Kerkelijke Diensten NATUUR ZUIVER Jubileum-rundveekeuring Ruitersport Bloembollen Las-wedstrijden Wij bezorgen gratis SPORT van 18 tot en met 24 sept. Bij gelegenheid van het 10-jarig! bestaan van de K.I.-vereniging te Venray, werd op de sportvelden van Huize Servatius, te Venray, een groots opgezette rundvee-keuring gehouden. Begunstigd door bijzonder mooi weer slaagde deze keuring vol ledig. Voorzitter Rutten opende om half 10 de keuring en kon in zijn ope ningswoord reeds velen begroeten, o.a. ir. van Wijck rijkszuivelconsu- lent te Roermond, ir. Galema en ir. v. Oers van 't rijks veeteeltconsulent- schap te Roermond. De heren Lem- mens en Vinner, inspecteurs van het N.K.S. in Limburg en vele genodig den. Hij spoorde alle inzenders aan om volledig mee te werken, zodat de keuring een vlot verloop kon heb ben en sprak de hoop uit, dat deze dag een goed beeld zal geven aan het peil waarop de rundvee-fokkerij in Venray staat. De verschillende rubrieken wer den daarna in een vlot tempo afge werkt, waarbij de jury het niet ge makkelijk werd gemaakt. Zeer duidelijk kwam naar voren van welk een grote betekenis de stier Mia's Paul voor de rundvee fokkerij in de K.I.-vereniging Ven ray is geweest. Reeds tijdens de ru brieken keuring kwam dit naar vo ren, doch later op de dag mét het défilé en de kampioenskeuring, do mineerde de afstammelingen van deze stier zeer sterk. In een groots défilé werden 100 afstammelingen van Mia's Paul ge toond, welke bestond uit een groep waardevolle dieren voor de veehou ders, die nog lang hun stempel op de rundvee-fokkerij in en om Venray zullen drukken. Ook tijdens de kampioenschaps keuringen liet zij zich niet verdrin gen en zowel de kampioene van de melkgevende- en de droogstaande- koeien, alsook de beste vaars, waren dochters van de pref. stier Mia's Paul 12336 S. Verschillende sprekers traden met de prijsuitreiking naar voren en bo den de vereniging de gelukwensen aan met het 10-jarig bestaan en met deze geslaagde dag. Ir. Alderkamp, hoofdinspecteur van het .Nederlandsche Rundvee- Stamboek. constateerde, dat de rundvee-fokkerij in Venray 'n goede basis heeft, welke basis mede dank zij de K.I.-vereniging is tot stand gekomen. De heer Laurensse, voorzitter van de Limbrato te Venray, sprak zijn voldoening uit, dat de landbouw en met name de veehouderij, op zo'n grootse wijze naar buiten was ge treden in 't kader van de tentoon stelling. Alhoewel de industrie steeds meer terein wint, ook in Venray. wat om verschillende i*eden nood zakelijk is, is het ook van 't grootste belang, dat een welvarende land bouw blijft behouden. De heer van Dijck, wethouder dei- gemeente Venray sprak namens B, en W. en bood gelukwensen aan. Verder voerden nog het woord: ir Galema rijks veeteeltconsulent te Roermond; de heer Offergeldt na mens de prov. veeverbeteringscom- missie en den heer Soberjé namens de bond van rundveefokveenigingen in Limburg. Vervolgens geven wij u alleen de le prijzen van de verschillende ru brieken. Rubr. 1. Stieren geb. van okt. t.m. dec. '59 (matige rubriek): 1. M. Jen niskens, Wanssum. Rub. 2. K.S.-koeien geb. voor 1 mei 1953, gekalfd in I960 (zeer goede rubriek): ld. Jos. Claessens Serva- tiusweg; lb J. v. Meyel, Deurnese- weg 19; lc. M. Jenniskens, Wans sum; ld. Jos. v. Well, Laagheidse- weg 23; le. Gebr. Hendrikx, Veu len; If. J. v. Vegchel, Ysselsteyn. Rubr. 3. K.S.