Grond-perikelen... Geestelijk artikel Overpeinzingen SPORT .©4 oliehaard ESSO PETROLEUM Instuif Venray U kunt niet alles weten Gezond hcïd en genezing voo\ de huid Vredeskerk-actie Zondagsdienst huisartsen Zaterdag 17 september 1960 No. 38 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS druk en uitgave van den munckhof n.v. venray WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN rareraf'KWARTAAL /P1.4I (buiten Venray 1.60) geotestraat 28 postbus 1 tel. 1512 giro 1506.5 Hoewel plan West nog in de raad moet komen om daar officieel te worden goedgekeurd, is men voor hands al bqzig van gemeentewege te proberen grond aan te kopen in deze streek. D.w.z., dat men overleg pleegt over grondprijzen en wat dies meer zij. Nu blijkt, dat een en ander niet zo heel prettig verloopt. Er zijn men den, waar men betrekkelijk vlug klaar is en waar in redelijk over leg men gauw genoeg tot overeen stemming komt, terwijl deze operatie bij anderen minder vlot en wat stroever verloopt, maar uiteindelijk toch goede resultaten oplevert. Er is een derde partij en dat aantal is groter dan men verwachtte met wie niets lukt. Die prijzen voor stukken grond vragen van 8 en 9 gulden per meter en voor kerstboompjes en asperges- velden vergoedingen vragen of ze er hun hele leven verder op willen rentenieren Gewoonlijk onder het motto: als men voor bosgrond zoveel wil be talen, als bij het zwembad en bij het industrieterrein, waarom dan niet voor mijn tuintje Bij deze grondaankopen kan men zich op verschillend standpunt stel len. De gemeente kan zeggen: iedere gulden, die ik daar winnen kan en de grond goedkoper krijg, zal uit eindelijk ten goede komen aan de toekomstige bouwers in deze streek, want de aankoopprijzen enz. wor den verdisconteerd in de uiteinde lijke kostprijs van de nieuwe bouw grond. De verkoper kan zeggen: doordat ik dit stuk grond ga missen, ga ik voor nu en in de toekomst ernstige verliezen lijden. Ik had aan dat tuintje een behoor lijke vrije.tijds-besteding, die ook nog winst opleverde in de vorm van alle mogelijke groente en fruit, die ik in de toekomst allemaal in de winkel moet gaan halen. Ik verlies er ook kostbare grond, waarvoor ik waardeloze guldens terug krijg. De geschiedenis van de laatste 10 jaren heeft wel bewezen, dat de genen, die reeds vroeger grond kwijt zijn geworden over het algemeen „bekaaid" er af zijn gekomen, in die zin, dat de afgelopen 10 jaren de grondprijzen heel wat gestegen zijn En geen redelijk mens, die tegen deze standpunten ook iets kan in brengen. Maar toch is de grond no dig en toch zal mag redelijk over leg niet slagen een onteigenings procedure worden ingezet, die voor de gemeente bovendien al het voor deel heeft, dat ze in afwachting van de uiteindelijke rechterlijke beslis sing toch de grond al kan gaan ge bruiken Maar prettig is dit niet en geen zinnig mens. die zulk een procer dure graag gaat beginnen. Men zal aan beide kanten water bij de wijn moeten doen. De gemeente zal niet star vast moeten houden aan haar standpunt en niet het onderste uit de kan wil len hebben en de gedwongen ver koper zal moeten begrijpen, dat 8-9 gulden voor grond, die nu en misschien in de toekomst geen bouwgrond is of wordt wel wat te veel van het goede is.. Men zal elkander in redelijk over leg moeten zien te krijgen, waarbij terecht mag worden aangetekend, dat de belachelijke bedragen van 10 jaren geleden nu ook definitief voor bij moeten zijn. Het is o.i. onnodig, dat enkelen offers moeten brengen ten be hoeve van een hele gemeenschap, zoals in het verleden dikwijls het geval is geweest. Van de andere kant zal men dienen te begrijpen, dat ieder geval anders ligt en dat zelfs de schattingen van 10 ter zake deskundige taxateurs nog dikwijls vrij grote verschillen te zien geven. Dat maakt de zaak ook juist zo moeilijk. Men kan geen bepaald be drag vaststellen voor een hele