De arbeidsbeweging in deze tijd Iedere vader blijft een kleine jongen... U, ik en het verkeer.. Onrustige Zenuwen? Drinkwater voorziening ten piattelande... Asperge-telers P.MO OREN Td. 1070 De jongeren ait Nrd.-Limburg te Leunen bijeen. SPORT Zaterdag 18 juni 1960 No. 25 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N^._ VENRAY WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN raiJ^PER SwaStAAL^I^O (buiten Venray 1.60) GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1506.52 Het zal wel algemeen aanvaard worden, dat de arbeidersbeweging een zaak van belang is voor de ar beiders en hun gezinnen. Ook zal men 't er wel over eens zijn, dat wanneer er geen arbei dersbeweging was en dat als gevolg daarvan morgen aan de dag geen CAO's en andere regelingen van arbeidsvoorwaarden bestonden er dan een chaos zou uitbreken op economisch terrein, omdat er dan geen vaste basis van loon en ar beidsvoorwaarden zou bestaan en iedereen in de onzekerheid zou leven. Misschien zouden er toch nog wel enkele personen of groepen zijn, die een dergelijke toestand zouden pre fereren. Immers, er was dan volko- mén economische vrijheid in ieders doen en laten en het recht of de macht van de sterkste groep zou be slissen. De werkgevers, die sociaal zouden handelen, zouden dit niet kunnen om de eenvoudige reden, dat de concur rentie met de niet-sociaal-welwil- lenden hen dit onmogelijk zou ma ken. Anderzijds zou in een tijd van hoogconjunctuur een bepaalde groep werknemers, met name in kwetsbare posities, eisen kunnen stellen, welke ingewilligd zouden moeten worden, omdat anders het gehele economi sche leven zou komen stil te staan. Dat gevaar is ook aanwezig zoals b.v. in Engeland en Amerika waar bepaalde groepen van werknemers niet in dezelfde vakbond georgani seerd zijn met de andere in hetzelf de bedrijf werkzame personen. In Nederland is b.v. spoorwegper soneel in dezelfde vakbond, dus het personeel van hoog tot laag. Het kan in andere landen voorkomen, dat b.v. de treinmachinisten afzonderlijk georganiseerd zijn, en zich dus bij hun actie niet gebonden achten bij de conducteurs. Wat we tenslotte willen betogen is, dat de bona-fide vakbeweging in Nederland, naast het principieel ver schillend optreden in organisatie, toch een algemeen karakter heeft, en daardoor werkzaam is in het be lang der gemeenschap, omdat zij de belangen van alle bedrijfsgenoten en daarnaast het algemeen belang in het oog houdt. Men denke zich eens in, dat de vakbeweging in deze tijd van hoog conjunctuur, morgen overal acties zouden ontketenen voor loonsver hoging, en dat er geen college van Rijksbemiddelaars zou bestaan, die deze verhoging zouden behoeven goed te keuren! Nu kan men wel zeggen, dat der gelijke colleges moeten blijven be staan, maar dan kan men de conse quenties niet ontgaan met dit toe zicht en goedkeuring ook op de be drijf s- of ondernemers-winsten toe te passen. Anders zou men met tweeërlei maatstaf meten. Neen, de vakbeweging, alhoewel een z.g. presse-groep, m.a.w. belan genvertegenwoordiging, is na de 2de wereldoorlog een sociaal-instituut geworden, dat vrijwillig verant woordelijkheid heeft aanvaard voor het algemeen belang. Daartegen over vraagt zij natuurlijk bij de vraagstukken van algemeen belang. Immers, zij kan de mede-verant woordelijkheid alleen aanvaarden, indien zij mee-kan-spreken. Dat laatste schijnt sommigen nog wel eens dwars te zitten met de ge dachte: „waar bemoeien die arbei ders zich mee?" Waarbij deze heren onmiddellijk de realiteit vergeten van ons econo mische leven van vandaag, indien de vakbeweging zich uitsluitend als groepsbelangen - vertegenwoordiger zou zien. Thans vraagt de vakbeweging zich telkens af, of bepaalde wense lijkheden economisch te dragen zijn. In kringen der jongeren, vooral bij studerenden, die uit eigen erva ring weten hoe het