Kortere werkweek staat voor de deur Vrijheid in vrije tijd VIJFTIG JAAR VERKENNEN Yenray's zieken-triduum 1960 85 jaar geleden kwam de margarine ons land in Onschuldig veroor deeld. Zaterdag 11 juni 1960 No. 24 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V^ VENRAY WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRIJ^^R ^KWARTAAL *1.40 (buiten Venray 1.60) GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1506.52 Het is niet toevallig, dat het vraagstuk van de arbeidstijdverkor ting y|in twee zyden tegelijkertijd aan de orde wordt gesteld. Im mers nu de welvaartsverbetering middels een flinke loonsverho ging in vele bedrijfstakken haar beslag heeft gekregen zal men van werknemerszijde binnen niet te lange tijd komen met eisen tot verkorting van de werktijd tot maximaal 45 uur. Dit vraagstuk beroert ons allen; in de eerste plaats omdat de werktijdverkorting geen vrome wens zal blijven. In de ons omringende landen en ze ker overzee is zij reeds lange tijd een feit. Vervolgens zal een voortgaande vermindering van de arbeidstijd stellig invloed uit oefenen op de gehele structuur van de maatschappij. GELEIDELIJKE INVOERING BEPLEIT De werkgevers hebben ditmaal niet gewacht op de eisen of wensen van werknemerszijde. In het jaarverslag van het Cen traal Sociaal Werkgeversverbond worden enige waardevolle opmer kingen gemaakt. Het verbond constateert, dat los van de wenselijkheid der arbeids duurverkorting een beperking van drie uur per week zal leiden tot een loonkostenstijging van 6 7 pet. per uur. Daarom adviseert men tot een geleidelijke invoering of tot uitstel, omdat er opnieuw prijsstijgingen in het leven worden geroepen. Ook constateren de werkgevers dat er bedrijfssectoren zijn waar van invoering in het geheel geen sprake kan zijn. In de pre-adviezen voor de Ne derlandse Mij. voor Nijverheid en Handel, die dit jaar dit vraagstuk onderwerp van hun algemene ver gadering zullen maken, benadert prof. Kuin het vraagstuk uitvoerig vanuit economische hoek. Hij ziet in Nederland een achterstand vergele ken bij de omringende landen. Hij wijt deze aan overbevolking en aan de arbeidsschuwheid van de gehuw de Nederlands vrouw, als wij 't zo mogen noemen. Willen wij arbeidsverkorting in- voeren dan moe er een verhoogde produktiviteit tegenover staan óf er moeten meer arbeidskrachten be schikbaar komen. LIEVER MEER TIJD DAN MEER LOON De behoefte aan arbeidstijdver korting spruit voort uit een prefe rentie aan meer vrije tijd boven meer loon. De problemen er aan verbonden concentreren zich op het vinden van meer recreatiemogelijk heden en de aanleg van meer goede wegen. Deze behoeften spruiten voort uit de vele lange week-ends waarbij men er op uit zal willen gaan. Het tourisme en het transport zul len dus profiteren. Maar de werkne mers zullen onmiddellijk ook weer met looneisen komen en daarmee acht hij het gevaar van inflatie vol komen. Prof. Oldendorff, de andere pre- adviseur richt zijn aandacht op de neiging van velen om zelf karweit jes op te knappen en op de toene mende tendens er een tweede baan tje bij te nemen, waardoor de kleine ambachtsmensen schade zullen lij den, omdat de bijverdieners onder de prijs zullen gaan werken. Prof. Kuin meent, dat door in schakeling van meer gehuwde vrou wen het probleem deels kan worden opgelost, terwijl- voorts de arbeids markt zelf correcties zal vinden met het principe van gelijke betaling voor gelijksoortige arbeid als ver sterkende factor. MEER GELD, MEER LUXE Inderdaad staan wij op de ar beidsmarkt voor aanzienlijke ver schuivingen. Er zullen meer gehuw de vrouwen aan het arbeidsproces gaan deelnemen. De vrije tijd zal een drang naar meer luxe produ ceren. Daarvoor moet geld op tafel komen. De man beschikt over meer vrije tijd en kan een deel van de zorg voor het gezin overnemen. Wij laten de sociale gevolgen en de beoorde ling daarvan buiten beschouwing. Welke tegenstand er ook uit so- ciale overwegingen