Kerkelijke Diensten SPORT iJlHrlvre van 10 tot en met 16 april Huidgenezing Zaterdag 9 april 1960 No. 15 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG ^PEEL EN MAAS^ DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WFFKRT AH VOOR VFNRAY FN OMSTRFKFN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. pei«n.mABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1506.52 CCtlVDLAU V KJKJI\ VCfllAAI V^lViO A IxIwIVCrlY PRIJS PER KWARTAAL 1.40 (buiten Venray 1.60) PAROCHIEKERK VENRAY Priester vd. week: Kap. v. Leipsig Zondag: Palmzondag; 6.30 overl. fam. Arts-vd. Hooghe; 7.30 H. van Meyel (bakkersbond)8.30 Gertr. en Joh. v. Heyster; 9.15 Palmwijding bij de Petrus Bandenschool; daarna pro cessie en hoogmis vd. parochie; 11 u. wed. M. Hendriks; 7 u. Vastenoefe- ning. Maandag: 6.45 P. Giesen; 7.30 overl. fam. J. Jacobs; 7.30 overl. pa rochianen; 8.15 wed. Kroon-Janssen (Christelijke Moeders); 8.15 Mart. Janssen en echtgen. Joseph Krijns lkl. Dinsdag: 6.45 Nic. Bekkers echtg., dochter en kleinkinderen; 7.30 overl. fam. vd. Munckhof-Goumans; 7.30 Chris C-oumans; 8.15 Henricus Ver- -blakt en dochter Francisca lh; 8.15 Deken Hanraets. Woensdag: 6.45 J. Stallmann; 7.30 G. Ligthart; 7.30 P. Bouten-v. Me- gen; 8.15 G. Wismans, A. Thielen, M. en F. Wismans en Past. Wismans lh. Witte Donderdag: 's morgens geen dienst in de kerk; 4 u. kindermis zek. int., hierin houden de kinderen hun Paascommunie; 7 u. overl. fam. Hanssen-Boots; 9 u. Theodoor Pou- wels en ouders lh, PI hoogmis; daar na aanbidding. Goede Vrijdag: verplichte vasten- en onthoudingsdag; 3 u. H. Kruis weg; 8 uur Goede Vrijdag-viering waaronder gelegenheid tot commu niceren. Zaterdag: 's morgens geen dienst; om 11 uur 's avonds Paaswake (zie volgende week); Paascommunie voor de zieken: op Witte Donderdag wordt aan de zie ken de Paacommunie gebracht op 't gewone uur zoals op eerste vrijdag. Als er nog zieken zijn die de Paas communie thuis houden, waar we op eerste vrijdag nog niet komen, gelie ven ze dit op te geven bij een van de parochiegeestelijken. Biechthoren in de Goede Week: Maandag en dinsdag van 6.30-8 u.; woensdag van 5-8 u.; donderdag van 5-8 u.; vrijdag na de Kruisweg van 3-8 u. 'savonds; zaterdag 'smorgens van 9.30-12 uur; 's NAMIDDAGS GEEN BIECHTEN. RECTORAAT PATERSKERK Priester v.d. week: Pater Primald Palmzondag of 2e Passiezondag: de H. Missen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; om 10 uur palmwijding vóór S. Damiano, waarna processie naai de kerk en hoogmis; de kollekte is voor de kerk en H. Land; om 7 uur Lijdensmeditatie. Maandag,- dinsdag en woensdag is de H. Mis van de Vastentijd. DE PLECHTIGHEDEN Palmzondag: bij de palmwijding voor S. Damiano houde ieder de meegebrachte palmtak in de hand. Na de wijding trekken allen, in rijen van 4 en ordelijk, mee naar de kerk- De Passie in de H. Mis wordt van daag in het Nederlands voorgelezen door drie Fraters. Witte Donderdag: 'smorgens géén H. Mis en géén Communie-uitreiken, 's middags om 4 uur voor de kinde ren van de lagere scholen, die daar onder de paas-communie doen. Zij mogen dan vanaf 1 uur niet eten of snoepen, en vanaf 3 uur niet drin ken. De kerk is gereserveerd voor de kinderen, als op de Eerste Vrij dag. Volwassenen kunnen uitslui tend plaats nemen in het achterste deel aan de preekstoel-kant. In deze H. Mis