vroeger geweest is, en die nu in een betrekkelijk wel varend Nederland leven, ten dele dank zij de arbeidsvrede en de kos ten van de studie aan een Universi teit, die de gemeepschap gemiddeld op 10.000 komt, kunnen verkrijgen en waarin dus de werknemers di rect bijdragen, heerst daarover veel onbegrip. Zij vergeten bovendien, dat deze werknemers per jaar gemiddeld z^ ventig gulden aan vakbondscontri butie btalen, behalve de bijkomende dingen, en dat hieruit ook ten dele de kosten moeten worden betaald, om de arbeidsvrede, welke een al gemeen belang is, te kunnen besten digen. Men heeft reeds op beperkte schaal ondervonden bij de bouwvak en busstakingen, hoe het economisch leven op elkaar is afgestemd. Gelukkig' begint bij de ouderen, buiten de kringen der werknemers zelve, begrip te kómen voor hetgeen de vakbeweging presteert in ons land. Voor de werknemers zelve bete kent dit vastheid van hun rechts positie, en daarnaast van de ont groeiing uit het proletarier-zijn tot volwaardig lid van de gemeenschap, welke ook mede-verantwoordelijk heid draagt. Het zijn niet alleen de dagelijk se weggebruikers, die de huidige verkeerschaos veroorzaken. De overheid doet in sommige ge vallen ook nog een danige duit in het zakje. Soms in nalatig heid, soms in verregaande over drevenheid. Onlangs lazen wij in Elseviers Weekblad, in wat voor vorm de winnaar van de welbekende tulpen rally aan de finish arriveerde. Wie met een-tiende van de technische gebreken, welke dit voertuig had, onder normale omstandigheden op de weg komt, is er gloeiend bij. De winnaar van dit festijn zou met een snelheid van 100 km per uur, zo krom als een hoepel naar de finish gestornid zijn. De reden van deze merkwaardige vorm was ver oorzaakt door een schuiver over de weg. Schrik niet waarde lezers, deze schuiver was wederom het gevolg van oververmoeidheid van de be stuurder. We weten niet meer hoeveel uren of dagen deze man achter het stuur van zijn doodskist op wielen gezeten had, doch in elk geval aanmerkelijk te veel. Bij aankomst kreeg hij in- plaats van een fikse bon, een mooie krans. U zult maar een oplawaai van een los spatbord krijgen of door dit moeilijk bestuurbaar vehikel van de weg gemaaid worden. Het lijkt ons onwaarschijnlijk, dat U dit neemt, omdat het de rallywinnaar 1960 is. In het controleren van dit soort onduldbaar racen heeft de overheid dus in elk geval jammerlijk ge faald. Zo ook is het soms ergerlijk waar te nemen, hoe sommige gemeenten het recht van verkeersborden-plaat sen, misbruiken. Zonder het beestje bij de naam te noemen: afwijken van grondregels in het verkeer en afwijken van landelijke regels. Wij hebben over dit soort ver keersregels als eens eerder ons mis noegen geuit. Verkeersrotondes creëren, waar men met alle mogelijke moeite kan opkomen en daarna kunst en vlieg werk moet betrachten om er af te komen. Verkeersborden plaatsen, welke eigenlijk in combinatie met een an der bord dienen te geschieden. Door alleen één bord te gebruiken wordt bereikt, dat op de onderhavige krui sing het verkeer van beide zijden blijft staan. Noem het maar duide lijk. Nog duidelijker zagen wij onlangs op de hoek van een grote stad in Nederland één paal met negen ver keersborden. Wij hebben de moeite genomen deze unieke duidelijkheid even op te tekenen. Men had hier de navolgende verkeersborden ge plaatst: Het bovenste bord was de witte pijl op blauw vierkante ondergrond, aanduidende eenrichtingverkeer. Daaronder een rood-rond bord, aanduidende verboden inrit voor wielrijders en motorrijders. Onder dit bord een daarbij be horend onderbord met het opschrift 9-22 uur. Het verbod tot inrijden van fietsers en motorrijders gold dus alleen gedurende dat tijdstip. We gaan verder.' Onder dat bord was een rond wit bord met rode rand aanwezig. Verboden in te rij den voor alle verkeer dus. Maar, onder