streek. Ieder stuk ligt anders, heeft een andere waarde, waarbij dik wijls nog factoren komen, die zelfs met geld nooit te betalen zijn. Daar om kan men zo moeilijk onderlinge vergelijkingen maken en kan men zeker deze aankoop niet vergelijken met die voor het industrie- of re creatieterrein. Afgezien van de vraag of het daarvoor gevraagde hoog of te veel was, vast staat, dat in dit geval geen bestemming aan deze terreinen zijn gegeven en dat onteigening dus moeilijkheden met zich brengt. Op de tweede plaats kan niet ont kend worden dat bosgrond op dit moment meer „uit" doet dan nor male cultuurgrond, hoe vreemd dit dan ook klinken moge. De harde praktijk bewijst dit dagelijks. Trouwens en dat is dan onze derde opmerking de raad heeft ook deze prijs-aanvrage niet geaccep teerd. Ze vond deze prijs te hoog. Daar verandert het feit niets aan, dat deze week in comité-generaal nogmaals op deze bos-aankopen teruggekomen is en dat men in een onder-onsje geprobeerd heeft de harde kanten af te slijpen. Wat de resultaten hiervan geweest zijn weten we niet, we vinden het alleen een tikkeltje vreemd, dat hierover nu ineens een comité- generaal moest worden gehouden. Wat men voor de een niet doet, moet men ook voor de ander niet doen en het vraagstuk van de grondprijzen is zo al netelig ge noeg zonder onder-onsjes, die al leen maar kwade vermoedens doen ontstaan.... Een ding staat vast. Er is zowel in West. als bij het industrieterrein en voor het recreatiegebied grond no dig. Bitter hard nodig voor onze wo ningbouw, voor onze industrialisa tie, voor onze vrije tijdsbesteding. Punten, die allemaal van eminent belang zijn voor onze gemeenschap. Daartoe worden offers gevraagd, zowel van de enkeling, die de gron den missen moet als van de gemeen schap, die zedelijk verplicht is, die prijs te betalen, die de grond waard is. Uit te maken wat die waard is, vereist beheersing van alle partijen. Eist ook, van de gemeente, dat ze open kaart speelt IN TIJDEN VAN SPANNING HEBBEN WIJ EEN BESCHERMER Khroetsjev is met 300 man scheep gegaan naar New York. Natuurlijk om herrie te maken. Men zal er zich bij neer moeten leggen, wanneer in de komende maanden de spanningen in de we reld mochten toenemen, wanneer de drieiging van een oorlog zich zou laten voelen. Dit behoort tot het lij den, dat de mens op de aarde heeft door te maken, naast tegenslagen en mislukkingen, naast het lijden in de particuliere sfeer van gezin en arbeidsmilieu. Zo lijkt het mij al vele eeuwen te zijn gegaan in de wereld, zo moet het zelfs duizenden jaren geleden in de tijden van de oermensen zijn ge gaan. Zo gaat het andere mensen en vol keren, die nauwelijks aan het primi tieve stadium ontgroeid zijn, zoals de zwarten in Congo. Mij dunkt die maken op dit ogenblik ook een hel door. In deze werkelijkheid van het leven, in dit feit van het werelds bestaan, dat nog vele eeuwen zal duren, totdat misschien eenmaal de wereld uiteen zal vallen of door een catastrofe zal ten onder gaan, in deze ietwat sombere en hardhandige wereld staat de Kerk met de andere, bovenaardse werkelijkheid die wij de gemeenschap der heiligen noe men. Het is voor ons katholieken zo bij zonder troostvol, zo bemoedigend, dat wij dit beroep op Christus in de huidige troebelen kunnen doen. En als wij daarbij weten, dat wij niet in het wilde weg roepen, maar ons richten tot een Broeder in de hemel. De menselijke noden, vooral in tijden van spanningen, het meest in tijden van oorlog of dreigende oor log kunnen bijzonder benauwend zijn. Men zou er als mens, als alleen staand mens, onder door kunnen gaan. En inderdaad zien wij ook, hoe vele mensen eraan ten onder gaan, omdat ze er niet tegen op kunnen. Niet zo is het voor ons, katholie ken, die steeds opnieuw ons rond het Maal van de Heer scharen. Wij blijven in vertrouwen tot Hem roe. pen, dat Hij onze Beschermer zal zijn. En hij