WOL VAN AARSSEN Slagerij CCERS Inmaaktijd Hypotheken SPORT Overpeinzingen Burgerlijke Stand Tafeltennis-club Noteert dit telef. no. 1221 J. H. Seijkens VILLA te koop Gevonden: wit zwart-grijs konijntje, Engels -Maasheseweg 48; geel damesvest maat 44, Wijnhoven Landweertweg 30; bruine portemonnaie met inh., v.d. Sterren Heide L 66; dekkleed bruin 3x2 m (gevonden te Blerick), Joosten Oirlo Molenweg 1; dekzeil, Naus Julianasingel; damespolshoi'- loge met bandje, huissleutel, grote knipbeurs met inh. wit kinder schoentje, lipssleutel, bi-uin lederen portmonnaie met inh., Polititbureau kinderstep, beursje met inhoud en fietssleuteltje, v. Lipzig Breeheide: kinderstep, café den Engel; wit kin dertasje, H. Janssen Merseloseweg 21; blauwe bal, Thomassen Fr. Mi chelstraat 9; fietspompje (hand), Direks Smakterveldweg 8; regen kapje, Claessen Grotestraat. BENOEMING De heer L. Rutten, onderwijzer aan de St. Petrus Bandenschool, is per 1 januari a.s. benoemd tot on derwijzer aan de Mulo-school te Boxmeer. GESLAAGD Voor het diploma „Vakbe kwaamheid voor broodbakkers", slaagde te Roermond de heer Hans Aerts alhier. PATRONAAT W.S.V. Ambulo De wandelclub van het patronaat neemt zondag weer deel aan een tocht. Zij vertrekken om 10 uur aan het patronaat. N.B. Alle leden van het patronaat krijgen bericht wanneer ze verwacht worden. LYCEUM I.C. De zeeverkenners van het Ly ceum I.C. de afdeling is in 1959 opgericht hebben onlangs de le prijs' in de diocesane wedstrijden weten te winnen. In Overasselt behaalden zij af ge lopen zondag in de landelijke wed strijd de 5e prijs. ONTVANGST GEMEENTEHUIS De congresleden yan de kleer makers zullen maandag officieel op het gemeentehuis ontvangen wor den. De kleermakers-jongeren zullen zondag a.s. het congres bezoeken en o.m. Huize Servatius bezoeken. NIEUWE RECTOR SMAKT Tot Rector van de Smakt is be noemd, Pater Jozef, voorheen ka pelaan aldaar, thans leger-aalmoe- zenier. BROMFIETS-CROSS GAAT NIET DOOR De elders voor morgen zondag aangekondigde bromfiets-cross, bij gelegenheid van de Limbrato, gaat wegens te weinig deelname niet door. OPLOSSING SCHOOL PROBLEMEN In samenwerking met het ge meente-bestuur is het kerkbestuur der Christus Koning-parochie er in geslaagd een oplossing te vinden aangaande het onderwijs in deze parochie. De jongens en meisjes van deze parochie die per 1 september de eerste of tweede klas gaan vol gen zullen vanaf genoemde datum geplaatst kunnen worden op de Henseniusschool. Terwijl in de derde en volgende klasen van deze school alleen de jongens geplaatst kunnen worden. De kleuters worden ondergebracht in de drie lokalen van de houten noodschool in de Patersstraat. Er is voor gezorgd, dat het geheel weer een fleurig aanzicht heeft ge kregen. In de frisse lokalen vindt U gloednieuw, buitengewoon mooi meubilair en tevens alle benodigd heden welke in een moderne kleu tertuin thuishoren. Als ingang van deze kleuterschool zal gebruik gemaakt worden van de grote poort aan de Henseniusstraat, zodat de kleuters het drukke ver keer kunnen vermijden. Als leidsters aan deze 3-klassige school zijn benoemd: Mej. H. Dietz uit Leunen; Mej. H. Hendrix uit Geijsteren en Mej. A. Moorrees uit Oostrum. Ook de kleuters welke nog geen kleuterschool bezocht hebben wor den op 5 september om 9 uur met een der ouders verwacht in de