.1. van Gend Loos Worteltjes ESSO PETROLEUM SPORT - fc* !%J£S - pene erwt$J fijn extra fNÜ! elk tweede literblik Conserven J5 goedkoper Steno-typiste 9 Typiste vette varkens, vette zeugen, wrak vee en zieke varkens den, midden in Kaar Hoofdstraten' laat' staan om toch maar mensen te kunnen helpen. Er zullen allerlei argumenten voor deze sloperij zijn, maar die doen aan het feit niets af, dat men hier een huis, prima in de verf enz. enz. maar verkoopt aan 'n sloper om het met de grond gelijk te maken. Is het wonder, dat St. Jozef fei telijk met zijn figuur geen raad weet, dat uitgesproken in zijn bede vaartsoord bekend om zijn hulp bij het zoeken naar een woning nu zo maar, zonder meer, een wo ning wordt afgebroken. Het is te hopen, dat de gemeente in staat zal zijn deze daad voorlopig tegen te blijven houden en deze wo ning nog voor Venrayse mensen te behouden. Wellicht kan met de Ned. Spoor wegen een modus gevonden wor den om de verschillende noodzake lijke voorzieningen op een goed kopere wijze aap te brengen. S.V.V.-NIEUWS Een op het laatste moment nood zakelijk geworden vervanging in de voorhoede had tot gevolg, dat het le elftal op een drietal plaatsen ge wijzigd aan de start verscheen voor het met veel belangstelling tege- moetgeziene treffen tegen De Ster. Dat deze club ook dit seizoen weer tot een der sterkste tegenstan ders zal behoren is tijdens de wed strijd wel gebleken. Onze ploeg speelde, mede ten gevolge van bovenbedoelde veran deringen doch mogelijk ook als ge volg van de sterkere tegenstand, niet zulk een glanzende wedstrijd als vorige zondag. Toch was het vertoonde spel van een redelijk goed gehalte en aan trekkelijk met veel spannende mo menten. Bede elftallen gaven zich volledig en hielden elkaar in even wicht wat uiteindelijk in het 1-1 gelijkspel ook tot uitdrukking kwam. Het begin van de wedstrijd was voor Venray zeer hoopvol. Na am per 2 min. spelen nam het de leiding. P. Smits dreef de bal goed op en plaatste door naar v.d. Vorst, die met een listige kopbal doorgaf naar Vennekens, tegen wiens schot De Ster-doelman kansloos was. Direct na de aftrap weer een vloeiende Venray-combinatie waar uit Hutten een voorzet kon geven die ditmaal jammerlijk door Venne kens werd gemist. Dan was het de beurt aan De Ster om ten aanval te trekken doch het harde schot van de linksbuiten kwam in het zijnet. Onze doelman -kreeg hierop een open doekje voor de prachtige wijze waarop hij een onverwacht schot uit de linkerhoek van het doel wist te tikken. Tot aan de rust verder afwisse lend spel met aan beide kanten en kele kansen die echter niet benut werden. Zo vlug als Venray in het begin de leiding had genomen was het na de hervatting De Ster die de gelijk maker scoorde. De naar buiten gelo pen linksbinnen kreeg plotseling een vrij veld voor zich en met een hard schot in de linkerhoek was Dericks verslagen. De gasten gingen zich hierna er volledig op instellen om de gelijke stand te kunnen handhaven en tal rijke Venray-aanvallen strandden op de resoluut ingrijpende Ster defensie. Met lange uitvallen kwam ons doel nog meerdere malen in ge vaar, maar ook hier geen doelpun ten. In de allerlaatste minuten her leefde de hoop op een Venray-over- winning, doch het harde schot van Coppus kwam tegen de paal terecht. Het derde elftal kon het tegen E.W.C. niet bolwerken en verloor met 6-3. Aanvankelijk hadden onze jongens het beste van het spel en namen dan ook de leiding. Weldra bleek de conditie van de Wellse ech ter beter te zijn en werd het duide lijk, dat onze achterhoede niet in haar beste vorm stak. Nadat