Beantwoording der begrotings-beschouwingen '00 m-g sas rsT. "isjss weekblad voor venray en omstreken Wethouders verkiezing. Zaterdag 4 juni 1960 No. 23 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS Hand-, trek- en spandiensten blijven. Cultureel Centrum nog dit jaar Bevordering van particuliere huizenbouw. Met het Sportpark wordt begonnen. Vele voorstellen te wachten In de jongste raadsvergadering beantwoordde B. en W. in een nota van liefst 22 bladzijden de op- en aanmerkingen van die leden van de raad, die in de voorafgaande raadsvergadering be grotingsbeschouwingen hebben gehouden. DE BEGROTING KOMT VROEGER Dë late indiening van de begro ting werd in deze nota toegegeven. Dit vond zijn oorzaak in het feit, dat eerst de rekeningen over 1956 '57 en '58 moesten worden samen- j gesteld. De in 1958 ingevoerde financiële administratie-methode maakt het echter mogelijk, dat de begroting voor 1961 tijdig ter vaststelling kan worden aangeboden. Ook de klacht, dat in de begro ting geen kapitaalswerken i.e., geen toekomstplannen zijn te vinden, wordt beaamd. Doch dit vindt zijn oorzaak in desbetreffende voor schriften van het Rijk. Reeds van oudsher was haar toe stemming nodig voor de uitvoering van kapitaalwerken en het daarvoor aangaan van leningen. Dat toezicht wordt thans noodgedwongen nog scherper, omdat men zich bij het al dan niet verlenen van een toestemming, de vraag gaat stellen of de gewone dienst van de gemeen te de door dat werk veroorzaakte meerdere lasten in de vorm van rente en aflossing kan dragen. Kan dit niet, dan wordt de vraag onder zocht of die meerdere last van de gewone dienst in aanmerking kan komen voor de berekening van een verhoging van de algemene uitke ring uit het gemeentefonds. Dit laatst^ zal dan slechts ge schieden ten aanzien van de noodza kelijk te achten kapitaalwerken, wier uitvoering geen uitstel duit. De beslissing hiervan ligt echter uitsluitend bij het Rijk. Het heeft derhalve geen zin om al die plannen op de begroting te zetten omdat ze toch stuk voor stuk beoordeelt moe ten worden en daardoor alleen maar een goedkeuring der begroting ver tragen. BETERE VOORLICHTING Hoewel B. en W. er van overtuigd zijn, dat het publiek op behoorlijke wijze voorgelicht wordt over de plannen, welke de gemeente heeft, blijkt ze er wel voor te voelen de pers nog beter in te schakelen bij de voorlichting over die plannen. Hiertoe is overleg gaande. INDUSTRIALISATIE Naar het oordeel van B. en W. dat teruggrijpt op de mening van de betreffende overheidsinstan ties verloopt de industrialisa tie in een dermate goed tempo, dat de zich vestigende of uitbrei dende bedrijven de loop van de werknemende bevolking naar de industrie behoorlijk kunnen op vangen. Bovendien kunnen door dit niet te snelle tempo de kinder ziektes van het bedrijf goed ver holpen worden en is het arbeids probleem nog niet direct nijpend te noemen. Daarbij en ook daar door wordt de mogelijkheid ge schapen tot een behoorlijke op vang van de te verwachten toe name van de industriële bevol king. Zij blijkt geen voorstander te zijn voor een snellere ontwikkeling, om dat daardoor h.i. het streekeigen- karakter verloren kan gaan. Van het oude industrie-terrein is, aldus de nota, nog 1.3 ha over. Over het bouwrijp maken van het pas aangekochte terrein aan de Maas- heseweg, komen binnenkort de plan nen in de raad. Een zo verschillend mogelijk soort industrie zal men ook verder pogen aan te trekken, al valt het niet mee. Contacten zijn echter gelegd om ten deze tot variatie te komen. Hoewel het aantal pendelaars ten bedrage van 600 niet verontrustend is, zal binnenkort een enquete naar de beroepsbevolking gehouden wor den. Uit de gegevens hoopt men aanwijzingen te kunnen krijgen voor o.a. ten dien aanzien te volgen ac ties. Dat het pendelen geheel zou zijn te wijten aan de loonclassificatie be twijfelt het College. Maar toch wil het op brede basis een onderzoek instellen naar het on gerijmde van de nog steeds gehand