Wist U.... SERVICE VERKOOP uw gulden bij Leygraaf 1,50 waard uw tientje vijftien gulden waard! SPORT Feest te Oirlo bijvoorbei VOOR 100 GlEi VOOR 50 GUE EEN ONGEDACHTE VERJAARDAGS- tijdens ons jubileumfeest is dus 89.- 129.- 98.- 139.- 109.- 169.- SP0RTK0LBERTS 49,- 59,- 69,- etc. PANTALONS 19,50 25,- 29,- REGENJASSEN 39,50 - 44,50 49,50 etc. GABARDINE REGENJASSEN 79,- 89,- etc. DEMI-SAISOI 69,50 - 79,5b. VENLO Parade 20 S.V.V.-NIEUWS Programma voor zondag 13 nov.: OVCS-Venray, aanvang 2.30 uur. Almania 2-Venray 2, aanv. 2.30 u. America 1-Venray 3, aanv. 2 u. Venray 4-America 2, aanv. 12 u. Venray 5-Oostrum 3, aanv. 2.30 u. Na de twee wedstrijdloze zonda gen mogen we hopen dat de weer goden a.s. zondag Koning Voetbal, de gelegenheid zullen schenken zijn ingetoomde activiteit op alle fron ten te hervatten. Omreden het programma voor het betaalde voetbal j.l. zondag nor maal doorgang heeft gevonden wera het voor de amateurs en afdelingen in zijn geheel afgelaste programma verschoven naar een latere datum en worden a.s. zondag de oorspron kelijk voor 13 nov. vastgestelde wedstrijden normaal afgewerkt. Ons le elftal krijgt meruoor zijn 5e uitwedstrijd te verwerken en ditmaal is Ophoven het doel van de reis. Gezien de sianu van zaken mag men OVCS rekenen tot dt zwakke zusjes in de afdeling maai de ervaring heeft ons geleerd, da. het voor Venray telkenjare weei een moeilijke opgave is om op du voor voetbal bijna ongescnikt ter rein een winstpuntje te behalen. In 't begin van het vorige seizoen kon onze ploeg aldaar een zwaai bevochten gelijkspel bereiken. De in 't algemeen gunstige resul taten van ons elftal, tot dusver in de uitwedstrijden, geven echter alk reden om te mogen verwachten da> het ditmaal mogelijk zal zijn dezv. wedstrijd in ons voordeel te beslis sen. Jongens, stel het thuisfront niei teleur, speel voor wat je waaru bent, dat geeft vertrouweh voor d«_ twee eerstvolgende zware thuis wedstrijden. Het 2e elftal zal gelijktijdig me, het eerste de verre tocht naar Sit- tard maken om de reserves van Al mania op eigen terrein te bekampen Het is een eerste kennismaking van onze reserves met Almania i en we hopen, dat deze kennisma king goed mag bevallen en in winsi zal worden omgezet. Voor 't overi ge zullen we rustig afwachten daai ons omtrent de krachtsverhouding weinig bekend is. Het 3e elftal, op bezoek in Ame rica, zal in goede vorm moeten ste ken om een gunstige uitslag te kun nen behalen. Met een puntenver deling zijn we dubbel en dwars te vreden. Verleden jaar werd het ir. America een 3-2 nederlaag, ditmaa. beter. Het 4e elftal, thuis spelend tegen America 2 mogen we toch wel in staat achten tot een overwinning Verleden jaar werd uit beide wed strijden de volle winst behaald thuis zelfs met grote cijfers 7-1 Moge dit een stimulans zijn on ook zondag flink aan te pakken. Het 5e elftal krijgt nu eindelijk de gelegenheid om de competitie voort te zetten. Indien inmiddels dc balvaardigheid niet geheel verloren is gegaan en de conditie wat og peil is gebleven mogen we een flinke overwinning verwachten og Oostrum 3. Zo dit niet het geval za. zijn, worden we zeer teleurgesteld. M.H.C.V.