Kerkelijke Diensten CURSUS over opvoeding SPORT van 25 tot en met 31 dec. Ingezonden deTfL£M\SfE specialist TEL. 1070 In het kort verslag over het on derwerp van de eerste avond is een drukfout geslopen, die we hieronder corrigeren: „Het grootste percentage ouders is zich tegenwoordig wel degelijk bewust, dat we NIET moeten OP VOEDEN ZOALS we zelf zijn opge voed". In een zeer vlotte en heldere voordracht sprak pater Otho Tho- maasse O.F.M. maandag j.l. voor ruim 160 aanwezigen over de GODS DIENSTIGE OPVOEDING." De vader- en moederrol zijn voor het kind beslissend om God te ont dekken en te vinden. Een vader is voor het kleine kind, aldus spreker, iemand, die alles weet en alles kan. De vader is de „alwetende", de „almachtige". De moeder is het beeld van de goedheid. Bij moeder voelt het kind zich geborgen, voelt het zich altijd thuis. Moeder is voor het kind de „algoede". De almachtige en de alwetende vader en de algoede moeder zijn voor het kind a.h.w. de „alomtegen- woordigen". Wanneer de ouders maar altijd 't juiste vader- en moederbeeld voor houden, dan zal het kleine kind, eenmaal tot de jaren van verstand gekomen, dit beeld vanzelf overdra gen op God. Het komt niet aan op wat vader en moeder zeggen op de eerste plaats, maar vooral wat va der en moeder DOEN, wat ze" ZIJN. Hieruit trok pater Thomaasse de conclusie dat vader en moeder BE SLISSEN over de godsdienstigheid van hun kinderen (uitzonderingen daargelaten). Vader en moeder MAKEN het kind, ook geestelijk. Door contacten met andere ge zinnen en leefmilieu's, door streek scholen etc. verdwijnen voor de OPGROEIENDE JEUGD de van zelfsprekendheden van thuis. De wereld wordt voor het kind in de jeugdjaren groter en wijder. Zij zien meer mogelijkheden, an dere en gevarieerde mogelijkheden, De vader wordt een achtergrond, maar een zeer belangrijke achter grond. De vader is en blijft uitein delijk het gezag. Het kind in de jeugdjaren heeft meer direct met zijn moeder te maken. Zij heeft het meeste contact met haar opgroeien de jongen en meisje. Daarom moet zij niet bang zijn om de puntjes op de „i" te zetten, ook al heeft dit ogenschijnlijk geen resultaat en al zou haar jongen haar misschien een grote mond geven. Naarmate een kind ouder wordt gaat het meer van zijn ouders hou den, gaat het over de kritiek, die het op vader en moeder heeft, uit kijken. De ontluikende vrijheid van de opgroeiende kinderen moet ontzien worden, maar dat wil niet zeggen, dat we ze volledig vrij moeten la ten. Ze nemen meer aan van vader en moeder als ze ogenschijnlijk doen. Volgens spreker wordt er veels te veel gepraat over en met de jeugd, zodat ze het spoor dikwijls hele maal bijster worden. Van het allergrootste belang is het dat de ouders zelf op godsdien stig gebied een voorbeeld geven; dat ze voora' ujt INNERLIJKE OVER TUIGING bidden en niet uit sleur: dat die innerlijke overtuiging ook moet spreken uit geheel hun ge bedshouding. Zo ook bij het ontvangen van de Sacramenten o.a. Biecht, H. Com munie, Eucharistieviering. We moeten de kinderen niet naar de kerk sturen om ze thuis kwijt te zijn, ook niet zelf op bed blijven liggen, als daar geen enkele reden voor is. Deze mooie voordracht en ook het debat, waar ruim gebruik van ge maakt werd, was zienderogen hart verwarmend voor alle aanwezige ouders. En velen gingen met een dank baar hart naar huis in het besef van hun grote verantwoordelijkheid va der en moeder te mogen zijn. S.V.V.