ESSO PETROLEUM Bloembollen Eeuwige Lente Jaarverslag Dekenaal Sociaal Charitatief Centrum Yenray Film-nieuws Burgerlijke Stand Dr. KR0FT Operareis MIGNON GEVONDEN: bruin lederen handtas, (handtasje, nylon handschoen, blauw groen plastic regenkapje, deze goederen werden achtergelaten op Limbrato) zijden darpessjaal, licht bruine por- temonnaie met inh., Politiebureau; schildpad, Keijzer „Eeuwige Lente"; broche, Gerrits, Henseniusstraat 15; witte keeshond, Derks Patersstr. 5; rode portemonnaie met inh., Ponjee Beekweg 16; portemonnaie met inh., Hanraats Meerlo Wanssumsweg 2. AGENDA CENTRALE K.A.B. VENRAY Dinsdag 27 september 8 uur in de Burggraaf vergadering K.A.V. Dinsdag 27 september 8 uur in zaal Manders vergadering Textiel. APOSTOLAAT DES GEBEDS Zondag na de hoogmis vergade ring van het Apostolaat des gebeds. IN BRAZILIë OVERLEDEN Uit Brazilië ontving men het droeve bericht, dat Pater Theodar- dus Emonds aldaar onverwacht is overleden. Deze Venrayse priester zou op 20 sept. de dag herdacht heb ben, dat hij vóór 60 jaren intrad bij de orde der Minderbroeders. Deze geboren en getogen Venray- naar werd in 1882 alhier geboren en werd Minderbroeder in 1900. In 1920 vertrok hij als missionaris naar Brazilië, waar hij o.a. veel heeft gedaan voor de opleiding van de inlandse clerus. Ook nu nog was hij actief werkzaam. RECLASSERINGSDAG De reclasseringsdag nadert, voor Venray is het een reclasseringsweek, daar de bij U bezorgde circulaire met bijdragezakje, in de week van 3 t/m 8 oktober a.s. worden opge haald. Over de reclassering heeft U ge noeg gehoord en gezien via radio en televisie. U bent er van overtuigd, dat iets moois wordt gedaan aan Uw mede mensen, laat dit blijken door een flinke bijdrage. Bij voorbaat har telijk dank. Voor de reclasseringsdagcomité's gem, Venray P.C. SNOEKS OPBRENGST COLLECTE KANKERBESTRIJDING De onlangs gehouden jaarlijkse collecte voor de kankerbestrijding in de gemeente Venray, heeft de mooie som opgebracht van 1396,60. Gespecifieerd als volgt: Venray(kom) 484,73 Ysselsteyn 178,25 Oostrum 150, Leunen 137,50 Merselo en Vredepeel 131, Oirlo 99,31 Castenray 76,20 Veulen 57,43 Heide 51,25 Smakt 30,93 Totaal 1396,60 Het bestuur van de Ned. Vereni ging tot Steun aan het Koningin Wil helmina Fonds voor de kankerbe strijding, afd, Venray, zegt op deze plaats allen hartelijk dank voor het financieel offer, gebracht voor de bestrijding van deze ziekte. De op brengst van de collecte wordt elk jaar groter, hetgeen blijk geeft van een juist begrip voor dit volksbe lang. Namens het Bestuur TH. v. THIEL, Voorzitter P. v. LIESHOUT, Secretaris. King kent, kent ook dat heerlijke verkwikkende gevoel dal elk tablet onmiddellijk geeft. Neem King, bereid uit het zuivere natuur product en ga de dag tegemoet met frisse moed en frisse mond. De natuurzuivere AUTOMATISCHE SPOORBEVEILIGINGEN Deze week zijn de afsluitbomen van de spoorwegovergang te Smakt- Holthees verdwenen, omreden deze overgangen automatisch beveiligd zullen worden. Na thans klaar gekomen te zijn in Noord-Brabant zal men thans over gaan tot beveiliging van de Noord- Limburgse overgangen. Voorzeker is het thans oppassen daar een en ander nog nieuw is voor onze streek en dus dubbel oppassen betekent. NOODWONINGEN GAAN VERDWIJNEN De noodwoningen in de School straat gaan verdwijnen. Deze week werd de halve noodwoning die er nog stond, gesloopt. Binnenkort zul len de twee naast de Wilhelmina- zaal het slachtoffer worden, zodat nog een dubbele blok voorlopig zal blijven staan. Deze zal in de loop van 1961 definitief opgeruimd wor den. NIEUWE