EEUWFEEST van Harmonie „Euterpe" I Dansen te Deurne Ebberink Ingezonden. Geen camping? Luxe artikelen Melk-brigadiers speelgoed CdtHlS&CiOllt SanDamiano De baan is in prima slaat Slijterij W. LENEN Gevonden: EN APPELS Dry Cleaning Ebberink Zwemgordels HET WARENHUIS Trek er op uil, Rivièra Cam pi:; J. HUTTEN B0XMH Dansen te Groeningen 2e Pinksterdag in zaal P. Arts overalls, stofjassen, werkbroeken van Uw gift voor de nieuwe kerk van Pastoor Geerits is welkom Nylons vanaf 1.59 APPEt Prachtsorterin Het Warenhui v X g Gasfornuize COENEN, J.GOUMANj Dinsdagavond vergaderde liet Bestuur van Harmonie „Euterpe*. met een aantal personen, die zich ten volle gaan inzetten, om het Eeuwfeest te doen slagen. Er werden diverse commissies gevormd, die onmiddellijk na de samenstelling in afzonderlijke besprekingen hun taak gingen ontleden. De Feestcommissie heeft de algehele leiding en zij zal haar wensen en verlangens aan de diverse commissies kenbaar maken. De Commissie van Ontvangst zal er voor zorgen, dat ieder, die op een bepaalde manier dient ontvangen te worden, die ont vangst zal krijgen. Zij verzorgt ook de receptie. De Finantiële Commissie heeft de niet gemakkelijke taak de touwtjes aan elkaar te knopen en te zorgen, dat het ene belang rijke eind een behoorlijk stuk langer is dan het andere. De Technische Commissie heeft de verzorging van de terreinen zaal en tent. Voorwaar geen lichte taak. De Concours Commissie heeft de zorg, dat het concours ge smeerd verloopt, ieder gezelschap op lijd aanwezig is en zijn ver zorging krijgt. De Verkeerscommissie zal al het rijdend materiaal in goede banen moeten leiden en het zien kwijt te worden. Tenslotte de Commissie voor pers en propaganda, die de grote trom zal moeten roeren om heel Noord-Limburg en Oost- Brabant te doen weten, dat er in Venray een week lang feest ge vierd wordt, een honderdjarige waardig I Het enthousiasme waarmede de leden van de commissies hun werk begonnen zijn. kon niet anders dan succes garanderen. Voor U. geachte lezer, nog een paar yveken geduld en dan wordt U de kans geboden, te getuigen voor Uw belangstelling voor en medeleven met HARMONIE „EUTERPE" VENRAY RECTORAAT VEULEN Zondag: hoogfeest v. Pinksteren; laatste dag vd. Ned. missieweek; na de H. Missen is aan de kerkdeur col lecte vd. Nederl. missionarissen; 7 u. gelegenheid tot communiceren; 7.30 lm v. vr. Weys-v. Ooi; 10 u. hoog mis v. levende en overl. leden van de handboogschutterij; 3 u. pl. lof met plechtige plaatsing v.d. afbeel ding v. O.L.Vrouw v. Alt. bijstand boven het Maria-altaar; deze af- beeldig is 'n geschenk van één der inwoners; de 2e collecte in 't lof is ter bestrijding vd. onkosten; van daag is geen bijeenkomst van de derde orde; accolieten in 't lof: Wim Geurts, Jean Burgers, Tonny van Gassel. Maandag: 2e Pinksterdag; dag v. devotie; 7 u. gelegenheid tot com municeren; 7.30 lm overl. fam. Hen- drix-Jacobs; 10 u. hgm t.e.v. de H. Geest; 2.30 lof. Dinsdag: 9e dinsdag t.e.v. de H. Antonius v. Padua; lm t.e.v. de H. Antonius t.i. vd. fam. Bovee; 'sav, 8 u. lof t.ev. H. Antonius. Woensdag: hgm. jgt. voor vrouw Creemers. Donderdag: hgm v. Anna Janssen- Philipsen. Vrijdag: lm v. zegen over het ge zin. Zaterdag: lm v. Frans Linders, echtgenote en overl. fam. Accolieten v. a.s. zondag: Harry Reintjes en Jeu Timmermans. Kerkpoetsen: Dien Koenen, Fien Slangen, Mien Nijssen. RECTORAAT SMAKT Zondag: hoogfeest van Pinksteren; 6.15 lm t.e.v. de H. Geest; 7.15 af halen v.d. communicanten aan het pelgrimshuis; 7.30 hoogmis tot int. v.d. communicanten; 10 u. lm; 3 u. lof, waaronder pl. hernieuwing dei- doopbeloften; vandaag kerkdeur collecte bij gelegenheid v.d. Ned. missiewek, voor de missies op Suri name en in Kroonstad (Z.