nood- kleuterschool, ingang Hensenius straat. BEEREN' VIERT 40-JARIG BESTAAN Zaterdag 10 september a.s. zal in Weert op min of meer feestelijke wijze het veertigjarig jubileum ge vierd worden van de Tricotage- fabrieken vh. Frans Beeren Zonen N.V., waarbij dan tevens het per soonlijk jubileum herdacht wordt van directeur W.J.L. Beeren. Deze onderneming die aan ruim 1700 mensen werkgelegenheid ver schaft, heeft naast fabrieken in Weert in Nedei'land ook ateliers in Sassenheim en in Verxi'ay, verder fabrieken in Geilenkirchen Duits land en Durban in Zuid-Afrika. Bij gelegenheid van dit feit is een soort foto-album verschenen, waarin zeer interessante foto's staan over de verschillende bedi'ijven en ook het atelier van Veni'ay met trots wox-dt genoemd. Uit het personeels-overzicht blijkt, dat in 1921 10 mensen bij Beeren werkten, in 1926 43, in 1927 100, in 1931 200, in 1939 800 en in 1960 1700. Tevens geeft dit boek een over zicht over het produktieschema der N.V. Beeren. dat naast alle moge lijke trikotstoffen ook de verwer king hiervan tot onder en bovenkle ding inhoudt. Het dames-, heren- en kinder ondergoed blijkt een belangrijke ar- tikelengroep, alsmede lingerie in charmeuse en nylon en bad en strandkleding. Sporttieve bovenkleding, de be kende linofra dameskleding, pullo vers en vesten, pyama's overhemden en weekenders, om van de trikot- colberts maar niet te spreken, ze staan allen in dit boek vermeldt. De jubilerende directeur opent het boek met een dankwoord voor alle hulp en samenwerking, die er toe bijgedragen hebben, dat deze N.V. een dergelijke vlucht heeft geno men. De pi;esident-commissaris prof. Gelissen schrijft in zijn voorwooi'd vooral getroffen te zijn door de energie waarmede de fabriek na het uitvallen van de belangrijke Indo nesische markt, nieuwe mogelijk heden heeft gezocht en gevonden. Over een en ander zal ongetwij feld bij de officiële viering nog wel meer worden verteld. AANVRAGE ERKENNING De Pi'ovinciale Voedselcommis- saris voor Limburg maakt bekend: dat per 1 september I960 wederom de volgende aanvragen met betrek king tot de groente- en fruitteelt in behandeling genomen kunnen wor den. Er-kenning als groenteteler; Er kenning als fruitteler; Nieuw groenteteeltrecht; Overschrijving v. groenteteeltrecht; Vergunning voor nieuwe aanplant en overname van boomgaarden. De betreffende aanvragen moeten gericht worden aan Bureau P.V.C. Afdeling Tuinbouw, Landbouwhuis te Roermond. HOCKE Y-NIEUWS Dinsdag j.l. hield Mixed Hockey club Venray, haar jaarvergadering met bestuursvei'kiezing. Alvorens hiertoe over te gaan gaf de voorzitter een briljant jaarover zicht, memoreerde zowel de ups als de downs, wees op de enoi-me toe name van het aantal jeugdleden en sprak tenslotte de hoop uit, dat het met de vereniging in alle opzichten ci-esendo mocht gaan en dat de heren dit jaar in de competitie een klasse stijgen en gelijk komen met de dames, die dit jaar, zoals bekend is, voor de 2e maal op de di-empel van de 2e klasse werden terugge wezen. Dit seizoen zullen de jongens junioren (en misschien ook de meis jes) aan de jeugdcompetitie deel nemen, waai'door het hockey onge twijfeld gestimuleerd zal worden in Venray. Het oude bestuur was in zijn ge heel aftredend t.w. H. van Winden voorzitter, Hoi'bach secx-etaris, K, Thomassen fiscus en mej. D. van