Jengd4daagse Venray Venrays camping wordt geopend Nederland voor Uw vakantie. Geestelijk artikel Vakantie en verkeer. Voorkom voedsel vergiftigingen Zaterdag 23 juli 1960 No. 30 EEN EN TACHTIGSTE JAABGANG PEEL EN MAAS DRUK en UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WPFïfRT AH VOOR VFNPAY FM HMRTRFFFW ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1506.52 ÜLrlVUL/MU V Ltll AA I Erl^l U1V1 1 PRIJS PER KWARTAAL 1.40 (bulten Venray ƒ160) De vacantie-tijd is aangebroken en de mensheid tijgt op pad. Naar het buitenland, maar ook in onze eigen omgeving. Men logeert in hotels, maar ook in tenten. En deze laatste methoden neemt al langer hoe groter vormen aan. Bij de mooiste plekken in Euro pa treft men de tentenkampen aan, waarin soms meer dan 100 tenten en caravans de vacantiegangers in zalig niets doen kamperen. Een hotel-man mag dan misschien meewarig wijzen op deze tenten kampen en ze spottend tentstad Rheuma noemen, een groot deel van het publiek trekt zich er niets van aan, sjort het tentje op de fiets brommer of wagen, of doet het wat deftiger met caravan en zwerft zo Europa door. Europa, dat in de z.g. campings gezorgd heeft voor goede terreinen en accomodatie voor dit soort vacantiegangers. Ook in Nederland zijn op verschil lende plaatsen z.g. campings inge richt, die natuurlijk aan de nodige wettelijke voorschriften dienen te voldoen, omtrent inrichting, ligging, voorzieningen e.d. Het bestuur van de Stichting Kin derspeeltuin Vlakwater, heeft zich ook over deze materie beraden en gemeend, dat bij de speeltuin een bij uitstek geschikte gezins-kampeer- plaats zou te maken zijn. Men heeft de daad bij het woord gevoegd en een gezinscamping inge richt, waarop zo'n 75 mensen een plaats kunnen vinden. Men heeft het restaurant zo gemaakt, dat het te vens voor kampwinkel kan dienen, men heeft er extra wasgelegenheden in gezet, aparte toiletten gebouwd, kortom men heeft er een camping van gemaakt, die aan alle eisen vol doet. Nu loopt de toestemming om een dergelijke camping op te richten over vele, vele schijven. Schijven, die niet zo voortvarend draaien als b.v. het bestuur van deze stichting, die een en ander nog al eens betrek kelijk vlug in orde had. We hebben daarop reeds eerder geattendeerd, maar nu is dan de zaak in kannen en kruiken en hoe wel het wat laat in het seizoen is, hoopt men ook hier nog een korrel tje mee te pikken. Zondag a.s. wordt deze camping op enigszins officiële wijze geopend en dan kan men dus beginnen. De ANWB zorgt, dat in de hele omtrek de nodige borden komen, die er op wijzen, dat Venray een cam ping rijk is en ook op andere wijze is voor deze instelling al de nodige propaganda gemaakt. En nu maar afwachten of de trekkers willen ko men. Nogmaals, het is wat laat in het seizoen, maar men hoopt toch, dat verschillende gezinnen hier naar Venray zullen komen. En mochten ze U de weg eens vragen naar de camping, dan stuurt U ze natuurlijk netjes en beleefd naar de Vlak- waterweg, naar de Kinderspeeltuin. Het is eigenlijk een beetje be schamend, dat vele Nederlanders meer van het buitenland dan van het eigen landje kennen. Nog al te veel gaat men in de va- cantie te werk naar het principe, dat een kaart naar Mien uit Italië beter staat dan een kaart uit Vlis- singen, Den Burg, Groningen of Maastricht. Jammer, want ons land heeft een groot aantal verrukkelijke plekjes, die door hun schilderachtigheid of hun natuurlijke pracht kunnen wed