-NIEUWS De wedstrijd Venray-Blerick ein digde in een duidelijke 4-1 overwin ning van ons elftal. Wederom een goede overwinning, behaald met constructief voetbal en een flinke dosis vechtlust die een belofte inhoudt voor de volgende wedstrijden. Toch moesten we eerst nog tegen een achterstand opkijken alvorens men de juiste draai te pakken had. Na 10 min. spelen stompte onze uitgelopen doelman de bal tegen de fel doorzettende Blerick-midvoor op die er toen geen moeite mee had om zijn club de leiding te geven. Dit was het sein voor onze spe lers om de zaken nog wat steviger aan te pakken en vanaf dit ogenblik ging men de strijd volledig be heersen. Toch duurde het nog 10 min. alvorens de stand gelijk werd. Een uitstekende combinatie ging hieraan vooraf en via Arts en V. Lucassen ging de bal keurig naar de vrijgelopen Vennekens, die be heerst inschoot 1-1. Ruim 5 min. later was het V. Lu cassen die uit een voorzet van Koo nings raak kopte 2-1. Tot rust nog talrijke mooi uitge voerde Venray-aan vallen, doch mede door het goede werk van de Blerick-doelman bleven doelpunten uit. Direct na de hexwatting ging V. Lucassen er op zijn eentje tussenuit doch zijn schot was slecht gericht. Koonings slaagde er nog wel in om de bal in het doel te plaatsen, doch de scheidsrechter kende het doelpunt niet toe. Kort hierop nam Lucassen echter revanche door na een afgeslagen corner op het Blerick-doel zich van de bal meester te maken en keihard in te schieten 3-1. Venray bleef doorgaan waardoor onze achterhoede het niet zo erg moeilijk kreeg en voldoende aan dacht kon besteden aan het voeden van de aanvallen. Onze voorhoede bleef verrassend opereren met telkens wisselende po sities. Als gevolg van deze, in de Ble- rick-achterhoede verwarring stich tende manoeuvres, bracht Venne kens de stand op 4-1. Hiermede was de overwinning wel veilig gesteld en ging men wat stoom afblazen, zodat met deze stand het einde kwam. Ons 2e elftal kwam in Venlo te gen een zeer sterk spelend VVV 3 duidelijk conditie te kort. Tot een half uur voor tijd kon men op gelijke voet blijven, doch daarna was de tegenstand gebro ken en moest men uiteindelijk met een zware 6-1 nederlaag huiswaarts. Het 3e elftal verraste vriend en vijand door een grote 6-3 overwin ning in Ysselsteyn te behalen. Na een 2-0 voorsprong moest toch eerst nog een 3-2 achterstand wor den ingehaald alvorens de zege een feit werd. Een uitstekend resultaat en een bewijs, dat het toch wel kan. Het 4e elftal viel ons wel een beetje tegen in hun zware match tegen het leidende Hegelsom. Door gebrek aan stootkracht in de voor hoede ging een wedstrijd verloren die voor de rust reeds gewonnen had kunnen zijn. Nu werd de stand 2-1 in het voor deel van Hegelsom en maar afwach ten wat de protestcommissie zal be slissen omtrent het door ons inge diende protest tegen het toekennen van het le doelpunt van Hegelsom. Een zeer grote teleurstelling be zorgde ons het 5e elftal door met 5-4 van Hegelsom 3 te verliezen. Weliswaar moest door het zeer onsportief niet opkomen van een speler met 10 man worden gespeeld, maar dit neemt toch niet weg, dat 5 doelpunten tegen van zulk een te genstander, toch te veel is. Programma voor maandag 26 dec. (2e Kerstdag): Venray I-> Wittenhorst I, aanv. 2.30 u. Venray 2-Wittenhorst 2, aanv 2.30 u. DIS-Venray 3, aanv. 2 uur Kronenberg-Venray 4, aanv. 1 uur Venray 5- Griendtsv. 