Kerkelijke Diee ELKE DAG SPORT INSTUIF" MUX ESSO PETROLEUM Overpeinzingen BLOEMEN Kleermakers-congres in Venray Carillon Duits kerkhof gezet, waarbij de probleemstelling hetzelfde was als in voorgaande on derzoekingen. Nagegaan werd nl. hoe het stond met de verschillen in arbeidsproduktiviteit op de grote en de kleine bedrijven en welke ont wikkeling er in dit opzicht te con stateren viel. Daarbij is grote aan dacht besteed aan de arbeidsbezet- ting en het produktieplan. De re sultaten van dit onderzoek zullen in een volgend artikel worden be sproken. (B.W.) M. ARTS Afgelopen week-einde zijn meer dan 150 kleermakers en hun dames de gast geweest in Venray, waar het tweedaags congres van de R.K. Kleermakersbond St. Martinus o.m. in de zalen van Prinsenhof werd ge houden. Zondags werd een bezoek ge bracht aan de laatste opvoering van de Passiespelen, terwijl hier in de avonduren een bal was georgani seerd. Maandag werd de gehele dag be steed met vergaderen, met tussen door een officiële ontvangst op bet Gemeentehuis, waar burgemeester Janssen met wethouders de kleermakers hartelijk verwelkomde en hen iets vertelde van de jongste geschiedenis van Venray. De dames brachten op die dag een bezoek aan het Oorlogsmuseum in Overloon en de Limbrato-tentoon- stelling. In de namiddag was er dan een openbare slotvergadering, waarop o.m. aanwezig waren Deken Loonen, Pastoor Geerits, drs. Nooteboom van de Kath. Middenstand, de heer Fr. Janssen voorzitter van de Venrayse middenstand en andere gasten. In een uitvoerig betoog lichtte de pas herkozen bondsvoorzitter B Poelman de deputaties van de 40 Nederlandse afdelingen zijn visie op de toekomst van de maat-kleerma- kerij in Nederland toe. Z.i. werd het meer en meer nood zakelijk, dat de kleermakers hun z.g. gesloten huizen verlaten, moderne winkels betrekken en hun zaken ambachtelijk-detail drijven. Daar toe is ook in het Bedrijfschap een aparte sectie detail in het leven ge roepen, dat deze zaken zal propa geren. Ook deelde hij mede, dat een ge zamenlijk nieuw uit te geven bonds blad aan deze zaken meer dan ooit aandacht zal schenken. Ook bij de kleermakers is het probleem der op volging urgent. Men heeft de jongeren echter bij. een weten te krijgen in een nog nieuw op te richten organisatie, die natuurlijk met de ouderen zullen sa menwerken om ook in deze moeilijke materie behoorlijke richtlijnen te krijgen. Voorzitter Poelman was voor het overige tevreden met de stand van zaken en zag het confectie-bedrijf geenszins als een concurrent Op deze vergadering waarin ook de heer Naus uit Helden als hoofd bestuurslid werd herkozen, werden o.m. de Venrayse kleermakers Lich- teveld en A. Jeuken gehuldigd i.v.m. hun 25-jarig lidmaatschap. Zij ont vingen de zilveren ere-medaille. De heer Jongma van de inkoop combinatie Homobonus, hield een inleiding tpver de nieuwe vorm van het maatkledingbedrijf, dat vanuit de sombere werkplaatsen nu moet komen in moderne winkels. Het regende.... Het regende zoals het al dagen lang spetterde en druppelde en de hemel zag grijs of het nooit geen zomer zou wor den. Grauw lag daar de doden akker, die men het Duitse kerk hof van Ysselsteyn noemt en men kon het einde van de kruizen niet zien in de regenvlagen. Toen het zondag even droog werd spoedden de honderden mensen die wat koud en kleumig geschuild hadden zich naar het kruis in het midden. Er waren autoriteiten bij als de Duitse consul Dr. Buddenberg uit Maastricht, kapitein Timmermans, burgemeester Janssen, vertegen woordigers van