ijveren met welk buitenland ook, nu ja, goed, als de weergoden meewer ken. VENRAY Trouwens kent U Uw eigen Ven ray wel. Wat denkt U van een tocht langs het Vlakwater, naar en dooi de Merselose bossen. Van daaruit door de Vredepeel en door de Twist naar het Oorlogsmuseum in Over- loon. Hoe lang is het geleden, dat U de Rouwkuilen bekeek en zou een dag tocht van hieruit over Peelplan Zuid (langs het Duitse Kerkhof) naar Griendtsveen en verder door, niet een aparte bekoring hebben. En hoe staat het met de Rosmolen en dan binnendoor op de Maas aan of naai de Boshuizen, of naar Marie den Brier Hier zijn tientallen tochtjes te maken, die ieder een nieuw aspect laten zien van onze gemeente. Din gen, waar we niet aan denken, of die we te lang achteloos hebben la ten liggen Maar goed wilt U misschien ver der. Nederland heeft veel moois. Per provincie zullen we een scala open vouwen van waar U in de vacantie allemaal naar toe kunt gaan. Er is genoeg, kiest U maar. Om in het Noorden te beginnen. GRONINGEN EN FRIESLAND hebben veel gemeen. Het zijn agrarische provincies, van groot be lang voor de landelijke economie maar eveneens bijzonder aantrek kelijk voor de vacantieganger. Natuurlijk bewondert U in de stad Groningen het marktplein met de Martinitoren en als het regent de drie musea: Groninger-, Scheep vaart- en Natuurhistorisch Museum. In Leek bezoekt U het landgoed Nienoord met het nationaal Rijtuig museum, waar U versteld zult staan over de pracht van de aloude koet sen. Gaat Uw belangstelling vooral uit naar de techniek? z Langs het Winschoterdiep vindt U een centrum van scheepsbouwacti- viteit. Zo'n twintig werven liggen hier broederlijk naast elkaar. Historische bijzonderheden heeft de provincie Groningen te over: het middeleeuwse klooster van Ter Apel en het oude kerkje van Sellingen zijn een bezoek echt wel waard. In Uithuizen staat nog altijd de Menkemaborg, een kasteel uit de veertiende eeuw. Het vlakke land van Friesland is even aantrekkelijk als de bossen, de heidevelden, de meren en de duin gebieden, die men er ook kan vin den. Voor de liefhebbers van de wa tersport al jaren een trekpleister, zijn de meren. Gaat U wel vroeg in het seizoen voordat watertoerisme waterkrioe- len wordt. Dit jaar heeft Grouw bekend wa tersportcentrum, een bijzondere aan trekkelijkheid. DRENTHE is een merkwaardig deel van Ne derland. De aandachtige bezoeker merkt, dat al snel op. Hier vindt men nog de oude boerderijen met twee deuren, naar ons werd verteld een overblijfsel uit de tijd van de germanen. Die heren hielden één deur in hun huis altijd gesloten. Het was de deur, waardoor een dode het huis werd uitgedragen. Doel: het weren van de geesten. Maar in Drente ziet men ook nog wat anders. De tekenen van een indus triële revolutie, die zich bewonde renswaardig snel voltrekt. In de buurt van Schoonebeek komt U langs de al even ontelbare als befaamde jaknikkers van de olie velden. U ziet ze het best wanneer U de weg neemt van Coevorden naar de Duitse grenspost nabij Twist. Kijk beslist ook even in het Am- sterdamsche Veld, het nieuwe tuin bouwcentrum. Bij Smilde vindt U de hoogste t.v.