Zalig Nieuwjaar I SOLIDARITEITSACTIE Overpeinzingen Koninklijke Harmonie Euterpe VENRAY, Oostrum Harmoniebal Ingezonden Burgerlijke Stand R.K.S.V, Tuminers-Cremers Slagerij f MIERS J.M. S lm goed'? nan G. Tijm 11 mina de jaarlijkse leerlingenuitvoe ring van de Balletstudio Gerty Klaassen plaats vinden. Hieraan werken mee alle leer lingen uit Venray, het Theaterstu dio-ballet uit Venlo-Gerty Klaas- sen-Iréne Jacobs, die in Venray balletassistente is, zal op deze avond verschillende solo's dansen, verder Mevr. Sorree-Janssen pianiste. Het verschil van verleden jaar zal wel duidelijk merkbaar zijn, daar de leerlingen veel vorderingen hebben gemaakt. De algehele leiding van de avond is in handen van Gerty Klaassen, er zal een verscheidenheid aan dansen te zien zijn, we hopen, dan ook, dat Venray veel belangstelling zal to nen, temeer daar dit een kunst is, die na hard werken waard is rijke lijk beloond te worden. Ook dit jaar organiseert het Interparochieel Kerstcomité een Wilt U aan deze actie meewerken, dan kunt U uw bijdrage in natura deponeren in de manden, welke vanaf Kerstmis in de Grote Kerk en in de Paters kerk staan. Graag ontvangen wij verpakte of ge conserveerde levensmiddelen en GOEDE kleding. Geldelijke bijdragen kunnen gestort worden op giro no. 52742 van de Nederlandse Credietbank Venray onder vermelding van „Kerstactie". AFSCHEID VAN MR. A.M.H. JANSSEN ALS BURGEMEESTER VAN VENRAY Voor de goede orde wordt hier onder nog een overzicht gege ven van de uitgestippelde dag indeling voor heden zaterdag. 9 uur wordt in de Kerk van Sint Petrus Banden een plechtige H. Mis opgedragen met Te Deum. 11 uur: buitengewone vergade ring van de gemeenteraad van Venray, waarin door de raad en het gemeentepersoneel afscheid genomen wordt van de burge meester. In verband met de be perkte ruimten ten gemeentehui ze zijn hiervoor slechts uitgeno digd die personen en lichamen, waarmede de burgemeester op het bestuurlijke vlak in zijn ambt van hoofd der gemeente contact heeft gehad. 2.45 uur: Vertrek onder begelei ding van de Koninklijke Harmo nie Euterpe, van de burgemees ter met familie en raad, vanaf lunchroom Verheugen naar de Leunseweg, waar de burgemees ter de eerste werkzaamheden zal verrichten voor de aanleg van het sportpark. 3.15 uur: Receptie in de aula van het jongenslyceum aan de Leun seweg, waar om ongeveer 3.30 uur namens de burgerij, de hul diging zal plaats hebben van de burgemeester. Voor deze receptie, welke tot 5 -uur zal duren, worden hierbij alle ingezetenen, organisaties en verenigingen uitgenodigd. PATRONAAT 2e Kerstdag vierden de leden van het patronaat hun kerstfeest. Om 8.30 verzamelden zich alle leden in de kapel te Veltum. Door het eigen koortje werden verschillende lie deren gezongen. Enkele gezangen werden door alle leden gezongen. Na afloop verzamelden ze zich voor een koffietafel en 's avonds konden ze genieten van een mooie avond. We mogen het een geslaag de dag noemen. Nieuwjaarsdag is er GEEN Pa tronaat. ST. ADELBERT In Januari 1961 wordt het pro gramma 1960-1961 van de afdeling Venray van de St. Adelbertvereni- ging voortgezet met 2 bijeenkomsten resp. op 3 en 31 januari. Op eerstgenoemde datum zal de heer Wies Moens, nederlands let terkundige te Neerbeek, een voor dracht houden over „Het Middel eeuws Toneel bij óns en elders in Europa". Op 31 januari zal pater dr. Cl. Epping o.f.m., professor aan het Theologicum van de Paters Minder broeders te Alverna, de tweede le zing houden in de cyclus betreffende de moderne opvattingen in de exe gese van het Oude Testament. De