Kerkelijke Diensten Overpeinzingen Het katholieke boek van 4 tot en met 10 dec. i I960 Speciale A U.S.A.. aanbieding V Ford en 1 Falcon 7pI1UW bestrijding ZE ZIJN NIET MEER NODIG De tanden en kiezen zijn het slachtoffer van de cultuur, want alle levensgewoonten van de mo derne mens werken mee tot achter uitgang van het gebit. In onze tijd zijn alleen de gebit ten van een paar primitieve vol keren in het hartje van Afrika en op een paar eilanden in de Stille Zuidzee daarvan uitgezonderd. De cultuurmens heeft geen krach tige tanden meer nodig! De korrels van het graan worden in molen of fabriek verpulverd, dat hoeft hij zelf niet meer te doen Bij de geciviliseerde tafelen wordt het fruit niet meer met schil en al gegeten: het wordt geschild of ge peld, soms wordt er compote van gemaakt. Wortelen worden nog maar zel den in rauwe toestand fijngekauwd; de worteltjes worden gekookt of ge stoofd tot ze zo gaar zijn als boter. SLAPPE KOST Nu stellen de bestrijders van het tandbederf het meestal voor alsof ieder kind het leven met een goed gebit begint, maar dat het dit ver prutst door te slappe kost te ge bruiken of door de tandenborstel onvoldoende te hanteren. Daarbij wordt vaak uit het oog verloren, dat de algemene achter uitgang van het gebit een proces is, dat zich nu eenmaal in de loop van eeuwenlange ontwikkelingsperioden der mensheid aan het voltrekken is. Tegenwoordig kan, in tegenstel ling met de vroegste tijden, de mens heel wel in leven blijven met zwak ke tanden. De verfijnde bereiding van zijn spijzen en de keuze van zijn voedsel laten dit toe: hij kan het best buiten een stevig gebit stellen. Zo is ook op dit gebied waar te nemen, dat bij de ontwikkeling van een cultuur, de zwakken de ster ken steeds meer gaan evenaren in hun levensmogelijkheden. Deze steeds verergerende degene ratie van het menselijk tandstelsel is een feit en het ziet er niet naar uit, dat we dit proces zullen kunnen stuiten. ALLE GEVOLGEN Steeds meer kinderen brengen in aanleg zwakke tanden en kiezen mee. Dit betekent echter niet dat het er niet toe zou doen, hoe die zwakke tanden en kiezen worden behandeld, omdat er toch geen eer meer aan te behalen zou zijn. Het is eerder omgekeerd: ver waarlozing van het toch al ondeug delijke gebit veroorzaakt al zeer vroeg grote narigheid. Tandbederf is een afwijking, die reeds het melkgebit veelvuldig aan tast, met alle gevolgen van dien: pijn, slechte eetlust, hangerigheid en infecties. Allemaal dingen die ouders hun kinderen graag bespa ren. De tandheelkunde vormde zich tot een belangrijk onderdeel van de gezondheidszorg, zowel wat betreft het genezen als het voorkomen van ziekten. Helaas moeten er voorlopig nog teveel tanden en kiezen worden ge trokken, omdat de tandartsen al de „conserverende" arbeid, die eigen lijk moet worden gedaan, niet aan kunnen. DECEMBER Zo marcheren we dan december in, de laatste maand van 1960. We zijn voor we er erg in heb ben alweer op de drempel van een nieuw jaar, maar hebben voordien eerst nog het feest van St. Nicolaas en het feest van Kerstmis. Twee feesten, die bij uitstek hui selijke feesten zijn; feesten van het gezin, met een eigen intieme sfeer, die een aparte bekoring geven aan deze laatste maand van het jaar. Maar