Onze Opruiming BERINK RUIMEN 01 nu w Derde Orde U, ik en hei verkeer... SPORT oopjes Hog ve en nog 10korting «fileert van de koopji t OverjasseilO lums 30-4pc Jongens Overjass<3( Regenjassen graslinnen lakens gaai nog door S/k Marktstraat Sla en tevi met deze speciale aanbieding met 2 slopen samen g g Huishoudtextiel, stukgoed, babygoi wollen, halfwollen, gestikte deken flanellen lakens. Bedden en stalen ledikanten met extra korti Op alle niet speciaal geprijsde artin Voor de z.g. vertegenwoordigers of de handelsreizigers is het nieuwe rijtijdenbesluit in elk geval een ver ademing. De wet regelt namelijk niets meer ten aanzien van het besturen van PERSONENAUTO'S, mits deze niet als VRACHTAUTO gebezigd wor den. Dit laatste zou n.l. kunnen, indien men een personenauto voor dit doel gaat inrichten. De wet zegt n.l., dat een vracht auto elk motorrijtuig is uitsluitend, of nagenoeg uitsluitend ingericht voor het vervoer van goederen, met uitzondering van motorrijtuigen waarvan het ledige gewicht niet meer bedraagt dan 400 kg. Voorts vallen buiten het begrip VRACHTAUTO, motorrijtuigen waarvoor GEEN rijbewijs vereist is. Dit zijn o.a. de landbouwtracto- ren, motorrijtuigen welke niet snel ler kunnen rijden dan 20 km per uur enz. enz. Rijdt men echter ten behoeve van een onderneming met een personen auto, op gelijke wijze waarvoormen voorheen een z.g. ONTHEFFING moest hebben, dan is dit soort rij den thans vrij. Let er echter wél op, dat dit zui ver gaat om die personenauto's wel ke slechts als PERSONENAUTO dienst doen en dus niet voor vracht doeleinden gebezigd worden. De z.g. vertegenwoordigers die meteen de te verkopen goederen af leveren en bij zich hebben, alsmede de z.g. bestelauto's waaronder ook de voor goederenvervoer ingerichte caravans, vallen wél onder de bepa lingen van het nieuwe besluit. Het lijkt ons dat deze personen, die voordien steeds een z.g. onthef fing konden krijgen, thans eveneens voor een dergelijke verklaring in aanmerking komen. Het nieuwe besluit verstaat onder een AUTOBUS een motorrijtuig, dat is ingericht voor het vervoer van meer dan acht personen, de be stuurder daar niet onder begrepen. Onder PERSONENAUTO verstaat de nieuwe wet motorrijtuigen, niet zijnde een vrachtauto, ingericht voor het vervoer van personen, tot een aantal van ten hoogste acht, de bestuurder daar niet onder begre pen. Wie nu met een z.g. volkswagen busje of iets dergelijks, dagelijks personen vervoert valt onder het begrip personenauto-bestuurder. Voorheen moest een dergelijke bestuurder een z.g. werkboekje bij houden. Thans is ten aanzien van PERSO NENAUTO-BESTUURDERS niets daaromtrent bepaald, zodat een der gelijke bestuurder naar onze mening GEEN werkboekje bij zich dient te hebben c.q. in te vullen. Ook niet indien èen dergelijk vervoer persé ten behoeve van het bedrijf ge- schiedtt. Men verlieze echter niet uit het oog dat het dus voor DIT soort ver voer NIET nodig is. Gaat dezelfde chauffeur voor dat bedrijf nadien met de vrachtauto rijden dan valt hij voor dat laatste soort werken wél onder de bepalin gen van de nieuwe wet. Men dient dus de wijze van wer ken behoorlijk te scheiden, doch deze scheiding bestaat NIET zodra men op andere wijze van werken wél een werkboekje dient in te vul len. Om deze bepaling iets duidelijker te stellen zullen wij een voorbeeld geven. JANSSEN