gaan eerst de kinderen te Communie, 's Avonds om 8 uur her denking van Christus Avondmaal voor de volwassenen, waaronder de gelovigen, na de geestelijken, kun nen communiceren, rij voor rij. Nuchter zijn vanaf half zes (eten) en half acht (drinken). Na de plechtig heid aanbidding tot middernacht. Goede Vrijdag: 'smorgens om 11 uur Kruisweg voor de kinderen, 's Middags om 3 uur herdenking van Christus Dood, met Kruis-verering en communiceren. Beide malen rij voor rij. Wie communiceert, mag vanaf 1 uur niet eten en vanaf 3 uur niet drinken, 's Avonds om half 8 Kruisweg voor volwasenen. Paasnacht: Deze begint om kwart voor elf. Tekst-boekjes: Voor Palmzondag zijn ook verkrijgbaar voor S. Da miano om kwart voor 10. Verder steeds vóór de plechtigheden en bij de kerk. Zieken-Communie: Deze wordt ge bracht, plechtig met misdienaar, op Witte Donderdag, volgens afspraak. Ons mogelijk nog onbekende zieken, kan men opgeven aan het Rekto- raat. Wijwater halen: Niet meer op za terdag, maar pas op dinsdag na Pa sen, van 10-12 uur in het kerk-por- taal. Biechtgelegenheid in de Goede Week: Elke morgen van 7-9 uur. Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 5-8 uur, woendag van 3-8 uur. Zaterdag van 3-7 uur. Men kome niet op de laatste dag, maar liever gedurende de eerste dagen. Gedurende de Plechtigheden wordt geen biecht gehoord. S. ANTONIUS-NOVENE Dinsdag a.s. eerste der 9 dinsda gen. Intenties kunnen worden afge geven aan Broeder Portier, 's Mor gens H. Communie, 's avonds om half 8 lof en gebeden der Novene. Boekjes worden op de bank gelegd. Men wordt verzocht deze na afloop te laten liggen. GOEDE REIS! In de Goede Week zal een flinke groep van Venray en omstreken 'n 80-tal samen, de reis naar Rome ma ken. Wij wensen hun een goede reis! En gedenk ons Rektoraat en heel Venray op het Graf van S. Pe trus en op dat van S. Franciscus in Assisië. Mis-intenties Zondag: 6.30 Peter Joh. Seykens en echtg. en dochters Maria en Hen- drika; 7.45 Anna Rutten-Peters; 9 u. Gerard Stoks; 10.15 Hendrik Huis man en Maria Pouwels, als jgt; 11.45 Christina Beerkens-Stoffelen, (buren) Maandag: 6.15 overl. fam. Frans Heinen; 7 uur Anna Bongaerts, als lid der D.O.; 7.45 Jose Kremer-Vul- lings; 8.30 overl. ouders. Dinsdag: 6.15 Huberta Hendriks; 7 u. Theodora Goumans-Clabbers; 7.45 Thei Wintels (buren); 8.30 Sj. Mommen. Woensdag: 6.15 overl. fam. Frans Heinen; 7 uur overl. Oma; 7.45 An- tonetta Noyens; 8.30 Jacoba Fleur- kens-Rongen en zoon Piet; Een H. Mis voor overl. fam. Bouten-Ver schuren. PAROCHIE OIRLO Zondag: 2e Passiezondag; de lm zijn om 6.30; kindermis 7.30; 2e lm om 8.30 tot zek. int.; 9.30 bij eenkomst a.d. school voor de palmwijding; processie naar de kerk alwaar hoog mis; 3 uur miserére, lijdensmedita tie en lof. Ie collecte voor de kerk, 2e voorgeschreven voor de H. Plaat sen te Jeruzalem. Maandag: 7.30 maandstond Petro- nella Ophey. Dinsdag: 7.30 maandstond Eleono- rsr Linders. Woensdag: 7.30 maandstond En- gelbertus Martens. Donderdag: Witte Donderdag; 's morgens geen diensten; 's avonds om 7.30 avondmis zieled. Anna L. Bos; onder de H. Mis de paas-com munie; aanbidding tot 12 uur. Vrijdag: Goede Vrijdag; om 6 uur 's avonds zijn de avondoefeningen gelegenheid om de H. Communie te ontvangen. Zaterdag: Paaszaterdag; om 11 uur 's avonds beginnen de Paasvigilie. A.s. zondag hoogfeest van Pasen, de H. Missen om 6.45, 8 uur kinder mis, 8.45 2e H. Mis, 10 uur hoogmis. Biechtgelegenheid: woensdag van 57 en van 89 uur in beide biecht stoelen; donderdag van 57 uur; zaterdag 1012 v.m. en van 57 u. in beide biechtstoelen. PAROCHIE CASTENRAY 2e Zondag vd. Passietijd, palm zondag; 10 u. pl. palmwijding en processie als openbare hulde aan Christus Koning; daarna hoogmis v. de parochie. Maandag: 7.30 gez. jaard. v. Hen ricus Vissers. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw v. A.B. tot dankzegging, int. fam. Stiphout-Gerardts. Woensdag: 7.30 -5e vd. zeswdst. v. Joannes vd. Water; van 3.30-8 uur, met onderbreking van 6.30-7 u. ge legenheid tot biechten in beide biechtstoelen. Donderdag: Witte Donderdag; te 8 u. wordt H. Comm. gebracht naai de zieken; 4 u. lm. waarin gelegen heid tot communiceren, opgedragen voor Peter Joh. Strijbos; 7.30 plech tige Avondmis te viering v.h. avond maal des Heren, opgedragen als jrd. voor An toon Geurts; na deze avond dienst tot 12 u. gelegenheid tot aan bidding v.h. Allerheiligste. Vrijdag: Goede Vrijdag; 3 u. Kruis wegoefening; 7.30 pl. Avonddienst ter herdenking v.h. lijden en sterven des Heren, onder deze dienst gele genheid tot communiceren. Zaterdag: Paaszaterdag, dag van stille herdenking van Christus' graf legging; van 3.30-7 u. gelegenheid tot biechten in beide biechtstoelen; de paasnachtwake-viering begint te 8.30 u.; de H. Mis wordt opgedragen t.e.v. O.L.Vr. v. A.-B. tot int. van hen die hiervoor offerden. A.s. zondag: Paasdag; 7.30 vroeg mis; H. Comm. alleen te 7 u. en on der de H. Missen; na de vroegmis H. Communie a.d. zieken. De collecten in de Avonddiensten v. Witte Donderdag en Goede Vrij dag zijn voor het onderhoud vd. H. Plaatsen" in 't H. Land. Kerkpoetsen: Lies Drabbels en Elly Tacken. PAROCHIE MERSELO 2e Zondag in de Passietijd, Palm zondag: 6.30 communie-uitr.7 u. lm t.e.v. de H. Joseph (Janssen- Noyen); 8.15 lm voor speciale int.; de leden v.d. B.J.B. en Jonge Garde worden verzocht onder deze H. Mis hun paascommunie te ontvangen; na de H. Mis hernieuwing van de doop beloften; 9.45 wijding v.d. palmen en palmprocesie buiten de kerk; na de processie, hoogmis voor de pa rochie; onder de H. Missen collecte voor het H. Graf en andere plaatsen in het H. Land, door Jezus' leven ge heiligd; de gelovigen worden ver zocht hun palmtakken bij zich te houden en aan de processie deel te nemen, als hulde aan Christus Ko ning; onder de processie wordt ge zongen :Lauda Jerusalem en Chris tus Vincit; 2.30 Kruisweg en lof. Maandag: 6.45 lm voor wed. Mi- chels-Friezen; 7.30 jgt. voor Gerrit Janssen. Dinsdag: laatste vd. negen dins dagen t.e.v. de H. Antonius; 6.45 lm v. overl. fam. v. Dijk-v.Rijswijck; 7.30 hoogmis t.e.v. de H. Antonius t.i. van hen die daarvoor bijdragen. Woendag: 6.45 lm voor overl. fam. Wismans-Pouwels; 7.30 gez. H. Mis voor Maria L'Ortye-Lipperts; 5-8 u. biechtgelegenheid. Donderdag: Witte Donderdag; her denking v.h. laatste avondmaal, in stelling vh H. Sacrament des altaars, H. Misoffer en H. Priesterschap; 4 u. 