Baar en de heer A. Veraart als alg. bestuursleden. De tsemming resulteex-de in de verkiezing van de volgende perso nen: van Winden voorzittex-, Hoi"- bach secretaris, H. Poels fiscus en mej. D. van Baar en de heer L. Wijnen als algemene bestuursleden; de heer M. Ver-schuren werd geko zen tot bestuurslid, speciaal belast met jeugdaangelegenheden. Mej. M. Sala en de heer H. Snoeks, zullen de wedstrijdsecretariaten verzox-gen. De pers- en propagandacommissie, alsmede enkele andere „instanties" zullen nog benoemd woi'den. Om op het sportieve over te gaan: zondag hebben de hei'en met 39 an- dere dames- en herenelftallen uit alle delen van het land in Kaats heuvel, diverse Eftelingen pokale, lauwertakken etc. betwist. Vrij gelukkig kwamen we door de eerste ronde en werden daardoor in de winnaarspoule ingedeeld; een doelpuntloos gelijkspel tegen de or ganiserende vereniging D.E.S. en een 0-1 nederlaag tegen Uden was voldoende om ons voor prijzen uit te schakelen. Van Venray-zijde werd er goed gespeeld; hopenlijk laten de heren altijd zo'n frisse partij hockey zien. Het was een mooie hockeydag. Voor a.s. zondag zijn tot heden nog geen wedstrijden vastgesteld, terwijl op 11 sept. de heren in Laar- bi-uch tegen de R.A.F. zullen spelen en de dames in Blerick aan een tournooi zullen deelnemen. DE WEERGODEN Er beginnen mensen chagerijnig te worden van die steeds maar voortdurende regenbuien en dat „pokke-weer", dat we de laatste tijd hebben. Hun vacantie is verregend, hun tuintje is veri'egend, kortom, de px-ettige zomer waarop zovelen hoopen is nog niet eens uit de verf gekomen. En onze boeren zijn hele maal wild, want ze zijn weken en weken achter op hun normale werk schema. Dat is op zich nog niet zo erg, maar de producten hebben ook de gevolgen te dragen van dit slechte weer. Rogge, haver en gex-st zijn ver regend en verwaaid en slechts met moeite te oogsten. De aardappelen spoelen weg en zo kan men door gaan. De hitte van de vorige zomer was te veel van het goede, maar de nattigheid van deze zomer is niet veel betex'. Het leert ons toch weer de beti'ek- kelijkheid der dingen. Want de mensheid moge dan in staat zijn waterstofbommen te produceren, die met een klap miljoenen mensen vex- nietigen; we mogen spoetniks en explorers het wereldruim inzenden en dromen over een tochtje naar de maan, maar de regen blijft vallen en de zon blijft schijnenEn al ons geklaag verandert daar weinig aan. Hoe lastig het misschien ook is. Is het wonder, dat velen weer een worst aan St. Clara beloven? VERKEER Veilig Vex-keer doet de komende tijd al het mogelijke om ons er aan te herinneren, dat onze dagelijkse weg, naar school, kantooi', wex'k- plaats of winkel feitelijk een ge vaarlijke weg is. Zeer gevaarlijk. Men heeft onderzoekingen gedaan en het blijkt, dat de volgende tijden, de uren zijn die het meeste gevaar opleveren: kleuters van 1-4 jaar, 11-12 en 15-18 uur; scholieren (5-14 jaai'), 8-9 12-14 en 16-18 uur; 15-19 jarigen, 17-18 uur; volwassenen, 17-18 uur. Zoals men ziet zijn het dus juist de spitsuren, wanneer scholen, kan toren en fabrieken leeglopen. Wel licht nog een bijzondere aanspoi'ing om juist op die ux'en zich te hou den aan de verkeersi'egels. ZUSTERS VAN HET H. BLOED Volgende week donderdag zullen de Missiezustei's van het Kostbaar Bloed het 75-jarig