2, aanv. 12 uur Het met veel spanning tegemoet- geziene en oorspronkelijk reeds voor 27 nov. j.l. vastgestelde treffen te gen Wittenhorst is thans dus voor 2e Kerstdag op het programma ge plaatst. Doordat zich in de kopgroep geen belangrijke wijzigingen hebben voorgedaan sedert onze vorige be schouwing voor deze wedstrijd, zijn de omstandigheden waaronder deze wedstrijd zal starten vrijwel gelijk aan toen. Voor beide elftallen is deze wed strijd van het allergrootste belang. Beide ploegen spelen dit jaar tot nu toe een hoofdrol, zodat ditmaal meer op het spel staat dan alleen maar de sportieve revaliteit. Deze wedstrijd zal voorlopig uit kunnen maken welk van beide ploegen de strijd met Tiglieja gaat opnemen voor de bovenste plaats. Venray en Wittenhorst staan mo menteel met een gelijk aantal pun ten en een gelijk aantal wedstrijden op de 2e plaats. Het doelgemiddelde is in 't voordeel van Venray, waar door thans dus een plaats boven Wittenhorst wordt ingenomen. Temeer is deze wedstrijd voor beide ploegen van grote betekenis, omdat de 2e plaats in de eindstand recht geeft op promotiewedstrijden voor de le klas. Zo is dus na enkele jaren van on derbreking waarin beide elftallen met matige prestaties in de midden moot verbleven, thans dan ook hier blijkbaar de tijd weer aangebroken, dat Venray en Horst tezamen mede de toon aan geven in hun klasse. Hierdoor kunnen ook de wedstrij den tussen deze rivalen weer de oude glans van enkele jaren gele den herkrijgen. Evenals dit vroe ger het geval was, werpt dit treffen zijn schaduw vooruit en is reeds da gen tevoren het onderwerp van me nig gesprek. Omtrent de uitslag zal er niet veel eensgezindheid kunnen bestaan. In 't algemeen acht men de beste kansen voor Venray, mits onze ploeg speelt zoals in de laatste wed strijden, dus met een niet aflatende vasthoudendheid en de wil om te winnen aanwezig en duidelijk zichtbaar. Daarbij een goed samen spel waarbij de bal vlug en secuur van man tot man gaat. Doch een uitslag in dit treffen is nooit te voorzeggen leert de erva ring. De Horster ploeg is niet min der volhoudend en blijft tot de laatste seconden gevaarlijk. Onze jongens weten, dat zij ter dege op hun tellen moeten passen en dat voortdurende waakzaamheid geboden is. Zij weten bovendien uit de laatste thuiswedstrijden, dat onze suppor ters hun zullen bijstaan met hun aanmoedigingen. Deze steun zal a.s. maandag zeker nog aanmerke lijk groter zijn. Het is een feit, dat de spelers door deze gepaste aanmoedigingen veel gemakkelijker tot uitstekende pres taties komen en bovendien van geen vermoeienis weten. Ons 2e elftal speelt, eveneens thuis, tegen de Horster reserves. Ook hier zal een vrijwel gelijk opgaande strijd te verwachten zijn. Ons tweede kan in elk geval beter als j.l. zondag. Venray 3 moet naar Oirlo en ten zij zij voor een verrassing zorgen als j.l. zondag, hebben wij niet veel vertrouwen in winst. Venray 4 krijgt een zware uit wedstrijd te verwerken tegen Kro nenberg. Wil men niet verder ach terop raken dan moet ook nu ge wonnen worden. Vooral de voorhoede zal dan ech ter geestdriftiger voor de dag moe ten komen dan j.l. zondag. Toe jon gens, jullie laten toch niet door één tegenslag het hoofd hangen? Door zetten, de concurrenten winnen ook niet alles. Het 5e elftal thuis tegen Griendts- veen 2 moet toch in staat zijn om de overwinnig te behalen. De achter hoede beter gesloten houden en de zaak is voor elkaar. Daar houden we het dan maar op. P.D.V. DE ZWALUW Zij die nog aan de tentoonstelling willen deelnemen, kunnen alsnog een inschrijfformulier afhalen bij G. Janssen, L. Cooopmans, K. Sij- bers en M. de Bruyn. De tentoon stelling is op 1 januari. 