werkt als inwoner van VENRAY in TEGELEN. Hij is daar als arbeider uitsluitend werk zaam in de fabriek. Ten behoeve van het bedrijf moet hij 's avonds na de officiële werktijd voor de fa brieksarbeiders per busje, een aan tal mede-arbeiders naar Venray e.o. meenemen, 's Morgens geschiedt een dergelijk vervoer in omgekeerde richting. Zulk een chauffeur, mits het dus een auto betreft ingericht voor het vervoer van niet meer dan 8 personen (de bestuurder telt niet mee) behoeft GEEN werkmap bij zich te hebben. Nu doet deze zelfde JANSSEN ten behoeve van de onderneming waar hij werkzaam is, de hele dag niets anders als optreden als vracht auto-chauffeur. Hij moet dus in deze kwaliteit wél een werkmap bij zich hebben aantekeningen bijhouden in het werkboekje. Niet alleen de rijtijden maar ook de overige werkzaam heden dient deze man in DAT boek je bij te houden. Rijdt hij nu 's avonds ten behoe ve van zijn onderneming wederom met die arbeiders in hetzelfde busje, dan verricht hij volgens de defini tieve WERKTIJD, werkzaamheden op andere wijze en dient ook deze rit als WERKTIJD ingevuld te zijn. Het lijkt ingewikkeld, doch de praktijk zal leren, dat het nieuwe besluit meevalt. Slechts voor de knoeiers is het een beetje ingewikkelder geworden. Zodra actuele moeilijkheden in de praktijk verschijnen zullen wij onze aandacht nogmaals aan het rij tijdenbesluit wijden. S.V.V.-NIEUWS Behalve de fraaie 4-2 overwin ning, in Beek op Caesar behaald, zullen er voor ons le elftal weinig prettige herinneringen aan deze wedstrijd bewaard blijven. Het was een opluchting toen de scheidsrechter, die een zeer zwak ke middag had, voor de laatste maal zijn fluittoon liet horen. Dit niet zozeer vanwege de over winning dan wel, dat hierdoor de grote kans op meerdere blessures werd uitgesloten. Ging het in de eerste helft van de wedstrijd al niet bepaald zacht aan toe, een paar ongelukkige inciden tjes voor rust, gevoegd bij de zeer lankmoedige houding van de leiding, werkte er aan mee om na de rust de strijd een bedenkelijk aanzien te geven. Hard heeft onze gehele ploeg er voor moeten vechten om de een maal verworven voorsprong te kun nen behouden. Zonder Philipsen, welke nog niet geheel van zijn blessure was gene zen en met P. Smits op de spilplaats werd gestart. Vrij kort na de aanvang deed er zich een ongelukkige botsing voor waardoor Rutten en de Caesar doelman werden uitgeschakeld. Op het moment, dat Rutten voor Venray de leiding zou gaan nemen wierp de doelman zich voor onze toestormende linksbuiten en kwam hierbij met zijn hoofd tegen de knie van Rutten. De Caesar-doelman liep hierbij een hersenschudding op en Rutten een knieblessure die zich aanvan kelijk ernstig liet aanzien, maar achteraf gelukkig nog al meevalt. Kort hierop nam Caesar de lei ding door hun rechtsbinnen die uit een corner wist raak te koppen al zat aan dit doelpunt wel een luchtje. Hierna liet onze ploeg zien, dat snelheid een zeker zo belangrijke factor is als ltchaamskracht. Meti snelle combinaties werd de Caesar verdediging uit haar verband ge speeld en door Vennekens, Arts en wederom Vennekens kwam de stand op 3-1 voor Venray. Kort voor rust, bij een poging met een kopbal de voorsprong te vergro ten, kwam Lucassen in botsing met de reserve-doelman van Caesar. Ook deze keeper kon na de rust niet terugkeren terwijl