Camauah - Qptóckt NEEJS de Piëlhaze Doet mee aan de gïote Ingezonden Burgerlijke Stand Huurder en onderhoud kwitantieloper Voor het vakdiploma tabaks detaillist slaagde te 's Hertogen bosch, P. Jenneskens Veltum. GEVONDEN grijze kinderwantjes, van Gerven Kempweg 22; geel grijs gekleurde wollen das, van Meijel Wilhelmina- straat 38; zijden sjaal, H. v. Kempen Arkstraat 21; heren glacé hand schoen, Custers Oirloseweg 4; kin dermuts, Politiebureau; boekentas, Peeters Brugstraat 10 Wanssum: mutbiljet, Oudenhoven Wilhelmina- straat 21. PATER GELASIUS WISMANS OVERLEDEN In het Minderbroedersklooster al hier is zacht en kalm overleden Pater Gelasius Wismans, die maan dag a.s. begraven zal worden op het kloosterkerkhof. Pater Gelasius Wismans is Ven- rayer van geboorte (23-3-1882). Hij volgde de lessen hier op het Gymnasium, waarna hij in 1900 in trad bij de Minderbroeders. In 1907 werd hij priester gewijd. Na zijn priesterwijding werd hij leraar aan het gymnasxum te Megen en het duurde tot 1911 voordat zijn innigste wens in vervulling ging en hij als missionaris naar China kon vertrekken. In China heeft hij zich naast het gewone misioneringswerk ook ver dienstelijk gemaakt als leraar op 'n klein-seminarie, dat mede dank zij hem tot grote bloei kwam. In 1927 kwam hij voor de eerste maal naar Venray terug voor een welverdiende vacantia In verband met zijn gezondheids toestand bleef hij een 5-tal jaren hier, waarin hij o.m. les gegeven heeft in Baarlo en in Katwijk. Maar dan ging hij v/eer terug naar zijn geliefde China, waaruit hij in 1947 door de communistische lei ders verdreven werd. Dit grote offer heeft Pater Wis mans veel gevraagd en hij heeft er veel onder geleden. Doch uiterlijk was aan deze eenvoudige minder broeder hiets te merken en blijmoe dig deed hij tot voor enkele dagen zijn werk. Vrij plotseling is hij dan woensdagnacht gestorven. FEEST BIJ DE TRANSPORT ARBEIDERS De transportarbeiders afdeling Venray hebben op waardige wijze het 30-jarig bestaansfeest der af deling en het 30-jarig voorzitter schap van J. Sanders gevierd. Zondag werd om 9.30 uur in de Petrus Bandenkerk te Venray een plechtige hoogmis opgedragen door de Geestelijk Adviseur. Dan werd van 11 tot 1 uur een druk bezochte receptie gehouden in zaal Wilhelmina. Hier kwamen o.m. gelukwensen de H.E. Heer Deken met Geestelijk Adviseur, de Rector van de Paterskerk en het voltallige College van B. en W. Verder zeer veel werkgevers zo wel als werk nemers. De besturen van K.A.V. en K.A.B.-afdelingen en de verschillen de vakbonden kwamen ook hun ge lukwensen aanbieden, alsmede de Transport-afdeling uit Wanssum. Maandag 30 jan. was de feestdag voor de leden met echtgenote of verloofde, de besturen van K.A.V. en K.A.B., en nog drie mede-oprich ters, die door veranderen van werk bij een andere %kgroep zijn aange sloten. Toen voorzitter Sanders om 8 uur het welkomswoord tot. de aanwezi gen richtte, was de Wilhelminazaal mooi bezet. Spreker memoreerde in het kort hoe de afd. 30 jaar geleden werd opgericht en wat deze voor de leden heeft bereikt. Hij wenste allen een gezellige avond en stelde de humo risten voor, die direkt de stemming er in brachten. Het woord werd nog gevoerd door P. Schoester als voorzitter van de centrale K.A.B. Eveneens door de voorzitter en sekretaris van de K.A.B. Venray, de distrikts-bestuurder J. vd. Doef. Deze brachten allen dank aan be stuur, maar vooral voorzitter San ders werd flink gehuldigd voor al zijn werk in de 30 jaren verzet voor de Transportarbeidersbond. Door de leden werd hem een rookstoel via het jongste bestuurs lid H. Willems, aangeboden, met de wens dat hij hiervan nog vele jaren een goed gebruik zou mogen maken. Ook het Hoofdbestuur te Utrecht kwam een mooi cadeau aanbieden aan de jubilerende voorzitter. Er werd flink gefeest, zodat het veel te gauw 12 uur werd en de voorzitter het afscheidswoord tot de aanwezigen richtte. S.V.V.