moge komen, het zakenleven verstaat de kunst om behoeften dwingend op te wekken. Reeds het heden leert ons hoezeer men bereid is tot het brengen van offers terwille van de materie. Het zal niet mogelijk zijn de ar beidstijdverkorting tot enkele be- bedrijfstakken te beperken. De gedif- ferienteerde loonvorming kan ons daarbij tot voorbeeld dienen. De bevoordeelde bedrijfstakken zullen de achterblijvende zoveel schade berokkenen door wegzuigen van arbeidskrachten, dat alle bran ches worden meegesleurd. Tenzij er dwangmiddelen worden gebruikt zal de vrije tijd worden aangewend voor overuren, het aan vaarden van bijbaantjes en een uit breiding van de doe-het-zelf-acties. Het komt ons voor dat deze ver schuiving vrijwillig moet worden aanvaard. Zij is met geen juridische rem tegen te houden. Bij deze ont wikkeling zal eerst blijken of de ar beidstijdverkorting wordt gewenst om inkomens verhoging mogelijk te maken of om werkelijk vrije tijd te krijgen. VRIJHEID GEVRAAGD Wanneer het bedrijfsleven de aan passing met zelfbeheersing accep teert en de overheid niet overgaat tot het instelien van een verplicht lang weekeinde, dan zullen bijvoor beeld de toppen in de distributiebe drijven, die in het weekeinde liggen, kunnen worden opgevangen door een groter aanbod van hulpkrach ten, die dan elders vrij zijn. Daar mee zijn het winkelbedrijf en ook de economische activiteit gebaat. We willen derhalve pleiten voor zoveel mogelijk vrijheid in de vrije tijd. Geen verbod om 's zaterdags te werken of zijn zaak open te hebben. Geen verbod om karweitjes op te knappen of er een tweede baantje bij te hebben. Het zal kansen bieden aan hen die willen werken en aan hen die voor enkele dagen per week een werkkracht zoeken. En het biedt mogelijkheden aan zelfstandigen, die hun levensvreugde zoeken in het opbouwen van hun zaak en daarbij geen knellende verboden kunnen ge bruiken. Wie werken wil, moet het econo misch leven kunnen dienen. Alleen in vrijheid zal de verkorte werk week zegen brengen. Boterpotten verjoegen in 1830 de vijand voor Oostburg, omdat deze in de waan verkeerde, dat het kanon nen waren. Ook Michiel de Ruyter smeerde eens zijn schepen met boter in zo dat de vijand geen houvast vond en aldus de strijd verloor. Ziehier een paar episoden, al of niet betrouwbaar, uit het roemruch te verleden van de boter. Een verle den, dat reeds zeer oud én kostbaar is, want in de middeleeuwen was de boter alleen op de schoonheidstafels van de oosterse vrouwen die er een voortreffelijk middel voor hun huid jes in zagen. Pas in de 16e eeuw begint de bo ter enigszins in de handel te komen en begint er een „ontwikkeling" die nauw verbonden is met de welstand van de mensen, want werd er niet gezegd, dat er mensen waren die hun brood zonder boter aten en dat er mensen waren die boter op hun brood smeerden? Een symbolisch onderscheid voor de welstand en dit laatste moest men wel bezitten, wilde men aan de bo ter toe komen, want boter was duur en er was niets wat de boter ver vangen kon. Dat grote moment werd geboren in 1869 toen Napoleon III een prijs vraag uitschreef voor een volks- voedsel, dat gezond, goedkoop en voedzaam moest wezen. Mèg,-Mouriès won deze prijsvraag en daarmede begon de margarine 't rijk van de boter te veroveren. Een bloeitijd voor een produkt dat te genwoordig meer dan een kwart van de als voedsel gebruikte vetten in neemt. Terloops loste de margarine te vens het zeer grote probleem van de katoenzaden op, want in het begin van de 19e eeuw wist men geen weg met dit „afval" dat hele landstreken in een vuilnishoop herschiep. Zo erg zelfs, dat sommige landen wetten ter tafel brachten om de aan plant van katoen te verbieden. Toen men echter ontdekte dat er van de katoenzaden vetten te winnen wa ren, die gebruikt konden worden voor de nieuwe margarine-industrie, was het probleem opgelost en kreeg het tot dan waardeloze „afval" plot seling een waarde die thans