2e Kerstdag, kampioenendag, waarop de formulieren moeten wor den ingeleverd. M.H.C.V.-NIEUWS Sinds enkele weken werd zondag weer het normale hockey-program- ma afgewerkt. Alleen de junioren-wedstrijd kon niet doorgaan, maar dit was niet door weeromstandigheden. De dames speelden voor de twee de keer deze competitie tegen de lijstaanvoerder Deurne. Zij kwamen tot een opmerkelijke prestatie. Wel- is waar zat er geen winst in de wed strijd, maar toch wisten zij tot 2 minuten voor het einde de stand dubbel blank te houden. Het spel was van beide zijden redelijk te noemen alhoewel Deurne enigszins in de meerderheid was. De heren speelden in Helmond, waar zij Huac ontmoette. Het veld was zwaar en drassig. Mede hier door was het vertoonde spel niet zo snel als we dat de laatste wed strijden gewend waren. Ondanks deze omstandigheid was MHCV in de eerste helft oppermachtig. Slechts een enkele maal kwam de bal over de middenliin. Vele kan sen werden geschapen doch weinige benut. De voorhoede deed goed werk maar de afwerking was niet bril jant. 3-0 was de ruststand. Na rust werd de achterhoede meer belast maar zij wist zich uit stekend van haar taak te kwijten. Eenmaal werd nog gescoord, zodat de indstand 4-0 was. De heren staan nu bovenaan met 12 punten uit 6 wedstrijden. Zij zijn nu op de helft van de competitie. Laten we hopen, dat de tweede helft ook zo goed verloopt, zodat we eindelijk de onderbond vaarwel kunnen zeggen. V.C.ROOY-NIEUWS Zaterdag jl. speelden twee teams van V.C.Rooy hun competitiewed strijden. Allereerst kwam het damesteam in het veld tegen de koplopers van de afdeling, Tikaan uit Kessel. Na 3 sets was de stand 2-1 voor Tikaan, zodat de vierde set de be slissing moest brengen. De Tikaan- dames brachten deze set op hun naam, zodat beide punten naar Kes sel gingen. Het derde heren-team trof het ook al slecht, want zij moesten aan treden tegen Tupos uit Baarlo, die eveneens in hun afdeling aan de kop gaan. Tupos won deze wedstrijd overtuigend met 3-0. Wh wachten nog steeds op het eerste winstpunt van V.C.Rooy III. Onder grote belangstelling ging zondag de 2e competitiedag voor junioren door, welke bij V.C.Rooy werd gehouden. De V.C.-Rooy-junioren kwamen driemaal in het veld. De eerste wed strijd verloren ze met 2-0 van Va- luas uit Venlo. In hun tweede wed strijd kwamen zij tegen koploper Tupos uit Baarlo. In een prachtig gespeelde wedstrijd wisten onze ju nioren, Tupos, een gelijkspel af te dwingen. Ook in hun derde wedstrijd stond de V.C.Rooy-jeugd lange tijd op winst, maar door de talrijke foutie ve opslagen, gelukte het J.C.H.B. uit Blerick, onze jongens 1 puntje af te snoepen. Het was een mooie sportmiddag, alhoewel het spelpeil beslist lager lag, dan op de le competitiedag in Baarlo. A.s. maandag (2e Kerstdag) houdt V.C.Rooy een le klasse toernooi voor heren. Hieraan nemen 5 