de Volksbund Deut sche Kriegsgraberfürsorge, maar er waren ook honderden ouders van gesneuvelden, die rusten in deze peelgrond Ze werden toegesproken door een protestants en een katholiek gees telijke, die wezen op het zinloze van de voorbije oorlog, die van duizen den jongeren zo'n zwaar offer had den gevraagd. Zij spraken over opstanding en samenwerking, over verbroedering en naastenliefde rond het witte kruis, dat dit dodenveld beheerst. Er wer den kransen gelegd aan de voet, groeten uit een verre Heimat, die deze 31.000 gevallenen niet meer te rugzien. De vertegenwoordiger van de Volksbund dankte de Duitse rege ring voor haar medewerking. En de Duitse consul zeide diepbe wogen te zijn door deze plechtigheid, die eens te meer liet zien dat het oude is vergeven en die dank zei voor de rust die men de Duitse do den schenkt. Hij was dankbaar voor het vele wat de Nederlanders voor de Duitse doden hebben gedaan en prees het initiatief, dat de tot standkoming van dit carillon heeft mogelijk ge maakt. Dank bracht hy vooral aan die Berlynse moeder, Frau Zitzewitz, die in een jaar tyd de vele bezoe kers telkens opnieuw had ge vraagd hun offer te willen geven voor de tot standkoming van dit klokkenspel. Dank bracht aan al degenen, die hieraan hebben meegewerkt, niet het minst aan de Nederlandse re gering, die welwillend toestemming gaf tot deze actie, verder aan kapi tein Timmermans en zijn mannen en allen, die telkens opnieuw de duitse bezoekers helpen. Hij hoopte dat dit klokkenspel het symbool mocht zijn van een betere toekomst, zoals het voor de doden de herinnering opriep aan het vader land. Het koor van het Missiehuis van de Paters van het Goddelijk woord uit Steyl, zong enkele toepasselijke liederen, waarna als besluit Mevr. Louwe op het carillon speelde: Ich hatt' ein Kamerade Dan werd het stil en overal trok ken door de weer vallende regen de families naar het graf van hun dier baren. En de klokken zongen dan weer een lied van de Heimat zijn er momenten waarop uw lichaam behoefte heeft aan een extra dosis energie. De opwekkende en ver kwikkende eigenschappen van King pepermunt vol doen aan die behoefte: u voelt u weet' fit en fris. S.V.V.-NIEUWS Menig trouwe SVV-spporter zag met gemengde gevoelens de eerste competitiewedstrijd van het le elftal tegemoet. De voorafgaande oefenwedstrijden hadden weinig indrukwekkends te zien gegeven en door allerlei bles sures etc. was een compleet en door- traind elftal nog niet binnen de lij nen kunnen verschijnen. Indachtig de vroegere wedstrijden tegen IVO in Velden in de 3e klas periode verwachtte men algemeen op zeer zware tegenstand te zullen stuiten. Aanvankelijk schenen deze ver wachtingen ingelost te worden. IVO startte moedig en wist geruime tijd het spel verdeeld te houden. Na 8 min. nam Venray de leiding toen vd. Vorst met een beheerste kopbal uit een mooie voorzet van de naar rechts gezwenkte M. Lucassen, de Velden-doelman passeerde. Lang duurde deze voorsprong niet want 5 min. later was de gelijkma ker een feit. De IVO-midvoor profi teerde van de hem gegeven vrijheid en met een hard schot was Dericks kansloos verslagen. Het duurde tot in de 41e min. vooraleer Vennekens op fraaie wijze Venray de leiding hergaf. Listig kopte hij de bal over zijn tegenstan der, sprintte deze voorbij en schoot onhoudbaar in. In de laatste minuut van de eerste helft bracht Koonings de voorsprong op 3-1. Coppus wist zich vrij te spelen en uit de daarop volgende voorzet kopte Koonings raak. Direct na de rust liep IVO