-NIEUWS Afgelopen zondag speelden de weergoden de junioren parten zo dat deze wedstrijd uitgesteld werd. De dames van MHCV traden in tegenstelling tot de aankondiging niet tegen Venlo-Girls aan, maar speelden een vriendschappelijke wedstrijd tegen Jerusalem. Gezien de vele jonge speelsters hadden zij van deze wedstrijd geen hoge ver wachtingen. Jerusalem bleek over speelsters te beschikken, die veel hogere technische bekwaamheden ten toon spreiden dan onze dames. Hun doorzettingsvermogen e afwerking bleek echter niet zo, dal zij dit overwicht in doelpunten om konden zetten. Onze dames vulden hun tech nische leemten echter ruimschoots op met vechtlust en snelheid. Dit bleek wel doeltrefend, want na 10 minuten was de stand 1-0 in ons voordeel. De gasten lieten het er echter niet bij zitten en stelden alles in het werk om de gelijkma ker te forceren. Dit bleef dan ook niet uit en met de stand 1-1 gingen we de rust in. Na de rust speelde Venray sterk offensief en dit spel bleek goede re sultaten af te werpen. De dames scoorden nog tweemaal, waarvan eenmaal uit een strafcorner. Deze stand was ruimschoots ver diend en we mogen dan ook con cluderen dat er onder ons jonge da mes-team krachten schuilen die, met meer technische vaardigheid en wedstrijd-ervaring, tot behoor lijk spel zullen komen. Het programma van a.s. zondag is erg interessant voor mensen die eens willen komen genieten van de hockey-sport. Alle elftallen spelen namelijk thuis. Om 12 uur spelen de heren-junio ren hun tweede competitiewedstrijd tegen Tegelen. Zij weten dat dit een gevaarlijke tegenstander is. Het eerste dames-elftal speel? daarna tegen Venlo- Girls. Gezier. het spel van verleden zondag hopen we op een overwinning. Dan treden de heren om 3 uur aan tegen H.M.H.C, uit Helmond We zijn benieuwd of zij er in zul len slagen ook deze club aan hur. zegekar te binden. De heren spelen in de volgende opstelling. Doel:Peter Poels. Achter: Frans Cup en Pieter Janssen. Half: Jan Houba, Hans Thomas sen en Theo Houba. Voor: Geert Buwalda, Han: Snoeks, Martin Verschuuren, Han; Poels en Nico Min. Op de te maandag gehouden le denvergadering werd besloten om| ook dit jaar weer een St. Nicolaas- feest te organiseren. Dit zal plaats vinden op 3 december. SCHAAKNIEUWS De voorlopige uitslag van de wed strijd Arcen-Venray, voor de le Klas van de L.S.B. is 3Vs-31/*, met 3 afgebroken partijen. De persoonlijke resultaten zijn als volgt: G. v. Megen-J. Peters afgebroken C. Beeker-J. Verhaegh afgebroken J. v. Megen-P. Rouvroye V2-V2 F) Rüyer-Pater O. Janssen afgebr. H. Munten-F. Broens 1-0 H. Litjens-A. Lucassen 1-0 A. Peeters-J. Veldhoven 0-1 N. de Hey-A. Vermeulen 1-0 Verstappen-V. v. Mill 0-1 vV. v. 't Hek-W. Jeuken 0-1 In de 2e klas speelde Venray III Jen thuiswedstrijd tegen Blerick I. De uitslag was 71/2-21/s voor Ble rick. Van de Venrayers wist de heer Sedie zijn partij te winnen. De he zen J. Hulsman, P. Dierendonck en J. Wismans behaalden remise. SCHAKEN JEUGD Uitslagen 3e ronde jeugdkam pioenschap afd. Noord van de LSB: A. Kerkhoff Siebengewald- Th. Jeuken Venray 01 V. Driessen Siebengewald- A. Sijbers Venray 1-0, De stand na 3 ronden is: Th. Jeuken Venray 2 pnt uit 2 part. *V. Driesen Siebengewald 2 pnt uit 3 partijen N. Jeuken Venray 1 pnt uit 2 part. Sijbers Venray 1 pnt uit 2 part. A. Kerkhoff Siebengewald 0 pnt uit 3 partijen V.C.ROO Y-NIEUWS Zaterdag j.l. speelden 3 van de 4 ;estallen weer hun competitie-wed jtrijden. Het dames-zestal speelden tegen JVS uit Venlo, deze wedstrijd werd net 3-0 door V.C. Rooy verloren. Ons 2e en 3e herenzestal speelden ,egen elkaar, deze wedstrijd werd loor V.C. Rooy II met 3-0 gewon nen. Dat het derde zich niet zomaar gewonnen gaf, blijkt uit de setstan- len (15-12, 15-7, 15-10). Ons dames team moest dinsdag- ivond in Bergen tegen Resia aan- .reden, het werd 'n duidelijke 3-0 jverwinning voor V.C. Rooy. Ook moest het le herenzestal linsdagavond competitie wedstrij- len spelen, en wel tegen GSOV uit /enlo. De eerste