jaarlijks U kent natuurlijk allen de verkenners met hun vreemde hoe den en kleurige dassen. U kent ook de welpen met hun leuke petjes en groene truien. Misschien hebben ze het U wel wat las tig gemaakt met hun aktie: een heitje voor een karweitje Deze vorm van jeugdbeweging viert dit jaar zijn vijftigjarig bestaan: voor een jeugdorganisatie een respectabele leeftijd; op zich een bewijs, dat de stichter Lord Baden Powel vijftig jaar geleden wel blijk heeft gegeven iets van jongens af te we ten. Tegenover de kille burgerlijke sfeer van de Engelse avon turen en onberekenbare risico's. Want iedere jongen wil de bur gerlijke conventies doorbreken en zijn eigen krachten ontdek ken in dit primitieve leven in de natuur. Tegenover de bedille righeid van de toenmalige jeugd-leiders die wel zouden uitma ken wat de jeugd leuk moest vinden, plaatste hij de eigen ver antwoordelijkheid van de jongen binnen de kleine groep van zijn patrouille. En tegenover het overdreven chauvinisme plaatste hij de idee van een wereldbroederschap van alle jon geren. Dat dit ideaal 'n jongen aan kan spreken, bewijst het jubi leum dat wij 11 en 18 juni gaan vieren over de hele wereld. Ook de verkenners van Venray willen U die dagen iets laten zien van wat ze kunnen en kennen, willen en durven. Op zaterdag 11 juni zullen de verkenners U hun eigen le vensstijl demonstreren van drie tot zes uur op het terrein waar het nieuwe culturele centrum moet komen. De week daarna wil len de welpen U hun spel voorspelen in een avontuurlijke reis door heel de wereld. Als U dus a.s. zaterdag Uw boodschappen doet, komt U dan even kijken? Of blijft U rond half zes even staan wanneer alle verkenners en welpen ongever 300 hun taptoe maken door de straten van Venray om die af te sluiten met een défilé voor de autoriteiten? Het zou prachtig zijn wanneer alle inwoners van Venray deze gelegenheid benutten om meer de verkenners te leren kennen, om te ontdekken dat een verkenner niet alleen „gek" gekleed gaat, U lastig valt om een heitje, maar dat hij in zijn beweging een levensideaal vindt, een eigen levensstijl in broederlijkheid, in blijheid en bereidheid. circa een half miljard gulden be draagt. In de 20e eeuw slaagde men er in om walvistraan reukloos te maken en aangezien men voor de marga- rine-produktie vrijwel alle eetbare oliën en vetten kan gebruiken, werd de walvisolie groot door de marga rine en de margarine op haar beurt groot door de walvis. De jacht op de walvis betekende strijd om vet en daarmede kreeg de politiek een rol te spelen, zodat regelmatig de poli tieke degens rond de antarctische jachtgebieden werden gekruist. 85 jaar geleden werd de eerste margarine in ons land geïntrodu ceerd en thans bezit ons land een margarine-industrie die tot de be langrijkste ter wereld mag worden gerekend. Nederlandse ondernemin gen (verenigd met Britse bedrijven) beheersen voor een groot deel de handel en de bereiding van de mar garine, olen en vetten in Europa. Ook in ons land heeft de margarine ras het pleit gewonnen en wordt thans algemeen gebruikt als be langrijk deel van ons dagelijks menu. Vlak voor de eerste wereldoorlog verbruikte ons land slechts circa 5 kilo per inwoner en thans is dit gebruik gestegen tot liefst circa 9Vs kg. Een ware zegetocht voor de margarine en een verlies voor de boter die over dezelfde periode met ongeveer de helft daalde. Steeds meer verliest de boter terrein aan de margarine en voor hetNgrootste deel komt dit wel door het verschil in prijs van de twee hoofdrolspelers op onze boterham. Rond 1920 b.v. was de boter circa 2 maal zo duur als de margarine en thans is de boter circa 3 maal zo duur als de margarine. Niet minder dan circa twee-derde deel van onze boterproduktie gaat naar 't buitenland. Nederland staat dan ook in de voorste landen bij de wereldexport van boter. Zelf eten wij. echter „parelmoerglanzend", zijnde de betekenis van het woord margarine. Tachtig getuigen en acht