Geeft ook kleur aan hun lever Vluchtelingenhulp vraagt uw geld Kerkelijke Dienslen SPORT Wat gemeenschaps zin vermag Uit Peel en Maas van 1 tot en met 7 mei vergoeden, hoe solide uw polsen ook mogen zijn. Laten we hopen, dat geen onzer zo'n drama moet ondergaan. Voor de ouders en opvoeders is het zaak de kinderen op allerlei gevaren van de weg te wijzen. Het kan niet genoeg gezegd wor den, dat kinderen vooral bij het oversteken van drukke verkeerswe gen al hun aandacht op het verkeer gevestigd moeten hebben. De meeste ongelukken komen spelenderwijs. Kom nooit onverhoeds achter ge parkeerde autobussen of vracht auto's uifr. Kijk altijd eerst naar links en dan naar rechts. We weten het, waarde lezers, je kunt het zingen en fluiten, opdreu nen en telkens herhalen: verbeterin gen en resultaten ziet men niet. We troosten ons echter met de gedachte, dat als we niets zeiden,, de zaak er nog beroerder uit zou zien. Als slechts één kind van de zo- velen via U onze raad en aanwijzin gen opvolgt, is dat reeds winst. Ho- penlijk is dat de Uwe. Bij de opening van het gemeen schapshuis te Maashees (van een onzer medewerkers) Het is verrassend wat een kleine gemeenschap in onderlinge samen werking kan presteren, ondanks de strubbelingen en moeilijkheden, zon der welke in ons land niets groots tot stand kan worden gebracht. Zo sprak Dr. Mol voorzitter van het Brabntse Wit Gele Kruis bij de ingebruikname van het gemeen schapshuis annex Wit Gele Kruis- gebouw te Maashees. Voor de eerste maal is, aldus Dr. Mol, in intensieve samenwerking tussen de instanties die de culturele en maatschappelijk sociale zorg in Brabant behartigen, samengewerkt om een dergelijk gemeenschapshuis tot stand te brengen. Als er moet worden overgeschakeld van agra risch naar het industriële klimaat, dan zal meerdere zorg moeten wor den besteed aan de vrije tijdbeste ding, met als waarachtig middel punt het gemeenschapsleven. De streek is echter geraakt en moet nu van gesloten gemeenschap overgaan tot een meer open gemeenschap. Wat hier in onderlinge samenwer king door de parochies Maashees, Holthees en de Smakt is gedaan noemde Dr. Mol een parel, als sieraad aan de kroon van gemeen schapszin en sociale zorg. HET GEMEENSCHAPSHUIS een schepping van architect van Boldrik uit Maashees heeft een wor dingsgeschiedenis van 12 jaar er meerdere plannen zijn in de loop van dit tijdvak ingediend voordat de vereiste goedkeuringen werden ver kregen. In maart 1959 werd aan Kerstens bouwbedrijf N.V. uit Boxmeer, de opdracht gegeven voor de bouw, welke een aannemingssom beliep van f 98.000. Het gebouw op zich, welke een in- posante aanblik geeft, is onderver deeld in hal, gardrobe en toiletten. Het Wit Gele Kruis-gedeelte be staat uit een magazijn, wachtkamer, babyboxen en dokterskamer. De zaal welke aan 350 bezoekers een ruime plaats geeft is 16 x 10 me ter groot, die gesplitst kan worden in tweeën voor kleine vergaderin gen. Het toneel geeft voldoende ruimte voor een groot gezelschap. Onder 't toneel zijn kleedkamers, opslag ruimte en ruimte voor grime. Boven de ingang is een schellinkje aange bracht waar ook enkele tientallen zitplaatsen kunnen hebben. Verder is boven een gedeelte vrijgelaten voor de jeugdzorg. Burgemeester van Heusden droeg gaarne dit gebouw over aan de ge meenschap van Maashees e.o. en hoopt, dat dit geheel aan de gestel de verwachtingen zou beantwoor den. Al heeft 