Kerkelijke Diensten Venrays Vroede Vaderen vergaderden Geestelijk artikel Overspannen Zenuwen SPORT van 26 juni tot en met 2 juli (vervolg van eerste blad) VREDEPEF.L-GRONDEN Het kerkbestuur van de Vredepeel had heel diplomatiek het gemeente bestuur verzocht de candidaten aan te willen wijzen, die volgens het oor deel van de gemeente in aanmer king zouden komen voor de pacht van enkele ha kerkegrond in deze Peel. De gemeente had met inschake ling van de landbouwcommissie nu het volgende voorstel opgesteld: 3 ha aan J.P. Arts en 3 ha aan Mar cellis. De raad had hier verder geen besognes mee en kon zich met dit voorstel verenigen. BOUWEN BUITEN UITBREI DINGSPLAN De aanvragen van een 7-tal parti culiere bouwers om een gemeente lijke garantie voor de door hen op "te nemen hypotheken, deed Fr. JANSSEN opmerken, dat hij tot zijn genoegen gezien had, dat nu derge lijke garanties ook gegeven werden aan hen, die buiten de uitbreidings plannen bouwen.Hierover was in 't verleden wel eens gevochten, maar hopenlijk werd nu een nieuwe koers gevaren. De VOORZITTER wees er op, dat bouwen buiten uitbreidingsplannen nog aan alle mogelijke restricties ge bonden is. Waar mogelijk zullen B. en W. echter alle hulp geven. STEEGHS betreurde het, dat men niet eerder deze stelling had ge volgd. Dan was er ook in Castenray een gezin blijven wonen, dat nu naar Horst trekt. In het uitbrei dingsplan is in Castenray geen grond te krijgen, met het gevolg, dat de betrokkene elders een stuk grond probeerde te krijgen. Toen dat lukte kreeg hij echter van Venrays ge meentebestuur geen verlof. En dus gaat de man naar Horst. De VOORZITTER repliceerde, dat in dit geval geen hulp gegeven kon worden, omdat een en ander veel te ver ging en men bovendien nog met de moeilijkheid zat van 't z.g. agra rische gebied, waar het al heel moeilijk is om bouw-verlof te krij gen. TENTOONSTELLINGS GARANTIE Indertijd heeft men voor de grote tentoonstelling, die in september a.s. gehouden wordt, een gemeentelijke garantie willen geven van 25.000. Ged. Staten vonden dit bedrag nog al, hoog. Nu is een nieuwe begroting opgezet en blijkt men met een ge meentelijke garantie van 10.000 te kunnen volstaan. De vraag was of de raad met dit gewijzigde voorstel accoord zou willen gaan. VERMEULEN wilde dan echter eerst* weten waarom nu volstaan kon worden met 10.000. Is de eerste begroting dan feitelijk niet veel te hoog geweest? Neen, antwoordde Fr. JANSSEN, want in die eerste begroting werd rekening gehouden met een grote tentenstand, die enorm geld kostte, maar nu kan vervallen, omdat men in de nieuwe hal van Inalfa terecht kan. Toen ging de raad met dit voorstel accoord. VERKOOP FABRIEKSPAND Het voorstel om het fabriekspand, waarin de Nelipak is gevestigd te verkopen aan deze maatschappij voor 41.491,85 werd zonder meer geaccepteerd. Bedoelde maatschap pij heeft dit gebouw met 2100 m2 grond sinds 1952 gehuurd en had het recht van koop, waarvan nu ge bruik is gemaakt. Bovendien werd haar verlof gegeven aan de westzijde nog 2600 m2 bij te kopen a f 3 per m2. JEUGDZORG Nadat nog enige belasting-recla mes waren behandeld, kwam men aan de rondvraag. PONJEE vroeg zich af of de we reldlijke autoriteiten voldoende zorg hadden voor de jeugd. Een ontrui ming van een danszaal mag dan wettelijk wel in orde zijn, het pro bleem hoe de daaruit gestuurde jeugd dan wel geamuseerd kan wor den blijft bestaan. Men zal