(ampS Een goed jaar voor de Venrayse Zuivelfabriek Kerkelijke Diensten Band-ceramische Cultuur (pl.min. 4000 jaren v. Christus) streek ontdekt. in onze van 10 tot en met 16 juli Stroperij Zaterdag 9 juli 1960 No. 28 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS M DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRA'S WFFÏCRÏ AH VOOR VPNRAY FN OM^TRFKRN u A®?NNBM®:Y®: GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1506.52 Cd-ilVDLji^U V UUI\ VLIïlln 1 XwlN VJIVIO 1 IvEtiVliil PRIJS PER KWARTAAL 1.40 {bulten Venray f 1.60) Het grote nieuws van de agenda voor de komende jaarvergade ring van de Zuivelfabriek is dit jaar zeker het afscheid van de heer H. Asselberghs. Genoemde heer, zo blijkt uit de stukken, stelt zich niet meer her kiesbaar als bestuurslid van deze coöperatieve vereniging. En zo zal de heer Asselberghs dan afscheid nemen van de zuivelfabriek, die hü meer dan 38 jaren in verschillende bestuursfuncties heeft gediend. O.a. als lid van de raad van toezicht, als voorzitter van dit college en tenslotte 25 jaren lang als voorzitter van het dage lijks bestuur. Juist in de zo belangrijke periode van crisis, oorlog, verwoesting, wederopbouw en uitbreiding heeft hij de teugels in handen ge houden en ook het jaarverslag 1959 is er het zoveelste bewijs van, dat de heer Asselberghs, daar zijn beste krachten aan heeft ge geven. Zonder twijfel zullen in de komende jaarvergadering zijn werk en verdiensten nog uitvoerig worden gememoreerd. GROTER SALDO Het voor ons liggend jaarverslag van de zuivelfabriek toont ook dit jaar weer een gezonde groei van deze coöperatieve instelling aan. Bleef in 1958 nog 182.772 over als nog te verdelen melkgeld, nu is die post f 267.708. Nu moet men er ook wel direct bij vertellen, dat in 1959 de leden per 100 kg melk met een gemiddeld vet gehalte van 3,637% vet 29.893 ont vingen, terwijl dat in 1958 f 31.857 was, zodat bijna 2 minder ontvan gen is in het afgelopen jaar. Maar een en ander wordt toch weer goed gemaakt door de grotere post on verdeeld melkgeld. Wat men hiermede gaat doen, staat niet in de agenda. In 1958 2/3 deel uitbetaald aan de leden 1/3 deel op ledenlening geschreven. Wel licht is dat ook thans het geval. ALGEMENE TOESTAND Het mag dan waar zijn, dat het aantal veehouders afneemt i.v.m. specialisatie, het aantal koeien bij de leden van de zuivelfabriek groeit en wel van 4600 in 1958 tot 4968 in 1959. Dat betekent, dat ieder lid ge middeld 4,9 koe heeft (4,5 in 1958). Doch het aantal liters melk, dat per koe werd geleverd is wel gedaald nl. van 3155 kg tot 3032 kg per jaar. Maar al met al hebben deze bees ten gezorgd voor een totale melk- aanvoer van ruim 14,5 miljoen kg melk, 4,5% meer dan in 1958 toen men aan de 13,8 miljoen kg kwam. Met deze toename wordt zowel het Limburgs gemiddelde van 2,9% als het landelijk gemiddelde van 3,7 ver overschreden. Het gemiddelde vetgehalte daar entegen loopt terug, nl. van 3,698% in 1958 naar 3,637% in 1959. 