des kundigen werden door de rech ters pijnlijk nauwkeurig onder vraagd, doch ook ter zitting kwam men er niet uit. Wel kwam aan het licht, dat de recherche een 68-jarige dieren arts voor moordenaar hield en mede daardoor een aantal spo ren in deze zaak op een ernstige wijze verwaarloosde, terwijl be paalde getuigen of in het geheel niet, of wel zeer oppervlakkig werden verhoord. Over deze vreemde gang van zaken tijdens het opsporingson derzoek liet de president van de rechtbank zich in scherpe be woordingen Hit en zijne edel achtbare sprak zelfs van „skan- dalös leichtfertig" (schandalig lichtvaardig). VIEL ZIJN VROUW VAN DE TRAP? Op de 4de februari 1959 om 7 uur n.m. bracht dr. Vollmer, zijn gebrui kelijk en wekelijks avondbezoek aan zijn gehuwde dochter, die op tien minuten afstand van de ouderlijke woning woont. Reeds jaar en dag maakte de va der dit uitstapje naar zijn kinderen en kleinkinderen en hij deed dit al tijd in zijn oude Mercedes-benz. Een ritje van welgeteld tien minuten. En de oude was een man van de klok. D omwonenden wisten dit en zet ten er hun uurwerk op gelijk. Om één of hooguit twee minuten over achten keerde de dierenarts dan weer huiswaarts. Hij moet dus om 20.12 uur thuis zijn gekomen. Om 20.17 belde de totaal in de war zijnde arts zijn dochter en schoon zoon op en deelde mede, dat hij moeder ernstig gewond onder aan de trap in het huis had gevonden. Dochter en schoonzoon kwamen op dit alarmerende bericht naar het ouderlijk huis' en gezamenlijk brach ten ze de zwaar gewonde vrouw naar bed Hierop belde dr. Vollmer de huis arts die gelet op de verwondin gen overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk achtte. De dokter verklaarde tenslotte nog, dat de verwondingen niet ver oorzaakt konden zijn door de val van de trap, maar het gevolg moes ten zijn van slagen met een min of meer zwaar en scherp voorwerp. In de vroege morgenuren van de daarop komende dag alarmeerde dr. Vollmer in eigen persoon de politie en ook daar verklaarde de dieren arts, dat de verwondingen op en aan het lichaam van zijn echtgenote, zijns inziens, waren veroorzaakt door het vallen van de trap, doch dat zijn kinderen er op stonden, dat de politie gewaarschuwd diende te worden, daar er sprake was van misdrijf. Op dit tijdstip vond zijn schoon zoon in de tuin van de ouderlijke woning een bijl, met bloed bevlekt. Deze bijl was het eigendom van dr. Vollmer en het op dit voorwerp aangetroffen bloed bleek na schei kundig onderzoek, afkomstig te zijn van het slachtoffer, te weten me vrouw Marianne Vollmer, oud 53 jaar. WAAROM DEZE ARRESTATIE? De 68-jarige dokter was gejaagd en nerveus, toen een politie-agent aan de deur van zijn woning, gelegen aan het Altenland nr. 4 te Stade, verscheen en de dierenarts verzocht om ten burele te verschijnen voor het geven van enkele inlichtingen. Dat een man van bijna 70 jaar ner veus en gespannen was, na al dat gene wat een tweetal dagen daar voor zijn echtgenote was overko men, is menselijk en begrijpelijijk. Op het politiebureau aangekomen, werd de oude heer naar de recher chekamer verwezen en daar, zon der onderbreking tot laat in de vroege morgen van de volgende dag verhoord en in aansluiting daarop ingesloten. Omdat hü ner veus en gejaagd was en daardoor geen behoorlijk aaneensluitende en in alle onderdelen kloppende verklaring af kon leggen. De politie verwachtte van een academisch gevormd man een zodanige hou ding niet. Zijn nervositeit bleef verdacht en daarom nam de in specteur de heer Vollmer in arrest. Aldus het commentaar van de re cherche. Het psychiatrisch onderzoek wees voorts uit, dat de man als een heers zuchtig, gevoelsarm, egoïstisch en aan stemmingen onderhevig mens was te beschouwen. Doch dit mag natuurlijk niet inhouden, dat de die renarts daarom schuldig was aan moord op zijn echtgenote! „SKANDELoS LEICHTFERTIG" Tijdens de behandeling van de zaak voor de rechtbank kwam aan het licht, dat