's nam. stille H. Mis voor de school kinderen en degenen die 's avonds verhinderd zijn, speciaal de huis moeders; deze H. Mis wordt opge dragen voor Wilhelmina Hendrix- Engelen en overl. fam.; 8.30 'sav. plechtige H. Dienst, waarna over brenging v.h. Allerheiligste naar het zijaltaar; de aanbidding duurt tot middernacht. Goede Vrijdag: 's nam. om 3 uur oefening v.d. H. Kruisweg; de H. Dienst begint 's avonds om 8.30; het hoogtepunt is de Kruisverering; een kniebuiging, waarna de voeten v.d. gekruisigde Zaligmaker worden ge kust, vandaag kunnen de gelovigen communiceren; wilt verder om 3 u. op heel bijzondere wijze de Kruis dood des Heren gedenken; onder breekt even uw arbeid en bidt 5 x O.V. en 5 x' W.G. t.e.v. de H. Won den; kunt ge niet bij de Kruisweg tegenwoordig zijn, bidt dan samen thuis; zijt ge op het veld of waar dan ook, doet het dan daar. Paaszaterdag: De plechtige paas wake begint om 9 uur 's avonds, waaronder zal plaats hebben, de hernieuwing van de doopbeloften; zaterdagmiddag van 4-7 u. biecht-> gelegenheid bij een Eerw. Pater, Pastoor in sacristie; deze week don derdag en vrijdag een half uur voor iedere dienst nog biech tg el eenheid, tevens andere dagen voor de H. Mis sen; zaterdagmorgen tussen 10 en 12 uur gelegenheid om wijwater te ha len buiten aan de kerk. Op Witte Donderdag wordt aan de zieken de paascommunie gebracht. Een eerw. pater zal komen biecht horen. Wilt voor de diensten van de goede week de boekjes van vorig jaar meebrengen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 2e Passiezondag; 6.30 lm v. overl. fam. Smits-Derks; 8.10 lm v. Elisabeth Kamps-Coenen; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis best. ziele- dienst v. overl. fam. v. Ass-Claes- sens. Maandag: 7.30 lm v. Gerrit v. Well en Wilhelmina Mulders. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis v. zek. int.; z.a. lmv. Johannes Coenen. Woensdag: 7.30 maandd. v. Maria Geurts-Schreven; z.a. maandd. voor Petrus Mulders. Donderdag: Witte Donderdag; 5 u. n.m. H. Mis vd. kinderen en anderen lm v. zek. int.; 'sav. 8 u. gez. H.Mis v. zek. int., waarna aanbidding v.h. Allerheiligste tot 12 uur. Vrijdag: Goede Vrijdag; 3 u. pl. dienst, waaronder de H. Communie wordt uitgereikt. Paas-zaterdag: 'sav. 11 u. plech tige dienst; wijding van de paas kaars en het doopwater; om onge veer 12 u. plechtige H. Mis. Op Paasdag zijn de H. Missen om 7 u.; 8.30 u. en 10 uur. Deze week is biechtgelegenheid: dinsdag en woensdag van 6 tot 8 u.; donderdag van 6 tot 7.30; vrijdag v. 6 tot 9 u.; zaterdag wordt geen biechtgehoord. RECTORAAT SMAKT Zondag: 2e passiezondag; 6.15 lm lm t.e.v. St. Jozef; 7.30 lm voor wet houder Wintels, best. door het per soneel gemeentewerken; 10 u. palm wijding achter in de kerk, waarna processie en hoogmis; 6 u. lof met rozenhoedje; vandaag is de collecte voor de H. Plaatsen. Maandag: 6.30 lm voor een goede levensstaat; 7.30 lm tot dankzegging. Dinsdag: 6.30 lm voor 'n zalige dood; 7.30 lm voor een zieke moeder. Woensdag: 6.30 lm t.e.v. de H. Jo zef; 7.30 lm voor wethouder Wintels, best. door het personeel gemeente werken; 'sav. 7.30 avondmis, waar onder lijdensmeditatie. Maandag, dinsdag en woensdag is 's morgens voor en na de H. Missen en 's av. van 6.30 tot 7.30 u. biecht gelegenheid. Donderdag: Witte Donderdag; van 5-7.30 u. biechtgelegenheid; *8 u. pl. avondmis, waarna aanbidding tot middernacht. Vrijdag: Goede Vrijdag; verplichte vasten- en onthoudingsdag; 'sav. 8 uur plechtigheden van de goede vrijdag. Zaterdag: 'sav. van 7 tot 8 uur biechtgelegenheid; 9 uur 's avonds plechtige paasvigilie. PAROCHIE LEUNEN