VenrayseK.l. is tegen aansluiting bij Kl-centrum Noord-Limburg Begrotings-nota B. en W. De zucht naar geld, macht en genot... WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN De Heer P. J. Steeghs onderscheiden Zondagsdiensi huisarisen Zaterdag 24 december 1960 No. 52 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 150625 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.40 (buiten Venray 1.60) Zoals gebruikelijk heeft B. en W. de leden van de Raad een nota overhandigd, waarin het College zijn visie heeft neergelegd over de begroting. Deze visie voor 1961 is wel zwaar in mineurstem ming gehouden. Werden in de nota over de begroting 1960 nog verschillende plan nen besproken en de nabije toekomst met enig optimisme tege moet gezien, ook al wat de verwezenlijking van die plannen be trof, thans wordt hiervan met geen woord gewag gemaakt. In tegendeel zelfs. Of men dit aan de nieuwe burgervader over wil laten of dat men gezien de financiële toestand onzer gemeente zulks achterwege laat, is niet te ontdekken. FINANCIëLE TOESTAND Sloot vorig jaar de begroting met een tekort van 2 ton, nu in 1961 is dat tekort verminderd tot 170.000. Men zou dus zeggen, dat bijna 30.000 op het vorig jaar is inge lopen, wat toch nog altijd een be duidend bedrag is. B. en W. delen deze mening niet. Zij stellen, dat de belastinguitke ringen voor het komende jaar met bijna 6.000 stijgen en dat meer dan 2 ton extra uit het ge meentefonds wordt gekregen. Er komt dus aan inkomsten ruim 2,5 ton meer binnen. Dat betekent, dat de uitgaven zijn gestegen met ruim 2,2 ton. En het is vooral deze stijging die het College met zorg vervuld. Met zorgWant er staan voor de toekomst zeer grote investerin gen te wachten. Alleen al de ver betering van de GROTE verbindin gen kan men schatten op ruim 9 ton, waarvan de kapitaalslasten ongeveer 60.00 zullen bedragen. Het onderhoud, verlichting en schoonhouden vereist daarenboven nog eenzelfde bedrag. Dan zijn er de plannen voor ver betering van zand-, grind- en puin- wegen. Wat hiervan de bedragen zullen zijn is op dit moment zelfs niet bij benadering te schatten. Het Cultureel Centrum en het sportpark zullen een jaarlijkse ka- pitaalslast vragen van ruim 40.000 en dan worden nog maar geen ra mingen opgenomen voor zwembad, recreatie-oord, riool- waterzuive ringsinstallatie enz. Natuurlijk krijgt de gemeente voor deze uitgaven wel extra uit keringen van het rijk, maar een aanmerkelijk deel blijven ten laste van de toch al uitgeputte gemeente kas. Is het een wonder dat B. en W. waarschuwen tegen de wel zeer precaire toestand van onze ge- meente-financiën ZUINIGHEID 'Is het dan een wonder dat het College vraagt om de uiterste zui nigheid. Zuinigheid t.a.v. subsidies, b.v. ondanks het feit, dat de raad reeds meermalen blijk gegeven heeft met de huidige regeling aller minst tevreden te zijn. Het College voorziet waarschijn lijk, dat de'Raad deze begroting zal aangrijpen om op zekere punten het subsidie-beleid te veranderen. Te veranderen in die zin, dat er posten beduidend zullen worden verhoogd. Uit deze nota blijkt al, dat het College mordicus tegen vérhoging van subsidie-posten is en waar schuwt de raad dan ook nadrukke lijk deze op het oude peil te hand haven. Zij betreurt het, dat de reeds bij de vorige begroting in uitzicht ge stelde ..subsidie-commissie" nog steeds niet tot stand is gekomen, maar laat tevens merken deson danks een aanval op de subsidies te zullen weerstaan. Een tweede punt, waarop het Col lege van geen wijken weet zijn de beruchte hand- en spandiensten. Gezien de financiële toestand meent het College ook de 24.000 welke deze vorm van belasting nog steeds opbrengt, ook voor 1961 te moeten handhaven. Het College blijft van mening, dat deze kwestie dient geregeld te wor den in de financiële verhouding tus sen Rijk en Gemeenten, een ver houding, die in 