-Afrika). Maandag: Pinkstermaandag: dien sten als op zondag; 6.15 lm tot zek. int.; 7.30 lm tot zek. i#t.; 7.30 lm t.e.v. de H. Geest; 10 u. hoogmis, waarna de pauselijke zegen gegeven wordt; vandaag GEEN lof. Dinsdag: 6.30 lm vd. wereldvrede; 7.30 lm uit dankb. voor een verkre gen gunst. Woensdag: 6.30 lm t.e.v. St. Jozef; 7.30 lm voor een zieke moeder. Donderdag: 6.30 lm t.e.v. 't H. Sa crament; 7.30 lm v. Martinus Bo- nants en echtgenote. Vrijdag: 6.30 lm voor het welsla gen van het oecumenisch concilie; 7.30 lm voor zegen in een gezin. Deze week zijn de quatertemper dagen. Alleen vrijdag geboden vas ten- en onthouding. Zaterdag: 6.30 lm voor het welsla gen van een examen; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw vd. berg Car- mel; van 5-5.30 en van 7 uur tot na het lof biechtgelegenheid; 7.30 lof en rozenhoedje. A.s. zondag aan de kerkdeur speldjesverkoop ten bate van de meisj esbescherming. RECTORAAT HEIDE Zondag: 7.30 H. Mis v. overl. va der Martinus Janssen; 10 u. H. Mis v. overl. fam. v. Dijck-vd. Winkel; Akolieten: B. Rutten en J. Droesen; na de H. Missen kerkdeurcollecte v. onze eigen Ned. missionarissen; lof te 3 uur. Maandag: 7.30 H. Mis v. Sibertus Muysers en Mechelina Martens; 10 u. H. Mis v. Leonardus Spee, Lam- berdina Arts en overl. dochter; geen lof. Dinsdag: 7.30 H. Mis v. Hubertus Janssen. Woensdag: quatertemperdag; 7.30 H. Mis v. Gertruda en Johannes v. Heijster; 9:30 pl. huwelijkshoogmis voor het bruidspaar Arts-Thyssen. Donderdag: 7.30 H. Mis v. Huber tus Janssen, Anna M. Philipsen en Johannes Janssen, Vrijdag: quatertemperdag; 7.30 H. Mis voor overl. fam. Janssen-Claes- sens. Zaterdag: 7.30 H. Mis v. overl. fam. Linders-v. Opbergen; biecht gelegenheid 7 uur; 7.30 lof. RECTORAAT VREDEPEEL Hoogfeest van Pinksteren. Zondag 7 u. H. Mis v. Carolina Ewals-Rambags; 10 u. hoogmis voor Henri Bloemen en Herman Eibers; 2.30 pl. lof. Maandag: 2e Pinksterdag; 7 u. H. Mis t.b.i. voor fam. v. Keysteren- Geurts; 10 u. hoogmis v. overl. fam. Bruysten-Coppens; 2.30 lof. Dinsdag: 7.30 H. Mis t.b.i. v. fam. Poels-Peters. Woensdag: 7.30 H. Mis t.b.i. voor fam. v. Veghel-Peters. Donderdag: 7.30 H. Mis t.b.i. Vrijdag: 7.30 H. Mis t.b.i.; 'sav. 8 uur lof vanwege de junimaand. Zaterdag: 7.30 H. Mis t.b.i. v. fam. Hertzig-Braks; 's avonds om 8 u. lof t.e.v. O.L.Vrouw; biechthoren van 3-4 uur en verder voor en na het lof. OIRLO GEÏSOLEERD Geachte Redaktie, Met verwondering heb ik in de nieuwe dienstregeling van de Zuid ooster en in de beschouwing daar van in Uw blad, gezien dat Oirlo geen busverbinding meer met de omliggende plaatsen heeft. De klachten die hierover in Oirlo reeds de ronde doen zijn legio. Men is er zich wel van bewust, dat de lijn Oirlo niet de volle winst ople vert, misschien zelfs onrendabel is, maar van de andere kant heeft 'n autobus-onderneming ook 'n enigs zins dienende taak, die hier wel erg in de steek wordt gelaten. Er zijn en blijven nu eenmaal mensen die niet of niet meer fietsen kunnen en zij zijn thans aangewezen op een taxi of vervoer door kennis sen. Dit brengt allemaal grotere kosten met zich mee. Ook hebben wij in Oirlo zo'n klein bejaarden-centrum, waar dus men sen verblijven die voor vervoer be slist aangewezen zijn op een open baar vervoermiddel, nu kunnen ze echter op hun oude dag thuis blij ven, of grote kosten maken. Ook he bezoek, dat deze mensen ontvan gen moet nu maar zien hoe het in Oirlo komt. Die enkele bussen per dag, die slechts een paar kilometer moeten omrijden zullen de Zuid-Ooster heus geen stroppen bezorgen. We zijn niet zo optimistisch te ge loven, dat de Zuid-Ooster naar aan leiding van dit ingezonden stukje nu maar weer direct Oirlo in de busverbindingen inschakeld, maar wel vertrouwen we dat dit met de winterdienstregeling