KLEUTERSCHOOL De parochie Leunen krijgt een nieuwe kleuterschool. Een 2-klassige school. Met de werkzaamheden is men inmiddels begonnen. CARITAS-WEEK IN VENRAY De komende week zal weer het schijnt traditie te worden een caritas-week georganiseerd worden door het Sociaal Charitatief Cen. trum. Een week dus, waarin weer eens even het accent wordt gelegd op het dienstbetoon, de vriendelijk heid tegen onze medemensen en •burgers. Vorig jaar is dat prima verlopen en dit jaar is het programma nog wat grootser en uitgebreider.... In enkele kerken van ons deke naat zal morgen zondag reeds preek en collecte zijn voor hét caritaswerk in Venray, voor de ovei-ige kerken U vindt dat in de kerkelijke diensten zal die preek en collecte komende week worden gehouden. Maandag is dan de dag der vrien delijkheid, waarop twee draaiorgels met hun muziek Venray zullen op vrolijken. 's Avonds is de jaarver gadering van het Centrum. Dinsdag is de dag van moeder de vrouw, die men het extra gemak kelijk maakt, doordat Huize Ser- vatius drie duizend liter erwten soep zal klaarmaken, die via de meisjes van de huishoudschool en de Muloschool uit gevent zal wor den. 's Middags en 's avonds wordt er door de N.V. Pijls een modeshow georganiseerd. Woensdag is de dag der jeugd, 's Avonds komt er een doedelzak en jeugddrumband uit Tilburg, een demonstratie geven op het Hense- niusplein, waarna een lampion optocht wordt gehouden. Lampions voor deze optocht zijn verkrijgbaar aan de verschillende scholen. Donderdag is de dag van de man, die 's middags weer zijn schoenen gepoetst krijgt door onze Venrayse verkenners en 's avonds in verschil lende wedstrijden zijn kunnen kan tonen. Zo is er in de Keizer een bridge drive, er zijn schaak- en pijprook wedstrijden, men kan zijn krachten meten in het huëge, kortom „mijn heer zeivers" komt dik aan zijn trekken. Vrijdag, de dag der gemeenschap, staat in het kader van de caritas- markt, die 's avonds op het Hense. niusplein gehouden wox-dt en waar diverse bestuurdex'en e.a. vooraan staanden op zullen treden als stand- werker en diverse artikelen ter ver koop zullen aanbieden, een en an der natuurlijk ten bate van het Centrum. Zaterdag is er een select soiree in de cantine bij de N.V. Beeren. Dit bal begint om 9 uur en eindigt om 2 uur, maar is allen toegankelijk voor genodigden, die 5 voor en tree mogen neertellen. Zondag is dan in de meeste ker ken de preek met collecte voor het 10-jarige Centrum, dat dit jubileum herdenkt met een receptie, die van 12-2 uur gehouden wordt in Lunch room Verheugen. Zoals men ziet, een programma, dat iedere dag weer iets anders en nieuws brengt en dat een hele week lang de gedachte aan de caritas on getwijfeld bij ieder van ons zal ver levendigen. BROMFIETSCROSS Zo gaan we dan morgen zondag een nieuw evenement op sportge bied beleven, nl. de bromfietscross. De zeer actieve buux-tvereniging van het Molenplein, heeft de moed gehad een bromfietscross uit te schrijven, die gehouden wordt aan de Vlakwaterweg ongeveer tegen over het Ziekenhuis. Een zeer moei lijk parcours, waarbij het niet zo zeer op snelheid als wel behendig heid aankomt. We hebben deze week enkele proefritten meegemaakt en de jon gelui, die op alle mogelijke wijze aan hun brommertje gesleuteld heb ben, krijgen inderdaad een zware karwei. Dat heeft toch niet verhinderd, dat er meer dan 45 renners hebben ingeschreven, waaronder ook Duit sei's en Belgen en dat waarschijn lijk zelfs nog een grote fabrieks- ploeg komt rijden. Voor dit evenement bestaat dus bij de „renners" grote belangstel, ling, maar Ook bij