-JEUGD Het SVV-jeugdbestuur heeft be sloten te beginnen met een afdeling pupillen-voetbal (jongens van 10 tot 12 jaar). Voorlopig zal zaterdagsmiddags het terrein van Servatius hiervoor beschikbaar zijn. Jongens die lid willen worden kunnen zich opgeven bij het jeugd- bestuur, secr. Pr. Bernhardstraat 78. AGENDA CENTRALE K.A.B. Dinsdag 7 februari om 7.30 uur in den Engel, jaarvergadering Bouw vak. Dinsdag 7 februari om 7.30 uur in zaal Manders, jaarvergadering K.A.B.O. Donderdag 9 februari om 7.30 uur in zaal Schellen jaarvergadering Houtbewerkers. WANDELCLUB „AMBULO" Zondagvond bijeenkomst van allen die lid willen blijven van Ambulo. Er is een nieuwe leider gevonden. Wie dus interesse heeft, is welkom in het patronaat. OPDRACHT J. P.A. Nelissen aannemingsbe drijf kreeg de opdracht tot het bou wen van een nieuwe vleugel aan het St. Joseph-klooster annex kraamkliniek te Heemskerk. De inrichting is eigendom van de zusters van de Allerheiligste Ver losser. VERLOOFDENCURSUS Zoals andere jaren zal ook dit voorjaar voor de trouwlustigen van Venray en omgeving een cursus ge geven worden als voorbereiding op het huwelijk. Deze cursus bestaat uit zes les sen, op de zes maandagen van de Vasten. Zij begint dus op maandag 20 fe bruari in de zaal van San Damiano en is bedoeld voor degenen die in de loop van dit jaar, dus vóór de Vasten van 1962, in het huwelijk hopen te treden. Wanneer van een verloofd paar een van beiden verhinderd is, dan is het geen bezwaar integendeel, zeer aanbevelingswaardig dat de ander de cursus toch meemaakt. Men kan zich voor de cursus op geven bij br. Portier van het Paters- klooster of bij pater Licinius. R.K. GYMNASTIEKVERENIGING „SINT CHRISTOFFEL" Enkele maanden geleden startte het bestuur met een afd. gehuwde dames en wij mpgen zeggen met een enorm succes. Aangemoedigd door dit succes is het bestuur er toe overgegaan een bijeenkomst te beleggen voor alle oud-leden en zij die met onze ver eniging sympatiseren. Deze bijeenkomst zal gehouden worden op maandag 6 febr. 's avonds om 8 uur in de Burggraaf. Door een misverstand is in de verzonden circulaires het aanvangs- uur vergeten. Het bestuur stelt zich voor op deze bijeenkomst te komen tot op richting van een afd. oud-leden van St. Christoffel, waarbij zich dan ook sympatiserende leden kunnen aan sluiten. Voor hen die er interesse in heb ben bestaat de gelegenheid om on der gediplomeerde leiding nog eens aan gymnastiek te doen. Het bestuur hoopt een groot aan tal aanwezigen welkom te mogen heten. (Zie advertentie in dit blad). GEMENGD KOOR OIRLO Het Gemengd koor van Oirlo, heeft voor vanavond wel 'n uitzon derlijk programma opgesteld voor zijn donateurs. Men is er namelijk in geslaagd een avond te organise ren, waarop behalve het gemengd koor zelf zullen optreden, 't Horster Mannenkoor, de Oirlose Fanfare, het Blericks Mannenkoor, Harmonie Fortissimo uit Venlo en het Mili taire Mannenkoor van de Limburgse Jagers. Een en ander heeft plaats in zaal Rongen en begint om half 8. Op vrijdag 10 febr. a.s. houdt hetzelfde gemengd koor haar jaar vergadering. SECRETARIS G. JANSSEN IN HET ZILVER Lokaal Schellen was goed bezet toen voorzitter Willems op de van hem bekende wijze, de vele melkers, welke voor de feestavond waren vergezeld van hun vrouwen, resp. van hun verloofde, welkom hete. Feest bij de duivenmelkers had altijd een goede naam en ook wij ondervonden, dat de geest bij „De Zwaluw" goed is. Er was een gezel lige sfeer zaterdagavond, speciaal