in de heekdókften. I-klas Overpeinzingen SPORT WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Reorganisatie Oorlogs-museum Overloon De laatste loodjes wegen 't zwaarst. Hou Gevat? 'tUets zo-goed. a£s Zaterdag 2 april 1960 No. 14 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1506.52 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.10 (buiten Venray 1.60) De bestuurderen van de voetbalverenigingen uit Oostrum, Oirlo, Ys- selsteyn en Merselo waren maandagavond tezamen in café den Engel om eens de moeilijkheden te bepraten, waarmede zij te kampen hebben. Niet geringe moeilijkheden, zoals wel bleek uit de loop van het gesprek, waaraan ook de raadsleden Colsen (voor zitter van de plan-commissie) Jenniskens en Emonts deelnamen. OOSTRUM Een soort inventarisatie leverde 't volgende beeld op: De Oostrumse voetbalclub telt 139 leden en heeft liefst 3 jeudelftallen. Het terrein nabij Pascalis moet nodig opgeknapt worden en kan daardoor, na deze competitie niet meer gebruikt worden. Maar waar dan naar toe? Een oefenterrein ontbreekt, waar door ook b.v. Jong Nederland en de B.J.B. met haar buitensporten niet verder kan. Geldsmiddelen zijn er practisch niet en de penningmeester is al blij als hij met behulp van fancy-fairs e.d. de gewone rekening sluitend krijgt. Daar komt hij al gemiddeld 200 tot 300 per jaar op tekort. Hoe dus 'aanleg van het nieuwe veld en van het oefenterrein te be talen waar men op dat laatste ook nog graag een fatsoenlijke verlich ting zou hebbenMaar men weet nog niet eens waar 't aan te leggen. MERSELO zit helemaal in de put. Met 125 le den waaruit 2 jeugdelftallen, speelt men tot heden op een terrein, dat ternauwernood die naam verdient, omdat het gaten en bulten is en op een klein soort woestijn lijkt. Het is dan ook onwaarschijnlijk, dat men voor de toekomst nog verlof krijgt van de KNVB om hier te spe len, maar wat dan? Een ander terrein is in heel Mer selo niet te krijgen. De financiële toestand der club is behoorlijk, al laat de toestand van de kas geen dolle dingen toe YSSELSTEYN kon gelukkig een ander geluid laten horen. Daar is men dank zij in tense samenwerking van de hele Ysselsteynse gemeenschap er in geslaagd een behoorlijk veld aan te leggen, dat prima geëgaliseerd is (kosten 1:650) met een goede gras mat en een keurige afrastering. Er is een klein doch doelmatig kleed lokaal bijgebouwd, kortom het is een model-veld geworden, waarop men zeer terecht trots is. Maar hiervoor is bitter hard gewerkt. Heel veel Ysselsteynse mensen hebben arbeid geld en moeite gege ven om dit voor de jeugd klaar te krijgen. Maar nu zijn dan de door de jaren heen opgespaarde centen schoon op en men heeft zelfs een schuld van 800. Al is een oefenter rein beschikbaar toch zou men er voor de B.B. de schooljeugd en b.v. de gymnastiekvereniging nog graag een oefenterrein bij hebben, temeer waar het bestaande terrein hoog no dig aan een opknappertje toe is, maar wat er niet van komen kan omdat het te intensief wordt ge bruikt. OIRLO zit in zak en as. Met een schuld van 200 en 158 leden, waaruit o.a. een jeugd-elftal wordt gevormd is men verplicht een nieuw terrein aan te leggen. Men weet werkelijk niet goed hoe men de eindjes in dit geval aan elkaar geknoopt moet krijgen, on danks alle moeiten, die leiders en leden hebben gedaan. Er is geliïkkig grond beschikbaar, maar de aanlegkosten zijn er vele en vooral afrastering en andere in feite bijkomstige dingen, doen het be stuur de schrik om het hart slaan, als ze aan de uiteindelijke afreke ning denken Al met al is de toestand van de sportvelden niet rooskleurig op onze kerkdorpen en daarvan worden op de eerste plaats de voetbalclubs zelf de dupe van, maar op de tweede plaats ook de overige jeugd in die dorpen, die van deze velden voor hun buitensport