verschillende van be lang zijnde details door de recher che als onbelangrijk niet nader wa ren onderzocht. In de eerste plaats de nervositeit en de gejaagdheid van de verdachte, welke tot gevolg had den, dat zijn afgelegde verklaringen tegenstrijdigheden bevatten. Het bleek, dat de dierenarts in het bezit was van enkele aandelen en obligaties die door de dokter onder hands waren gekocht en niet bij de dienst der belastingen waren gemeld zodat de gejaagdheid en de nervosi teit hiervan mede een gevolg kon den zijn. De verpleegsters, die het slacht offer tot aan haar tragisoh einde in het ziekenhuis hadden ver zorgd, werden niet gehoord, ter wijl toch één dezer zusters zeer belangrijke inlichtingen had be komen van de thans overleden mevrouw Vollmer. Dit was ook 't geval met de buurman van het echtpaar Vollmer. Hier achtte de politie het niet nodig om de ver klaring van de man op schrift te stellen, doch de rechters oordeel den hierover anders. De recherche vond het evenmin ter zake diennend, om de brief schrijver op te sporen, die in een brief aan de commissaris van politie te Stade mededeelde, dat niet dr. Vollmer de moordenaar was, doch dat dit feit op rekening kwam van de briefschrijver. Het poststempel wees uit, dat de brief te Hamburg was gepost en wel op een tijdstip, toen dr. Vollmer reeds lang in arrest zat. Deze vreem de gang van zaken geeft inderdaad reden tot nadenken. En de president had groot gelijk, toen hij de opmer king maakte van „skandalös leicht fertig". HAD HIJ ER TIJD VOOR? Tenslotte is er de onzekerheid over het tijdstip van de moordaan slag. De dierenarts kwam omstreeks 20.12 uur aan zijn woning. Volgens de dagvaarding bracht de dokter bij thuiskomst de auto in de garage; kreeg vervolgens woorden met zijn echtgenote; rende daarop naar het tuinhuisje, dat achter in de tuin stond, haalde daar de bijl en rende weer terug naar huis, en be werkte in het voorportaal van de woning z'n vrouw met dit wapen, om ten slotte weer terug te hollen naar de tuin om er tussen de hees ters de bijl te verstoppen. Tenslotte, het was toen 20.17 uur, belde de da der zijn kinderen op, met de mede deling: „Dat moeder van de trap was gevallen". Het is vooral dit tijdsschema, dat door de verdediger van dr. Vollmer werd ontleed en het was volgens de jurist beslist niet mogelijk, dat iemand op jaren in krap vijf minu ten kans zou hebben gezien om een aantal handelingen te verrichten, zoals in de dagvaarding werd om schreven. Al met al werd dr. Vollmer on danks de zwakke bewijsvoering en de hiaten in het opsporingsonder zoek veroordeeld tot ondergaan van tien jaar gevangenisstraf. Hij ont kende schuldig te zijn aan de dood van zijn vrouw en tekende gelijk tijdig hoger beroep aan. op 12, 13 en 16 juli a.s. in Huize „St. ANNA" Predikant Pater Gregorius van de Ven o.f.m. Dit jaar wordt voor de dertiende maal het Ziekentriduum in het de kenaat Venray gehouden. We zijn aan die mededeling jaar in jaar uit onderhand gewend ge raakt. Je kijkt daar niet meer van op. Je zou het hoogstens erg be vreemdend vinden als het ziekentriduum niet zou plaats hebben. Ik geloof dat er maar weinig ziekentridua in den lande zijn, die zo goed slagen als het onze, dank zij de unieke gelegenheid, die „Sint An na", aan onze zieken biedt; dank zij ook de hulp van een legertje per sonen, die zich jaarlijks geheel en al inzetten voor dit mooie charitatieve werk. Toch moet er achter de schermen heel wat werk verzet worden alvorens deze machine weer perfect op volle toeren draait. Op het werkprogram, dat de voorzitter de heer H. van Noorden de bestuursleden bij de openingsvergadermg 19 mei j.l. ter hand stelde, staan maar liefst twintig data vermeld, waarop besprekingen moeten word enopgevoerd, contacten worden gelegd, verzoeken worden gericht aan instellingen, instanties en particuliere personen om de machine op gang te brengen. Het ene radertje zet het andere in beweging, totdat via courant, preekstoel