMaar hij wist daarbij het gezelschap ook te ver tellen dat zijn Vredepelers sympa thieke mensen zijn, die respect af dwingen door hun grote ijver en hun pioniersgeest. Mensen, die zich zelf helpen, en verdienen geholpen te worden, was zijn bondig bescheid. De jongste van de kerkdorpen wil op eigen benen komen staan, maar kan dit niet als hij niet geholpen wordt door een vader zijn gemak nog eens te bekijken. De bestuurderen vormden ook hier een lange rij, maar onvermoei baar bleven zowel de Burgemees ter als Mevr. handen drukken en informeren naar vele dingen, die hun belangstelling hadden. Weer ging de reis verder met als eind station HEYDE, waar in het gezellige kleuterschool tje de gasten ontvangen werden door Rector Cox, die na een kleine bloemenhulde, hen op de hoogte bracht met 't eenvoudige en rustige boerenleven van de Heyde. Maar zo rustig is het niet of ook hier waren problemen: de bouw van een nieu we kerk, de toestand der wegen Ook hier beloofde de Burgemees ter weer opnieuw dat alle problemen der kerkdorpen zijn volle aandacht hebben en zullen krijgen en dat hij zijn beste krachten zal geven ze tot aller tevredenheid op te lossen. Het gemengd koor het „Heidebloempje' zong de gasten toe en de heer Maas feliciteerde namens de Heydse ver enigingen. Dat hij daarbij nog gauw verlof los kreeg voor een concert avond, toonde de gemoedelijke sfeer, waarin dat en trouwens alle be zoeken plaats vonden. Burgemeester Custers begreep de wenk en vertelde dat hij die vader wilde zijn. Hij waarschuwde alleen uitdruk kelijk, dat men hem niet moet be schouwen als een soort Sinter klaas, die alle mogelijke cadeaux uitdeelt en ale mogelijke proble men oplost. Voor de Vredepel, als voor alle andere dorpen geldt, dat hij in samenwerking met het ge meentebestuur en met de mensen zelf zijn best zal doen, naar rede lijkheid en vermogen, de proble men waar men mee tobt op te los sen. Wat de Vredepeel betreft, wist hij van de wensen naar een eigen kerk gebouw en verenigingsgebouw. Hij wist van het waterprobleem en zo als iedere vader voor zijn jongste extx'a aandacht heeft, zo zal ook de Vredepeel die etxra aandacht krij gen MERSELO waar een overvol boerenbondsge bouw de gasten wachtte. Voordien was er een klein voorvalletje, toen een dame naar de burgermeester lij ke wagen kwam om hem te be groeten. Later in zijn speech vertel de hij dat hij bij die dame haar thuis ondergedoken was geweest en van haar man het melken had ge leerd. Hij zou wel een van de weini ge burgemeesters zijn, die kon mel ken, maar dit vak had hij dan toch maar onder de knie. Alleen het tem po lag wel laag In Merselo toonde Pastoor Ver- coulen zich best tevreden met zijn parochianen, die hij mensen noemde van een diep geloof en met een gro te arbeidslust. Zij kennen hun plich ten, ook ten aanzien van de burger lijke overheid, die hij Gods beste ze gen toewenste voor de toekomst. Een bruidje kreeg ternauwernood door al die drukte de kans om haar bloemen af te geven en dan was het