het is wellicht toch nog wel eens goed te wijzen op het feit, dat er velen zijn, ook in ons eigen Ven- ray, in onze eigen omgeving, waar voor al die feesten weinig betekenis hebben. Gezinnen, waarin St. Nico laas zijn gulle gaven niet brengen kan, waarin onder de kerstboom niets liggen zal. Eenzamen, die alleen en vergeten met deze feesten juist hun eenzaam heid dubbel voelen. Bejaarden, zieken, om wie nie mand zich bekommerd. Voor al deze mensen moet ook deze decembermaand iets feestelijks gaan krijgen. Alle mogelijke instan ties en verenigingen zullen U las tig vallen om Uw giften en gaven. Geef dan eens met dezelfde gul heid als de Sint. Geef uit dankbaar heid, dat men zelf gelukkig kan zijn in eigen gezin. Geef om ook de an der gelukkig te maken. En niemand zal het U kwalijk nemen als U zelf voor Sinterklaas speelt, als U zelf iemand met Kerstmis gelukkig maakt. Integendeel zelfs, want dan komt door Uw toedoen iets van die echte sfeer bij allen. AFSCHEID Het is met een tikkeltje weemoed, dat we de sloper verwachten voor de pers; waarop al zo lange jaren Uw krant wordt en is gedrukt. De steeds groter wordende op lage van Peel en Maas en het vele andere drukwerk wat gemaakt moet worden, maakten een nieuwe en snellere pers voor onze drukkerij noodzakelijk. Met de opbouw van deze nieuwe pers is men intussen druk bezig en zo zal als alles goed gaat dit de laatste krant zijn, die op de „ouwe" gedrukt wordt. Nu is een machine een dood ding metaal, dat dienstbaar gemaakt is voor productie, maar door al de jaren heen, merkt men toch dat ook dit dode ding zijn eigen nukken en wensen heeft, zijn eigen bijzonder heden, zijn up-en-downs. En zo gaat men toch een bepaalde band krij gen tussen mens en machine, die wanneer hij verbroken wordt een zekere leegte achterlaat. De „ouwe" heeft ons door al die jaren heen trouw gediend. Geen week heeft hij overgeslagen en niets was hem teveel. Na de bevrijding heeft hij zelfs in de open lucht staan te draaien met een oude Lister-motor als aandrijf- kracht, maar dat allemaal heeft hij onverschrokken en onvervaard over zich heen laten gaan. Maar hij werd te langzaam voor deze snelle tijd en zo is dan maan den geleden zijn doodvonnis gete kend. Een doodvonnis dat eerst daags voltrokken zal worden. Het zal een mijlpaal zijn in de drukkerij van Peel en Maas, waar men echter dankbaar zal blijven ge denken de oude pers, die U en ons zo lange jaren heeft gediend. WEGEN Er is al enkele jaren geleden een vernieuwde Langstraat gekomen en niet lang daarna is ook de andere entree: de Leunseweg keurig ver nieuwd. Bredere straten, nieuwe trottoirs en aardige groenstroken. Alleen hebben we tot heden in de de groenstroken weinig meer gezien dan onkruid, rommel en plassen water. Hier dienden ze als parkeerplaats, daar als speelplaats, terwijl nr. 3 er een puinplaats van maakten. Nu men plannen opzet voor de verfraaiing van de kom in het ko mende jaar, mag nu eindelijk ook hier wel eens iets aan gedaan wor den. LEZEN VAN DE BIJBEL MET EEN GOEDE HANDLEIDING Er is een tijd geweest, dat de Kerk bijzonder voorzichtig optrad tegenover het bijbel-lezen door ka tholieken. Dat was heel logisch in de na-reformatische tijden, toen in de H. Schrift-vertalingen nog al