wedstrijd werd 'n lelijkspel (2-2). De tweede wed- :trijd werd door V.C. Rooy met 3-0 jewonnen. Setstanden (15-4, 15-8, 15-11). Dus 3 punten uit 2 wedstrijden is och 'n resultaat, dat er zijn mag. A.s zaterdag spelen onze dames egen VCT II uit Tegelen, wij hopen >p 1 puntje, maar VCT II is 'n zeer :ware tegenstander. Het le herenzestal speelt om 20.45 egen TVC II uit Venlo. Dat beloofd spannend te worden, naar als iedereen zich voor de volle 00% inspant, ziten er kansen in. Alle teams veel succes! Het eerste herenzestal nam zon- lag j.l. deel aan het TVC-tournooi ,e Venlo. Enkele zeer goede wedstrijden en jnkele minder goede bracht V.C. Rooy op de 2e plaats in de eind stand, zodat er het zoveelste prijsje naar Venray kwam. DROPPING Op zaterdag 19 november a.s. or- 'aniseerd de P.D.V. „De Zwaluw", wederom haar jaarlijkse dropping. Deelname staat open voor ieder- :en mits ouder dan 16 jaar. Men kan zich opgeven bij café Schellen Df bij P. Janssen Kruisstraat 6. De inleg bedraagt 1. Vertrek om 10.15 uur vanaf café Schellen. iat bij de opening van een nieuwe school in Kendal, lord Birkett zei: „Ik heb geen bezwaar tegen men sen die op hun horloge kijken, als ik aan het spreken ben, maar ik heb er bijzonder veel bezwaar te gen als zij hun horloge gaan schudden om te zien of het nog loopt". lat er vreemde situatites ontstaan door het arbeidstekort in West- Duitsand. Zo vreemd, dat in een plaatselijk blad in Baden de vol gende advertentie was geplaatst. „Ik heb een tweekamerflat, met badkamer en tuin, gratis te huur voor welk ouderpaar ook, dat zijn zoon of dochter in mijn winkel wil laten werken lat de 48-jarige schrijver van „De brug over de rivier Kwai", Pierre Boulle beweert: „Wil je een best seller schrijven blijf dan vrijge zel". Op weg naar Parijs zei hij: „Ik begon te schrijven toen ik 36 was. Als ik getrouwd was ge weest, was ik er nooit aan begon nen". lat een dame een rekening van de plaatselijke arts kreeg die haar zoontje had behandeld wegens mazelen. Ik vind het bedrag nog al hoog, zei ze. U moet niet ver geten zei de dokter dat ik twee en twintig visites bij u heb afge legd. Dat weet ik wel, zei de da me, maar daar staat tegenover, dat hij de hele school heeft aan gestoken. 'at een Oostenrijkse staatsprijs winnaar, die voor zijn werk op cultureel gebied uit handen van de minister van Onderwijs een cheque van vijfduizend schilling in ontvangst mocht nemen, mee deelde dat de fiscus hem voor een gelijk bedrag had aangespro ken. De prijs viel namelijk in de categorie „andere inkomsten" en moest met het gewone beroeps inkomen gezamenlijk worden be last. dat de buren niet helemaal gelukkig zijn met het wereldrecox-d van meneer Raye Du-val. Deze Lon- dense drummer heeft achter el kaar honderd uur, een minuut en vijftien seconden met zijn trommelstokken op het strakge spannen vel zitten bonken. Toen gooide hij de stokjes in de lucht en riep: „Ik ben blij dat het erop zit. Ik heb het wereldrecord van de Amerikaan Cliff Roger (84 uur) royaal verbeterd". Laat hij er heel gelukkig mee zijn. dat Theodore Tate in 1928 en 1929 thesaurier van de Ver. Staten was. Hij is op vijfentachtigjarige leeftijd overleden. Het bijzondere was echter dat Tate zich altijd op een aparte manier legitimeerde. Hij liet dan een bankbiljet zien waarop zijn handtekening stond. dat de heer T.H. Vaughan in Lon den destijds het faillissement van EsthalMizelle, die 'n confectiebe drijf had, eiste. Zij was meneer Vaughan 20.000 gulden schuldig. De heer Vaughan heeft het Lon- dense gerechtshof nu verzocht de eis inzake 't