25 leekt-uctpieeg&teu de politierechter tlfflfflll C financieriaijtn. j" JULIANASINGEL41'tekf. 1061 (K4780) ^\\Lk Garage JANSSEN - Horst DRUKWERKEN van den Munckhof n.v. Dry Cleaning Ebberink Publieke verknop Een woonhuis Voor huurauto's en Volkswagen busjes MATH. HENDRIKS VOS' Zaden P. Slits Bronns vette varkens, vette zeugen, wrak vee en zieke varkens Adverteert in dit blad REUZE RIJST GRATIS Pak KOKOSWAFELS slechts 50 cent PUDDINGSAUS voor 27 cent G0UDMERKCACA0 MARGARINE cl Altijd een kassabon voor 10°/o korting. In een hoekje van de hal boven bij de raadszaal op het gemeente huis zat een juffrouw met op haar schoot een vormloos en onwaar schijnlijk groot pak textiel, waarvan het centrum werd gevormd door een enigszins huilerig kind, dat hoes tend enige zuurstof trachtte te pu ren uit de benauwde atmosfeer. De juffrouw hield zich onledig met het voortbrengen van smakken de geluidjes, het wippen met de knieën om het kind dusdoende enige passieve lichaamsbeweging te be zorgen, het uitspreken van eigen aardig gevormde koosnaampjes en kozend beroeren van hoofd en kin van de zuigeling. Enkelen bleven er even vertederd naar staan kijken, hoewel de zui geling verder vrijwel geheel on zichtbaar bleef; maar de meesten wendden zich spoedig af, want 't was wel allemaal een beetje over dreven, Dat ging zo anderhalf uur dooi en toen was de juffrouw aan de beurt om voor de balie te komen wegens.... mishandeling van een kind. „De tweede moeder heeft niks in te brengen. Ik ben de kwaje pier en ik blijf de kwaje pier!" riep ze. „Dat bent u inderdaad", vond de rechter. Het ging hier om een stiefkind, niet om het kucherig bundeltje textiel. Een doktor had het kind on derzocht. Het meisje had onder meer verwondingen bij beide ogen, op een wang en aan beide dijen; het laatste duidelijke sporen van schop pen. „U hebt uw stiefkind op een meer dan ergerlijke en schandalige ma nier mishandeld", zei de rechter. „Het kind had bij U een hel op aarde!" Uit de verdere behandeling bleek, Z'alk wneurtnggn j ,iAKM ftypotfifiben dat het meisje thuis nogal lastig was. De stiefmoeder scheen er een eigen manier van opvoeden op na te houden, die voor dit kind bestond in een voor anderen niet zichtbare reeks van grauwen en snauwen en in een voortdurende serie van lijf straffen, waarvan de resultaten wel zichtbaar en dus strafbaar waren. De man scheen 'n sukkelaar die geen kans zag er iets aan te verbeteren. Het kind werd deze ouders ontno men en na korte tijd bleek het een heel normaal kind te zijn. Het leef de helemaal op, het was vriendelijk, voorkomend en behulpzaam en van een „lastig kind" was helemaal geen sprake meer. Want kinderen zijn als planten: zonder zon kunnen ze niet leven. De officier zag er niet veel heil in, deze domme juffrouw maar meteen in de gevangenis te stoppen, hoewel het verlangen daartoe op zijn ge zicht te lezen stond. Hij vorderde 25 boete of vijf da gen hechtenis, maar bovendien drie weken gevangenisstraf voorwaarde lijk met een jaar proeftijd. En dat kreeg ze ook, conform de eis. „En als u ooit nog het hart hebt een vin ger naar dat kind uit te steken, dan gaat u meteen de kast in!" zei hij. Zuchtend en klagend ging de juffrouw de zaal uit om