dat bord wederom en onderbord, waarop vermeld stond dat dit verbod slechts gold van 14-18 uur. Dat waren zes bordjes onder el kaar. Omdat men in die gemeente nog meer noten op haar zang had en nog aan enkele nadere aandui dingen behoefte had, volgden daar naast nog vier bordjes. Op de eerste plaats bovenaan een bord Wachtverbod links van die weg; n.b. op éénrichtingswegen mag men als grondregel links parkeren. In deze gemeente niet. D.w.z. niet van 9-22 uur, want daarvoor had men onder dat bord een tweede on derbordje gehangen. U zou dus terecht veronderstellen, dat rechts dus wél toegestaan zou zijn te parkeren. Mljnhordt's Zenuwtabletten Maar hoe weinig vrouwen begrijpen dat Een cadeautje voor Vaderdag? Och kom, dan zit het niet diep, als je vrouw precies één keer in 't jaar eens lief wil zijn en alle andere dagen alleen maar aan 't eten en 't huishouden denkt. Hoeveel vrouwen weten het, dat vader ergens in zijn hart altijd een kleine jongen blijft en heel wat meer behoefte heeft aan koestering en een paar zachte armen, om hem die te schenken?" Het was een man, die me deze vraag stelde. Een man van in de veertig en met grijs haar aan de slapen. Iemand, die een positie in de maatschappij bekleedde, waar velen tegenop keken. Een man van wie je zeker zo'n opmerking niet verwacht zou hebben, omdat hij in geen enkel opzicht de indruk wekte, zich een „kleine jongen" te voelen. Maar toen ik zijn ogen ontmoette, werd het iets anders. Er lag een half verlegen, half spottende, maar voor al een om begrip vragende uitdruk king in. Ik antwoordde, dat iedere vrouw instinctief de behoefte om te koes teren in zich heeft en dat er bij iedere vrouw ogenblikken voorko men, waarin de liefde voor haar echtgenoot samensmelt met de on eindig, moederlijke tederheid, die zij een dierbaar kind toe zou dragen. De Vaderdag biedt echter de gele genheid met een stoffelijk cadeau uiting te geven aan onze waarde ring. „Dat denk je maar", zei hij een tikje weemoedig. „Het móést zo zijn. Maar het is niet zo. De meeste vrou wen trouwen om zelf een beschermd, verzorgd bestaan te krijgen, waarin, zij al hun eigen zorgjes nog af kun nen wentelen op de toch al zwaar belaste man, omdat hij de „sterkste" is. Zo heet dat in de praktijk en wij dwazen zijn er nog trots op ook. En toch hoeveel makkelijker zou de man de strijd om het bestaan vallen, als zijri vrouw dagelijks als een begrijpende kameraad, voor wie hij zich niet altijd groot hoeft te houden, naast hem stond. Zelfs al zou ze de finesses van zijn zaken niet begrijpen en zijn zorgen niet werkelijk kunnen verlichten, dan nog zou het een vader in moeilijke tijden onnoemelijk helpen als hij wist, dat ergens die trouwe handen zijn, die hem niet loslaten en die liefdevolle armen, waarin hij kan uitrusten, zonder dat er iets van hem gevraagd of aan zijn hoofd ge zanikt wordt. En dan die glimlach van een vrouw, die je vertelt, dat ze ver trouwen in je heeft, zodat je zelf vertrouwen, als dit eens mocht wan kelen, versterkt wordt. De zachte hand, die even over je haar strijkt, terwijl de innigheid van de lach in haar ogen je bemoedigt. Dat neemt je angst en je twijfel weg. Dat maakt je inderdaad sterk". „Weet jij wel, hoe vaak een man zich een hopeloze, kleine jongen voelt, ook al is hij in het dagelijks leven nog zo'n kei? En hoe nodig hij het heeft, zich een kleine jongen te kunnen voelen? Ergens, waar niemand hem be spiedt. Weet jij, hoe hij na een af mattende dag, waarin hij zich gróót moest houden, hunkert naar het tere woord, het verlossende gebaar en de echte mengeling van humor en te derheid, die alleen een alles begrij pende vrouw hem kan geven? Wéét jij, hoe een vader langzaam ten onder gaat, als die kleine jongen in hem doorlopend, geweldadig on derdrukt moet worden? En hoe een huwelijk ten onder kan gaan in de verkillende sfeer