1961 definitief zal worden vastgesteld. Tot dat tijdstip dient de raad met een afvoering van deze belasting minstens te wachten. NIET OPTIMISTISCH En dat is feitelijk al het commen taar wat B. en W. over de begro ting 1961 te zeggen heeft. Een en ander is nogal in mineur gesteld., maar het laatste woord is en blijft aan de raad, die dinsdag a.s. zal be slissen of zij ook zo pessimistisch is en het standpunt van B. en W. over onze financiële toestand deelt Daar wachten we dus maar rustig op.... Vorige week vrijdag waren in zaal Wilhelmina meer dan 750 mensen bijeen, om voor de tweede maal zich te beraden over, wat men is gaan noemen, de K.I.-kwestie. Wel een bewijs, dat juist deze materie grote belangstelling had en heeft bij de leden van deze vereniging. De z.g. K.I. kwestie is ontstaan, doordat het bestuur der Coöpera tieve Zuivelfabriek „Venray", waar onder ook de Venrayse K.I vereni ging, in tegenstelling tot andere plaatsen, resorteert, het voorstel ter tafel bracht om de Venrayse K.I.- vereniging aan te sluiten bij het K.I. centrum Noord-Limburg, waarvan stierenstallen in Horst zijn geves tigd. Een vorm van concentratie, die o.m. wordt ingegeven door het feit, dat de Venrayse vereniging in de toekomst voor zeer grote uitgaven komt te staan, i.v.m. bouw van nieuwe stallen en aankoop nieuwe stieren Aansluiting brengt op dat terrein financiële voordelen. Maar ook op foktechnisch terrein biedt het door een grotere keuze van stieren meer keuze. In vergaderingen met fokvereni- gingen was dit voorstel reeds aan de orde geweest, voordat het op een algemene vergadering van de zui velfabriek ter sprake kwam. Reeds op enkele van deze verga deringen was gebleken, dat het vóorstel tegenkantingen ontmoette. De tegenstanders van dit be stuursvoorstel meende, dat het met de financiële voordelen zo'n vaart niet zou lopen, evenmin als met de fok-technische, waarbij ook de con troverse tussen Horst en Venray ongetwijfeld zijn rol speelde. Hier wees men vooral op de in de afgelopen 10 jaren bereikte resulta ten, die een voorbeeld waren voor het heje land. Resultaten waarop het K.I; centrum Horst zeker niet kan 'bogen. Dit verhinderde het bestuur der Zuivelfabriek echter niet het be stuursvoorstel in een algemene ver gadering aan de orde te stellen. In deze vergadering is lang en breed gepraat over voor- en nadelen van deze concentratie, waarna de kwestie in stemming kwam. Hoewel gevraagd werd om schrif telijke stemming, hield het bestuur vast aan het reglement, dat om trent een zakelijke kwestie mon delinge stemming voorschrijft, in dien de voorzitter niet anders ver langt. Onder mondelinge stemming werd op die bewuste vergadering ver staan: het opstaan van de tegen standers. Van de toen aanwezige 364 leden, stonden er 139 op en toonden zich op deze wijze tegen het bestuurs voorstel. De conclusie van het bestuur, dat dus de 255 zittende leden allemaal voorstanders waren, werd al staan de deze vergadering aangevochten, want onder hen zouden zich ook z.g. neutralen bevinden. Bovendien werd al direct de stemmen-telling aan gevochten. Wat er van zij, aldra bleek, dat men niet tevreden was over deze gang van zaken. Als, zo zei de toen gevormde op positie, het bestuur altijd zo vast houdt aan het reglement, waarom heeft zij dan de voorgeschreven schriftelijke stemming over de be stuursverkiezing ook niet gehouden? En daarmee begon de rommelarij. Vooral in de dorpen Ysselsteyn en Heide waren vele tegenstanders te vinden, die de gevolgde stem mingsprocedure aangrepen om als nog dit voorstel ongedaan te krij gen. De oppositie wist 438 handtekenin gen te verzamelen van mensen, die een nieuwe vergadering wensten en daarbij schriftelijke stemming eisten over het al of niet aansluiten bij 't K.I. centrum Noord-Limburg, eventueel een nieuwe schriftelijke stemming eisten over de voorgestel de bestuursleden. Het