CHAUFFEURS Ti mmm Burgerlijke Stand N "S H. Antonius Abt Pouwels Warenhuis Veeverzekering Car art na vél ikèlei Is-1 n Piüiwels Warenhuis schoentje Garage van Ham Juliana- singel; rode damesportemonnaie met inhoud, Claessen Lange weg 68; zwart hondje, Martens, café Buus Maasheseweg; zwarte dames glacé handschoenen en snoer kralen, Hei dens, Overbroek H 10; glacé heren handschoenen Politiebureau; da mespolshorloge met zwart band jé. Kortekaas Hoenderstraat 54; wollen grijze sjaal, G. Spee Langstraat 35; houten step, Bisschops Oranjestraat 17; herenrijwiel, Magneet, Peeters Margrietstraat 1. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM Was de opening van de uitbrei- der Ned. Credietbank indertijd al een feest, dat dik omlijnd in de annalen der bank staat vermeld, het zilveren ambtsjubileum van direc teur L. Laurensse heeft alle records gebroken. Een onafzienbare rij gasten meld den zich vrijdag voor de receptie, die urenlang duurde en die o.m. tot gevolg had, overvolle tafels met vele, vele cadeaux. Een receptie, zo als we ze hier in Venray nog maar weinig hebben gekend. Uit alle lagen, zoals men dat zegt, van onze bevolking waren mensen gekomen om Lambèr van de bank" een handje te komen geven en in de vestiaire zag men rustig een paar klompen onder een dure bontjas hangen. Zelfs de Drie Koningen lieten niet verstek gaan en kwamen hun „gouden" gaven aanbieden in keu rig uniform en in een schoon ge dicht. Er is menig glaasje gedron ken op het heil van de zilveren ju bilaris, die even onvermoeid de vele felicitaties in ontvangst nam. De jubileum-dag was begonnen met een plechttige H. Mis in de Rectoraatskerk en een gezamen lijke koffietafel van directie en per soneel. In de avonduren bracht de Ko ninklijke Harmonie haar jubileren de president een serenade, waarbij Dr. Vercauteren zich als tolk van Venrays gemeenschap maakte bij het aanbieden van gelukwensen. Zaterdag heeft dan het perso neel het nog even dunnetjes overge daan, maar we hebben de indruk, dat men op het hoofdkantoor in Amsterdam deze Venrayse feesten als iets specifieks „zuidelijks gaat beschouwen. Maar hierom is er geen glaasje minder om gedronken en de nieuwe neon-verlichting heeft er niet minder om geschenen. Het was een gezellig feest en het is geen wonder dat men alweer be langstellend informeerde wanneer de geplande uitbreiding feestelijk geopend zal worden DE HEREN WISMANS EN DRAB- BELS OP DE HEIDE GEHULDIGD Dinsdag heeft de LLTB, afdeling Heide, afscheid genomen van de heer G. Wismans, die niet alleen deze afdeling in 1924 heeft opge- ircht, maar deze ook sinds die tijd heeft gediend als onder-voorzitter tot 1928 en sindsdien als voorzitter. En dat voorzitterschap heeft de boeren van de Heide geen wind eieren gelegd.. Kalm en rustig, zoals de Voor zitter zelf ook is heeft deze boeren bond zich uitgebreid en vooral na de oorlog een grote vlucht genomen. De oude molen kwam buiten dienst, er kwamen moderne machi nes, nieuwe opslagruimten, grotere kantoren en een betere outillage. Zijn opvolger, de heer Loonen, wees in zijn afscheidswoord op de grote verdiensten van de scheidende voorzitter, die ook als kringsecre taris en bestuurslid van de Ven rayse boerenleenbank grote ver- dienst heeft verworven voor de boerenstand. Als bewijs van