Lucassen het nog even hinkende ging proberen doch vrij spoedig na de hervatting moest ook hij zich laten vervangen. Een kwartier was er in de tweede helft gespeeld, toen Coppus met een schot van zeer grote afstand hoog inschoot en hiermede de stand op 4-1 bracht. Onze ploeg stelde zich veiligheids halve hierna meer in op het verde digen van de voorsprong, doch kon niet verhinderen, dat de Caesar rechtsbinnen een van de weinige foutjes in onze verdediging afstrafte waardoor de stand op 4-2 kwam. Furieus kwam Caesar hierna op zetten, maar onze vei-dediging stond haar mannetje en de weg naar het doel bleef potdicht. Een ongeïnteresseerd spelend 2e elftal kwam op eigen veld niet ver der dan een 1-1 gelijkspel tegen Wilhelmina 3, dat er al evenmin veel van terecht bracht. Na de goede resultaten van ons derde elftal in de laatste wedstrij den hadden we toch wel iets beters verwacht dan de 6-0 nederlaag Oostrum. Het niet volledig uitko men kan toch niet alleen de reden zijn voor deze zware nederlaag. Het 4e elftal herstelde zich goed en bleef met 2-0 de baas over Griendtsveen. Nog steeds ongesla gen en met 2 punten achterstand op de leiders wordt nu weer de 2e plaats bezet. Het 5e elftal is blijkbaar van slag. Nu werd op eigen veld van Mete- rik 2 verloren met 4-1. Indien a.s. zondag gespeeld kan worden is het programma voor onze vereniging als volgt: Venray I-Lindenheuvel I, aanv. 2.30 Venray 3-Melderslo, aanv. 12 uur Oostrum 3-Venray 5, aanv. 12 uur Het 2e en 4e elftal zijn vrij. Ons le elftal moet in staat wor den geacht om het bezoekende Lin- denheuvel geen gelegenheid te ge ven tot een herhaling van het vori ge seizoen toen op eigen veld een 2-1 nederlaag tegen deze ploeg werd geleden. De uitwedstrijd in oktober jl. leverde een 4-2 overwinning op. Nu door het gelijkspel van Wit- tenhorst jl. zondag de achterstand op Horst tot 1 punt is teruggebracht zal men zeker de kansen op de 2e plaats willen vasthouden. Een over winning a.s. zondag is hiervoor een eerste vereiste. Het 3e elftal moet trachten om zich in de middenmoot te handha ven. Het zal tegen Melderslo niet meevallen om tot winst te geraken, doch in Melderslo wist men een ge lijkspel te bereiken. Kan men op eigen terrein zover komen dan zijn we al best tevreden. Wat te zeggen van het 5e elftal? Normaliter achten we hen wel in staat om Oostrum 3 op eigen veld te kloppen. Thuis werd het 'n 5-1 overwinning. Hopenlijk krijgt men .s. zondag de oude cadans weer te pakken. OOSTRUM-NIEUWS Oostrum I speelde zondag tegen Venray 3. Ze begon de wedstrijd met de wind tegen, maar ondanks dat was de stand met de rust al 2-0 in haar voordeel. Na een kwartier spelen belandde een voorzet van W. Loonen bij A. van Soest, die onhoudbaar in schoot. 10 min. later was het 2-0 toen G. Claessen een vrije trap in eens over de Venrayse doelman wipte. Na rust was 't al Oostrum wat de klok sloeg. A. Maessen kwam van de backplaats met de bal naar vo ren en zijn tamme schot trof doel, 3-0. 