eens zaken werden verwerkt, die juist niet met de leer der Kerk overeenstemden. Er was nog een andere reden, waarom de Kerk tegen het bijbel lezen stelling nam. Volgens de katholieke leer im mers behoort het geloof gepredikt te worden en ligt het in de lijn van Christus bedoeling dat de gelovigen hun geloofs-waarheden uit het on derricht vernemen, niet uit het le zen. En dat was precies, wat de Her vorming ontkende. Maar opvattingen, die in bepaal de tijden opgang doen, veroorzaken ook weer onrechtmatige toestanden door eenzijdigheid en overdrijving. En bij velen wekken ze ook mis vatting. Zo b.v. is het grote nut, het bijzonder heilzame van het lezen in de boeken van het Oude en Nieuwé Testament voor de katholieken zeer lang 'n onontgonnen gebied geble ven. Gelukkig zijn we van die taboe af gekomen en wint de opvatting veld, dat ook voor katholieken het lezen van de H. Schrift hoogst belangrijk is. Pater Schoonenberg zeide het eens zo mooi: „Het lezen van de H. Schrift brengt ons in contact met Gods Woord", waarbij woord, zowel de geformuleerde gedachte als de Tweede Persoon der H. Drievuldig heid betekent. Er zijn dus tegenwoordig hier en daar zelfs bijbelclubs opgericht, waarbij groepen katholieken over de H. Schrift studeren. Verder wordt in vele huisgezin nen juist als bij protestanten uit de H. Schrift voorgelezen. Tel kens verschijnen er nieuwe bijbel vertalingen; een nieuwe vertaling met protestanten samen wordt voor bereid. Maar daarmee zijn we nog niet waar we wezen moeten. Want de bij bel lezen is iets anders dan haar ver staan. En dat is voor velen heel moeilijk. Doch ziet, nu verschijnt bij Romen en Zonen te Roermond een geheel nieuwe serie kleine boekjes, zakformaat bijna, die ons inlichten over „Wat de Bijbel zegt over Het zijn dan een paar moeilijke onderwerpen uit de H. Schrift, die hier behandeld worden. Ofwel het is de algemene lijn, ófwel het zijn beschouwingen over onderwerpen, die in de Bijbel verspreid voorko men. Als men ziet welke onderwer pen er al ter sprake komen in de eerste vier deeltjes (die als geheel tegen gereduceerd prijs beschikbaar zijn) kan men met recht overtuigd zijn van de uitstekende dienst, die deze serie aan de katholieke gezin nen zal bewijzen. Zo behandelen de eerste vier boekjes: „De levende God, De He melvaart, de heilsgeschiedenis, Je zus' Jeugd en Maria", en dat alle maal zo, dat ieder die de Bijbel leest, deze onderwerpen ook goed kan begrijpen. De serie is echt een soort hand leiding, die men echter niet moet verwisselen met het bijbellezen door mensen, zij het dan zeer bekwame theologen. Z'olU \>erzell««n$en j JAKM Aypothsfan t/fflfdll L f'nanct4rin9«a J JUIIANASINGEL41'(«# 1061 (K4780) PAROCHIEKERK VENRAY Priester vd. week: Kap. v. Leipsig Zondag: 2e zondag vd. Advent; 6.30 Jan Odenhoven (buurtver. St. Jozef); 7.30 Joh. vd. Bekerom en Petronella Thuyls; 8.30 int. Jacobs; 9.30 hoomis voor de parochie; llu. mevr. Stevens-Min; 7 u. Advents- oefening. Maandag: 6.45 wed. J. Barends- Litjens; 7.30 J.C. Hendriks-Dom- mek; 7.30 Sj. vd. Munckhof; 8.15 P. H.M. Camps en echtgen. A.M. vd. Pas lh; 8.15 Mart. Jeuken en echtg. Dinsdag: 6.45 Adolf Verbeek en echtgen.; 7.30 Willy Rongen; 7.30 best. jd Elis. Oudenhoven-Arts; 8.15 