het geval zal zijn. Zo niet, dan zal het isolement van Oirlo onoverkomelijke bezwa ren met zich brengen. Anderzijds geloof ik ook, dat het gemeentebestuur in deze kwestie attent dient te blijven, want ook dit is een belang van Venrayse inwo ners. N.S. Hoewei in de laatse raadsverga dering nog gesproken is over de Venrayse camping, geloven wij, dat deze zaak gestrand is, en dat Ven ray geen camping zal krijgen. De lezer, die niet zo goed op de hoogte is, van de situatie, zij in het kort hier de voorgeschiedenis gere leveerd. Er is een groot gebrek aan be hoorlijke kampeerplaatsen voor ge zinnen of alleenstaanden, die in ca ravans en tenten er uit trekken. Deze campings kunen practisch verzekerd zijn van grote belang stelling. Maar het is logisch, dat de Overheid een toeziend oog houdt op de inrichting van zulke plaatsen, de leiding, die er is, kortom, dat zij be paalde eisen stelt aan het een en ander. Venray Vooruit loopt reeds lang met plannen voor een camping in deze streken, ,maar kon dit ideaal om verschillende redenen niet di rect verwezenlijken. Toen zag de stichting Kinder speeltuin een kans een dergelijke kampeerplaats in te richten vlak langs de door hen ingerichte speel tuin in het Vlakwater. Men is daarvoor plannen op gaan stellen en heeft daarbij b.v. advies gevraagd van de Kampeerraad en andere instanties, die zowel over ligging als inrichting van het ter rein zeer tevreden waren. Er werd overleg gepleegd met Venray Voor uit, dat uiteraard geen bezwaar maakte, mits de gemeentelijke over heid geen bezwaren had. En de gemeentelijke overheid kon moeilijk bezwaren maken als de daartoe ingestelde provinciale en landelijke instanties accoord gingen. De Stichting is dus met haar gewone voortvarendheid aan het werk geslagen, heeft het terrein keurig in orde gebracht, heeft alle mogelijke voorzieningen aange bracht, kortom, heeft er een ideale plek van gemaakt, maar nu de tijd aanbreekt, dat de eerste gasten zou den komen, is er nog steeds geen toestemming, integendeel, de zaak moet worden aangevraagd en de ambtelijke molen moet van voren af aan beginnen te draaien. Dat de Stichting er heel weinig lust voor voelt om die operatie nog eens een keer te doorstaan is mis schien begrijpelijk, maar daarmede is zeker voor dit jaar de Venrayse camping voorgoed van de baan. Dit betreuren we We nemen gemakkelijk aan, dat bij deze hele materie nog wel eens fouten gemaakt zijn. Maar niemand kan ontkennen, dat hier met voort varendheid iets tot stand gebracht is, wat tot heden in Venray onmo gelijk scheenNu heeft het er echter alle schijn van dat dit initia tief te niet wordt gedaan. Nogmaals, we gaan hier niet be schuldigend met de vinger staan wijzen, dat hij of zij de schuld zijn, maar vragen ons in gemoede af, of men nu niet eens op zeer, zeer korte termijn met dezelfde voortva-1 rendheid aantafel kan gaan zitten en alsnog als redelijke mensen ge praat kan worden over dingen, die misschien verkeerd, maar toch nog altijd te herstellen zijn. Zodat ook Venray eindelijk een camping krijgt, die en voor de bezoekers en voor de gastheren alleen maar voordelen kan brengen. '.Zeldzaam mooi is onze afdeling i cadeau'artikelen Kijk eerst geheel vrijblijvend bij Ebberink Venray kent ongeveer een 450 Melk brigadiertjes, jongens en meis jes die de bekende M op hun jasje dragen. Voor deze jongelui heeft de Zuivelfabriek een verrassing in petto. Op dinsdagmorgen worden ze na melijk in Prinsenhof verwacht, waai de fa. Mooren enkele televisie-toe stellen heeft staan. Door deze tele visie-toestellen kunnen ze de grote bonte middag volgen, die in Utrecht gegeven wordt in de Bernhardhal en waar 20. 