titel van deze tweede inleiding luidt „Israëls kijk op de oertijd". WANDELSPORT De gezamelijke wandelsportver enigingen en gymnastiekvereniging van Venray, organiseren 4 winter- wandeltochten, op 8 en 22 jan. en 5 en 26 febr. 1061 over de afstanden 10 en 15 km. Inschrijven zaterdag 7 jan. van 17-18 uur in café vd. Laar, Merse- loseweg of zondag 8 jan. van 12-13 uur bij de Dr. Poelsschool Hoender- straat, vanwaar om 13 uur wordt gestart. Deelnemers welke 3 van de 4 tochten volbrengen ontvangen een medaille, groepen een groepsprijs. CONCERTEN Venrays Mannenkoor, Venrays Jeugdkoor en de zangertjes van St. Frans verzorgden op 2e Kerstdag een druk bezocht kerstconcert in de Paterskerk alhier. In een zeer vlot tempo brachten alle koren kerstliederen uit ver schillende landen, waarbij 't Man nenkoor stond onder leiding van de heer Timp en de jeugdkoren o.l.v. de heer Buys. De heer van Tillaart gaf enkele orgelsoli tn beste. Dat ook het Venrays publiek de massa-zang wel kan beoefenen, is bewezen door enkele samenzangen. Het was een concert, zoals we er meer zouden willen horen. Niet te zwaar, voor iedereen begrijpelijk en met veel liefde en distinctie uitge voerd. De soli bij onze jeugdkoren wa ren zoals gewend zeer goed en het geheel gaf de vele bezoekers een uitstekende indruk van het hoge peil, waarop deze koren staan. Nogmaals we hopen, dat dit een schone traditie gaat worden en dat we b.v. Stille Nacht, uitgevoerd door alle koren tegelijk nog meer mogen horen. Woensdagavond werd in het zie kenhuis alhier een her-uitvoering gegeven, dat zowel bij het verple gend personeel, als bij de verpleeg den grote lof oogstte. KERSTSTAL JULIANASINGEL De Kerststal op de Julianasingel heeft terecht veel aandacht getrok ken. Dit initiatief van de Venray se Middenstand is terecht een groot succes geworden en de meer dan keurige uitvoering heeft dat ook zeker verdiend. In deze oud-Venrayse omgeving is het Kerstgebeuren op zeer aar dige wijze naar voren gebracht en men is vol lof voor de uitvoering van een en ander. Misschien is het nog goed er op te wijzen, dat de offerblok in de stal er niet voor niets staat. De vele onkosten waren groot eneen goed verstaander heeft maar een half woord nodig. ONGELUKKEN Op de Horsterweg achter Casten- ray reed le Kerstdag F.J. uit Ven ray tegen een boom. Zowel hij als zijn mede-inzitten de moesten met behoorlijke ver wondingen worden overgebracht naar het ziekenhuis alhier. In de dinsdag gehouden raads vergadering besloot de raad een at tentie naar haar gewond medelid te zenden. Op de hoek Julianasingel-Hof- straat kwam woensdag jl. de bus van de EHAD te Helmond in bot sing met een bakkers-bestelwagen, die nog al gehavend uit de strijd kwam. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. 800.000 TV-TOESTELLEN Woensdag 28 december, is bij de Dienst Luister- en Kijkgelden het 800.000ste televisietoestel gerege- streerd. Dit betekent, dat het aan tal tv-ontvangers, dat op 12 jan. 1959 nog pas 400.000 bedroeg, bin nen twee jaar verdubbeld is. Hoe snel de groep televisiekijkers zich de laatste tijd uitbreidt, blijkt wel uit het feit, dat het 700.000ste tv-toestel pas iets meer dan vijf maanden geleden, namelijk op 20 juli jl. werd ingeschreven. In totaal werden dit jaar tot en met 24 december 213.228 tv-ontvan gers bijgeboekt, tegen 189.733 in de corresponderende periode van 1959. DE VEILIGHEIDSGORDEL Nu de Koninklijke Nederland- sche Toeristenbond zich sterk ge porteerd voelt voor het gebruik van de veiligheidgordel bij de automo bilisten en men van deze zijde het verzoek