gewoonlijk ook ge bruik maakt. TWEE DINGEN ZIJN NOOD ZAKELIJK Op de eerste plaats moet aan de bestaande nood-toestand op verschil lende dorpen een einde gemaakt worden. Over het algemeen zal dit voor lopig kunnen gebeuren met een be hoorlijke overheidssubsidie. Er wordt al via de jeugdraad sub sidie gegeven voor de jeugdleden, maar er wordt geklaagd, dat deze niet aan de clubs zelf wordt uitbe taald. De kerkdorpen stellen dat als voor een sportpark in de kom de ge meente alleen al ruim 75.000 aan grond inbrengt en bovendien al op voorhand besluit om een eventueel tekort (dat men raamt op 7500 per jaar) voor haar rekening te nemen, dat dan diezelfde gemeente op de kerkdorpen ook een taak heeft. Die taak eindigt niet met een subsidie via de jeugdraad. Natuurlijk zal eerst en vooral de vereniging zelf het ,hare moeten doen. Al begint dan het houden van fancy-fairs en zelfs van dansavon den op de kerkdorpen ook terug te lopen, wat de winst betreft, toch zuilen de leden van de vereniging zelf zich ook actief voor de kas in moeten zetten. Het gaat niet aan, dat de ouders de jeugd b.v. naar de vereniging sturen, maar er dan verder ook niets voor over hebben. Ook zij moeten hun deel inbrengen Daarnaast mag van bepaalde dorps gemeenschappen ook verwachten, dat zij zelf ook iets weet te doen voor de sport in het algemeen. Nog lang niet altijd is men doordrongen van de grote opvoedende waarde van de sport, die de jeugd vormt tot men sen met karakter. Al is het zeker waar, dat de gemeente veel inves teert in het nieuwe sportpark in de kom, van de andere kant moet men ook wijzen op het bedrag, dat de in woners van de kom zelf bijeen moe ten brengen en dat ligt ook om en nabij de 35.000. Op de tweede plaats is het nodig, dat men komt tot een soort sport- plan voor de kerkdorpen. In de plan-commissie is men dit onderwerp reeds lang aan het be handelen en zijn voor de verschil lende kerkdorpen de plannen opge steld. Zo probeert men in het plan in hooiuzaken in de verschillende kerkdorpen gunstig gelegen terrei nen te reserveren voor de sport in zo'n dorp. In sommige dorpen kan men via de ruilverkaveling deze gronden voor de sport dan veilig stellen, ter wijl in andere dorpen middels over leg of uiteindelijk via onteigening geschikte grond gevonden zal moe ten worden. Heeft men de grond dan beschik baar gekregen, dan zullen hierop terreinen moeten worden aange legd. VERSCHILLEND SOORT TERREINEN Voor wat sportvelden betreft kan men proberen dit in DACW verband klaar te krijgen waardoor men van rijkswege 90% gesubsidieerd krijgt op de lonen. Voor oefenvelden kan men b.v. denken aan half-harde velden, die hiervoor goed voldoen, maar die nogal kostbaar zijn in aanleg. Er werden zelfs cijfers genoemd van 50.000 per veld. Deze eisen echter niet dat onderhoud, wat b.v. een grasveld vraagt. Nu waren de meningen verdeeld over het onderhoud. Zagen sommige besturen dit graag collectief b.v, via de gemeente gebeuren, andere )neenden, dat een loonmaaier dit karwei gemakkelijker en voordeliger op kon knappen. Dan is er tenslotte nog de afras tering, waarvoor men zal dienen te zorgen. Nu zal het de vraag zijn wat van dit alles op de schouders der ge meente gelegd moet worden. Om dit te onderzoeken is staande deze vergadering een commissie ge vormd die op de eerste plaats een soort inventarisatie zal maken van de nood, die er nu is en de moge lijkheden welke er zijn of moeten komen, om die directe nood op te lossen. Op de tweede plaats zal haar taak zijn in overleg met het gemeente bestuur het gehele sportprobleem op de kerkdorpen te bekijken en plan nen op te stellen om ook daar te ko men tot een bevredigende oplossing. In deze commissie die voor uit breiding vatbaar is hebben thans zitting de heren Keizers Ysselsteyn, Zeegers Merselo, Derks