daartoe toch een oplossing moeten zien te vinden en de noodzaak blijft, dat er voor hen iets gedaan wordt. De VOORZITTER beaamde dit, al vertelde hij er direct bij, dat een oplossing niet gemakkelijk en een voudig te vinden is. De jeugd kan dansen, ook volgens de drankwet, indien zij onder toe zicht staan voor een voor hen ver antwoordelijk persoon. Maar spre ker meende, dat hiervoor alleen een oplossing te vinden is via geestelijke autoriteiten en jeugdbeweging. Het ontbreken van een patronaat en/of jeugdhuis werkt in deze wel rem mend. Fr. JANSSEN was van mening, dat er mogelijkheden genoeg waren, ook voor bedoelde jeugd, maar dat juist deze mogelijkheden door hen niet werden gewaardeerd. Ook die kant van de medaille (dus deze on wil) moest eens bekeken worden. De VOORZITTER benadrukte nog eens, dat naar een oplossing ge streefd wordt, maar kon thans nog niet vertellen hoe deze er uit zou zien en hoe lang een en ander zou duren. Een en ander is nogal ge compliceerd, aldus de spreker Maar de aandacht heeft het ten volle. RADICAAL JENNISKENS had gezien, dat men op de Timmermannsweg bezig was met het daar langs staande hout te snoeien en te kappen. Maar wat hij er van gezien had leek hem niet ra dicaal genoeg. Hij wou liever de hele „rommel" laten verdwijnen. Daar was wethouder COLSEN het niet mee eens. Op de eerste plaat: heeft Staatsbosbeheer een dikke vin ger in de pap en beslist wat er ge rooid mag worden. Op de tweede plaats moet men aan verstuivingsgevaar e.d. denken. Van de 3 berkensingels, die daar zijn. worden er twee gerooid en de derde geheel gesnoeid. Volgens de vaklui moet dat voldoende zijn. Men moet dus afwachten. Maar JENNISKENS- was niet te overtuigen. Hij vond opgesnoeide berken helemaal niets en wat die verstuivingen betrof, de aanplan tingen, die men voor dat doel heeft geplaatst, zijn juist daar neergezet, waar het helemaal niet stuift. De VOORZITTER zuchtte, dat het niet gemakkelijk is om het alle men sen naar de zin te maken. Men zal echter eerst eens afwachten hoe de situatie daar zal worden. OOSTRUM VOORUIT DERICKX wilde weten wanneer nu eens begonnen zal worden aan de verharding van de Ooster Thien- weg en andere wegen en wanneer de trottoirs daar gelegd worden. Wethouder COLSEN hoopte in de komende vergadering met voor stellen te kunnen komen, die aan al deze gebreken een einde zul len maken. Tevens zullen de plan nen komen voor betegeling van de trottoirs in de kom, aan de Langeweg, Langstraat en Fr. Mi- chelstraat. DERICKX vroeg verder hoe het staat met de woningverkoop. Het blijkt, dat zowel Maastricht als Den Haag plannen dienaangaande aan het maken zijn. Er komt ten deze een nieuwe regeling, die niet meer in die mate als vroeger de koper zal doen profiteren van premie-rege lingen e.d. Op een andere desbetreffende vraag kreeg dezelfde spreker nog ten antwoord, dat particulieren gronden kunnen kopen in de uit breidingsplannen te Oostrum. v.d. STERREN klaagde er over, dat er in Oirlo nog mensen zijn die al meer dan twee jaren geld te vor deren hebben van de gemeente, waaraan ze grond verkocht hebben. Hij drong aan op spoed. De zaak zal worden onderzocht en dan worden opgelostEn daar mede was dan deze raadsvergade ring ten einde EEN HOOPVOLLE TOEKOMST NAAST EEN HOOPVOL HEDEN Deze is dus de zondag van de hoop. Aan de eigenaardige deugd, die goddelijke deugd besteden wij, dacht ik, niet zoveel aandacht al thans ze speelt