gericht heeft tot alle in Nederland werkende schadeverze keringsmaatschappijen bij het ge bruik ervan tot premiekorting op de ongevallenverzekeringen voor de inzittenden over te gaan, is er toch wel enige deining bij ver scheidene automobilisten ontstaan. Dat wil zeggen dat lang niet allen het grote belang van een veilig heidsgordel, welke zo enthousiast door KNT verdedigd wordt, inzien. Een onzer meest bekende sport mannen, die inderdaad met woord Bij het einde van het eeuwfeest 1960 willen wij alle begunstigers nog eens bijzonder hartelijk dank zeggen voor de grote morele en financiële steun, welke wij van hen hebben ondervonden. In 1960 verkregen wij bij het 100jarig bestaan van onze vereniging het predikaat „Koninklijk". Dit predikaat ging vergezeld van vorstelijke giften, zo dat ons grootse en voor eenieder onvergetelijk Eeuwfeest, een netto-resultaat opleverde van f 9500.— Door dit prachtige resultaat wordt onze vereniging nu in de gelegenheid gesteld om de oude instru menten te vervangen door nieuwe. Binnenkort be schikt ons korps dan ook over twaalf nieuwe in strumenten. De liefde voor het musiceren zal er door toenemen, het muzikale peil zal er aanzienlijk door verbeteren. Dit is mogelijk geworden door de steun van zeer velen. Inwoners van Venray, omdat U dit jaar reeds zo gul voor ons bent geweest, hebben wij onze jaar lijkse naj aars-rondgang opgeschort en vastgesteld op JanuariFebruari 1961. Wij hopen, dat U ons dan weer met open armen zult ontvangen, want onze exploitatierekening moet sluitend blijven. Tenslotte danken wij allen nogmaals van harte, overheid, particulieren, zakenlieden en fabrikanten. Wij wensen U toe een Zalig Uiteinde en een Zalig Nieuwjaar en moge er voor U allen, zowel als voor ons, in 1961 veel muziek zitten. BESTUUR EN LEDEN VAN DE KONINKLIJKE HARMONIE EUTERPE en daad veel voor de vaderlandse sport in het algemeen gedaan heeft, namelijk G. D. H. Bosch van Dra- kestein, schrijft naar aanleiding van deze „rage" een gepeperd artikel in een van onze grootste dagbladen, waarin hij te velde trekt tegen het gebruik van deze z.g. veiligheids gordels. Terwille van het openbaar belang, nemen we zijn artikel over: Amerika heeft al een hele tijd veiligheidsgordels. En dat gaan wij nu na-apen, ongeacht of de toe standen hier in ons water- en dij- ken-landje overeenstemmen met die in Amerika Wij hebben nóg eens iets van de An^erikanen nageaapt. Dat is al lang geleden. Wij hadden onze autostuurwielen aan de rechterkant van onze wagens. In die tijd hoorde men niet van wielrijders, voetgangers en ande ren die werden gecoupeerd endoor de rechterkant van de motorvoer tuigen tegen trottoirranden, lan taarnpalen of muren werden ge drukt of te pletter gereden. Men hoorde nooit van fietsers die tegen een, plotseling opengekwakt, linker portier smakten. Tegenwoordig komt dat soort on gelukken bij honderd- en duizend tallen voor en niet zelden met dodelijke afloop wat te wijten is aan het feit, dat wij indertijd Ame rikaanse wagens op onze wegen za gen verschijnen met het stuur links, wat wij direkt gingen na-apen. En nu krijgen we dan zogenaam de veiligheidsgordels! Met enthousiasme worden ze be groet en de belanghebbenden zul len wel hun uiterste best doen hét daarheen te leiden, dat die gordels wettelijk worden voorgeschreven. Niemand schijnt te begrijpen dat daar alweer handige, louter op winst beluste, fabrikanten achter zitten, evenals achter die waarde loze achterspatlappen, die gele vlekjes op de z.g. brommers en de miljoenen verslindende knipperbol- len die, ook 's nachts, als