't lang geduurd, bij de rondgang was ieder overtuigd, dat dit wachten meer dan beloond was geworden. Bij de ingebruikname was de ge hele gemeenschap van deze drie dor pen vertegenwoordigd en velen spraken woorden van dank speciaal aan de doorzetters zonder welke het nog lang niet verwezenlijkt was ge worden. De bouwkosten werden voor* een gedeelte gedragen door het minis terie van Maatschappelijk Werk, de provincie, terwijl het gemeentebe stuur 25.000 had bijgedragen, welk geld de gemeente van inwoners van Maashees had moeten lenen. Daar naast brachten de inwoners van Maashees nog eens 30.000 bij el kaar. Teneinde het vluchtelingenprobleem nader tot een oplossing te brengen proclameerde de Algemene Vergadering der Verenigde Naties het tijdvak van 1 juni 1959 tot 1 juni 1960 tot „wereld- vl uchtelingen jaar" Het zal duidelijk zijn, zoals U ook in de pers in de afgelopen maanden hebt kunnen vernemen, dat ook Nederland, dat zich in het verleden een zo hoge reputatie verwierf by de uitvoering van internationale acties op humanitair terrein, ook ditmaal zyn deel zal willen bydragen om het lot van de ontheemden aanmerkelijk tc verlichten. Teneinde in ons land de te voeren acties te coördineren en te stimuleren is onder de hoge bescherming en met steun van H.M. de Koningin, een stichting tot stand gekomen onder de naam „Stichting Nederlands Comité Vluchtelingenjaar 1959 1960". De Nederlandse bydragc zal voornamelijk moeten bestaan uit het bijeenbrengen van financiële middelen, die elders kunnen worden aangewend voor de sluiting van kampen en als steun voor de vestiging van vluchtelingen in andere landen. Uiteraard is resultaat alleen maar te verwachten wanneer de geldinzamelingsactie locaal gevoerd wordt. Daarom zal ook Venray in de periode van 28 april tot 5 mei a.s. in het teken staan van die vluchtelingenactie. In die week zal een collecte worden gehouden waarby dan allen in de gelegenheid zullen zijn hun mildheid ten opzichte van de van huis en haard verdrevenen te tonen. Juist in deze week, nu wij" ons opmaken voor de viering van de verjaardag van Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Koningin, en de viering van dc 15e verjaardag van de bevryding van ons Vaderland, zullen onze ge dachten nog meer moeten uitgaan naar hen die niet die vrijheid bezitten, waarvan wij nauwelyks de waarde dreigen te beseffen, en die geen eigen huig en gezinsleven kennen. Laat Venray bewijzen dat het de grote waarde van in vrijheid te kunnen leven beseft en waardeert, door in gulheid de collecte voor de vluchtelingen te gedenken. Ik beveel die collecte bijzonder aan, opdat ook weer kleur aan het leven van de talloze vluchtelingen kan worden gegeven. Venray, 21 april 1960. De Burgemeester van Venray, Mr. A.H.M. JANSSEN. van 7 mei 1910 De eerw. Paters besloten de in gang van het kerkkoor breder te maken, zodat bijna allen op het hoogaltaar zouden kunnen zien. De giften, hun bij 't 700-jarig bestaan der Orde geschonken., zouden ook hieraan besteed worden. Wegens het rijden zonder licht werden zondagavond verschillende wielrijders bekeurd, die van Hor ster kennis terug kwamen. De heer Jean Wijnhoven, leer ling aan de Normaalschool alhier, slaagde te Maastricht voor onder wijzer. Het gemeentebestuur alhier heeft een verzoek gericht aan de directie van de gasfabriek, om de gasprijs te brengen op 9 ct. per M3. «De verknochtheid aan de eigen omgeving