Zondag: Palmzondag; 7 u. lm v. afgest. fam. Thonen-Willems; 8 uur lm; 9 u. lm v. Theodorus Voesten; 10 u. hoogmis vd. parochie; kwart v. tien palmwijding en procesie rondom de kerk; collecte voor het H. Graf; 3 u. kruisweg en lof. Maandag: 7 u. lm v. overl. fam. Josten-Smits; 7.30 lm v. Peter Wil- lemse en echtgenote. Dinsdag: 7 u. lm; 7.30 v. Martin Crooymans. Woensdag: 7 u. lm; 7.30 v. Piet Reintjes; biechtgelegenheid van 5 tot 7.30. Donderdag: Witte Donderdag; 's morgens geen dienst; 4 u. H. Mis v.d. kinderen en voor hen die 'sav. verhinderd zijn; om te communice ren na de H. Communie van de priester moet men nuchter zijn 3 uur van tevoren van vaste spijzen en een uur van drank; 's av. 8 u. plechtige dienst ter herdenking van de instel ling van het H. Sacrament; de H. Communie wordt aleen uitgereikt na de communie van de priester; deze H. Mis wordt opgedragen als stich ting voor Bernard Loonen, Johanna Ciaessens en Antoon Loonen; na de H. Dienst nachtelijke aanbidding door de leden v.d. H. Stede en door anderen die willen komen; biechtge legenheid ook bij een Eerw. Pater v. 5-7.30 uur. Vrijdag: Goede Vrijdag; geboden vasten- en onthoudingsdag; 's mor gens geen dienst; om 3 uur kruisweg voor de kinderen en voor hen die 'savonds verhinderd zijn; 8 u. H. Dienst; onder de dienst gelegenheid om te communiceren; biechtgelegen heid ook bij een Eerw. Pater van 5-7.30 uur. Zaterdag: Paaszaterdag; 'smor gens geen dienst; biechtgelegenheid van 3-6 en van 6.30-7.30; om 8.30 vi- giliedienst van Pasen opgedragen v. Johannes W. Weys (gest.j.) wijding van vuur paaskaars en doopwater en hernieuwing der doopbeloften; bij deze hernieuwing houdt men een brandende kaars in de hand; kaar sen verkrijgbaar in de kaarsenbak ken a 25 cent; bij de wijding van vuur en paaskaars blijft de kerk verduisterd; na het binnengaan van de priester wórden de kaarsen dooi de gelovigen ontstoken; om ongeveer half 10 begint de hoogmis en de com munie na de communie v.d. priester; het gewijde paaswater is 's namid dags vanaf 3 uur verkrijgbaar bij de sacristiedeur. Boekjes van de Goede Week- diensten zijn vanaf heden verkrijg baar in de doopkapel a 10 cent. Witte Donderdag wordt 's morgens de H. Communie gebracht aan de zieken en ouden van dagen. Men ge lieve zich voorzover de namen niet bekend zijn vóór woensdag a.s. op te geven op de pastorie. Kerkpoetsen: Gerry Jenneskens en Anny Jenneskens. RECTORAAT HEIDE Zondag: Palmzondag; 7.30 H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw; 9.45 palmwijding H. Mis t.i.v. fam. Giesen-Swinkels; Accoliet: W. Drabbels en J. Derikx; 2.30 H. Kruisweg voor de kinderen en 7 u. H. Kruisweg i.pl.v. lijdens meditatie. Maandag: 7.30 H. Mis v. overl. vader Wilhelmus Voesten. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Huber- tus Janssen. Woensdag: 7.30 H. Mis v. Huber- tus Janssen, Anna M. Philipsen en Johanna Janssen; vandaag wordt er geen H. Comm. aan de zieken ge bracht; 7-9 u. biechten. Donderdag: Witte Donderdag; 8 u. wordt de H. Communie aan alle zie ken gebracht; 3 u. biechtgelegen heid; 4 u. H. Mis voor een overle dene; (Geen vaste spijs gebruiken vanaf 1.30 u.); 7 u. biechtgelegen heid; 8.30 pl. Avondmis v. afgestor ven fam. Linders-v. Opbergen waar na aanbidding tot 12 u.; (10-10.30 u. ten noorden vd. Deurneseweg; 10.30- 11 u. ten zuiden