5 min. later was het W. Loonen die een voorzet van links ineens in schoot 4-0. Venray kan nog van ge luk spreken, dat de overigens goed leidende scheidsrechter een duide lijk handsgeval niet zag. Dit was echter uitstel van executie. P. Lin- ders zette zijn hoofd onder een W. Loonen, die overigens te weinig in het spel betrokken werd, 't halve dozijn vol 6-0. Deze zege was aller minst geflatteerd. Ons tweede elftal heeft zondag tegen Arcen 3 gespeeld. Ook al een mooie uitslag, want hier werd het 8-3 in het voordeel van Oostrum 2. Vanaf de aftrap nam Oostrum het spel in handen. Uit een goede aan val kwam de actieve rechtsbuiten Hendriks in het bezit van de bal omspeelde een tegenstander en schoot hard in 0-1. Vanuit een hoge voorzet van de linkervleugel belandde de bal bij Hendriks die de doelman opnieuw het nakijken gaf 0-2. Hierna kwam Arcen aan het woord. Dit betekende een tegen doelpunt door de linksbinnen 1-2. Arcen bleef aanhouden, maar onze achterhoede gaf geen krimp. 5 min. voor rust kwam de stand op gelijke voet 2-2, uit een vrije trap waarvan dankbaar gebruik werd gemaakt. Na de thee kwam Oostrum weer opzetten. Uit een goede combinatie bracht onze linksbuiten P. Camps, de stand op 2-3. Direct hierna be landde een keihard schot van H. Versleijen achter de doelman 2-4. Door hands van een achterspeler kreeg Ai-cen een penalty te nemen. De stand werd 3-4. Door doelpunten van Hendriks en Camps werd de stand op 3-6 ge bracht. Onze spil G. Achten benutte een strafschop 3-7. Nog was blijkbaar de doelpunten- honger niet gestild, want onze rechtsbuiten Hendriks maakte 3-8 van. Het derde maakte zondag de grote reis naar Griendtsveen. Hier werd het een felle strijd. Maar onze jongens hielden tot de laatste min. vol, wat ook in hun voordeel beslist werd. De stand werd hier 3-4. A.s. zondag worden de volgende wedstrijden voor Oostrum DIS I-Oostrum I Oostrum II -FCEB II Oostrum 3-Venray 5 P.D.V. DE ZWALUW Zoals we afgesproken hadden zou den we een enveloppe inleveren bij M. de Bruyn. Hieraan gaven reeds velen gehoor, maar nog steeds zijn er niet genoeg ingeleverd. Om een ieder nog een kans te geven zijn bij drage te kunnen storten is er nog gelegenheid tot" morgenavond, om deze in te leveren. Als men aan de feestavond mee wil doen gelieve men dit apart op te geven, dit kan ook geschieden door 'n briefje af te laten geven bij M. de Bruyn. Zij die zich reeds opgegeven heb ben, doch niet hun naam vermeld hebben worden vriendelijk verzocht dit alsnog te doen om later misver standen te voorkomen. V.C. ROOY-NIEUWS Deze week kunnen we betere re sultaten melden, als vorige week. Allereerst bonden onze dames, thuis de strijd aan tegen VCT 3 uit Tegelen. In een gelijk opgaande wedstrijd verdeelden VCT 3 en V.C. Rooy de, punten. Indien V.C. Rooy enthou siaster gespeeld had, waren beide puntjes in Venray gebleven. A.s. zaterdag komt Resia (Wellér- looi) op bezoek. De Resia-dames staan onder aan de ranglijst en we rekenen op 'n overwinning van V.C. Rooy. Ons 2e herenzestal deed het nog beter dan de dames, want ze brach ten TVC II in Venlo, 'n 3-1 neder laag toe. V.C. Rooy gaat nu met Tu- pos uit Baarlo aan de kop in de 2e klasse. Op 29 jan. a.s. gaat V.C. Rooy II bij Tupos op bezoek en zullen dan uitmaken wie de meeste aanspra ken kan maken op de leidersplaats. Het le herenzestal gaat vandaag naar Panningen, om Concordia, de koploper in de le kl., partij te geven. De kleine nederlaag die V.C. Rooy I in eigen huis tegen Concordia leed, ligt nog vers in het geheugen, zodat het in Panningen zal gaan spannen. Indien de zaal a.s. zondag in Ble- rick vrij is, gaan onze jongens-ju nioren aan hun derde competitiedag beginnen. Ze staan op de 3e plaats, zodat