-koeien geb. na 1 mei 1953, gekalfd in I960 (wat onre gelmatige rubriek met goedsoortige eerste prijzen): laW. v. Rens, Heide; lb. W. Gielen, Wanssum; lc. H. Hu- bers, Ysselsteyn; ld. G. Rutten, .Wanssum; le. J. Slangen, Veulen. Rubr. 4. K.S.-koeien geb. voor 1 mei 1953, gekalfd voor 1 jan. 1960 (zeer goede rubriek met beste kop- nummers): la. Wed. E. Martens, Kl.- Oirlo; lb. P.J. Hendriks, Geijsteren; lc. P.J. Hendriks, Geijsteren. Rubr. 5. K.S.-koeien geb. na 1 mei 1953, gekalfd voor 1 jan. 1960 (kleine klasse, met goede soort): la. Wed. E. Martens, KI. Oirlo; lb. Jan Geerets, Castenray; lc. J. Slangen. Veulen; ld. G. Pouwels, Servatius- weg. Rubr. 6. Koeien geb. voor 1 okt. 1953, gekalfd in I960 (zeer goede klasse met typische melkkoeien voorop): la Jac. Gommans, Molen hofweg; lb. L. van Osch, Weverslo; lc. A. van Osch, Akkerweg; ld. J. vd. Winkel, Smakt. Rubr. 7. Koeien geb. tussen 1 okt. '53 en 1 april '54, gekalfd in 1960 (ge wone klasse): la. L. van Osch, We verslo; lb. E. Tax, Wanssum; lc Wed. J. van Meyel, Veulen; ld. P. Arts, Leunen. Rubr. 8. Koeien geb, voor 1 maart 1954, gekalfd voor 1 jan. I960 (goede klasse): la. J. Reynders, Cas tenray; lb. P.J. Philipsen, Yssel steyn; lc. G. Rutten, Wanssum; ld. A. Martens, Ysselsteyn; le A. Wis- mans, Castenray. Rubr. 9. Koeien geb. tussen 1 april en 1 okt. 1954, gekalfd in 1960 gewone rubriek): la. Gebr. v. Kem pen, Heide; lb P. Vissers, Meerlo; lc J. Lenssen, Blakterweg. Rubr. 10. Koeien geb. tussen 1 maart '54 en 1 jan. '55, gekalfd voor 1 jan. I960 (gewone klasse): la. L. v. Dijck, Heide; lb. A. van Dijck, Oos trum; M. Rühl, Wanssum. Rubr. 11. Koeien geb. tussen 1 okt. '54 en 1 april '55, gekalfd in 1960 (goede klasse met beste uiers): la. M. Geurts, Smakt; lb. L. v. Osch, Weverslo; lc. J. vd. Winkel, Smakt. Rubr. 12. Koeien geb. tussen 1 1 april en 1 sept. '55, gekalfd in 1960 (soortige klasse met. goede kopnum- mers): la H. Hendriks, Wanssum; lb ,W. Jenniskens, Ysselsteyn. Rubr. 13. Koeien geb. tussen 1 jan. en 1 okt. '55, gekalfd voor 1 jan. '60 (matige rubriek): la. Wed. J. van Meyel, Veulen; lb. J. van Meyel, Deurneseweg; lc. Jan Rambags, Castenray; ld. P. Coopmans, Ven ray s Broek. Rubr. 14. Koeien geb. tussen 1 sept. '55 en 1 jan. 1956, gekalfd in 1960 (beste rubriek, met goede uni formiteit): la L. v. Osch, Weverslo; lb. H. Wismans, Maasheseweg; lc. W. Gielen, Wanssum; ld. H. Rutten, Wanssum; le. W. Janssen, Oostrum; lf.. Reinders, Geijsteren. Rubr. 15. Koeien geb. tussen 1 jan. en 15 april 1956, gekalfd in 1960 (be hoorlijke klasse en best soortige la prijs) la. Gebr. Hendrix, Veulen; lb. J. Slangen, Veulen; lc L. van Dijck, Oostrum; ld. J. Slangen, Veulen; le. J. Lenssen, Blakterweg. Rubr. 16. Koeien geb. tussen 1 okt. '55 en 1 jan. '56, gekalfd voor I960 (wat ongelijke klasse met goede kopnummers): la. Wed. E. Martens KI. Oirlo; lb. G. Peters, Oirlo. Rubr. 17. Koeien geb. tussen 15 maart en 1 jan. 1956, gekalfd voor 1 jan. 1960 (behoorlijke, iets onregel matige klasse koeien): la. H. Litjens, Geijsteren; lb. B. Janssen, Oirlo: lc. Th. vd. Pas, Ysselsteyn; ld. H. Lin- ders, Oirlo; le. M. R(jhl, Wanssum. Rubr. 18. Koeien geb. tussen 15 april en 20 sept. 1956, gekalfd in 1960: la. Jan Geerets, Castenray; lb. W. van Rens, Heide; lc. P.J. Janssen Oirlo. Rubr. 19. Koeien geb. tussen 1 juni en 1 dec. 1956, gekalfd voor 1 jan. 1960 (gewone rubriek): la. Fr. Geurts, Geijsteren; lb. G. Gielen, Veulen. Rubr. 20. Koeien geb. tussen 20 sept. '56 en 1 jan. '57, gekalfd in 1960 (behoorlijke, wat onregelmatige rubriek): la. Jac. v. Osch, Merselo; lb. Gebr. Hendrix, Veulen; lc. J. Slangen, Veulen. Rubr. 