St. Nicolaasgilde; 8.15 G. Ligthart. Woensdag: 6.45 Jos. Hendriks; 7.30 tot zek. int.; 7.30 tot int. P. Joh. 23; 8.15 fam. Janssen, Klaessen en M.G. Janssen; 8.15 Dr. Bloemen; vasten- en onthoudingsdag. Donderdag: Onbevlekte Ontvan genis; 6.45 Ant. Poels en echtgen.; 7.30 best. jrd H. v. Meyel; 7.30 Giel Raaymakers; 8.15 Hendrikus Drab- bels, echtgen. en kinderen lh; 8.15 Christine Graat; 9 u. uit danbaar- heid, best. dienst. Vrijdag: 6.45 W. Broers, echtgen. en zoon Piet; 7.30 zek. int. R; 8.15 Bernhard Jos. Hendriks en Joha Dommeck lh; 8.15 overl, fam. Jon- kers-Claessens. Zaterdag: 6.45 overl. fam. Pou- wels-Wismans; 7.30 overl. fam. Vaske-Maessen; 8.15 Henri Esser en echtg. 1 h; 8.15 M. Ebberink-Kol- kers; biechtgelegenheid van 5.30 tot 7.30; om 7 u. lof. De schoolkinderen leren de 23ste les vd. katechismus. Deze week woensdag is vasten en onthoudingsdag voor 't feest vd. On bevlekte Ontvangenis. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Urbanus 2e Zondag vd. Advent: de H. Mis sen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15; de kollekte (2 in 1) voor kerk en Franciscaanse Mis sies; 7 u. Adventswake. Maandag: Mis als gisteren. Dinsdag: H. Nicolaas, bisschop en belijder; 7.30 lof. Woensdag: vasten- en onthou dingsdag; H. Ambrosius, bisschop en belijder. Donderdag: Onbevlekt Ontvange nis van Maria; om kwart voor 7 ge zongen H. Mis; s avonds om 7.30 lof met rozenhoedje. Vrijdag: Mis vd. 2e zondag vd. Advent; 7.30 lof. Zaterdag: Mis als gisteren; van 3-8 u .gelegenheid om te biechten. Een nieuw beeld Sint Jozef is thans in onze kerk teruggekeerd, nu in moderne en ar tistieke gedaante. Het mooie beeld is, evenals dat van de Goede Herder vervaardigd door de jonge limburg- se beeldhouwer Piet Killaers. Wij hebben voorlopig beide beelden te gen het achterfront van de kerk ge plaatst, om daar een eenheid te hebben. Het beeld van Maria de Moeder van Smarten (geheel andere stijl) staat nu bij de deur naar het klooster. Indien het gewenst is, zul len de beelden weer van plaats kun nen verwisselen. Onze beelden galerij is nu kompleet en doet het prachtig zo! Mis-intentios Zondag: 6.30 overl. fam. Rou- vroye-Ritzen; 7.45 Anna Rutten- Peters; 9 u. overl. ouders Gerard Pouwels en Petronella Friezen; 10.15 Anna Vink-Willems; 11.45 overl. ouders Stoks-Janssen. Maandag: 6.15 J.W. Spreeuwen- berg en echtg.; 7 u. W.J. Steerne- man; 7.45 Annie Janssen; 8.30 Pe trus Antonius Coopmans. Dinsdag: 6.15 Huberta Hendriks; 7 u. Fons Beerkens, zijalt. J. vd. Munckhof D.O.; 7.45 Mechtilda Claessens-v. Megen en dochter Ma ria; 8.30 overl. ouders Sanders- Lemmen. Woensdag: 6.15 voor overledene; 7 u. overl. fam Janssen-Drabbels; 7.45 overl. fam. Verheggen-v. Ha ren; 8.30 overl. ouders Appels- Möllenkramer. Donderdag: 6.15 Willem Jennis- kens; 6.15 hoogmis tevens Gezins mis; 7.45 Gerardus Martens, echtg. en overl. kinderen; 8.30 overl. ouders Kusters-Jacobs. Vrijdag: 6.15 Huberta Hendriks; 7 u. Elisabeth Sijbers als lid der D.O.; zijalt. zek. int.; 7.45 Theodora v. Houdt-Janssen; 8.30 overl. fam. Wij nhoven-Roelof s. Zaterdag: 6.15 voor overledene; 7 u. Maria Kleemans; 7.45 Petrus To nen; 8.30 overl. fam. vd. Mast- Ekelen. A.s. zondag liefdadigheids-predi katie van de fransiskaanse