39% der aangevoerde melk werd gekeurd in klasse 1, wat een extra toeslag opleverde van ruim 28.000 gulden, die echter weer teniet gin gen door de 37% die in klasse III werd geplaatst, wat een korting gaf van 27.000. Bij deze toch al geweldige plas melk heeft men even goed nog voor 135.771 melkproducten moeten bij- kopen om aan de vraag te kunnen voldoen. Die vraag komt dan op de eerste plaats van de Zuivelbond in Roer mond, waaraan voor bijna 3 mil joen is verkocht (in 1958 voor 2,2 miljoen). Op de tweede plaats van het Venrays publiek, dat ieder jaar meer afneemt van de venters, slijters en winkeliers. In 1959 werd een omzet behaald van 1.123.828. In 1958 van 1.039.155. Uit die omzet blijkt, dat er bijna 7000 kg roomboter minder ver kocht is aan het publiek dan in 1958, maar wel 2000 kg margarine meer. Ook de verkoop van gestan- dariseerde melk loopt iets terug, maar de flessen-producten wor den meer verkocht. Alleen al van de rijstepap zijn 28.000 flessen meer verkocht. Het artikel kinder voeding loopt daarentegen terug. En wel 2000 flessen. Twee andere groot-afnemers zijn het Inkoopbureau voor de Voedsel voorziening, dat voor ruim 92.000 aankocht en dan de leden zelf. Bij deze laatste valt op, dat bijna een half miljoen kg ondermelk minder terug-geleverd is, dan in 1958. MINDER BOTER Uit de cijfers voor de boterpro- dustie blijkt, dat die productie sterk gedaald is. Namelijk van 464.000 kg in 1958 tot 348.000 kg in 1959. De op brengst was echter beter. Kreeg men in '58 3,145 per kg, in '59 was dat 4,07. De melkpoederprodijctie heeft in 1959 zich meer toegelegd op de volle melk poeder. Er werd 2,7 miljoen kg melk verpoederd tegen 200.000 kg in 1958. De magere melkpoeder was belangrijk minder. Zij daalde van 4,8 miljoen kg tot 2,2 miljoen. De op brengst van de verpoedering steeg dan ook van 446.000 tot 828.000 De onkosten zijn op ongeveer hetzelfde peil gebleven als in 1958. Zij blijven hangen om de 640.000 hetgeen nog altijd ongeveer 4,5 ct. is per kg verwerkte melk KJ. De vereniging voor Kunstmatige Inseminatie gaat het letterlijk en fi guurlijk naar den vleze. Weliswaar is Mietje 9's Cesar aan de slachter ten offer gevallen, maar Dorus 511624 is het leger stieren komen versterken. Een leger waarvan Paul van Roosteren en Tinie's Paul defi nitief bij het NRS werden inge schreven. Men heeft niet alleen goede resultaten met de stieren maar ook de sperma-keuze wordt al langer hoe meer toegepast, terwijl de sperma-verstrekking aan andere K.I.-verenigingen voortgang vindt. Vol trots vermeld het uitvoerig verslag in de afgelopen 10 jaren het werk der K.I. vruchtbaar en doeltreffend is geweest, zodat het gehalte van de rundvee-stapel in fok-technisch opzicht belangrijk is verbeterd en productie en vetge halte zijn gestegen. Een grootse jubileum-show zal op 8 september a.s. bij de tentoonstel ling hiervan o.m. blijk geven. Bij onze naspeuringen in het verre verleden dezer streek in en rond de gemeente Venray, stapelt zich de ene ven-assing na de andere op. Werd er in een der vorige Oud heidkundige mededelingen melding gemaakt van vondsten uit het Pa- laeolithicum en Mesolithicum (Oud en Middensteentijd), thans kan ge meld worden, dat ten O. van Ven ray sporen van de Bandceramische cultuur (uit de vroegste Jongsteen- tijd), zijn aangetroffen. De vindplaatsen, met talloze vuur steenartefacten uit deze beschaving, liggen aan de rand van de oude Maasbedding. De vorm en afmeting van de ge vonden vuursteenartefacten wijken geheel af van elders in ons gewest aangetroffen vuursteenmateriaal uit het Jongsteentijd. Na opzending ter determinatie naar de Rijksdienst voor het Oud heidkundig Bodemonderzoek kwam de verrassende mededeling, dat men hier te doen had met vuui'stenen ge