RANG De Hoge Veluwe SPORT Kerkelijke Diensten de zonnige 25 jaar natuurmonument Pinkster-drie spring processie RANG van 12 tot en met 18 juni „Ongetwijfeld zullen velen zich met one verheugen over het feit, dat het park „De Hoge Veluwe" 25 Jaar bestaat". Dit zegt ons de heer Van Tuil directeur van Neerlands grootste natuurmonument, het park „De Hoge Veluwe". „Vijfentwintig jaar heeft ons park zijn diensten aan het Nederlands volk kunnen ver lenen en vooral de laatste jaren hebben wij ons in een bizondere belangstelling mogen verheugen. De mensen komen hier graag en wanneer wü zién hoe men zich recreëert, dan kunnen we daar niets anders dan blij om zijn, zegt onze gastheer enthousiast ter wijl wij langzaam met de auto door het park rijden. dansend trekken door de basiliek van de H. Willibrord. Met duizenden komen de pelgrims naar Echternach: uit de Ardennnen, de Eifel, het Moe zeldal enz. Op de toeschouwers maakte de springprocessie, juist om haar ernstig karakter en de over gave van de deelnemers, een diepe, begeesterende indruk. Eigenlijk mogen wij niet van een park spreken, want slechts 'n klein deel is aangelegd, de rest is pure natuur. Hier ligt de vrije wildbaan, waar zo'n 170 herten, 200 moefflons, ongeveer 70 reeën en een gelijk aan tal wilde varkens volkomen veilig en vrij leven, met niet minder dan omstreeks 7000 ha grond ter beschik king. Door dit natuurreservaat lopen prachtige wegen, die ook door auto's bereden mogen worden en de inzit tenden voeren door de mooiste stuk jes natuur die men zich denken kan. Daarnaast zijn er diverse schitteren de rijwiel- en wandelpaden. Het ligt voor de hand, dat de wandelaars natuurlijk in de gelegenheid zijn het diepst in de natuur door te dringen, terwijl de automobilist er eigenlijk alleen aan de buitenkant tegenaan kijkt. Dat neemt niet weg, dat ieder er tenvolle kan genieten op zijn eigen wijze, mits hij er zich correct als gast gedraagt. Wij vragen de heer Van Tuil naar zijn ervaringen op dit gebied. Zijn antwoord valt ons mee. Met uit zondering van een enkeling ge draagt men zich op „De Hoge Velu we" netjes. Dat is verheugend te horen, want wanneer het publiek zich niet netjes zou gedragen en het natuurschoon zou beschadigen en verontreinigen, dan zou het perso neel voor een schier bovenmense lijke taak staan. Het is namelijk on doenlijk om een terrein van zo'n 7000 ha te reinigen. De Hoge Veluwe is bezit van het gehele Nederlandse volk en juist in een tijd als deze, waarin er steeds meer natuur verdwijnt in ons land, moeten we bizonder zuinig zijn op de delen die ons nog resten. PRIVé BEZIT Aanvankelijk was dit uitgebreide landgoed privé bezit van de familie Kröller-Müller. Zij heeft geld noch moeite gespaard om haar gebied te verrijken met de mooiste stukjes natuur die er op de Veluwe te vin den waren. Dat hier sprake was van een zui- ver-idealistische instelling bleek wel heel duidelijk, toen de familie ten slotte het gehele landgoed inclusief de schitterende kunstcollectie in handen van de staat wilde overdra gen, om op die manier haar schep ping in dienst te stellen van het Ne derlandse volk. Wanneer we nagaan, dat de kunst collectie alleen al voor niet minder dan vijf miljoen verzekerd was en dat de vraagprijs aan de staat slechts 800.000 bedroeg, dan mogen we toch echt wel geloven, dat de fami lie Kröller-Müller het goed bedoel de. Het was de enige mogelijkheid bovendien om dit levenswerk te be waren, want anders zou het land goed naar de eisen van een maxi maal economisch rendement