van nuchterheid, waaraan iedere fris heid en spontaniteit ontbreken, om dat hij alleen maar beschouwd wordt als het wezen, dat geld ver dient en de materiële welstand van het gezin intact moet houden? Maar weet je ook, hoe een man opleeft, hoe moeheid en moedeloos heid van hem afvallen, om nieuwe kracht energie in hem te wekken, wanneer een vrouw toont, dat ze hem liefheeft en rotsvast in hem ge looft? Ook al loopt het wel eens mis met hem. Een vrouw kan je zo'n ongeloof lijk gevoel van''veiligheid geven. Net als je moeder vroeger deed. Maar dan moet het een vrouw zijn, die uit de volheid van haar hart durft zeggen: „Het is allemaal zo erg niet. We hebben toch elkaar. We komen er samen wel doorheen. „Helaas, hoe weinig vrouwen bezitten deze machtige, prachtige, over alles heen- reikende en nooit verwijtende lief de, waarvan het goddelijk moeder instinct de kern is? Ik zeg je, gelukkig is de vader, die zich op zo'n vrouw kan verlaten in de ogenblikken, dat hij zich een kleine jongen voelt. Zélfs al is ze druk bezig en zou het vlees kunnen aanbranden of de melk kunnen overkoken. Jammer genoeg vinden de meeste vrouwen het vlees of de melk en nog zovel ander dingen be langrijker dan haar echtgenoot. Daardoor herkennen zij de ogenblik ken niet, waarin hij haar werkelijk nodig heeft. Op 1 maart jl. heeft het land bouwschap op advies van de com missie Grondgebruik een brief ge zonden aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid inzake de drinkwatervoorziening ten piat telande. In deze brief is o.a. erop aangedrongen dat de aansluiting van super-onrendabele gebieden met grote kracht zal worden aangepakt en doorgezet. Op deze brief heeft het landbouw schap op 23 mei jl. van de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid het volgende antwoord ontvan gen: „Naar -aanleiding van bovenver melde brief inzake drinkwatervoor ziening ten piattelande deel ik het volgende mede. Met u ben ik van mening, dat bij de drinkwatervoorziening op het platteland grote belangen van volks gezondheid en landbouw zijn be trokken. Een rapport betreffende de drink watervoorziening van de z.g. super- onrendabele gebieden wordt thans voorbereid door de Interdeparte mentale commissie rijkssteun drink watervoorziening. Verwacht wordt, dat het rapport mij in de loop van dit jaar zal worden aangeboden. Een spoedige beslissing inzake het standpunt, dat van Rijkswege met betrekking tot dit onderwerp zal worden ingenomen, zal ik zoveel mogelijk bevorderen". De bestrijding van de aspergevlieg Ter bestrijding Van de asperge- vlieg zijn in het Besluit bestrijding aspex-gevlieg 1958 enige bestrijdings maatregelen verplicht gesteld, waar van de volgende thans de nodige aandacht vraagt: Alle door de aspergevlieg aange taste stengels moeten in het tijdvak van 15 juni tot 1 september, zodra de aantasting zich openbaart, geheel worden afgesneden en onmiddellijk daarna worden vernietigd. Het uittrekken of afsnijden der aangetaste stengels dient zodanig te geschieden, dat de in de stengels aanwezige larven of poppen van de aspergevlieg worden verwijderd. Worden de stengels niet diep ge noeg weggenomen, dan blijven de larven of poppen in de stengel stompjes achter en vormen dan weer een infectiebron. Bovenvermelde verplichte maat regelen zijn van kracht in de ge meenten: Arcen en Velden, Beesel, Belfeld, Broekhuizen, Grubbenvorst, Helden, Horst, Kessel, Maasbree, Meerlo, Neer, Overrasselt, Sevenum, Swalmen, Tegelen, Venlo, Venray, Wanssum en Wychen. De aspergetelers, wier asperge percelen gelegen zijn in deze ge meenten, waar de bestrijding van de aspergevlieg verplicht is gesteld, worden aan deze bestrijdingsmaat regel herinnerd. Door het tijdig en op de -juiste wijze uitvoeren van deze bestrijdingsmaatregel, kan iedere aspergeteler in belangrijke mate meehelpen dit schadelijke in- sekt