In Venray's Opruiming is 'l weer Damesconfectie Herenconfectie Overjassen en mantels voor 1|8 van de prijs die de toon aangeeft. In elke afdeling een uitstekend assorti ment kwaliteitsartikelen tegen de laagste prijs en 10-20-30-40 korting 10-20-30-40 korting Uw bedden en dekens, baby- of huwelijksuitzet extra laag in prijs en toch nog 10 pet. korting. tons over opvoeding Gaat gij trouwen? Naar LOURDES! Uit Peel en Maas De Kerststal Profiteert dan van een ongekend aantal daverende koopjes en speciale aanbiedingen. Bovendien tal van speciaal geprijsde koopjes. Zoekt uw voordeel en koopt in DE opruiming van Venray bij Hoe U ook kijkt, steeds weer blijkt THOMASSEN IS T VOORDELIGST terdag voor Kerstmis in dit blad, heeft zich in de situatie waarin beide ploegen zich bevinden geen verandering meer voorgedaan, zo dat dus de omstandigheid waar onder deze wedstrijd zal worden gespeeld nog geheel gelijk is aan het indertijd in onze beschouwing geschrevene. Venray en Wittenhorst bezetten met evenveel winstpunten en een gelijk aantal gespeelde wedstrijden de 2e plaats, waarbij het beter doel- gemiddelde aan Venray deze plaats toekent. Voor beide ploegen is het dus van het grootste belang te winnen en daardoor niet verder achterop te raken bij Tiglieja. Ook de bezetting van de 2e plaats is dit jaar in de eindstand van zeer veel betekenis. Onnodig te zeggen dat beide elf tallen alles op alles zullen zetten en zich volledig zullen geven om de winst te behalen. Ditmaal staat er in dit treffen meer op het spel dan de sportieve rivaliteit tussen Horst en Venray. Meer nog dan anders vertrouwen onze spelers op sportieve aanmoe digingen van een talrijk publiek, daar zij uit ervaring weten, dat dit voor hen een geweldige steun is en tot de beste prestaties aanzet. La ten we ook in deze zeer belangrijke wedstrijd het hen hieraan niet ont breken. Van de lagere elftallen speelt al leen het 4e elftal. Voor hen staat de uit wedstrijd tegen Wittenhorst 4 op het programma. Bezien de de com petitiestand, dan moet deze wed strijd voor ons 4e geen al te grote tegenstand opleveren. Wij willen hiermee echter geens zins zeggen, dat men de zaken licht moet opnemen want dan kan men wel eens voor een onprettige verras sing komen te staan. De moed er in gehouden en aanpakken. Je hebt elkaar gevonden en je kunt je rijkdom niet op! Misschien heeft 1961 de grote dag een stuk dichterbij gebracht, de dag waarop je de onverbreekbare liefdesband zult aangaan, die het Sacrament van het Huwelijk bete kent. Als gedoopten kun je elkander pas ten volle liefhebben als je lief de en trouw tot elkander een delen wordt in de liefde en trouw van Christus tot zijn Kerk. Ik zou je daarom willen zeggen: neemt enkele dagen voor Christus alleen om samen in alle rust en be zinning Hem te beleven als de Bron van alle liefde. Het Retraitehuis „Manresa" te Venlo biedt daarvoor de gelegen heid in een retraite voor verloofde paren. Voor de grote toekomst die je ingaat is deze retraite wel de moeite waard, ze is de bekroning van alle voorbereidingen die je tot nu toe getroffen hebt. Enkele zakelijke dingen: binnen kort zijn er twee retraites voor verloofde paren en wel van 23 tot 26 januari en van 16 tot 19 febr. De retraite vangt aan des avonds om acht uur met het avondeten en eindigt des middags met het mid dageten van twaalf uur. De ver blijfkosten zijn per persoon f 17.50. Vergeet niet de Retraitepenning van de parochie, die in de kosten tegemoet komt en voor leden van de K.A.B. betaalt de Bondskas 5 van deze kosten. Breng dan het be wijs van het lidmaatschap van de bond mee. Veel werkgevers geven één of anderhalve dag vrij met be houd van loon. De vele verloofde paren die wij in „Manresa" mochten ontvangen, gingen dankbaar en enthousiast naar huis. Zo zal het ook jullie ver gaan! Praat er samen eens over en neemt dan een besluit waarvoor je misschien heel je leven dankbaar zult zijn. Zet de kroon op je ge meenschappelijke voorbereiding door zo'n retraite. Je kunt je aanmelden bij de Di rectie van het Retraitehuis, adres: Retraitehuis- „Manresa" Venlo (tel. 04700-2461), of bij de geestelijkheid van je parochie. Van harte welkom! MANRESA VANUIT VENRAY PER TOURINGCAR NAAR DE PYRENEëN IN 1961 Prachtige tocht door de Arden nen, het Maasdal, Reims, diverse Franse kathedralen, het Hoogland van Auvergne, Lourdes en de Py- reneën. Na de zo geslaagde Rome-Assisië- tocht zien velen in Venray en om geving weer met verlangen uit naar een nieuwe tocht. U kunt ook dit jaar weer Uw hart ophalen. De Derde Orde-afdeling te Ven ray heeft een nieuwe reis georgani seerd. We willen de belangstellen den op het hart drukken, dat