schijnbaar nauwe lijks een rol in het leven. Toch vergissen wij ons, als we zouden denken, dat hoop onbelang rijk is. Voor de medicus telt de hoop b.v. heel sterk, omdat hij weet dat voor vele zieken genezing mo gelijk is als ze hoop hebben, de stel lige verwachintg koesteren, dat ze beter kunnen worden. Zo is het met ons hele bestaan ook gesteld. Wij zullen het „geluk kige einde" bereiken, als we leven in de stellige verwachting, dat we het kunnen. We moeten leven uit het geloof, dat aan het eind van onze levens weg God Zelf staat, die een onuit sprekelijke en nooit eindigende vreugde bereidt aan allen, die het ér in het leven goed hebben afge bracht. Wij behoeven daarbij niet de over winning voor te stellen als de prijs voor een beroerd leven, vol misère en ellende. Integendeel, die prijs, die overwinning is ook weggelegd voor de mensen die in matige of zelfs die in goede doen zijn geweest in dit leven. Je mag gerust een behoorlijk in komen hebben gehad, een redelijk pensioen of eigen huizen bezeten hebben en toch een goed leven lei den. Wij kunnen dat allemaal lezen in het gebed, dat wij op de derde zon dag na Pinksteren bidden en dat onze hoop op het eeuwige leven van God vraagt. Daar staat ook in dat wij God dringend verzoeken ons zó midden door de aardse goederen heen te loodsen, dat wij de eeuwige niet verliezen. Waaruit ik toch moet besluiten, dat het tot een christe lijke opvatting behoort en ermee in overeenstemming is, op aarde „een graantje mee te pikken". Op voor waarde natuurlijk, dat we de hoop levendig houden, dat wil zeggen, al tend ons bewust-zijn in de richting thans ons bewust-zijn in de richting Zo kan het leven, dat bovenna tuurlijk hoopvol is, ook nog heel goed in stoffelijke zin hoopvol zijn. Men kan nog verder gaan, de hoop op het nog-betere kan de vreugde van het ogenblik vermeer deren. Mijnhardt's Zenuwtabletten AARDAPPELEN IN WEST- DUITSLAND GOEDKOPER Het Westduitse ministerie van landbouw heeft medegedeeld, dat de aardappelen, die thans in West- Duitsland 50 tot 60 pfenning per pond kosten, tegen gewoonlijk 20 tot 30 pfenning per pond, eind deze week goedkoper zullen worden. Er is in West-Duitsland over de aardappelenprijs zoveel gerucht ge smaakt, dat bondskanselier dr. Adenauer tenslotte persoonlijk tus senbeide is gekomen. Vermoedelijk betekent dit, dat de invoer van Ita liaanse aardappelen vergroot wordt. De aardappelenkwestie was de laatste week het grote nieuws in West-Duitsland. Radio en televisie gaven elke dag de aarappelprijzen. Huisvrouwen gingen rijst en maca roni opdienen inplaats van aardap pels?, en met de grensstreek van Ne derland en België ontwikkelde zich een zeer druk aardappelverkeer. Duitsers kopen in Nederland Ita liaanse aardappelen voor geen 20 procent van de prijs, die zij in de Heimat moeten betalen. PRIJS OMLAAG De douane aan.de Duitse kant van de grens met Nederland kon de ene avond wagons aardappelen naar Nederland uitklaren en dezelfde aardappels de volgende dag in de boodschappentassen en kofferruim ten van Duitsers terug over de grens zien komen. Men laat een vrije invoer toe van 10 kg aardappels. Daaraan zal tegen 't eind van de week een eind geko men zijn. De aardappels, die nog steeds ge ïmporteerd worden omdat er geen nieuwe aan de markt zijn, zullen na het ingrijpen van de bondskanselier weer omstreeks 30 Pfenning per pond kosten. SPECULATIE De aardappelschaarste was ver