zijn verkaveld enbebouwd. Gelukkig zijn er in de crisistijd van de dertiger jaren middelen en wegen gevonden, waardoor dit droevig en onwaardig einde van veel werk, geld en illusie kon worden voorkomen. Op 26 april 1935 kwam de stich ting tot stand. De Hoge Veluwe bleef ongeschonden behouden, waar bij aan de staat de verzameling van de Kröller-Müller Stichting werd geschonken. De aanvaarding van een dergelijk omvangrijk natuurmonument in ge- meenschapsbezit bleek een daad van grote culturele en ideële betekenis. De religieuse betoging met folklo ristische inslag, welke op Pinkster dinsdag te Echternach plaats vond, is de bekende springprocessie, een grootse manifestatie tot eer van de stichter van het klooster aldaar, de H. Willibrordus, tevens de patroon van de stad. Men weet, dat dit gebruik terug gaat tot diep in het verleden, maar 'n bepaald tijdstip, waarop de springprocessie voor het eerst werd gedemonstreerd, is het niet aan te geven. Wel heeft men kunnen na gaan, dat reeds in 1247 pelgrims, die met Pinksteren een bedevaart on dernamen naar het graf van de evangelie-prediker, aflaat zou wor den verleend, maar de berichten zwijgen over een springprocessie. Men tast dan ook aangaande de oorsprong van dit gebruik nog in 't duister. AL OUD Wel bestond reeds in de vroegste tijden de usance godsdienstige plech tigheden te accompagneren, als het ware met het uitvoeren van dansen en dit zou dan nog een reminisentie zijn uit de oud-Germaanse tijd, toen de heidenen zich ten dans schaarden voor hun afgoden. Ook de vrouwen uitten in oude tijden hun blijdschap in de dans. Maar de kerkelijke overheid legt daarop 'n verbod. Herinnerde teveel aan de tijd van 't heidendom. Maar, zoals bij zovele gebruiken, hun leven was te taai om het te kunnen uitroeien. Uit de 12e en 13e eeuw komen be richten tot ons van dansprocessies. Aanvankelijk had de Echternachter VEEL ZORGEN Het publiek kan zich beslist geen beeld vormen van alles wat er wel komt kijken om een dergelijk na tuurreservaat in goede toestand te houden. Reeds tijdens onze tocht naar De Hoge Veluwe bemerkten wij, dat we kilometerslang onafgebroken langs de afrastering van het park reden. De heer Van Thuyll vertelt ons, dat deze afrastering een totale leng te heeft van niet minder dan 60 kilo meter. Wanneer U weet dat die ge heel vernieuwd moet worden, het geen dus neerkomt op een vernieu wing van niet minder dan 12 km per jaar, kunt u begrijpen welke kosten er komen kijken. Maar daar blijft het niet bij. Onderhoud van gebouwen vergt ook grote sommen. Dan komen het personeel, de jonge aanplant en wat al niet meer. Een groot deel van het jaar kun nen de dieren in het park zich voe den met dat wat zij in de vrije na tuur vinden, maar wanneer de win ter zijn intrede heeft gedaan, dan moet er worden bijgevoederd. Onze gastheer somt het netjes voor ons op: 20 ton eikels, ongeveer 8 ton hooi, 35 ton voerbieten en aardappelen en dan nog enorme hoeveelheden andere voedingsmid delen. Ook aan de gevederde bewoners wordt aandacht besteed en dit jaar werden niet minder dan ongeveer 500 nestkastjes van het nieuwste type in het park uitgezet. De wegen in dit natuurmonument vergen ook veel zorg. Zij hebben in het drukke seizoen heel wat te lij den en moeten regelmatig bijgehou den worden. MEN MOET DE KNEEPJES KENNEN Er zijn mensen die denken, dat ze naar een dierenpark gaan en die lieden komen bedrogen uit, want 't kan heel goed voorkomen, dat ze geen dier te zien krijgen. Wie naar het park de Hoge Veluwe gaat, moet