bruiksvoorwerpen uit de z.g. Band ceramische cultuur. Zoals reeds eerder geschreven, meende men tot heden, dat deze be schaving in Nederland slechts alleen voorkwam in het Zuid-Limburgse Lössgebied. Nederzettingen en be graafplaatsen werden daar vorig jaar wetenschappelijk door Dr. Modderman (Conservator R.O.B.) op gegraven en onderzocht. Vanuit practisch alle landen in Europa be stond voor deze onderzoekingen 'n grote belangstelling en via radio, pers en televisieuitzendingen werd aan deze opgravingen grote aan dacht geschonken. Verrassend was onze ontdekking voor deze streek des temeer, daar tot nog toe buiten Zuid-Limburg geen enkel andere vondst van deze beschaving in Nederland bekend was. Thans is het wachten tot het na jaar, aangezien de bewuste terrei nen begroeid zijn en 'n onderzoeking niet toelaten. Het zijn in 't algemeen steeds zeer goede gronden waarin deze Band ceramische beschaving wordt terug gevonden. Deze cultuurdragers beoefenden dan ook intensief de landbouw en men zou ze de eerste landbouwers in de Lage Landen kunnen noemen. De bakermat van deze cultuur moet in de Donaulanden gezocht worden; vandaar ook, dat de Band- cei-amiek als „Danubian" of Donau- landische cultuur wordt aangeduid. De landbouw en veeteelt zijn, zo men wil „uitgevonden" in het nabije Oosten. De oudste cultuurplanten o.a. be paalde tarwesoorten en gerst, ko men eveneens daarvandaan, zodat een Oost-West beweging wel vast staat. Zo hebben dus op een gege ven ogenblik na door Midden- Europa getrokken te zijn, deze land bouwers via de Midden-Rijn, onze streken bereikt. Deze bandceramische boeren volg den nog zeer premitieve landbouw methoden. Zij, gebruikten graafstok- ken en hakken om de grond te be werken. en kenden geen ploeg of meststoffen. Het eikenmengbos werd op plaat sen afgebrand en het graan in de nog warme as gezaaid. De akkeri leverden enkele jaren een goede oogst, maar daar wisselbouw en ak kerbemesting onbekend waren en men de bodem vrij oppervlakkig beWerkte, geraakte de grond echter spoedig uitgeput. Men liet het land dan braak liggen en liet op de aldus ontstane open plek het vee grazen. Een eind ver der op brandde men een nieuw stuk bos af, om daar op dezelfde manier te werk te gaan. De uitgebreide onderzoekingen in Zuid-Limburg illustreren fraai, dat de Bandceramische boeren in wer kelijke dorpen woonden. De „gebouwen" waren langwerpig, de breedte varieert van 5-6 m, de lengte van 7,5-30 m. Bij opgraving vindt men slechts de paalgaten te rug, waaruit men dus de afmetingen en vorm der gebouwen kan recon strueren. De wanden waren oorspronkelijk zonder twijfel door horizontaal vlechtwerk gedicht, die dan met leem bestreken werden. Een van de meest kenmerkende overblijfselen van deze beschaving is het aardewerk. Het meest algemeen zijn grote grove, onversierde halfbolvormige potten van voorraadvaten met afge ronde bodem, vóórzien van zware handvatsels en oren. Kenmerkender is de van fijne klei geknede, zorgvuldig gladgemaakte ceramiek die fraai versierd is met vóór het bakken ingegrifte lijnpa- tronen. De golvende of hoekig evenwijdig ingekraste lijnen (vandaar de naam „bandceramiek") hadden oorspron kelijk eén vulling van witte of rode kleurstof, waarvan een enkele maal sporen voorhanden zijn. Interessant is te vermelden, dat deze bewoners regelmatig contact bleven onderhouden met hun stam