er geen levend wezen meer op straat is, elektrische stroom staan te ver bruiken. Handige jongens zitten er achter, die maar al te goed de weg weten naar goedgelovige, ondeskundige ministers en hun adviseurs en er uitstekend van op de hoogte zijn hoe zij gratis reclame kunnen ma ken voor hun artikel in de pers en op de televisie. Wat is het nut van die gordels? Gelooft u dat er één verkeerson geluk minder door zal gebeuren? Ik durf staande te houden dat het tegenovergestelde het geval zal zijn. Waarom? Wel de toch al zo vei lig ingeblikte automobilisten die zich, inplaats van wat bezadigder te rijden, liever met 'n gordel vast leggen, zullen zichzelf veiliger voe- en dan ooit, wat voor hen meer dan voldoende reden zal zijn om hun gaspedaal nog wat dieper in té trappen. Zij gaan harder en nog roekelof- zer rijden dan ooit tevoren. Inplaats van hun vehikels als kanonskogels langs straten en wegen te jagen, zullen zij die voor het vervolg als raketen gaan gebruiken. Gevolg: Nog groter bloedbad onf der de andere weggebruikers. Hoé die beschermd worden is iets waar maar liever niet over wordt gespro ken. En wat denkt u dat de vastge snoerde automobilisten kunnen doen als hun wagen in brand vliegt of als ze in 't water rijden, dan wor den ze geroosterd ofwel ze verdrin ken. CORRESPONDENTIE Een verslag van de Studiedag der J.B en T.B. kring Venray, kan we gens plaatsgebrek eerst volgende week worden geplaatst. op 6 Janaari in het Parochiehuis. Aanvang 6 uur. Prima muziek. DE K.I.-KWESTIE Wij moeten u er op wijzen, dat in het in uw blad van zaterdag 24 de cember jl. opgenomen artikel m.b.t. de op 16 dezer gehouden algemene vergadering van onze vereniging een onjuistheid voorkomt in de door u gepubliceerde getallen ten aanzien van de uitslag van de ge houden stemming over het voor stel tot aansluiten bij het K.I.- centrum „Noord-Limburg". U vermeldt in dit verband: „359 van de aanwezigen waren voor aansluiting, 510 er tegen". Dit moet zijn: 359 vóór (dit is 46,7%), 410 tegen (dit is 53,3%); 13 stemmen blanco, 3 stemmen ongel dig Ten aanzien van uw vermelding: „werd op de eerste plaats gepro testeerd tegen de door het bestuur opgemaakte notulen, waarin geen melding werd gemaakt van de in de vorige vergadering gevraagde schriftelijke stemmingmer ken wij op dat in deze geen sprake is geweest van een protest. Een der aanwezige leden bracht slechts naar voren dat van de door hem gevraagde schriftelijke stemming geen melding was gemaakt in de notulen. Van bestuurszijde werd hierop geantwoord, dat deze vraag op de vorige vergadering inderdaad wel door het betreffende lid kan zijn gesteld, dat deze vraag door het bestuur overigens ook wel werd verwacht, doch dat die vraag noch aan de bestuurstafel noch door de notulist werd gehoord. BESTUUR ZUIVELFABRIEK In de komende weken worden aan de abonnees van PEEL EN MAAS de abonnements-kwitan- ties aangeboden. Wij verzoeken hen deze bij eerste aanbieding te willemvoldoen ter vermijding van incassokosten. Zij die ge wend zijn hun abonnementsgeld per giro of bank over te maken gelieve dat uiterlijk in de ko mende week te doen. Een kapelaan zei ons: Nou, jon gens het beste, een goed uiteinde en een zalig nieuwjaar. Zalig naar li chaam en geest Eerst op dat moment beseften we dat weer een jaar ten einde liep. Een jaar dat voor ieder van ons zijn goede en prettige, zijn beroerde en slechte "Tnomenten heeft gehad. Een jaar mét verdriet, eèn jaar met vreugd. De een heeft daarvan meer dan de ander gehad, maar zo tegen het einde, als de kalender bedenkelijk leeg begint te