voor de feesteling, welke in hun midden vertoefde. Alle stormen welke „De Zwaluw" had moeten trotseren, de vele mu taties welke hadden plaatsgevonden waren aan de jubilaris voorbijge gaan. Gerrit Janssen duivenmelker nummer 1, was 25 jaar onafgebro ken secretaris, een unieke prestatie, zeker in de duivensport. Aan meester Dinjens was de taak om de vele goede kwaliteiten van de jubilerende functionaris te be lichten en hij deed dit op uitmun tende wijze. En dan was het hek van de dam. voor de vele sprekers welke Gerrit prezen om zijn goede kwaliteiten. Zo werd er vanuit Venlo, Horst, Blerick, Sevenum in woord en daad werkelijke bewijzen van belang stelling aangedragen. Bloemstukken en cadeaux aan de lopende band, dat was zelfs voor Gerrit teveel, zoals hij opmerkte in zijn dankwoord, dat hij dat alle maal niet verdiend had, maar alleen uit liefde voor de sport had gedaan en hoopte nog vele jaren dit te kunnen doen. Ook Miet, zijn ega, werd warm in de hulde betrokken. Na de officiële huldiging was het de taak van de cabarettiers, welke er voor zorgden, dat de goede stem ming bleef. En moeten wij nog vermelden, dat de koffietafel door de meer dan 150 deelnemers alle eer werd aange daan? Hedenavond vergadering. ERNSTIG ONGELUK Zaterdagmiddag werd de 49-jarige H. Stevens, werkzaam bij de Cre- dietbank alhier, bewusteloos naast zijn bromfiets gevonden op de Leun- seweg. Zijn toestand was zo ern stig, dat hij direct naar het zieken huis te Nijmegen moest worden overgebracht, alwaar operatief werd in gegrepen. Zijn toestand is heden nog zorgwekkend. Hoe het ongeluk gebeurde heeft niemand gezien. DE D.A.F. NAAR DEURNE Naar men in Deurne verneemt, zou de DAF aldaar een fabriek be ginnen. PETRUS BANDEN-PAROCHIE Onder het afdrukken van de Ker- kelijke Diensten zyn de volgende veranderingen binnengekomen voor de Kerkelijke Diensten van de Grote Kerk: Heer der week is Kapelaan van Leipsig en niet Pastoor Geerits; Verder is morgen zondag in alle H. Missen preek en collecte door Pater Heleno Smits. VOOR DE VASTELAVOND Zij die in het bezit zijn van een Shetland Poney, en die er iets voor voelen deze te laten meelopen in de Carnavalsoptocht en in de jeugd- optocht, worden vezocht a.s. zondag 5 febr. om 2 uur n.m. aanwezig te zijn bij W. Boom, Langeweg 45. Verder kunnen degenen, die lid wensen te worden van de Poneyclub, als onderdeel van de landel. rijver- eniging St. Isidorus te Venray, zich als lid opgeven bij de volgende adressen: W. Boom, Langeweg 45; G. Arts, Akkerweg 29 en L. Kessels Spurkt 8. AANWINST VOOR HENGSTENASSOCIATIE De hengstenassociatie „Vooruit gang" Venray, kwam donderdag jl. voor het voetlicht met een nieuwe aanwinst: de 5-jarige hengst Baru- num Delmotte, die in België werd aangekocht. Tijdens de centrale hengstenkeu- ring te 's-Hertogenbosch zal Baru- num Delmotte voor het eerst wor den gepresenteerd voor goedkeuring en opname in het Keurstamboek. JAARVERGADERING MAATKLEERMAKERSBOND Maandagavond hield de R.K. kleermakerspatroonsbond Venray en omstreken, haar jaarvergadering in hotel „De Burggraaf" aan de Sta tionsweg. In zijn openingswoord noemde de voorzitter het jaar 1960 voor de maatkleermakers als een van de beste jaren. Het verslag van de secretaris als ook van de penningmeester werden met algemene stemmen aanvaard, Waarbij tevens een overzicht ge geven werd van 't geslaagde bonds- congres, dat in september jl. te Ven ray werd gehouden. Doordat de heer Schols als voor zitter aftrad en zich niet meer her kiesbaar stelde, zal de ondervoor zitter de heer H. Franssen uit Wans sum deze functie waarnemen. De heer J. Buijssen werd tot se cretaris gepromoveerd. Na de vergadering werd aan de leden en dames een diner