genoten in het Rijnland en elders. Dit wordt bewezen door de import van vuursteenmateriaal voor de ver vaardiging van bepaalde werktuigen en vooral door het van elders ge- importeerde aardewerk. Opvallend zijn de grote hoeveel heden vuurstenen werktuigen, wel ke uit de opgegraven Nederzéttin- gen te voorschijn komen. Wellicht werd de vuursteen be werkt in openlucht-ateliers in kui len. Te Sittard en elders vond men aanwijzingen, dat elk dorp zijn eigen vuursteenbewerker had, die voorzag in de behoefte van de hele gemeen schap. Teruggevonden worden o.a. vele schrabbers, welke dienst deden bij been en houtbewerking en ver der bij het prepareren van huiden. Vast staat, dat deze Neolithische immigratie ongeveer 4-5 eeuwen heeft geduurd en niets bekend is omtrent de redenen waarom de dra gers van deze cultuur der Bandcera miek uit Limburg verdwenen zijn. Laten wij hopen, dat de onderzoe kingen, welke in het komende na jaar gaan volgen, het beeld van de bandceramische bewoning in ons gewest wordt verlevendigd en uitgebreid. Gezien de belangrijke gegevens, welke door deze opgravingen wor den verkregen, zien wij met grote belangstelling de komende opgra vingen tegemoet. ONTDEKTE GRAFHEUVEL WORDT OPGEGRAVEN Bij voortdurend veldonderzoek werd ten O. van Venray 'n grote grafheuvel ontdekt. De Rijksdienst voor het Oudheid kundig bodemonderzoek verwittigd, heeft deze heuvel onderzocht en vastgesteld, dat het 'n grafheuvel is uit 2 cultuurperiodes, d.w.z. boven een begraving uit de laatste phase van de jongsteentijd is nog een plag- genheuvel uit het bronstijdperk op geworpen. Dit was duidelijk waarneembaar toen Dr. Modderman met zijn as sistenten de grafheuvel aan een on derzoek onderwierpen. Het komt meer voor, dat in de top van een laat-neolithische grafheu vel in de vroege of midden-brons tijd een dode is bijgezet, bedekt met een plaggenophoging en omgeven is door een paalkrans. Dikwijls vormt een dergelijke mengestelde tumulus weer de kerri van een in de late bronstijd aange legd urnenveld, waarvan enkele met gekremeerde beenderen opgevulde urnen in de flanken van de grafheu vel zijn ingegraven. Een dergelijke grafheuvel is dan uitgegroeid tot een gecompliceerd nekropool met verschillende bouw fazen. Vermoedelijk is dit het geval ge weest met de grafheuvel op 't Bod- debroek, waarin 'n 40-50 tal urnen werden gevonden en helaas alle ver loren zijn gegaan. Deze heuvel werd zonder pardon afgegraven en met het zand hiervan werd 'n in de nabijheid liggend ven dichtgeworpen. De door ons ontdekte grote graf heuvel nu kan 'n document vormen, waaruit men de gehele bewonings- geschiedenis van onze streek kan af lezen, van het late Jongsteentijd 1600 vóór Chr.) tot in "de Urnen veldtij d 600-200 vóór Chr.) Nauwgezette bestudering der graf- strukturen heeft geleid tot enig in zicht in de merkwaardige begra vingsriten van de bronstijdbevolking in de Lage Landen. Naast gewone, bij elke begraving noodzakelijke handelingen verricht te de praehïstorische mens allerlei handelingen met een magische ach tergrond. Dergelijke verrichtingen kunnen een zeer lang leven hebben en nog lang nadat zij hun eigenlijke zin hebben verloren in toepassing blij ven. Belangrijke gegevens dus omtrent het begravingsritueel waarin tal van regionale verschillen opvallen kunnen worden afgeleid uit de bij zettingswij zen, uit de directe om