- toren van ons land (zolang 't duurt) 288 meter. Natuurlijk vergeet U de Hunne bedden en de Hondsrug, bekend uit de aardrijkskundelessen, niet. OVERIJSEL is vanuit het standpunt van de toerist bezien (en wie geldt op het ogenblik meer?) misschien wel het meest veelzijdige gebied van ons land. Over het punterige Giethoorn is al genoeg gesproken, maar neem eens de weg van Wanneperveen, ieven ten Zuiden van Giethoorn, naar St. Jansklooster en U rijdt, dwars door de Beulaker en Belter Wijde, twee prachtige meren, die door de weg in tweeën wordt ge splitst. Hier bloeien orchideeën, echt waar, en kan men heerlijk dwalen langs onvermoeide waterwegen met een bootje, dat men ter plaatse huurt. Vlak langs de Duitse grens stroomt de Dinkel, die U in de buurt van Losser of Denekamp moet be zoeken. Hier vindt men kastelen, bossen, maar ook velden waarop het vee vredig graast. Hier bent U al in Twenthe, waar industriesteden (textiel) afwisselen met kleine, heer lijke oude dorpjes. Vergeet niet Ootmarsum aan te doen, daar moet men zich nog bezig houden met het midwinterhoorn blazen en houdt men tevens nog een twintigtal oude grafheuvels achter de hand.-Die staan er al vanaf het begin van onze jaartelling. GELDERLAND behoort met Zuid-Limburg tot onze meest geëxploiteerde toeris tische trekpleisters. Wie kent niet het Nationale Park „De Hoge Ve- luwe?" U nog niet? Dan moet U daar beslist nog dit jaar eens naar toe gaan. Bent U 'n liefhebber van kunst dan kunt U ter plaatse terecht in het Kröller- Müller Museum. Wat Zuidelijker ligt ons tweede Nationale Park: „De Zuidelijke Ve- luwezoon". Hier vooral even op een heuvel gaan staan en genieten van uitzicht. Nijmegen en Arnhem zijn beziens waardigheden op zich. De steden zijn mooi, de omgeving eveneens. Hier vindt men het „Nederlandse Palestina", het openluchtmuseum over het Heilige Land. Dicht bij Arnhem, in Oosterbeek, al weer e°n historisch museum, dat ieder in zijn leven beslist moet heb ben gezien: het Airborne-Museum. Hier allerlei over de slag bij Arn hem in 1944. Gelderland is een hele vacantie op zich. In de Betuwe bloeien in het voor jaar de boomgaarden, pronken prachtige rivierlandschappen en prijkt het hele jaar door (uiteraard) een ander monument van Hollands meesterschap over het water: de sluizen in het Amsterdam-Rijnka naal bij Tiel. Voor de Achterhoek geldt het zelfde als voor Twenthe. al vindt U hier nog meer van die kleine dorp jes. Eenmaal in Gelderland, bezoek dan Apeldoorn, waar U in 't prach tige park „Berg en Bos" een ver kleinde uitgave van de Koninklijke Gouden Koets kunt bewonderen. Interessant in UTRECHT zijn de nachtelijke palingvangsten die U van mei t/m septemebr vanuit Spakenburg kunt maken. Iedere vrijdag aanmelden. De centraal ge legen provincie biedt, gedeeld als zij is, veel moois. Het oostelijk deel is rijk aan bos, hei en heuvelland; het westelijk deel toont U groene polders; in het noorden liggen de befaamde .Loos- trechtse Plassen. Een tocht langs de Vecht moet U beslist eens maken. Wordt U al aangeraden tijdens de aardrijkskundeles op school. Wordt tijd dat U nu eindelijk eens luistert. Langs de Langebroeker Wetering, zo in de buurt van Choten, Doorn en Werkhoven staat een merkwaar dige concentratie kastelen en burch ten, de een wat ouder dan de ander. NOORD- EN ZUID-HOLLAND hebben veel gemeen, maar vooral het Noordzeestrand met de prach tige brede duinenrij, waarachter zich tussen Noordwijk en Hillegom de bollenvelden uitstrekken. Tussen 's-Gravenhage en Wasse naar, een van de bekende villador pen waar U zich kunt vergapen aan de rijkdom van anderen, ligt een na tuurgebied, dat meer aandacht ver dient. Meyendel is een uniek recreatie centrum, dat structureel sterk ver nadert door de meertjes die zich, dank zij