er nog volop kansen aanwezig zijn. Alle teams veel succes! mooie voorzet 5-0. Daarna maakte MHCV-NIEUWS Zondagmorgen waren de heren vertrokken naar Helmond om daar de sticks te kruisen met HMHC. Het was de tweede ontmoeting met deze club deze competitie. Vorige maal was de wedstrijd in ons voordpel beslist en ook nu zouden we weer de volle winst behalen. In het begin liep het niet zo vlot. Vooral de rechtervleugel had te kampen met een erg drassige en gladde hoek van het terrein. Na 10 min. hadden zij dit euvel echter grotendeels overwonnen, zodat het geheel vlotter draaide. Enkele on nauwkeurige schoten verhinderden echter dat MHCV een voorsprong nam. Het eerste doelpunt viel pas later in de eerste helft uit een scrimmage voor de goal van Helmond. Enkele momenten later miste MHCV de kans om de voorsprong te vergroten toen een goed genomen strafcorner hoog over ging. Even later was het echter wel raak, eveneens uit een strafcorner. 2-0 dus voor MHCV en de rust kwam met deze stand. Na rust kreeg de voorhoede het beste gedeelte van het veld toege wezen. De aanval liep nu goed en ook sneller. Vooral het samenspel was prima. De derde goal ontstond doordat de Helmond-achterhoede stil bleef staan bij een duidelijk sticks van een onzer aanvallers. De scheidsrechter floot echter niet en de midvoor had vrij inschieten Helmond viel slechts sporadisch aan en meestal kwamen zij niet aan de cirkel. Een keer echter kreeg de snelle midvoor een vrije schietkans en schoot hard en laag in. Onze keeper reageerde echter uitstekend en liet de bal van zijn schoen weer in het veld springen. Hier bleek, dat hij in deze, voor hem „vakantie"-com- petitie, zijn werk nog niet verleerd was. MHCV scoorde nog eenmaal zodat de eindstand 4-0 was. Venray leidt nu in de competitie met 14 punten uit 7 wedstrijden. 30 doelpunten werden gescoord en slechts eenmaal paseerde de bal onze keeper De dames speelden thuis tegen Aalst. Hun verging het niet zo goed als de heren. Voor rust wisten zij met hard werken de stand dubbel- blank te houden, maar Aalst had 'n duidelijk overwicht. Het ontbreekt de dames aan tech niek, hetgeen niet te verwonderen is, gezien de jonge gemiddelde leef tijd. Opmerkelijk is echter, dat hun samenspel van wedstrijd tot wed strijd beter wordt. In de tweede helft gingen de dames door de knieën, Aalst scoorde eenmaal won verdient. Zaterdagavond zal net jaarlijks hockey-carnavalsbal gehouden wor den. Dit zal uitsluitend toegankelijk zijn voor leden en genodigden. Zondag spelen de dames uit tegen Valkenswaard. De heren spelen eveneens uit en wel tegen HMHC II. Dit is de gevaarlijkste tegenstander uit de competitie. Mochten zij de overwinning behalen dan ligt het kampioenschap in de resterende 4 wedstrijden voor het grijpen. De Derde Orde-afdeling te Ven ray nodigt alle belangstellenden uit voor een gespreksavond over het actuele onderwerp: KERK EN BEDRIJF. Gespreksleider: Pater Odericus Waelpoel O.F.M., op zondagavond 22 januari 8 uur in San Damiano. De snelle opkomst en groei van de industrie en van de techniek heeft voor onze tijd zijn goede, maar helaas ook zijn slechte gevolgen. Van de ene kant is de materiële welvaart sterk vooruitgegaan, maar van de andere kant heerst er een geestelijke armoede, die verontrus tend mag heten. Ook in deze wereld staat de Kerk met een opdracht. Je