21. Koeien geb. tussen 1 jan. en 1 sept. '57, gekalfd in I960 (ma tige rubriek): la. H. Rutten, Wans sum; lb. P. van Meyel, Deurnese weg 19. Rubr. 22. Koeien geb. tussen 1 dec. '56 en 15 feb. '57, gekalfd voor 1 jan. 1960 (goede klasse met soor tige eerste prijzen): la. J. vd. Win kel, Smakt; lb. G. Wismans, Yssel steyn; lc. J. vd. Winkel, Smakt. Rubr. 23. Koeien geb. tussen 15 febr. en 14 april '57 gekalfd voor 1 jan. 1960 (beste klasse melkkoeien, met prima soortige kopnumers): la. L. van Osch Weverslo; lb. M. Jen niskens, Wanssum; lc. J. Muysers, Vredepeel; ld. M. Dinghs, Casten ray; le. H. Koenen, Veulen. Rubr. 24. Koeien geb. tussen 12 april en 1 juli 1957, gekalfd voor 1 jan 1960 (onregelmatige klasse met afwijkende uier, best typische kop nummers): la. Jan Janssen, Veltum; lb. Gebr. van Kempen, Heide; lc. H. Koenen, Veulen; ld. B. Janssen, Oirlo. Rubr. 25. Koeien geb. na 1 juli 1957, gekalfd voor 1 jan. 1960 (ma tige rubriek): la. J. Slangen, Veulen; lb. M. Geurts, Smakt; lc. P. vd. Pas, Vredepeel. Rubr. 26. Melkvaarzen geb. tussen 1 sept. en 15 nov. 1957, gekalfd ih 1960 (goede rubriek met uniformi teit): la. A. Weerts, Vredepeel; lb. .J. Peters, Vredepeel; lc. P. van Meyel, Deurneseweg; ld. H. Steeghs, Oirlo. Rubr. 27. Melkvaarzen geb. tusen 15 nov. '57 en 1 jan. '58, gekalfd in 1960 (gewone klasse, zonder uitblin kers): la. G. KQnen, Geijsteren; lb. Kind. Zeegers, Blitterswijck. Rubr. 28. Melkvaarzen geb. na 1 jan. '58, gekalfd in I960 (goede klasse met typische kopnummers): la. H. van Ass, Ysselsteyn; lb. Jos. Claes sens, Servatiusweg. Rubr. 29. Vaarzen geb. voor 1 jan. '58 (goede rubriek vaarzen, zonder uitblinkers): la. H. van Lipzig, Laagheidseweg; la. H. van Lipzig, Smakt; le. Kind. Jenniskens, Bruks- ke; If. W. van Rens, Heide. Rubr. 30. Vaarzen geb. tussen 1 jan. en 18 febr. '58 (matig soortige rubriek vaarzen), met fraaie kop nummers): la. W. Janssen, Oostrum; lb. J. vd. Winkel, Smakt; lc. L. Arts, Merselo; ld. J. vd. Winkel, Smakt. Rubr. 31. Vaarzen geb. tussen 18 feb. en 8 maart 1958 (gewone ru briek, goede kopgroep): la. L. van Osch, Weverslo; lb. J. Rutten, Wanssum; lc. G. Pouwels, Serva tiusweg. Rubr.- 32. Vaarzen geb. tussen 8 maart en 1 april 1958 (goede rubriek, met goede kopgroep): la. G. Pijpers, Blitterswijck; lb. G. Kusters, Wans sum; lc. L. van Osch, Weverslo; ld. M. Rühl, Wanssum. Rubr. 33. Vaarzen geb. tussen 1 april en 20 april 1958 (behoorlijke klasse met 2 typische kopnummers) la. W. Heidens, Leunen; lb. W. Gie len, Wanssum. Rubr. 34. Vaarzen geb. tussen 20 april en 8 mei 1958 (goede klasse soortige dieren, met minder goed ge vormde kruisen): la. C. Cuypers, Blitterswijck; lb. W. Philipsen, Ys selsteyn; lc. W. Gielen, Wanssum; ld. J. Friesen, Oirlo. Rubr. 35. Vaarzen geb. tussen 8 mei en 5 juni 1958 (goede klasse met prima kopnumers): la. P.J. Philip sen, Ysselsteyn; lb. J. Pubben, Vre depeel; lc. W. Gielen. Wanssum. Rubr. 36. Vaarzen geb. tussen 5 juni en 1 juli '58 (gewone rubriek vaarzen, sommige iets arm gespierd in bovenbouw): la. W. Janssen, Oos trum lb. P.H. van Dijck, Leunen; lc. W. Janssen, Oostrum; ld. W. Philipsen. Ysselsteyn. Rubr. 37. Vaarzen geb. tussen 1 juli en 1 sept. 1958 (vrij goede ru briek): la. Gebr. van Kempen, Heide; lb. J. vd. Winkel, Smakt; lc. G. KQnen, Geijsteren; ld. Jan Tax, Blitterswijck. Rubr. 38. Vaarzen geb. in sept. '58 (goede uniforme vaarzen): la. L. v. Osch. Weverslo; lb. H.B. Rutten, Wanssum; lc. H. Philipsen, Yssel