aange boden en de avond werd doorge bracht met zang en muziek. BENOEMD Met ingang van 1 februari werd benoemd tot onderwijzer aan de R.K. lagere school te Jabeek (L.), de -heer J. Eijssen uit Merselo. AUTO VLOOG OVER DE KOP Op de weg Putten weg-Ysselsteyn, vloog de wagen van G. uit Yssel- steynt over de kop toen hij moest afremmen. De wagen liejJ hierbij zware ma- terële schade op, maar gelukkig wa ren er geen persoonlijke ongeluk ken. van en vur De vastelaoveskrant de Piëlhaas zal woensdag a.s. verkrijgbaar zijn bij de bekende adressen a 30 cent per ex. Zij die dit blad opgezonden willen hebben ge lieve 35 cent over te maken naar de drukkerij vd. Munckhof giro 150652. De jongelui, die deel willen ne men aan de kinderoptocht kun>- nen rustig beginnen met de voor»- bereidingen. Zaterdag a.s., moe ten zij zich aanmelden. Waar en hoe, dat is in de vastelaoveskrant te lezen. l Denk er aan, dat morgen zondag de laatste zitting gehouden wordt voor de optocht door de optochtf commissie. Zij die nog planneli willen hebben of zich aan willen melden, hebben hier de laatste kans. Dat geldt ook voor groepen en enkelingen. In verband met het overbezette programma van de vereniging is er dit jaar geen grote algemene vergadering. Zij die nog wensen en verlangens hebben of op of aanmerkingen, kunnen die alsnog te berde brengen op de zitting van de optochtcommissie in Ho Om U behulpzaam te zijn bij het zoeken naar- en uit werken van ideeën, houdt de adviescommissie op zon dag 5 februari van half 12 tot 1 uur zitting in Hotel De Zwaan. Hier kunt U ook terecht voor opgave van deelname. DE ADVIESCOMMISSIE tel de Zwaan, op morgen zondag. Dansvergunningen moeten voor dinsdagmorgen zijn aangevraagd via het secretariaat der vereni ging Grotestraat 28, waar ze za terdag 11 febr. kunnen worden afgehaald. Verwacht wordt, dat langs de optochtroute zeker, maar verder ook in geheel Venray de poppen weer dansen. Geen vlaggen, maar poppen. Begin daar nu vast mee. ONDER WORSTMACHINE Het 5-jarig kind van de slager D. te Meterik-Horst, is donderdag met zijn handje tussen een machine ge raakt, waarbij dit lichaamsdeeltje werd afgerukt. Het kind in opgeno men in het St. Antonius-ziekenhuis te Horst. LANDGOED „HAMERT" OVERGEDRAGEN Te Wellerlooi is gisteren het landgoed ,De Hamert" aan de stich ting het Iimburgs Landschap over gedragen. „De Hamert" is een 346 ha groot gebied hoofdzakelijk bestaande uit heide en vennen en enkele boerde rijen met landbouwgronden. „De Hamert" is na een publieke veiling in 1960 aangekocht door de Deutsche Bauem-Siedlung te Dus- seldorf. In december 1960 werd het landgoed gekocht door de N.V. „De Nieuwe Erven" een aan de N.V. Philips gelieerde onderneming. SCHIPPERSMAATJE VERDRONKEN Dinsdagmorgen omstreeks vier uur heeft zich voor de sluis te Roer mond een tragisch verdrinkingsge- val voorgedaan, dat het leven kostte van de 18-jarige schipperszoon Adriaan Egas. Bij het binnenvaren van de sluis stond de jeugdige schipper op de voorplecht van het schip. Bij de botsing met de sluis verloor de jongeman 't evenwicht en sloeg overboord. Het tragische van het ongeluk is, dat zijn twee opvarende broers niets van het ongeluk heb ben gemerkt. Toen het schip reeds in de schutsluis lag vermiste men eerst de jeugdige schipper. Daarna zag men ook zijn klompen en de stootbalk al drijvende in de be- nedensluis. Het slachtoffer kon niet zwem men. Zijn stoffelijk overschot is nog niet gevonden. PROVINCIE EN VIJFDAAGSE WERKWEEK De provinciale besturen willen komen tot een gemeenschappelijke gedragslijn inzake de vijfdaagse werkweek. Op donderdag 9 februari wordt in Utrecht een interprovinciale verga dering gehouden ter bespreking van de