hoort nog al eens de vraag: Past die Kerk wel in de huidige maatschappij? Vanuit zijn ervaringen als BE- DRIJFSAALMOEZENIER in Maas tricht en Amsterdam, maar vooral vanuit zijn ervaringen als PRIES- TERARBEIDER OP DE HOOG OVENS wil Pater Odericus, die een interessant verteller is, ons deze avond confronteren met bovenge stelde vraag die noodzakelijkerwijze een bezinning inhoudt op ons chris ten-zijn. Naar Lourdes. Vanuit Venray per luxe touringcar naar de Pyreneën in 1961. Prachtige tocht langs de franse kathedralen met Lourdes als reli gieus rustpunt. We vertrekken 3 mei en we stap pen in Venray in De reis duurt 10 dagen en kost 225. Er zijn reeds verschillende deel nemers. Wanneer u plannen hebt om mee te gaan meldt u dan zo spoedig mogelijk, want er zijn maar 45 plaatsen. Inlichtingen bij Mevr. Naus, Ju- lianasingel, bij Mej. Greefkens, Henseniusplein la en bij broeder portier, Leunseweg 1. 1960 KWANTITATIEF ALTHANS EEN GOED AARDAPPELJAAR De gemiddelde netto-opbrengst per ha lag in 1960 'voor de kleiaard- appels vermoedelijk 10% en voor de zandaardappels waarschijnlijk 16% boven het gemiddelde van de op brengsten in de laatste vijf jaren. Deze cijfers, die na de sombere voorspellingen over de resultaten van de aardappeloogst in de natte zomer, enige verbazing wekken, zijn het resultaat van de voorlopige oogstraming die het C.B.S. op grond van gegevens per 10 oktober 1960 hield. Volgens deze raming bedraagt de totale netto-opbrengst van con sumptieaardappelen 2.208.900 ton, dat is 587.000 ton meer dan in 1959. Deze toeneming (410.000 ton) te danken aan de betere resultaten van de zandaardappelenverbouw, waar de situatie na de teleurstellen de resultaten van het oogstjaar 1959 heel wat is verbeterd. De totale produktie fabrieksaard- aardappelen wordt geraamd op .240.000 ton, d.w.z. 238.500 ton meer dan in 1959. Weliswaar werd ook het arsenaal fabrieksaardappelen uitgebreid, maar de totale produktie is toch zó hoog, dat gesproken kan worden van een hoger rendement. De opbrengst van de zaai-uien is eveneens goed te noemen. Het C.B.S. verwacht een hectare-opbrengst die ongeveer 50% hogel ligt dan het ge middelde over de afgelopen tien jaren. De totale opbrengst is geschat op 234.000 ton (tegen 123.600 ton in 1959). Bovenvermelde ciifers hebben uiteraard alleen betrekking op de geoogste hoeveelheden. Het is nog te vroeg nu reeds berekeningen te maken over de kwaliteit van de produkten, die over het algemeen niet zo goed is uitgevallen. op alle niet speciaal geprijsde artikèlpn mm Grote partij emaille KOOKPANNEN voor gas en. electrisch voor 1/3 vanNïe prijs Party SOEP en SAU&LEPELS slechts 43 ct MAASTRICHTS AARDEWEÖ bikkel hard 6 diepe borden o'f platte bord. 6 desert-borden 6 kopjes STALEN STRIJKPLA met onbreekbaar''blad slechts J Porcelein KOP en SCHOTElj 6 stuks mooi/decor extor grote maat 6yétuks slechts BEDKRUIKEN, le keus WIJ HEBBEN NOG ENKELE^JftOOIE BETSERVIEZEN VOOR 12 F 46 delig - de prijs is een vergassing - slechts 39.75 - Echt iets voor! Rest-partij mooie POPPEJi; gekleed en ongekla alles gaat weg aaj/spotprijzen Grote party KOFFIEKANNEN en THEEPOTTEN voor 1.91 Emaille BLOTER VLOTEN slechts PARTIJ KEÜKENUITZETTEPi emaille onbeschadigd sp$ PERCOLATOR l'/sHiter Ook in de Opruiming door Komt U vrijblijvend binnen kijbet vei cooni

Peel en Maas | 1961 | | pagina 2