oorzaakt door speculatie. Elk jaar zijn de oude aardappels eerder op dan de nieuwe er zijn. Door invoer moet in de ontstane behoefte wor den voorzien. Dit jaar was de in voer doorgaans niet groot, zelfs kleiner dan normaal. De vraag dreef de prijzen op tot ongebruikelijke hoogte. Tenslotte ontstond er zoveel ru moer dat de bondskanselier persoon lijk besloot in te grijpen. Maar de Nederlandse winkeliers zullen nog enkele dagen respijt hebben en kun nen nog even doorgaan met hun Bombengeschaft in aardappels. 5 JAREN HOCKEY-CLUB Zondag herdacht de Venrayse hockey-club haar eerste lustrum. In een plechtige vergadering, met bestuur in het zwart, werd in zaal Wilhelmina dit feit herdacht. Voorzitter v.d. Winden hield een hooggestemde rede over de vrije tijdsbesteding vroeger en vandaag. Hierin wees hij op het grote belang vooral voor de jeugd haar vrije tijd zodanig te kunnen besteden, dat zij hier nieuwe krachten vindt voor het werk, dat haar wacht en mede hier door een beter en rijker mens kan worden. Hij wees op de plichten van de overheid inzake de bevordering van een goede vrije tijdsbesteding en besteedde veel aandacht wat op dit terrein tot op heden in Venray is gebeurd. De geestelijk adviseur Pater Schoonbrood, sprak over het nut van de sportbeoefening in het kader der vrije tijdsbesteding. Hij noemde de sport een leerschool voor het le ven, omdat het behalve karakter vormend de jonge mens ook leert gezamenlijk te streven naar een of ander doel en gemeenschapszin aan kweekt. Lo Wijnen gaf een gedegen overzicht over het doen en laten der vereniging in de afgelopen vijf jaren. Dat men met enige strubbe lingen te maken heeft gehad bleek wel zonneklaar, maar ook dat de dames de heren danig de loef afste ken. Het was een aardige vondst dat via bandopnames verschillende „slachtoffers" al sprekende ten to nele te voeren. Dan begon de receptie, waarop o.a. burgemeester Janssen zijn ge lukwensen aanbood en o.'m. ver klaarde, dat de terreinnood van MHCV de langste tijd geduurd zou hebben, omdat binnenkort begonnen zou worden met het eerste deel van het sportpark, waarin ook voor de hockeyers enkele velden zijn gere serveerd. Op deze receptie kwamen vele gasten en het bestuur had vele ge lukwensen in ontvangst te nemen. Als ook de beste wensen voor de toekomst, die gezien de saamhorig heid in deze vereniging best mee zal vallen. FINALE VOETBAL-KRING- TOERNOOI HORST-VENRAY A.s. zondag 26 juni (zie adverten tie) zal weer de grote finale ge houden worden voor de kring Horst- Venray op de terreinen van Huize Servatius. Na wekenlange felle strijd zijn er 4 senioren-verenigingen en 3 jeugd verenigingen overgebleven die inde finale gekomen zijn. Er zijn 6 prachtige prijzen be schikbaar gesteld n.l.: voor de fina listen KNVB, te weten Wittenhorst I-FCEB I. Ie prijs 11 prachtige trico,s, 2e prijs 1ste kwaliteit bal. Voor de le klas afdeling: DIS I- Swolg. Boys I, le prijs 11 póar voet balkousen, 2e prijs le kwaliteit bal. Voor de B-jeugd zal het gaan tus sen Venray, Well of America, le prijs le kwaliteit bal, 2e prijs mooi herinneringsvaantje. U ziet wel volop spanning zowel voor de senioren als ook voor de ju nioren. Ep wordt op 2 terreinen te- PAROCHIEKERK VENRAY 3e Zondag na Pinksteren. Priester v.d week: Past. Geerits. Zondag: 6.30 overl. fam. Peeters- Claessens; 7.30 Piet Pouwels en echtgen.; 8.30 voor de parochie; 9.30 lev. en overl. leden van Harmonie