komen om van de natuur te genie ten. Deze gelegenheid krijgt ieder vol op. Het feit, dat er ook zoveel wild in het park woont, is een prettige bijkomstigheid. De dieren zelf krijgt u alleen te zien, wanneer u de kneepjes kent. Wie met de auto door het park rijdt, heeft weinig kans. De fiets biedt betere perspectieven, doch te voet is het ideaal, vooral voor de gene, die veel geduld heeft en in staat is om onbeweeglijk en verdekt opgesteld de dieren te observeren die zich toevallig vertonen. Wie de gewoonten der dieren be ter kent, behoeft niet op een geluk kige toevallige omstandigheid te wachten. Die weet, dat de dieren uit de schemering van het bos te voorschijn komen in de vroege mor gen en bij het vallen van de avond. Doordat het park het gehele jaar geopend is van 's morgens 8 uur tot zonsondergang heeft de ware lief hebber kansen, maar hij moet ze weten te grijpen. Voor duizenden landgenoten, zelfs voor velen, die beslist niet in de naaste omgeving van het park wo nen, betekent dit natuurmonument met al zijn bizonder leuke plekjes en interessante aantrekkelijkheden een dorado. En voor hen die er nog geen kennis mee maakten, is het al leszins de moeite waard om er een bezoek aan te brengen. Zij zullen er zeker geen spijt van hebben. springprocesie tot grond het bren gen van dank voor de weldaad die het door Willibrord gebrachte evan gelie Echternach had gebracht. La ter krijgt ze meer het karakter van een boeteprocessie, een smeekgebed tot God, voor rampen, epidemieën te weren, o.a. de St.-Vitus-dans of de pest. In latere eeuwen overheerste het vreugde-element en met Pinksteren werd de processie te Echternach tot een traditie. Enkele jaren verbood keizer Jozef II dit gebruik, maar in 1791 kwam het weer in zwang. Doch slechts voor enkele jaren, omdat de Fransen in de tijd der omwenteling de kerk plunderden en geen geestelijke meer het initiatief voor een processie mocht nemen. Eerst als Napoleon het concordaat met de Paus gesloten heeft, komt de traditie weer in ere. Tijdens het bestuur van koning Willem I moest de processie op Pinksterzondag gehouden worden. Dit gebeurde wel, maar de pelgrims bleven de dans uitvoeren op dins dag. THANS Op prille pinkster-drie stroomden de bedevaartgangers samen in en om de kerk van St. Willibrord voor het Heilig Misoffer. Na gezang trok men, de priesters voorop, naar de linde van de heilige, die volgens de legende zou gestaan hebben aan de andere zijde van het riviertje der stad, de Sauer. Nadat de litanie gezongen is, valt de muziek in, met een stroomleren- de cadans, waarop de rijen dansers steeds drie stappen vooruit en twee achteruit, tenminste zo was het vroeger, terwijl nu alleen de stappen vooruit gedaan worden, al laat men de oude traditie in deze nog wel eens herleven. Besloten werd de processie met 'n LAND- EN TUINBOUW Aandacht voor de Grasland bemesting Voor inkuilen is al gemaaid en de hooioogst staat voor de deur. Op de gemaaide percelen is een stikstofbe mesting nu gewenst, om direct te profiteren van het vocht dat nog in de grond is. Maar ook de rest komt aan bod. Percelen welke dit voorjaar weinig of geen fosfaatbemesting geven. Van kalizout 40% bijvoorbeeld 200 tot 300 kg per hectare. De landbouwgids geeft voor een maal maaien 350 kg kalizout 40% per ha op; voor vaker maaien nog- eens 200 kg/ha per snede extra. Men bedenke wel, dat men met 'n stalmestbemesting niet meer dan 100 kg zuivere kali per ha geeft. Dit is voor eenmaal maaien net genoeg, maar voor de volgende snede is dan aanvulling nodig. Op percelen die geweid zijn, maar die dit voorjaar weinig kali kregen is een aanvulling nu zeer gewenst. Het weer is gunstig, het weide- seizoen laat zich goed aanzien. Pro fiteer hiervan, als de staltijd komt wordt dit beloond. En bedenk steeds: een stikstof bemesting zonder voldoende kali en fosfaat leidt nim mer tot de beste opbrengst. Ze zijn alle drie nodig! S.V.V.