anderen heeft mene veel aandacht voor dit sport- gebeuren, want ook de gx-ote pers en zelfs de radio heeft beloofd een kijkje te komen nemen. En terecht verwacht men voor dit gebeuren heel wat belangstelling van het pu bliek, dat hier een zeer aardige en sportieve strijd kan zien, waarbij zowel snelheid als behendigheid 'n grote x*ol spelen. De renners zijn allemaal goed verzekerd, maar moeten voor een eventuele valpartij toch wel met helmen rijden. Deze heren kunnen aardig wat premies vei-dienen, want zowel'voor de internationale klasse, als voor de junioren en senioren zijn er dikke prijzen beschikbaar. Dat wakkert alleen maar de stx-ijdlust aan en ieder heeft voor zich alle mogelijke geheimzinnige dingen uitgehaald met zijn brommer, om toch zeker bij de eerste te behoren. Het publiek zal de nodige tekst en uitleg krijgen via geluidsinstal- voor oliehaard de haardolie mat het hoogste rendement méér warmte minder roet f£sso) zuinig VISSERS OLIEHANDEL HORST (L) - TEL. 04709-1067 laties en een deskundige jury zal de prestaties der deelnemers nauw gezet en een deskundige jury zal de prestaties der deelnemers nauwgezet beooi'delen. Al met al belooft deze eerste bromfietscross een heel gebeuren te worden, waaraan het publiek dat men in grote getale verwacht zeker zijn plezier zal hebben. K.J.M.V. De katholieke Jonge Midden standsvereniging afd. Venx-ay wil zo langzamerhand gaan starten met haar winterprogramma. Er is echter een klacht en dat is, dat nog teveel jonge middenstan ders niet bij deze afdeling zijn aan gesloten. Dat komt ook wel gedeel telijk. doordat men het doel niet goed begrijpt, terwijl anderen me nen, dat dit feitelijk alleen een club is om „flauwekul" te maken. Er wordt zeker wel eens flauwe kul gemaaktMen zit daar met jonge mensen bij elkaar, die de problemen diepgaand bespreken en over allerlei onderwerpen zich des kundig willen vernenigen en naast al de ernst, waarmede ook zei al te maken krijgen, toch ook plezier en schik niet vergeten. Daar is men tenslotte jong voox\ Het heeft geen zin, hier een groot artikel te wijden aan doel en bete nis van deze jonge standsorgani satie, de betrokkenen kunnen veel beter zelf eens kennis gaan nemen van de werkwijze en de opzet. Maandag 26 sept. is er om 8 uur een vergadering in hotel de Keizer. Daar wordt iedere middenstands- jongere op verwacht en daar zal men graag op ale mogelijke vragen over de K.J.M.V. een antwoord wil len geven. Zorg dus dat je er bij bentDe conti'ibutie is de px-aat niet waai'd BRAND Donderdagmiddag brak door onbekende ooi'zaak brand uit in de droogkamer van de steenfabi-iek Het Veulen. Voordat de brandweex^ te hulp kon komen was de droogkamer verloren gegaan. EXTRA VOORDELIG bruin veterschoentje sterke rubberzooi 23-24 5.95 27-29 7.95 25-26 6.95 30-31 8.95 zolang voorradig. ARIAENS-KOSMAN Grotestraat 6 CONCOURS-HIPPIQUE Ter gelegenheid van het zilveren bestaansfeest van de afdeling Ys selsteyn van de Landelijke Rijver- eniging van de LLTB, vond een door de Peeldravex's georganiseex*d con. cours-hippique in de weide van de heer Spreeuwenberg plaats, dat door deelname, door ox-ganisatie en door publiek (2000 bezoekers) meer dan geslaagd kan worden genoemd. Het was een treffen tussen Brabant en Limburg, die hun beste ruiters had den afgevaardigd naar dit hippisch festijn. De uitslagen waren als volgt: Dressuur 8-tallen klasse zwaar: Rust Roest Deurnel23,5; St. Joris Meterik; De Peeldravei's Ysselsteyn. Dressuur 8-tallen klasse middel: De Eendracht Castenray; Bucepha- los Sevenum; Ons Genot Leunen; Rijdt met Beleid Meerlo. Dressuur 