te bestrijden. Op de juiste en tijdige uitvoering van de verplichte bestrijdingsmaat regelen zal door de A.I.D. (Alg. Insp. Dienst) streng worden toegezien. Bij nalatigheid zal onmiddellijk worden opgetreden. Boerderybranden april 1960 De hoofdinspecteur voor het Brandweerwezen van het ministerie van Binnenlandse Zaken deelt mede, dat in de maand april 1960 19 boer- derijbranden zijn voorgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Eén van deze branden kwam voor in Groningen; drie in Friesland; één in Drenthe; twee in Overijssel; drie in Gelderland; één in Zuid-Holland; één in Zeeland; vier in Noord-Bra bant en drie in Limburg. De directe schade, door deze bran den aangericht, wordt geraamd op 1.051.500. VOOR EEN MODERN TELEVISIETOESTEL EN VAKKUNDIGE PLRBT5ING ZORGT Eén van deze branden werd ver oorzaakt door defecte butagasinstal- latie; vijf door spelen met vuur; één door loodgieters werkzaamheden; 2 door kortsluiting; één door lekke schoorsteen; één door blikseminslag, terwijl in acht gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen 34 stuks rundvee, 140 varkens en 11 stuks klein vee om. Overbemesting op aardappelen Nu de aardappelen reeds vroeg en goed op het veld staan (wat hebben we toch een mooi voorjaar) nu kan er weieens flink aanspraak worden gedaan op de kali-reserve van de grond. Als die niet toereikend is, dan ko men de gebreksverschijnselen, die zich eerst onzichtbaar uiten in ver minderde groei, maar die u uitein delijk toch merkt in te lage op brengst, veel „blauw" in de knollen, enz. En dat is maar schadelijk. Een overbemesting met patentkali is in een droog jaar wel aan te ra den, omdat er dan gemakkelijk kalk en magnesium voor de plant ter be schikking staat, maar al heel gauw- te weinig kali. Op percelen waar men kaligebrek verwacht (bij droog weer is dit al gauw het geval, en het is hier en daar droog) dan is een overbemes ting met b.v. 200 tot 300 kg patent kali per ha zeker aan te bevelen. Om het werk van de jongeren in het algemeen te aktiveren organi seerde de K.V.P. J.O. van de Sta- tenkring Jongeren Groep Horst in Leunen een groot Jongerenappèl. Het was het tweede appèl, dat door de Kring Jongeren Groep in haar 4-jarige bestaansperiode, werd gehouden. Rond 400 jongeren hebben dit ap pèl bijgewoond, zodat dit evenement als geslaagd beschouwd kan worden. Voorzitter Beterams opende de bijeenkomst met een korte huishou delijke vergadering. In zijn ope ningswoord richtte hij naast een al gemeen- nog een welkomswoord tot de inleider van die avond, drs. W. Peters uit Venlo, deputé J. Achten uit Horst, de heer H. Emonts, Voor zitter Statenkring Horst en leden van dit senioren kringbestuur, voor zover aanwezig. Daarna deelde hij de vergadering mede, door bizondere omstandighe den genoopt, zich uit het Jongeren K.V.P.-werk terug te trekken even als mej. Tr. Litjens, Kringcommis- saresse, beiden uit Wanssum. Als nieuwe voorzitter van de Sta tenkring Jongeren Groep werd toen de heer P. Rongen uit Oirlo ge noemd en in het Statenkring Jon gerenbestuur werden verder geko zen: Mej. T. v.d. Ven, Wanssum. H. Nefkens, Blitterswijck en B. Ver- heijen, Sevenum. De nieuwe voorzitter begon met de balans op te maken over de 4- jarige periode, dat de jongere K.V.P.' in Nrd-Limburg bestaat en kwam daarbij tot de bemoedigende con clusie, dat deze Jongere Organisatie in dit tijdsbestek gestalte heeft ge kregen; op het ogenblik telt de Sta tenkring reeds 9 bloeiende afdelin gen. Hij prees de werkers van het eerste uur, Truus Litjens en Gerard Beterams. Namens de vergadering dankte hij hen beiden voor hun vele ver dienstelijke werk, in het belang der Jongere K.V.P. gedaan en onder streepte zijn dankwoord nog met 'n concreet bewijs van dankbaarheid. WERKGELEGENHEID Om bizondere redenen heeft, aldus de voorzitter, het Kringbestuur voor de te houden