dankbaarheid voor wat deheer Wismans in die lange jaren voor de Heide heeft gedaan, bood hij hem namens alle leden een pracht televisie-toestel aan. Namens de grote bond bood vice- voorzitter van de kring, de heer vd. Sterren, hem de zilveren legpenning aan van de LLTB en wees er op, dat ook het hoofdbestuur der LLTB met de gang van zaken op de Heide ten volle tevreden was. In deze vergadering was het ge hele bestuur aftredend. Terug kwamen de heren j. Geurts. A. vd. Sterren en J. Loonen, welke laatste als voorzitter werd gekozen. In de vacatures van de heren Wismans en Drabbels, die zich niet meer herkiesbaar stelden, werden gekozen: J. Derickx en L. v. Dijck. Ook de scheidende vic-Voorzitter J. Drabbels werd gehuldigd en kreeg een cadeau aangeboden, omdat hij 18 jaren lang met de heer Wismans de teugels van de Heidse afdeling in handen heeft gehad. DEKENAAL SOCIAAL CARITA TIEF CENTRUM Vanaf maandag a.s. is het nieuwe bureau van het sociaal caritatief centrum in de Jan Hensenstraat 6a in gebruik. De spreekuren zijn vastgesteld op woensdag- en donderdagmorgen van 10-12 uur. VERENIGING VOOR GEZINSVOOGDIJ Woensdag vergaderde de plaatse lijke vereniging voor gezinsvoogdij. Deze vergadering had het karak ter van gesprekavond. De gezinsvoogden en gezinsvoog dessen stelden verschillende prak tische vragen aan de maatschappe lijk werkenden van de Arrondisse mentsvereniging te Roermond. Hierbij was ook aanwezig de heer Haenen, griffier van de Kin derrechter te Roermond, die toe lichting gaf over de aard van het kinderrecht. Het was voor allen een leerzame en praktische avond. Er werd nog beklemtoond, dat het werk van de gezinsvoogdij en de kinderbescher ming een bredere belangstelling verdient dat het momenteel heeft. Tevens werd aangekondigd, dat op 27 februari a.s. voor de gezins voogden en andere belangstellenden een avond wordt verzorgd door Drs Zwetsloot, die als psycholoog verbonden is aan de jeugdgevange nis te Vught. BEKENDMAKINGEN Op de secretarie der gemeente Venray liggen ter inzage enkele verzoeken met bijlagen van: De directie der n.v. Esso Neder land te :s Gravenhage, Benoorden- houtseweg 7, om vergunning tot uit breiding van een benzinepompin stallatie door bijplaatsing van een 12.0001iter tank met div. elektro motoren met een gezamenlijk ver mogen van 1/3 pk, Langstraat 33, kad. bekend cectie no. 5773 en 7330; De direétie der n.v. Gebr. Broere te Dordrecht, 's Gravendeelsedijk 73, om vergunning tot oprichting van een benzinepompinstallatie met een elektromotor van 1/3 pk, Merselose- weg 18, kad. bekend gem. Venray sectie no. 6245 en 6762; Het gemeentebestuur van Ven ray Grote Markt 1, om vergunning tot oprichting van een vuilnisstort plaats aan de Oirloseweg te Oos trum, kad. bekend gern. Venray sectie no. E 2237. Schriftelijke bezwaren kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen schrifturen worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren tegen de inwilliging van het verzoek kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, te houden op woensdag 25 januari 1961 a.s, om 15.00 uur in het ge meentehuis te Venray. Beroep tegen een genomen be schikking kan o.a. worden ingesteld door: a. de verzoeker om de vergunning; b. degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; c. degene