bestuur der Zuivelfabriek wer daldus gedwongen nogmaals 'n ledenvergadering uit te schrijven en wederom deze kwestie aan de orde te stellen. Dat gebeurde dan vrijdag jl. en de belangstelling voor deze verga dering sloeg alle records. Op deze vergadering, die onder leiding stond van de heer Fr. Geurts werd op de eerste plaats gepro testeerd tegen de door het bestuur opgemaakte notulen, waarin geen melding gemaakt was van de in de vorige vergadering gevraagde schriftelijke stemming De heer Rutten, voorzitter van de K.I. Venray, wees nogmaals op de economische, financiële en fok- technische voordelen, die uitdruk kelijk een concentratie van de K.I.- verenigingen in deze streek voor alle leden met zich brengt. Maar de oppositie liet ook haar standpunt niet los, dat de Venrayse K.I., die de afgelopen 10 jaren een model-vereniging is geweest, ook verder wel haar eigen boontjes kan doppen. Het geheel had een rustig verloop. Maar belangrijke nieuwe gezichts punten kwamen bij deze uiteenzet ting niet naar voren. De ene groep kon kennelijk de andere groep niet met haar argumenten overtuigen, terwijl ook de oppositie de werke lijke voorstanders niet „om" kon praten. Er bleken twee stemmingen nodig te zijn. Op de eerste plaats werd de vergadering gevraagd of zij het eens was met de vernietiging van het in de laatste vergadering ge nomen besluit, dat toen met zitten en opstaan was genomen. 501 van de aanwezigen waren van mening, dat dit besluit vernietigd moest worden. 279 meenden, dat het in de vorige vergadering genomen be sluit gehandhaafd moest worden. 2 mensen stemden blanco. Nu met een dergelijke meerder heid van stemmen het oude besluit nietig werd verklaard, kwam dus voor de tweede maal het bestuurs voorstel aan de orde, om zich aan te sluiten bij het Noord-Limburgse K.I. Centrum. 359 van de aanwezigen waren voor aansluiting, 510 er tegen, 13 stemmen waren blanco en 3 ongel dig. Daarmede was voor deze verga dering het pleit beslecht Hoewel in een voorbespreking de z.g. oppositie al haar eis voor een nieuwe bestuursverkiezing had la ten vallen en deze dus ook niet aan de orde kwam, deelde de heer Loo- nen mede geen prijs meer te stellen op een bestuursfunctie, een voor beeld, dat ook de toen gekozen heer v.d. Winkel volgde.. 0— De K.I kwestie heeft de laatste weken onze boeren stof tot praten gegeven. En de eendracht waarmede in het verleden een Zuivelfabriek en een K.I vereniging tot grote bloei kon worden gebracht, heeft een flinke deuk opgelopen. Zowel voorstanders als oppositie, zijn daarvan overtuigd Als buitenstaander is het moei lijk oordelen wie van beiden het nu wel bij het rechte eind zal hebben. Daarbij spelen naast financiële en fok-technische kwesties te veel andere overwegingen een rol in deze geschiedenis, waarvan het senti ment een der voornaamste is. Bovendien dreigt door wat in de K.I. is gebeurd ook een scheur in de coöperatieve zuivelfabriek, omdat we hier K.I. en coöperatie in één verband kennen. Men kan het betreuren, dat een dergelijk voorstel is gekomen, dat het op een dergelijke manier in stemming is gebracht en de gevol gen. die een en ander hebben gehad. Maar dat is nu eenmaal gebeurd en nakaarten heeft wel heel weinig n. De vraag zal zijn hoe de geslagen deuk er uit te krijgen en hoe men nu de moeilijkheden zo kan oplos sen, dat beide partijen zich weer thuis voelen, daar waar ze altijd thuis geweest zijn. Dat zal verstand en inzicht van beiden vragen toe geven bij de een, offers van de ander.. Want men is er niet met pro of contra, vast te blijven hou den aan een bepaalde mening en het aan anderen dan maar over te laten de stukken en brokken bij el kaar te halen en te lijmen. Dat zal geen lichte opgave zijn. Maar wel zal ze de moeite waard zijn, want niet alleen de K.I. heeft hier mee te doen en niet alleen de Zuivelfabriek, maar ook Venrays naam naar buiten