vd. Deurneseweg; 11-11.30 u. rechts vd weg J. v. Dijk- M. Rongen; 11.30-12 u. links vd. weg v. Dijk-Rongen). Vrijdag: Goede Vrijdag; 3 uur plechtigheden waaronder uitreiken van H. Communie; (geen vaste spijs vanaf 1 u.); biechtgelegenheid van 7-9 u. door een eerw. Pater. Paas-zaterdag: geen biechtgele genheid; 'savonds 8.30 begin der plechtigheden, waarna H. Mis t.b.i. PAROCHIE VREDEPEEL Zondag: Palmzondag; 7 u. H. Mis t.b.i. v.d. fam. Loenen-Cruysen; 10 u. hoogmis t.b.i. vd. fam. Jan Arts- Herpers; de dienst begint om 10 uur me palmwijding en processie, wij trekken één keer rond de speelplaats der school; na de processie begint de hoogmis, ieder zorge zelf voor palm; 2.30 H. Kruisweg, waarna kort lof. Maandag: 7.30 H. Mis voor overl. Joh. Braks, vanwege de fam. Hert- zig. Dinsdag: 7.30 H. Mis v. overl. fam. Muysers-Vullings. Woensdag: 7.30 H. Mis v. overl. fam. Weerts-Nelissen. Donderdag: Witte Donderdag; 4 u. kindermis waarin de kinderen hun paascommunie kunnen ontvangen, H. Mis t.b.i.; 'savonds 8 u. Avondmis, waarna overbrenging van het H. Sa crament naar het rustaltaar, H. Mis t.b.i. Vrijdag: plechtige Kruisweg; 8 u. 'sav. aanvang vd. plechtigheden. Zaterdag: 8 uur 's av. aanvang vd. plechtigheden vd. paaswake met wijding van de doopvont en paas kaars waarna H. Mis t.b.i. Biechthoren: woensdag om 9 uur voor de kinderen der school, van 2 tot 3 uur voor degenen die op Witte Donderdag hun paascommunie wil len ontvangen; vrijdag van 2 tot 3 u. en na de Kruisweg; zaterdag van 7.30 uur tot aan de diensten. PAROCHIE OOSTRUM 2e Passiezondag of Palmzondag: onder de H. Missen 2e collecte v.d. H. Plaatsen; 7 u. lm voor Gerardus Camps en Jacoba Hillen; 8.30 v. een overledene; 10 u. palmwijding in pa rochiehuis, processie en plechtige hoogmis voor de parochie; 3 u. lof, waarna gelegenheid om te biechten tot 4 uur. Maandag: 7.30 Theodorus Jennes kens; 7.30 (zijaltaar) Michiel Venne- kens en ouders. Dinsdag: 7.30 Eduard Camps en echtg.; 7.30 (zijaltaar) Gertruda van Heijster. Woensdag: 7.30 gest. gez. jaard. Theod. Ciaessens en Hendrina Fleur- kens; 7.30 (zijaltaar) t.e.v. O.L.Vr. tot zek. int.; biechten in twee biecht stoelen van 4-6 en 6.30-8.30 u. Witte Donderdag: 's namiddags om 5 u. H. Mis waaronder de kinderen de Paascommunie ontvangen; 8 uur Plechtige avondmis; maanddienst v. Bertha Hendriks; aanbidding tot 12 u. (eten tot 5.30 u.) Goede Vrijdag: 3 uur kruisweg; 's av. 8 uur Plechtige Dienst (eten tot 5.30 u.) Zaterdag: biechten van 4-6 uur; 'savonds 8 u. Paaswake (eten tot 7 uur). RECTORAAT VEULEN 2e Passiezondag, Palmzondag: wij herdenken vandaag de plechtige in tocht van Jezus in Jerusalem. Deze herdenking komt vooral tot uiting door de plechtige palmprocessie. Vandaag is voor allen gelegenheid hun geldelijk vastenoffer te brengen. Onze bisschop wil de opbrengst uit ons hele bisdom besteden voor het bisdom Rutabo in Afrika, omdat daar de noden uitstijgen ver boven onze fantasie. Daarom vraag ik U in naam van de bisschop om van deze gave een zeer gevoelig vastenoffer te maken. Het is voor 'n zwaar nood lijdend gebied in Afrika. Laten wij onze zwarte evennaasten tonen dat er ook blanken zijn die goed voor hen zijn. Deze morele steun heeft de neger nu juist harder nodig dan ooit en zeer bijzonder als die steun nu uit Nederland komt. Weest niet bang dat onze eigen kerk