de ach terstand in tot 3-2 door een vrije trap van grote afstand, die door een Velden-speler even geroerd werd, juist voldoende om Philipsen wel ke gereedstond om de aankomende bal weg te koppen te verslaan, waarna voor de keeper geen ver weer meer mogelijk was. Een kwartier later ondernam Coppus een rush op het IVO-doel en schoot schuin voor het Velden-doel staande, het 4e Venray-doelpunt in de touwen. Hierna was de IVO- tegenstand grotendeels teniet ge daan. Na 5 min. kopte Koonings uit een voorzet van Lucassen no. 5 tus sen de palen. Onze ploeg bleef doorgaan, on danks het tengevolge van de zware regenval tijdens de rust zeer moei lijk bespeelbare veld en de spek gladde bal, werd menige goede aan val opgezet. Na een hard schot van Coppus welk afstuitte op de doelman was het Vennekens, welke zijn hoofd er tegenaan zette en de stand op 2-6 bracht. Kort voor het einde benutte Vennekens een voorzet van Koo nings waardoor de eindstand 2-7 werd bereikt. Venray 2 speelde op eigen veld een goede oefenwedstrijd tegen R.K. D.S.O. en wist deze met 4-2 te win nen. De bekerwedstrijd van het 3e elf tal tegen Ysselsteyn, ging niet door, daar de scheidsrechter niet opkwam. Venray 5 speelde een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Merselo. Na een vrijwel gelijkopgaande strijd werd Merselo met 4-3 winnaar. Voor a.s. zondag zijn voor onze elftallen geen competitiewedstrijden vastgesteld. Voor een eventueel pro gramma van oefenwedstrijden ver wijzen wij naar de normale bekend making. HOCKEY-NIEUWS Morgen gaan de dames in Blerick in een damestournooi hun eerste wedstrijden van dit seizoen spelen; enkele jongere krachten zullen in de ploeg moeten worden opgenomen, omdat verschillende oudere en ge routineerde speelsters dit jaar niet van de partij zullen zijn. We hopen, dat de jongere speel sters zich gauw zullen wennen en zich waardige remplacanten zullen tonen. De heren wippen morgen de Duitse grens over en kruisen de sticks met het elftal van de Engel se vliegbasis R.A.F. Laarbruch. Weliswaar werden in het. verleden de wedstrijden altijd, de uitwed strijden althans, duidelijk verloren, maar het waren mooie wedstrijden, waarin HCV zich steeds aan het goede spel van de Engelsen optrok. Vanaf heden kunnen de junioren zaterdags om 14 uur op het veld trainen; binnenkort zullen er ook enkele spelregel- en theorieavonden voor de jeugd gehouden worden. -<W(£ssvoor oliehaard voor de jongelui van Venray en omstreken Na het afgelopen verenigingsjaar gesloten te hebben met ruim 500 le den van de Instuif, gaan wij 17 sep tember a.s. 't derde verenigingsjaar beginnen. In de voorbije 2 jaar heeft de In stuif bewezen aan een grote behoef te van de jeugd te voorzien. De mo derne jeugd wil zich in een eigen milieu ongedwongen kunnen geven. Ze zoeken ontspanning op de haar eigen manier. Een van de vormen van ontspan ning is de dans die goed verzorgd en in een beschaafde omgeving ze ker kan bijdragen tot verheffing van onze mensen. Dit zal ook de hoofd schotel zijn van onze avonden. Daarnaast stellen we ons ook dit jaar weer voor enkele andere avon den te verzorgen. Verleden jaar hebben we o.a. voor de jeugd aparte lijdensmeditaties laten houden, die behoorlijk werden bezocht, ofschoon er veel meer jon geren ze waren bedoeld voor de hele jeugd ze,hadden kunnen bij wonen. Een geslaagde talentenjacht-avond bracht de jeugd tot een geweldig enthousiasme. Nu staat op het programma een radio-orkest en enkele andere uit voeringen. Wij doen nu een beroep op onze ouders om