de Haagse watervoorzie- nig met Lekwater, hebben gevormd. In Alkmaar wordt de kaas weer gedragen over de kaasmarkt. Iets Noordelijker ligt Schoon met een van de hoogste en steilste duin hellingen, waar je zo maar af mag rennen. In het duingebied kunt U heerlijk dwalen, begeleid door het eentonig gezang van de zee. De steden Amsterdam, Den Haag en eventueel Haarlem vergeet U na tuurlijk niet. Maar denkt U ook aan de universiteitstadjes Leiden en Delft met hun grappige booggracht- jes? ZEELAND biedt mogelijkheden zich wat uit gebreider te verdiepen in de veel besproken Deltawerken. U wist van zelfsprekend al, dat Zeeland prach tige stranden heeft, die borg staan voor een heerlijke vacantie aan zee (als moeder natuur meehelpt). U mag niet verzuimen een kijkje te nemen in Veere, beroemd tot over de gren zen door echt oud-Hollandse schoon heid. Dit jaar als bijzondere attractie op 17 september in Goes het fruit- corso als besluit van de Fruitweek, eind augustus in Yerseke een Oes ter- en Mosselfeest en midden aug. in Breskens de traditionele visserij feesten met optochten en vuurwerk. NOORD-BRABANT is wel bijzonder rijk aan natuur schoon. Wie eenmaal in de Kem- pische Bossen (ja, U mag er zo maar in!) is geweest, zal dat beamen. En vergeet niet de Oisterwijkse Ven nen en de bossen van Chaam. De ge moedelijkheid van de bevolking en de pracht van de natuur maken Brabant tot een gewild doel voor een lange vacantie. Wanneer U voldoende hebt aan een flits ga dan naar de Efteling bij Kaatsheuvel. Neem U kroost mee. Een uitgebreid sprookjesbos doet hen (en U) van de ene verbazing in de andere vallen. Kent U ze nog? Doornroosje, Klein Duimpje en de Gelaarsde Kat? Het uitgestrekte park is rijk aan bos. Bovendien heeft het vrije dui nen, siertuinen, vogelvijvers en, voor de eeuwige sportieveling, een aantal tennisbanen. LIMBURG vooral Zuid-Limburg, is door de natuur eveneens rijk bedeeld. In de lente overheerst de prachtige bloe sem van de fruitbomen, in de zomer de volle tooi van alles wat groeit in het dal van de Geul en in de herfst de kleurenrijkdom van de eiken- bossen. Limburg is een goed uitgangspunt voor korte tochten naar België en Duitsland, wanneer U beslist even naar buiten wilt. Maar niet voordat U hebt gekeken in Voerendaal bij Geleen. De kerk daar stamt uit 1049 en in de omtrek staan vijf kastelen. Vrijwel alle mooie plekjes van Limburg zijn ontdekt door de toeris tenindustrie, wat wel jammer is. In Valkenburg moet men beslist niet in het hoogseizoen blijven han gen, tenzij men geen bezwaar heeft tegen het gegons van een interna tionale toeristenzwerm. Wie beweerde eigenlijk, dat in Nederland niets is. te beleven? VALSE PROFETEN VOORSPELLEN HET EINDE VAN DE WERELD Wanneer deze beschouwing in uw blad gepubliceerd is, dan staat op de Mont Blanc in Zwitserland een Dr. Elio Bianca in zijn blauwe hemd. Dr. Bianca, een Italiaanse chirurg en een goede, had zich daar name lijk met een 3000 volgelingen terug getrokken omdat zij daar veilig het einde van de wereld zouden kunnen afwachten welke volgens Bianca's voorspellingen donderdag 14 juli in verschrikkelijke rampen zou vol trekken. Dr. Bianca is niet de enige psy chopaat, die dezer dagen het einde van de wereld voorspelt. In Amerika is de verzekerings agent Glenn Scott weer in de ver zekeringen gedoken, omdat zijn pro fetische voorspellingen niet uitgeko men zijn. In Zuid-Afrika staat Annie Runqa elke avond op het strand het einde