het pak dekens haar eigen kind uit de hal te halen. Ze stak haar natge- huilde neus snuffelend tussen de lappen en snikte: „Jij bent alles wat ik heb in de wereld hè! Jij en ik sa men, hè!" Onder dergelijke opmerkingen sjorde ze het pak weg. Wat zal dat tegen vallen later. Want, mensen, het kwaad straft .zich zelf. Beter en onfeilbaarder dan welke recht spraak ook. Men behoeft geen kof- fiedik-kijker te zijn om dat te kun nen voorspellen. In hei Psychiatrisch Ziekenhuis „St. Anna" ie Yenray kunnen worden geplaatst voor de Voor opleidingscursus die in januari 1961 zal beginnen Mulo-diploma wenselijk, maar niet vereist. Wèl behoorlijke intelligentie. Min. leeftijd 17 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Directrice van de Verpleegsters. BMW Óterujt nuïéêdsGLZ, tnmZ' Ifól rie/rfz v&daaqdjL /yii/wn. I Air-conditioning, verwarming en ruitensproeier (standaard uitvoering) 1 Vraagt nog heden vrijblijvend een proefrit aan bij Telefoon 1055 - 56 beter dan stomen. Vóór dinsdag 1 uur gebracht vrijdag terug. Notaris Ch. P. L. van der Mast te Vierlingsbeek zal op dinsdag 6 december a.s. in het afé-restaurant Giebels te Overloon bij INZET en op dins dag 13 december a.s. in het café-restaurant Giebels te Over loon bij TOESLAG telkens om 3 uur n.m ten verzoeke van de familie Hendriks te Overloon, publiek verkopen met stal, erf' en grond staande en gelegen te Overloon C 239, kadastraal bekend gemeente Maashees sectie A no. 1556 groot 1.05.40 Ha. Betaling binnen een maand na toewijzing. Nadere inlichtingen omtrent aenvaarding enz. ten kantore van de notaris voornoemd Heerlijk knappend bladerdeeg (feuiiieté) maak ik vlug en zonder moeite met V.I.F. KORSTMIX Uit één pakje KORSTMIX van 75 cent maak ik 2 of 3 taartbodems, 8 heerlijke taartjes, saucijzen broodjes of appelbollen. Haalt U ook even zo'n pakje V.l.F.-KORSTMIX bij Uw f kruidenier. U krijgt er gratis de V.I.F.-recepten bij voor heerlijk gebak I V.I.F. fabrieken, HEEZE - HOLLAND Langstraat 33 Telefoon 04780-1351 Fr. rode klavei lage prijs Schrijf aan of bel 04920-2384 helmond. TE KOOP GEVRAAGD worstkoeien, zeugen en beren Koos Kremers, Vierlingsbeek Telefoon 04781-292 Sierstruiken Vruchtbomen Coniferen Bessen Alles voor uw tuin Kempweg 5 Tel. 1771 Kwekerij Tuinarchitectuur en -aanleg TE KOOP GEVRAAGD H. TH. JANSSEN ZN. Neerkant. Kr.H. Dijk 6 tel. 04934-303 Elk derde pak Neem meteen 2 pakken Reuze Rijst, het derde pak gratis erbij. Zomaar 62 cent verdiend en dan ook nog 10°/o korting. niet 65 ct. maar Leuke traktatie. Prettig, dat het nu zó goedkoop is bij De Gruyter. Schrijf deze week kokoswafels bij de boodschappen. (van 42 cent) bij 'n pakje vanillecrèmepudding Kies maar: aardbeien, kersen, frambo zen-bessen allemaal 15 cent goedkoper deze week bij vanillecrème-pudding. Een smakelijk en voordelig dessert. Neem het tweede pakje erbij voor slechts 33 cent U kunt zich deze keer best twee pakjes van de fijnste cacao veroorloven: twee pakjes samen 98 cent. Een aardig voor raadje. Niet vergeten, dat buitenkansje. Elk derde pakje (extra margarine uitgezonderd) Óók bij de weekreclames Deze aanbiedingen zijn geldig van 7 t/m 13 december 1960.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 4