jubileum van haar congregatie vieren. De Oostenrijkse trappistenabt Fi-anciscus Planner stichtte op 8 september 1885 te Mariannhill in (Zuid-Afrika), de congi'egatie dei- Missiezusters van het Kostbaar Bloed. Achttien jaar later werd het moedei'huis ovei'geplaatst naar Ne- dex'land, waar het gevestigd werd in 't missieklooster „Heilig Bloed" te Aai'le-Rixtel. Op 1 januai'i 1960 teldede con gregatie 1515 leden, namelijk 1261 geprofeste zustex-s, 75 novicen, 98 postulanten en 81 kandidaten. Het werkterrein van de zusters strekt zich voox-al uit over Zuid- en Midden-Afi'ika en Nieuw-Guinea. Het provincialaat en noviciaat is ge vestigd in Tienray. Behalve in Nederland zijn er ook noviciaten gevestigd in Duitsland, Oostenrijk, Verenigde Staten, Cana da, Zuid-Afrika (te Marianhill en Umtata) en Kenya. PERIODIEK KANKER ONDERZOEK ONGEWENST EN TE DUUR Per jaar komen in ons land on geveer 26.00 nieuwe kanker-patiën ten onder de aandacht. Dex'tig per cent daarvan heeft kans te gene zen. Er^zijn in deze cijfers soorten kanker begrepen die vrijwel steeds en die nagenoeg niet te bestrijden zijn. Deze cijfers werden dondei'dag- middag bekend gemaakt op een bij eenkomst te Amsterdam waar onder de vleugels van het Koningin Wil- helmina Fonds hoge autoriteiten op het gebied van de besti'ijding van kanker enig licht lieten vallen op de actuele situatie. Er is in de laatste jaren enige vooi'uitgang bij de bestrijding van kanker, met name ook van long kanker door verbetering van het opex-atieve ingrijpen, maar erg hoog zijn die cijfers niet, zei de arts L. Meinsma, die dii'ecteur is van de centrale kankex'-registx-atie. Zijn bu reau legt de gegevens van het hele land centraal vast. Dit kan met name van belang zijn voor het vaststellen van het optre den van uiteenlopende soorten kan kei', b.v. in de stad en op het platte land. 1 juni werd in ons land een on derzoek afgesloten dat zich over 2000 mensen uitstrekte. Dit onderzoek, dat ook in Japan, IJsland en de Ver. Staten wordt uitgevoerd, probeert iets te achtei'halen over de samen hang van kanker en voedingsge woonten. In Japan bijvoorbeeld komt meer maagkanker voor dan in anderelan den. Ver-der is men dezer dagen ge start met een actie die zeer uitvoerig voor het gehele land de gegevens over longkanker wil vaststellen. De landelijke organisatie voor de kankerbestrijding, zo deelde voorzit ter J. G. Suurhoff mee, acht een massaal periodiek ondei'zoek van de bevolking op kanker ongewenst en onbetaalbaar. Wel voelt de 'organi satie voor een aantal experimenten met periodiek onderzoek van gezon de mensen, maar dit zou dan een al gemeen medisch ondex'zoek moeten zijn, dat niet alleen op het zoeken naar kanker is gei'icht. Het medisch ondei-zoek op kanker is tijdrovend omdat kanker over het gehele lichaam kan voorkomen. Vroegtijdig consulteren van een arts blijft zeer belangrijk omdat dit in vele gevallen de genezingskans aanzienlijk verhoogt. Prof. dr O. F. E. Mühlbock van het Nederlands kankerinstituut te Amsterdam maakte bekend, dat de wex-eldgezondheidsx-aad aan dit in stituut een centraal dierenlaborato rium voor kankei'ondei'zoek zal ves tigen. Van de chii'ui'gie en de bestraling zijn op het ogenblik geen princi piële vei-beteringen voor de kanker bestrijding meer te verwachten. van 26 aug. t-m 1 sept. I960 GEBOREN: Thomassen Jacobus, Kruisstr. 