Oostrum en Verstegen Oirlo: Zij zullen o.a. nauw contact onderhouden met de raads leden der kerkdorpen en zo spoedig mogelijk met B. en W. over al deze kwesties contact opnemen. Baby-verzorging met Babyderm-preparaten Huidje van alle smetten vrij, hoofdje rein met gezonde haargroei De enige tijd geleden aangekondig de plannen tot uitbreiding en reor ganisatie van het oorlogsmuseum te Overloon hebben thans vaste vorm aangenomen. Aan de verwezenlij king wordt met alle kracht gewerkt. Indeling en inrichting van het be staande museum zullen geheel wor den gewijzigd en het hoofdgebouw zal belangrijk uitgebreid worden. Er wordt een chapelle ardente aan vastgebouwd, die als gedenkteken voor de slachtoffers van de tweede wereldoorlog gedacht is. De reeds aanwezige verzameling kleine wapens wordt in een nieuw te bouwen paviljoen ondergebracht in het museumpark waar reeds de grote wapens en voertuigen staan opgesteld. De documentatie voor de nieuwe inrichting is afkomstig uit de archieven van het rijksinstituut voor oorlogsdocumentatie en de sec tie krijgsgeschiedenis van de gene rale staf. De Haagse tentoonstellingsarchi tect H. Pieck is met de artistieke verzorging en inrichting van het nieuwe museum belast. De Nederlandse Vereniging van ex-politieke gevangenen uit de be zettingstijd, de Nationale Federa tieve raad van het voormalig verzet en de Bond van Nederlandse mili taire oorlogsslachtoffers, zullen in de financiering van het project bij dragen. Op deze wijze zal het museum te Overloon volledig het karakter krij gen van nationaal museum van oor log, bezetting en verzet. Ruime aandacht wordt geschon ken aan de mogelijkheid, de jeugd over deze belangrijke periode voor lichting te geven. De officiële opening van het mu seum zal, zoals we reeds eerder meldden, vermoedelijk geschieden op 10 mei a.s. en men hoopt, dat H.M. de Koningin daarbij aanwezig zal zijn. GEMEENSCHAPSHUIS In Beuningen, 'n plaats met goed 600 gezinnen is een gemeenschaps huis dringend noodzakelijk gewor den. Men heeft de koppen bij elkaar gestoken en er is een plan gekomen. Een plan van bijna 2 ton of 200.000 waarin dan ook alle mo gelijkheden zijn ingecalculeerd. Rijk, provincie en gemeente willen daarin 70% subsidie geven, maar dan blijft er nog 60.000 voor de ge meenschap zelf te betalen. Het kort en bondige besluit is nu genomen, dat ieder gezin per week een pakje sigaretten zal geven en dan is in 2 jaren tijds dat bedrag bij elkaar Misschien een voorbeeld voor die plaatsen, waar men ook zo graag 'n nieuw gemeenschapshuis zou willen hebben. LENTE De lente is zo langzamerhand aan het komen en daarmede het goede weer. Men trekt er weer eens wat meer op uit wandelt eens wat meer in de prachtige omgeving en breekt zijn nek over de verschillende vuilnisbelten, afvalhopen, rommel, oud roest en allerlei spullen, die men her en derwaarts soms uit gerekend op de mooiste plekjes maar neergekieperd heeft. Een oude klacht die ieder jaar terugkomt, maar het heeft er alle schijn van of ieder jaar meer rom mel links en rechts maar wordt ge deponeerd. Men doet de moeite niet om al die afval naar de vuilnisbelt te bren- maar sjouwt liever bij nacht en ontij stiekum ergens achteraf heen en kiepert dan het zaakje langs de weg (o.a. Beekweg, van Broekhuizen- straat enz.) of ergens tussen de struiken. Voor de wandelaar de natuurge- nieter, de mens die er eens even uit wil, geeft dat alles een belabberde indruk. Maar het schijnt dat men dit nu nietanders dan zo kan doen en we gaan maar stiekum door het beetje natuurschoon wat we hebben te verknoeien en te verprutsen, omdat we te lamlendig zijn de vuilnisbelt op te zoeken SCHAAKTOURNOOI We hebben een schaakclub met 'n handje-vol leden. Mensen, de er ple- ziér in hebben en men kan een slechtere hobby kiezen om elkaar op het zwart-wit veld te bekampen. Fanatieke peinzers die over een zet urenlang kunnen bomen, waar naar een onbekende met dit edele spel met stijgende belangstelling kan staan luisteren. Zij blijken ook een goed stel or ganisatoren te zijn. Want wat an dere, grotere plaatsen in Limburg niet klaar krijgen, „versieren" zij al voor de 4e maal. En telkens met groter succes. Met name de organi satie van het bondstournooi van de Limburgse bond, waaraan zo onge veer 120 mensen zullen deelnemen. 