-NIEUWS Ondanks de voor voetbal onge schikte weersomstandigheden heb ben onze elftallen zich jl. zondag uitstekend door de beker- en kring- toernooi wedstrijden geworsteld. Het le elftal wist, met een paar invallers in de gelederen, Gennep op regelmatige wijze door een 5-2- overwinnig uit te schakelen. Tot aan de rust hield Gennep goed stand (2-2), doch nadat in de 2e helft in enkele minuten tijds de stand op 5-2 was gebracht, was het pleit beslecht en de verdere speelduur een forma liteit. Venray 2 als vervangers voor het le elftal op bezoek in Lottum, volbracht de opgelegde taak op pri ma wijze. Met een 4-2-overwinning brachten zij Venray meteen in de finale van dit toernooi van de kring Horst-Venray voor K.N:V.B.-elftal- len. Venray 4 zorgde voor de grote verrassing. De le klasser Meterik moest op eigen veld een gevoelige 10-2-nederlaag incasseren. Wel een bewijs, dat onze ploeg zich niet door de hitte heeft laten intimideren, maar zich geheel heeft ingezet om een zo duidelijk mogelijke overwin ning te behalen. Voor a.s. zondag staan slechts 2 wedstrijden op het programma. Het le elftal moet zich via een overwinning in Vierlingsbeek op Volharding, de weg banen naar de volgende ronde welke dan de win naar van de wedstrijd Wittenhorst- I.V.O. op bezoek brengt. Het 4e elftal krijgt het ditmaal weer moeilijker in de volgende ron de van het kringtoernooi. De tegen stander voor a.s. zondag is D.IS. Mo gelijk kan het terrein voordeel onze jongens inspireren tot een nieuwe krachttoer. Erg veel kans om deze ronde te overleven durven we hen niet te geven, maar we zijn toch zeer benieuwd naar de uitslag. V.C.ROO Y-NIEUWS Als 'n donderslag bij heldere he mel, behaalde „V.C. Rooy" maandag j.l. liefst 2 eerste prij-zen op het volleybal-toernooi te St. Anthonis. Het le damesteam kwam uit in de 2e klasse. In een halve compe titie werden alle wedstrijden en daarmee de welverdiende beker ge wonnen. Ons le herenzestal, dat met 'n 2e prijs op het toernooi in Gennep en kele weken geleden, reeds een prachtig resultaat behaalde, deed er nu, mede gesteund door het resul taat van de dames, nog 'n schepje bovenop. Met vaak meesterlijk spel, speelden zich via de voorronden in de finale, die na een zenuwslo pend duel met 2-0 werd gewonnen. Eenals vorig jaar een beker. Maar nu behaald in een sterk bezette le klasse. Het tweede team tenslotte wist evenals in Gennep een vierde plaats te behalen. Gezien het feit, dat helaas vrijwel steeds in gewijzigde opstelling moest worden gespeeld, een resultaat dat er zijn mag. Als aardige bijkomstigheid kreeg de complete „V.C. Rooy"-aanhang, plotseling gezelschap van harmonie Euterpe. En hoewel ze een ander bestem ming hadden, kreeg „V.C. Rooy" als toegift een kleine, maar uiterst spontane hulde. Met dit sympathieke gebaar van onze harmonie nog vers in het ge heugen, werd de zo succesvolle dag in gezellig samenzijn besloten. KONINGSCH1ETEN Onder grote belangstelling, werd op de doelen van „Diana" op Pink- terzondag, het jaarlijks koning- schieten gehouden. Er werd fel gekampt om de ko ningstitel. En de spanning bleef tot het einde toe. De uitslag was,, dat