vijfdaagse werkweek voor het personeel in dienst van de provincie. VADERS EN HUN ZONEN Recente onderzoekingen wezen uit, dat de tegenwoordige jeugd veel minder dan vroeger geneigd is de voetstappen van vader te drukken. Enige generaties geleden was het een vrij veel voorkomend verschijn sel, dat de zonen het beroep van vader ambieerden. Tegenwoordig ligt dit geheel anders. Onderzoekingen in grote steden wezen uit, dat slechts tien procent van de middelbare scholieren vaders voetstappen in dit opzicht wenst te drukken. Op het platteland en in de kleine steden lag dit anders en was 23 procent hiertoe bereid. Deze verandering is ook zeer be grijpelijk, wanneer we weten, dat vroeger het aantal beroepen waar uit een jongenman kon kiezen, slechts enkele honderden bedroeg, terwijl zij nu de keuze hebben uit tienduizenden beroepen, die voort vloeiden uit de ontwikkeling van de moderne techniek en de wetenschap, terwijl bovendien meer beroepen ontstonden door de steeds verder voortschrijdende specialisatie. VADER EN DOCHTER BIJ BOTSING OMGEKOMEN De 75-jarige veehandelaar B§kker uit Enschede en zijn 43-jarige doch ter zijn beiden om het leven geko men, toen zij met hun auto te Zei- hem tegen een stilstaande autobus reden. Waarschijnlijk heeft de heer Bak ker de macht over het stuur ver loren, doordat hij onwel werd. Zijn vrouw die ook in de auto zat, is zwaar gewond. Geachte Redactie. Gaarne een kléine plaatsruimte in uw blad. Waarvoor dank. De Vastelaovesver. „De Piëlhaas" proklameert nu al jaren het verkle den in carnavallistische geest op de diverse zittingen, bals en carnavals dagen. Wat mij en ook andere ech ter altijd opvalt, is dat de dames van de Raad van Ellef weinig of geen werk maken van die verkleed partij. Zo b.v. jl. maandag met het Vorstenhal was er maar een enkele dame van de „heren raadsleden" die verkleed was. Mij dunkt dat zij vooral toch wel een goed voorbeeld mogen geven, of vinden de woorden van de Raad van Ellef bij hun geen weerklankNMS van 27 jan. t/m 2 febr. 1961 GEBOREN: Swinkels Maria, Past. Jacobspeel 4 Jacobs Maria, Vierlingsbeek Engels Henricus, Grootdorp 27 Reintjes Elisabeth, Veulen H 19 Arts Hendrika, Kerkweg 12 Michels Arnoldina, Ripseweg 8c Pubben Johannes, Vredeweg 16 Bots Jacobus, Deputé Petersstr. 32 Martens Antonius, Vierlingsbeek Derikx Albertina, Deurneseweg 25 Mariens Huberdina, Paardekopw. 17 Janssen Henrica, Deurneseweg 42 Geurts Marinus, Zuidsingel 71 Janssen Emiele, Hoofdstraat 46 Rambags Wilhelmina, Molenweg 5 Fleurkens Maria, Henseniusstraat 3 OVERLEDEN: Lamers Petronella, echtgenote v. Thoone Martinus, 74 jr, Oostrum Vermeulen Maria, wed. van To nen Petrus, 89 jr, te Venray Gerrats Lambertus, 79 jr, Venray Rutten Arnoldus, echtgenoot van Jackels Wilhelmina, 63 jr, landbou wer, te Venray Potten Maria, 51 jr, te Venray ONDERTROUWD: Rommen Leonardus, 32 jr, arbei der pannenfabriek, Vlakwaterweg 11 en Toonen Anna, 25 jr, Vlakwa terweg 11 GETROUWD: Gijzen Joseph, 24 jr, agent van politie te Venlo en Jacobs Johanna, 24 jr, te Venray Het komt nog wel eens voor, dat verhuurders en huurders verschil van mening hebben over de weder zijdse onderhoudsverplichtingen. Het is in verband hiermede, dat in de Huurwet de mogelijkheid is geschapen tot een vereenvoudigde procesgang voor een dergelijk ge schil. Het is ons gebleken, dat vele le zers hiermede niet voldoende op de hoogte zijn. De gang van zaken komt op 't volgende neer. Indien een verhuurder zich niet houdt aan de hem blijkens het burgerlijk wetboek opgelegde ver plichtingen, die ten aanzien van het onderhoud op hem rusten, kan de huurder zich bij eenvoudig rekwest tot de kantonrechter wenden. Dat wil dan zeggen, dat hij bij de griffie van