woord alweer aan de heer Emonts, die in een gedegen speech de burge meester Merselo voorschilderde als een van de oudste boerendorpen rond Venray, met een behoorlijke middenstand, maar ook met grote problemen. Immers de nieuwe tijd vraagt om een efficiënter bedrijfs voering, vraagt om verkaveling op vrijwilige basis, vraagt om herscho ling van boerenjongeren. Met cijfers toonde hij het rijk bloeiende vereniigngsleven aan legde op zn beurt enkele specifiek Merselose problemen aan de gasten voor. Burgemeester Custers zou al deze problemen nauwkeurig bestu deren. Hij kende ook hier het gemis vna goed sportvelden, de vraag naar een kleuterschool en beloofde wat de heer Emonts gezegd had, later op En terwijl de schemer viel ging de reis verder naar de SMAKT. Weer een vol pelgrimshuis, weer bloemen, weer een uitgelaten jeugd, die de gasten maar welkom toe zwaaide op de maat der muziek met vlaggetjes. Pater Rector liet zich ook hier de kans niet ontglippen om na het officiële welkomstwoord ver schillende Smakter-noden onder de aandacht te brengen van de nieuwe burgervader. Electriciteit voor kele huizen, enkele lichtpunten meer, verbetering van zandwegen en aanleg van waterleiding. Van de an der kant had hij ook wat te bieden. St. Jozef namelijk, die in dit kerk dorp werd vereerd en die ook de Burgemeester zeker zijn hulp niet onthouden zalDe Burgemeester beloofde St. Jozef te gaan opzoe ken, maar vroeg zich af of de in tieme sfeer van de Smakt niet ver stoord zou worden door meer licht punten, terwijl al die paters immers lichtpunten zijn; door betere wegen, terwijl er geen betere pelgrimswe gen dan zandwegen zijn, en door beter water terwijl het pelgrimshuis de dorstige op de meest prettige wijze laaft. Toch zou hij zich des ondanks inspannen die noden op te heffen. De vrije schooldag voor de jeugd dreigde in het gedrang te ko men, omdat die van de Smakt naar Holthees ter school gaan, dat onder andere inspectie valt. Maar tussen twee marsen door, van de fanfare, werd opgebeld naar die andere in spectie en ook de Smakter school jeugd had maandag vrij. Een bezoek aan het St. Jozef ka pelletje besloot deze rondtocht langs Venrays kerkdorpen, die zoals Bur gemeester Custers later vertelde, toch verder uit elkaar lagen, dan hij wel had gedachtMaar de in druk die deze tocht op hem zowel als op Mevrouw had gemaakt was overweldigend geweest en zij beiden zouden het niet gauw vergeten Een koffiemaaltijd in het Carme- lietenklooster was het einde. Toen reed de wagen weer voor, en door de nevelige avond ging het terug naar Nieuwenhagen, waar de kinde ren wachtten VAN 26 FEBR TOT 2 MAART 1961 PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week Kap. Heymans Zondag: 2e zondag van de Vasten; 6.30 uit dankbaarheid bij 12V2-jarig huwelijk; 7.30 Peter Willemsen, Re- gina van Dijk-Pelser en zoon Piet 8.30 J.C. Hendriks-Dommeck; 9.30 hoogmis voor de parochie; 10.45 v.d, Laai'-van Loon; 11.4 uit dankbaarh. llu. congregatie voor de groten op Jerusalem; 11.30 