teams deel en wel Activia I, St. Antonis, AdvendI Vortum-Mullem, TVC en TVC- comb. Venlo en V.C.Rooy I. Zaterdag 24 december en 31 de cember GEEN trainen. OOSTRUM-NIEUWS In een harde maar faire wedstrijd heeft Oostrum het goed spelende America met 2-1 verslagen. Direct na de aftrap trok ons eerste elftal al flink van leer. Dit werd na 10 minuten beloond door een prach tig doelpunt. De bal werd hoog voor het doel geplaatst, waar linksbuiten Claessens op de juiste plaats stond en de bal in de rechter beneden hoek kopte. De laatste 20 minuten van de 1ste helft waren voor America. Wat hun een verdiende tegen-goal opleverde door de linksbinnen. Na de hervatting kwam Oostrum er weer beter in. De onzen lieten toen goed voetbal zien. Tien minuten voor het einde was het onze midvoor Schönbergen, die, na twee man gepasseerd te zijn, de bal in doel plaatste en de stand op 2-1 in het voordeel van Oostrum bracht. Met deze stand eindigde deze boeiende wedstrijd. Het tweede en derde elftal wa ren vrij. Tweede Kerstdag is ons eerste vriiaf. Het tweede moet naar FCEB II Belangrijk, want het gaat om de topplaats. Het derde speelt tegen Kronen berg II. Hier zit ook wel een over winning in. JUDO-NIEUWS Dinsdag werden de eerste kam pioenschappen gehouden voor de eigen leden van de J.C. Venray. Er was weinig belangstelling, be halve van de kant der ouders. De jiu jitsu demonstratie kwam te vervallen, doordat de heer Kes- sels uit Roermond verstek moest la ten gaan. Er kwamen een 30-tal ju nioren op de mat in 3 groepen. Met eerst wat vooroefeningen ge daan te hebben, konden de wedstrij den een aanvang nemen. Er werd gewerkt met een afval- systeem zodat dit programma vlot kon verlopen. Er kwamen 6 finalis ten uit de bus. Bij een demonstratie, uitgevoerd door de heren Royakkers en Gerrits, konden de aanwezigen zien hoe de worpen op de juiste manier uitge voerd moeten worden. Dan was het de beurt aan de se nioren. Te beginnen met de gele banden. Ook hier bleven 2 finalis ten over. De oranje banden kwamen met goed werk, ook aan hun 2 favorie ten. Deze speelden nog ieder een wedstrijd tegen de heer Gerrits. Hierbij waren enkele mooie par tijen te zien, welke veel beloven voor de toekomst. De Nederlandse kampioen bruine band Schefer kwam ook op de mat, om de oranje banden op de nroef te stellen. In lVe minuut wist hij de strijd in zijn voordeel te beslissen. Bij de finales was het bij de ju nioren G. Janssen uit de derde groep, die eerste werd. M. Terwijn werd het in de 2e groep en in de le groep speelde F. Arts een beetje te gen de verwachtingen in en verloor van C. Reinders die zo le werd. Bij de senioren was het P. Ba- rends die loon naar wei'ken kx'eeg, bij de gele banden. De eer voor de oranje banden kwam aan M. Barends. Tenslotte werd gespeeld om de wisselbeker. Hier was het H. Inge- pas, die zich kampioen mocht noe men en de beker voor een jaar mee naar huis mocht nemen. 