3 Denissen Henricus, Bx-oekweg 23 Bloemen Violaine, Kolkweg 9 Willems Joseph, Leunen K 54 Martens Antonius, Pastoor Gerardsstraat 16 Kersten Johanna, Eikenlaan 48 Siebei's Anna, Merseloseweg 27 Hoedemackers Regina, Mersel.weg 2 Engels Adeleida, Deuraeseweg 24a Willems Peter, Timmermannsweg 54 Raateland Franciscus, Stationsw. 90 Willems Wilhelmina, Van Broekhuizenstraat 53 Janssen Gex-truda, Hoendei'Straat 2 Gerrats Elisabeth, Henseniusstr. 15 Vermeulen Anetta, Hoenderstr. 55 OVERLEDEN: Janssen Anna, wed. van Loonen Peter, daarna van Baken Johannes, 71 jr, te Vierlingsbeek van Staveren Martinus, echtgenoot van van Son Petronella, 75 jr ,te Veulen Jeuken Mai'tinus, wedn. van Heij- nemans Petronella, 85 jr, te Venray ONDERTROUWD: Janssen Theodoras,, 26 jr schilder, Langeweg 43 en Pou- wels Gertr., 25 jr, Langew. 42 Linders Johannes, 26 jr, land meter, Langeweg 2 en de Mul der Johanna, 21 jr, Scheide K 100 Vermeulen Pieri'e, 28 jr, electx'icien, Stationsweg 110 en Kersten Theodora, 23 jr, Sta tionsweg 109 Sijbei's Eugène, 22 jr, voeger, Hoendersti'aat 30 en Janssen Oda, 19 jr, Eikenlaan 11 GETROUWD: van Lin Franciscus, 25 jr, onderhoudsmonteur, te Broek huizen en Relouw Theodora, 24 jx-, te Veni-ay Wismans Petrus, 26 jr, .landbouwei', en van Helden Johanna, 24 jr. beiden Venray Cup Gex'ai'dus, 27 jr, inko per, te Amsterdam en Mat- thijssen Louisa, 24 jr, Venray ADVERTENTIËN W. Kateman B. Kateman-Gommans danken, ook namens wederzijdse ouders, voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Venray, sept. 1960 Zuidsingel 119 Heden overleed tot onze diepe droefheid, vrij plotse ling, zacht en kalm, voorzien van het H. Oliesel, mijn in- niggeliefde man, onze lieve vader, behuwd- en grootvader, broer en oom Martinus Hendrikus van Staveren echtgenoot van Petronella Ida van Son in de ouderdom van 75 jaar. Wij bevelen zijne ziel in uw godvruchtige gebeden aan. Veulen: P. van Staveren-van Son Veulen: P. van Staveren W. v. Staveren-Creemers en kinderen Hamilton (Nw. Zealand) C. van Staveren W. van Staveren- vd Putten en kinderen Oostrum C. Janssen-van Staveren W. Janssen en kinderen Veulen L. van Staveren Veulen F. van Staveren Th. van Staveren- Reintjes en kinderen MataMata (Nw.Zealand) A.vd Hulst-v. Staveren H. vd Hulst en kinderen Veulen A. van Staveren G. van Staveren-Cleven en kind Castenray J. Willemssen-v. Staveren Th. Willemssen en kinderen Veulen I. van Staveren M. van Staveren Familie van Staveren Familie van Son Venlen-Venray I 24 29 augustus 1960 De plechtige lijkdienst, ge volgd door de begrafenis, bad plaats donderdag 1 sept. om 10 uur, in de kerk van de H. Antonius van Padua te Veulen Riek Siebers Joop Relouw hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de plechtige inzegening zal plaats hebben op zaterdag 10 sept. a.s. om half 10, in de pa rochiekerk van de H. Michael te Wanssum. waarna tothun intentie een H. Mis wordt opgedragen. Venray, Pr. Bernhardstraat45 Esdoornstraat 21 Dagadres Leonardweg 6, Wanssum Toekomstig adres: Esdoornstraat 21, Venray Dankbetuiging Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij ons Zilveren Huwelijksfeest, betuigen, wij, ook namens onze kinderen hartelijk dank. A. Smits-Lijssen Venray, Groenewoltsepad 2 TE KOOP verplaatsbare garage Kempweg 4 Venray, tel. 1718 TE KOOP eetaardappelen 