8-tallen licht: Bucepha- los Sevenum; St. WUlibrord Vlier den; St. Isidorus Neerkant. Dressuur 4-tallen: De Cowboys Maasbree; De Pickboys Lottum. Ind. Dressuur klasse zwaar: 1. J. Parren, Grathem; 2. C. Nooren, Wel- lerlooi; 3. J. Syben, Neer. Ind. Dressuur klasse middel: Ring VI: 1. G. Gerards, Neer; 2. H, Gortz Baarlo; Ring VII: 1. J. Philipsen, Castenray; 2. Fx\ Nijskens, Roer streek; 3. C. Otten, Neex\ Ind. Dressuur klasse licht: Ring" VIII: 1. L. Janssen, Ysselsteyn; 2. J. Custers, Meerlo; 3. H. v.d. Moostdijk Somex'en. Ring IX: 1. J. Engels, Helden; 2. P. Goossens, Liessel; 3. J. Hoedemakers, Neer; A. Simons Wanssum. Ring X: G. Philipsen, Ys selsteyn; 2. G. van Enckevort, Se venum; J. Loonen Oirlo. Ring XI: 1. W. Houben Venlo; 2. A. Pouls, Neer; 3. J. Daniëls, Lottum. Ring XII: 1. Mej. Domensino, Helmond; 2. J. Lit- jens, Meterik; 3. A. Hellegers, As ten. Ring XIII: R. Wolters, Roer streek; 2. Fr. Frencken, Maasbree. Springen klasse B: 1. J. Bevers, Gemert met Tombo; 2. J. Bovee, Meerlo met Bovano; 3. G. Hout appels, Helden met Jacky. Springen klasse licht: 1. C. Mer- tens, Baarlo met Tanja; 2. J. Swin- kels, Hox*st met Kitty; 3. H. Chris tus, Venlo met Duiveltje. Défilé klasse zwaar 8-tallen: De Peeldravers, Ysselsteyn. Klasse middel: Rijdt met beleid, Meerlo. Klasse licht: Amazones Se venum. Klasse zwaar-middel-licht 4-tallen: De Venlose ruiterclub. Openingsrennen: 1. G. Bachus, Helden met Johnny; 2. Jac. Lem- mens, Ysselsteyn met Master; 3. G. van Enckevort, Sevenum met Pucky. Eenspannen landbouwtuigpaarden: 1. F. de Haas, Eindhoven met Jikko; Th. Tielemans, Boekei met Wal- die; 3. P.J. Geerts, Wanroy m. Tilda. Springen klase middel: 1. J. Gee- len, Leunen met Enir; 2. G. Zeelen, Maasbree met Ludo; 3. mej. Domen- sina, Helmond met Conchita. Jeugdnummer: 1. mej. Peter-s, Hel den; 2. Th. Zarbij, Grathem; 3. J. Driesen Venlo; M. Leenders, Venray. Springen zwaar na barrage: 1. J. Parren, Grathem; 2 Th. Jacobs, Gra them; 3. L. Houtappels, Helden. Eenspannen landbouwtuigpaarden verzwaard: 1. M. Spijkex-man, Maas- niel; 2. en 3. P.J. Gerts Wanroy. Dat in het jaarverslag over 1959 tevens nog eens teruggekeken wordt door het bestuur van het Dekenaal Sociaal Charitatief Centrum over de afgelopen 10 jaren, is op de drem pel van dit lustrum-jaar begrijpe lijk. Dan vallen twee dingen op. Op de eerste plaats dat nog lang niet in alle parocHfès van ons de kenaat parochiële comité's de voor posten vox-men van het bureau, dat daax'door minder goed en ingrijpend werken kan. In 10 jax-en tijds had den b.v. de parochies Oostrum, Oixio, Merselo en Blitterswijck, toch wel voor een dergelijk comité kun nen zorgen. Op de tweede plaats valt op de klacht, dat er te weinig gedaan kan worden. Enerzijds vindt dat zijn oor zaak in de nog altijd te lage kas middelen, maar andex-zijds ook in de gebrekkige huisvesting. Was die in 195 nog amper genoeg om 237 bureau-bezoekers te ontvangen, de 121 in 1959 liepen elkaar feitelijk in de weg en maakten dikwijls een behoorlijk gesprek onmogelijk. Er wordt gefluisterd, dat als ju bileum-cadeau voor het tweede lustrum een nieuw bureau zal worden ingericht. Maar waar en hoe, dat is een goed bewaard ge heim. 1959 is een druk jaar geweest voor het Centi-um, dat ook in deze tijden van hoogconjunctuur en welvaart nog een grote taak in ons dekenaat heeft. Het getal bezoekers is steeds stij. gende. meer dan 400 huisbezoeken zijn afgelegd besprekingen en ver gaderingen zijn er praktisch dage lijks en het aantal bemiddelingen in alle mogelijke kwesties stijgt In het jaarverslag worden zo en kele punten nog eens extra belicht, zoals b.v. de sociale en culturele voorlichting. 