Well een strafschop had weten te benutten drukte het door en nam de leiding. Weer werd de stand gelijk doch hierna was het met de Venray tegenstand voor een groot gedeelte afgelopen. Nog voor de rust bracht EWC de stand op 3-2. Na de rust voegde zij nog 3 doelpunten hieraan toe ter wijl Venray 3 slechts 1 maal sukses had. Venray 4 kwam in Oirlo tegen DIS 2 niet verder dan een 4-4 ge lijkspel. Tengevolge van een onge lukkige dag van de doelman en een voor voetbal totaal ongeschikt ter rein stonden onze jongens met nog 10 min. te spelen tegen een 4-1 ach terstand op te kijken. Toch wist men nog in te halen, zodat tenminste nog 1 puntje gered werd. Programma voor a.s. zondag: 2.30 uur Venray 2-Sittardia 3 12 uur Venray 4-Melderslo 2 12 uur Meterik 2-Venray 5 In verband met de wedstrijd Bel- gië-Nederland is het le elftal vrij. Het 2e elftal krijgt bet thuis op te' nemen tegen een voor hen nog onbekende tegenstander. Wij hebben een vermoeden, dat de krachten el kaar niet veel zullen ontlopen en het terreinvoordeel voor onze reser ves doorslaggevend zal kunnen zijn. Nu het eerste niet speelt 'n mooie gelegenheid voor onze supportersom eens poolshoogte te komen nemen omtrent de verrichtingen van het 2e elftal. De oorspronkelijk voor het derde elftal vastgestelde wedstrijd tegen DIS in Oirlo is uitgesteld daar Oirlo zich voor de volgende ronde heeft weten te plaatsen in de strijd om de beker voor de afd. Limburg en deze wedstrijden a.s. zondag worden voortgezet. s£l*A FIJN /v rrjBBELjf., Öe Gruyter laat zijn klantao profiteran van de speciale feclame; In De Gruyter's conservenfabriek is het nog altijd hoogspanning. Appelmoes draait nu op volle toeren. Het magazijn krijgt als winter voorraad iedere dag rüim 60.000 blikken en potten aangevoerd. De Gruyter's klanten kunnen gerust zijn... deze winter heeft De Gfuyter genoeg voor iedereen. 10% korting óók op blikconserven De Gruyter met eigen importen, eigen fabrieken en eigen winkels kan op blikconserven 10% korting geven. Een strenge kwaliteits controle tot aan de klant toe! U bent dus altijd verzekerd van nieuwe oogst en betere waar. 4» De modernste installaties Vffor de pfódvktie "van blikconserven. fV' Dit is de nieuwste sterilisator. De Aanbieding is geldig in alle 460 De Grüytefs-winkels van 28 september tot en met 4 oktober 1960. U kunt kiezen uit alle literblikken groenteconserven en fruitcotij serven, mgar ook De Gruyter's Ngsi-Gorengfabriek doet meel Doperwten-extra fijn 'elk 2e blik van 158 voor 143 Doperwten Zeer fijn. elk 2e blik van 140 voor 125 Doperwten fijn elk 2e blik van 122 voor 107 Soperwten middel fijn elk 2e blik van 92 voor 77, óperwten middel fijn elk 2e blik van 102 voor 87 Doperwten middel 1 elk 2e blik van 89 voor 74 Doperwten middel 1 V elk 2e blik van 82 voor 67 Doperwten middel If elk 2e blik van 79 voor 64 Doperwten middel II elk 2e blik van 72 voor 57 Dubbele sperciebonen fijn elk 2e blik van 104 voor 89 Dubbele sperciebonen '4 elk 2e blik van 94 voor 79 Dubbele sperciebonen elk 2e blik van 84 voor 69 Speksnijbonen elk 2e blik van 110 voor 95 Spinazie elk 2e blik van 69 voor 54 Spinazie elk 2e blik van 62 voor 47 Groene erwten met gesn. wortelen elk 2e blik van 65 voor 50 Groene erwten met gesn. wortelen elk 2e blik van 54 voor 39 Worteltjes extra fijnelk 2e blik van 110 voor 95 Worteltjes fijn elk 2e blik van 95 voor 80 q Hollandse snijbonen elk 2e blik van 120 voor 105 Kapucijners fm elk 2e blik van 72 voor 57 Maar ook Nasi Gorengelk 2e blik van 210 voor 195 Vruchtenconserven Appelmoes van goudreinetten V elk 2e blik van 