te kort schiet als wij veel offeren voor Afrika. De opbrengst van de maandelijkse collecte voor onze kerk was 138,11 De tweede collecte is vandaag voor het onderhoud van de Heilige plaat sen in het Heilige Land. Zondag: 7 u. gelegenheid tot com municeren;-7.3 lm. overl. fam. Wilms van Lin; 10 u. Palmwijding in zaal v. Gassel. Zorgt u zelf voor de palm welke u thuis en op het land nodig hebt. Overigens wordt aan alle aan wezigen een palmtakje uitgereikt, dat u meedraagt in de processie naai de kerk. De hoogmis is voor z, vr. Drabbels-van Meyel. 2.30 u. Kruis weg voor de kinderen; 7 u. laatste lijdensmeditatie. Maandag: 7.30 lm. voor de familie Jenniskens-Poels tot dankzegging; Dinsdag: Eerste dinsdag t.e.v. de H. Antonius; 7.30 lm. t.e.v. de H. Antonius; 's avonds om 8 u. lof t.e.v. de H. Antonius. Woensdag: 7.30 lm. tot bijz. int.; 's avonds om 8 u. lm. voor de zieken en de ouden van dagen van het reet. Biechten van 8-9.30 u. Een Eerw. Pater zal mee biechthoren. Donderdag: Witte donderdag; 's- avonds 8 u. pl. Hoogmis t.i.v. de fam. Burgers-Verheyen. Plechtige herdenking van de instelling van het Allerheiligste. Na de h. Mis proces sie met het Allerheiligste naar het rustaltaar. Wie op deze avond de H. Commu nie wil ontvangen moet nuchter zijn vanaf half zes voor wat betreft de vaste spijs en alcoholische danken, en vanaf half acht voor wat betreft de andere dranken. Tot 10 u. blijft de kerk open voor aanbidding van het Allerheiligste. Laten we vooral op deze dag Jezus bedanken voor de instelling van de H. Eucharistie en dit uiterlijk tonen en innerlijk bele ven. Vrijdag: Goede vrijdag; 3 u. n.m. viering van 't lijden en de dood van Jezus. Het hoogtepunt van deze vie ring is de verering van het H. Kruis door alle aanwezigen. Daarna volgt de communie-ritus. Zij die in deze plechtigheid willen communiceren moeten nuchter zijn vanaf half een en vanaf half drie. Zaterdag: Paaszaterdag; 'savonds om half negen plechtige paasviering. Wegens de lange duur van de plech tigheid en het late uur is dit niet ge schikt voor de kinderen. Overigens is het te hopen dat allen die enigs zins kunnen hierbij tegenwoórdig zijn. Gezamelijk heeft dan de her nieuwing der doopbeloften plaats. Wie de H. Communie wenst te ont vangen moet nuchter zijn vanaf 7 u. en vanaf 9 u. Accolieten: Paaszaterdag Hub. v. Kempen, Willy Erben, Willy Fleur- kens, Tonny v. Gassel, Gerrit Reynt- jes, oefenen vrijdagavond 8 u. Paasdag zijn de H. Missen als op zondag. Kerkpoetsen: Zus v. Meyel, Nelly Spreeuwenberg, Jet Burgers. SCHAAKTOURNOOI Zaterdag jl. verwelkomde de voor zitter van de SCV, 108 schakers uit binnen- en buitenland. Met voldoening constateerde hij, dat vele spelers van de vorige wed strijden aanwezig waren. Een bewijs dat deze tournooien een succes wa ren. Hierna was het woord aan de Edel achtbare heer Burgemeester, die waarderende woorden sprak tot de SCV over de goede organisatie van deze bondswedstrijden, waarmee Venray een goede naam heeft ver worven. tot ver over de grenzen. Spreker bewonderde de moed van mevr. Spee-Born, die als enigste dame aan 't tournooi deelnam. Hij hoopte dat meerdere dames dit voorbeeld zouden volgen. Aan 't slot van 't tournooi sprak d<| heer Kuyper namens de LSB, en dankte hij de organisatoren voor de moeite die zij gedaan hadden om dit tour nooi te laten