zal het zijn, dat heeft Hij beloofd. En trouw is Hij in Zijn be loften. Nu behoeven wij er niet op te re kenen, dat wij daardoor de kwellin gen van deze tijd zullen ontlopen. Dat weten we maar al te goed. God wil ons beproeven. Maar wel zullen wij niet alleen staan. God zal bij ons zijn,tastbaar vaak, omdat Hij inder daad onze beschermer is en zich ook als zodanig tegenover ons zal ge dragen. Het is goed dat te onthouden ook als dagen van spanning de rust van ons bestaan in versterkte mate zul len aantasten. kan dat WEL? Bent u ook verenigingsmoe? Ik bedoel, bent u ook zo moe van 't moedeloos bezoeken van die ver enigingen met louter papieren leden en moe van het vergaderen zonder voldoende opkomst? Het vergaderseizoen begint weer en dan bekruipt uw verslaggever dat vervelende gevoel, dat je voor niets naar vergaderingen gaat, waar op niemand komt. Dat je eigenlijk wel kunt uitscheiden met veel ver gaderingen omdat zeker de halve en vaak de hele aanhang het bestuur in hun hemd laat staan. Het bestuur maakt avonden vrij, bereidt een verhandeling voor, re peteert toespraken, de secretaris schrijft zijn notulen in het net en tobt dagen en nachten lang over z'n jaarverslag. De penningmeester sluit de boe ken af, rekent weken lang over de verlies- en winstrekening, cijfert zich blauw aan een passende be groting. En als ze ter jaarvergade ring verschijnen, zitten ze moeder ziel alleen achter de groene tafel. De leden zijn er eenvoudig niet. En dan is er ondanks alle vrien delijke uitnodigingen, ondanks de dringende convocaties met de be langrijke agendapunten, nog niet één die de moeite neemt ons te vertel len waarom hij verstek moet laten gaan Zijn ze in het dagelijks leven ook zo onbeleefd om alle uitnodigingen voor visites, partijtjes en verjaar dagfeestjes, maar naast zich neer te leggen en zonder enig berichtje weg te blijven alsof de hele zaak hen niet aangaat? Laten ze de buren, vrienden, fa milie en kennissen ook voor Piet Snzitten met de koffie en de ge bakjes. OverdrevenMisschien voor uw vereniging wel, maar voor de driehonderd twee en negentig an deren niet.... En dat is wel heel troosteloos. GRENSVERKEER Er is een brug in Well. Een brug, die op de eerste plaats onze verde diging dient door een verbinding te scheppen tussen het vliegveld in de Peel en Laarbruch. Maar die daar naast ook het gewone publiek dient. En bovendien een vlottere verbin ding met Duitsland schept. Nu realiseren we ons te weinig, welk een geweldig achterland ach ter die brug ligt En met name van welk een grote betekenis het grensverkeer is, waar van door onze gemeente nog te wei nig wordt geprofiteerd, ondanks po gingen van Venray Vooruit, om te dien aanzien reclame te maken. Men werd weer eens op de nuch tere feiten gedrukt door het jaarver slag van de Limburgse V.V.V., waarin ook een overzicht geplaatst is van de grensoverschrijdingen in 1959. Daaruit blijkt, dat in Sieben- gewald in dat jaar 1.042.000 mensen de grens zijn gepasseerd. Aan de Wellse hut waren het niet helemaal een miljoen maar toch nog altijd 922.000. Wilt u nog meer cijfers. In Siebengewald kwamen 5000 bussen de grens over, 167.000 per sonen-auto's, 52.000 motorrijwielen en 7000 vrachtauto's. Bij de Wellse Hut kwamen er 191.000 auto's voorbij, 34.000 auto's en 1000 vrachtwagens. Het zal aan ons zelf liggen of er hiervan meer dan in het verleden de brug over rijden en naar Venray komen. Het lijkt ons zeker de moeite waard. HERFST Jaargetijden storen zich niet aan een kalender. Wij hebben wel ge steld, dat de lente op 21 maart, de zomer op 21 juni, de herfst op 21 september en de winter 21 decem ber begint, maar de natuur gaat haar eigen gang. Onafhankelijk van de datum proeft men ineens in de lucht, dat er iets veranderd is. Was 't de ene dag nog zomer de an dere dag is er dat onbepaalde, dat ons duidelijk maakt, dat de zomer af scheid aan het