geving van het graf en uit struk- turen om de grafheuvelvoet. Alleen door een volledige syste matische afgraving, kan men de ri tuele handelingen die iets weerspie gelen van de geestelijke achtergi'ond van de mens in de Bronstijd in ons gewest, achterhalen. Na allereerst contact te hebben opgenomen met de eigenaar van het terrein waarop de grafheuvel is ge legen, bleek er geen bezwaar om deze op wetenschappelijke wijze af te graven. Alles zal echter in 't werk gesteld worden om dit grafmonument weer in zijn oorspronkelijke staat terug te brengen, temeer daar helaas in onze streek vele voorgoed zijn ver dwenen. ONDERZOEK NEDERZETTING LATE BEKERCULTUUR (Boddebroek-Oirlo) Bij zijn jongste bezoek ook aan dit terrein door Dr. Modderman, bleek, dat het bijzonder lastig is om van tevoren te zeggen of daar met suc ces gegraven kan worden. Hier zal 'n sleuf gegraven moeten worden van 3 m breed en 2o m lang. Op dit terrein werden, zoals reeds eerder gemeld talloze versierde aar- dewerkscherven en vuursteenarte facten o.a. verschillende pijlpunten uit de late Bekercultuur 1500 vóór Chr.) ontdekt. Omtrent neder zettingen uit deze beschavingspe riode is nog zeer weinig bekend. Steeds weer stoot men daar op nieuwe vondsten. Op 3 juli jl. werd door de eigenaar van dit veld (door ons reeds eerder hierop opmerkzaam gemaakt) 'n neo- litischevurstenen bijl en pijlpunt bereidwillig afgestaan. PRAEHISTORISCH AKKER LAND BIJ VELTUM Te Vel turn werd onder een ver laten zandweg een door een gepod- solideerde stuif zandlaag overdekte praehïstorische akkergrond gevon den met een dikte van ruim 40 cm." Verspreid hierin voorkomende scherven wijzen op de late urnen- veldtijd (400-200 vóór Chr.) Reeds in juli 1958 werden hier door ons in dezelfde buurt verschil lende ruwwandige scherven met vin gertopversiering aangetroffen. Een en ander doet vermoeden, dat reeds in de Urnenveldtijd onder Vel turn 'n nederzetting moet zijn ge weest. VONDSTEN UIT DE MIDDEN STEENTIJD Alhoewel uit de voorgaande mede delingen is gebleken, dat thans voor bereidingen getroffen worden om over te gaan tot Oudheidkundige op gravingen, zijn de oppervlakte vondsten (welke meestal leiden tot het onderzoek met de spade) niet ten achter gebleven. Vooral nieuwe Mesolithische vuur steenartefacten (o.a. vele pijlpun ten) van vijf vindplaatsen uit die tijd, wei-den aan de steeds groter wordende collectie toegevoegd. Binnenkort zdl 'n conservator van de R.O.B. 'n specialist op dit gebied, dit omvangrijk historisch materiaal deskundig komen onderzoeken. ROMEINSE HEERBAAN Binnenkort hopen wij U in 'n vol gend artikel 'n beschrijving van de veelomstreden Romeinse Heerbaan te kunnen geven. Deze heerbaan liep van Tongeren naar Nijmegen. Het artikel zal hoofdzakelijk het traject van Blerick naar Geijsteren- Maashees, dus in de streek ten Oos ten van Venray behandelem BERNARD KRUYSEN PAROCHIEKERK VENRAY Priester vd. week: Kap. Heymans Zondag: 5e zondag na Pinksteren; 6.15 overl. en lev. leden van toneel groep Edelweis; 7 u. vd. Vegt-vd. Boogaard; 8 u. Hernieuwing der Doopbeloften; 9.30 v. parochie; llu. overl. ouders G. Spee-Rull; 5.30 pl. lof. Maandag: 6.45 H. v. Boven(buurt) 7.30 overl. fam. van Waayenburg- Thuyls; 7.30 fam. J. Jacobs; 8.15 Martin en Peter Mart. Goumans lh; 1.15 Ant. Weiten Dinsdag: 6.45 Deken Hanraets; 7.30 H. van Meyel; 7.30 fam. Janssen- Klaessen en M. en G. Janssen; 8.15 Hendrik Smits, Magda Poels en zoon Mart. 2kl; 8.15 fam. Coolen. Woensdag: 6.45 Hendriks-Dommeck; 7.30 Jan Odenhoven; 7.3o G. Ligt- hart; 8.15 Gerard Gossen en echtgen. 