die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schrftelijk bezwaren heeft inge bracht, indien hij niet woon achtig is in een gemeente, waar deze openbare kennisgeving is gedaan. Venray 11 januari 1961. Consultatiebureau tb-bestrijding, voortaan niet meer 's woendags van 2-3 uur, maar vrijdagsmorgens van half 10-half 11. AGENDA CENTRALE K.A.B. VENRAY Zaterdag 14 januari 19 uur 30 in Hotel de Keizer, Feestvergadering ter gelegenheid van het 12V2-jarig bestaan der H.K.W. Zondag 15 januari 19 uur 30 in zaal Wilhelmina, Jongeren-avond voor de Venrayse jeugd van 14 tot jaar, muziek, zang en voordracht. Woensdag 18 januari 8 uur in de Burggraaf, jaarvergadering van de K.A.V. BIJDRAGEN VOOR DE VREDESKERK Wij kunnen met U zeer tevreden zijn over de bijdragen in de decem bermaand, want de tweede vlag van het twintigtal kunnen we uitsteken. WIJ ZIJN DE TWINTIGDUIZEND GEPASSEERD. Een heel behoorlijk resultaat in ruim een jaar. De op brengst in de maand december van de parochiële aktie bedraagt 2.340,25 De V 1-aktie waaronder giften van: N.N. 25,— N.N. 100,— Toneelavond „Edelweisz" 232,50 N.N. 25,— N.N. 50,— N.N. 12,— 5 min.-preek in Petrus Bandenkerk door Pastoor Geerits 1.522,50 N.N. 10,— N.N. 5,— N.N. 1.000,— in totaal 4.220,50 Totaal Vorige saldo 6.560,75 19.041,11 Eindsaldo 25.601,86 Aan alle milde gevers hartelijk dank. Postrekening 4690 ten name van R.K. Kerkbestuur Christus Ko ning te Venray. MEMISA 1961 De Medische Missie-actie, kort weg genoemd „de MEMISA" zal de komende week in het brandpunt van onze belangstelling geplaatst worden. Hier een uitleg geven, van het doel en de taak van de Memisa is welhaast overbodig. Eenieder moet toch weten, dat onze misionarissen en wel voor namelijk die welke in de arme onder-ontwikkelde gebieden werk zaam zijn, een schreeuwend gebrek hebben aan allerlei zaken die zij bij hun missionering nodig heb ben; met name aan belangstelling en aan geld. Het gebrek aan belang stelling, komt voornamelijk door de grote afstanden en het onbekend zijn met de omstandigheden waar onder onze missionarissen werken en aan de grote belangstelling voor ons eigen kringetje. Als er in India 20.000 mensen in een korte tijd van de honger ster ven, zeggen we „dat is ook erg". Als er niet zo ver van ons weg 10 mensen tegelijk verongelukken zeg gen we: „dat is een ramp" en als in onze straat een kind onder een auto komt en b.v. beide benen breekt, loopt de gehele straat te hoop, om de catastrophe die hier plaats vond te bespreken. Wij voelen wel mee, maar het medegevoel is gebonden aan afstand en eigen kring. De komende week hoopt de Me misa dan ook het gebrek aan be langstelling en geld weg te werken. Alweer geld! Ja, zonder geld is nu eenmaal niets te koop. De Memisa stelt zich ten doel, om de noodlijdende men sen in de missiegebieden te helpen op medisch gebied. Als de missio naris ziekten kan bestrijden en kwalen kan genezen, dan kan hij bewijzen, dat niet alleen de dorps tovenaar kan helpen en alle wijs heid bezit. Deze inheemsen wier zielen hij hoopt te winnen voor zijn doch ook ónze goede zaak, moet hij niet alleen een goed hiernamaals, maar ook een menswaardig be staan kunnen geven. Hoe kan men menswaardig leven, als de meest elementaire gezondheidszorg niet voldoende kan