haafde gemeentelijke classificatie ten opzichte van de loonvorming. En hiertegen, b.v. in samenwer king met de KAB Limburg, een ge zamenlijke actie ondernemen. CULTURELE VORMING Om de met industrialisatie nauw verband houdende culturele vor ming te bevorderen, zal alle steun gegeven worden aan de stichting die de oprichting van een cultu reel Centrum voorstaat. Het eerste plan bleek te duur, zodat naar versobering en verkleinnig van 't geheel moest worden gestreefd. Dat is intussen gebeurd en van Den Haag is bericht ontvangen, dat de betrokken ministeries nu accoord ztfn met dit gewijzigd schetsplan. Hopenlijk kan met de bouw van dit centrum nog dit jaar begonnen worden. VRIJE TIJDS-BESTEDING Van wellicht groot belang voor de opgroeiende generatie acht B. en W. de steun aan het werk voor de schoolvrije jeugd en de jeugdorgani satie in haar geheel. Zij hoopt dat ook 't Pater Fortis- werk binnenkort zal starten en evenveel succes zal hebben als het Mater Amabiliswerk. Het college wil in samenwerking met het Mgr. Hoogveld Instituut, een rapport opstellen, dat een leid draad zal zijn bij de verzorging van )het jeugdprobleem, zowel voor schoolgaanden als voor schoolvrijen. SPORTPARK Er is mededeling ontvangen, dat het door de Stichting Sportpark Venray ingediende plan voor de aanleg van het eerste gedeelte van het sportpark aan de Leunseweg is goedgekeurd. Een bijdrage uit 's rüks kas in de kosten van uit voering is toegekend. Daardoor wordt ook de toekenning van de provinciale bedrage zeker. Binnen enkele weken hoopt men met de nodige werkzaamheden te beginnen. Ook voor de kerkdorpen staan wat de sport betreft plannen op stapel. In samenwerking met de sportfederatie worden deze plannen nader uitgewerkt, die uitgaan van een samenwerking tussen overheid en plaatselijke gemeenschap. Doch deze zijn nog niet geheel klaar en men moet nog even geduld hebben. ZWEMBAD Aan de hand van de thans bekend geworden eisen wordt een schets plan voor het zwembad opgesteld. Het is ons echter niet mogelijk iets te zeggen over een vermoedelijke datum van uitvoering, aldus het voorzichtige commentaar van het college. ARBEIDSCHOLING Aanpassing van de scholing van de jeugd voor de industrie en de aan passing van het onderwijs aan de behoefte van de industrie wordt na. gestreeft. Juist hiervoor streeft ook het be stuur van de Technische school naar een andere vorm van bestuur, waar door een inniger contact met en een betere aanpassing aan de wisselende eisen van de plaatselijke industrie wordt verzekerd. Bovendien gaat het college in overleg met de Industrie Commis sie thans de mogelijkheid na om in de ruimste zin van het woord de toekomstmogelijkheden voor de jeugd te onderzoeken. Doel zal zijn om bij aanwijzingen voor be paalde of uitgesproken geschikt heid, de realisering ervan te be vorderen. Hoe dit verwezenlijkt kan worden, zal men in de toekomst wel horen. WONINGBOUW Industrialisatie vraagt naast het gewone contingent extra wo ningen voor het aan te trekken lei dinggevend personeel. Het is onmogelijk die toeloop op te vangen via de normale quota woningwetwoningen. Het toegewezen kwantum van 44 woningen is veel en veel te laag, ook al omdat Venray een groot vestigingsoverschot heeft. 1 Dat aantal zal nog worden ver hoogd, door toewijzing uit de in dustrie reserves, doch men stelle zich daar geen gouden bergen van voor, aldus waarschuwt B. en W. Een deel van die reserve zal men wel in 1960 toewijzen, doch ver wezenlijking er van zal eerst in 1961 kunnen plaats hebben. Het zint B. en W. ook niet dat men zo lang op de nieuwe premie regeling heeft moeten wachten. Bovendien is het daarin neerge legde beleid omgebogen in de richting van de goedkope huur woningen. Deze komen immers 't eerst aan bod, waardoor de in williging van de nog lopende en reeds lang ingediende aanvragen sterk zal worden vertraagd. Met betrekking tot de particu liere bouw worden pogingen ge daan tot stimulering en co-ordi nering, waardoor snellere en