af te wachten. Maar zij is slimmer. Zij noemt geen datum, maar zegt: binnenkort. Dat is een rekbaar be grip. Zij zijn ook niet de eersten. Rond het jaar duizend was de hele Christenwereld in rep en roer, om dat 't „duizendjarige rijk van Chris tus ten einde zou lopen". Zij zullen ook niet de laatsen zijn, want er zullen altijd lieden zijn, die in hun overspannen verbeelding stemmen horen, die het einde van de wereld aankondigen. Vooral in tijden van grote span ning als waarin wij nu leven, staan er zulke mensen op. Wanneer wij zondag het Evange lie lezen, horen wij Christus' waar schuwing: „Weest op uw hoede voor de valse profeten Wanneer Hij het einde van de we reld voorspelt, dan noemt Hij geen dag of uur. Dit te weten is niet aan mensen voorbehouden. Alleen God is het gegeven de dag te kennen. Dit zijn Christus' woorden, welker juistheid Hij met Zijn bloed heeft bewezen. Waarom zouden wij psy chopaten eerder geloven dan Chris tus? Anders dan anders In de vakantietijd doen we bij voorkeur allemaal anders dan an ders. Zij, die gewoon zijn om een witte boord te dragen, steken zich tijdelijk in het felk|e#orige sport hemd. De lieden van het sporthemd doen tijdelijk 'n witte boord om. De landrotten begeven zich tijde lijk naar en in het water. Zij van de waterkant zoeken het droge op. De mensen die gewoon zijn te lo pen gaan zitten. En de zitters slaan aan het lopen. Professionele duikers gaan Ka mergebouwen bekijken en ondertus sen vermaken de Kamerleden zich met diepzee-duiken. Zo zet de va kantie de wereld op zijn kop. Alles wordt anders dan anders. Uitzonde ringen daargelaten. Het verkeer is één van die uit zonderingen. Het verkeer wordt hoogstens drukker en onoverzichte lijker, maar het verkeersgedrag wordt niet anders. Beter gezegd: mag niet anders worden. Natuurlijk mogen we niet omdat het vakan tie is een loopje nemen met de snelheidsbeperkingen. Natuurlijk mogen wé niet om goed rechts en links de fraaie na tuur te kunnen bekijken tijdelijk de plicht om goed rechts te houden vergeten. Zo zouden we door kunnen gaan als het er om te doen is elementaire verkeersregels anders uit te leggen dan anders. Doe dat niet. Laat u hoe opperbest uw vakantiestem ming ook is niet verleiden anders dan anders te doen: 0 door uw autoruiten vol te plak ken met fraaie transfers. Dit is een overbodige en (voor u) ge vaarlijke manier om anderen te laten zien „hoe ver u 't wel ge bracht heeft" 0 door met een caravan op stap te gaan zonder vakkundig te heb ben laten controleren, of de kop peling en verlichting daarvan in orde zijn, door uzelf èn anderen het gezicht dóór uw auto te benemen door een met koffers, jassen, zonne hoeden en wilde dieren geblok keerde achterruit, door van uw fiets een rijdende camping-show te maken. Tent- stokken zijn geen stormrammen en de maximum toelaatbare breedte van 75 cm voor uw lading is óok in de vakantie van kracht, door uw bagage op het autodak met een klapperend dakzeil af te schermen. Als dit zeil wegwaait zal het u méér kosten dan alleen een bedorven vakantie, 0 door u in een vreemd land te wagen, zonder de minste notitie van de aldaar geldende elemen taire verkeersregels, door uw aandacht van de weg te laten afleiden door gezellige reis genoten. als-verstekeling-reizen de-bromvliegen, middeleeuwse burchten, 2o eeuwse signorina's of voor veilig wegverkeer al té" geestrijke nationale dranken. En zo u tóch anders dan anders wit doen: wees nog voorzichtiger