zijn. Zou het communisme enige voet aan wal kunnen krijgen in deze ge bieden, als het behalve haar ideo logie, geen welstand gaf? Uw kwartje of gulden, kan gene zing betekenen van een ernstige ziekte. In Nederland zijn wij verwend op medisch gebied. De gezondheids zorg is een van de beste ter we reld. Een roem om trots op te zijn, maar ook een rede om een ander iets te geven van noze overvloed. Uw geld kan de Memisa de nood zakelijke geneesmiddelen en me dische apparaten geven, die haar in staat stellen, om datgene te doen wat in haar vermogen ligt om haar noodlijdende zieken te helpen. Plaats de Memisa niet alleen in het brandpunt van Uw belangstel ling, maar ook in het centrum van Uw portemonnaie: U HELPT ER UW MEDEMENSEN MEE. Dr. Th. G.A. M v. THIEL ZILVEREN SECRETARIS Op zaterdagavond 28 januari a.s. gaan de Venrayse duivenmelkers hun secretaris, de heer G. Janssen, huldigen, omdat hij 25 jaren secre taris is geweest van de postduiven vereniging „De Zwaluw". Nu is het secretarisschap van een dergelijke vereniging geen eenvou dige zaak. Want behalve notulèn maken van soms roerige vergade ringen is hem o.a. ook de taak op gedragen de berekeningen te maken van de uitslagen der duivenvluch. ten. Een zeer preciese taak, omdat er nog al wat geld mee gemoeid is. Maar als men weet dat alleen in Venray het vorig jaar bijna 13.000 duiven meegegeven zijn met vluch ten, dan geeft dat wel enig idee van de hoeveelheid werk, die van een secretaris gevraagd wordt. Maar G. Janssen heeft dit altijd goed gedaan, omdat hij hart voor de zaak heeft. In Vierlingsbeek, waar hij tot 1928 woonde, had hij al een goede naam als duivenmelker en organisator en het was dan ook geen wonder, dat hij na zijn komst in Venray gauw genoeg bestuurslid van „De Zwa luw" werd en in 1936 tot secretaris werd gekozen. Deze duivenmelker pur-sang heeft dit beroep niet onbeantwoord gela ten en zodoende viert men thans dit jubileum. Naar zijn oordeel wordt graag ge> vraagd, want hij is een der beste melkers der vereniging, die reeds ontelbare kampioenschappen met zijn duiven won en die b.v. ondanks de zware straffen daarop gesteld onder de oorlog pertinent weigerde zijn duiven af te geven. Hij en ook zijn vrouw (die een groot aandeel in een en ander heeft) gaan nu in de bloemen en het dui venmelkers-volkje zal zich niet on betuigd laten nu Gerrit zijn zil veren jubileum vieren gaat. KINDERBIJSLAG VERHOOGD MET VIER PROCENT Met terugwerkende kracht De bescheiden verhoging van de kinderbijslag voor loontrekkenden, rentetrekkers, kleine zelfstandigen en gepensioneerden komt neer op: 75 cent per dag voor het eerste kind (was 72 cent) 82 cent per dag voor het tweede en derde kind (was 79 cent). Ill cent per dag voor het vierde en vijfde kind (was 106 cent). 125 cent per dag voor het zesde en volgende kind (was 117 cent). M.H.C.V.