apostolaat des ge- beds op Jerusalem; 7 u. vastenoefe- ning. Maandag: 6.45 Sj. v.d. Munckhof 7.30 fam. Janssen-Klaessen; 7.30 de meest verlaten zielen; 8.15 overl. ouders Martens-Maes en Johanna M. Janssen lh.8.15 overl. fam. Mi- chels-van Meijel. Dinsdag: 6.45 overl. ouders Tonen- Vermeulen; 7.30 best. d. Emiel Beer- kens; 7.30 G. Lighart; 8.15 Theodora J. Poels en Mathijs Smits lh.; 8.15 Sjang Peeters. Woensdag: 6.45 overl. fam. Swin- kels-Marcellis; 7.30 Joh. van Veghel (Vlisco); 7.30 tot int. v.d. H. Vader (leden v.h. apostolaat des gebeds); 1.15 Johan Claessens en beide echt- gen en Johanna Fleurkens en Theo dora Bistervelds lh.; 8.15 Dr. Bloe men. Donderdag: 6.45 Notaris Pluymoe- kers; 7.30 Sacr. hoogmis; 7.30 Peter van Meyel (stichting); 8.15 A. den Holder-Eijkhout best. d.; 8.15 overl. ouders Schols-Leers; 7-8 u. biecht gelegenheid; 8 u. lof waarna aan biding tot 12 u. Eerste vrijdag: 6.30 L. Gerrits, 7 u. zek. int. R.; 7.45 H. Hart hoogm.; 'savonds om 8 u. avondmis Sjang Peeters. Zaterdag: 6.45 Sj. v.d. Munckhof; 7.30 Harry Janssen en Jo van Veg hel (Instuif); 7.30 Mevr. Bouman; 8.15 Jacoba Bistervelds en A. Lem- men lh.; 8.15 uit dankbaarheid. Biechtgelegenheid van 5.30 - 7.30; Om 7 u. Lof met kruisweg; De schoolkinderen leren deze week de 36 en 37e les v.d. katechismus, CONGREGATIE Zondag 26 februari om 11 uur congregatie voor de groten op Jeru salem, zonder H. Mis. Wij hopen dat in de Vastentijd veel meisjes deze oefening zullen bijwonen. RECTORAAT PATERSKERK Priester van de week Pater Rektor. Zondag: 2e zondag van de Vasten; De H. Misen om 6.30; 7.45; 9 en 11.45 uur. De hoogmis om 10.15; De kol iekten 2 in 1 voor kerk en bijzonde re noden. Dinsdag om 7.30 lof ter ere van St. Antonius. Donderdag om 7 u. gezinsmis en van 5-8 u. gelegenheid Lot biechten. Vrijdag: feest van de Geheimen v. d. Kruisweg. Eerste vrijdag van de maand; 6.40 gez. H. Mis; 7.45 H. Mis voor de schooljeugd. 'sAvonds om 7.30 oefening van de kruisweg. Zaterdag van 3-8 gelegenheid om te biechten. LIJDENSMEDITATIE Zondagavond om 7 uur 2de lij densmeditatie. Onderwerp zal zijn: „Christus onze vriend". Wij wijzen er op, dat boven het 'oksaal ook toer gankelijk is. En heel vooraan zijn óók nog plaatsen open, zodat ei heus niet veel mannen achterin be hoeven te staan MIS-INTENT1ES Zondag: 6.30 Pater Casimir en ou ders, bij gelegenheid van een gou den jubilé; 7.45 Hendrina Franssen- van Gerven; 9 u. ouders Stoks-Jans- sen;10.15 Maria Weijs-Peters, Elis. Weijs-van Ooi; 11.45 Hendrik Huis man en Maria Pouwels. Maandag 6.15 Antoinette Rammel- man-Elsevier; 7 u. Theodora van Houdt-Janssen; 7.45 Johanna de Ponti; 8.30 overledene. Dinsdag: 6.15 Huberta Hendriks; 7 u. J. v.d. Munckhof; 7.45 Maria Ver stegen-Janssen; 8.30 Jacoba Rongen. Woensdag: 6.15 J.W. Spreeuwen- berg en echtgen.; 7 u. Johanna Koe nen-Jansen; 7.45 Johannes Boom en Jacoba Vullinghs; 8.30 oud-weth. Theodorus Wintels. Donderdag: 6.15 Piet Bouten zoon Gerrit en overl. ouders; 7 gezinsmis; 7.45 Johanna de Ponti 8.30 overledene. Vrijdag: 6.15 Huberta Hendriks 7 u. Mia Potten; 7.45 overledene; .30 uit dankbaarheid O.L.Vrouw Zeven Smarten. Zaterdag: 6.15 Pater Casimir en ouders; 7 u. Theodora Gommans; 7.45 ouders Tonen-Vermeulen; 8.30 overledene. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: 2e zondag van de Vasten; 7 u. Mis voor de parochie; 8.30 tot zek. int. (W); 10 u. hoogmis, maandd. Petronella Thoone-Lamers; 3 kruisweg en lof. Maandag: 7.30 Johanna Jacobs-v. Vegchel. Dinsdag: 7.30 J. Gooren en echtg. Woensdag: 7.30 gez. maandd. Ma ria Verheijen-Hendriks. Donderdag: 7.30 fam. Claessens. Vrijdag: eerste vrijdag; 7 u. H. Communie; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart, gest. jrd. Gerard Camps en Jacoba Hillen. 7 u. Avondmis Maria Vermeulen- Heijligers. Zaterdag: eerste zaterdag; 7.', Maria Potten; biechten van 3-4 u. voor de kinderen; van 6.30 tot 7.30 voor de groten; 7.30 Maria-lof. A.s. zondag: maandelijkse open- schaal-collecte voor onze kerk, vo rige opbrengst 225.26 PAROCHIE OIRLO Zondag: 2e zondag van de Vasten: 6.30 eerste H. Mis; 7.30 kindermis 8.30 2e H. Mis; 10 u. parochie-hoog mis; 3 u. miserere, lijdensmeditatie en lof; le collecte voor de kerk, 2e collect^ voor het bisdom. Maandag: 7.30 maandstond Amol- dus Rutten. Dinsdag: 7.30 stichting Martinus Rongen, Maria Catharina Thijsen en Petronella Christiaans. Woensdag: 7.30 jaard. Anna Maria van Aerssen. Donderdag: 7.30 jaard. Johannes Classens en Dorothea Verheyen; 'savonds biechten van 5-7 en van 8- 9 u. vanwege eerste vrijdag. Vrijdag: eerste vrijdag der maand toegewijd aan het H. Hart v. Jezus 6.45 H. Mis; 7.30 hoogmis stichting Baeten-Jeurissen; na de H. Mis uit stelling, acte van toewijding, tantum ergo en zegen; 'savonds om 7 uur kruisweg en lof; geen H. Familie. Zaterdag: 7.30 zieledienst Eerw. Pater Janssen besteld door de buurt. Zaterdagavond biechthoren van 5-7 en 8-9 uur in beide biechtstoelen. A.s. zondag eerste zondag van de maand, buitengewone collecte voor de kerk. Deze week de H. Communie aan de zieken. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 2e zondag van de Vasten; 10 u. Hoogmis voor de parochie; 3 u. 2e oefening van de vastentijd en lof. Maandag: 7.30 gez. maandd. voor Piet Philipsen. Dinsdag: 7.30 gez. maandd. voor Gerardus Verhoeven en Petronella Houben. Woensdag: begin van de maand maart, toegewijd aan de verering v. St. Jozef; 7.30 Mis t.e.v. O.L.Vrouw van Altijdd. Bijstand tot dankb.h. int. fam. G. Duykers-Wismans. Donderdag: 7.30 le van de zes- wekendienst v. Anna C. Wismans- Wijnhoven. Vrijdag: eerste vrijdag v.d. maand; 7 u. H. Communie; 7.30 gst. H. Mis t.e.v. H. Hart; van 6.30 - 7 u. gel. tot biechten; 7 u. Avondmis gez. H. Mis voor overl. fam. Vollenberg-Phi- lipsen, daarna oef. van eerherstel en zegen met het Allerheiligste. Zaterdag: le zaterdag v.d. maand, toegew. aan de verering van het On bevlekt Hart van Maria; priester zaterdag; 7 u. H. Communie; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw van A. B. tot int van hen die daarvoor of ferden; van 6-7 u. gel. tot biechten; 7 u. lof en rozenhoedje. Kerkpoetsen: Grada Gellings en Leonie Strijbos. A.s. zondag eerste zondag van de maand, buitengewone maandcollec- te voor onze kerk. PAROCHIE LEUNEN Zondag: 2e zondag van de Vasten; u. Kruisweg en lof; 7 u. leesmis; 8 u. leesmis voor de parochie; 9 u. leesmis v. Elisabeth Weys-van Ooi en Maria Bartels-Litjens; 10 u. de hoogmis, gest. mis voor Johannes v. Rensch en Hendrina Heidens. Maandag: 7 u. leesmis voor Wil lem Verheyen - Catharina Vullings. 7.30 gez. jgt. Theodorus Voesten. Dinsdag: 7 u. leesmis Ant. Voesten. 7.30 gest. jgt. Frans Voermans en echtgen. Woensdag: 7 u. leesmis v. Gerard Voesten en zoon Theodoor; 7.30 gest. jgt. Maria Litjens-Smits. Donderdag: 7 u. leesmis Willem Arts en Gertruda Niessen; 7.30 gez. jgt. Jacobus Jacobs en Gertrudis Fleurkens. Vrijdag: 7 u. leesmis; 7.30 gest. jgt. voor Johannes Poels, echtgen. en dochter Johanna; 'savonds 7.30 lof en lijdensmeditatie. Zaterdag: 7 u. leesmis; 7.30 gest. jgt. Peter Johannes Goemans; van 4-5 en van 7-7.30 u. biechtgelegenh., daarna lof. Kerkpoetsen Toke van Ooi en Mia Hendriks. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 2e zondag van de vasten; 6.30 leesmis tot zek. int.; 8.10 u. lm. Catharina Peeters-van Neerven; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis, gest. jgt. pastoor Hilebrandt; 3 u. vastenmedi tatie en lof. Maandag: 7.30 gez. jgt. voor Henry Goumans. z.a. lm. overl. fam. Helle gers-Maas. Dinsdag: 7.30 lm. Johannes Coe- nen en Elisabeth Camps; z.a. weekd. Frans Jaspers. Woensdag: 7.30 weekd. v. Jacques Linders; z.a. lm. int. fam. Verheyen- Versteegen. Donderdag: 7.30 gez. zield. Albert Fleurkens - Johanna Claessens lm. fam. Volleberg-Arts. Vrijdag: eerste vrijdag; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart v. zek. int. na de mis uitstelling en oefen, van eerherstel; 8.30 lm fam. Flinsenberg- Arts; 'savonds 7.30 avondmis v. zek. intentie. Zaterdag: 7.30 lm. Margaretha Spreeuwenberg-Vervoort; z.a. lm. t.e.v. H. Gerardus voor de familie Wismans-Versteegen; 6.30 lof;tot u. gelegenheid tot biechten. PAROCHIE MERSELO Zondag: 2e zondag van de Vasten; 6.30 Communieuitreiken; 7 u. vroeg mis voor overl. fam. Tijssen-v. As ten; 8.15 lm. tot int. fam. Poels- Noijen; 10 u. hoogmis uit dankb.h, Onder de H. Missen speciale maan delijkse collecte voor de noden van onze kerk.; 2.30 kruisweg en lof, daarna vergadering van de D. O. beide afdelingen. Maandag: 6.45 lm. Michels-van Veghel Mis voor Wed. Poukens- u. 