steyn; ld. Gebr. van Kempen, Heide. Rubr. 39. Vaarzen geb. tussen 1 okt. en 15 okt. 1958 (voldoende, doch wat onregelmatige klasse): ia. P. Loenen, Leunen; lb. G. Wismans, Ysselsteyn; lc. M. Rühl, Wans sum; ld. G. Wismans, Ysselsteyn. Rubr. 40. Vaarzen geb. van 15 okt. tot 15 nov. 1958 (gewone klasse): la. H. Rutten, Wanssum; lb. Fr. Geurts Geijsttren; lc. M. Rühl, Wanssum. Rubr. 41. Vaarzen geb. tussen 15 nov. en 10 dec. 1958 (behoorlijke klasse, goed ontwikkelde pinken): la. W. Heidens, Leunen; lb. W. van Rens, Heide; lc. G. Künen Geijs teren. Rubr. 42. Vaarzen geb. na lo dec. 1958 (goede pinken met 2 goede kop nummers): la. J. v. Meyel, Deurne seweg 7; lb. J. vd. Winkel, Smakt; lc. J. vd. Winkel, Smakt; ld. Jos. v. Well, Laagheidseweg. Groepen van 3 stuks eigen gefokte volbloeden, klasse A: la J. Claes sens, Oostrum; lb. M. Jenniskens, Wanssum; lc. J. Geerets, Casten ray; lc. G. Geelen, Veulen. Klasse B: la. G. Rutten, Wans sum; lb. J. Rutten, Wanssum; lc. G. Peeters, Oirlo; ld. W. Reijnders, Castenray. Groepen 4 stuks eigen gefokte volbloeden van één fokker: la. Wed. E. Martens, KI. Oirlo; lb. W. Gielen, Wanssum; lc. Gebr. van Kempen, Heide. Groepen 5 stuks eigen gefokte vol bloeden van één fokker: la. L. van Osch, Heide; lb. J. vd. Winkel, Smakt; lc. P. Hendrikx Geijsteren. Fokverenigingsgroepen, 6 stuks: la. Wanssum; lb. Smakt. Fokverenigingsgroepen, 8 en 10 stuks: la. Oirlo-Castenray; lb. Ven- ray.Heide; lc. Ysselsteyn. opwekkend, verkwikkend. King pepermunt, een dagelijkse sti mulans wanneer uw lichaam vraagt om energie. U merkt het direct: na het gebruik van King pepermunt, voelt u zich fit. De natuurzuivere Perfecte organisatie op de INTERNATIONALE HIPPISCHE wedstrijden te Venray In het kader van de Limbrato- feesten werd zondag op het sport terrein van huize St. Servatius een internationaal concours hippique gehouden waarvoor veel belangstel ling bestond. Deelname was vanuit de lande lijke rijverenigingen van de LLTB, de NCB, de ABTB, de Federatie en van Duitse ruiters. De organisatie was perfect in orde. Jammer was het, dat de ruiter Geurts uit Velden een ongelukkige val maakte waardoor de ruiter met een gebroken schouder naar het ziekenhuis moest- worden overge bracht. In het springconcours klasse zwaar, reden 5 ruiters een foutloos parcours en na barrage was het J- Parren, Grathem, met het paard Hella in 55 sec. die als eerste ein digde, gevolgd door J. Heijman Bee- sel op het paard Halla in 62.4 sec. 3. G. van Enckevort Sevenum met Arthur in 63.4 sec. 4. mej. J. Stuart Bemel 8 fouten 65 sec. 5. K. Tim mermans Mulheim 12 fouten 57 sec. Bij de eenspannen tuigpaarden was de eer voor P.J. Geerts Wan- roy met Tilda. 2. P. Geenen Eind hoven met Waldi. 3. P. J. Geerts Wanroy met Julia. 4. F. de Haas Eindhoven met Jikko. 5. N. Sleyker- mans Maasniel met Tarrax. Tweespannen tuigpaarden: 1. Til da en Julia eig. P.J. Geerts Wanroy; 2. Waldo en Waldi eig. P. Geenen Eindhoven; 3. Costa en Rico eig. Alt. hof Zenderen. Speel uw spel. De laatste jaren is door de landelijke rijverenigingen'n nieuw ruiterspel ingevoerd waar voor de spelregels voor de bezoekers aantrekkelijk zijn. Door elke ruiter kan gedurende 60 sec. alle hindernissen in een door hem zelf te bepalen volgorde wor den gesprongen. Elke. hindernis is met een bepaald puntenaantal ge waarmerkt. Een omvergeworpen hindernis telt in de puntendeling niet mee. Iedere gewestelijke groep neemt met een equipe van 5 ruiters