goed kopere bouw wordt beoogd. Zo wordt de bouw van particuliere bouwbedrijven gestimuleerd (zie verkoop Gebr. Janssen n.v.) en wordt met industrie en stands- organisaties onderhandeld om de particuliere bouw mogelijk te ma ken. Aan verzoeken van de industrie om woningen zal alle aandacht worden gegeven. Wat betreft de klachten over de te hoge grondprijzen voor parti culiere bouwers meent het Colle ge dat dit een landelijk verschijn sel is. Getracht zal worden door zo sober mogelijke uitbreidings plannen de kostprijs zo laag mo gelijk te houden De verkoop van woningwet woningen zal worden bevorderd, 35 aanvragen liggen reeds ter be handeling. In verband met de eis, dat geen middenwoning kan worden ver kocht, doch dat verkoop van de hoeken af moet voortlopen vallen 6 aanvragen af, zodat nog 29 stuks in behandeling zijn. Een en ander valt ech ter niet mee, omdat de overheid geen premies meer toekent en als dit wel gebeurt, het doet ten koste van de premie-bouw. En hier mede spant men het paard achter de wagen. Overleg is echter nog steeds gaande. UITBREIDINGSPLANNEN Hoe men de woningbouw ook wil bevorderen, in ieder geval zal daar voor bouwrijpe grond aanwezig moeten zijn. De kom beschikt nog slechts over een beperkte ruimte voor woning wet- en particuliere bouw in Zuid I en aan het Nassauplein. In Oostrum, Leunen en Ysselsteyn zijn nog gronden aanwezig. Plan West is in de vaste commis sie van de planologische dienst be handeld en wordt thans voor vast stelling gereed gemaakt. Het college wil daarnaast met zeer veel spoed een plan voor een com plex van gronden doen gereed ma ken, waarop vrijwel niets is ge bouwd. Hierdoor hoopt men vol doende bouwruimte te scheppen. Met betrekking tot de kerkdor pen z\jn de voorbereidingen voor de herziening van onderdelen plannen reeds zover gevorderd, dat binnen niet al te lange tijd ter visielegging kan plaats heb ben. Van een bepaald bevriezen van kerkdorpen, waarover reeds eerder de vrees werd geuit, is daarbjj echter geen sprake. Elk kerkdorp krijgt een aan de be hoefte aangepaste mogelijkheid tot uitbreiding. Aansluitend daaraan zal ook de herziening van het hoofdzakenplan plaats hebben. WINKELVORMING In voorbereiding zijn plannen tot het verbeteren én saneren van de kom-. Een en ander i.v.m. de bouw van het cultureel centrum en de verkeersveiligheid. Het daarbij zo sterk in de belang stelling staande winkelvraagstuk heeft daarbij de volle aandacht. Hiermede zullen kapitalen zijn gemoeid. Uiteraard zo zegt de nota zal hierbij gebruik worden gemaakt van de kennis en het inzicht van de deskundigen op dit terrein. BOUWVERORDENING De vraag naar een nieuwe bouw verordening is niet direct plaatse lijk op te lossen. De Ver. voor Ned. Gemeenten is een nieuw, landelijk, ontwerp aan het maken en tot zo lang moeten ook wij geduld hebben. ZANDWEGEN Plannen worden opgemaakt tot verbetering van 56 km zand-, grint en puinwegen. Zo zij worden goed gekeurd door G.S. zullen ze naar urgentie worden uitgevoerd in en kele jaren tijds. Die urgentie is bepaald in 3 klas sen a, b en c. A omvat 15 km b 18 en c 23 km weg. r Naar betegeling van trottoirs in Oostrum, Langeweg en Pastoor Rut- tenstraat; de verbetering van de Deurneseweg van de Langstraat af tot de bocht bij het kapelletje; de afwerking van uitbreidingsplannen en de ontsluiting van daarin vallen de grondcomplexen voortgaande aanleg van riolering enz. zal ge streefd worden. B. en W. hopen met enkele dezer projecten reeds in een komende ver gadering van de raad naar voren te kunnen komen. NUTSVOORZIENINGEN B. en W. deelde mede, dat door de N.V. Waterleiding Mij, thans een nieuw filtergebouw wordt opgericht in de Breeheide, waardoor de wa tervoorziening afdoende wordt ge regeld. Dit werk komt eerst in 1961 ge reed maar alles wordt in het werk gesteld om een herhaling van de noodtoestand van de zomer 1959 te voorkomen. GEMEENTEWERKEN Gevraagd was waardoor de grote stijging van de kosten van gemeen tewerken was veroorzaakt. Het