Euterpe; llu. H.J. Driessen; GEEN Congregatie; 7 u. lof. Maandag: 6.45 A. Bongaerts; 7.30 H. v Boven(Pers. Gemeente); 7.30 fam. J. Jacobs; 8.15 mevr. Drenth; 8.15 wed. Arts-Geurts en fam. lh. Dinsdag: 6.45 Deken Hanraets; 7.30 P. Beerkens; 7.30 H. v. Meyel; 8.15 Past. Keysers (Bej. club) lm; 19.30 u. Christelijke moeders Woensdag: 6.45 P. Bouten-v. Me- gen; 7.30 G. Ligthart; 8.15 Dr. Bloe men; 9.30 pl. huw. Hellegers-Jeuken. Donderdag:: 6.45 Hendriks-Dom- meck; 7.30 L. Barents; 8.15 Josef Aerts en Antoinetta Janssen lh; 8.15 Ant. Weiten; 7-8 u. biechtgelegen heid; om 8 u. lof; daarna aanbidding tot 12 uur. Vrijdag: le vrijdag; 6.30 uit dank baarheid; 7 u. Ant. Rutten; 7.45 H. Harthoogmis; 9 u. Avondmis tot int R. Zaterdag: priester-zaterdag; 6.45 wed. M. Hendriks; 7.30 Johan Mus- kens en zoon André; 7.30 Peter Joh. Knechten; 8.15 best. d. Verheyen- Willems; 8.15 A. Laurensse(Hofstr.) 5.30-7.30 biechtgelegenheid; 7 u. lof. De schoolkinderen leren de 55ste en 56ste les van de katechismus. Voor onze misdienaars Zondag is er na alle H. Missen collecte voor onze misdienaars voor hun diensten van 't afgelopen jaar. Wij vragen een milde bijdrage voor hen. PATRONAAT Bij goed weer worden alle leden van zondagmiddag en avond om I.30 u. bij 't patronaat verwacht met zwembroek. Komt zondagmorgen even informeren aan 't patronaat. De groep van de zondagmiddag komt voorlopig zondagavond van 7-9. Wie verzuimd, wordt afge schreven! RECTORAAT PATERSKERK Priester vd. week: Pater Urbanus 3e Zondag na Pinksteren: de H. Missen 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15. kollekte voor de kerk en de bijz. noden; 7 u. lof met overweging. Maandag: de zaligen Guido en Benvenutus, belijders. Dinsdag: H. Irenaeus, bisschop en martelaar; 7.30 lof t.e.v. St. Anto- nius. Woensdag: de Heiligen Petrus en Paulus, apostelen; 6.40 gez. H. Mis. Donderdag: gedachtenis van St. Paulus; 7 u. Gezinsmis; van 5 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag: le vrijdag der maand; feest v.h. Kostbaar Bloed; 6.40 gez. H. Mis; 7.45 vd. schooljeugd; alleen achterin, aan de preekstoelkant, kunnen volwassenen plaats nemen; 7.30 lof t.e.v. het H. Hart. Zaterdag: Maria Visitatie; van 3 tot 8 uur gelegenheid om te biech ten. Retraite Onze" kapelaan pater Primald zal deze week zijn jaarlijkse retraite houden en wordt dus liefst niet ge stoord. Biechten? Liever niet! Tijdens de H. Missen op Eerste Vrijdagen wordt er nog tamelijk druk gebiecht. Dat is zo van duds- her de gewoonte geweest. Maar, on ze opvattingen over de liturgie zijn héél erg veranderd. En de situatie in onze kerk eveneens. Daarom: kom liever niet meer biechten tijdens de H. Missen op Eerste Vrijdag. Ten eerste: het is heel erg on-liturgisch. De H. Mis is een offermaaltijd, waaraan we allen deelnemen, met Memento's en Consecratie, met Of ferande en Communie. We moeten die niet gebruiken voor onze maan delijkse biecht, evenmin als voor ons rozenhoedje! En ten tweede (en hieraan moet ge ook eens héél goed denken): het biechten is héél, héél erg storend voor de dienstdoende priester aan de offertafel. Het klepperen van deuren en het stommelen in de ban ken is, nu de Mis vlakbij wordt op gedragen, vreselijk hinderlijk voor de priester! Daarom, doe ons een plezier en kom niet biechten tijdens de H. Missen. In onze kerk is een zee van biechttijd, en U komt toch ook voor andere boodschappen wel eens in de