en oplettender dan anders! Iedere zomer komen voedselver giftigingen voor. Soms met een zeer licht verloop, soms ook ernstiger. Ook al komt men eraf met een avond maagpijn en overgeven of met één dag diarree dan is dit nog te veel van het kwade. In de meeste gevallen kunnen voedselvergiftigin gen worden voorkomen en wel door een goede persoonlijke hygiëne en door een hygiënisch verantwoorde voedselbereiding. Houd daarbij de volgende punten in gedachten: was altijd uw handen met water en zeep, vóór u begint met eten en eten klaarmaken; gebruik in de keuken een aparte doek als handdoek; controleer resten voedsel van de vorige dag, overgebleven melk e.d. Bent u er niet helemaal ze ker van, dat ze goed zijn, gooi ze dan weg, hoe jammer u dat ook moogt vinden; kook zo min mogelijk opzettelijk eten voor 2 dagen tegelijk, tenzij u de spijzen voor de volgende dag koel en in het donker kunt be waren; koel resten zo vlug mogelijk af, in een open pan, onder af en toe roeren. verwerk geen resten door vers gekookt voedsel, vóór u ze apart een kwartier hebt gekookt, of geruime tijd hebt opgebakken en ook dan nog alleen als u zeker weet, dat u van difr verse voedsel geen resten zult overhouden. Doe b.v. geen restje soep zondpr meer bij de verse soep-van-de-dag en verwerk een kliekje aardappelen of groente ook niet zonder meer tot een slaatje, of „gauw even" tot een prak; bewaar vers vlees en verse vis zo kort mogelijk rauw, tenzij- u ze gekoeld kunt bewaren. Neem ze uit de papier- of plasticverpak king zodra u ze in huis hebt en bewaar ze koel en luchtig of bak of kook het vlees of de vis zo mogelijk meteen gaar. Kies bij voorkeur vlees, dat door en door gaar gegeten wordt. Wees voorzichtig met gehakt. U kunt het gerust een of meerma len per week eten, wanneer u het maar geheel gaar maakt. Dit geldt ook ovanredro -thtaf ook voor ander gemalen vlees, zoals verse worst, sausijsjes enz. Meen niet dat plastic verpak kingsmateriaal bederf tegenhoudt of vertraagt. kook op warme dagen zowel losse als gepasteuriseerde flesse- melk in een aangebroken fles 's avonds door; zorg dat uw melk koker brandschoon is als u hem laat vullen. laat zomin mogelijk vuile thee-, hand- en vaatdoeken in de keu ken slingeren. Spoel ze uit en droog ze vlug, als het kan in de zon. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdiensi huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de practijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 1393 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. Zr. M. JANS Overloon Tel. K 4788—262 BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen te kennis van be langhebbenden, dat zij voornemens zijn aan de raad dezer gemeente het voorstel te doen tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de weg, gelegen te Smakt, ten wes ten van de spoorlijn Nymegen- Venlo, kadastraal bekend sectie A no. 2143, voorzover gelegen tus sen de percelen sectie A no. 1770, 1772 en 1388. Het betreffende voorstel ligt met de daarbij behorende tekening waar op het aan het openbaar verkeer te onttrekken gedeelte in kleur staat aangegeven, van 25 juli 1960 af ge durende 3 weken ter inzage op de gemeente-secretarie afdeling I. Belanghebbenden kunnen gedu rende genoemde termijn bezwaren tegen het voorstel bij de gemeente raad indienen. Venray, 13 juli 1960. Burgemeester en wethouders vnd., A.H.M. JANSSEN, burgemeester H. VORST, secretaris TWEE DIAMANTEN KLOOSTERFEESTEN IN