hun kinderen deze ont spanning die hun geboden wordt te laten meemaken. Na de geruchtmakende artikelen in 't afgelopen jaar in de pers en zelfs aan de televisie over 't jeugd probleem in Venray, moet 't nu aan oud en jong toch wel duidelijk zijn, dat de Instuif in een behoefte voor ziet. Enkele mededelingen: Het lid maatschap van de instuif kost 2,50 per jaar. Daarnaast vragen we een kleine entreeprijs voor iedere avond. Ieder lid ontvangt een lidmaat schapskaart, waarop een pasfoto moet staan, waarvoor nu reeds ge zorgd moet worden. De verdere ge gevens volgen volgende week za terdag in dit blad. Willen jongens en meisjes van de partij zijn op dit ontspannings- en ontmoetingscentrum, dan verwach ten wij U 17 september vanaf 7 uur in 't gezellige Prinsenhof. Hopend U als lid te kunnen be groeten. W. GEERITS, Aalmoezennier R.K. Jong Instuif, Venray. Gazongraszaden Stoppelknolzaden EEUWIGE LENTE de haardolie met het hoogste rendement méér warmte minder roet (€sso) zuinig VISSERS OLIEHANDEL HORST (LJ - TEL. 04709-1067 OPENING MICHELS-VAN MEYEL Plaatsgebrek was oorzaak, dat wij vorige week geen aandacht konden besteden aan de opening van de nieuwe showroom en reparatiewerk- plaatsen van de Fa. Michels-van Meyel aan de Stationsweg. Een ge beuren waarvoor in kringen van onze landbouwers een begrijpelijke belangstelling bestond, temeer waar hier een zakenpand geopend werd, dat er zijn mag. Niet alleen is het exterieur van hoog gehalte, maar ook het interieur met de ruime showrooms en de grote werkplaats met kantoor en woning is doelmatig en zeer keurig ingericht. Dat dit alles in een behoefte voor ziet bleek wel uit de reeds overvolle werkplaats, waarin van allerlei landbouwmachines op een goede beurt of op revisie stonden te wachten. Dat bleek ook uit de grote belangstelling voor de verschillende landbouwwerktuigen, die werden getoond, en waarbij men keuze kon maken uit de modernste trekkers, meststrooiers (van eigen vinding) tot melkmachines toe. Duidelijke demonstratie-films ga ven uitvoerige toelichting en de be langstelling voor de nieuwe Lanz- diesel, die voor het eerst in Neder land werd gedemonstreerd bij deze opening was zelfs zeer groot. Dat mocht trouwens ook wel, want voor zover wij het beoordelen konden, is deze trekker ook werke lijk het allerlaatste op het gebied van tractie, waarbij tevens-aan hon derd-en-een ding extra is gedacht, Een manusje van alles van grote kwaliteit. De heer en mevr. Michels hadden dan ook zeer terecht de nodige ge lukwensen in ontvangst te nemen bij deze nieuwe bouw, die zeker niet. de minste is bij de Venrayse zaken- panden. En ook hier tussen al die prozaische, maar nuttige landbouw werktuigen, gaven vele cadeaux en bloemen blijk van meeleven BEKENDMAKING Inenting Diphterie-Kinkhoest- Tetanus Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat gelegenheid bestaat tot kos teloos inenten tegen diphterie, kink hoest en tetanus: In Venray-kom, op dinsdag 13 sept. 1960, om 2 uur n.m. in het Groene Kruisgebouw aan de Mer- seloseweg; In de kerkdorpen Veulen, Yssel steyn, Heide en Merselo op dinsdag 20 sept. 1960 om 2 uur n.m. in de lagere school te Veulen, om 2.30 uur n.m. in het Gemeen schapshuis te Ysselsteyn, om 3 uur n.m. in de lagere school te Heide, om 3.30 uur n.m. in het Jeugdhuis te Merselo; In de kerkdorpen Leunen, Cas- tenray, Oirlo en Oostrum, op vry- dag 23 sept. 1960 om 2 uur n.m. in de lagere school te Leunen, om 2.30 uur n.m. in de lagere school te Castenray, om 3 uur n.fti. in de kleuterschool te Oirlo, om 3.30 uur n.m. in het gemeen schapshuis te Oostrum. Wij vertrouwen erop, dat alle ouders, wier kinderen nog niet of niet volledig zijn geënt tegen deze gevaarlijke kinderziekten, van de geboden gelegenheid gebruik maken, en wijzen erop, dat geen persoon lijke oproepen zullen worden ver zonden. De kinderen moeten ten minste 2 maanden oud zijn en ge zond. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn en de inentings boekjes mede te brengen. De tweede en derde inenting zullen nog nader bekend gemaakt worden. Venray, 6 september I960. Burgemeester en wethouders vnd., A.H.M. JANSSEN, burgemeester H. VORST, secretaris WAARSCHUWING Wij wijzen onze lezers nog eens nadrukkelijk op de waarschuwing van de Venrayse Middenstands afdeling omtrent de voorschriften, die nog gelden voor prijs-aanduiding in winkels en op venterswagens. Daar wordt tegenwoordig wel eens de hand mee gelicht, maar de con troleurs van de Economische Dienst zijn niet van plan dit te nemen en zo zullen er binnenkort onherroepe lijk processen-verbalen vallen in dien niet aan deze verplichting wordt voldaan. Deze maatregel, die speciaal geldt voor kruideniers, fruit- en groente handelaren, galanterieën e.d. is voor de meeste zaken van kracht. Men informere dus ter bevoegder plaatse, opdat men weet wat men te doen hefft. ALLEN OVER ééN KAM! De „avondklok", die de Maas trichtse politie heeft ingesteld voor jongelui beneden de achttien jaar zij mogen na negen uur 's avonds niet meer in openbare gelegenheden of plantsoenen komen heeft vol gens de commissaris van politie suc ces. Dank zij de medewerking van caféhouders, die trouwens bij een overtreding van de bepaling mede strafbaar zijn, zijn alle jongelui be neden de achttien jaar in de afge lopen dagen uit café's en andere openbare gelegenheden weggeble ven. De politie behoefde niet op te treden. Het is tenslotte zover gekomen, dat de politie tot het instellen van een „avondklok" heeft moeten over gaan. Gezien de gunstige resultaten die men er in Maastricht mee heeft bereikt, is het niet uitgesloten, dat men ook in andere grote steden, waar de politie dikwijls 's avonds moeilijkheden heeft met jongelui, tot een dergelijke maatregel zal overgaan. We weten allen en de politie wel in het bizonder dat de moei lijkheden veroorzaakt worden door een kleine groep van de jeugd. Het is daarom zo te betreuren, dat men tot een dergelijke ingreep moet overgaan, daar hierdoor de gehele jongelingschap van beneden de acht tien jaar getroffen wordt, ook de goede en fatsoenlijke jongelui. w* G voetbalkleding gymschoenen hoog en laag Ariaens-Kosman Grotestraat 5 LIMBURGSE ARBEIDS KRACHTEN WERKEN IN DUITSLAND Voor de Limburgse werkgevers is het om hels te worden! In deze tijd van hoogconjunctuur, nu de arbeidskrachten zo schaars zijn, stijgt het aantal Limburgse ax-- beiders, dat in Duitsland werk vindt. De arbeidsbureaus hebben reeds 4000 oostgangers geregistreerd. De hogere lonen in Duitsland trekken vele Limburgse vakmensen. De trek naar het oosten dreigt meer en meer een probleem te worden voor de Limburgse arbeidsmarkt. De grootste groep der oostgangers bestaat uit bouwvakarbeiders, maar ook de metaalindustrie wordt door het vertrek van vele arbeiders reeds zwaar getroffen. De arbeidsbureaus laten de Lim burgse arbeiders natuurlijk met zeer gemengde gevoelens gaan, maar men kan ze niet tegenhouden, wan neer de in de zin van de wet ver langde positieverbetering kan wor den aangetoond. Weliswaar schijnt het aantal oost gangers (4000) weinig uit te maken op een beroepsbevolking van 250.000 werknemers, maar men vergete niet dat sommige bedrijven het vertrek van deze, meestal vakbekwame ar beiders, danig voelen. Bij verschil lende van deze bedrijven bestaan reeds een groot aantal onbezette arbeidsplaatsen. De situatie is zo ongelukkig, dat de Limburgse arbeidsbureaus het tekort aan arbeidskrachten trach ten op te vullen doorBelgische arbeidskrachten aan te trekken. Er worden advertenties geplaatst in de Belgische bladen, en er werden, zittingen gehouden in verschillende Belgische plaatsen. Veel heeft deze wervingsactie echter niet opgebracht ofschoon de Belgen een toeslag op het Nederlandse loon krijgen we gens de hogere levenstandaard in hun land. Wanneer de trek naar Duitsland nog groter wordt (èn 't aantal oost gangers breidt zich elke maand een honderd arbeidskrachten uit), dan zal dit de produktie in menig Lim burgs bedrijf kunnen ontwrichten. EEUWIGE LENTE LAATSTE KANS! Nu de sanering van het Neder, landse muntwezen geheel is voltooid zal van 12 september tot en met 19 november voor de laatste maal de gelegenheid worden opengesteld tot inwisseling van alle sedert 1948 buiten omloop gestelde munten. Dit zijn: halve cent (brons), cent (brons en zink), 2l/t cent (brons en zink) stuiver (nikkel en zink) dubbeltje (zilver en zink), kwartje (zilver en zink), halve gulden, gulden en rijks daalder. Met de intrekking van 't zilveren dubbeltje is de laatste voor-oorlogse munt uit de Nederlandse pasmunt circulatie verdwenen. Van alle oude munten, die sinds de totstandkoming van de muntwet 1948 buiten omloop werden gesteld,, is tot dusverre 88,5 percent naar 's rijks munt terugge vloeid, aldus deelt 't ministerie van Financiën mede. van 11 tot en met lfo PAROCHIEKERK VENRAY Priester vd. week: Pastoor Geerits Zondag: 14e zondag na Pinksteren; 6.30 overl. ouders Verhagen-Jans- sen; 7\30 uit dankbaarheid; 8.30 Gertr. en Jacoba v. Heyster; 9.15 vertrek naar Oostrum, alwaar om 10 uur hoogmis voor de parochie; 11 u. Joh. Jeuken en Joha. Geurts; 7 u. lof; de congregatie van vandaag is verplaatst naar de volgende week. Maandag: 6-45 Cath. Poels.Kelle- naers; 7.30 P. Bouten-v. Megen; 7.30 voor de meest verlaten zielen; 8.15 Hendriks-Janssen. Dinsdag: 6.45 fam. Janssen, Klaas- sen en M. en G. Janssen; 7.30 G. Ligthart; 8.15 Christina Janssen lh; 8.15 Jacomina Theeuws, echtgen. dochter Elis. en zoon Pierre. Woensdag: 6.45 Jan Odenhoven (buurt); 7.30 J.C. Hendriks-Dom- meck; 8.15 Hendrina Mariens en ouders lh; 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag: 6.45 P. Bouten-van Megen; 7.30 Alfons Sijbers; 8.15 M. vd. Putten, J. Evers, G. vd. Putten en J. Jacobs en M. vd. Putten lh; 8.15 Adrianus de Kroon. Vrijdag: 6.45 Petrus Joh. Knechten; 7.30 zek. int R; 8.15 Eerw. Pater C. Abels lh; 8.15 H. Thuyls. Zaterdag: 6.45 Mart. Jeuken en echtgen.; 7.30 Wed. Loonen; 8.15 Cath. Poels-Kellenaers; 9 u. pl. huw. Pluym-Janssen; 9.45 pl. huw. Jacobs- Haanen; biechtgelegenheid van 5.30. 7.30; 7 uur lof; Morgen collecte voor het jeugd werk v.h. Bisdom. Vandaag en morgen nog gelegen heid tot opgeven voor de bedevaart naar Maastricht. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald 14e Zondag na Pinksteren: de H. Missen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15; de kollekte (2 in 1) voor kerk en Diocesaan Jeugdwerk; 7 u. lof met overweging. Maandag: H. Naam van Maria. .Dinsdag: Mis van zondag; 7.30 lof t.e.v. St. .Antonius. Woensdag: feest van Kruisver heffing. Donderdag: feest van de Zeven Smarten van Maria; 7 u. Gezinsmis. Vrijdag: H. Cornelius en Cypria- nus, Martelaren; 7.30 lof. Zaterdag: feest van de Wond tekenen van Franciscus; 3-8 gele genheid tot biechten. De H. Mis voor de schooljeugd Mogen wij de ouders er aan her inneren, dat eiken dag een andere klas van jongens en meisjes wordt verwacht in de H. Mis van kwart vóór 8. En wel op dinsdag de 2e, woensdag de 3e, donderdag de 4e, vrijdag de 5e en zaterdag de 6e klas, zowel van de jongens als de meisjes school. Een vriendelijk verzoek dan aan de ouder? er voor te zorgen, dat op die dag hun kinderen tijdig in de H. Mis zijn. Mis-intenties Zondag: 6.30 Theodora Goumans- Clabbers; 7.45 Nellie v. Kessel-Cre- mers; 9 u. overl. ouders G. Stoks- Janssen; 10.15 Hubertina Claessens- v. Megen; '11.45 uit dankbaarheid, C. Achten. Maandag: 6.15 J.W. Spreeuwen- berg en echtgen.; 7 u. voor overle dene; 7.45 Theodora Goumans. Clabbers; 8.30 ovefl. fam. Philipsen- Jacobs. Dinsdag: 6.15 zek. int.; 7 u. Maria Ambrosius en ouders; 7.45 uit dank baarheid; 8.30 Huberta Hendriks D.O. Woensdag: 6.15 Fons Beerkens; 7 u. Maria Adank-Kleemans; 7.45 Hu berta Hendriks; 8.30 overl. fam. H. Verheyen-Hendriks. Donderdag: 6.15 overl. ouders Smits-Siebers; 7 u. Gezinsmis; 7;45 Hubertina Claessens-v. Megen; 8.30 overl. ouders Appels-Müllenkramer. Vrijdag: 6.15 voor ovrledene; 7 u. Antonette Jacobs; 7.45 Huberta Hen driks; 8.30 José Kremer-Vullings. Zaterdag: 6.15 voor overledene; 7 u. voor overledene; 7.45 t.e.v. St. Antonius; 8.30 Matheys Lit j ens en Johanna Willems. PAROCHIE OIRLO Zondag: 14e zondag na Pinksteren, 2e zondag der maand; 6.30 de eerste H. Mis; 7.30 de kindermis; 8.30 2e H. Mis voor de overl. fam. Wismans- Wennekens; 10 u. parochie-hoogmis; 3 uur kruisweg en lof; le collecte voor de kerk, 2e collecte voorge schreven voor 't R.K. Jeugdwerk. Maandag: 7.30 stichting Gerardus Gerards en zijne ouders in leven pastoor van Oirlo. Dinsdag: 7.30 lm; 10 u. huwelijks mis bruidspaar Philipsen-Zanders. Woensdag: 7.30 zieled. Elisabeth Heyligers. Donderdag: 7.30 stichting Henri- cus Baeten en Maria Jeurissen. Vrijdag: 7.30 zieled. overl. fam. Peeters-Janssen. Zaterdag: 7.30 zieled. Maria Loui sa Cox; biechthoren van 5-7 uur; PAROCHIE MERSELO 14e Zondag na Pinksteren: €.30 Communieuitreiken; 7 u. lm v. overl fam. Pubben-Janssen; 8.15 lm voor Lamb. vd. Hogenhof, echtgenote en dochter; 10 u. hoogmis vd. parochie; onder de H. Missen collecte voor het jeugdwerk in ons bisdom; 2.30 lof met rozenhoedje. Maandag: 6.45 lm v. overl. fam. Verhaag-Heynen; 7.30 gest. jgt. voor Adriana v. Helden.Timmers. Dinsdag: 6.45 lm v. Wilhelmina Verlinden-Bistervels; 7.30 gest. jgt. voor Antoon Klaassen. Woensdag: feest v.d. Kruisverhef fing; 6.45 lm v. Henricus Michels en echtgenote; 7.30 gez. H. Mis t.i. vd. veeverzekering. Donderdag: feest vd. Zeven smar ten van v. Altijdd. 30 t.e.v. de Vrijdag:^, tha GielenF1-, dus Emont^Qte deren. Zaterdag: v mens (Muv gc een zalige £r t de kinderew,h0 na voor atu. 7 Marialof. A.s. zonlie Peters uit (ïen zijn missie.,te milddadighSyoi, Zondag: ]g n; 7 u. lm vwfc dochter Le^- Hendrik er;aes: hoogmis vd». 3 en lof; da^de H. Familie^ Maandag,» v Lucassen-J;;o i dorus Swinijeor kers. Dinsdag: n v Arts en echJ[ari lm v. overl! m Woensdagen Janssen.v.d,7.3( Gerard Voe Donderdaii v Smarten mans). Vrijdag: $30 Z.E. Heer P)ost ter Pauline je. Zaterdag:- "7 voor Arnold ec overl. kindei 4- tot 7.30 bieenh lof. Kerkpoetspt en Mia Wei,

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2