is geen sentimentele aan gelegenheid. Ze heeft wel degelijk te maken met persoonlijkheidsont plooiing, met sociale oriëntering, met de grote levensmotor, welke wij aanduiden met dat toch alles om vattende begrip van - zoals \Ce hier zeggen - „den aard hebben'. Tijdens gevechtshandelingen in de laatste wereldoorlog, hebben we het zelf kunnen meemaken, dat op onze dor pen de bewoners van vele huizen tegen alle mogelijke bevelen en ad viezen in niet bereid waren te eva- cuëren en het feitelijk onverant woordelijke risico namen, om in eigen huis te blijven ondanks het jeweld van granaten en bommen, ondanks het gevaar, van verkom meren of verpletterd worden. Hebben we trouwens ook iets der gelijks niet meegemaakt bij de 2 overstromingsrampen welke wij na de oorlog beleefd hebben? Een groot stuk van zijn levenswil en levensmoed put de metis uit de eigendommelijkheid van milieu ei sfeer waarin hij groot werd en ge dijde. Dit besef nu moet de grondslag vormen van alle beschouwing wel ke men houdt over de internationale vluchtelingenprobleem dat bij de afsluiting van Vluchtelingenjaar 1959-1960 onze aandacht vraagt. WIJ VRIJ... ANDEREN GEKNECHT. Het vluchtelingenprobleem, ter oplossing waarvan nu eén internati onale hulpactie is georganiseerd, ontstond in hoofdzaak als gevolg van militaire en politieke ont- en verwikkelingen, welke de tweede wereldoorlog achter zich aan heeft gekregen. Toen in 1945 voor ons land en vele andere naties de vrij heid werd herboren, raakten andere volken juist hun vrijheid kwijt. En zó groot was bij velen in die lan den de drang naar vrijheid, dat zij wegvluchtten naar vrije landen. Daar verenigden zij zich tot groe pen van tienduizenden, die in haas tig ge-improviseerde kampen wer den ondergebracht. De vrije wereld dat kan niet worden ontkend - is ondanks eigen gebrek aanstonds te hulp gesneld om de ergste ge vallen en ergste nood te lenigen. In de loop der jaren zagen we hoe de sterken en validen onder de vluch telingen er inderdaad in slaagden,, om aan .het werk te komen en een geheel eigen bestaan te voeren. Zij keerden dus de trieste nood kampen de rug toe. Maar daarin bleven nu al zoveel jaren al degenen die minder valide waren en zij, die niet weg konden, omdat zij verant woordelijk waren voor behoeftige gezinsleden - en daarom dus niet tot een normale ontplooiing van hun vermogens konden komen. Deze mensen leven nu zonder uitzicht en zijn dientengevolge grotendeels aan zwarte wanhoop ten prooi. KONINKLIJKE WOORDEN Van hen heeft de Koningin bij de aanvang van het vluchtelingenjaar de navolgende behartenswaardige Woorden gezegd: „Zy kunnen hun verloren zelf standigheid en gevoel van eigen waarde alsnog herwinnen, als zy daartoe geholpen worden. Zy kun nen dan alsnog hun verloren ge loof in de vrye wereld hervinden en de vrye wereld kan dan alsnog bewijzen, in staat te zyn de daad te voegen by het schone woord, door het woord van zyn geweten te volgen, waarin veelal reeds 19 eeuwen van Christendom hebben weerklonken". „Terwijl wij voor ons zelf een be trekkelijke welvaart opbouwden het ons ontgaan" - zo verklaarde minister-president prof. dr. J. de Quay - „dat wij massaal een offer moesten brenfeen, een offer, waartoe de vrijheid, waarin wij ons ver heugen, ons moet aansporen. Wij moeten onze tekortkoming dit jaar ruim inhalen" aldus besloot deze zijn beroep op de vrijgevigheid van het nederlandse