en huis-aan-huis-collecte alle gezinnen van het dekenaat zijn ingeschakeld om het ziekentriduum tot een onvergetelijk feest te maken voor onze zieken. Ik weet uit ervaring, dat U allen weer met gulle hand zult geven aan de collecte die dze week wordt gehouden. Wilt U er ook voor zorgen dat alle zieken aan de resp. parochies worden opgegeven. Met de Pinksterdagen hebben we meer dan anders gebeden om de goddelijke Geest, die Christus bezielde, die Hij aan ons beloofde bij zijn heengaan uit deze wereld. Die Geest van Christus en van de Vader, die we als Kerkgemeenschap en ieder afzonderlijk ontvingen, moet ons blijven bezielen, moet ons samenbinden tot één groot Godsgezin in deze wereld. Hoe meer we onze eenheid gaan beseffen, hoe meer we de god delijke Geest de kans geven in ons te werken, des te meer raken we uitgekeken op onszelf en gaan we ons leven richten op de anderen, op de geheel Andere, op God. Is dat niet onze taak, onze zending als christen in deze wereld: het kleine bekrompen ik-cirkeltje doorbreken, uitgeke ken raken op jezelf en niet meer uitgekeken raken op de anderen. Je zelf weggeven, jezelf overgeven ten bate van de anderen. Naar het voorbeeld van de Heer graankorrel worden in de voor m.a.w. sterven aan jezelf om voor de ander te kunnen leven en honderdvoudige vrucht voort te brengen. Ja, dat is de Boodschap, die Christus aan ons kwam brengen en die ons op sommige ogenblikken zo intens blij maken: samen bidden en zingen, samen het Brood des Levensrtdurend te verlossen, kander werken om zo elkander voo eten, samen gelukkig zijn, voor el- Moge het ziekentriduum dit weer in ons, zieken en gezonden, bewer ken. Pater URBANUS NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de practijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. L. COENEN Hensseniusstraat Telefoon 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Vrijdag 17 juni voor kerkdorpen in plaats van donderdag. Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. Zondagsdienst Groene Kruis: Zr. Janssen, Kard. van Rossum- straat 4, tel. 1504. AANBESTEDING NIEUWE TOREN AAN DE KERK VAN ST. PETRUS BANDEN Dinsdagavond werd in Hotel de Zwaan alhier, door architect Kaijser uit Venlo, aanbesteed het bouwen van een nieuwe toren, waartoe een vijftal aannemers waren uitgeno digd. Ingeschreven werd als volgt: fa Coenders, Arcen 589.000 Gebr. Vervoort, St Oedenrode 587.000 Gebr. Knops, Venlo 559.200 J.P.A. Nelissen, Venray 558.805 Gebr. Janssen nv, Venray 520.250 GESLAAGD: Te Utrecht slaagde voor het examen slagersleraar, onze vroegere dorpsgenoot de heer W. Kersten Pzn. BEKROOND Tweede Pinksterdag werd het da meskoor „Venrode" alhier" op het te Vucht gehouden zangconcours be kroond met de eerste prijs in de 4de afdeling, met 302 punten. Onze Har monie bracht een serenade aan de gelukkige vereniging. R.K. INSTUIF VENRAY Vanavond wordt er een K.V.P.- jongerenavond gehouden in zaal Weys te Leunen. De aanvang is om 6 uur. Tot 8 uur bestaat er gelegen heid om te dansen, waarna drs. Pe ters uit Venlo, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, een ge sprek zal houden met als onder werp: „de problematiek van Noord- Limburg", waarbij ook Venray een grote rol speelt. Vanzelfsprekend worden ook alle leden van de Instuif verwacht. De entree is vrij, profiteer dus van deze unieke gelegenheid! ZILVEREN JUBILEUM Zuster Truda van Huize „St. An na", herdacht Pinkstermaandag een zilveren jubileum als hoofd der ge zinsverpleging. Ook hier bracht Venrays Harmonie een serenade. BRANDWEERWEDSTRIJDEN Heden zaterdag worden alhier de brandweerwedstrijden gehouden in de klasse T.A.S. en klasse 1. Van 10-1 uur komen aan de beurt de brandweren van Venlo, Roer mond, Maurits, Hoensbroek, Veld hoven, Bree (B.) en Middelburg. Van half drie tot 5 uur (klasse 1) de brandweren van Maasbree, Baar- lo, Wageningen, Nijkerk, Enschede en Hattem.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1