slagen. Speciaal dankte hij ook de mensen, die logies ver leenden aan schakers, die van ver kwamen. Door de Venrayse schakers wer den de volgende resultaten behaald: In de eerste groep behaalde V. Soultanbeieff, internation. schaak meester de eerste prijs, 2e werd P. Göbbels uit Zuid-Limburg, die de voldoening had van de schaakmees ter te winnen. Als extra prijs ont ving hij hiervoor een schaakboek, geschreven door meester Soultan beieff. J. Peters 2e prijs in groep 6, F. Broens le prijs in groep 14, V v. Mil 2e prijs in groep 16, A. Deykers 2e prijs in groep 18, mevr. Spee-Döm en H. Lerou le prijs in groep 23, A. Manders en Th. Jeuken le en 2e pr. in groep 24, R. Jenniskens en A. v. Stratum le pr. in groep 25, H. Frank le pr. in groep 26, M. Opsteeg en G. v. Ham 2e pr. in groep 26. In de jeugdgroep behaalde M. Troisfon- taine de eerste prijs. S.V.V.-NIEUWS Het competitieprogramma voor zondag a.s. is voor onze elftallen als volgt: Venray IRKDEV I Spel. Irene 2-Venray 2 Venray 3Wanssum 2 Venray I krijgt dus in de laatste thuiswedstrijd van deze competitie Arcen op bezoek. Belangen voor bo venste en onderste plaats staan er niet meer op het spel wat beide ploegen de gelegenheid geeft om zich vrijuit te geven en hun beste spel te bieden. Ons elftal heeft de laatste wed- trijden bewezen weer volledig de goede vorm teruggevonden te heb ben en wij zijn er van overtuigd, dat in deze wedstrijd naar hartelust ge streden zal worden om nog enkele plaatsen hogerop te geraken. Voor onze spelers is het een erezaak om van Arcen te winnen om daardoor boven hen te kunnen eindigen niet alleen, maar ook vanwege de pijn lijke 41 nederlaag welke in de aan vang van deze competitie in Arcen geleden werd. De bekende strijdlustigheid van de DEV'ers zal een en ander niet ge makkelijk uitvoerbaar maken, zo dat het element spanning in vol doende mate te verwachten valt. Ge tuige de jl. zondag door Arcen be haalde 52-overwinning opHaslou, zal onze verdediging danig op haar tellen moeten passen en de Arcense schutters niet te veel vrijheid van handelen moeten geven. Venray 2 bij Spel. Irene 2 op be zoek zal haar beste vorm en grootste strijdlust nodig hebben om evenals in de thuiswedstrijd een gelijk spel te veroveren. Op winst durven we niet goed rekenen, een verrassing in die zin 't zou niet de eerste keer zijn bij onze reserves zal aange naam zijn. Venray 3 met als tegenstander Wanssum 2 moet tot een overwin ning in staat worden geacht. Van 'n groot krachtsverschil zal volgens de standenlijst geen sprake zijn, maar met de zware 52-nederlaag in Wanssum voor ogen mogen we toch verwachten, dat onze spelers zich van hun beste zijde zullen tonen op dat de revanche aan hen is. Venray 4 speelt zaterdagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd om na de te lange periode van rust weer wat ingespeeld te geraken voor de competitiewedstrijd op de volgende zondag. HOCKEY-NIEUWS Voor morgen zijn alsnog vastge steld de wedstrijden. Dames: Ven- ray-Push(Breda) promotiewedstrijd. Aanvang 12 uur. Heren: HUAC-Venray. Op 24 april is de tweede promo tie-wedstrijd HUAC-Venray(dames). Op 3 april werd gespeeld: Push- HUAC 1—1. Er wordt slechts een halve com- petitie gespeeld Huidzuiverheid Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Puroi-poeder

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1