2e werd Chitalauw, 3e J. Francken. P. Ba rends die zich de hele avond zo kranig weerde, kwam met de 4e plaats niet meer voor een prijs in aanmerking. Voorzitter vd. Broek besloot met 'n kort woord deze avond en dankte verder de heer Gerrits, die deze avond als scheidsrechter fungeerde. Op de wedstrijden j.l. zondag te Echt, behaalde het senioren team een 3e plaats. GEVAARLIJKE BOCHTEN Geachte Redacteur, Het zal U waarschijnlijk bekend zijn, dat ook deze week weer voor de zoveelste maal in successie een wagen op de weg Oostrum- Oirlo uit de bocht nabij de wacht post is gevlogen en behoorlijk be schadigd later uit het land is weg gesleept. Deze bochten leveren kapitalen op voor de uitdeukers van kapotte wagens en het is nog altijd maar ge lukkig dat er geen mensenlevens te betreuren vallen. Maar enkele paaltjes (met reflec toren) om deze bochten voor vreem den en eigen mensen behoorlijk te markeren schijnen er nog steeds niet aan te zitten. Wellicht moeten er eerst doden vallen? C. EERSTE HULP De toenemende verkeersonveilig heid, de steeds grotere kansen op ongelukken in fabxdeken en bij de industrieën maakt het noodzakelijk, dat een arts soms snel te hulp kan komen. Toch is in het verleden reeds meermalen gebleken, dat op zulk moment geen arts te vinden is. Ze PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week kap. v. Leipzig Zondag: Nachtmis om 12 uur; le voor de parochie; 2e Jan Odenhoven (buurtver. St. Jozef); 3e overl. fam. Arts-v.d. Hogen. 6 u. Hei'dersmis, voox*al voor de kin deren; le Sjang Maessen; 2e overl. fam. Custers- v.d. Munckhof; 3e ov. ouders Maessen-Swaghoven. 8 u. le overl. fam. Swaghöfer-Arts; 2e Severina Coolen en familie; 3e Petronella van Megen. 9.10 u. le Hendrica Jacobs; 2e overl. fam. v. Dijck-Dei-ks; 3e om 10 u. hoogmis voor de parochie. 5 u. Plechtig lof. Maandag, 2e Kex-stdag: 6.30 u. Pe tronella Derix en beide echtgenoten; 7.30 overl. fam. Jonkers-Claessens; 8.30 ovex'l. fam. v. Opbei'gen-Relou- Hoekstx-a - Kindex-mis; 9.30 hoogmis om zegen af te smeken over 't werk aan de toren; 11 u. ovex-1. fam. Bo- nants-Vex-stegen; 5 u. lof. Vergadering van het Apostelaat des Gebeds op dezelfde tijd als anders, opkomst dringend verzocht. Dinsdag: 3e Kerstdag; 6.30 J. Hen- di'iks-Dommeck; 7.30 Sjang van den Munckhof; 8.15 G. Ligthart; 9 u. hoogmis Mart. Jeuken en echtgen. 5 u. plechtig lof met sluiting van het 40-urengebed. Gedux-ende de kerstdagen is het Al lerheiligste uitgesteld. Op de 3e kerstdag is de aanbidding als volgt: 10 - 10.45 Petx'us Bandenschool; 10.45 - 11.30 Dr. Poelsschool; 11.30 - 12.30 Meisjesscholen; 12.30 - 13.Leden v.d. H. Stede; 13 .14.— H. Familie; 14 .15.Congregatie; 15 .16.Henseniusschool; 16 .17.Christelijke moeders. Bij de kerstkribbe staat weer de kerstmand, waarin U gaven voor onze armen kunt leggen. Wij verzoeken U allen nogmaals om bij het communiceren de aan wijzingen van de accolieten op te volgen Woensdag: 6.45 overl. fam. Jon kers-Claessens; 7.30 Joh. Robben; 7.30 Jos Hendriks; 8.15 Dr. Bloemen; 9 u. best. dienst 40 jarig huwelijk Pouwels-Peeters. Donderdag: 6.45 W. Broers, echt- gen., zoon Piet; 7.30 P.J. Beerkens; 8.15 overl. fam. Hendriks-Wevers- Camps; 10 u. pl. huw. v. Gils-Ver- meulen. Vrijdag: 6.45 J. Oudenhoven-van Osch; 7.30 Petronella Fx-anssen- Beklet; 8.15 Sj. Maessen; 8.15 zek. int. R. Zaterdag: 6.45 Bex'nhard Hen driks; 7.30 Alfons Sijbers (Heynen) Tabaksbewerkers afd. Venray; 8.15 best. jaarw. wed. Jenniskens-Huis- man; 8.15 Joh. vd. Ven en CorEwals en broeders Clemens; 9 u. uit dank baarheid voor Gods zegen, afscheid Bux-gemeester Jansen; 10 u. pl. hu welijk vd. Laar-Loonen; 7 u. lof, oudej a arsviering. RECTORAAT PATERSKERK Priester vd. week: Pater Rektor Zondag: hoogfeest van Kerstmis; de Nachtmis om 12 uur; de