Missie door Pater Marianus Coenen. PAROCHIE OIRLO Zondag: 2e zondag vd. Advent, le zondag der maand; lm 6.30; kinder mis 7.30; 2e H. Mis 8.30, lm voor Martin Vermeulen vanwege 't lief dewerk O.L. Vrouw van Lourdes; parochie-hoogmis om 10 uur; 3 uur aanbiddingsuur, rozenkrans en lof; le collecte is buitengewone collecte, 2e collecte voor 't bisdom. Maandag: 7.30 maandstond Joan nes Wolters. Dinsdag: 7.30 stichting Martinus Nelissen en Joanna Geurts. Woensdag: 7.30 hoogmis voor de leden en overl. leden vd. bijenbo.id St. Ambrosius; vandaag is vasten- onthoudingsdag. Donderdag, feestdag van O.L.Vr. Onbvl. Ontvangenis; dag van devo tie; patrones v.h. bisdom; H. Mis om 7 uur en 8.30; hoogmis om 10 uur, maandstond Martinus vd. Ven; 8.30 lm voor Martinus Bomm vanwege 't liefdewerk van O.L.Vr. van Lour des; 3 uur rozenkrans en lof met Marialiederen. Vrijdag: 7.30 stichting Antonius Rongen, Huberdina Houba, Pater Hieronimus Rongen, Elisabeth Brünken. Zaterdag: 7.30 zieled. Francisca Si mons; biechten van 5-7 uur. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: 2e zondag vd. advent; on der de H. Missen openschaalcollecte voor onze kerk (222.73); 7 u. H. Mis voor de parochie; 8.30 hoogmis, jrd. Leonard Maas; 10 u. Harrie Her mans; geen lof. Maandag: 7.30 gez. maanddienst Leida Claessens-Teuws. Dinsdag: 7.30 Johanna Jacobs- van Vegchel. Woensdag: 7.30 overl. fam. Rut- ten-Kockelkoren; 7 u. avondmis v. de leden van de Boerinnenbond. Donderdag: feest van de Onbe vlekte Ontvangenis van Maria; 7 u. Hendrika van de Ven; 8.30 hoogmis t.e.v. O.L.Vrouw. Vrijdag: 7.30 overl. fam. Gerrits- Heijnen. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Moor- rees-Cornelissen;; biechten van 3-4 u. voor de kinderen, van 6.30-7.30 voor de groten; 7.30 Marialof. PAROCHIE LEUNEN 2e Zondag vd. Advent, le zondag vd. maand: maandcollecte voor de kerk; 7 u. lm v. Bemardina Litjens- Peeters; 8 u. lm v. Peter Emons en echtgenote; 9 u. lm v. overl. ouders de Mulder; 10 u. hoogmis voor de parocie; 2.30 lof. Maandag: 7 u. lm v. Willem Arts en Gertrudis Niessen; 7.30 gest. jgt. v. Petrus A. Peeters, Theodora Thie- len en Godfried Litjens. Dinsdag: 7 u. lm v. Peter Wil- lemse en Catharina Geeraets; 7.30 gest. jgt. voor Engelbert Janssen- Wismans en overl. familie; Woensdag: 7 u. lm v. overl. fam. Kusters-Derks; 7.30 lm tot zek. int.; vasten en onthoudingsdag v.w. 't feest van Maria's Onbevlekte Ont vangenis; dag van devotie; 6.30 lm v. Peter Joh. Litjens en Hendrina Janssen; 8 u. lm v. Johannes Voer- mans v.w. de buurt; 10 u. hoogmis voor de genezing van een zieke; 's avonds 7 uur lof. Vrijdag: 7 u. lm; 7.30 lm voor Martinus Croymans. Zaterdag: 7 u. lm; 7.30 lm voor de overl. fam. Willems-vd. Munckhof; van 4-5 en van 7-7.30 u. biechtgele genheid; daaran lof. Kerkpoetsen Tonny van Meijel en Jo Goemans. PAROCHIE MERSELO 2e Zondag vd. Advent: 6.30 Com- munieuitreiken; 7 u. vroegmis t.i. fam. v. Lankveld-Giesbers; 8.15 lm voor Theodorus v. Dijck; 10 u. hoog mis vd. parochie; 2.30 lof met rozen hoedje. Maandag: 6.45 lm voor overl. fam. de Rijck-v. Rijswiick; 7.30 jgt. voor Joh. Hubertus Janssen. Dinsdag: 6.45 lm voor Henrica Hoedemakers; 7.30 gez. H. Mis t.i. vd. Veeverzekering. Woensdag: geboden vasten- en