faillissement af te wijze. Esthel Mizelle is namelijk inmiddels mevrouw Vaughan ge worden. dat de Engelse minister van Ver keer, Ernest Marples, keurings voorschriften voor bejaarde auto's heeft ingesteld. Dat was wel no dig, want in Engeland is men ver zot op oude vehikels. Er rijden er van vijftig jaar oud. De meeste van die wagens werden nog goed gekeurd ook. Maar er was een wagen die twee jaar oud was en niet aan de eisen voldeed. Het was de auto van minister Mar ples. dat Edward Vitale, een 40-jarige in woner van Redford (USA) 140.000 dollars gewonnen heeft bij de paardenrennen. De gelukkige win naar zal er echter voorlopig nog niet veel van kunnen „genieten". Hij is namelijk op 20 september veroordeeld tot een gevangenis straf van vijf jaar, wegens vals heid in geschrifte. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Op het feest van St. Machutus, dat op 20 nov. a.s. gevierd wordt, zal het feest zijn in Oirlo. Feest om het nieuwe orgel, waar van wij reeds enkele weken geleden de technische beschrijving gegeven hebben. Feest ook bij de gemengde zang vereniging St. Machutus die dan haar koperen bestaansfeest viert. En dit doet in een soort combinatie met de orgelwijding. Op die dag zal namelijk om 10 uur een plechtige hoogmis worden opgedragen, waarbij het gemengd koor o.l.v. haar huidige dirigent de prachtige Mis van Mozart in D dur nr. 194 ten gehore zal brengen. Een gebeurtenis, die terecht de aan dacht trekt omdat zulk een uitvoe ring met niet minder dan 4 solisten een grote opgave is voor een be trekkelijk klein koor. Na de hoogmis zal het bestuur van de vereniging recipiëren in café Linskens. 's Avonds na het concert van de organist Huet uit Eindhoven op het nieuwe orgël in de kerk, zal er ge zellig samenzijn zijn van de leden van 't Gemengd Koor. Daarbij komt natuurlijk de nog betrekkelijk jonge maar daarom niet minder bewogen geschiedenis van Oirlo's Gemengd Koor ter sprake en zul len b.v. de successen te Nijmegen (le prijs, 3e afdeling, 2e en le prijs in de 2e afdeling) o.l.v. de heer J. Kuypers, nog wel eens vernoemd worden, evenals die o.l.v. van de heer Jac. Janssen, toen men de 2e prijs in de afdeling Uitmuntendheid en de le prijs in de le afdeling wist te behalen. Nu is men al enkele jaren niet meer op concours geweest, maar dat de nieuwe dirigent de heer Gé Franken uit Blerick, voor geen kleintje vervaard is, bewijst al de uitvoering van deze Mis. Intussen zij het Gemengd Koor een der florissantste verenigingen uit Oirlo alle succes toegewenst. Altijd gaal huidje LEIJGRAAF ons geschenk aan u:* Alle bijzondere waarden en service behorende bij „Boronet" kleding zijn onveranderd. Uw garantie, uw onderhoudskaart etc. gaat normaal door. Ten overvloede melden wij nog even de vastgestelde „Boronet" prijzen. SERIE IV SERIE V GOUDSERIE De service verkoop is nu ook doorgevoerd in de andere afdelingen, ook daar is Zuiver wollen alle vooraanstaande merken zijn in grote ge tale vertegenwoordigd. Italiaanse, Schotse en Engelse tweeds, voor beeldig gemaakt zuiverwollen kamgaren, de nieuwste maakwijze, kunnen niet afzakken. Nieuwe kleuren en dessins etc. Alle veranderingen worden gratis verricht! Kledingadviseurs sinds 1892 poplin in kort of lang model, Italiaanse en Engelse modellen zuiver wollen in kort of lang model. Fraai kleurassortiment Zuiver wollen bizonder fraaie uitgebreide collect Mohair, Flausch, Tic. BREDA van Cootbplein hoek GM' EINDHOVEN Grote Berg 16 ARNHEM Kortestraat 3 NIJMEGEN Lange Burchtstraat' POEDER-ZALF-OLIE-ZEEP

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2