de heer H. v. Aarsen de koningstitel bemachtigde met 265 punten. PAROCHIEKERK VENRAY Priester vd. week: Kap. Heymans le Zondag na Pinksteren. Zondag: 6.30 Petronela Derix en beide echtgenoten; 7.30 Piet Giesen; 8.30 G. Geurts; 9.30 hoogmis vd. pa rochie; 11 u H. Thuyls(Stationsweg) 11.30 Congregatie vd: jongeren op Jerusalem; 5 u. H. Fam.; 7 u. lof. Maandag: 6.45 Carolina Flinsen- befg-vd. Mortel; 7.30 Jos. Hendriks; 8 u. hoogmis bij 't naamfeest v.d. H.E. Heer Deken; 8 u. P. Bouten-v. Megen. Dinsdag: 6.45 Deken Hanraets; 7.30 Alfons Sijbers; 7.30 P. Beerkens; 8.15 Cath. Heris wed. G. Verbunt lh; 8.15 Hendriks-Dommeck; 9 u. best. dienst v. leden en overl. leden v.d. spiegelglas ver z. Woensdag: 6.45 Dr. Bloemen; 7.30 best. dienst tot bijz. int.; 7.30 G. Ligthart; 8.15 Theod. Creemers lh; 8.15 fam. Rous. Donderdag: Sacramentsdag; 6.45 H. v. Meyel; 7.30 Eduard Camps en Petronella v. Helden; 8.15 E. Messe- maekers, A. Geenen en kinderen 2kl; 9 u. Sacramentshoogmis. Vrijdag: 6.45 Joh. Janssen; 7.30 zek. int. R; 8.15 Peter Ant. Poels en Petra Janssen 1H; 8.15 Willem Wijn hoven en Antonetta Driessen. Zaterdag: 6.45 O.L.Vrouwmis; 7.30 Sassen; 7.30 H. Houba; 8.15 Antoori Janssen en echtgen. lh; 8.15 Eerw. broeder Vict. v. Tienen; biechtgele genheid van 5.30-7.30; 7 u. lof. De schoolkinderen leren deze week 51ste en 52ste les vd. katechismus. Zondag 19 Juni Sacramenteprocessie De route: Grotestraat, Hensenius- plein met rustaltaar, Merseloseweg, Deken Thielenstraat, Hoenderstraat, Marktstraat, Markt. RECTORAAT PATERSKERK Priester vd. week: Pater Urbanus Zondag: feest vd. H. Drievuldig heid; de H. Missen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15; de kollekte (2 in 1) voor de kerk en voor de nieuw te bouwen kerk in Drachten (Friesland); 7 u. lof met overweging. Maandag: feest van St. Antonius van Padua; 6.40 gez. H. Mis; 'sav. 7.30 lof t.e.v. St. Antonius. Dinsdag: H Basilius, bisschop en kerkleraar; 9.30 huwelijks-plechtig heid bruidspaar Michels-Klaassens; s avonds 7.30 lof t.e.v. S. Antonius. Woensdag: Z. Jolenta, weduwe. Donderdag: feest v.h. H. Sacra ment; 6.40 plechtige gez. H. Mis; 's avonds 7 u. pl. lof, waarna proces sie. Vrijdag: H. Ivo, belijder; 7.30 lof. Zaterdag: H. Efrem, diaken en kerkleraar; van 3-8 gelegenheid tot biechten. Plechtige Sacramentsprocessie donderdag a.s. Na het plechtig lof, dus half 8 's avonds ongeveer, begint de pro cessie. Men wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn en de regeling der orde-commissarissen te volgen. Ieder kan tijdens de processie een kaars De heer Jac. Siebers werd Ridder met 265 punten. H. Siebers, de rozenprijs. C. Spelbos, de negenprijs. W. Francken, de achtenprijs. M. Custers de zevenprijs. L. Siebers, de zessenprijs. H. v.d. Munckhof de vijvenprijs. W. Custers, de vierenprijs. Alb. Stevens, de drieënprijs. P. Siebers, de tweeënprijs. Th. Siebers, de enenprijs. meedragen, verkrijgbaar op het kerkplein 25 cent. ROUTE: terwijl wij voor de Kruisprocessie telkens een andere route nemen, zullen wij de Sacra mentsprocessie, zoals het Dekenaat ook doet, steeds houden in de kom. Het voordeel is, dat wij dan op het Henseniusplein, het centrale punt, een mooi rustaltaar kunnen opslaan. Dus: Oude-Oostrumseweg, Prinses Beatrixstraat, Poststraat, Hensenius plein, Leeuwstraat, Langstraat, Pa- terslaan. VOLGORDE: Akolieten met'Kruis meisjes- en jongensscholen, gidsen, welpen, verkenners, Derde Orde, kollektanten, jongens-zangkoor, geestelijkheid, bruidjes, misdienaars