deze reis geen bedevaart is, maar een cultuurtocht langs de grote franse kathedralen met als religieuse rust punt Lourdes. Deze reis begint vanuit Venray 3 mei a.s. per luxe touringcar, duurt 10 dagen en kost 225. Er zijn slechts 45 plaatsen. Wan neer U plannen hebt om mee te gaan, meldt u dan zo spoedig mo gelijk bij Mevr. Naus, Juilanasingel 57; bij Mej. Greefkens, Hensenius- plein la of bij broeder Portier, Leunseweg 1. U ontvangt dan een folder met alle inlichtingen. van 11 januari 1936 De totale bevolking van de ge meente Venray bedroeg op 31 dec 1935: 13.817 zielen. Er werden 62 huwelijken voltrok ken. Er werden 20 kinderen levenloos aangegeven. In totaal kwam er in 1935 een be volkingstoename van 438 zielen, een aantal in Venray in normale jaren tot heden nog nimmer bereikt. Ook het aantal levend-geborenen is in 1935 groter geweest dan in enig vorig jaar van Venrays be staan. Te Leunen zal morgen zondag de installatie plaats hebben van Pastoor Reulen. in San Damiano: OPGROEIENDE JEUGD, door Dr. J. Vollebergh, di recteur van het G.I.T.P. te Nijme gen. Er wordt tegenwoordig voortdu rend over de jeugd gepraat. De een vindt, dat de jonge mensen alleen maar belangstelling hebben voor film, dansen en bromfietsen. De ander meent ,dat de jeugd wordt miskend. Een derde acht de vrijheid van de jonge mensen te groot of juist te gering. Het is moeilijk onder die om standigheden het juiste te doen en te weten hoeveel vrijheid een op groeiend kind moet hebben. De keu ze van vrienden, de hoogte van het zakgeld, het zelf houden van het loon, de tijd van thuiskomen, de keuze van boeken, zijn soms oor zaak van ernstige conflicten. Moeten kinderen net als vroeger in alles gehoorzamen? Moeten zij verlof vragen om een bepaald boek te lezen, maar een be paalde film te gaan, te gaan dansen, geld uit te geven? Hoe vinden de ouders en de op groeiende kinderen nog een weg in deze doolhof? En hoe kunnen zij erin slagen te blijven vertrouwen in elkaar? - De Kerststal op de hoek Juliana- singel-Wiihelminastraat, heeft in de afgelopen 14 dagen zeer vele bezoe kers getrokken. Tot en met zondag heeft men nog gelegenheid om deze fraaie stal met z'n mooie beeldengroep en levende have te bezichtigen. De organisatoren houden zich aanbevolen voor Uw financiële bij drage om ook in de komende jaren deze Kerststal te kunnen opbouwen en de beeldengroep uit te breiden. LAND- EN TUINBOUW Klaver en grasland Het doel van grasland is het pro duceren van veevoeder, hetzij gras (weide-, kuil- of gedroogd gras) hetzij hooi. Wanneer dit voeder van de hoogste kwaliteit zal zijn, dan moet de zode van het grasland be staan uit verschillende grassen, klavers en kruiden van goede hoe danigheid. Voor een zo hoog mogelijke op brengst en kwaliteit van het van grasland gewonnen veevoeder, zijn verschillende cultuurmaatregelen noodzakelijk, zoals het gebruik van een goed gras- en klaverzaad mengsel, een rationele bemesting, een gunstige waterhuishouding en een doelmatige oogstwinning. Vooral de bemesting speelt hier bij een zeer belangrijke rol. Stikstof bevordert de ontwikke ling van de goede grassen. Fosfor- zuur, kali en kalk doen dit even eens, maar stimuleren daarnaast in sterke mate de groei van de kla vers. Na de oorlog is de productie van grasland enorm gestegen door toe passing van hoge stikstofgiften. Het gevolg hiervan is echter geweest, dat de klaver in de meeste Neder landse graslanden sterk op de ach tergrond is getreden. Door gebrek aan klaver in het gras en hooi, is het rantsoen eigenlijk te eenzijdig van samenstelling geworden. Het gevolg is, dat er zich op vele bedrijven storingen voordoen in de stofwisseling van het vee, die o.a. kopziekte veroorzaken. Deze sto ringen worden veroorzaakt door een relatief te laag gehalte van het gras en hooi aan kalk en magne sium. Klaver bevat een hoog gehalte aan kalk en magnesium. Het is derhalve zaak de ontwikkeling van klaver in grasland te bevorderen. Dit is mogelijk door enerzijds de stikstofgiften niet te hoog op te voeren, anderzijds door de bemes ting met kali, fosforzuur en kalk te bevorderen. Een doelmatige toepassing van kalizout en slakkenmeel (bevat fos forzuur en kalk) op grasland be vordert de ontwikkeling van de klaver. Beide meststoffen kunnen heel goed met elkaar worden ge mengd, waardoor op arbeidskosten kan worden bespaard. EET MEER KIP De landelijke Coöp Pluimvee Verkoopvereniging heeft besloten tot versnelde vestiging van een tweede pluimvee-slachterij - waar schijnlijk op de noordoost-Veluwe - omdat de eerste in Boxmeer door gebrek aan personeel de grote aan voer moeilijk kan verwerken. h *- m

Peel en Maas | 1961 | | pagina 7