buiirt. Tussen half 8 en half 9 wordt voortaan zeker geen biecht meer gehoord (Kindermis). Maar we hopen, dat ook het biech ten onder de andere Missen spoedig tot het verleden zal behoren en wij ook op Eerste Vrijdagen liturgisch de Mis gaan volgen. Mis-intenties Zondag: 6.30 voor een zieke, 7.45 Martinus Lenssen en zoon Mattheus; 9 u. overl. fam. Verheijen-Spee; 10.15 uit dankbaarheid; 11.45 overl. vader. Maandag: 6.15 Huberta Hendriks;- 7 u. Frans Heinen; 7.45 zek. int.; 8.30 zek. int. gelijk gespeeld. Dus voor elk wat wils. Deze middag kunt U allen tot af sluiting van het voetbalseizoen nog eens genieten van de beste voetbal sport hier in Noord-Limburg. Het kringbestuur wenst U allen veel succes toe en een prettige mid dag. Dinsdag; 6.15 H. van Boven (per soneel Gemeentew.); 7 u. Huberta Hendriks; 7.45 P. Spee, echg. en zoon; 8.30 Elisabeth Weys-van Ooi, Woensdag:. 6.15 Fons Beerkens; 7 u Petronella Stoks (liefdewerk O.L.Vr. v. Lourdes); 7.45 Piet Michiels, beide echtg. en zoon Wim; 8.30 bijz. int. Donderdag: 6.15 Frans Heinen; 7 u. Gezinsmis; 7.45 fam. Kelders- Pouwels; 8.30 fam. Bouten-Verschu ren. Vrijdag: 6.15 overl. echtg. Hoey- makers; 7 u. zek. int. (Crooymans); 7.45 bijz. int.; 8.30 Huberta Hendriks. Zaterdag: 6.15 bijz. int.; 7 u. Theo- dorus Gommans; 7.45 bijz. int.; 8.30 Elisabeth Weys-van Ooi (St Li- dwina). PAROCHIE OIRLO Zondag: 3e zondag na Pinksteren: 4e zondag der maand; lm om 6.30; kindermis om 7.30; 2e H. Mis om 8.30; parochiemis om 10 u.; 3 u. ro zenkrans en lof; le collecte voor de kerk, 2e collecte bisdom. Maandag: 7.30 stichting Henricus Houwen en Margaretha Boyen. Dinsdag: 7.30 stichting Anna Ma- thea Janssen. Woensdag: 7.30 feest van Petrus en Paulus, dag van devotie; lm om 7 uur; 8.30 hoogmis om 10 uur, zd.. Wilhelmina Spreeuwenberg; 3 uur rozenkrans en lof. Dondei-dag: 7.30 jaard. overl. fam. Kusters-Keurtjens. Vrijdag: 7.30 le vrijdag der mnd.; 6.30 H. Communie; 6.45 lm; 7.30 hoogmis stichting Baeten-Jeurissen; na de hoogmis uitstelling acte van toewijding, Tantum ergo en zegen; avonds 8.30 vergadering vd. H. Familie. Zaterdag: 7.30 zd. Anna Louisa Bos; biechtgel. van 5-7 u. en 8-9 u. in beide biechtstoelen, wegens de le zondag. A.s. zondag buitengewone collecte. Donderdagavond biechthoren van 5-7 en 8-9 uur. PAROCHIE LEUNEN Zondag: 3e zondag na Pinksteren; 7 u. lm v. overl. fam. Verkoeyen- Janssen; 8 u. binatiemis; 9 u. lm v. Frans Linders en echtgenote; 10 u. hoogmis v. parochie; 3 uur lof. Maandag: 7 u. lm v. Elizabeth- Weijs-vanOol, vanwege de boerin- nenbond; 7.30 lm v. Martinus Claes sens echtgenote en zoon Gerard. Dinsdag: 7 u. lm v. P.J. Rongen- Loonen; 7.30 lm v. Mathieu Ver vuurt. Woensdag: feest van St. Petrus en Paulus; 7 u. lm; 8.30 lm v. Johan nes Holtackers; lo u. hoogmis t.e.v. O.L.Vr. van Alt. Bijstand; geen lof. Donderdag: 7 u. gest. lm v. Ber nard Loonen, Johanna Claessens en An toon Loonen; 7.30 lm van dank baarheid. Vrijdag: le vrijdag der maand; 7 u. lm; 7.45 gez. dienst t.e.v. het H. Hart van Jezus voor hen die offeren; з.30 lof voor de schoolkinderen. Zaterdag: 7 u. lm; 7.30 gest. lm v. pastoor Engelbert Wismans en fam.; van 4-5 en van 7.30-8 uur biechtgelegenheid; daarna lof. A.s. zondag maandcollectè. Kerkpoetsen: Mientje Jenniskens (Steeg) en Maria Wismans. PAROCHIE MERSELO 3e Zondag na Pinksteren: solemn, v.h. patroonsfeest van de parochie; 6.30 Communiuitreiken; 7 u. lm v. Pet. Joh. Gerrits