nemen is. Is het een vallend blad? Is het de nevel, tussen de bomen? Is het dat lichtelijk kille,, dat ons des ochtends even doet huiveren? Wij weten het niet, want ook 's zo mers valt er wel eens een blad van een boom. Midden juli zitten wij wel eens huiverend te wensen, dat de haard eigenlijk beter aan kon zijn, en mid den in de zomer kennen wij even goed nevel. Het is met de natuur rond ons net zoals bij de mensen. Wanneer zijn we nog in de jeugd, wanneer zijn we volwassen en rijp, wanneer gaan wij de slijtage.slag in? Wij weten het niet, wij constateren alleen. De herfst heeft iels weemoedigs. Als zodanig hebben de romantische dichters dit onderwerp al tot het oneindige uitgepuurd, zodat er voor ons realisten, zoals we ons gaarne noemen weinig originele roman tiek uit te halen is. Toch nemen wij maar node afscheid van de zomer. Wij ondergaan de herfst als een ver lies aan warmte, leven, schoonheid, kracht. De uitbundige bloei van de zomer, de warmte van de zon, de bruinge brande benen van kinderen in het spel. Dat alles appelleert ergens aan ons verlangen naar schoonheid, naar oneindigheid. De herfst kent vlammende kleu ren, maar deze kleuren zijn de vlag, over de lijkkist. De herfst herinnert ons aan de oneindigheid van het leven op aarde. De vruchten, die wij van de bomen plukken, de aard appelen, die wij rooien; zij zijn het einde van het leven. Zij houden wel de belofte in van nieuw leven, maar dat is nog te ver weg. In de herfst voelen wij het af scheid. De mens neemt niet graag afscheid van het leven. De dood is voor ons straf. De herfst zegt ons nadrukkelijk, dat het einde nadert, dat ook ons leven een einde zal heb- CURSUS VOOR 18-JARIGEN Dinsdag 20 sept. a.s. begint dit jaar de cursus voor 18- jarigen. Deze cursus omvat 20 'essen en wordt iedere dins dagavond gegeven in de Mulo- school. De lessen beginnen om 8 uur. De jongens en meisjes, die hiervoor in aanmerking komen, hebben (voorzover ze bekend waren) een persoon lijke oproep ontvangen. Moch ten er jongelui zijn, die, door wat voor oorzaak ook, geen oproep hebben gehad, dan zijn ze evengoed van harte wel kom. Zo men niet aan de cursus kan deelnemen die reden moet dan natuurlijk zeer ern stig zijn wordt men ver zocht, vriendelijk, doch zeer dringend hiervan melding te doen. Dat kan door aan de oproep gehechte kaart terug te zen den of door een persoonlijke afmelding. Dit is noodzake lijk voor de indeling der cur sussen en men wordt dus dringend gevraagd hiervan melding te maken De cursus voor 18-jarigen, die op uitdrukkelijke wens van de bisschop in iedere parochie moet worden gehouden, is zeer voornaam en zeer leerzaam voor onze jonge mensen. Behalve een priester, die de, godsdienstlessen geeft, worden ook lessen gegeven door een arts, door een huisvrouw en een sociale werker. De parochiegeestelijkheid vertrouwt, dat allen, die voor deze cursus in aanmerking komen, niet dan om zwaar wichtige redenen, zullen weg blijven. De kosten bedragen 2,50 per leerling. S.V.V.-N1EUWS Programma voor a.s. zondag 18 sept. Het le elftal gaat op bezoek bij Blerick met de vaste voornemens bezield, dat de daverende overwin ning op IVO geen toevallige uit schieter is geweest. Afgaande op de resultaten tegen deze ploeg in de vorige competitie behaald, mogen we varwachten, dat het niet mee zal vallen om de Blerick-achtér- hoede uit haar verband te spelen en zullen de doelpunten zuur geplukt moeten worden. Kans op sukses is zeker aanwezig doch vóór alles zullen dan de lessen van de trainer in praktijk moeten worden gebracht. Het 2e elftal begint de competitie met een thuiswedstrijd tegen WV 3. Onze reserves zullen zich tegen deze tegenstanders zeker van hun beste zijde laten zien, want de nederlagen van 't vorig seizoen uit en thuis werd van VVV 3 verloren moeten worden uitgewist. Door het instellen van een reserve le klas heeft deze afdeling