120 mensen, die niet alleen hier hun krachten komen meten, maar die ook Venray zelf wat beter leren kennen en er o.a. ook toe hebben bijgedragen, dat ook het grote lan delijke bondstournooi in Venray zal worden gehouden. Een toumooi waaraan zowel uit het binnenland als uit het buitenland de cracks op schaakgebied naar Venray zullen komen. En ook weer met Venray kennis zullen maken. Nu is dat heel gauw gezegd, maar minder gauw gedaan. Want voor dat grote bondstournooi moet b.v. slaap gelegenheid voor deze mensen ge zocht worden, hetgeen in Venray geen kleinigheid is. Men moet als de tournooien, die een week lang duren, zijn afgelopen de mensen wat verstrooiing bieden en daarvoor moet allemaal, dat handje-vol mensen zorgen. Een ere-saluut aan deze vereni ging, die zonder bepaald aan de weg te timmeren niet alleen de hob by's van haar leden dient, maar ook het belang van ons Venray. Een Venray, dat naar we hopen, deze dienst zal belonen door haar mede werking te geven voor het welslagen van beide tournooien. S.V.V.-NIEUWS Door 'n zwaar bevochten 2-1 over winning in Blerick, wist ons eerste elftal aan alle twijfel omtrent een mogelijke degradatie etc. een einde te maken. Door flitsend aanvalsspel, sterk gestuwd vanuit verdediging en middenlinie, werd in de 1ste speel- helft de basis voor de overwinning gelegd. Snelle combinatie, als gevolg van het direct afspelen van de bal, waarbij tevens 'n uitstekend plaat sen opviel, alsmede verrassend uit gevoerde positiewisselingen, bezorg den Venray voor rust 'n groot over wicht en een 2-0 voorsprong. De doelpunten ontstonden in de 18 en 19e minuut. Het eerste na geraffi neerd samenspel, waarna Rutten een goede voorzet gaf die door J. Arts kundig werd doorgespeeld naar Vennekens die op bekeken wijze de Blerick-doelman het nakijken gaf. Direct hierop zette Koonings van uit het middenveld met een verras sende verre pass de op rechts vrij- gelopen Vennekens aan het werk die juist voor de doellijn de bal te pak ken kreeg en meteen een voorzet gaf die de ijverig meegekomen J. Arts zonder te dralen inschoot en de stand op 20 bracht. Na de rust was het onze achter hoede die het meest van zich deed spreken. Een fanatiek aanvallend Blerick drong ons elftal geruimen tijd op eigen helft terug. In de 6e min. werd onze verdediging uit po sitie gespeeld, waarna de linksbui ten van een vrije schietkans goed gebruik maakte om de stand op 21 te brengen. Blerick bleeef aandringen, doch onze verdediging hield onder al dit geweld, prima stand en tal van ge vaarlijke situaties werden keurig opgeknapt. Zodra een aanvalsgolf was uitgewoed, werden de stellin gen naar voren geschoven om de strijd zover mogelijk van ons doel verwijderd te houden. Met vereende krachten werd de overwinning in handen gehouden en kon na enige tijd onze voorhoede haar aanvallende taak weer opne men. In de allerlaatste fase van de strijd nog een hevig Blerick offen sief, maar een goed georganiseerde verdediging kende geen pardon. Terwijl traag de laatste minuten verliepen, bleef de verdediging standvastig en sloot alle succes uit. Door deze overwinning steeg men enkele plaatsen op de ranglijst en wij twijfelen er niet aan, of ook de 2 resterende wedstrijden zullen met eenzelfde élan gespeeld worden, zo dat het competitie-einde