volk. EN NU DE CIJFERS Het instituut van de Verenigde Naties heeft zich vanaf het begin van zijn bestaan het lot der vluch telingen aangetrokken. Deze orga nisatie heeft op het ogenblik twee verantwoordelijke instanties terzake van die zorg: de United Nations High Commissioner for Refugees: (U.N.H.C.R.) en de United Nations Relief and Works Agency Palestine Refugees (U.N.R.W.A.). Onder bescherming van de eerste instantie leven op dit ogenblik niet minder dan een miljoen acht hon derd en vijtig duizend vluchtelin gen, onder <Je hoede van het tweede lichaam staan meer dan een miljoen ingeschreven vluchtelingen. Dan is er nog de groep van „ove rige vluchtelingen" en dat zijn er nog weer eens meer dan een mil joen, b.v.. de naar Hong-Kong ge vluchte Cninezen. Menselijk leed in enkele koude cijfers. Om de ergste nood op te lossen - in een slag - is 100 miljoen nodig en dat proberen de landen van de vrije wereld bijeen te brengen in dit jaar. Ook van onze Venrayse gemeen schap wordt een offer gevraagd. Een offer, dat met liefde gegeven wordt, omdat men voor 15 jaren zelf aan de lijve ondervonden heeft wat het betekent huis en haard in de steek te moeten laten en elders onderdak te moeten vragen. Wij waren daarbij dan nog in eigen streek, bij eigen mensen en we wis ten dat we binnen afzienbare tijd weer terug zouden gaan. Nu leven we dan in een herbouwd en ver nieuwd Venray, en het gaat ons al len redelijk wel, om niet te zeggen: goed We leven in een hoogcon junctuur en we hebben 'n herenle ven t.o.v. vroeger. Materieel zijn we allemaal stukken vooruit gegaan en al kankeren we nogal eens, diep in ons hart zijn we en moeten we tevreden zijn. Al was het alleen maar omdat we kankeren kunnen, kankeren in volle vrijheid Laten we daaraan denken als men de collectebus voor de vluchtelingen - voor die miljoenen onbekenden in heel de wereld - onder onze neuzen duwt. f Laten we niet vergeten dat het Christus zelf was, die eens zei: „Wat ge de minsten der Mynen hebt gedaan, hebt ge Myzelf gedaan Gemeenteraad in verzet tegen burgemeester In de gemeenteraad van Huissen bij Arnhem is een ernstig verzet te gen burgemeester F. Terwindt ont staan. Zeven van de twaalf raadsle den, die al eerder een motie van wantrouwen tegen het beleid van de burgemeester hadden ingediend, zijn maandagavond uit protest tegen het h.i. eigenmachtig optreden van de burgemeester, weggebleven van de normaal uitgeschreven raadsverga dering. (Burgemeester F. Terwindt was in de oorlogsjaren directeur van het Gewestel. Arbeidsbureau Venray.) Het gevolg van het wegblijven van de zeven raadsleden was, dat de ver gadering verdaagd moest worden. Dat kan nu nog tweemaal gebeuren en daarna kan de vergadering, on geacht het aantal aanwezigen, ge houden worden. De actie tegen de burgemeester kreeg vorm nadat hij aan een inter- PAROCHIEKERK Venray Priester v.d. week: Kap. v. Le:psig Zondag: 2e zondag na Pasen; 6 30 bijz. int.; 7.30 Christina de Brm- ni; 8.30 Gertr. en Joha. v. Heyster; 9.30 hoogmis voor de parochie; llu. bijz. int.; 7 u. lof. Maandag: 6.45 overl. fam. J. Ja cobs. 7.30 H. v. Meyel; 7.30 H. van Meyel- 7.30 uit dankbaarheid; B.io G Verbunt en fam. Verbunt-Heris lh; 8.15 Alfons Sijbers. Dinsdag: 6.45 beken Hanraets; 7.30 H. Dommeck; 8.15 overl. fam. van Meyel-v. Megen en dochter Bertha 3h; 8.15 H. Thuyls; 9 u. pl. huw. Beerkens-v. Treek. Woensdag: 6.45 W. Broers, echtg. en zoon Piet; 7.30 G. Ligthart; 7.30 W. en A. Sijbers; 8.15 Arnoldina Bts- tervels en echtgen. lh; 8.15 Dr. Bloe- Donderdag: 6.45 Nic. Beckers, echtgen. dochters en kleinkinderen, 7 30 Sacr.