uit.... all* wrzeKertn^n ftvpotfwlwn /mandennat JULIANA5INGEL41 'tiUf. 1061 (K4780) Wie de dagbladen de laatste tijd goed bijhoudt en het z.g. binnen landse nieuws in zich opneemt, houdt twee groepen van herhaald nieuws over, nl. dat van de aanrij dingen, en dat van diefstal, oplich ting en verduistering. Het ene geval is nog niet uitge zocht of het andere komt weer in het publiek. Vooral het verduisteren komt veelvuldig voor. Dat is het gebruiken en wegne men van geld, dat men rechtens on der zich heeft hetzij voor werk gever, voor een bank of organisatie, en dit ten eigen bate aanwendt. Het verschil tussen diefstal en verduistering bestaat hierin, dat men bij diefstal bij iemand in breekt en het geld wegneemt, dan wel in een zaak of winkel goederen meeneemt of nog liever wegneemt zonder hiervan melding te maken, noch deze te betalen. Bij oplichting neemt men niets weg, doch tracht men door onware verhalen geld van iemand los te krijgen en hiervan goede sier te ma ken. Er bestaat ook nog een ander daaraan verwant strafbaar feit, nl. de z.g. flessentrekkerij, d.w.z. het zich tot een zeker beroep maken om dingen te kopen en deze nooit te betalen. Dit moet dan uiteraard herhaaldelijk voorkomen. Al deze dingen hebben eenzelfde ondergrond, n.l. de zucht naar geld, omdat men met veel geld veel kan doen, ja zelfs macht en invloed uit oefenen. Want onder de grote „kruime laars" zijn er velen, die in de maat schappij in hoog aanzien stonden, zolang ze het geld lieten rollen en men hiervan kon profiteren, of de een of andere baan verkrijgen. We denken maar aan „het goede heertje", de Socrates-affaire, ver duistering bij banken, op een nota ris- en advocatenkantoor enz. Natuurlijk is geld als betaalmid del een belangrijk ding. Zonder geld geen Zwitsers zegt het spreekwoord, en dat spreek woord komt waarschijnlijk uit de tijd, dat de Zwitsers als huursol daten te verkrijgen waren, had men dus geen geld, dan ook geen sol daten. Met geld kan men de praalhans, de grote mijnheer uithangen, kan men diners en fooien geven, kan men in een luxe slee rijden. Al deze effecten werken sterk in op het gewone publiek omdat men hiermede een ander de ogen uit steekt. Want de wrange vraag blijft nog over: „hoe zijn deze verduisterende of gestolen kapitalen dikwijls bij elkaar gebracht vóór deze gestolen of verduisterd werden"? Want in onze maatschappij kan alleen overvloed van geld bij be paalde personen ontstaan, hetzij door speculatie, erven, of door het maken van winsten. Maar om het geld of kapitaal te hebben, vóórdat men zelf erven of speculeren kan, dan moet dit toch in hoofdzaak komen van het ver dienen. Welnu, dat verdienen gebeurt in hoofdzaak in de economische sec tor, hetzij industrieel, agrarisch of in verrichtte diensten. Ook van zo'n laatstgenoemd ge val lazen we nog, dat ergens een paar drogisten 10.000 per jaar meer vex'dienden dan aan de be lasting was opgegeven. Ook bij een bekende technische onderwijsinstelling had de directie vergeten een bedrag van bijna 100.000 voor de belasting aan te geven. We bedoelen dus dit, dat deze verzamelde gelden later dan gesto len of verduisterd, in feite niet-uit- gekeerd arbeidsloon was. M.a.w. dat men in zijn zaak of bedrijf zóveel winst heeft gemaakt (en deze winst ontstaat door samen werking van kapitaal en arbeid) dat men de factor arbeid een te klein deel van de winst heeft uitbetaald. Daarom is het zo te betreuren, dat óók in ons land op de arbeid dikwijls zo laag en op het geld zo hoog werd opgezien. Het is gelukkig nu aan het ver anderen, omdat de georganiseerde arbeiders hebben bereikt, dat men de arbeid hoger waarderen moet dan dit vroeger het geval was, en dus ook meer moet toekennen in de vorm van hoger loon of salaris. Maar waar we in hoofdzaak op wilden wijzen is, dat er zoveel schijn in de wereld is, zoveel ver guldsel, waardoor men zich laat beetnemen. De