HUIZE SERVATIUS In Huize Servatius werden don derdag jl. twee diamanten klooster feesten gevierd. Zestig jaar geleden deden nl. bij de Broeders van Liefde de broeders Plechelmus en Willal- dus hun professie. Broeder Plechelmus, geboortig uit Breughel, zal bij vele Venrayers nog bekend zijn als de vroegere eco noom van Huize St. Servatius, ter wijl Br. Wilaldus, die afkomstig is uit Waspik, vroeger koster geweest is GESLAAGD Voor het dploma machine-schrij ven, slaagden op de Mulo-school te Venray, 36 van de 39 candidaten. De namen van de geslaagden zijn: dames: Hilly Stoks, Venray; Riki Lemmen, Blitterswijck; Henny Ja cobs, Venray; Maria v. Mil, Over loon; Truus Tacken, Castenray; Ger ry Maurmair, Venray; Oda Poels, Venray; Annelies Cup, Venray; Cle- my ter Hoeve, Venray; Jus van Waayenburg, Oirlo; Gonny vd. Zan den, Overloon; Elly Peeters, Ven ray; heren: Teun v. Bracht, Venray; Jan Jenniskens, Leunen; Louis vd. Boom, Venray; Jan Dietz, Leunen; Ed. Versleijen, Venray; Piet Volle- berg, Venray; Jac. Linskens, Oos trum; Piet Voermans, Leunen; Jos. vd. Boom, Willy v. Straten, Theo Campsteijn, Jo Coopmans, Ben Loe- nen, Hans Peeters en Leo Janssen, allen Venray; Jos. Versleijen, Oirlo; Pierre Hendriks, Overloon; JanLoo- nen Overloon; Harry Cox, Veulen; Leo Potten Ysselsteyn; Jan Driessen Oirlo; Antoon Driessen, Overloon; Sjef Litjens Oostrum. Aan de Hogere Techn. School te Venlo, slaagden de heren: A.E.I.T. Oomens en M.H.J. van Rooy uit Venray. Te Venlo slaagde voor het mid denstandsdiploma de heer H.W.G. van Soest. Op het in juni te Venlo gehou den examen Konstruktiebankwer- ken door de Stichting Bedrijfsop leiding Bementel, slaagde A. Ste vens te Venray. Hij ontving zijn op leiding in het bedrijf van M. Cus- ters, Machinefebriek en Construc tiewerkplaats N.V. te Venray. Aan de Katholieke Sociale Academie te Sittard, slaagde voor de aantekening, Wijkverpleging, Mej. T. Tacken. DAT KAN ALLEEN DOOR SAMENWERKING 't Is weer weken geleden dat een stel mensen van allerhande beroe pen hun eerste vergadering in 1960 gingen beleggen, om een groot ge beuren voor te bereiden. Men ziet daar de onderwijzer, de verpleger, de politie, de ambtenaar de middenstander, de vroedvrouw en vele anderen samen werken. Samen zijn we geworden een stuk Venrays-bolwerk, dat niet voor werk terug schrikt, dat geen moeheid kent. Het gaat hier wederom om onze jeugd enkele dagen te bezorgen, welke voor deze jeugd het leven weer wat mooier maakt. Als men ziet hoe al dit voorbe reidend werk wordt verzet, dan dwingt dit respect af voor die stoere werkers. Het gaat hier om 't kindervakan tiewerk, met de daaruit voortsprui tende jeugd vierdaagse. Om zijn taak zo te kunnen vol brengen zoals deze groep dat doet, moeten zij wel doordrenkt zijn, met de geest van een van de eerste steenleggers en tevens oud-voorzit ter, de heer P. Schoester. Deze jeugdvierdaagse heeft dan ook alle waardering bij de H.H. Geestelijken en burgerlijke over heid. Het bedrijfsleven, stichtingen en particulieren, doen hun geldelijke bijdragen. Op 20, 21, 22 en 23 juli zullen ruim 700 Venrayse kinderen marcheren. De laatste dagen komen zij tegen 6 uur vanuit de richting Oostrum b'o Huize Servatius Venray binnen. Hier worden de dragers van onze toekomst met muziek afgehaald. Toont Uw belangstelling en zorg dat U erbij bent. Laat de bewoners van de Stations weg, Oostsingel, Pr. Bernhardstraat,

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1