-hoogmis; 7.30 El is. Loon- nen-v Heyster; 8.15 Arnoldina W ijn- Jioven-Janssen; 7-8 u. biechtgele genheid; om 8 u. lof; daarna aan bidding. Eerste Vrijdag: 6.30 overl. fam. Bouten-Koenders; 7 u. P Giesen; 7 45 H Bart-hoogmis; 9.30 zilveren huwelijk Deriks-Leenders 3h; 21 u. (9 u.) avondmis zek. int. R. Priesterzaterdag: 6.45 overl. fam. Janssen-Broers; 7.30 overl. fam. Houwen-Boots; 7.30 Past. Keyzeis, 8.15 Joh. Janssen; 9 u. pl. huw. Thijssen-v. Dijk; 9.45 40-jarig huw. p Vermeulen-Verheyen(9.30);; 10.30 pi. huw. Volleberg-Pudde(9.30) biechtgelegenheid van 5.30-7.30; 7 u. lof; In de meimaand is iedere woensdag en zaterdag om 7 uu. Marialof. RECTORAAT PATERSKERK Priester vd. week: Pater Urbanus 2e Zondag na Pasen; feest van St. Jozef arbeider; de H. Missen om 6.30 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15; de collecte is voor de kerk de St. Pieterspenning (2 in 1); 7 u. lof met rozenhoedje. Maandag: H. Atheanasius, bis schop en belijder; 7.30 rozenhoedje. Dinsdag: H. Kruisvinding; vierde der 9 dinsdagen; 7.30 lof met gebe den der novene. Woensdag: H. Monica, weduwe géén H. Mis om 8.30, maar om 9 uur gez. H. Mis uit dankbaarheid, bij 'i V40-jarig huwelijk Oudenhoven- Evers. Donderdag: H. Pius V, Paus; van 5-8 u. gelegenheid om te biechten Vrijdag: 1ste vrijdag der maand; 6.45 gez. H. Mis; 7.45 H. Mis voor de schooljeugd; 's avonds om 7.30 lof met rozenhoedje. Zaterdag: H. Stanislaus, marte laar; géén H. Mis om 8.30, maar om 9-»uur huwelijksplechtigheid bruids paar van Gameren-vd. Laar; van 3-8 u. gelegenheid tot biechten; 7.30 rozenhoedje. Mededelingen Zondag 1 mei zal de hoogmis wor den opgedragen uit dankbaarheid door Pater Florus Claessens, die zijn zilveren priesterfeest viert. Er is feest op het Brukske. De jubilaris thans werkzaam in Maastricht. In de meimaand zal elke avond het rozenhoedje met de litanie ge beden worden, gezamenlijk in de kerk, voor het Maria-beeld. Op de eerste vrijdagen is om 7.45 de kerk gereserveerd voor de school jeugd: alleen de tweede helft aan de preekstoelkant blijft vrij voor vol wassenen. Zondag wordt na de H. Missen op het'kerkplein een collecte gehouden voor het vluchtelingenjaar. Van harte aanbevolen. Mis-intenties Zondag: 6.30 Willem Linders en dochter Hendrika; 7.45 overl. fam. Huybers-Poels; 9 uur Jacq. Jacobs; 10.15 zelc. int.; 11.45 Christina Beei*- kens-Stoffelen. Maandag: 6.15 Gerardus v. Meyel en zoon en dochter; 7 u. zek. int., 7.45 'Anna Rutten-Peters; 8.30 overl. fam. Frans Heinen. Dinsdag: 6.15 slagen in een eind examen; 7 u. Anna Bongaert; 7.30 Huberta Hendriks; 7.45 Theodora Goumans-Clabbers8.30 voor een overledene, Adriaans, namens lief dewerk Lourdes; en een H. Mis t.e.v. St. Antonius (G.) Woensdag: 6.15 bijz. int.; u. om zegen in zaken; 7.45 bijz. int.; 9 u. uit dankbaarheid bij 40-jarig hu welijk Oudenhoven-Evers. Donderdag: 6.15 overl. fam. Frans nationaal vervoersbedrijf, dat een grote hal wilde bouwen, de aanleg van een geschikte weg had beloofd. Toen bleek dat van deze weg niets kon komen in verband met het uit breidingsplan, vroeg het vervoers bedrijf een schadevergoeding van 100.000 Op 27 januari kwam deze kwestie in de raad. De burgemees ter adviseerde de raad om tegen