5 avonden zijn terzake kundigen naar Venray gekomen om sociale problemen te bespreken en te bediscussiëren. Er is een caritas- Week geweest, met allei'lei actie punten, die vooral de naastenliefde nog eens extra onderstreepten. Initiatieven zijn genomen om te komen tot oprichting van. een kin derspeeltuin en het Vlakwater is het resultaat. De zorg voor gerepatx-ieer- den is veelvuldig en veeleisend ge weest, maar de integratie van deze mensen is dan ook vlot verlopen. De reclassering blijkt ook voldoende aandacht te hebben. Een der beste Initiatieven is on getwijfeld de schuldsanering, waarbij in verschillende gezinnen een begin is gemaakt met een re Plant ze nu Kersttulpjes en Hyacinthen „Eeuwige Lente" heeft ze IN HOGER BEROEP, HOGERE EIS VOOR GEMEENTE-SECRETARIS VAN BERGEN In de appèlzaak tegen de ge meente-secretaris van de gemeente Bex-gen A. B. van E., heeft de pro cureur-generaal in Den Bosch don derdag lVa jaar gevangenisstraf ge- eist, met vijf jaar ontzetting uit het ambt. In eerste instantie werd de se. cretaris wegens valsheid in ge schrifte, belastingontduiking en het aannemen van steekpenningen bij grondtx-ansacties, in Roex-mond vex-- oordeeld tot een jaar gevangenis straf, met vijf jaar ontzetting. De procureur, rnr. Ch. Moons, vond na een langdurig getuigen verhoor de eerder opgelegde straf te gering in vergelijking met de ernst van de feiten, welke hij bewezen achtte. De verdachte heeft, aldus de pro cureur misbruik gemaakt van zijn positie en daarbij het vertrouwen in de gemeenschap geschokt. Bij de verkoop van een stuk grond, eigendom van de gemeente-secreta ris, werd niet de wex'kelijke koop som vermeld. De verdachte voerde aan, dat hij de grond ondrhands had verkocht en meer als tussenpersoon was opgetreden, waarbij hij zijn provisie niet in de akte liet vermel den. Gebleken zou voorts zijn, dat de opgave voor de inkomstenbelasting over 1958 onjuist zou zijn geweest en dat de secretaris belangrijke be- dx-agen zou hebben getoucheerd bij enkele grondtransacties in zijn ge meente. Uitspraak over 14 dagen. POLITIEHONDEN Het wordt een jaarlijkse traditie, dat de Venrayse hondenclub na tionale wedstrijden ox-ganiseert voor politiehonden-dressuur. Zondag was het weer zeer druk bij het Nieuwhuis, waar verschillen de honden blijk gaven van hun kun nen. Ze lieten interessante dingen zien en de „boef" had een zware karwei, al die honden zich van het lijf te houden. De prijzen, die door opperwacht meester Peetex-s wex-den uitgereikt waren als volgt: 1. Franzen Tegelen, bouvier 295Va; 2. v. Oos ter veen Eindhoven, bouvier, 295; 3. v.d. Haven Amsterdam, bou vier, 255; 4. Schiffelaar Schinnen, Holl. herdex-, 252*/s; 5. v. Hall Hel mond, Mech. herder, 248Va; 6. Veld hoven Helmond, Duitse herder-, 232; 7. Keulen Schinnen, Belg. hei-der, 224; 8. Hogevliet Grave, Belg. her der, 196. De prijzen voor revieren en voor brengen kreeg na loting Franssen, voor pakwex-k Oosterveen en voor afdeling I Schiffelaar. De wedstrijden wei'den bijge woond door het afdelingsbestuur, dat zeer tevreden was en over de ox-ganisatie en over de belangstel ling. geling der schulden. Verschillende gezinnen bleken zo diepgaand in de put te zitten, dat het heel wat overleg en moeite gekost heeft om schoon schip te maken. Dank z(j de medewerking van o.a. de middenstand is dit toch kunnen gelukken zonder dat al te grote brokken gemaakt werden. Door de middenstand is bovendien be loofd, dat bij afbetalings-gevallen terdege met de financiële draag