en echtgenote; 8.15 lm v. overl. fam. Koppes-Verlinden; 10 u. hoogmis t.e.v. St. Jan voor de parochie; onder de H. Missen spe ciale maandel. collecte voor de no den van onze kerk; na de H. Missen verering vd. relikwie van St. Jan; 's namiddags geen lof. Maandag: 7 uur lm v. Jan en Mar tha Gielen; 8 u. sol. gest. jgt. voor Joh. Henr. Arts, echtgenote en kin deren. Dinsdag: 7 u. lm v. Wilhelmina Verlinden-Bistervels; 8 gest. jgt. v. Joannes Janssen. Woensdag: feest vd. H. Apostelen Petrus en Paulus, dag van devotie waarop de H. Diensten al op zondag; 6.30 Communieuitreiken; 7 u. lm v. overl. fam. v. Dijck-Hendriks; 8.15 lm v. Pet. Hub. Rongen; 9.30 gest. jgt. v. Theodorus Hendrix én Wil- hehjpina Engelen; geen lof. Donderdag: 6.45 lm t.e.v. de H. Antonius (Hendrix); 7.30 gest. hoog mis t.e.v. het H. Hart (Gerrits); van 7 u. biechtgelegenheid; 8u. H. Uur. Vrijdag: feest v.h. Kostbaar Bloed, tevens le vrijdag; 6.30 Communie- uitreiken; 7 u. hoogmis t.e.v. het H. Hart t.i. van hen die daarvoor bij dragen; 8 u. lm te.v. het H. Hart (Michels); 3.45 lof voor de school kinderen; 's avonds om 9.30 Avond mis t.e.v. het H. Hart. Zaterdag: feest van Maria Visita tie, tevens le zaterdag der maand, toegewijd a.h. Onb. Hart van Maria en priesterzaterdag; 6.45 lm voor Henrica Hoedemakers; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw om van God vel'e priesterroepiingen te verkrij gen; 5 uur biechten voor de school kinderen v.h. 5e en 6e schooljaar, daarna voor anderen tot 7 uur; 8 u. Marialof. A.s. zondag collecte voor de St. Pieterspenning. PAROCHIE CASTENRAY 3e Zondag na Pinksteren: 2e col lecte voor de St. Pieterspenning; 10 hoogmis voor de vruchten der aarde en de andere geestel. en tij- 'delijke noodwendigheden vd. pa rochie; daarna congregatie afd. meisjes; 3 u. lof en rozenhoedje; daarna H. Fam. afd. vrouwen. Maandag: 7.30 gez. jaard. voor Leonard Geurts. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis tot int. farft. wed. Geurts. Woensdag: feest vd. H. Apostelen Petrus en Paulus; dag van devotie; 7 u. H. Comm.; 7.30 vroegmis; 9.30 hoogmis v. Joannes Rambags en Joanna Kuypers vanwege de buurt. Donderdag: 7.30 gez. maandd. v. Carolina Ewals-Rambags. Vrijdag: le vrijdag der maand; feest v.h. .kostbaar Bloed van O.H. J.C.; 6.30 lm v. Antoon Steeghs van wege het liefdewerk v. O.L.Vr. van Lourdes; 7.30 gest. hoogmis; t.e.v. H. Hart, oefening v. Eerherstel en zegen met 't Allerheiligste. Zaterdag: feest v. O.L.Vr. Visita tie; le zaterdag vd maand, toegewijd a.d. verering v.h. Onbevl. Hart van Maria; priester-zaterdag; 7 u. H. Comm.; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. A.B. tot int. van hen die hier voor offerden; van 6.30-7 u. gele genheid tot biechten; 7.30 lof en ro zenhoedje. A.s. zondag solemn, vd. H. Apos telen Petrus en Paulus; le zondag v. de maand; maandel. buitengewone collecte voor de kerk. A.s. zondag plechtigheid v. Eerste H. Comm. en herieuwing der Doop beloften; 6.30 H. Comm.; 6.45 wor den de kinderen afgehaald aan de school; 7 u. vroegmis voor de Com munie-kinderen. Kerkpoets: Elly Tacken en Lies Drabbels. PAROCHIE YSSELSTEYN 3e Zondag na Pinksteren. Zondag: 6.30 lm v. Gerrit v. Dijck; 10 lm v. overl. fam. Claessens- Poels; 9.15 kindermis; 10.15 hoog mis best. jrg. v. Antoon v. Bakel; 2 uur lof. Maandag: 7.30 gez. jrg. v. Johan nes Keyzers en Anna Cath. Janssen; 8 u. lm v. Thomas Wevers en echtg. Dinsdag: 7.30 maandd. v. Renier Swinkels; 8 u. lm v. Lambertus Arts en Theodora Poels. Woensdag: feest vd. apostelen Pe trus en Paulus, feest van devotie; 7 u. lm v. Martinus Stiphout; 8.30 hoogmis v. zek. int. Donderdag: 7.30 lm uit dankb. v. fam. Hendrix-vd. Heuvel; 8 u. lm v. fam. Arts-Smits. Vrijdag: *le vrijdag der maand; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart; zij altaar lm uit dankb. v. fam. Hen- driks-Fleurkens. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis v. zek. int.; 8 u. lm v. Johannes In 't Hulst; 7 u. lof; tot 8 uur gelegenheid om te biechten. PAROCHIE OOSTRUM 3e Zondag na Pinksteren: 7 uur gest. lm voor Antoon Broeren; 8.30 hoogmis v.d. parochie; 10 u. overl. fam. van Beek-Verstegen; 3 u. lof. Maandag: 7.30 gest. jrd. overl. fam. Verheijen-Hendriks. Dinsdag: 7.30 tot zek. int. Woensdag, feest vd. Apostelen Pe trus en Paulus; 7 u. H. Communie; 7.30 tot zek. int.; 9 u. hoogmis. Donderdag: 7.3o Jean Hendriks. Vrijdag: le vrijdag; 7 u. H. Com munie; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart van Jezus, jrd. Martinus Pee ters en echtg.; 8 u. avondmis overl. fam. Hulsman-Berns. Zaterdag: le zaterdag; 7.30 Pierre Maessen; biechten van 3-4 u. voor de kinderen, 6.30-7.30 u. vd. groten; 7.30 Marialof. A.s. zondag collecte voor de St. Pieterspenning. RECTORAAT VEULEN 3e Zondag na Pinksteren: 7 u. ge legenheid tot communiceren; 7.30 lm vr. Janssen-Philipsen; 10 u. hgm v. L. Heidens en echtgenote; 2.30 lof; vandaag slechts een collecte: de maandcollecte voor de kerk. Maandag: feest v. O.L.Vrouw van Alt. Bijstand; 8 u. hgm v. Hendrikus Geurts. Dinsdag: 8 u. lm v. L. Heidens en echtgenote. Woensdag: feest vd apostelen Pe trus en Paulus; 7 u. lm v. overl. fam. Martens-Smedts; 8 u. hgm tot int. Donderdag: 8 u. lm t.e.v. O.L.Vr. van Alt. Bijstand en vd. H. Gerar- dus tot zek int. Vrijdag: le vrijdag; 7 u. hgm t.e.v. O.L.Vrouw tot int.; 8 u. lm v. Wil lem Nijssen; 's avonds lof t.e.v. het H. Hart van Jezus. Zaterdag: priesterzaterdag; 8 u. lm v. Frans Linders, echtgenote en overl. fam.; 's avonds 8 u. Marialof. Accolieten v. a.s. zondag:1 Ben Burgers en Harry Geurts. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e zondag na Pinksteren; 7.30 H. Mis v. overl. fam. Linders-v. Dijk; 10 u. H. Mis v. een overledene. Akolieten. G. Derikx en W. Voesten; na de hoogmis Sacramentsprocessie; volgorde: schoolkinderen, sportclub B.J.B. en J.B., boerinnenbond, jon gens, mannen, bruidjes, misdienaars, Allerheiligste, zangkoor; Geen lof. Maandag: 7.30 H. Mis v. Sibertus Muysers en Mechelina Martens. Dinsdag: 7.30 H. Mis v. Hubertus Janssen. Woensdag: H. Petrus en Paulus; 7.30 H. Mis v Leonardus Spee, Lam- berdina Arts en overl. dochter; 9 u. uitreiken van H. Communie; 10 u. H. Mis voor Willem Jenniskens en overl. fam. Donderdag: 7.3o H. Mis v. Huber tus Janssen, Anna Philipsen en Jo hannes Janssen. Vrijdag: Kostbaar Bloed van O.H. J. Christus; le vrijdag; 7.30 H. Mis voor Gertruda en Johannes van Heijster; 8.30 biechtgelegenheid en 9 u. Avondmis voor een overledene. Zaterdag: le zaterdag der maand; priester-zaterdag; O.L.Vrouw Visi tatie; 7.30 H. Mis voor overl. fam. Janssen-Claessens; 7 u. biechtgel egenheid en 7.30 lof. Zondag a.s. is de 2e collecte voor de St. Pieterspenning. RECTORAAT VREDEPEEL 3e Zondag na Pinksteren: 7 u. H. Mis t.b.i. fam. Bruysten-Coppens;

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2