3kl; 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag: zek. int.; 7.30 overl. fam. Akerboom-Goumans; 7.30 H. v. Boven (pers. gemeente); 8.15 A.M. van Rijs wij ck, echtgen. v. P. Gou mans lh; 8.15 verjaardag uit dank baarheid. Vrijdag: 6.45 P. Bouten-v. Megen; Het is nog voor velen geen uitge maakte zaak waaronder men nu het stropen moet rekenen, is dit nu echte sport of niet? Voor velen heeft dit bedrijf niets romantisch, voor anderen echter •heeft het een sportief, opwindend karakter. De eeuwen door heeft de stroper zich gehandhaafd en de eeuwep door heeft de Jachtwet, waarbij stropen verboden is, tal van wijzigingen on dergaan. Aanvankelijk vond de mens in de jacht zijn bestaansmid del. De dichte bossen, die ons land bedekten, gaven, hem wildsoorten genoeg, die hem in zijn levenson derhoud konden voorzien. Toen evenwel de adel in het bezit van de bossen kwam, ging deze de wildstand in bescherming nemen. Reeds was toen al veel wild ver dwenen en 't aantal soorten werd nog kleiner, toen meer en meer bos gronden in cultuur werden gebracht. STRAFFEN De strafbepalingen op stroperij waren in de middeleeuwen lang niet mals. Aanvankelijk kwam de stro per er nog met een paar stuivers boete af, wanneer hij op' zijn boze 'daad betrapt werd, maar allengs werden de straffen strenger en bar baarser. En de geschiedenis ver meldt ons, dat in de 15e eeuw de stroper zijn overtreding moest boe ten met het gemis van beide ogen, die werden uitgestoken. Zo lezen we, dat een adelman een betrapte stroper beide ogen liet uit steken en een hand afkappen. Het was maar om een voorbeeld te stellen! En toch kon men de stroperij niet uitroeien en ging de wildstand al meer en meer. achteruit. Karei de Stoute, die zelf een hartstochtelijk jager was, verleende niemand ene jachtvergunning. Wie hij aantrof als jager op zijn bosgron den, ging de gevangenis in. Een andere vorst gebood de boe ren hun honden de nagels te knip pen en stokken aan de nek te bin den, zodat ze het wild moeilijk kon den vervolgen. In later eeuwen behoudt de adel het jachrecht geheel aan zich en voor hun rechtbanken moesten de stropers terecht staan. Tijdens ko ning Willem 3 werd de jacht enkele jaren stopgezet en stropers kregen lijfstraffen. Ook de boer ging later een woord je meespreken, daar hij toch steeds veel last van het wild had. En al zijn er nu ook in onze wet geving verschillende bepalingen die de landbouw tegen schadelijke in vloeden van 't wild beschermen, ideaal is de toestand nog niet. Maar zal die ideale toestand ooit worden bereikt? Wie de bladen geregeld leest, ver neemt nog steeds van schade aan de landbouwgewassen door het wild. toont U iets beters in uurwerken 7.30 zek. int. R; 7.30 van Dijk-Raafs; 8.15 Peter Jan Rutten, echtgen. en overl. kinderen lkl; 8.15 Christiaan Janssen en dochter. Zaterdag; 6.45 L. Barents;-7.30 uit dankbaarheid; 7.30 Th. Vermeulen; 8.15 Hendrik Poels. Gertr. v. Meyel en Jacoba Bistervels lh; 8.15 overl. ouders Verblakt-Hendriks; 7 u. lof; biechtgelegenheid van 5.30-7.30. De schoolkinderen leren deze week de 60ste en 61ste les v.d. katechis- RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rector 