de ze vordering niet in verweer te gaan omdat dat z.i. onfatsoenlijk zou zijn. Jawel, redeneerde de meerderheid van de raad toen, dan had U maar niet zo eigenmachtig die weg moe ten beloven. Daarop volgde de mo tie van wantrouwen tegen het beleid van de burgemeester. Intussen heeft het provinciaal be stuur een onderzoek laten instellen, ook op het Kremlin - zoals het ge meentehuis van Huissen spottend genoemd wordt in de volksmond. De resultaten van dit onderzoek zijn of worden in een rapport vast gelegd, waarover echter nog niets naders bekend is. De raads-meer- derheid heeft, gezien het stilzwijgen rond dit rapport, besloten om voor lopig het vertrouwen in het beleid van de burgemeester op te zeggen. Heinen; 7 u. Gezinsmis; 7.45 Thei Wintels; (Gewest. N. Limb. Bakkers- bond); 8.30 zek. int. Vrijdag: 6.15 bijz. int.; 6.45 voor een overl. (Giezen), namens liefde werk Lourdes; 7.30 Huberta Hen driks; 7.45 uit dankbaarheid; 8.30 overl. fam. Oudenhoven. Zaterdag: 6.15 bijz. int.; 7 u. Fons Beerkens (buren); 7.45 Jacobina Wij nen; 9 u. huwelijksmis v. Gameren- vd. Laar. Ouderavond Zondag a.s. is er om 8.15 uur een Ouderavond voor de ouclers van onze Eerste communiecantjes. En wel in San Damiano; het jongens koor zal zijn medewerking verlenen. PAROCHIE OIRLO Zondag: 2e zondag na Pasen, Her enigingszondag. Leesmissen 6.30; 8 uur kindermis; 8.45 2e h. mis; 10 uur parochiehoogmis; 3 u. aanbiddings uur en lof. Eerste collecte is buitengewone collecte, 2e voor het bisdom. Maandag: 7.30 maandstond Joann. Wolters. Dinsdag: 7.30 zd. Dr.Bloemen; 9.30 hoogmis uit dankbaarh. bij 40jarig huw.feest fam. Claessens-Teuws. Woensdag: 7.30 zd. overl. familie Claessens-Teuws. 7 uur avondmis vd. K.A.B. Donderdag: 7.30 maandstond Lam- berdina Maessen. Vrijdag: 1ste vrijdag der maand 6.30 H. Comm.; 6.45 lm; 7.30 hoog mis t.e.v. het H. Hart v. Jezus, stich ting Baeten-Jeurissen; na de hoog mis uitstelling acte v. toewijding, Tantum ergo en zegen; 's avonds om 8 uur vergadering vd. H. Familie afd. mannen en vrouwen. Zaterdag: 7.30 maandstond Pau lina Janssen; biechtgelegenheid van 5-7 uur. A.s. zondag voorgeschreven col lecte voor de R.K. militaire tehui- PAROCHIE LEUNEN Zondag: 2e zondag na Pasen; feest van St. Jozef arbeider; 7 uur lm v.d. parochie; 8 u. lm voor overl. fam. Litjens-Thijssen; 9 uur lm voor Pe- tronella Janssen-Martens; 10 uur hoogmis voor overl. fam. Claessens- Houben; 3 uur lof; onder de H. Mis sen maandcollecte voor de kerk; aan de kerkdeur collecte voor het apos tolaat der hereniging. Maandag: 7 uur lm voor Albert Loonen; 7.30 gest. jgt. voor Simon Janssen. Dinsdag: 7 u. lm voor Peter Wil- lemse en Catharina Geeraets; 7.30 gest. jgt. voor Hubertus Bouten en echtgenote; 9.30 huwelijksmis voor het bruidspaar Claessens-Voermans; feest van de Kruisvinding; volle af laat voor de leden van de Voort planting des geloofs. Woensdag: 7 uur lm v. ovrl. fam. Janssen-Michels; 7.30 gest. jgt. voor Johanna Litjens. Donderdag: 7 uur lm tot zek. int. 7.30 gest. jgt. voor Peter Joh. van Rensch en Aleida Poels. Vrijdag: 7 u. lm; 7 u. gez. dienst t.e.v. het H. Hart van Jezus voor h'en die offeren; om 3.30 lof voor de schoolkinderen. Zaterdag: 7 u. lm; 7.30 gez. dienst van dankzegging; 9.30 zilveren brui loftsfeest van het echtpaar Rein ders-Goumans; biechtgelegenheid v 4-5 en van 7-7.30; daarna lof. A.s. zondag collecte v. de Voort planting des