akolieten, Allerheiligste, College van B. en W. en kerkbestuur. Vlaggen en versieringen gaarne, langs de weg! Mis-intenties Zondag: 6.30 Gerardus Relouw; 7.45 Thei Wintels (buren); 9 u. P. Rongen (Stichting Werkplaats); 10.15 voor de leden der F.M.B.; 11.45 Ger- truda Janssen-Poels. Maandag: 6.15 Fons Beerkens; 7 u. overl. fam. Frans Heinen; 7.45 uit dankbaarheid (eerste-communican- tjes St. Franciscusschool)8.30 Hu- bertus Jansen; 1 H. Mis t.e.v. St. Antonius (G). Dinsdag: 6.15 H. v. Boven (perso neel Gemeentew.); 7 u. overl. ouders G. Stoks-Janssen; 8.30 Huberta Hen driks; 9.30 huwelijksmis Michels- Klaassen. Woensdag: 6.15 bijz. int.; 7 u. Mar- tinus Hendriks, echtgenote en overl. kinderen; 7.45 Maria Ambrosius en ouders; 8.30 Elisabeth Weijs-van Ooi. Donderdag: 6.15 Frans Heinen; 6.40 zek. int.; 7.45 bijz. int.; 8.30 bijz. int. Vrijdag: 6.15 bijz. int.; 7 u. Theo dora Goumans-Clabbers; 7.45 zek. int.; 8.30 Huberta Hendriks. Zaterdag: 7 u. overl. moeder; 7.45 bijz. int.; 8.30 bijz. int. PAROCHIE OIRLO Zondag: feest vd. H. Drievuldig heid; 2e zondag der maand; lm om 6.30; kindermis om 7.30; 2e lm om 8.30 voor een overledene; parochie- mis om 10 uur; 3ruur kruisweg en lof; le collecte voor de kerk; 2e col lecte v. 't bisdom. Maandag: feest van Sint Antonius a Padua; trouwe vereerders van St. Antonius voor u is het een feestdag; 7.30 hoogmis t.e.v. St. Antonius, zd. Wilhelmina Jansen, best. door de buurt. Dinsdag: 7.30 maandstond Engel- bertus Martens. Woensdag: 7.30 zd. Joannes v.d. Water v.w. Sint Antoniusgilde. Donderdag: feest v.h. H. Sacra ment des altaars; dag van devotie; geen kindermis; le H. Mis om 7 uur; 2e H. Mis om 8.30; hoogmis 10 uur; 3 uur rozenkrans en lof. Vrijdag: 7.30 lm; 9 u. le plechtig jgt. v. Engelbertus Martens. Zaterdag: 7.30 hoogmis tot zek. intentie. A.s. zondag solemniteit v.h. H. Sa crament na de hoogmis de jaarlijk se Sacramentsprocessie. Rustaltaren zijn bij de Sint Annakapel en in de Gunhoek. De H. Missen zijn om 6.30, 7.30 kindermis, 8.30 de 2e H. Mis, de hoogmis is om 9.30 u. PAROCHIE CASTENRAY Zondag le zondag na Pinksteren; feest vd. Allerh. Drievuldigheid; 10 u. hoogmis vd. parochie; daarna congregatie afd. jongens; 3 u. lof en rozenhoedje; daarna H. Familie afd. mannen. Maandag: 7.30 gez. jaard. v. Wil helmina Weys. Dinsdag: 7.30 gez. maandst. voor P.J. Strijbos. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Emonts-Geurts. Donderdag: feest v.h. Allerh. Sa crament; dag van devotie; 7 u. H. Comm.; 7.30 vroegmis; 9.30 hoogmis v. Wilhelmus Janssen, vanwege de boerenleenbank; 7.30 lof en rozen hoedje. Vrijdag: 7 u. gez. jaard. v. Ger- truda Hendriks en Wilhelmina Voermans. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. A.B. tot int. van hen die hiervoor offerden; v. 6.30-7.30 gele genheid tot biechten; 7.30 lof en ro zenhoedje. A.s. zondag solemniteit vh. Allerh. Sacrament; 6.30 H. Comm.; 7 uur vroegmis; 9.30 hoogmis; daarna pl. Sacramentsprocessie. Kerkpoetsen. Anny Willemse en Antonette Smits. PAROCHIE LEUNEN Zondag: feest v.d. H. Drievuldig heid; 7 u. lm v. Mathieu Vervuurt; 8 uur binatiemis; 9 u. lm v. overl. fam. Janssen-Michels; 10 u. hoogmis voor de parochie; geen lof. Maandag: 7 u. lm v. Peter Wil- lemsen en Catharina Geeraets; 7.30 lm v. Albert Loonen. Dinsdag: 7 uur lm v. Elizabeth Voermans-Litjens; 7.30 lm v. Eduard Asselbergs. Woensdag: 7 u. lm v. Petronella Asselbergs; 7.30 lm v. overl. fam. Willems-Loonen. Donderdag: feest v.h. H. Sacra ment; 7 u. lm v. Frans Swinkels; 8.30 lm; 10 u. gest. jgt. v. Johanna