ontegen zeggelijk aan kracht ingeboet. Aan onze spelers de beurt om te laten zien, dat ook zij het hogerop willen gaan zoeken. In afwijking van de normale aanvangstijd zal deze wed strijd om 2 uur beginnen. Het 3e elftal laat de competitie nog even voor wat het is en gaat eerst nog de op 4 sept. reeds vast gestelde doch door het verstek laten gaan van de scheidsrechter, esso)-^j voor de haardolie met het hoogste rendement méér warmte ss minder roet (€ss0 zuinig K. A. VAN ELSEN, PETROLEUMHANDEL PRINS HENDRIKSTRAAT 18, VENRAY - TEL. 04780-1834 ben. De herfst is de waarschuwing, dat de dood de winter voor de deur staat. Daarom is er weemoed in de mens, wanneer hij nevels de aarde ziet be dekken, wanneer hij de felle kleu ren ziet, waarmee de bladeren hun leven beëindigen, wanneer de kille regen neergutst en uit de vochtige bosgrond de paddestoelen opschie ten voor hun kortstondig bestaan. niet gespeelde bekerwedstrijd af werken in Ysselsteyn. We zijn erg benieuwd naar de uitslag, aan span ning zal het zeker niet ontbreken. Het 4e elftal is eveneens nog vrij van competitie. Getracht wordt hiervoor 'n oefenwedstrijd te vinden. Het 5e elftal zet de competitie in met een uitwedstrijd tegen Merselo 2. Het moet al heel raar lopen als dit voor onze knapen geen puntenwinst oplevert. INTERNATIONALE MOTO-CROSS TE ST ANTHONIS Als een lopend vuurtje heeft het nieuws zich door ons land verspreid „op 2 oktober alsnog dit jaar een in ternationale Moto-cross te St. An- thonis met een internationale be zetting die niemand op dit tijdstip had durven verwachten. De duizenden fans van deze zo fascinerende sport zullen nog een maal kunnen genieten van een mo tor-sportmiddag, waarop de beste rijders van de wereld zullen uitma ken wie aan het slot van dit sei zoen 1960 de sterkste zal zijn. Een overwinning te St. Anthonis, waar steeds duizenden toeschouwers in spanning de verrichtingen van de coureurs gadeslaan, betekent nog altijd iets bijzonders, ook voor de beste rijders van de wereld. Daar de tijd van voorbereiding i.v.m. de onderhandeling tussen de KNMV en de organisatoren kort ge worden is, wordt er met man en macht gewerkt in St. Anthonis. Men kent echter door de jaren lange ervaring het klappen van de zweep en men kan er van overtuigd zijn, dat zoals gewoonlijk alles tot in de puntjes zal zijn geregeld. De internationalen zullen natuur lijk het hoofdprogramma vormen en daar de dagen op 2 okt. reeds sterk aan het korten zijn, wordt er naar gestreefd een vlot verloop van de wedstrijd te kunnen verzekeren. Eén sportman, die op het pro gramma van St. Anthonis een vaste plaats had verworven zal jammer- genoeg ontbreken! Het is de pu^- wereldkampioen René Baeten die in de loop van dit seizoen zo jammer lijk om het leven kwam. Velen zullen echter weten dat de jongere broer van wijlen René n.l. Walter Baeten dit jaar van Senior is opgeklommen tot de top van de Belgische internationalen en het is deze Walter Baeten die de plaats te St. Anthonis komt innemen van zijn broer. Wij geloven niet, dat het nodig is U op te wekken 2 okt. te reserveren voor een bezoek aan St. Anthonis. De reputatie van S.M.C. en de hoge schoolrijders uit zes landen staan borg voor een uitzonderlijk span nend slot van het motorsport-sei zoen 1960. Zoals reeds aangekondigd begint ons nieuw Instuifseizoen weer, wat inhoudt, dat we weer samen een jaar lang dans- en ontspannings avonden zullen houden, om de 2 weken. Onze eerste avond valt op zater dag 17 september in het gezellige Prinsenhof. Als speciale attraktie hebben we voor deze avond het ons allen be kend orkest de Swaja's uitgenodigd. Het lidmaatschap voor dit jaar bedraagt 2,50. De entree wordt we gens de hoge kosten verhoogd tot 0,75 per avond; deze eerste avond is echter gratis toegankelijk. Nieuwe leden, welke minimaal 17 jaar moeten zijn, kunnen zich in de zaal opgeven. We wensen u allen