85 voor 70 Hawaii ananas 8 hele schijven elk 2e blik van 225 voor 210 Calif, perziken op sap 10/i2 halve elk 2e blik van 189 voor 174 Aardbeien op sap elk 2e blik van 158 vooc 143 DE GRUYTER '5 LANDS GROOTSTE L EJ E N S M I 0 D E l E N B E D R IJfj' y Het 4e elftal ontvangt dus Mel- derslo 2 en mag zich ditmaal niet laten verrassen. Voor het 5e elftal een zware op gave om Meterik 2 op eigen veld te ontmoeten. Tot de laatste min. zal er alles gegeven moeten worden dan alleen is er een kansje om te win nen. voor oliehaard da haardolle mat het hoogste rendement (SsS) méér warmte minder roet zuinig VISSERS OLIEHANDEL HORST (L) - TEL. 04709-1067 BROMFIETSCROSS TE VENRAY Ten bate van het jeugdwerk in de nieuwe parochie, had in een uit stekend terrein aan het Vlakwater een bromfietscross plaats, waarvan de organisatie perfect in orde was. In de klasssen junioren, senioren internationalen startten in totaal 50 renners en men kon wel zien dat voor deze nieuwe tak van sport de afgelopen week heel wat gesleuteld is. Valpartijen deden zich niet voor en het Rode Kruis behoefde geen hulp te verlenen. Meer dan 2000 bezoekers hebben een attraktieve wedstrijd gezien, hoewel de Venrayse coureurs geen schijn van kans maakten tegen de Brabanders. Alle klassen verreden meerdere manches en de einduitslag was als volgt, junioren: 1. vd. Crommen- acker Erp; 2. Brinkman Buurmalsen; 3. Schraven Wijchen; 4. Beijmans Wychen; 5. Burgers Wychen. Senioren: 1. v. Oosterhout Lies- sel; 2. Vloetbert Wierden; 3. de Groot Wychen; 4. Seuntjes Eindhoven; 5. Verwijst Uden. Internationalen: 1. de Roij Eind hoven 29 pnt; 2. Claessens Den Bosch 24 pt.; 3. Van Schaik, Schaik 22 pt.; Paijmans Den Bosch 22 pt. Voorzitter Jans van de buurtver eniging van het Molenplein reikte na afloop de prijzen uit. De organisatie was in handen van de motorclub Wanssum. P.D.V. DE ZWALUW Hedenavond algemene ledenver gadering, waarop alle leden worden verwacht. De penningmeester zal voor de aanvang der vergadering contributie innen, Aanvang 8 uur. PATER GILBERTUS LOHUIS GEHULDIGD Na de kerkelijke viering op 9 sep tember is zondag meer in het open baar het gouden kloosterfeest ge vierd van pater Gilbertus Lohuis O.F.M., gardiaan van het Francis caner klooster te Maastricht. LAND- EN TUINBOUW Bemesting wintergranen Goede bemesting is een belang rijke voorwaarde voor het verkrij gen van een geslaagd gewas. Dit geldt ook voor de wintergranen. Soms wordt hieraan niet voldoen de aandacht geschonken, hetgeen te begrijpen is, daar dit gewas min der sterk op een gebrekkige bemes ting reageert dan vele andere. Voor de intensieve Nederlandse landbouw moet echter ook het graan een maximale opbrengst geven. Of de bemesting in het najaar of in het voorjaar uitgevoerd moet worden hangt onder andere af van de bemesting, die aan het voor gewas is gegeven. Voor de boer speelt de verplaat sing van werk van het drukke voor jaar naar het najaar ook 'n woordje mee. Een goede fosfaat- en kalivoor ziening in het najaar heeft echter 't voordeel, dat het gewas stevig de winter ingaat en daardoor in 't voor jaar weer snel verder groeit. De be mesting met fosfaat en kali kan ook in gecombineerde vorm geschieden, nl. afhankelijk van de voedingstoe stand van de grond, met 300-400 kg ASF-korrels 0-20-20 of 300-400 kg 0-15-20, beide chloorhoudend en in water oplosbaar. Wegens uitbreiding is er bij onze Onderneming plaats voor Vooropleiding min.vereiste MULO Sollicitaties VËNLO - Postbus 93 TE KOOP GEVRAAGD H. TH. JANSSEN ZN. Neerkant. Kr.H. Dijk 6 tel. 04934-303

Peel en Maas | 1960 | | pagina 3