totaal van de begroting van gemeentewerken bedraagt voor I960 535.887 tegenover 477.263 voor 1959, een stijging dus van 58.263. Bijna 36.000 hiervan komt voor rekening van de loonposten (hoger loon, meer arbeiders); 9.000 door hogere materiaalkosten; 7.000 door hogere salarisposten en 4.000 door hogere algemene kosten. BOUWGROND JULIANASINGEL Het perceel bouwgrond aan de Ju- Uanasingel naast de woning van tandarts Janssen is onlangs verkocht door de eigenaresse en zal binnen kort worden bebouwd. Het stuk daarnaast heeft een bouwplicht, waaraan tot heden niet is voldaan. De eigenaar is gewaarschuwd en maatregelen worden genomen! BOUWGROND ELDERS Gemeentewerken vervaardigt een kaart waarop de eigendommen van de gemeente staan aangegeven. Voor de commplexen grond, welke direct bestemd zijn voor particu liere woningbouw, worden daarnaast ter gemeente-secretarie kaarten aangehouden, waarop de verschil lende stadia tevens zijn aangegeven van de onderhandelingen over grond-verkoop. ANDERE PUNTEN Een heel nieuw subsidiebeleid wordt op stapel gezet m.m.v. een daarvoor aan te stellen raadscom missie. Schooltandverzorging is 'n moei lijk probleem, dat Venlo echter heeft opgelost-. Aan de hand van de erva ringen daar, zal voor Venray een plan gemaakt worden. Venrayse kermis zal zo goed mo gelijk worden opgebouwd, al is het moeilijk, doordat andere en grotere plaatsen dan. ook kermis hebben. y ONDERWIJS De huisvesting van het kleuter onderwijs heeft de volle aandacht, alsook die voor het gymnastiek onderwijs. Nog deze zomer zal worden be gonnen met de bouw van een twee- klassige kleuterschool te Leunen. Ook zal vermoedelijk een begin gemaakt worden met de bouw van een twee-klassige kleuterschool te Oostrum. Voorzieningen zullen dan nog moeten worden getroffen in het uit breidingsplan Henseniusschool en in Castenray, Merselo en Veulen. Ge tracht wordt echter voor die geval len bouwvolume los te krijgen. Het oplossen van deze kwestie in de Vredepeel is een probleem op zich, doch men koopt ook hier een bevredigende oplossing te krijgen. De vervolgcursussen van de BLO zullen na goedkeuring der inspec tie worden gesubsidiëerd. HAND- EN SPANDIENSTEN Het slotstuk van deze uitgebreide nota was een vurige verdediging van de hand- en spandiensten. Hoe wel het college zelf veel voelt voor afschaffing van deze oude en ver ouderde belasting, kan de gemeente de geldelijke opbrengst van die be lasting 24.000) niet missen. Bij af schaffing zou er dus een compensa tie tegenover moeten staan, hetzij in een andere of een meerdere ont vangst, dan wel in een verlaging van de uitgaven. Uit de ingewonnen informaties is duidelijk geworden, dat er geen schijn van kans is, dat bij afschaf fing van deze belasting op dit mo ment, op grond daarvan een vex*ho- ging is te verwachten van de alge mene uitkering uit het gemeente fonds. In de loop van dit jaar zal echter de financiële verhouding tussen het rijk en de gemeenten wettelijk moe ten worden geregeld, welke wet dan met ingang van 1 januari 1961 in werking zal treden. De toestand zal echter dan anders liggen dan nu. B. en W. gaf met alle aandrang in overweging te wachten met afschaf fing tot het in werking treden van de nieuwe voorschriften omtrent de financiële verhouding. Dan, zo beloofde B. en W., zal al les in het werk worden gesteld een redelijke oplossing te vinden. REPLIEK VAN DE RAAD De raadsleden hadden respect voor deze geweldige nota, die men echter liever wat eerder had ge zien om er beter studie van te kun nen maken. VERMEULEN moest zich om die reden van ieder commentaar ont houden. BARTELS hoopte, dat voorlich ting ook op andere wijze dan door de pers gegeven zou worden en dacht daarbij b.v. aan openbare ver gaderingen. Het industrialisatie-tempo mag dan vertrouwen-wekkend zijn, niet vergeten mag worden, dat in de eerst komende 10 jaren voor 1600 mensen nieuwe arbeidsplaatsen ge schapen moeten worden. Over dit aantal heeft men nu 15 jaren ge daan. Na aangedrongen