i INSTUIF Wist U... slechthorend VEN RAY Vastelaovend ien Rooi CARNAVAL Werkbroeken Speelgoed ü@2nm APPELS p| Custers Oirlo nette verkoopst Carnaval Werk-overalls CP Dansen te Overloon Dansen te Groeningen zondag 5 febr. in Zaal P. Arts ELECTRON Adverteert in dit blad tionalisatie van het landbouwbe drijf, om daardoor de productiviteit per man-uur op te voeren. Een van de methoden is de me chanisatie, welke nog steeds verder voortgang vindt. Hierbij moet men echter met overleg te werk gaan, daar de ar- beidsbehoefte niet gedurende het gehele jaar even groot is. Om dus tot besparing te komen, moet over het gehele jaar een vermindering van de hoeveelheid werk worden verkregen of de top van een ar- beidspiek moet worden verwijderd. Ook zonder mechanisatie is ech ter arbeidsbesparing mogelijk. In het voorjaar treedt b.v. een ar- beidspiek op en het uitzaaien van kunstmeststoffen vormt 'n deel van dat vele werk. Deze arbeid kan sterk worden verminderd door het gebruik van mengmeststoffen in plaats van en kelvoudige. Behalve een arbeidsbesparing be tekenen mengmeststoffen ook een voordeel voor de structuur van de grond. Immers steeds meer wordt er met zware machines over het land ge reden, hetgeen vooral in het najaar funest kan zijn. Met mengmeststoffen worden de hoofdvoedingselementen N, P en K en soms ook nog Mg in één keer toegediend; bovendien is het aantal kliogrammen ballaststof veel gerin ger, waardoor zowel 't aantal wiel sporen als de totale belasting van het land vermindert. Bovenstaande punten hebben het gebruik van mengmeststoffen be langrijk doen toenemen. LIEMPDE BIEDT DE GELEGEN HEID BIJ TE SCHAKELEN Op de eerste donderdag in mei, wanneer de lente in ons land hoogtij viert het is moeilijk zich na al het trieste natte weer van het afge lopen jaar daar nog een voorstel ling van te maken is het ook hoogtij in de bosrijke brabantse dorp Liempde. Liempdevóór 1945 slechts al leen bekend, omdat het klompen- makersgilde hier een belangrijke ze tel had, heeft zich in de naoorlogse jaren evenwel een niet geringe re putatie opgebouwd vanwege de Na tionale .Werktuigendag, die hier door de Tuinbouwbond N.C.B. wordt ge organiseerd. Een dag, die, al wordt hij nu al voor de veertiende keer gehouden, nog altijd even fris en nieuw blijft als het ontluikende voorjaar. Dat is dan ook de grote kracht van Liempde. Iedere keer weer opnieuw komen er de duizenden boeren en tuinders om er zich op de hoogte te stellen van wat handel, industrie en tech niek hun te bieden hebben. Het is niet te verwonderen, dat deze werktuigendag steeds meer be langstelling trekt. Wie zichzelf als tuinder en boer respecteert, moet „bij" blijven. Dat wil vandaag de dag nog wel wat zeggen. Gebrek aan personeel, een kortere werk week, een steeds groeiende vraag naar kwaliteitsproducten, een Euro- markt voor de poort: dat alles be tekent een bijna volslagen omwen teling op de bedrijven. Wie zijn tijd niet weet te verstaan, ziet de klok hard achteruit lopen. Wij leven in een periode van ver snelling denk aan de EEG „bij schakelen" is dus het parool. De goede vakman heeft daar in Liemp de volop de gelegenheid voor. Bij een objectief oordeel van de voorlichtingsdienst kan hij zich hier een keus maken uit het vele verge lijkingsmateriaal. Hij ziet wat voor nieuws er op de markt is en hij kan er de hoopgevende ervaring opdoen, dat mechanisatie bij voorbaat niet altijd „duur" behoeft te zijn. Een verbetering kan dikwijls ook wor den gezocht in het toepassen van eenvoudige middelen. De Werktuigendagcommissie heeft er dan ook