Geloofs. Kerkpoetsen: Anny Jenneskens en Mia Bistervelts. PAROCHIE MERSELO Zondag: 2e zondag na Pasen; feest van St. Jozef ai'beider; heden begint de meimaand; 6.30 Communieuitrei- ken; 7 u. lm voor overl. fam. Hoe- dcmakers-Gooren; 8.15 hoogmis t.e.v. St. Joseph voor de parochie; 2.30 Meilof met rozenhoedje. Maandag: 6.45 lm voor Johanna Custers; 7.30 jgt. voor Pet. Joh. van Meyel en Petronella Muysers. Dinsdag: feest vd. H. Kruisvin ding; 6.45 lm voor Wilhelmus Hen- rix-Engelen; 7.30 gest. jgt. voor Wil- helmina Laarakkers. Woensdag: 7.30 lm voor Maria en Aloysius Hendrix; 9.30 huwelijksmis voor bruidspaar Schouten-v. Rijs- wijek. Donderdag: 6.45 lm v. Nicolaas v. Tilburg en echtgenote; 7.30 sol. gest. igt. voor Leonardus Kessels en Maria Kafers; van 6 tot 7 uur biechtgelegenheid; 8 uur H. Uur. Vrijdag: 1ste vrijdag der maand; 30 Communieuitreiken; 7 u. gez. H. Mis te.v. het H. Hart t.i. van hen die daarvoor bijdragen; 8 uur lm voor Jaqobus v. Dijck; 3.45 lof voor de schoolkinderen; 8.30 u. avondmis t.e.v. het H. Hart. Zaterdag: 1ste zaterdag der mnd., toegewijd a.h. Onb. Hart v. Maria, sevens Priesterzaterdag; 7.30 gez. H. Mis om van God vele priesterroe pingen te verkrijgen; 10 u. pl. hoog mis van dankzegging, bij gelegen heid van het 25-jarig huwelijksfeest v.d. echtelieden v. Osch-v. Vegchel; 5-7 u. biechtgelegenheid; 8 u. Maria lof. Heden is het herenigingszondag. Aan de kerkdeur collecte voor het apostolaat der hereniging. Vandaag na de hoogmis Te Deum bij gelegenheid van de verjaardag van onze geëerbiedigde Koningin. A.s. zondag onder de H. Mis van 8.15 eerste H. Communie der kin deren. Die dag collecte voor de Voortplanting des Geloofs en kun nen de leden een volle aflaat ver dienen, onder de gewone voorwaar den. Een vriendelijk verzoek om kaar sen en bloemen voor de meimaand. Iedere woensdagavond wordt het rozenhoedje gebeden bij de Maria kapel om 8 uur. A.s. vrijdag boterfeest voor Beek, Kleindorp,Daland en aanhorigheden. PAROCHIE OOSTRUM 2e Zondag na Pasen: onder de H. Missen openschaalcollecte voor onze kerk; 7 u. H. Mis voor een overle dene; 8.15 u. afhalen vd. kinderen aan het parochiehuis, daarna pa- rochiemis, waaronder eerste H. Communie; 10 u. hoogmis, waarna Te Deum ter gelegenheid van Ko ninginnedag; 3 u. lof met preek en ommegang over de Vlasakker. Maandag: 7.30 gez. jrd. voor Frans Janssen, echtg. en dochter Mia. Dinsdag: 7:30 Pierre Maassen. Woensdag: 7.30 Gerard Verschu ren, echtg. en kinderen; 9 u. overl. fam. van Dijk-van Kempen. Donderdag: 7.30 Martinus Camps en echtg. Vrijdag: Eerste vrijdag; 7 u. H. Communie; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart van Jezus, gest. jrd. Mar tinus Hendrix en Anna Gertr. Jans sen; 8 u. avondmis Theodora Gerits- Bouten. Zaterdag: Eerste zaterdag; 7.30 Mina van Dijck; biechten van 3-4 u. voor de kinderen, 6.30-7.30 voor de groten; 7.30 Marialof. A.s. zondag eoll. voor de voort planting des geloofs. A.s. zondag H. Missen om 7, 8, 9, en 10 uur; 9 u. voor de bedevaart van de congregatie van Venray; 10 u. hoogmis gez. door de zangkoren van de kring Venray. RECTORAAT VEULEN 2e Zondag na Pasen: Herenigings zondag; feestdag v. St. Jozef, werk man (1 mei); 7 u. gelegenheid tot communiceren; 7.30 lm voor de fam. Heidens-van Meersen; 10 u. hoogmis v. Peter Joh. Thissen en echtgenote; 2.30 D.O.; voor en na de H. Missen is vandaag aan de kerkdeur collecte voor 't werk van de