-NIEUWS Zoals gezegd werd op zaterdag middag voor de junioren een selec tiewedstrijd gespeeld waarin spe lers aantraden die meestal niet in wedstrijden meespelen. Het was geen mooi hockey wat vertoond werd. Wel deden de mees te jongens uiterste best, maar hun zwakke technische kunnen deed veel afbraak aan het spel. Veel trai nen zal voor hen dan ook het de vies moeten zijn. Zondag speelden de dames een wedstrijd tegen Heerlen, een van de koplopers in de competitie. En wat we al lang gehoopt hadden, ge beurde. Eindelijk liep het weer ge smeerd in de ploeg. Er werd prima gestopt, goed samengespeeld en wat belangrijker is, er werd snel ge speeld. Met dit spel wist ons elftal de veel oudere ploeg van Heerlen te overspelen. Met liefst 5-1 behaalden zij de overwinning. Het enige geldige doelpunt van Heerlen ontstond in een periode, waarin onze achterhoede onder druk kwam te staan. Met dit resul taat mogen we zeer tevreden zijn. Bovendien biedt het ook weer perspectieven voor de toekomst. Aanstaande zondag spelen de da mes weer thuis, om 2uur, tegen de dames uit Aalst. De heren gaan naar Helmond, waar zij weer alles in het werk zul len stellen om hun ongeslagen po sitie aan de kop te handhaven. Veel succes! Vasielaovond ien Rooi Ze zitten toch niet stil in de vas tenavondsvereniging. Het grote suc ces van het Boerenbal heeft hun ge- inspireerd. De Peelhaas is bij hen ineens klaar wakker geworden. Op een druk bezocht receptie heb ik gezien hoe het gebeurde. Enkele vooraanstaande figuren uit de vas- teavondsklup stonden bij elkaar, ge- Voorlopig overzicht van de loop der bevolking in 1960 ie Venray hetti Bevolkingsijfer op 1 jan. 1960 Vermeerdering: geboorten: vestiging: mn. 10692 vr. tot. 10262 20954 fotaal: Vermindering: overlijden: vertrek mn. vr. tot. 249 252 501 500 469 969 749 721 1470 88 79 167 491 441 932 579 520 1099 Verschil tussen vermeerdering en vermindering: Voorlopig bevolkingscijfer op 1 januari 1961: 170 201 10862 10463 21325 Aantal huwelijken: in 1960: 170 Gevestigd vanuit buitenland: Vertrokken naar buitenland: 33 - 34 67 22 - 21 43 woon, 'n glas in de hand en wat luchtig praten. In eens gebeurde het. De vonk der inspiratie daalde op hen neer. Ze staken hun vastenavondskop pen bij elkaar, de vonken spatten er uit. En wat kwam erhet AL- DEWIEVEBAL. Grandioos eenvou dig! 't Is vroeger ook wel geweest, maar om daar zomaar weer op te komen, kijk daar moet je nu de echte geest voor hebben. Die geest die alleen maar vrolijkheid en ple zier om zich heen zaait. Ik moest even een brok weg slik ken. Voor mij was dit een ontroe rend moment, om dit zo op korte afstand mee temaken. Het vervulde mijn hart met dankbaarheid voor deze organisatoren. Dat zijn de men sen die zorgen, dat wij iets beleven iri Venray. Zondag a.s. dus alle op naar het Prinsenhof, daar gaan wij dit Alde- wiever bal vieren, maar dit wordt een echt vastenavondsbal, nu alle maal verkleed. Wij mogen de grote mannen van onze Piëlhaasklup niet teleurstellen. Als U zich nog nooit verkleed mocht hebben, dan moet U even over de eerste schroom heen ko men, maar.... dan hebt U ook on gekende heerlijke uren als beloning. U voelt zich vrijer, U hebt U sleur bestaan van het hele jaar door lek ker thuis gelaten, dat hebt U fijn in Uw mooie pakje laten zitten. Hebt U geen idee, dan maar de boerekiel, dat kan altijd. Doet het altijd goed in deze agrarische streek, het staat heel fleurig enhet kost U minder dan het stomen van Uw mooie spullen, als daar soms in het gedrang wat op gemorst wordt. Piëlhazen en Hazinnekes tot zon dag a.s. 15 januari in Prinsenhof. PIëLHAESKE NIEUWE RIJKSDAALDER VOLGENDE WEEK Maandag komt de nieuwe zilve ren rijksdaalder in omloop. Met de verschijning ervan is