raken, dan komt dat allemaal in een stil moment toch weer even naar voren. Dat geldt voor ons ieder persoonlijk, dat geldt ook voor onze gehele gemeen schap. Ook die heeft prettige en minder prettige dingen gekend. Peel en Maas heeft daarvan steeds een objectief verslag willen geven en zo vindt men de geschiedenis van onze gemeente met al zijn ups and downs, neergelegd in de jaar gang van dit blad. De dichter heeft er elders een korte samenvatting van gegeven, in het plat-Venraods. Zo is het dan de bedoeling, dat wij dit jaar af gaan sluiten met onze wensen voor de lezers. We kunen slechts herhalen wat genoemde kapelaan zei: Moge het voor al onze lezers een zalig nieuw jaar worden, naar lichaam en naar geest. Maar we willen dit jaar toch niet afsluiten zonder dank te brengen aan al degenen, met wie Peel en Maas in het afgelopen jaar zo nauw in contact heeft gestaan. Onze lezers en abonnees, onze adverteerders, onze medewerkers. We zijn hun dankbaar voor hun onmisbare steun, voor hun hulp, hun medewerking, hun onmisbare critiek. Ook een 82-jarige grijsaard kan niet op eigen benen blijven staan. Hij heeft hulp en steun nodig. Dat die hem in het afgelopen jaar zo overvloedig ten deel is ge- valen, stemt tot dankbaarheid en toont duidelijk, dat het weekblad Peel en Maas nog immer een taak heeft te vervullen in onze gemeen schap, juist nu ze zich in zulk een overgangsperiode bevindt. We willen ditmaal speciaal een naam noemen en dat is die van Burgemeester Mr.A.H.M. Janssen. De verhouding overheid pers moge dan dikwijls niet al te goed wezen, we kunnen verklaren in Venray van de hoogste wereldlijke gezagsdrager immer begrip gevon den te hébben voor onze taak. Er zijn in de afgelopen 23 jaren zeker wel eens botsingen geweest, er zijn wel eens moeilijkheden ge weest, maar de verhouding tussen Burgemeester en weekblad is daar nooit door vertroebeld, integendeel zelfs, het wederzijds begrip is er slechts beter en inniger door ge worden. We zijn zo zegt men ten opzichte van het gemeentelijke be leid als plaatselijk blad critisch in gesteld, maar moeten erkennen in Burgemeester Janssen wat deze cri tiek betreft een sportief tegenstan der gevonden te hebben, die als daar reden voor was zorgde, dat het becritiseerde in orde kwam, maar ons anderzijds ook zijn me ning ta.v. bepaalde kwesties open hartig naar voren bracht. En die ons om bepaalde uitlatingen nooit of te nimmer op ander gebied dan probeerde te treffen. We hebben zijn houding immer zeer gewaardeerd en menen ver plicht te zijn dit bii zijn afscheid nog eens nadrukkelijk naar voren te brengen. Evenals onze dank voor wat hij in zijn ambtsperiode voor Peel en Maas heeft gedaan. Moge hij, nu voor hem een nieu we levensperiode ingaat, ook via dit blad nog lang getuige zijn van op merkelijke en grootse dingen die in Venray gebeuren van 23 t/m 29 december 1960 GEBOREN: Hendriks Gerarda, Veulen H 40a Jacobs Henriëtte, Schoolstr. nw 13 Siebers Peter, Leeuwstraat 3 van Lieshout Antonius, Fr. Michelsstraat 1 Classens Maria, Klein Oirlo 14 Peeters Stephanus, Langeweg 36 Kaanen Marie-Louise, Vierlingsbeek OVERLEDEN: van Vegchel Arnoldina, echtgeu. van Mich els Peter, 61 jr, Merselo Pluymaekers Johannes, echtgen. van Guinée Maria, 81 jr, Venray van der Weijst Johanna, wed. van Giesbers Arnoldus, 80 jr, Oploo ONDERTROUWD: Arts Matijs, 28 jr, banketbakker, Hoenderstraat 21 en Koenen Agnes, 28 jr, Pr. Beatrixstraat Tl Gij zen Joseph, agent van politie te Venlo, Maria Tesselschadestraat 9 en Jacobs Johanna, 24 jr, Merse- loseweg 83 GETROUWD: Jans Beken Herman, 29 