hereniging der kerken. Het gebed van Jezus, „mo gen ze allen één zijn", moet voor ons allen 'n voortdurende zorg zijn. Maandag: 8 u. lm voor 'n goede reis. dinsdag: 4e dinsdag t.e.v. St. An tonius; 8 u. lm v. overl. fam. Gerets- Smits; 's avonds 8 uur lof t.e.v. de H. Antónius; Na de diensten is ge legenheid de relikwie te vereren. Woensdag: 6 u. lm voor genezing 'n zieke; 8 u. lm v. L. Heidens en echtgenote. Donderdag: 8 u. lm v. vr. Hen driks; 's avonds v. 7-8 u. gelegen heid om te biechten; in 2 biecht stoelen wordt biechtgehoord. Vrijdag: eerste vrijdag; 8u lm v. fam. Burgers-Verheijen; 8 u 'sav. lof t.e.v. het H. Hart v. Jezus. Zaterdag: priesterzatefdag; denkt in Uw gebed en dagelijks werk aan de priesters; 8 u. lm v. Frans Lin ders, echtgenote en overl. fam.;'sav. v. 7-8 u. biechtgelegenheid. Accolieten voor a.s. zondag Hub. Gasel en Willy Erben. Kerkpoetsen: Jo Bovee, Dora Ha- gens en Mia v. Wylick, Opbrengst maandcollecte 143,12; vastenoffer 101,75, zakjescollecte Oostpriesterhulp 133,58. A.s. zondag is 't feest v. St. Isido- Zaterdag jl. herdacht de Yssel- steynse ruiterclub het 25-jarig be staan van haar vereniging. Een feest, dat door de hele Yssel- steynse gemeenschap van harte is meegevierd. Dat bleek niet alleen in de plechtige H. Mis voor de levende en overleden leden, maar vooral uit de in de avonduren gehouden re ceptie, die overdruk bezocht was. Toen de fanfare de Peelklank ver scheen voor een muzikale aubade was het er al gezellig druk in zaal Bos en luisterde een groot gezel schap naar de woorden van geluk wens, die de heer A. Baltussen na mens de fanfare sprak. De heer Horicks kwam als voor zitter van de Limburgse landelijke Ruiterbond, namens deze organisatie zijn gelukwensen aanbieden. En wat meer was, hij had twee bronzen rui- <.ersterren meegebracht, die de bond alleen verleend aan uiterst ver dienstelijke leden. Deze waren in Ysselsteyn bestemd voor de oud-instructeur G. Fleur- kens en de oud- voorzitter L. Jans sen, die beiden 25 jaren lid waren van de vereniging en daarvoor in derdaad veel tijd en moeite hebben gegeven. Ze hebben een sterk fun dament gelegd, waarop de vereni ging zich rustig verder kan uitbou wen en blijken een goede geest in de club gebracht te hebben, aldus de heer Horicks, die beide jubilarissen de bronzen ster opspelde. De heer Wismans sprak een woord van gelukwens namens de LLTB af deling Ysselsteyn en namens de ge hele gemeenschap. Men kon merken, dat deze spreker best tevreden was over de onderlinge samenwerking in dit kerkdorp. Deze had het immers ook mogelijk gemaakt, dat 25 jaren geleden bij de opriching al direct de zwaarste moeilijkheden voor de Ys- selsteynse ruiters werden weggeno men, dank zij de financiële steun van de gehele gemeenschap en deze steun was men blijven geven in al lerlei vormen. Hierdoor kon de club zich goed ontwikkelen en dat ze met haar werk succes heeft blijkt uit de goede beoordelingen van het clubwerk en van de leden eventueel. Namens de boerenbond bood hij een nieuw vaandel aan. Namens de gehuldigden sprak de heer Janssen een dankwoord en na mens de vereniging voorzitter Mar cellis, die natuurlijk zeer dankbaar was voor de blijken van medeleven, die de vereniging niet alleen uit Ys selsteyn zelf, maar ook van het ge meentebestuur, de heren veeartsen en vele, vele anderen had mogen ontvangen.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2