inleiding een bran dend streekprobleem gekozen, nl. het probleem van de werkgelegen heid. Al treedt dit probleem, dat voor het eerst sinds 1945 bestaat, tengevolge van de heersende hoog conjunctuur nog niet zozeer aan de oppervlakte, de vestiging van nieu we industrieën is nochtans in onze provincie noodzakelijk, om de ver wachte moeilijkheden het hoofd te kunen bieden. Daarbij is het goed, dat ook de jongeren der K.V.P. de indus triëlen van morgen zich op deze problematiek gaan bezinnen en gaan inzien, dat minimale werkloosheid, zoals Limburg die op het ogenblik kent, tenslotte ook een bedreiging van te kort aan werk kan gaan be tekenen. Drs. W. Peters ging nader in op het doel, het belang en de werkwijze van het contactorgaan, het z.g. Ont wikkelingsorgaan Noord-Limburg, waarvan hij onder-voorzitter is. Het is, aldus de spreker nu uitge sloten, dat een of andere gemeente een eigen beleid inzake de nieuwe industrievestiging voert. Alles wordt in het grote raam gezien. Hij benadrukte in zijn betoog de betekenis van het Economisch Tech nologisch Instituut, dat in samen werking met andere instanties, zo als de Planologische Dienst, voor de uitkomst van zorgvuldige bereke ningen zorgt. In de naaste toekomst zal, aldus de heer Peters, in geheel Noord- en Midden-Limburg 9 duizend leden van de jonge generatie om werk vragen en het is dan ook voor de overheid thans de meest belangrijke taak geworden, de toekomstige be volking van werkgelegenheid te voorzien. INDUSTRIALISATIE Industrievestiging vraagt geschik te en niet te dure industrieterreinen, terwijl ook nog andere factoren hier ter sprake komen, zoals beschik baarheid van vaklieden en ander ar beidskrachten, ^aanwezigheid van transportwegen voor de goedkope aan- en afvoer van grondstoffen en produkten. Een zeer grote vrijheid van keuze hebben industrieën, waarbij de transportkosten een onbekende rol in de kostprijs spelen. In dit verband wees spreker op 't grote belang, dat voor Noord-Lim burg onverbrekelijk verbonden is aan de weg Venlo-Eindhoven. Nieu we werkgelegenheid wordt juist ge makkelijker geschapen bij de aan wezigheid van goede en strategisch gunstig liggende transportwegen. Hoe belangrijk met name in Venlo transport is, toonde hij duidelijk met enige cijfers aan: in de gemeen te Venlo zijn 2500 mensen recht streeks en nog eens 1000 indirect (garage, beambtes) bij 't transport wezen betrokken. Stelt men het gezin er nu gemid deld op 4 personen, dan wil dat zeg gen, dat ca 14 duizend mensen van deze tak van bedrijf in de bedoelde gemeente moeten leven.op een inwonertal van 50 duizend In het verleden heeft Noord-Lim burg dank zij haar natuurlijke lig ging kunnen profiteren in de tran sportbranche: van de landelijke ver voerscapaciteit neemt Nrd-Limburg 7°/o voor haar rekening, welk gun stig percentage geconsolideerd dient te blijven. De aanleg van nieuwe wegen (Venlo-Eindhoven) is hierbij van on schatbare betekenis! Aan het einde van zijn interessan te inleiding sprak de heer Peters over het werkgelegenheidsprobleem, waarmee de oostelijke mijnstreek zit. Hier zag hij slechts een oplos sing in wijder verband mogelijk. Na het dankwoord van voorzitter Rongen werd het vertrouwde orkest van de Siebengewaldse tent, waarin ditmaal het Jongerenappèl was ge houden, het (muzikale) woord ge geven, dat de aanwezigen in de juiste sfeer bracht en alle bestaande of gerezen problemen rond indus trievestiging en wegenbouw al gauw wist te doen verdwijnen Met enkele gezellige dansuurtjes kwam dan het einde van deze ge slaagde jongerenmeeting. BEDRIJFSVOETBAL De stand van de bedrijfsvoetbal- competitie is na de halve competitie als volgt: Custers 3 3 0 0 6 23—3 Blitta 3 1113 8—5 Muvero 2 10 12 3—3 Inalfa 3 1 0 2 2 3—5 K.A.J. 3 0 2 12 7—12 Servaas 3 1 0 2 2 2—11 Nelissen 3 0 12 1 5—12

Peel en Maas | 1960 | | pagina 5