deel. Na spannende strijd werd de equipe van de LLTB met de ruiters G. van Enckevort Sevenum, J. Heij man Beesel, J. Voermans Leunen, H. Goertz Reuver en J- Parren Gra them met 2110 pnt. winnaar, gevolgd door de equipe van de ABTB met de ruiters L. Reijnen Bemmel, Mej. Stuart Bemmel, Groot-Kormelink Groenlo, Wensink Varsseveld en J. Hulst Varsseveld met 1980 pnt. De equipe bestaande uit de rui ters J. Hoogveld Didam, L. Gellinck Beuningen, B. Borchhuis Beuningen, P. Frieling Deurningen en J- Maat huis Geesteren, behaalde een derde plaats met 1680 pnt. Interessant was de demonstratie van het achttal van de landelijke rijvereniging de Peeldravers uit Ys selsteyn met de dressuurproeven en de individuele dressuur door Fr. de Weyer uit Ysselsteyn. Voor het publiek was het pony- rennen een ware openbaring. Eeuwige Lenie Het belang van de lastechniek in de metaalnijverheid in Noord-Limburg en Oost-Brabant heeft aanleiding gegeven, dat voor de eerste maal laswedstrijden konden worden ge houden in het Zuiden. Venray had de eer, dat deze in sa menwerking met het adviesbureau voor lastechniek, de Röntgentech- nische dienst en Willen en Smit transformatorenfabriek in een der ruime hallen van de N.V. Inalfa me- taalwarenfabriek kon worden ge houden bij gelegenheid van de Lim brato. Uit alle delen van het land kwa men de 60 deelnemers. De uitslag was als volgt: Beginners autogeen lassen: F.A. v. Gent Den Bosch (50 gulden); J. Jochmens, Roermond (25 gulden); J. van Sinten, Venray (15 gulden). Beginners elektrisch lassen: Voes- ten, Broekhuizenvorst (50 gulden); Hofman Blitterswijck (25 gulden); Hupperts, Gennep (15 gulden). Autogeen lassen, gevorderden: P. Breyer, Maastricht (50 gld.); G. Hen driks, Venray (25 gld.); G. van Sin ten, Venray (15 gld.) Elektrisch lassen, gevorderden: Spruitenberg, Nijmegen (50 gld.); Heezen, Horst (25 gld.; Bekkers, Op- loo (15 gld.) Autogeen snijbrander: G. Pouwels, Venrav (50 gld.); Philipsen, Venray (25 gld.) Elektrisch lassen afd. gediplo meerden: Hoex, Venray (50 gld); van Linden Langeboom (25 gld.) Deze laswedstrijden welke de hele dag in beslag namen stonden onder grote belangstelling vooral van de zijde van de werknemers. CEMENT OF KUNSTMEST De landbouwer beval zijn zoon de jonge preiplanten kunstmest te geven. De jongeman vond in de schuur de zak met het spul en hij toog te velde. Rond iedere plant legde hij een hoopje mest. Kunst mest. Deze week gingen vader en zoon de schuur opruimen en laten ze nu een zak cement missen. Bij de oude landbouwer begon diep in het ach terhoofd een rood lichtje aan en uit te floeperen. „Wat heb jij met die kunstmest gedaan?" vroeg hij aan zijn spruit. Deze kon niets anders aanwijzen dan de lege cementzak, die naar zijn mening juist die stoffen had bevat, die de prei tot wasdom zou brengen. Het cement was overgebleven van een kleine verbouwing maar 't bleek nog heel goed te werken want door de hevge regenval was er met de schoffel geen doorkomen meer aan en bleek 't prei-perceel ontaard te zijn in een klein stukje Siegfried- lijn. Naar we vernomen hebben, uit betrouwbare bron als steeds heeft de broer van de verdachte de op dracht gekregen het betonwerk naast de akker te storten. De prei doet het nog altijd uitstekend en nu rijst onmiddellijk de vraag bij ons of kunstmest wel noodzakelijk is. LID VAN DE SPAR Het gebeurde in een van de .mooiste dorpen van Midden-Lim burg. Een dorp waar het goed is om te kamperen en waar men heerlijk in de bossen kan