Dage raadsmis om 5 uur, beide gevolgd door nog één stille H. Mis; om 8 u. 2 gelezen H. Missen; 10.15 gez. Dag mis; vandaag geen H. Mis om 11.45 om 5 uur (niet om 7 u.) plechtig lof met feestpredikatie door Pater Dr. Donulus v. Munèter. Maandag: 2e Kerstdag; H. Ste- phanus eerste martelaar; de H. Missen als op zondag; 3 u. lof met kerstliederen door kox-en (zie Ven- x-ays nieuws); de kollekte (2 in 1) voor kerk en bijz. noden. Dinsdag: H. Joannes, Apostel en Evangelist; 7.30 lof. Woensdag: H. Onnozele kinderen. Donderdag: H. Thomas, bisschop en martelaar; 7 u. Gezinsmis. Vrijdag: Mis van zondag na Kerstmis; 7.30 lof. Zaterdag: H. Silvester, Paus en belijder; 3-8 u. biechtgelegenheid; 7.30 Oudej aarslof met Kerstliederen en overweging. Regeling met Kerstmis In de Nachtmis worden geen kin- dei'en verwacht. De H. Communie wordt uitgereikt NA de Communie van de priester in de le H. Mis. Rij voor rij komen s.v.p. De kerk gaat niet open vóór 11 uur, kom dus niet te vroeg. Het priesterkoor is pas toegankelijk om 12 uur, na een ge geven teken. De kerstliedjes, die gezongen worden, vindt U klaar lig gen, men kan die mee nemen naar huis, maar brengen ze de volgende dagen telkens mee. Bij de Kerst kribbe staan manden voor pakjes en giften voor de kerst-aktie (stille armen). In de nachtmis zingt het fraterskoor; in de Dageraadsmis het Broederskoor en het jongenskoor; Missa in honorem S. Jacobi. Wie in de nachtmis te Communie gaat, mag 's avonds tot half 10 eten en tot half 12 drinken. Kollekte voor de kerk van Pastoor Geerits Van onze kerkenbouw-aktie blijft niet veel over, we halen ons ver plichte bedrag precies! Maar we zijn op huisbezoek links en rechts in onze uitgebloeide gemeente en er gaat soms kostbare tijd verloren voordat een dokter beschikbaar komt. Het zal moeilijk zijn dit probleem op te lossen maar wellicht is het goed, dat het toch die aandacht krijgt, die het verdient en dat mis schien de heren doktoren hiervoor een oplossing onderling weten te vinden. S. willen toch óók onze bijdrage le veren voor Venrays dei'de parochie kerk. Daarom is de Kerstkollekte voor Pastoor Geerits, laten wij, die zo'n prettige en praktische kerk hebben, met Kerstmis eens een extra-gift schenken voor die arme bouwpastoor. Priester-studenten van het Rectoraat De priester-studenten (die op het Lyceum hier of op één der se minaries) worden dondei'dag 29 december in het rektoraat ver wacht voor een prettig feestavond je, met film en muziek. Rapporten meebrengen. We beginnen 's avonds om half 8. Mis-intenties Zondag: na de hoogmis van 12 u. een stille H. Mis voor overl. ouders Custex's-Simons; de Dageraadsmis voor de parochie, waax-na een stille H. Mis voor wed. Jacobs-Janssen; 8 u. Hendx'ina Fx-anssen-v. Gex-ven; 8.30 Theodorus Siebex-s; 10.15 voor ovex'l. fam. Min-Vermeulen. Maandag: 6.30 Johan en Theo Janssen en overl. ouders; 7.45 overi. ouders Janssen-Maurus; 9 u. José Kremer-Vullings; 10.15 ovex'l. ouders Slits en zoon Theo jgt.; 11.45 Chris tina Beerkens-Stoffelen. Dinsdag: 6.15 J.W. Spreeuwenberg en echtgen.; 7 u. Jozef Vosters en dochter Annie; 7.45 Petrus Tonen: 8.3 overl. ouders en fam. Jacobs- Duif. Woensdag: 6.15 ovex-1. ouders; 7 u. Johanna Koenen-Janssen; 7.45 Theodora v. Houdt-Janssen; 8.30 overl. ouders Voex-mans-Leyssen. Donderdag: 6.15 Huberta Hen driks; 7 u. Gezinsmis; 