Weijs. Vrijdag: 7 u. lm; 7.30 lm v. Harry Pijpers. Zaterdag: 7 u. lm; 7.30 lm v. Fre- derica Loonen-de Ponti; biechtge legenheid van 4-5 en van 7.30-8 u.; daarna lof. Kerkpoetsen: Truus Weijs en Nel ly Willems (Brienshoek). A.s. zondag is de jaarlijkse Sa cramentsprocessie. Zij die tot nu toe 'n functie in de processie hebben vervuld worden verzocht dit ook nu te doen of anders zelf iemand in hun plaats te vragen. De fanfare wordt verzocht de processie op te luisteren. PAROCHIE MERSELO Zondag: feest vd. Allerh. Drievul digheid; 6.30 Communieuitreiken; 7 u. lm uit dankbaarheid (v. Hoof); 8.15 lm voor Johannes Janssen; 10 uur hoogmis vd. parochie; 2.30 lof met rozenhoedje. Maandag: feestdag vd. H. Anto nius van Padua; 6.45 lm t.e.v. de H. Antonius (Arts-v. Meyel); 7.30 gez. H. Mis t.e.v. de H. Antonius t.i. van hen die daarvoor bijdragen; 's av. om 8.30 vergadering van de 3e Orde, beide afdelingen, in het jeugdhuis; Visitatie en bestuursverkiezing. Dinsdag: 6.45 lm v. Johanna Cus ters; 7.30 gest. jgt. voor Peter Ewals en Pet. Ger. v. Enckevort. Woensdag: 7.30 lm v. overl. fam. Wilms-Claes; 8.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Michels-Klaassen; 10 u. pl. huwelijksmis voor bruidspaar Muller-Muysers. Donderdag: Sacramentsdag, dag v. devotie, waarop de H. Diensten als op zondag; wegens uitstapje zang koor eerste H. Mis om 6.30; 6.30 lm t.e.v. de H Gerardus (Janssen); 8.15 lm overl. ouders Bongers-Arts; 9.30 hoogmis voor bijz. int. (Michels); 's namiddags geen lof. Vrijdag: 6.45 lm voor Wilhelmina Verlinden-Bistervels; 7.30 jgt. voor Antonius v. Vegchel. PAROCHIE YSSELSTEYN Drievuldigheidszondag. Zondag: 6.30 lm uit dankb. v.d. fam. Swinkels-Wismans; 8.10 hoog mis v. Louis Custers, waaronder pl. H. Communie; 10 u. lm tot int. vd. fam. Verheyen; 3 u. lof waaronder hernieuwing der doopbeloften en toewijding aan Maria van de com municanten. Maandag: 7.30 maand. v. Maria Geurts-Schreven; 8 u. lm v. overl. fam. Jenniskens-Poels. Dinsdag: 7.30 maandd. v. Petrus Mulders; 8 u. lm v. Anna en Gerard Smeets. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. ouders Claessens-Poels; 8 u. lm v. Thomas Michels. Donderdag: feest v.h. H. Sacra ment, feest van devotie; 7 u. lm v. Frans v. Soest; 8.30 lm v. Petronella Verheyen-Peeters; 10 u. hoogmis, best. jaarg. v. Godfried Litjens en Wilhelmina Jenniskéns. Vrijdag: 7.30 maandd. v. Antonet ta Smeets-Vergeldt; 8 u. lm v. An- toon Swinkels. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis v. zek. int.; 8 u. lm uit dankb. v. fam. van Lipzig-Michels7 u lof; tot 8 u. ge legenheid om te biechten. RECTORAAT SMAKT Zondag: feest vd. Allerh. Drieëen- heid; 6.45 lm v. Gerardus Hermans; 7.30 lm tot zek. int.; 10 u. hoogmis; 6 u. lof en rozenhoedje; vandaag aan de kerkdeur speldjes verkoop ten bate vd. vereniging tot bescher ming van meisjes. Maandag: 6.30 lm t.e.v. St. Jozef uit dankbaarheid; 7.30 lm voor de missies. Dinsdag: 6.30 lm v. het welslagen van een examen; 7.30 lm v. een overleden moeder. Woensdag: 6.30 lm t.e.v. St. Jozef; 7.30 lm tot zek. int. Donderdag: feest v.h. Allerhei ligste Sacrament; 6.30 lm v. pries terroepingen; 7.30 lm t.e.v. het H. Sacrament; 's av. 8 u. gez. Avondmis. Vrijdag: 6.30 lm t.e.v. het H. Hart; 7.30 lm v. overl. ouders. Zaterdag: 6.30 lm voor een zieke; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw vd. berg Carmel; van 5-5.30 en van 7 uur tot na het lof biechtgelegen heid; 7.30 lof en rozenhoedje.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2