000 M Brigadiertjes bij zijn uitgenodigd. Het Zuivelbureau heeft in samen werking met de UNICEF het kin derfonds van de Ver. Naties hier 'n fantastische middag voor de M bri gadiertjes op stapel gezet, waarbij niet aleen hoge autoriteiten aan wezig zullen zijn, maar ook de be kendste radio- en televisiesterren meewerken, om van de orkesten nog maar te zwijgen. Uit alle landen van de wereld werken hier kinderen aan mee en zullen het feestpor- gramma, dat onder de naam Won- dertuin gebracht wordt, doen slagen. Dat daarnaast ook de Venrayse zuivelfabriek haar trouwe aanhan gers niet vergeet, blijkt al uit deze uitnodiging, die bovendien nog ver gezeld gaat van enkele tractaties. Verder nieuws vertelt jullie de advertentie elders in dit blad. Voor uw kinderen geheel nieuwe sortering sterk poppen wandelwagens trekkarren kruiwagens bolderwagens schoppen trommen geweren bootjes fietsjes ballen autopeds zandvormpjes auto's pistolen Dinky Toys rekstokken springtouwen poppen een nog reuze sortering speelgoed aan lage prijzen. Tennisliefhebbers, de tennisbaan is nog vrij alle voormiddagen en donderdag- en vrijdagmiddag tot 6 uur. Inlichtingen bij Mevr. Naus, Julianasingel 27, Tel. 1409 Henseniusslraat 1 Telefoon 1801 licht-blauwe kinderrozenkrans, Engels Maasheseweg 48; damesrij wiel, Beerkens Julianasingel (bak kerij); wieldop Ford-Taunus, Tekke Kastanjestraat 13; badhanddoek,, Politiebureau; autoped, Bollen Ju lianasingel 15; autoped, Rongen Kampweg 3. voor zwempakken en badbroeken naar Textielhandel naast Raadhuis beter dan stomen. Vóór dinsdag 1 uur gebracht, vrijdag terug. zonnebrillen badmutsen badtassen alle toiletartikelen fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Tel. 1566 Niet alleen van Wijnen en Gedistilleerd hebben wij de ruimste voorraad, ook voor bier en frisdranken Bier Grolsch, Grolsch Speciaal, Heineken, 3 Hoef ijzers, Brand's Export, Amstel stopen 5 liter, Vicküler Export. Limonade alle Hero dranken (15 smaken) 3/4 flessen sinas, perl, appelsap, citroen (nieuw) Joysinas, citroen, cassis 3/4 fles sinas en citroen) S.S.literfles sinaasappel slecht: literfles prikkel literfles frambozen Oranjola3/4 fles sinaasappel prikkel champagne pils Riedel3/4 fles sinas citroen Groli3/4 fles sinas prikkel Coca-Cola, 7 Up grote en kleine flessen. Herogepasteuriseerde dranken (nieuw) puur sap o.a. cassis, frambozen, meikersen en rode bessen Vruchtensiropen „Elite" (niet te verwarren met gewone siroop) o.a. ananas, frambozen, sinaasappel, kersen, aardbeien, frambozenbessen, rode bessen, cassis Het adres voor al uw dranken. Wij bezorgen alles thuis. Wij verhuren Tenten vanaf 1.25 p. Luchtbedden Kooktoestellen Kampeersets enz. enz. Bespreek tijdig. Steen straat 63 Tel,;; OP" aanvraag zenden wij U prijzen en huurvoorwaarde corsetten bij Ebben 60 ct. 46 ct. 46 ct. 50 ct. 35 ct. 32 ct. 57 ct. 57 ct. 55 ct. 37 ct. 2e Pinksterdag aanvang 4 uur Zaal van Moorsel. Orkest Fr. Kerkhof Muziek de Maasmelodians Aanvang 5 uur Entree f 1 'n Goed vakman draagt goede vakkleding: Textielhandel de nieuwste handtasjes reistassen boodschaptassen en -mandjes tassen v. militaire koffers reisnecessaires toilettassen alle lederwaren fa. Th. Pouwels Zi Hofstr. 10 Julianasingel v i keuze uit de bekendste me- zowel voor leiding- als vi flessengas. Kent u onze credietservice' Begrafenisondernl] Schoolstraat 5 Tel. 153 ACTRICE BLOUSES EN ROKKEN FAVORIETEN VAN ELKE VROUW INDERDAAD, ACTRICE BLOUSES 'N BEGRIP VOOR MOOIE STOFFEN. MODEKLEUREN EN EEN VOORBEELDIGE AFWERKING. a. TERLENKA met wol. Nu ook in de mooiste pastel kleuren en wat een gemak! Plooi- houdend - sterk - makkelijk te was sen - niet strijken. fa. Prachligekleuren van de beste En gelse tweeds, ge combineerd met de voordelen van synthetische vezels. Plisséhou- dend.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2