7.45 voor overledene; 8.30 Piet Thijssen. Vrijdag: 6.15 voor ovexdedene; 7 u. Johanna Koenen (buren); 7.45 Antonius Coopmans; 8.30 Margareta Pouwels-Kassing. Zaterdag: 6.15 Huberta Hendriks; 7 u. J. vd. Munckhof D.O.; 7.45 Theodora Gommans-Clabbers; 8.30 Piet Thijssen. Deze week elke dag een H. Mis voor oud-notaris Pluymakers. PAROCHIE LEUNEN Hoogfeest van Kex'stmis: geboden feestdag; 5 u. de nachtmis, gevolgd door 2 lm; onder de lm H. Commu nie en kerstliederen; de kerstmis opgedragen voor de parochie, de eerste lm voor overl. ouders Mar tens-Verhees, de tweede voor Petrus Joh. Rongen en echtgenote; 8 u. 3 lm, de eerste voor Gerard en Lena Verkoeijen, de tweede om Gods ze gen-af te smeken over het huisgezin, de 3de voor Helma en Piet van Meijel; 10 uur hoogmis opgedragen als jgt. voor Henricus Gussen en echtgenote Lambei'dina Takken; 3 uur vespers van Kerstmis. Maandag: 2e Kex-stdag; dag van devotie; feest van de H. Stephanus; 7 u. lm voor Mathijs Litjens; 8 uur lm voor Johannes Voermans; 9 uur lm v. overl. fam. Martens-Hezen; 10 u. de hoogmis tot dankzegging bij gelegenheid van een 80ste verjaar dag; 3 uur lof. Dinsdag: 7 u. lm v. ovex'l. fam. Baltussen-Groeneweg; 7.30 best. jgt v. overl. fam. Koonings-Hermans. Woensdag: 7 u. lm v. overl. fam. Emonts-Nellen; 7.30 lm voor Albert Loonen; 10 u. huwelijksmis voor 't bruidspaar Oost veen-Voermans. Donderdag: 7 u. lm v. overl. fam. van Kempen-Lochteris; 7.30 lm voor Johannes Voermans. Vrijdag: 7 u. lm; 7.30 lm v. overl. oudex*s Janssen-de Mulder; 9.30 hu welijksmis voor het bx-uidspaar Claessens-Jacobs. Zaterdag: 7 u. lm; 7.30 lm voor Jean Loenen; van 4-5 en van 7-7.30 biechtgelegenheid; daarna lof. Kerkpoetsen: TYuus Claassens en Mientje Philipsen. PAROCHIE MERSELO Hoogfeest van Keretmis: 4 u. pl. Nachtmis voor de parochie, daarna 2 stille H. Missen, le tot int. fam. v. Osch-Janssen, 2e voor Jan Janssen; bij het begin van de eerste lm wordt de H. Communie uitgereikt; men wordt verzocht het zangkoor te la ten voox-gaan; 7 u. lm t.i. fam. Bis- tervels-Geux-ts; 8.15 lm voor bijz. int. Muysers-Litjens; 10 u. hoogmis voor bijz. int.; onder- de H. Missen vandaag speciale maandel. collecte voor de noden van onze kerk; 2.30 pl. vespex*s v.h. Kerstfeest. Maandag: 2e Kerstdag; feestdag vd. H. Stephanus, dierxsten als op zondag; 6.30 Communieuitreiken; 7 u. lm v. overl. fam. v. Meyel-Dircks; 15 lm v. Gerti-uda Klaassen-vd. Hoogenhof; 10 u. hoogmis voor Wal ter Ponkens, echtgenote en ovex'l. kinderen; 2.30 lof met rozenhoedje; heden na de hoogmis Congregatie voor beide afdelingen. Dinsdag: feestdag vd. H. Apostel Johannes; 7.30 jgt. voor Lambexlus Poels en Anna Mar. Emonts. Woensdag: feestdag vd. H. Onno zele kinderen; 7.30 gez. H. Mis voor de leden van de B.J.B. die dit jaar in het huwelijk zijn getreden. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor Wed. Ponkens-Graus. Vrijdag: 7.30 sol. gest. jgt. voor Willem Nellen en echtgenote. Zatei'dag: Oude Jaarsdag; 7.30 gez. H. Mis om God te bedanken voor alle weldaden in het afgelo- jaar ontvangen; 's avonds om 7.30 lof met rozenhoedje; daarna Te Deum; alleen biechtgelegenheid v. het lof. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Kerstmis; plechtige nachtmis voor de parochie; waarna 2 lm: le voor overl. ouders Hen-

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2