5e Zondag na Pinksteren: de H. Missen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15; in de H. Mis van 7.45 hernieuwing der Doopbe loften; de kollekte voor kerk en bijz. noden (2 in l);om half 4 lof; sav. géén lof meer. Maandag: H. Veronica, Maagd. Dinsdag: H. Joannes Gualbertus, Abt; 7.30 lof t.e.v. St. Antonius. Woensdag: H. Franciscus Solanus, belijder; 8.30 gez. H. Mis voor het Lyceum. Donderdag: H. Bonaventura. bis schop en Kerkleraar; 7 u. Gezinsmis. Vrijdag: feest vh. H. Graf; 7.30 lof. Zaterdag: feest vd. berg Carmel; van 3-8 u. gelegenheid tot biechten. Feest van de Hernieuwing der Doopbeloften De kinderen moeten om 7.15 in S. Damiano zijn, ook de bruidjes. Men wordt vriendelijk verzocht, de eerste 12 banken in de H. Mis van kwart vóór 8 vrij te laten voor de kinderen en hun ouders. Het priesterkoor is toegankelijk voor broertjes en zus jes. En het Jongenskoor, (dit bij het orgel). Woensdag H. Mis Lyceum Een Plechtige H. Mis van dank zegging bij de sluiting van het stu diejaar wordt opgedragen woensdag 8.30 uur. De aanwezige parochianen worden verzocht alleen te gaan zit ten links in het achterste gedeelte, in de buurt van de biechtstoel van P. Rektor. De leerlingen beschikken dan over het andere deel van de kerk. Mis-intenties Zondag: 6.30 Anna Rutten-Pee- ters; 7.45 Sjaak Jacobs; 9 u. H. v. Boven (Personeel Gemeentewerken); 10.15 Albertus vd. Boogaard; 11.45 wed. Albers (buren). Maandag: 6.15 overl. fam. J. Broekmans; 7 u. zek. int. (Cr.); 7.45 Jan Odenhoven (Mulo); 8.30 Huber- ta Hendriks. Dinsdag: 6.15 Fons Beerkens; 7 u. Matheys Gommans, echtgen. en dochter; 8.30 zek. int. Woensdag: 6.15 overl. fam. J. Broekmans; 7 u. Hendrik Verheyen, echtgen. en dochter Maria; 7.45 Jan Odenhoven (Mulo); 8.30 gez. H. Mis Lyceum. Donderdag: 7 u. Gezinsmis; 7.45 Huberta Hendriks; 8.30 Elisabeth Weys-v. Ooi. Vrijdag: 6.15 Huberta Hendriks D.O.; 7u. overl. fam. Vennekens- Verschuren; 8.30 Jos. van Lierop. Zaterdag: 6.15 bijz. int.; 7 u. overl. ouders G. Stoks-Janssen; 7.45 Maria Loonen-Custers. PAROCHIE OIRLO Zondag: 5e zondag na Pinksteren; 2e zondag der maand; lm om 6.30; kindermis 7.30; 2e H. Mis 8.30; 10 uur parochie-hoogmis; 3 u. Kruis weg en lof; le collecte voor de kerk, 2e collecte Bisdom. Maandag: 7.30 zieled. Hubertina Lenssen en Anna Stevens. Dinsdag: 7.30 zieled. Theodorus Claessens. Woensdag: 7.30 hoogmis t.e.v. St. Machutus. Donderdag: 7.30 zieled. overl. fam. Joosten-Hoeimakers-Martens. Vrijdag: 7.30 best. hoogmis te.v. St. Ambrosius. Zaterdag: 7.30 zieled. Anna Louisa Bos; biechtgelegenheid van 5-7 uur. Vandaag na de H. Missen gele genheid om bankpacht te betalen. PAROCHIE LEUNEN Zondag: 5e zondag na Pinksteren; 7 u. lm vd. parochie; 8 uur lm voor Johannes Holtackers; 9 u. lm voor An toon Voesten; 10 u. hoogmis van dankzegging; 3 u. lof; daarna ver gadering van H. Familie mannen; vandaag maandcollecte voor de kerk. Maandag: 7 u. lm tot zek. int; 7.30 lm van dankzegging. Dinsdag: 7 u. lm voor P.J. Ron- gen-Loonen; 7.30 gest. jgt. voor Piet Weijs. Woensdag: 7 u. lm v. Gerard Voes ten en zoon Theodoor; 7.3o lm voor Peter Joh. Peeters en Petronella Loonen. Donderdag: 7 u. lm v. Theodorus Raaymakers, Gertrudis Ewals en Antoon Raaymakers; 7.30 gez. jgt. voor Gertruda van Dijck-Smits Vrijdag: 7 u. lm; 7.30 lm voor Mar-

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1