de na-oorlogse vernieuwing van het muntwezen voltooid. Dit betekent echter niet, dat de papieren rijksdaalder ongel dig wordt. Evenals de papieren gulden na de invoering van de zilveren gulden wettig betaalmiddel bleef, zo zal ook de papieren rijksdaalder in om loop blijven. van 6 t/m 12 jan. 1961 GEBOREN: Achten Maria, Leunen K 68b Alards Gerarda, Overl.weg 10 Takken Anna, Veulen H 37a Peeters Petronella, Vredeweg 21 Evers Johanna, Bergen (L.) de Groot Aloysius, Kleindorp 16 OVERLEDEN: Joosten Petronella, wed. v. Zegers Johannes, 83 jr, Meerlo ONDERTROUWD: Q) O O c fü O "o O O O O O) Jenniskens Antonius, 26 jr, landbouwer, Oploo Streep en Peeters Josephina, 26 jr, Venray Wanssumsedijk 1 Met vreugde en dankbaarheid TE KOOP jegens Cod geven wij kennis +an de geboorte van ons zoopfje en broertje HENK/ Bij het H. Doopsel ontving het de namen fjenricus Cornelis Wilhelmus. 'W. MANDERS- TERHEIJDEN MARIAN firay, 5 januari 1961 daasheseweg 13 Mien Nelissen Frans Wevers ó<r geven kennis van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de in zegening zal plaats hebben op woensdag 1 februari a.s. om 10 uur in de kerk van de H. Ger- trudis te Oirloi Oirlo, Boddebroekerweg 4 Reuver. Pr. Hendrikstraat 15 Receptie 1—2 uur zaal Rongen, Oirlo Toekomstig adres Koningstraat 28, Nijmegen Ria Kelders Huub Thuyls hebben de eer kennié te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de kerkelijke inzegening plaats heeft op/zaterdag 21 jan. om half 10/in de parochiekerk van St. Pe/is Banden te Venray. Dagadre/ Smakterweg 8 Toekomstig adres Odastraat 4b Repëptie 1.302.30 uur. Feest van de in de kapel te Veltum Bijzondere patroon tegen ziekten. onder/net vee. Dinsdag 17 januari om half 8/ieesmis en om half 10 Hoogmi/met preek. Na de H. Missen verering der Relikwie. HOFSTRAAT 10 JULI ANASÏNGEL. 2 TELEFOON 1560 „Eensgezindheid"/^ Premiebetaling op zondag 15 ja/üarina de Hoog mis. bij L. van Gassel, Veulen. De prerpfe bedraagt 1 pet., voor pinken de helft. 2pits Buta^gascomfoor z.g.a.n. .utten. Oude Oostr.weg 60 I TE KOOP goede kolenhaard gascomfoof m. Buta fles Pr^Jfenestraat 12 TE KOOP chique bruidsjapon met sluier, maat"38-40. j Juli^na^ingel 50. I TE KOOP een kolenhaard 1 vaffDuijnhoven, Langstn^O" TE KOOP radiotoestel ^^dre^Jadreauvaiwli^jlad. fE KOOP 25000 zw. aspergeplanten H. vd Bem^^Oostrum, Wanssumseweg 10 TE KOOP z.g.a. nieuwe"^rin£er Kempwei TB-^OOP wegens aanschaffing ^Maxwell "m. HM1 motor TE KOOP toom biggen P. Oostfiml/^ /anssumseweg 15, TE KOOP partij bïgg&i' A. Jan^s«TiT^ A/ieênweg 4 TE KOOP toom J>igien G. 'OostrtunT Geijsterseweg 11 met groot rijbewijs. Gebdtden wordt CJ 48urige werkweek /]rf) Goede salariëring Vergoéding van reiskosten Vaste aanstelling met pensioen Behoorlijke sociale voorzieningen .Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan kantoor Venlo, Sloterbeekstraat (empl. N.V. Ned. Spoorwe- gen) Postbus 93. Alle voorraad HJFSTRAAT 1» JULIANASINGEL 2 TELEFOON 1566 On/" Reclame Gekookte hair/ ICO/gr. 55, 250 gr. 130 Boterhamwt^'rsc 100 gr. 25. 250 gr. 60 Bloedworst 500 gr. 50 Leverworst 500 gr. 65 Vrijdag en zaterdag: runderlappen 500 gr. 2.90 /gehakt 500 gr. 1.40 Dinsdag gehakt 500 gr. 1.40 j Woensd. speklappen 1.30 Donderd. braadworst 1.40 /laffer ij

Peel en Maas | 1961 | | pagina 2