goed aan gedaan dit jaar op het expositieterrein een plaats in te ruimen voor hen, die practische vindingen hebben gedaan om het werk op de een of andere wijze te vereenvoudigen. Zij krij gen in Liempde de gelegenheid te tonen, wat zij op eigen bedrijf heb ben uitgedokterd. Degenen, die menen op dit gebied iets te hebben gepresteerd en daar graag ook hun collega's van mee willen laten profiteren, kunnen zich opgeven bij het secretariaat van de Werktuigendag, Spoorlaan 50, Til burg. Een deskundige zal dan nader met hen in contact treden. De karnaval is ons land weer ko men binnenvalen als een voorbode voor de naderende vasten. Voordat deze sombere tijd aan breekt gaan we ons echter goed vermaken. Voor de meesten zal dit bestaan uit dansen en kamavals- zittingen. Ook onze Instuif doet hier na tuurlijk aan mee en daarom houden we op zaterdag 4 februari 'n groots karnavalsfeest. Iedereen, en we verwachten na tuurlijk dat alle instuivers komen, draagt een karnavalskostuum, hoe dwazer hoe liever. Er komt een jury om te oordelen wie 't meest origi neel verkleed is .De winnaars wor den dan met „heerlijke" prijzen be loond. De muziek waarop we zullen „springen" en dansen neemt Jo van van Els voor z'n rekening. We houden dit bal in zaal Wil- dielmina. Tot zaterdagavond! Zondag a.s. wacht ons het laatste grote bal voor de vastenavond. Tot nu toe waren de bals een succes, waaruit blijkt, dat Venray steeds meer voor zijn eigen vastenavond gaat voelen. Het grote PRINSENBAL in zaal Wilhelmina beloofd iets bijzonders te worden. Heel vastenavondlievend Venray zal daar verschijnen, want we weten allen hoe drukker het wordt, hoe gezelliger het is, om onze nieuwe Prins Martien II te hul digen. Dit is tenslotte zijn bal „Het Prinsenbal". Tot ziens allen in zaal Wilhelmina! Maandag jl. had het Vorstenhal plaats. De gehuwden hebben daar de nieuwe Prins een hartelijke ova tie gebracht, zo zelfs, dat hij zicht baar ontroerd was. Zijne Doorluchtige Dwaasheid sprong van het podium af en dom pelde zich onder in de feestvreugde van de vaders en moeders. Hij had al zijn jeugdig vuur nodig om deze vas.tenavondroutiers bij te houden. De Raad van 11 had zijn nieuwe tafels naar het Prinsenhof laten slepen, zodat zij er „Vorstelijk" bij troonde. De gehuwden zelf hadden veel werk gemaakt van hun costuums. Het blijkt wel, dat er onder de „ouwen" nog heel wat humor schuilt als zij zich gaan verkleden. Het was een geslaagde avond, waar iedereen met plezier aan terug zal denken, zelfs de „verjaagden", die het aan zichzelf te wijten had den, dat ze als ongehuwden vorste lijk verdreven werden. dat in een Amerikaanse krant de volgende huwelijksadvertentie stond: „Iedereen zegt van mij dat ik erg charmant, elegant, lief, knap en opofferend ben.. Boven dien ben ik rustig en eenvoudig. Het liefst hoor ik dit echter van één man". dat een moeder aan haar zoon vroeg: „Wat zei vader toen hij hoorde dat je de nieuwe auto in puin gereden had?" „Mag ik de lelijke woorden weglaten?" vroeg de jongen. „Natuurlijk", antwoord de de moeder. „Hij zei niets", zei de zoon. dat een autobestuurder werd aange houden omdat hij 120 km reed. Op de vraag van de politie-agent waarom hij zo hard reed ant woordde de man, ik moest wel, mijn remmen werken niet en ik moest zien, dat ik gauw thuis kwam voordat ik een ongeluk kreeg. dat vanaf een plat dak van een huis in Passadena (Californië), een 10- tal mensen naar een feestelijke optocht keken, waarvoor ze 1 dol lar hadden betaald. Toen de optocht voorbij was wil den ze natuurlijk weer van 't dak