alsnog een eingszins bevredigend resultaat te zien zal geven. Venray 2 nam revanche voor de in Arcen geleden nederlaag. De Ar- cense reserves kregen een 31 ne derlaag te verwerken. Geen al te beste wedstrijd maar toch een vol komen verdiende overwinning. In verband met de interlandwed strijd Nederland-Bulgarije, wordt a.s. zondag door onze elftallen niet gespeeld. De oorspronkelijk ingelaste wedstrijd Lindenheuvel-Venray is wederom afgelast. Voor zondag 10 april is bekend, dat zijn vastgesteld de wedstrijden: Venray I-RKDEV I Spel. Irene 2-Venray 2, aanv. 12 u. Nu zeer veel koeien afgekalfd hebben en het weer tijd is van de hoge produkties, komt voor ver schillende boeren, die veel van de droogte van 1959 te lijden hadden, nog een laatste moeilijke en dure periode, alvorens de koeien de weide in kunnen. Op dergelijke bedrijven Als wij verkouden worden (maar ook als wij weer beter zijn) vergt het dit jaar veel moeite en kosten om deze koeien op produktie te krijgen en te houden. De rantsoenen zijn immers zeer ongewoon vergeleken met andere jaren: een beetje hooi, stro, wat hak- vruchten en eventueel aardappel- vezels of pulp en voor de rest zeer veel krachtvoer in de vorm van mengsels en graanmeel (tot 10 kg en meer per koe per dag). De voedings stoornissen zijn dientengevolge ook zeer talrijk. In het algemeen is het stellen van de diagnose hier gemakkelijker dan het geven van maatregelen die tot verbetering leiden. Juist op deze bedrijven is het noodzaak, dat de eiwi.t-zetmeei- waarde-verhouding in de rantsoe nen zo goed mogelijk aan de normen beantwoordt. Wegen en berekenen van de rantsoenen is derhalve een eerste vereiste. Op verschillende bedrijven is de hooivoorraad nog maar heel klein of praktisch uitgeput; wil men ech ter goed producerende en gezonde koeien houden, dan is toch een hoe veelheid van ongeveer 4 a 5 kg hooi in het rantsoen zeer wenselijk (de prijzen van het hooi zijn iets ge daald). Dit is ook van belang in verband met de overgang naar de weide, want de verandering van rantsoenen zon der hooi en/of kuilgras op 't weide- gras is wel erg groot. Worden voederbieten of aardap pelen gevoerd, dan is het raadzaam, ze goed schoon te maken. Verstrek geen rotte produkten want juist hierdoor ontstaan veel voedings stoornissen. Daarnaast is het geven van een extra portie mineralen juist nu heel belangrijk vooral als een ge deelte van het krachtvoer uit eigen graanmeel bestaat. Voor deze zwaar getroffen bedrij ven (ook wel voor de andere) is het verder noodzakelijk om de „dure" weken zoveel mogelijk te bekorten. Daarom moet er NU stikstof ge strooid worden. Als het weer wat meewerkt kun nen de koeien dan vroeg van het goedkopere gras profiteren. Wees dit jaar heel voorzichtig bij de overgang van de stal naar de weide, want door de ongewone si tuatie verkeren de koeien in een andere toestand en bovendien is het gevaar voor kopziekte nu waar schijnlijk groter. Het jongvee kan al vlug naar bui ten, vooral als ze 'snachte een be schutte plaats kunnen vinden. Laat deze dieren niet echter alle percelen tegelijk afgrazen, maar stel een be perkte oppervlakte ter beschikking, anders komen de koeien toch nog laat in de weide. VERBRUIK MIJNHOUT STERK VERMINDERD Het verbruik van mijnhout is op zijn retour. Na 1938 is die terugtocht pas goed begonnen. In dat jaar verbruikten de vier Staatsmijnzetels nog 248.000 m3 hout. Tussen 1951 en 1956 schom melde het jaarverbruik rond de 130 duizend m3; dat was in 1958: 125 duizend m3. Deze belangrijke ver mindering is vooral 'n gevolg van de voortgaande mechanisatie onder gronds. De mijnen treuren niet om deze teruggang, want mijnhout is tamelijk kostbaar en het kan meestal maar één keer worden gebruikt. Met het aanschaffen en verwerken van mijn hout was verleden jaar alleen al