het kantongerecht een verzoekschrift op ongezegeld papier kan indienen, waarbij de kanton rechter wordt verzocht een dag te bepalen, waarop de zaak ter terecht zitting zal worden behandeld. Omgekeerd kan natuurlijk dë huiseigenaar een dergelijk verzoek indienen, als de huurder de even tueel op hem rustende verplichtin gen tot onderhoud niet nakomt. Deze eenvoudige procedure is ook van toepassing in gevallen van een huurovereenkomst, waarbij ten aanzien van het onderhoud afwij kende bepalingen voorkomen. DE INHOUD Het verzoekschrift moet opgave bevatten van naam en woonplaats van de verzoeker en van de andere partij, dus van de verhuurder c.q. huurder. Verder moet er in voorkomen een mededeling van de vordering __en van de gronden waarop deze stefflft. Dat wil dus zeggen, dat moet worden opgegeven waarin de na latige zijn verplichtingen niet is na gekomen. De rechter kan op grond van zijn bevindingen een huurder machtigen, bepaalde onderhoudswerken of .re paraties op kosten van de verhuur der te doen uitvoeren. Hij kan daarbij tevens bepalen tot welk bedrag de huurder jle ge maakte kosten met de huurprijs kan verrekenen. Eigenmachtig kan de huurder dus niets laten doen en evenmin kan hij eigenmachtig een zeker bedrag met de huurprijs Ver rekenen. De huuradviescommissie behoeft hierbij niet te worden ingeschakeld, dus men wende zich rechtstreeks tot de kantonrechter. ANDEKE WEGÉN Wij laten hieronder de wettige middeen volgen die de huurder ten dienste staan om bepaalde voorzie ningen te vragen, indien het onder houd van zijn woning of de staat waarin deze verkeerd te wensëfi overlaat. 1) ingeval een verhuurder in gé- breke blijft de ingevolge de bepar lingen van het burgerlijk wetboek of ingevolge een overeenkomst, dan we krachtens plaatselijk gebruik, op hem rustende onderhoudsver plichtingen na te komen, kan de huurder zich wenden tot de kanton rechter, zoals hierboven in het kort is omschreven. 2) Als het onderhoud van een wo ning door de huurder zodanig Wórdt verwaarloosd, dat dit niet meer aan redelijke eisen voldoet, kan de huurder aan de huuradviescommïs>- sie vragen hieromtrent een verkla ring af te willen geven. Een dergelijke verklaring heeft dan tot gevolg, dat de hqurprijs wordt teruggebracht tot die van 31 maart 1960. ONBEWOONBARE HUIZEN 3) Verkeert een woning in een zo danige toestand, dat zij ongeschikt is voor bewoning, maar wél door het aanbrengen van verbeteringen daarvoor geschikt kan worden ge maakt, dan kan de bewoner een be zwaarschrift indienen bij 'burge meester en wethouders. Deze kun nen dan de eigenaar verplichten, de nodige verbeteringen aan te bren gen. Deze verplichting kan de eige naar door B. en W. ook worden op gelegd als het voor zijn rekening komend onderhoud wordt verwaar loosd tot schade van de bewoon baarheid van de woning. In gevallen als hiergenoemd zul len de huurders zich in het alge meen direct moeten wenden tot de gemeentelijke diensten voor bouw en woningtoezicht. 4) De huurder van een huis, dat door de staat waarin het verkeert feitelijk ongeschikt is ter bewoning en niet door verbetering in bewoon bare staat kan worden gebracht, kan ofwel aan B. en W. verzoeken dat de woning onbewoonbaar wordt verklaard, ofwel, dat zij ongeschikt ter bewoning wordt verklaard. In beide gevallen wordt de huur prijs van de woning teruggebracht tot de huurprijs, die op 31 december 1950 gold, te weten in het eerstbe doelde automatisch krachtens arti kel 5, eerste lid der Huurwet en in het laatste geval krachtens een be slissing van de minister. GEVRAAGD voor direct Goede bijverdienste voor gepen sioneerde o.d. Aanmelden: bureau v. d. blad.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 2