8 ct. p.kg J. Rutten, Stationsweg 165 De grote mode Frotté p. 50 gram 1.85 Sportwol v.a. 100 gr. 2.25 HANDWERKEN: linnen ontbijtlakens aparte dessins Patersstraat 26 Het voorlopig bestuur van de roept gegadigden op voor opgave als lid. Minimum leeftijd 18 jaar. Aanmelden „Wilhelmina" Tel. 1582, Venray. - Alle dagen speelgelegenheid. Steeds in voorraad gras- en klaverzaden voor blijvend grasland en kunst- weide. Ook alle mengsels volgens advies Landbouwvoorlichtings- dienst. Westerwolds en Ital. raaigras, spurrie, stoppelknollenzaad Hoge kiemkracht. Scherpe prijzen Verheijen's Zaadharcdel Eikenlaan 52 Venray Aangelopen grote zwarte hond Rutten, Eindstraat 27 Onze reclame Rookvlees 100g. 75, 250 g. 1.80 Tongworst 100 g. 24. 250 g. 60 Zure zult 500 g. 40 Vet spek 500 g. 60 Braadworst 500 g. 1.40 Wegens vacantie van 4-11 sept. gesloten. Weck en Vegla inmaakglazen alle maten Inmaakketels emaille en zink, roerzeven, snijbonenmolens, inmaaktrechters, thermometers, beugels. PETER HENDRIX Bazar Grotestraat 13 rente 47s °/o vrije aflossing. Autofinaniering v.af 5 Assurantiekantoor F. BERGMANS ZN. Tel. 1677 Venray BIEDT ZICH AAN R.K. dagmeisje Venrayseweg 7, Wanssum BIEDT ZICH AAN dienstmeisje 19 jaar voor direct en voor dag en nacht Elsteren 11, Well. GEVRAAGD net dienstmeisje Slagerij Poels. Werkster gevraagd voor enkele dagen per week. van Haren, Grotestraat. GEVRAAGD net meisje 15-16 jaar voor halve dagen. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD Iruitplukkers(sters) Geregeld verkrijgbaar vanaf donderdag valappelen a f 2.- per kist van 15 kg. J. DUYKERS Fruitbedrijf Hoogriebroek G42b Castenray. Tel. 04787-381 GEVRAAGD nei dienstmeisje in gezin met 3 schoolgaande kin deren te Den Haag. Brieven onder nr. 39 aan bur. van dit blad. TE KOOP pl.m. 13000 stuks droge aanmaakturf te laden nabij woonwagenkamp Deurne. Te bevragen Legerweg 6, Zeilberg, Deurne TE KOOP aardappelkistjes grote voorraad. Het adres voor een nieuwe kuip op uw wasmachine te plaatsen Jacq. v.d. Tillaart Tel. 1238 Venray TE KOOP zware 1-j. aspergeplanten R.v.B., op het veld te bezichtigen J. Jacabs, Hei-Oostenrijk 10, Horst. Tel. 04787-310. TE KOOP 2 tomen biggen en plukappelen P. Linssen, Burskeshof. Oostrum TE KOOP toom biggen en slachtrijpe koe Th. Hellegers, Jan Poelsweg 3, Ysselsteyn. TE KOOP goed onderh. kinderwagen M. van Opbergen, Landweert weg 10. TE KOOP geplukte appelen Hoenderstraat 16 TE KOOP complete huiskamer en 2pits gascomfoor Beatrixstraat 15 In MARIA ROEPAAN te Ottersum L. het bekende r.k. tehuis voor geestelijk achterlijke kinderen, kunnen binnenkort enkele LEERLING-VERPLEEGSTERS worden geplaatst. Leeftijd minstens 17 jaar. Schrijf maar eens een briefje aan de Directeur-Geneesheer Worst en vleeswaren van de slager dat is je ware Week van 28 sept. LUNCHSCHOTEL gebraden gehakt, leverkaas kookworst samen 300 gram 1.15 Gebraden gehakt Leverkaas Kookworst Zult 500 gram 100 gram 40, 250 gram 90 35, 80 38, 85 50 Vrijdag en zaterdag coteletten 500 gram 2. Dinsdag: gehakt 1.40 Woensdagspeklappen 1.30 Gebr. Goumans, Patersstraat J. Poels, Grotestraat Wed. Verschuuren, Grotestraat met grote tuin, garage en centrale verwarming, centraal gelegen te Venray. Zeer binnenkort te aanvaarden. Te bevragen Telefoon 04975-358.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2