bij de Staatsmijnen een bedrag gemoeid van 10 miljoen, dat in de exploi- tie du^ een niet onbelangrijke rol speelt. Men heeft nu berekend, dat op ge noemd bedrag per jaar ongeveer een half miljoen kan worden bespaard, wat van groot belang is, omdat de mijnen in de moordende concurren tiestrijd, waarin zij thans gewikkeld zijn elke verspilling van geld moe ten tegengaan. Daarom is het bedrijf een nieuwe actie begonnen om te komen tot een zo zuinig mogelijk omgaan met het mijnhout. Het heeft daarbij herin nerd aan een uitspraak der vroegere chefs van de dienst centraal hout- beheer: „Wie op zijn schicht een paal bespaart, heeft in een jaar een bos vergaard". DIEFSTAL OPGELOST Enige weken geleden werd te Grubbenvorst een bejaarde markt koopman bestolen voor een bedrag van een paar duizend gulden. Van deze diefstal werden verdacht een zekere M. uit Eindhoven en de 37-jarige A. D. uit Helmond. Dit 2- tal was in een gehuurde grijskleu- rige volkswagen na het plegen van de diefstal uit Grubbenvorst wegge reden. Naderhand is hun opsporing ver zocht en dinsdag is M. te Grubben vorst aangehouden. De Helmondse recherche heeft dinsdag mejuffrouw A. D. te Hel mond aangehouden en haar, als ver dacht van medeplichtigheid aan deze diefstal, nog diezelfde avond op transport gesteld naar Grubben vorst. OVERLIJDEN DOOR LONGKANKER Het roken van sigaretten is de voornaamste oorzaak van de op merkelijke en gestage toeneming" van het aantal gevallen van overlij den door longkanker. Deze conclusie is vervat in een rapport dat is opgesteld door een internationale studiegroep van me dische deskundigen welke in novem ber van het vorig jaar op het hoofd kwartier van de wereldorganisatie heeft vergaderd. De waarschuwing is gebaseerd op studies welke sedert 1954 in de Ver enigde Staten, Engeland, Nederland en Zweden zijn uitgevoerd door offi ciële, vrijwillige en wetenschappe lijke groeperingen. In het rapport wordt toegegeven, dat meningen in de groep over de rol van het roken niet eensluidend waren, maar, zo wordt hier aan toe gevoegd, ernstige twijfel is daardoor niet geworden op de conclusies. Geconstateerd wordt, dat longkan ker meer voorkomt in de steden dan op het platteland, en er zijn veel aanwijzingen, dat de vervuiling van de lucht in de steden door rook daar bij een belangrijke rol speelt. ALLES VOOR DE HUISVROUW Alles wat de vrouw kan interes seren en wat haar hartje begeert zal te zien zijn op de grote huishoud- en voorlichtingsbeurs „Alles voor Eva", die van 22 tot en met 28 april in het Scala-gebouw van het Zuidlimburg se toeristenstadje Valkenburg wordt gehouden. Een honderdtal firma's uit ver schillende landen zal hier produkten tonen en demonstreren, die het werk van de huisvrouw kunnen verlichten en haar leven veraangenamen. In het kader van de tentoonstel ling zullen ook onderwijskrachten instructie geven aan leerlingen van huishoud- en industriescholen. Daar het dit jaar 150 jaar geleden is da't de Fransman Nicolas Appert het steriliseren uitvond en de eerste conservenblikken op de markt ver schenen zullen de Verenigde Neder landse Blikfabrieken de speciale aandacht vragen voor allerlei inge blikte voedingsmiddelen. SLA GOEDKOOP Op het ogenblik is de oogst van vroege kasgroenten in volle_gang. Vooral sla komt nu in massale hoe veelheden ter veiling. Een belang rijk gedeelte van de aanvoer van sla gaat naar het buitenland, maar ook de binnenlandse markt is ruim met deze gezonde voorjaarsgroente voor zien'. De sla is op het ogenblik niet duur meer. Integendeel, de prijzen zijn de laatste dagen niet onaanzienlijk ge daald, zodat deze groente tot de goedkopere produkten gerekend kan worden. Breng in de komende dagen dikwijls sla op tafel. Nu kunt u er van profiteren.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1