De Gruyter wil iedereen dit nieuwe jaar een geurig welkom bereiden: de trouwe klanten als bewijs van waardering elke nieuwe klant als een prettige kennismaking met De Gruyter's koffie. HOUD HET OOG /issuimmmi 1061 (K4780) ,Z_ Geestelijk artikel De Gruyter, de koffie- en theezaak, zet het nieuwe jaar in met een klinkende koffiereclame: Vandaag is de dag om een goed besluit te nemen en betere waar en 10°/o korting te verkiezen. Voor f 10,— aan kassabons betaalt De Gruyter U een gulden contant uit. Iedere week een guldendat zijn er 52 nog dit jaar! TT" OP DE WEG! vette varkens, vette zeugen, wrak vee eri zreke varkens verwarmingsiastallaties Thielen^Frituurbedrjp-raef. voorgebakkerfpatates-frites MEER HUISPERSONEEL SOCIAAL VERZEKERD (vervolg van voorpagina) of drie halve dagen) kan zich net aan die verplichtingen onttrekken. Of een dergelijke handelwijze on der alle omstandigheden verstandig is, en sociaal gezien recht vaardig, is een zaak apart. Al naar omstandigheden kan er iets vóór, misschien zelfs veel tegen zijn. Iedereen handele in dit op zicht, naar zijn hart en geweten hem ingeven. Hart en geweten het zijn grote woorden. Toch zijn ze in dit ver band niet helemaal misplaatst. In tegendeel, er zou zelfs alles voor te zeggen zijn, het huispersoneel ook verplicht te verzekeren in de Onge vallenwet. Wijzen de statistieken niet uit, dat er in het veilige, wat al te idyl lisch geroemde „binnenhuis" méér dodelijke ongevallen gebeuren, dan in het harde bedrijfsleven? Trappehuizen schoonmaken, ra men lappen, plafonds „afnemen' blijken zeer gevaarlijke bezigheden. Bovendien zijn de gevaren van de huishoudelijke arbeid er niet minder op geworden, nu een steeds groeiend arsenaal van gemotori seerde huishoudelijke apparaten en keukenmachines het gemak van de mens dient, doch tegelijk zijn risi co's vergroot. (Het zou anders zijn, als alle mensen wijs en voorzichtig waren). Men kan er dan ook staat op ma ken, dat een ongevallenverzekering voor huishoudelijk personeel niet lang op zich zal laten wachten. Dat die er nog niet is, vindt slechts zijn oorzaak in allerlei wetstechnische en administratieve beslommeringen, die op het ogenblik nog praktische bezwaren opleveren voor een all round sociale verzekering. Voorlopig blijft het dus bij een verzekering bij ziekte. Wie zich tot dusver nog niet behoefde te melden omdat hij (meestal: zij) op minder dan 5 dagen per week werkte, dient zich thans, bij arbeid op méér dan 2 dagen bij één werkgever (of werk geefster) te laten inschrijven bij een ziekenfonds. En deze de patroon of de me vrouw moeten hun werkneemster laten registreren bij de bedrijfsver eniging; voor hen is dat de DETAM te Utrecht. Voor de ziekteverzekering mag 1 percent op het loon worden inge houden; en voor het ziekenfonds waarschijnlijk - 2.5 procent. De pre mie voor het laatste is nog niet vastgesteld. Zie hier iets nieuws voor het nieuwe jaar. i vomMfinjflo •lAKM rftypotfieken v financiering BEOORDELING VAN ELKANDER OP BIJEENKOMSTEN Er is de laatste tijd veel gespro ken over „ons gezicht, ons rooms gezicht". Wij katholieken hebben tegenover de andersdenkenden een bepaald gezicht, vooral in Brabant en Limburg. Wij mogen zeggen, dat het gezicht der katholieken in ons gehele land mede bepaald wordt door het ge zicht van het geloof der Braban ders en der Limburgers. Zoals om gekeerd voor hen het gezicht van Nederland vaak bepaald wordt door het Noorden, met name door het protestantisme in het Noorden. De indrukken van dit gezicht zijn van beide zijden meestal niet vrien delijk, niet vleiend. Waarom is dat zo? Waarom kunnen wij eikaars goede eigenschappen niet meer ont dekken en waarom moeten wij al tijd zoeken naar hetgeen anders en dus ook in onze ogen minder goed is? Wij benaderen de zaak van de verkeerde kant. Ten eerste gaan wij nationale en regionale verschillen als godsdienstige verschillen uit leggen. En vervolgens weigeren wij van onszelf te erkennen, dat wij heel ver verwijderd staan van het ideaal, waarin wij beiden in veel grotere mate op elkaar zouden ge lijken. Vreemd, dat wij de critiek op el kaar deugdelijk kunnen overwin nen op één authentieke manier. Deze wordt ons uiteengezet in het Epistel van de zondag, het leest van de H. Familie. St. Paulus zegt daar immers, dat wij „als heiligen en uitverkorenen Gods, moeten uitmunten door een medelijdend hart, door goedheid en bescheidenheid, zachtmoedigheid en geduld. En wij behoren verdraag zaam te zijn als we soms over iemand te klagen hebben". De les in authentiek christendom gaat nog verder, gaat nog dieper. Maar ik geloof dat dit genoeg is, om de brug der toenadering in de beoordeling te slaan. Het opvolgen van St. Paulus' raad leert ons we derzijds naar het wezenlijke stre ven en het bijkomstige verwaar lozen. Zodoende zullen een boven- moerdijkse en een beneden-moer- dijkse katholiek, een protestant en een katholiek Nederlander elkaar anders leren zien. En mogelijkerwijs zullen wij bei den iets anders worden, iets zeer gelijkend op de Heer van ons allen. U krijgt bij elke aankoop van f. 4,- De Gruyter-artikelen Kies de koffie Goudmerk Roodmerk Blauwmerk Oranjemerk Superkoff/é ie U wilt 500 gram van 376 voor 276 500 gram van 312 voor 212 500 gram van 300 voor 200 500 gram van 268 voor 1 68 2 blikken van 456 voor 356 Én beterè waar èn 10% korting juist pp koffie zo belangrijk. De reclame geldt ook voor Oploskoffie Oploskoffie 2 blikjes of potjes van 390 voor 290 Coffeinevrije Oploskoffie 2 blikjes of potjes van 450 voor 350 De lekkerste koffie is zelfgemalen koffie Gemalen koffie verliest snel aan geur en versheid. Daarom is het goed elk zetsel vers te malen. DE GRUYTER Geldig van 2 t/m 10 januari 1961. DE KOFFIE- EN THEEZAAK Voor GOEDE schoenreparatie na BESTOLITE ^Eöfen 5 x sterker als leder. Laten geen' water door. Goedkoper als leder. On^e'garantieNiet goed, geld terug. TE KOOP GEVRAAGD Ook NIET bij ons gekochte schoeneiLï€f>areren\ wij met BESTOLITJ 5 x sterker en goedkoper als led^R^vrij van transpiratie. Waterdicht en.... niej^joed, niet betalen. Voor doelmatige, vakkundig geadviseerde eny aangelegde voor kuikens tegen zeer lage kosten Handelsonderneming ELECTRON Stationstraat 61 HORST Tel. 04709-1978 kworpen en getoetst op Stratum's proefbedrijven. H. TH. JANS! ZN. Neerkant, Kr.H. Dijk 6 tel. 04934-303 eg 25 Alleen bij levert thans elkrtyvtfntum a f 1.10 per kg, kwantums speciale prijs J. Noyen, Odastraat 4 Venray Tel. 1883

Peel en Maas | 1961 | | pagina 8