jr, chauf feur te Vierlingsbeek en Philipsen Maria, 27 jr, te Venray Siroo Martinus, 23 jr, grondwer ker en Stiphout Anna, 19 jr, beiden te Venray Verheijen Antonius, 24 jr, mon teur Ottersum en Koenen Antonia, 21 jr, coupeuse te Venray van Gils Bernardus, 29 jr, edel smid, Goirle en Vermeulen Maria, 29 jr, te Venray De Deken en de kapelaans van de St. Petrus Banden-kerk wen sen de parochianen en alle in woners van Venray een Zalig Nieuwjaar. Zalig Nieuwjaar aan allen, speciaal voor hen waarvoor ik zielzorg had, voor mijn mede werkers op welk gebied ook, voor mijn weldoeners. W. BERDEN, p.s.e. Met danken kennis van 4 g, lil Ffcpi Eindhoven, 2| c Roostenlaaoi57 De Burgemeester van Venray en Mevr. Janssen - Westen, wensen alle inwoners Zalig Nieuwjaar. Ondergetekenden wensen aan allen een Zalig Nieuwjaar Mevr. J. Bloemen-Verhaegen W.J.A. Bloemen, arts L.J.A. Coenen, arts J. Colsen, wethouder J.J.H. Derksen, Patersstraat A. van Dijck, wethouder L.J. van Haren, Grotestraat A. Heinen, verloskundige H. v.d. Hombergh, arts J.H.M. Janssen, tandarts HJ. Janssen, De Gouden Leeuw Fam. Janssen-Krijns. W.H. Kremer, dierenarts A.M.B.G. de Kroon, dir. Zuivelf. Mevr. Kruijsen-Meesters, verl.k. L.M.M. Laurensse, dir. Cred.bank J. v.d. Munckhof-Sangers A. Poels-Schots, Hofstraat P. Pubben, oud-wethouder Mr. M. Receveur, notaris Fam. Rutten, Eindstraat J.M. Ruyten, tandarts L.C:G. Sala, dierenarts 'G.M. Schols, wethouder Dames Stoot, Stationsweg A.F.J. Vercauteren, arts H. Vorst, gem.-secretaris MJ. van Winden, dié'renarts L. Reijnders, notaris te Horst H. Holtus, oud-notaris te Horst Op zaterdag 7 januari a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat de heer J. DERICKX bij ons in dienst is getreden. Op die dag zal om halfj 9 een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen in de Rectoraa^skerk. Daarna bestaat geïegënheid tot feliciteren aan de' Gartonnage- fabriek tot 14 uur. Na die tijd gelegenheid tot feliciteren ten huize van de jubilaris Langstraat 34. Directie N.V. Cartonnagefabriek Gebr. Laurensse Bestuur VENRAY wenst geestelijk adviseur,- leden, donateurs en supporters ZaligNieuwjaar Wij wensen allen een gelukkig en Zalig Nieuw jaar. Maasheseweg Venray Onze reclame Gekookt spek 100 g. 35 250 g Tongworsr 100 g. 24, 250 g. 60 Leverworst 500 g. 65 Vrijdag en zaterdag braadworst 500 g. 1.40 Dinsdag gehakt 500 g. 1.40 Woensd. speklappen 500 g 1:30 Dond. braadworst 1.40 wenst allen Zalig Nieuwjaar. TE KOOP jonge honden (ïackels) 6 md. oud, met stamboom. J. Claessens, Leunen K 14 VERLOOFD; Mi, L Picrnva Overloon Venray, Pass. R 25jcc Op zate^jg onze lieveo:,;-: JeaujSv e Drib 1 hun zilveie 2 vieren. D« G moge spare is dankbs kt Venray, kh Langs dea v onze hartelii»( beden en 4 gr tijdens de lijden en doei inniggeliefdt v groot- oveijtoc Martini weduwnaar II J Speciaal qnk telijken, do^fr Janssen, de bu kennissen, jisn ondernemin J de goede <rz< ring van dtbej kindan Venray, Brékc Spreekar 1 vanaf 1 janei i middag vati-l Gele Kruisjebc U hebt sar te maken, a; II kocj, en dei van u1 allereerst etus binding stelt. alles, óók vaor Buren--v, „Loditi St. Oedemcde Wij gnen |>ij voor papiB Ion talen, J. VeriKuli Tt.Oi Alleen- opWirs ke V< vraagltynl Buren v. »Wht( St. Oedenrilc te ko:: Johoné'B I met bijbebadi Bauts llafc allen» Pi M. Aboiltai 10, Venraid- TE KOOf best IÜ vrije stal, - Sterren, $nQ Varkeniim wenst p'li eti lik Zatp dig HengaMPI 1448 2564 3960 2807 2134 2713 4399 1680 2367 5819 j Prijzd haald vóór Si** verval ld''"l» niging. 2

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2