sjouwen. De getuigen van Jehova waren hier zondag gearriveerd voor een grootscheepse propaganda en werf- aktie. Waaiervormig verspreidden zij zich over het dorp, bepakt en be laden met het onvermijdelijke pro pagandamateriaal van de Watch Tower Bible Society. Ze klopten ook aan een huis waar moeder de vrouw alleen thuis was. Op de vraag om lid te worden ant woordde het vrouwtje, dat ze geen besluit wenste te nemen zonder „de kèl" oftewel „de mens" er in te ken nen. De Getuige mocht terug komen. Laat, zeer laat op de middag klop te een afgesloofde profeet, die de hele middag tevergeefs het dorp had afgesjouwd met zijn drukwerk zon der ook maar een zieltje te winnen, weer aan dat huis. Op de vraag of ze met haar man over het belang rijke, voor hun verdere leven zo ge wichtige besluit had gesproken, zei het vrouwtje: „Ach nee, mijn man en ik hebben besloten om het toch maar niet te doen. Wij zijn nu al 20 jaar lid van de Spar en ze hebben ons er altijd goed bediend alles altijd en overal EEUWIGE LENTE HOCKEY-NIEUWS Zondag j.l. werd er weer volop gehockeyed; zowel de dames als de heren kregen nederlagen te slikken, maar beide elftallen hebben goed, de heren zelfs vrij goed spel laten zien. In het voortreffelijk georgani seerde damestournooi te Blerick moest Venray de meerdere erken nen in Deurne en Weert, 2-1, 2-0. Onze vier zeer jeugdige debutan ten hebben redelijk goed gespeeld; natuurlijk moet er qua techniek, PAROCHIEKERK VENRAY Priester vd. week: Kap. Heymans Zondag: 15e zondag na Pinksteren; 6.3o Hendrica Thuyls-Muysers; 7.30 Karei Sijbers en echtgen. en G. Brij en echtgen.; 8.30 Gertr. en Joha van Heyster; 9.3o hoogmis vd. parochie; 11 u. Joh. Jeuken en Joha Geurts; 7 uur lof. Maandag: 6.45 Alf. Sijbers en dochter Carolien; 7.30 M. Stevens- Min (pers. Ras); 7.30 P. Bouten-v. Megen; 8.15 J. Rousseau, W. Crom- mentuyn en dochter Maria lh; 8.15 H. Dommek. Dinsdag: 6.45 Deken Hanraets; 7.30 overl. ouders Schols-Leers; 8.15 Nicolaas Beckers echtgen., dochter en kleinkinderen lh; 8.15 G. v. Op bergen en Petra Theeuws; 9.30 pi. huw. Janssen-Pouwels. Woensdag: 6.45 Jan Odenhoven; 7.30 G. Ligthart; 7.30 zek. int.; 8.15 Gebr. Piet, Jozef en Martien Jans sen lh; 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag: 6-45 voor de meest verlaten zielen; 7.30 Fr. Vermaaten; 8.15 Paul Kuypers en echtgen. en Cath. Knippenberg lh; 8.15 Alf. Sij bers en dochter Carolien (buurt). Vrijdag: 6.45 W. Broers, echtgen. en zoon Piet; 7.30 zek. int. R; 8.15 El. M. en Fr. Roelofs, Jacob Michels en echtgen. 1 h; 8.15 Regina Hen- driks-Janssen. Zaterdag: 6.45 J. Hendriks-Dom- meck; 7.30 wed. Loonen; 8.15 Jan v. Waayenburg; biechtgelegenheid van 5.30-7.30; 7 u. lof. Morgen preek collecte voor de Universiteit. Maria-congregatie In tegenstelling met 't bericht van de vorige week is er morgen géén congregatie voor de jongeren. RECTORAAT PATERSKERK Priester vd. week: pater Urbanüs 15e zondag na Pinksteren: de H. Missen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15; de (2 in 1) kollekte voor kerk en Universiteit; 7 uur lof met overweging. Maandag: H. Januarius en Gezel len, martelaren. Dinsdag: H. Eustachius en Gezel len, martelaren; 7.30 lof t.e.v. St. Antonius. Woensdag: H. Matthaeus, apostel en evangelist. Donderdag: H. Thomas, bisschop en belijder; 7 u. gezinsmis. Vrijdag: quatertemperdag, vasten en onthoudingsdag; 7.30 lof. Zaterdag: H. Pacificus, belijder; van 3-8 u. gelegenheid tot biechten. De zangertjes van Sint Frans