onthoudingsdag; 6.45 lm voor overl. ouders Michels-vd. Hoven; 7.15 ro zenkrans bidden; 7.30 gez. H. Mis voor Josephina Verhaag v.w. de 3e Orde. Donderdag: feestdag vd. Onbe vlekte Ontvangenis van Maria, pa trones van ons bisdom, feestdag van devotie, waarop de H. Missen als op zondag; 6.30 Communieuitreiken; 7 u. vroegmis voor overl. fam. v. Tilburg-Smits; 8.15 lm voor Caro lina Rambags; na deze H. Missen generale absolutie voor de leden vd. 3e Orde; 9.30 hoogmis als gest. jgt. voor overl. ouders vd. Heuvel-Nies- sen en kinderen; 2.30 lof met rozen hoedje. Vrijdag: 6.45 lm voor Henricus Michels en echtgenote; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. de H. Oda. Zaterdag: 6.45 lm overl. fam. van Dijck-v. Rijswijck; 7.30 gez. H. Mis voor wed. Ronken-Graus; 5 uur biechten voor de kinderen v.h. 2e schooljaar, daarna voor anderen tot 6.30; 7.30 Marialof. A.s zondag komt pater Arts pre ken voor de bouw van de nieuwe kapel. De collecte wordt bijzonder aanbevolen. RECTORAAT VEULEN Zondag: 2e zondag vd. Advent; 7 u. gelegenheid tot communiceren; 7.30 lm v. Martinus van Staveren; 10 u. hoogmis vd. bekering der hei denen; 2.30 middagoefening; of (bij goed weer) inzegening v.h. Maria kapelletje. Maandag: 8 u. lm v. overl. fam. Cox-Mommen. Dinsdag: 8 u. lm v. afgest. fam. Mulders-Maassen. Woensdag: 8 u. lm tot zek. int. Donderdag: feest van Maria On bevlekt Ontvangen; 7 u. hgm jgt v. overl. fam. Geurts-Ambrosius; 8 u. lm v. overl. fam. Kuypers-Wolters; 3.30 Marialof. Vrijdag: 8 u. lm v. overl. fam. Kuypers-Wolters. Zaterdag: 8 u. hgm. jgt. voor vr. Kusters-Knops; 'savonds 7 u. Ma rialof; van 6-7 u. en onmiddellijk na 't lof gelegenheid om te biechten. Accolieten voor a.s. zondag: Har rie Reintjes en Jeu Timmermans. Kerkpoetsen deze week: Nelly Spreeuwenberg, Dora Hagens en Mia van Wylick. De opbrengst van de maandcol lecte van nov. is 130,01. BEPERKT LEVERBAAR. INFORMEER DIREKT BIJ DE OFFICIAL FORD DRALER PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 2e zondag vd. Advent; maandel. buitengewone collecte v. de kerk; 10 u. hoogmis voor de pa rochie. Maandag: 7.30 3e vd. zesw.dst. v. Piet Philipsen. Dinsdag: 7.30 gez. jaard. voor Jos. Willemse. Woensdag verplichte vasten- en onthoudingsdag; 7.30 gez. maandd. voor Joannes vd. Water; 's avonds 7 uur pl. gez. H. Mis voor overleden en levende leden vd. bakkersbond afd. Venray. Donderdag: feest vd. Onbevl. Ont vangenis vd. H. Maagd Maria; dag van devotie; 7 u. H. Comm.; 7.30 vroegmis; 9.30 hoogmis tot int. van de Boerenleenbank; 3 u. lof en ro zenhoedje. Vrijdag: 7.30 2e vd. zesw.dst. voor Peter J. Heyligers. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. A.B. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 6-7 u. gele genheid tot biechten; 7 u. lof, rozen hoedje en gebeden van de Broeder schap v. O.L.Vr. v. A.B. Kerkpoetsen: Henriette en Door- tje Arts. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 2e zondag vd. Advent; 6.30 lm v. overl. fam. Claessens- Muyzers; 8.10 lm v. Jan Geurts; 9.15 kindermis; 1Ó.15 hoogmis voor zek. int.; 2 u. lof. Maandag: 7.30 maandd. v. Maria Jaspers-Jaspers. Dinsdag: 7.30 gez. zield. v. Mar- garetha Spreeuwenberg-Vervoort; z.a. lm v. overl. fam. Swinkels- Claessens. Woensdag: geboden vasten- en onthoudingsdag; 7.30 weekdienst v. Maria Jaspers-Jaspers. Donderdag: feest vd. Onbevl. Ont vangenis van Maria, patroonsfeest v.h. Bisdom; feest van devotie; 7 u. lm uit dankb. v. fam. Grienen- Voesten; 9 u. hoogmis v. zek. int. Vrijdag: 7.30 lm uit dankb. v. fam. Claessens-Engels. Zaterdag: 7.30 lm v. Anna Jacobs- Roelofs; z.a. lm uit dankb. v. fam. v. Vegchel-Verheyen; 6 u. lof; tot 7.30 gelegenheid om te biechten. RECTORAAT SMAKT Zondag: 2e zondag vd. Advent; 6.15 lm voor overl. fam. Koopmans- Hendrickx; 7.30 lm voor Peter Ant. Koenen; 10 u. hoogmis tot zek. int; 3 uur lof en adventoefening. Maandag: 6.30 lm uit dankbaar heid voor verkregen gunst; 7.30 lm voor de meest verlaten zielen. Dinsdag: 6.30 lm v. genezing van een zieke; 7.30 lm voor overl. ouders en familie. Woensdag: 6.30 lm t.e.v. St. Jozef voor zegen in gezin; 7.30 lm voor verkregen gunsten; vandaag is het vasten- en onthoudingsdag. Donderdag: feest vd. Onb. ontv. van Maria; 6.30 lm tot zek. int.; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw; .s av. 7 uur Maria-congregatie. Vrijdag: 6.30 lm voor een overl. vader; 7.30 lm uit danbaarheid. Zaterdag: 6.30 lm voor bijz. gunst; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw vd. berg Carmel; van 5-5.30 biechtgele genheid tevens voor en na 't lof; 7.30 Marialof. RECTORAAT HEIDE Zondag: 2e zondag vd. Advent; 7.30 H. Mis uit dankbaarheid; 10 u. H. Mis t.b.i. Akolieten: P. v. Osch en W. Drabbels; 3 u. lof. Misdie naars vd. week: Harry Droesen en Jos. Derikx. Maandag: 7.30 H. Mis voor Ger- truda en Johannes v. Heijster. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Huber tus Janssen. Woensdag: geboden vasten- en onthoudingsdag; 7.30 H. Mis voor overl. fam. Janssen-Claessens. Donderdag: Maria Onbevl. Ont vangenis, patrones van onze kerk; Aanbiddingsdag; 7.30 H. Mis voor Hubertus Janssen, Anna Maria Phi lipsen en Johannes Janssen; 10 uur hoogmis voor het geestelijk en tij delijk welzijn vd. Heide; na de hoogmis uitstelling v.h. Allerheilig ste tot na het lof; 6.30 lof en Te Deum; in het portaal vd. kerk hangt de aanbiddingslijst; is u verhinderd, ruil dan s.v.p. met een ander. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor overl. vader Wilhelmus Voesten. Zaterdag: 7.30 H.Mis t.e.v. H. Bri- gida; 7 u. biechtgelegenheid en 7.30 lof. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 2e zondag vd. Advent; 7.30 vroegmis voor overl. ouders Bloemen-v. Kessel; 10 u. hoogmis t.i.v. fam. Pauwels-vd. Steeg; 2.30 lof. Gedurende deze week is de H. Mis om 7.30 u. Maandag: H. Mis voor de zielerust van Bernhard Dörnbrink. Dinsdag: H. Mis v. overl. ouders Bistervels-Peeters. Woensdag: vasten- en onthou dingsdag; H. Mis voor Carolina Rambags. Donderdag: feest van Maria On bevlekt Ontvangen, patrones v.h. Bisdom; 7.30 H. Mis voor overleden ouders; 19.30 gez. Avondmis t.e.v. het Onbevl. hart van Maria Vrijdag: H. Mis voor Wilhelmina Verlinden-Bistervels. Zaterdag: H. Mis voor overleden familie; 7 u. lof. HOCKEY-NIEUWS Afgelopen zaterdag bezocht St. Nicolaas de hockey-club. In het be gin had er een klein incident plaats met een onechte Sinterklaas, maar die werd al gauw ontmaskerd en door enkele stevige zwarte Pieten in de boeien geslagen. De