'savonds congregatie beide afd. Dinsdag: 5e van de negen dinsda gen t.e.v. St. Antonius; 6.45 lm. ouders Hendriks-Engelen; 7.30 gez. H. Mis t.ev. St. Antonius tot int. v, hen die daarvoor bijdragen. Woensdag: heden begin van de maand maart, toegew. a. St. Jozef 6.45 lm. Jan en Martha Gielen; 7.30 gest. jgt. Gerardus Pubben. Donderdag: 6.45 lm. overl. fam, Gielen-Arts; 7.15 rozenkransbidden; 7.30 gez. H. Mis voor Gertruda Klaassen-v.d. Hoogenhof vanwege de Derde Orde; 5-6 u. biechtgel.h. 7.30 H. Uur. Vrijdag: eerste vrijdag v.d. maand 6.30 communieuitreiken; 7 u. gez. H. Mis t.e.v. H. Hart t.i. van hen die daarvoor bijdragen; 8 u. lm. overl. fam. Wismans-Pouwels; 'savonds om 7.30 lm. overl. fam. Engels-van Meijel; onder de H. Mis lijdensmedi tatie. Zaterdag: eerste zaterdag van de maand, toegewijd aan het Onbevl. Hart van Maria, tevens priester zaterdag; 6.45 lm. Martinus Janssen; 7.30 gez. H. Mis om van God veel priesterroepingen te verkrijgen; u. biechten voor de kinderen v.h. 3e schooljaar, daarna voor anderen tot 6.30; 7.30 Marialof. RECTORAAT SMAKT Zondag 2e zondag van de vasten: 6.15 gest. lm. Lambert Hofmans 7.30 lm. Martinus Geurts en overl. familie; 10 u. hoogmis voor bij zond. int.; 3 u. lof en rozenhoedje. Maandag: 6.30 lm. voor de meest verlaten zielen; 7.30 lm. Peter Ant. Philipsen en zoon Albert. Dinsdag: 6.30 lm. overl. ouders 7.30 lm. Johannes Lenssen. Woensdag: zevende van de negen woensdagen ter voorbereiding op feest van St. Jozef; 6.30 lm. t.e.v. St. Jozef; 7.30 gez. H. Mis voor een bijz. int. t.e.v. St. Jozef; 3 u. lof met pr. 'savonds 7.30 avondmis met korte lijdensmeditatie. Donderdag: 6.30 lm. voor wereld vrede; 7.30 lm. zegen in gezin en zaken; 'savonds om 7 u. H. Uur; van 5-5.30 biechtgelegenheid. Vrijdag g vd. 6.30 lm. t 7.3P Mis te.v. overl Logtens-S uitste litanie en Zaterdajor he van een t|0 gez t.e.v. O.I Berg als gez. -nard echtgen. ^an 5- om te bi s voc het lof; 7 REHEID Zondag 2an de 7.30 overl daas- 10 u. hooi bewc het recto Akolietenen J' 2.30 u. K de 1 u. vast Misdiena; yeek: Janssen eters. Maande fam Voesten. DinsdaÉubei Woensc r Ge Johannes Donder r Hu sen, Ann lipse hannes J Vrijdag aster houdingsi ig v 7.30 H fnkba Wed. He lans; avondmis leijd: Biechtgel r de Zaterd: terde H. Mis v us I Hendricusp-Ro> biechtgelf lof. RECCED Zondag ian 7.30 vroejm. I kers; 10 loor van een 2.30 meditatie Door de on Maand, inde: Dinsdaj en Woenst iben Donder ssen 19.30 u. v g en Vrijdag jag mis voor n 'n 19.30 av C Hendriks Zaterdé|sser mans. Biechtd dag en na de done en na de ling terdag v; RECVEL Zondag !ran 7 u. gele con 7.30 lm. ca overldl fam. Pet< Ron vastenme daa alle dienende onze keri Maandi. Dinsda smis Woensi igm Vrouw iren tot dank von avondmis Dondeitpogi Janssen-! Vrijdag c 8 u. hoog van van Jezut.; lm. overl gen, Zaterdi t.i sens-Janids oefening l?rc A.s. zojde collecte AccolieJ' ze van Rij si van Kem Kerkpo Smedts e ;n. H« hoe P< dag de Netjes lei midden n met twee d punt in ra stijl van iel bruiker allemaal en keersdeel rg of wij op een auto ivi „lopen". l£g! eigenlijk al op te valij zeggen. Dee rechtli a rechter v le rijden. Het is ijl op wier r ge te merkel houden" u moeten n Waaroi ei op maar f woord tein psychiate '1 hoofd b r| uiteenlop zi geven. H s weg rijde op onzel I. zucht, of li „onderori op geldiie: door. Dat mogi 1 staat dat sis noncbl we dikwi zoveel m van onze 1 is. Een 1 1 garantie dermans

Peel en Maas | 1961 | | pagina 6