Ons jongenskoor heeft uiteraard - in de vakantie een flinke pauze genomen. Maar nu wil het weer vol élan gaan beginnen. Zondag treedt het op in de hoogmis, met de „Missa in honorem S. Jacobi". „De Kleine Apostel" voor alle schoolkinderen Met het nieuwe schooljaar begint ook de nieuwe jaargang van „De tactiek en spelregelkennis nog veel geleerd worden. Zondag is er nog een oefenwed strijd alvorens de competitie begint en wel een „uitwedstrijd" tegen Je rusalem, dat waarschijnlijk ook wel een sterk gewijzigd elftal zal heb ben. De heren speelden de wedstrijd, waar ze zich het hele jaar op ver heugd hebben: R.A.F. Laarbruch- Venray 3-2. De Engelsen waren dit jaar niet zo sterk als andere jaren (of waren wij zoveel sterker als an ders?) Van beide kanten werd er goed hockey getoond, de aanvallen met overleg opgezet en de bal snel naar een medespeler doorgegeven. De „pingelende" virtuozen schijnen gelukkig te verdwijnen! Door een onhoudbare goal ston den de technisch betere tegenstan ders geruime tijd met 1-0 voor. In de 2e helft blunderde de ver dediging, die anders geen steken liet vallen, 2 keer en even zovele malen was dit een doelpunt; na een mooie Venray-aanval over rechts werd door de binnen, de bal ineens op de stick genomen, mits op doel, is dit bijna altijd raak. Ook ditmaal. Even later werd vanuit een scher pe hoek de bal nogmaals hard in 't Engelse doel geslagen; gelukkig voor onze gastheren was het kort daarop tijd, want de gelijkmaker hing in de lucht. Het werd dus geen draw. Na de wedstrijd volgde een gezel lig samenzijn. Morgen komen de En gelsen naar Venray, We hopen dat veel toeschouwers naar de Leunse. weg zullen komen om de spelers aan te moedigen. Een revanche voor Venray zit er zeker in. Aanvang 2.45 uur. Toegang vrij. Als deze wedstrijd op hetzelfde peil staat als de wedstrijd in Laar- bruch is dit beslist een goede pro paganda voor het hockeyspel Venray. Dat er ook bij de jeugd belang stelling bestaat voor hockey, bleek uit de opkomst op de spelregel- en theorieavond, die in de toekomst nog vaker gehouden zal worden. HENGELSPORT De H.S.V. „de Roerdomp" te Ven ray, nam zondag j.l. deel aan het kring concours te Well, hierbij haal de deze vereniging de eerste corps- prijs een prachtige beker. Van de personele prijzen behaalde Jeu Hendriks de eerste prijs, M. Ja cobs de 7e prijs en J. Hendriks de 10e prijs. Van de junioren behaalde H. Hen driks de 4e prijs, voorwaar een mooi succes. Kleine Apostel". Dit mooie missie blaadje voor de kinderen kost slechts 75 cent voor het hele jaar. Ouders leert uw kinderen van jongs af aan liefde en medeleven voor de Missie. Geeft zo spoedig mo gelijk aan een van uw kinderen die de lagere school te Venray bezoeken, 75 cent mee. Uw kinderen krijgen dan 6 keer per jaar op school tel kens een nieuw boekje. Men kan zich ook opgeven bij de zelatrice, als de kinderen nog niet of niet meer naar de lagere school gaan. Pater Primald Mis-intenties Zondag: 6.30 Theodora Goumans- Clabbers; 7.45 Catharina Janssen- Clemens en zoon Martin; 9 u. Mar- tinus Hendriks, echtg. en overl. kin deren; 10.15 voor een overledene; 11.45 C. Achten-Moors, uit dank baarheid. Maandag: 6.15 J.W. Spreeuwen- berg en echtg.; 7 u. overl. fam. H. Verheij en-Hendriks; 7.45 Henricus van Hoof en echtg..; 8.30 Huberta Hendriks. Dinsdag: 6.15 t.e.v. S. Antonius; 7 u. Engelbert Emonds; 7.45 Mat- thijs Litjens en Johanna Willems; 8.30 overledene. Woensdag: 6.15 Fons Beerkens; 7 u. Maria Ambrosius en