echte Sint kwam even later binnen en hiermee waren alle on aangenaamheden opgelost. In korte bewoordingen schetste de Sint het afgelopen jaar, daarbij niemand sparend en zich streng houdend aan zijn protocolaire lijf spreuk: wie zoet is krijgt lekkers, wie stout is een roe! Zo werd de een gecomplimenteerd terwijl de ander schamend zijn te kortkomingen van de Goed Heilig Man te horen kreeg. Over het algemeen bleek de Sint wel tevreden over de club, maar toch moesten de senior-leden onder vinden, dat Sint Nicolaas op de eerste plaats een kindervriend is en dit bewees hij overduidelijk door zich solidair te verklaren met de junioren, die enkele wensen tot nog toe onvervuld hadden gezien. De Sint vertrok omstreeks half 10 en toen begon het daverende hoc- key-festijn, dat ondertussen al Is uitgegroeid tot een traditie. Zondag werden alle wedstrijden afgelast vanwege het slechte weer. Aanstaande zaterdag spelen de junioren een uitwedstrijd tegen Ble- rick. De dames zijn vrij en de heren spelen zondag thuis tegen Deume. Veel succes! V.C.ROOY-NIEUWS Verleden week donderdag speelde het 3e heren zestal twee wedstrij den in Venlo, in de zaal van de LTS moesten ze aantreden tegen de rijksambtenaren-sportvereniging. De eerste wedstrijd tegen RAS II ging met 3-0 verloren, ook de twee de wedstrijd tegen RAS I werd met 3-0 verloren, zodat ons derde nog steeds zonder winstpunten is. Kop op heren, dat moet en kan beter! Onze dames speelden zaterdag thuis tegen TVC uit Venlo, ook deze wedstrijd ging voor V.C.Rooy ver loren, jammer dat ons team weer niet compleet kon spelen, anders had hier zeker 'n gelijkspel inge zeten. Eveneens zaterdag, trok het le heren zestal naar Blerick, om nr. 2, van de ranglijst, UVS partij te ge ven. In een spannende en van beide zijden goed gespeelde wedstrijd, werden de punten verdeeld, deze punten verdeling, gaf de verhou ding volkomen weer. Door dit kost bare punt, op UVS veroverd, bleef V.C. Rooy aan de kop van de rang lijst. Ook zondag werd er door V.C. Rooy volleybal gespeeld, en wel door het juniorenteam. De competitie voor junioren, door de afd. Venlo, van de NeVoBo, ge organiseerd, begon nl. zondag in Baarlo met een aantal wedstrijden, waarvan V.C.Rooy er drie speelden. Met een behoorlijke techniek en 'n enorm enthousiasme wisten de V.C.Rooy-junioren deze drie wed strijden allen in 'n gelijkspel om te zetten, zodat V.C.Rooy na de eerste competitie-dag op de derde plaats kwam. Zondag 18 december wordt de competittie in Venray voortgezet, wij hopen dat deze dag net zo goed mag slagen, als in Baarlo. Wordt er gespeeld met dezelfde vechtlust, en wordt er dezelfde cor rectheid aan de dag gelegd, dan zijn wij er zeker van, dat ook de 2e dag van de competitie voor junioren teams van de afdeling 'n succes wordt. Programma voor komende week: Zaterdg 3 dec. Tikaan I-V.C.Rooy (dames) Zaterdag 3 dec. V.C.Rooy II-TVC III (heren) Dinsdag 6 dec. PSOV 2-V.C.Rooy 2 (heren) Dinsdag 6 dec. V.C.Rooy 2-PSOV 2 (heren) Zaterdg 10 dec, Valuas-V.C.Rooy (dames) Zaterdag 10 dec. V.C.Rooy I-HTS (heren) Terugkeer van zelfvertrou wen en arbeidsvermogen. Verdwijning van angst, onrust en gejaagdheid. Mijnhordt'i Zenuwtabletten

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2