af, maar de ladder was wegge haald.. Een half uur later kwam er iemand aan met een ladder. Ze mochten eraf, maartegen be taling van een dollar. dat in de Noord-Amerikaanse stad Galswick de politie speciale pa trouilles heeft ingesteld ter be strijding van het verkeerslawaai. Er is geen gebrek aan man kracht hiervoor, want tevoren was de politie op het lumineuze idee gekomen om elke lawaaimaker in het verkeer te beboeten met de opdracht 2 maanden lang iedere zondag de anti-lawaai-patrouill te rijden. iiü7 Ï10r >ij T dat in de vliegtuigen van een Am« rikaanse luchtvaartmaatschappij volgende voorschrift is te lezen: „Niemand mag het vliegtuig tij dens de vlucht binnentreden of verlaten". dat Francesco in Genua op voor beeldige wijze een personenauto door het drukke verkeer loodste. Toch werd hij aangehouden. „Wat heb ik dan verkeerd gedaan?" vroeg Francesco. „Je hebt heel goed gereden, antwoordde de agent, maar de wagen waar je in zit is toevallig de mijne, die gis teravond gestolen is". dat in een serieuze krant volgend serieus bericht stond: De fabri kant E. B. uit Eupen is in het zie kenhuis te Birkesdorf van een 12 meter hoge berm gestort, ingevol ge waarvan zijn echtgenote zwaar gewond werd! dat in een gesticht in Brooklyn de chirurg van de ziekenafdeling de volgende voorwerpen uit de ma gen der patiënten heeft gehaald. 26 sleutels, 39 nagelvijlen, 3 rozen kransen, 16 scapuliermedailles, 'n armband, een halssnoer, 3 meta len kettinkjes, 3 pincetten, een blikopener, 88 geldstukken, 1 lem met en verder 2 kilo onherken baar metaal. Een der patiënten leed aan bloed armoede, daar hij te weinig ijzer in het bloed had! dat in de Amerikaanse stad Lodi, Alfred Schweitz een boete kreeg omdat hij reed zonder rijbewijs. Hij doet dat trouwens al jaren en zal ook wel nooit een rijbewijs krijgen. Mocht dat wel het geval zijn dan is hij zijn broodwinning zo goed als zeker kwijt. Hij geniet namelijk staatspensioen wegens blindheid. Boerenkielen, petten, knalkurk pist olem knalkurken/ Blauw keper Sanfor prima kwa liteit maten 103-106-109-1^ f 8.95 p.st. Franco per post rembours. Niet goed, geld terug^ Keijzers Textiel MILL N.Br. Kerkstraat 11-13 Uitsluitend het beste merkspeelgoed biy- (J Onzichtbaar horen met de PHILIPS oorhanger of hoorbril. PHILIPS transistor boorapparaten. prijzen vanaf f 265.- RAADPLEEG UW OORARTS Vraagt gratis brochures of huisbezoek. In café „In den Engel", Grotestraat 33 Venray houden onze deskundigen zitting op MAANDAG 6 FEBRUARI a.s. van 11.00 tot 14.00 uur. Het is algemeen bekendde beste deskundigen en blijvende nazorg bfj Tilburg-Den Bosch-Eindhoven-Helmond-Breda-Oosterhout-Roosendaal-Oss. Jonathan en WinstorkV Tel. 04787-282 Textielzaak in Venray vraagt Brieven onder nr. 32 bureau van dit blad. Voor iets moois en aparts naar Blauw keper Sanfor, extra sterk, in de maten 50-52-54-56-58 f 11.95 p. st. Zending per post rembours. Niet goed, geld terug. Bestel er één en u bestelt er meer Keijzers Textiel MILL N.Br. Kerkstraat 11-13 zondag 5 februari van 5 tot 10 uur Muziek J0 VAN ELS Hotel „De Zandpoort" Aanvang 5 uur Entree I 1.- Het dubbele aantal kuikens of leg kippen kunt U per M2 bodem plaatsen met het gecomb. systeem verwarming, koeling en luchtverversing. De verwarmingskosten liggen minstens 50°/o ben. normaal. Lage aanschaffingskosten Minder werk Meer zekerheid Snellere groei kuikens Hogere leg Handelsonderneming „ELECTRON" Stationstraat 61 HORST Tel. 04709-1978 Een product van v. Stratum's Pluimveeproefbedrijven.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 7