ellende die dikwijls later komt ziet of hoort men niet. Ook veel reclame en de geïllus treerde pers werkt sterk in de rich ting van overdreven behoeften, wel ke alleen met geld bevredigd kun- worden. Filmsterren worden dikwijls be jubeld, omdat ze toch maar zoveel miljoenen verdienen. Dat er des ondanks geen geluk in het leven van diezelfde personen bestaat, het geen b.v. blijkt, dat ze driemaal van echt scheiden, daaraan wordt on voldoende aandacht geschonken. Een beetje romantiek in het leven mag er wel zijn. Laten we echter ook nuchter blijven en niet hoger springen dan de polsstok het toe laat. Uiteindelijk zullen we daar wel bij varen. Maar we doen een beroep op velen om in hun kleding, levenspeil, uitgaan e.d. niet onbe wust de zucht naar geld aan te wakkeren. Zondag had zich na de hoogmis in het parochiehuis te Castenray, een heel gezelschap verzameld, waax*onder de Z.E. Heer Pastoor Geurts, Burgemeester Jansen en de wethouders van Dijck en Schols. Zij waren bijeengekomen om aan wezig te zijn bij de uitreiking van de gouden Ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Deze Ere-medaille kreeg de heer Steeghs in verband met zijn 44- jarig voorzitterschap van de Fok- en Controle-vereniging Oirlo- Castenray, welk voorzitterschap hij nu in jongere handen wil over geven. Vice-voorzitter Philipsen wees in zijn welkomswoord op de grote ver diensten welke de heer Steeghs heeft voor zijn woonplaats, en spe ciaal voor de veeteelt in deze stre ken, voor wiens belangen hij immer op de bres heeft gestaan. Daarbij zijn grote moeilijkheden overwonnen moeten worden, maar de laatste vee-tentoonstelling bij gelegenheid van de LIMBRATO toonde wel aan, dat zijn streven goede resultaten heeft geboekt. Want met name Castenray, mocht daar de prijs in ontvangst nemen voor de beste gorep ingezonden vee. En dat terwijl het puikje uit de hele streek daar aanwezig was. Ook Burgemeester Janssen was vol lof voor het werk wat Steeghs had vei*zet. Hij memoreerde niet alleen zijn verdiensten voor de veeteelt in zijn gemeente, maar wees er tevens op, dat Steeghs op alle terreinen van het openbare leven zijn mannetje staat. Waarbij vooral opvalt, dat hij weliswaar de belangen van eigen woonplaats op de eerste plaats dient, maar toch open oog heeft voor de ontwikkeling der gehele gemeente en zijn ja-woord geeft aan alle voorstellen, die deze gemeente ho gerop kunnen bx-engen. Zijn verdiensten op het gebied van het kerkelijk leven lid van kerkbestuur en schoolbestuur zijn voor Z.H. de Paus aanleiding geweest voor de onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Zijn verdiensten op wereldlijk terrein zijn voor H.M. op Haar beurt aanleiding geweest hem de gouden Ere-medaille toe te kennen vex-bonden aan de Orde van Oranje Nassau. Onder handgeklap van de aanwe zigen spelde de heer Burgemeester de heer Steeghs deze onderschei ding op. De heer Gooren sprak namens de LLTB Castenray het eerste woord van gelukwens ,een woord, dat la ter ook de heer Wismans namens de Limburgse Bond van Fokver- enigingen herhaalde en waarin bei den benadrukten het vele en grote werk, wat de heer Steeghs heeft gedaan. Ook Pastoor Geurts was trots op zijn kerkmeester, die nu ook door het wereldlijk gezag zijn verdien sten erkent zag. In deze hulde werd ook Mevr. Steeghs en de kinderen betrokken, die bij dit feestelijk gebeuren aan wezig waren. Het gemengd koor o.l.v. de heer Kuypex-s zorgde voor een muzikale hulde die klonk als een klok. De heer Steeghs ging in zijn dankwoord de afgelopen jaren na en moest toegeven, dat het dikwijls moeilijk is geweest de zaak aan het draaien te houden. Crisisjaren en oorlog hebben het de boeren niet gemakkelijk ge maakt, maar al die rfloeilijkheden zijn nu overwonnen en nu hebben we inderdaad goede resultaten mo gen boeken. Wat zich op het terrein der fokvereniging heeft afgespeeld, heeft zich in meer of mindere mate ook voorgedaan op andere terrei nen. Dat hij daarbij een helpende hand had mogen bieden, had soms wel eens veel gevraagd, maar deze onderscheiding was een meer dan onverwachte beloning. Zo lang hij vitaal bleef zou Cas tenray op hem kunnen blijven re kenen, al zal hij het wat langzamer gaan doen Met een zeer druk bezochte re ceptie werd deze plechtigheid be sloten, waarbij de heer Steeghs vele gelukwensen en bloemen in ontvangst te nemen had. Ook verschillende leden van de gemeenteraad gaven acte de pre sence. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de practijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. L. COENEN Hensseniusstraat Telefoon 1878 Tweede Kerstdag: Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 1393 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Vrijdag, in plaats van donderdag: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. Er is dan tevens pokken-controle voor de Kerkdorpen. Zondagsdienst Groene Kmls: Zr. T. TACKEN Landweertweg 22 telefoon 1629 Tweede Kerstdag: Zr. Janssen, Kard. van Rossum- straat 4, tel. 1504. VUURWAPEWET Het hoofd van de plaatselijke po litie te Venray vestigt er de aan dacht van belanghebbenden op, dat de verleende bijzondere machtigin gen tot het voorhanden hebben van een vuurwapen hun geldigheid op 1 januai'i 1961 verliezen. Vóór 1 januari a.s. dienen aan vragen van nieuwe machtigingen ter gemeente-secretarie, afdeling I, tet worden aangevraagd. Bij gebleken overtreding zal na genoemde datum onmiddellijk pro ces-verbaal worden opgemaakt. Venx-ay, 14 december 1960. Het hoofd van de plaatselijke politie Mr. A.H.M. JANSSEN GOUDEN PRIESTERFEEST Op 26 maart a.s. hopen de Z.E. Paters Sergius Emonts en Ludge- rus Zeinstra hun gouden priester feest te vieren. Beiden waren vele jaren leraar aan het gymnasium alhier. POLYHYMNIA Naar wij vernemen zal de operet tevereniging Polyhymnia, dit jaar niet op tweede Kerstdag, zoals tra ditioneel gebruikelijk was, haar jaarlijkse operette voor het voet licht brengen. Velen, en de vereniging zelf niet in het minst zullen zich hierdoor te leurgesteld voelen, doch diverse om standigheden hebben ertoe geleid, dat een optreden alsdan niet ver antwoord zou zijn t.o.v. het in vroe gere jaren gebodene. Het ligt thans in de bedoeling een opvoering te geven op zondag 26 fe bruari a.s., waaromtrent evenwel t.z.t. nog nadere aankondiging zal volgen. ROOFOVERVAL IN DE VREDEPEEL Wegens een roofoverval op een taxichauffeur heeft de Roermondse x-echtbank dinsdag de 23-jarige M. M. en de 23-jarige T. B. veroordeeld tot drieëneenhalf jaar met aftrek. Op 7 juni waren de twee mannen met een taxi naar Merselo gereden. Daar hadden ze de taxichauffeur overvallen en onder bedreiging zijn geld afgeperst Tenslotte hadden ze de man uit de wagen gegooid, toen het hen niet was gelukt hem be wusteloos te slaan. DODELIJKE AANRIJDING TE VENRAY De Roermondse rechtbank heeft dinsdag de Venrayse graanhande laar P. van de B. wegens een dode lijke aanrijding onder invloed op kermisdinsdag, veroordeeld tot twee maanden onvoorwaardelijk en twee jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Hij had met zijn auto een jonge man dood gereden, die rustig met een ander bij een lantaarnpaal stond te praten. De bloedproef had 2,5 pro mille aangewezen. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat op maan dag 26 december 1960 (tweede keret- dag) geen huisvuil wordt opgehaald. Venray, 21 december 1960. PAARDENSPORT De op zondag jl. gehouden cross aan de Lorbaan, was de uitslag als volgt 1. J. Loonen, Oirlo 3,35; 2. J. Peteers, Meerlo 3,393; 3. A. Volleberg, Wanssum 3,395; 4. J. Lemmens, Ysselsteyn 3,40; 5. Philipsen, Castenray 3,41; 6. L. Marcellis, Ysselsteyn 3,415; 7. A. Jenniskens, Leunen 3,46; 8. J. Willems, Meerlo 3,54.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1