een prettig In. stuif seizoen met veel plezier! Berg uw zomerkleren schóón op. De „zomer" gaat ons verlaten en het wordt tijd uw winterkleren te voorschijn te halen en de zomer- garderobe op te bergen. Wat u zelf kunt doen, moet u eerst was. sen en anders deskundig laten stomen. Doet u dat niet, dan tast het vuil in de stof de vezel aan en vergroot de slijtage. Ook komen er dan eerder motten op af. Nu 't tijd voor wollen dekens wordt en u wilt ze niet laten stomen, kunt u ze zelf wassen in een niet te warm sop met een goede zeep soort. Een glas geest van salmiak opgelost in dit water doet won deren. De dekens licht uitwringen (uitdrukken is beter) en in de wind te drogen hangen. Nappa handschoenen kunnen we schoonmaken door ze aan te trek ken en goed te wassen met zeep, die we eerst in hete melk opgelost hebben en waar we een paar druppels geest van salmiak en het geel van een ei bij hebben gedaan. Dan buiten laten drogen, maar niet in de zon. De R in de maand. Het is nu de hoogste tijd weer te beginnen met het toedienen van levertraan aan uw kinderen. Gaat ze er niet ge makkelijk in, vraag dan uw dro gist smakeloze, of de naar vruch ten smakende soorten Bent u dooc een bij of wesp gesto ken, haal dan direct de angel er uit en besmeer de prik met natte soda of met vochtige suiker. De bult zal dan slinken. Het is aan te bevelen ligistrumhagen voor de winter nog eens te knip pen. September is daarvoor een goede tijd. Voeg een paar druppels melk toe aan de schoensmeer en uw voch tige schoenen zullen weer spoedig glimmen. Als u glazen stoppen invet met wat olie, zullen ze in het vervolg niet meer zo vast gaan zitten. VANMIDDAG ORGANISEERT HET COMITÉ VAN DE VREDESKERK WEER EEN PAPIER-, IJZER- EN LOMPENACTIE. PASTOOR GEERITS ZAL DEZE ACTIE ZELF IN EEN VAN DE OP HAALWAGENS VOLGEN. DE ACTIE BEGINT OM 2 UUR. VOOR EEN VLUG VERLOOP VAN DEZE ACTIE VERZOEKT HET CO MITÉ OM ALLES AAN DE DEUR TE ZETTEN EN ZOVEEL MOGE LIJK IN DOZEN. JULIANASINGEL41 'teUf. 1061 (K4780) NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de practijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 1393 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. Zondagsdienst Groene Kruis: Zr. M. JANS Overloon Tel. K 4788—262 TWEE DIAMANTEN KLOOSTER JUBILARISSEN Pater Gelasius Wismans en Pater Theodardus Emonts Op 20 september zullen twee Ven- rayse Paters het feit herdenken, dat zij 60 jaar geleden de Franciskaanse pij ontvingen. Het is Pater Gelasius Wismans, die na een arbied van 32 jaar in China, vandaar is moeten terug keren en zijn tijd in gebed en vroom overweging doorbrengt in het kloos ter te Venray. En de andere is Pater Theodardus Emonts die na 40 jaar ononderbroken werkzaamheid in Brazilië, nu nog een volledige dagtaak heeft (31 les sen in de week) aan het klein Se minarie van de Paters Franciskanen te Taquaris „Pro grande do Sul" in Brazilië" BALLET Aan de balletstudio van Gerty Klaassen te Venlo, die ook in Ven ray lessen geeft, is een nieuwe leer kracht verbonden en wel de bekende spaanse danser en leraar Juan An tonio, die aan de gevorderde leer lingen ook spaanse lessen zal geven. Gerty Klaaassen heeft te Krefeld in Duitsland, de Sommertanz Aka- demie voor balletleraressen en dan seressen bijgewoond, waar o.a. de grote Russische dansers en lerares sen les gaven. Ze heeft veel nieuwe indrukken opgedaan op balletgebied. Aan haar school te Venlo zal zij thans ook leerlingen opleiden voor de staatsexamens der danskunst. FANCY-FAIR TE YSSELSTEYN Op zaterdag 1, zondag 2 en maan dag 3 oktober, houdt de voetbal vereniging in het Gemeenschapshuis een grote fancy-fair, met het doel om de schulden af te lossen. Aan deze fancy-fair is een loterij ver bonden met als hoofdprijs een Lour- des-reis en verder nog waardevolle prijzen. De uitloting is op maandag 3 oktober.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1