te hebben op spoed bij de school-tandverzorging, de kermis-verbetering en de kleu- terscholenbouw, wees hij er vervol gens op dat hij inderdaad zou wach ten tot 1961 met het afschaffen van de hand- en spandiensten. Maar dan ook geen dag langer meer. STEEGHS was ook best tevreden, niet het minst omdat in deze nota ook de kerkdorpen aan hun trek ken kwamen. En nu maar hopen, dat de vele wensen, welke in deze nota naar voren komen, ook met spoed verwezenlijkt worden. DE BRUYN wenste succes toe met de afschaffing van de gemeenteclas sificatie en hoopte, dat de nieuwe bouwverordening geen jaren op zich zou laten wachten. Op zijn vraag hoe het nu wel stond met de bouw van de 44 wo ningen voor 1960 welke toewij zing in Horst al is aanbesteed kreeg hij het volgende te hox-en: 18 woningen hiervan wox-den on dergebracht in een derde flat in plan Zuid, terwijl daar bovendien nog verder 21 woningen gezet worden. Omdat in deze laatste de bergruimten gezocht zijn in een sousterrain en hiervoor nog steeds geen toestemming is, moet men nog even wachten. De overige woningen plus de 4 extra land arbeiderswoningen, die onlangs zijn toegewezen worden op de kerkdorpen gebouwd. BERKHOUT en JENNISKENS drongen aan op spoed bij de sport parkplannen en de sportplannen op de kerkdorpen En met dit commentaar sloot de raad de algemene discussies over de begroting 1960 Door het overlijden van wethou der van Boven komt Venrays raad voor de tweede maal in een zittings periode voor de opgave te staan een nieuwe wethouder tp kiezen. Een zware opgave ongetwijfeld, want ook het ambt van wethouder is in onze gemeente in deze tijd geen senecure. Men heeft afscheid moeten nemen van een tweetal wethouders, maar het leven gaat voort en hun plaat sen moeten worden ingenomen door anderen. Anderen, die voor een mi nimale beloning zwaré bestuurs taken op zich moeten nemen en het hunne er toe moeten bijdragen, Venray omhoog te stuwen en een plaats te maken waar het goed is te leven en te werken Was in vroeger jaren het wethou derschap op de eerste plaats een ere-baan en op de tweede plaats een ambt, waarin men de Burgemeester bijstond in het besturen van een ge meente, vandaag-aan-de-dag heeft de eer er weinig mee te doen. De wethouders worden gesteld voor taken en opgaven, waarvan hun collega's uit vroeger jaren geen weet hadden en nooit vermoedden, dat zij voor zulke problemen zouden worden gesteld. Wie b.v. thans meemaakt hoe een wethouder van. sociale zaken reeds jaar en dag moet „stumperen" om een enigszins verantwoorde verde ling van het schamele huizenbezit mogelijk te maken en hoe deze heer steeds en voortdurend met de ergste nood van onze na-oorlogse tijd wordt geconfronteerd, die snapt niet dat er nog mensen zijn, die een der gelijke „baan" ambiëren. De wethouder van landbouw heeft 't wat gemakkelijker dan zijn voor ganger zo wordt beweerd maar dan vergeet men, dat via hem het Lollebeekplan tot verwezenlijking moet komen, om van wegenproble men en andere nog maar te zwijgen. En de taak van wethouder van Openbare Werken is in een uitge strekte, zich steeds maar uitbrei dende en omschakelende gemeente als de onze niet bepaald iets waar veel eer aan te behalen is. We schrijven dit niet om onze wethouders als een soort martelaren voor te stellen, waarmede men diep medelijden moet hebben, maar wel om even aan te geven, dat een wet houder van heden wel wat meer te doen heeft en groter verantwoorde lijkheid heeft als zijn voorganger van 30 jaren terug, toen alles rus tiger en kalmer ging en de eisen niet zo werden opgeschroefd als vandaag. Het is wellicht goed daar nog eens extra op te wijzen, nu de raad weer voor de opgave komt te staan een nieuwe wethouder te kiezen. De raad heeft in het verleden deze wethouders-verkiezing volgens een vrij eenvoudige formule geregeld. Een wethouder voor de boeren, een wethouder voor de arbeiders en een wethouder voor de rest. Een formule, die over het algemeen wel heeft voldaan, daar hiermede alle