kracht van de mensen rekening zal worden gehouden. BEJAARDENZORG Een geregeld terugkomend onder werp in deze jaarver-slagen is de be- jaax-denzorg. Maar verder dan de organisatie van enkele kaartavon den schijnt men niet te kunnen ko men. Terwijl o.i. toch het bejaarden probleem met deze kaartmiddagen niet opgelost is. Tussen de regels door kan men lezen, dat men een duidelijk inzicht eerst wenst te krijgen in de situatie, waarin de Venrayse bejaarden nu wel verkeren. Maar hoe men dat denkt te bereiken gezien een x-eeds eerder mislukte enquête is een vx-aagstuk, dat men ook al niet op heeft kunnen lossen. Al met al geloven we, dat dit actie-punt nu onderhand toch wel een „steviger" aanpak verdient. 19 kinderen staan in Venray onder gezinsvoogdij en ook dit bracht zijn zorgen mee. Met het Burgerlijk Armbestuur- bestond een goed contact, waarbij men dikwijls de mogelijkheid kreeg z.g. „hopeloze" gevallen toch weer in het goede spoor te kx-ijgen en de nood niet alleen te verhelpen maar ook definitief te verjagen. Andere actie-punten waren o.m, een registratie van invaliden en mindervaliden, adviezen aan de Dr. Poelsstichting inter-parochiële kerst, acties, aanwerven van pleeggezin nen en vacantiegezinnen en het ad viseren van gezinszorg. Een eerbiedwaardige rij instanties, wier hulp is ingeroepen en waar mede in de loop van het jaar onder handeld is over verschillende ge vallen sluit dan dit summiei*e jaai-- vei-slag dat op 26 september a.s. op de jaarvergadering behandeld zal worden. In al zijn eenvoud demonstreert het echter nadrukkelijk nog eens ten overvloede, dat in het Centrum door samenbundeling van vele krachten nog veel nood gelenigd is. We lopen daar te achteloos voorbij en menen, dat in deze tijd het beslist zo'n vaart niet loopt. De waarheid is echter, dat mis schien de financiële nood inderdaad niet zo groot meer is (al staat men dikwijls nog versteld van de werke lijke armoede die op sommige plaatsen heerst) maar dat vooral de geestelijke nood nog steeds groeit. Dat er in onze gemeenschap tien tallen mensen zijn, die het moede hoofd in de schoot hebben gelegd en de moeilijkheden van het leven niet meer aan kunnen, omdat ze daar geestelijk niet tegen opgewas. sen zijn. Die nood is nog veel erger dan finaciële armoede. En het mag tot vreugde stemmen, dat het Cen trum veel van deze nood heeft we ten op te sporen en te lenigen. Gelukkig kon men ook dat weer tussen de regels door in dit jongste jaarverslag lezen. Het bioscoopbezoek in de Ver enigde Staten ligt momenteel bijna 14 procent boven het peil van vorig jaar. Gemiddeld, worden daar per week 45 miljoen bezoekers geteld tegen ruim 39 miljoen het jaar daar voor. In Italië is het filmbezoek t-o.v. vorig jaar met 9% gestegen en dit ondanks het feit, dat er daar veel TV-apparaten verkocht werden. Ook elders in Europa en ook in Nederland stijgt het bioscoopbezoek gestadig, hetgeen vroeger is dan men in vooraanstaande vakbladen op het gebeid der cinematografie had verwacht. In Eindhoven (de TV-stad steeg het bezoek niet minder dan ll°/o. Hieruit blijkt wel, dat de bioscoop niet opgeslokt -werd of wox-dt door de T.V. zoals aanvankelijk door be paalde onheilsprofeten beweert werd. De grote concurrentie ligt bij de overbesteding. Dat dit verschijnsel niet alleen het amusement treft is wel duidelijk. Men koopt maar bi'ommers, ijskasten en andere dure dingen die men nauwelijks of niet kan betalen. Men maakt dure rei zen omdat ook de buurman op reis geweest is. Men doet dit alles zo lichtvaardig dat men ernstige ge varen onderschat. Deze overbesteding is