ouders; 7.45 Huberta Hendriks (D.O.); 8.30 voor overledene. Donderdag: 7 u. Gezinsmis; 7.45 Hubert ina Claessens-van Megen; 8.30 overledene. Vrijdag: 6.15 Hubertina Hendriks; 7 u. Jacobus Peeters; 7.45 t.e.v. St. Antonius; 8.30 overledene. Zaterdag: 7 u. Theodora Gou- mans-Clabbers; 7.45 overledene; 8.30 overl. Johann Ritter. PAROCHIE OIRLO Zondag: 15e zondag na Pinksteren, 3e zondag der maand; 6.30 eerste H. Mis; 7.30 kindermis; 8.30 2e H. Mis; 10 u. parochiehoogmis; 3 uur rozen krans en lof met bijz. gebeden t.e.v. O.L.Vrouw van Alt. Bijstand; le collecte voor de kerk; 2e coll. bis dom. Maandag: 7.30 zield. Jan Mathieu Jenniskens. Dinsdag: 7.30 maandstond Wilhel- mina Spreeuwenberg. Woensdag: 7.30 jaard. Martinus Philipsen. Donderdag: 7.30 stichting Herma- nus Reynen in leven pastoor dezer parochie. Vrijdag: 7.30 maandstond Marti nus Bomm. Zaterdag: 7.30 zieled. Anna Louisa Bos. Deze week zijn de quatertemper dagen, alleen vrijdag is vasten- en onthoudingsdag, daarom gebed voor priesterroepingen. Zaterdag biechten van 5-7 uur. PAROCHIE OOSTRUM 15e Zondag na Pinksteren: 7 uur parochiemis; 8.30 hoogmis, maand- dienst Bertha Hendriks; 10 u. zek. int.; 7 u. lof met preek en lichtpro cessie voor de leden v.d. Stille Om gang Dekenaat Venray. Maandag: 7.30 overl. fam. van Vugt-Winnubst. Dinsdag: 7.30 Gerard Verschuren, echtg. en kinderen. Woensdag: 7.30 Joh. Broekmans. Donderdag: 7.30 overl. fam. Mar- tens-Ripkens. Vrijdag: vastendag; 7.30 gez. maandienst Gerard Arts. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis Piet Reintjes; biechten van 3-4 uur voor de kinderen, 6.30-7.30 voor de gro ten; 7.30 Marialof. A.s. zondag preek en collecte voor het Kath. Hoger Onderwijs. PAROCHIE YSSELSTEYN 15e Zondag na Pinksteren: 6.30 lm v. Gerardus Janssen; 8.10 lm v. zek. int.; 9.15 kindermis; 10.15 hoog mis v. overl. fam. Janssen-Maessen; 2 u. lof; 2.30 congregatie v. meisjes. Maandag: 7.30 gez. H. Mis v. overl. fam. Baghus; z.a. lm v. Gerard Smeets en Anna Bekkers. Dinsdag: 7.30 lm uit dankb. v. fam. Willems-Lemmen; 9 u. gez. H. Mis v. levende en overl. leden vd. boerenleenbank. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis v. zek. int.; z.a. weekd. v. Maria vd. Hulst- Hilders. Donderdag: 7.30 maandd. v. Jo hanna v. Schijndel-Buets; z.a. lm v. overl. fam In 't Hulst. Vrijdag: 7.30 maandd. v. Huberti na Claesens-v. Megen; z.a. lm v. overl. fam. Verhoeven-Arts. Zaterdag: 7.30 lm v. Pastoor van Montfoort; z.a. lm v. overl. fam. v. Ass-Claessens; 7 u. lof; tot 8 uur gelegenheid om te biechten. PAROCHIE CASTENRAY 15e Zondag na Pinksteren: le coll. voor de Eerw. Zr. Margaretha gb. Henriettte Gooren te Swolgen; 7.30 vroegmis voor de parochie; 10 uur hoogmis voor de overl. fam. Philip- sen-Zanders; 3 u. lof en rozenhoedje. Maandag: 7.30 gez. H. Mis voor de overl. fam. vd. Pasch. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jaard. v. Wilhelmina Cox. Woensdag: feest vd. H. Mattheus, Apostel-Evangelist; 7.30 gez. jaard. voor Henricus Hermans en overl. familie. Donderdag: 7.30 gez. maanddienst v. Antoon Steeghs. Vrijdag: 7.30 gez. maandd. voor Joannes vd. Water. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw van A.B. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 6-7 u. ge legenheid tot biechten; 7 u. lof en rozenhoedje. A.s. woensdag, vrijdag en zaterdag zijn de quatertemperdagen, waar van alleen vrijdag geboden vasten- en onthoudingsdag is.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2