partijen tevreden werden gesteld. Tevreden in politiek opzicht ten minste Of men deze formule kan blijven gebruiken, is een andere kwestie. Gezien de huidige ontwikkeling van ons aller Venray zal men mogen verwachten, dat de raad boven eventuele politieke groepex-ingen uit, de juiste man op de juiste plaats kiest. Kan dit gelukkig samenvallen met de genoemde formule, dan is dat heel prettig, maar ook toevallig. Valt dit niet samen met de politieke verdeeldheid van de raad, dan is er heus niets ergs gebeurd. Integendeel, dan kan men zeggen, dat ondanks misschien andere politieke deixk- beelden de raad een voorbeeld ge geven heeft van goed samenspel om te bereiken, dat aan de bestuurstafel van Venray mensen komen zitten, die de zware en verantwoordelijke -taak aan kunnen en die ook naar buiten uit in alle opzichten repre sentatief voor onze gemeente zijn. 0 Nauw verband hiermede houdt ook de salariëring van onze wet houders. Een en ander is natuurlijk geregeld volgens landelijke normen, die echter juist door hun algemeen heid voor Venray o.i. onjuist zijn. Mogen we ons gelukkig prijzen, dat er uiteindelijk dan ook eens een pensioenregeling uit de bus gekomen is van de andere kant is de sala riëring een joden-fooi Ten opzichte van iedere andere gemeente komen onze wethouders tekort. Een wethouder van land bouw, die op andere plaatsen, niet de halve wereld hoeft af te fietsen, geen ontginningsplannen moet ver wezenlijken van een kleine 1000 ha en met een gemeentelijke bos-areaal zit, zo groot als vele andere ge meenten in oppervlakte tellen, die krijgt toch hetzelfde als zijn collegae elders. Een wethouder van openbare werken, die onder zijn resort zo'n kleine 500 km weg heeft en liefst aan 9 kerkdorpen zijn aandacht moet schenken, krijgt hetzelfde als zijn collega elders, die in een kwar tier tijd zijn hele gemeente is rond gereden. Zo kunnen we doorgaan O.i. liggen de problemen mede door de uitgestrektheid van ons Venray veel zwaax'der en dieper en vragen zij veel meer tijd dan waar ook. Toch houdt men dezelfde schaal aan voor de wethoudex's-salarissen, terwijl een doodgewone opperman er feestelijk voor zou bedankén voor een dergelijk loon te gaan werken. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen In verband met de Pinksterdagen wordt vanaf heden zaterdagmiddag 4 uur tot zondagavond 12 uur de practijk waargenomen door: Dr. W.J.A. BLOEMEN Stationsweg 15 Telefoon 1465 en van zondagavond 12 uur tot dinsdagmorgen 8 uur door: Dr. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Telefoon 1335 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de Kom. Zondagsdienst Groene Kruis: Zondag Zr. WILMSEN Telefoon 1651 Maandag: Zr. Janssen, Kard. van Rossum- straat 4, tel. 1504. Verloskundigen J. A. Krugsen-Meesters en A. C. M. H. Heinen houden GEEN SPREEKUUR op woens- dag 8 juni. Voor de toekomst normaal elke woens dag van 2—4 uur en van 6.30—7.30 u. Bureau v. Praenatale Zorg Julanasingel 41 BEGRAFENIS MEESTER KRAYKAMP Maandag werd onder grote be langstelling op het kerkhof van St. Petrus Banden het stoffelijk over schot begraven van Meester H. Kraykamp. De heer H. Kraykamp is op He melvaartsdag zacht en kalm te Ber gen overleden in de ouderdom van ruim 96 jaren. Het overlijden kwam nog vrij plotseling, aangezien de heer Kraykamp, behoudens enkele ouderdomsgebreken zich nog steeds volkomen fit voelde en na een korte behandeling onlangs in het St. Eli- sabeth-ziekenhuis weer vol goede moed naar Bergen terugging. De heer Kraykamp was in de bloei van zijn leven een van de bekende persoonlijkheden in Ven ray. Naast onderwijzer aan de lagere school, heeft hij les gegeven aan de normaalschool en vervulde vele fxxncties in het Venrayse vereni gingsleven. Zo is hij jarenlang secretaris-pen- nxngmeester van de Katholieke Staatspartij afd. Venray geweest bestuurslid van St. Vincentius en mede-oprichter van de sociteit. In 1928 heeft de heer Kraykamp

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1