volgens statistici de grootste concurrent van de bioscoop omdat de mensen een voudig geen geld meer hebben om naar de bioscoop te gaan. Men wil welmaar men kan niet, daaruit ontstaan praatjes ter verontschul diging zoalsfilms zijn niet goed genoeghet theater is ongezel lighet is me te verieder een komt daaretc. etc. De ware oorzaak is volgens statistieken, dat 95°/o van deze critici niet meer kun nen door overbesteding. De bioscoop die een enorme trou we klantenkring heeft past zich te genwoordig verrassend snel aan aan wensen van het publiek. Gezel lige zalen, goede projectie en goede programma's zorgen er voor, dat de gang naar de bioscoop meer en meer EEN AVONDJE UIT WORDT. De voornaamste redenen tot bios coopbezoek zijn: 15%> een goede film kan je gees telijk zo verrijken; 15% een film toont je dingen die je anders nooit kunt zien; van 16 t/m 22 sept. 1960 GEBOREN: Wijnhoven Petx-onella, Geijsterseweg 30 Peeters Maria Castenray G32 v. Opbergen Roland, Kolkw. 15 Janssen Gerarda, Puttenw. 9 Bouten Petrus, Pas 2 Janssen Catharina, Arkstraat 19 Kusters Wilhelmina, Oostsingel nw 13 OVERLEDEN: Janssen Maria, echtgen. van van Houdt Antoon, 80 jaren, te Venx-ay ONDERTROUWD: Hendriks Jacobus, 18 jr, auto-monteur-, Haag 23 en Stiphout Johanna, 22 jr, Ha gel weg 16 Steeghs Johannes, 23 jr, landbouwer, Zandhoek 15 en Rongen Antonia, 26 jr, Gun- hoekweg 12 GETROUWD: Janssen Theodorus, 26 jr, schilder en Pouwels Gertrudis, 25 jr, beiden te Venray Sijbers Eugène, 22 jr, voe ger, en Janssen Oda, -19 jr, beiden te Venray Pluijm Petrus, 24 jr, portier, en Wijnhoven Johanna, 25 jr, beiden te Venray Janssen Johan, 25 jx-, elec- tricien en van Gooi Petronel- la, beiden te Venray Hermus Leo, 29 jr, brand- kastenfabrikant, en Claessens Wilhelmina, 27 jr, beiden te Venray Cornelissen Antonius, 24 jr, gem.-arb., te Viex-lingsbeek en Ponjée Mechtilda, 25 jr, te Venray In 't Hxxlst Johannes, 30 jr, broodbakker*, te Venray en Slangen Anna, wed. van La- taster Gerard, 42 jr, te Colum bus (Amerika) ADVERTENTIEN t Heden ontvingen wij bericht uit Brazilië, dat daar van de H. Sacramenten is voorzien en onverwachts is overleden Pater Theodardus Emonds, O.F.M. in de ouderdom van 78 jaar. Namens de familie, Pater SERG1US EMONDS O.F.M. Venray, 20 sept. 1960 Elly van Gooi Jo Janssen hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats hebben op zaterdag 1 october a.s. om 9 uur in de parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray. Venray, Kruitweg 3 Beekweg 18 Dagadres Kruitweg 3 Gelegenheid tot feliciteren 1—2 Toekomstig adres Hoenderstraat 10, Venray Dankbetuiging Door deze betuigen wij onze hartelijke dank voor het mede leven tijdens de ziekte en bij het overlijden en de begrafenis van mijn inniggeliefde echtgenoot, onze zorgzame vader Hub. Boom. Vooral dank aan heren geeste lijken, doktoren en zusters v. h. ziekens, baron Weichs de Wenne, de buurt, vrienden en bekenden, alsook dank aan Begrafenisverz. „Dela" te Eindhoven, voor de goede verzorging. Wed. H.J.M. Boom-Hoex en kinderen Geijsteren, St. Wilbertweg 1 Zenuwarts Oostsingel maandag 26 sept. geen spreekuur Mönchen-Gladbach Opvoering van de première van Opera van A. Thomas Zaterdag 1 october 20.00 uur. Vertrek Venray Henseniusplein 17.30 uur. Opgave bij Boekh. van den Munckhof, Grotestraat 28, tel. 04780-1512. Begrafenisonderneming J.GOU MANS Schoolstraat 5 Tel. 1592 GEVRAAGD ervaren chauffeur E.V.E.O., Ch. Ruysstraat 14, Venray. BIEDT ZICH AAN meisje voor halve dagen Langeweg 60 TE KOOF pl.m. 250» G. de Mul

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2