am Kerkelijke Diensten WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Bekendmaking Aardappelen in onze tuintjes SPORT Oevaf? EEEEEBB van 27 maart tot en met 2 april Zaterdag 26 maart 1960 No. 13 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG MPEEL EN MAASÜ DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1506.52 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.40 (buiten Venray 1.60) Op de secretarie der gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van A.F. Linders, Ven ray Pr. Hendrikstraat 22, om ver gunning tot oprichting van een auto- uitdeuk- en spuitinrichting met 3 electro-motoren gezamenlijk vermo gen 3 pk, adres inrichting Maashese- weg 16 kad. gemeente Venray sectie no. C 7123. Schriftelijke bezwaren kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen schrifturen worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren tegen de in williging van het verzoek kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, te houden op woensdag 13 april a.s., om 15 uur in het gemeentehuis te Venray. Beroep tgen een genomen beschik king kan o.a. worden ingeseld door: a. de verzoeker om de vergunning; b. degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; c. degene die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht, indien hij niet woonach tig is in een gemeente, waar deze openbare kennisgeving is gedaan. Venray, 24 maart 1960. Burgemeester en wethouders van Venray, A.H.M. JANSSEN, burgemeester H. VORST, secretaris Het hoofd van de plaatselijke po litie brengt ter kennis van belang hebbenden, dat van 28 maart a.s. af formulieren voor het aanvragen van een jachtakte voor het seizoen 1960-1961 ter secretarie afdeling I kunnen worden afgehaald. Venray, 19 maart 1960. Het hoofd van de plaatselijke politie voornoemd, A.H.M. JANSSEN Een boze brief van een tuinbezit- ter is aanleiding iets te schrijven over aardappelteelt in onze tuintjes. De schrijver heeft als zovelen er varen, dat politie en andere amb tenaren streng de hand houden aan de voorschriften van de aardappel teelt, ook in zijn tuintje, waar hij dan wat poters wilde doen gedijen voor eigen gebruik. Is het nu geen flauwekul, dat deze mensen zich zo druk maken over de plaats waar hij die paar aardappelen voor eigen gebruik poot? Ik heb ze toch niet voor de han del, maar kan ze best zelf op. Moet ik daarvoor mijn hele tuin, die toch al veel te klein is nu overhoop gaan zetten? Aldus de vragen van de brief schrijver, die een en ander toch wel een beetje vergaand vindt. Het antwoord van de vakmensen is als volgt: Het is volkomen begrijpelijk, dat velen nu de tijd van het aardappelen poten weer gaat komen zich zullen afvragen waarom men toch lastig gevallen wordt met beperkende be- paingen voor 't kleine-hoekje aard appelen in zijn tuintje. Het is niet zo verwonderlijk, dat velen het nul hiervan niet inzien en geneigd zijn om hierin een uiting van overdreven ambtenarij te bespeuren. Wel weten de meeste grondgebrui kers, dat het iets te maken heeft met de ziekte: aardappelmoeheid". De boeren en tuinders zijn in het alge meen wel bekend met, en ook over tuigd van de noodzaak van de ge troffen maatregelen tegen deze be smettelijke bodemziekte. Hier voelt men wel aan, dat niet alleen het. eigenbelang ermee ge moeid is, maar dat hier ook een na tionaal belang op het spel staat. Immers, wanneer deze ziekte ver der om zich heen zou grijpen, zodat we niet meer aan de exporteisen, die door het buitenland gesteld worden, kunnen voldoen, dan zou hierdoor de export van vele landbouwproducten tot stilstand kunnen komen hetgeen zonder meer 'n ramp zou betekenen. Bedenken we hierbij even dat de exportwaarde van onze bloembollen, pootaardappelen, bloemkwekerijpro ducten *fen boomkwekerij gewassen alleen reeds ongeveer 840 miljoen gulden per jaar bedraagt, wat bijna 9% van de totale export van land en tuinbouwproducten is, dan is de ernst hiervan zonder meer duidelijk. Het zal daarom ieder weldenkend grondgebruiker begrijpelijk moeten voorkomen, dat de georganiseerde landbouw ter voorkoming van dit kwaad nauw samenwerkt met de Plantenziektenkundige Dienst. In de loop der jaren heeft men er varen, dat het gevaar voor het op treden van aardappelmoeheid niet groot is, wanneer men niet vaker dan eens per drie jaren aardappelen op dezelfde grond teelt. Hierom heeft de minister van Landbouw en Visserij een wet uit gevaardigd waarbij het verboden is vaker dan eenmaal in de drie jaren op hetzelfde perceel te telen. Nu is het in de praktijk gebleken, dat juist de tuin envaak als 'n ge vaarlijke besmettingsbron optreden voor de omliggende cultuurgronden. Dit is gemakkelijk verklaarbaar, omdat in een klein tuintje het aard appelperceeltje van het ene jaar grenst aan het perceeltje van het volgend jaar en er zelfs vaak „over lappingen" optreden. Om deze en andere redenen zijn tuinen in zekere zin „vatbaar" voor deze ziekte. Het gevolg is dus, dat wanneer de tuingebruikers zich niet houden aan de wettelijke voorschriften de kost bare bestrijding op de land- en tuin- bouwgronden grotendeels onder mijnd wordt. Om deze reden gelden ook voor de tuinen, waaronder ook de volkstui nen zijn begrepen, dezelfde voor schriften, welke in de praktijk ter- wille van een goedkopere controle mogelijkheid wat anders zijn uitge voerd. Daarom is het zo belangrijk, dat iedere grondgebruiker zich aan de voorgeschreven maatregelen houdt, en daarom worden evenals de land en tuin bouwpercelen ook de tuintjes regelmatig op de naleving hiervan gecontroleerd, ook al lijkt dit mis schien al te perfectionistisch. De voorschriften voor de tuinen komen globaal op het volgende neer. dat de telers in Venray-kom, dus ook in de nieuwere gedeelten als plan Oost- en Zuid, het Desselke en plan West, zonder enige papieren rompslomp rustig aarappelen in hun tuintjes mogen telen mits ze ieder jaar maar een ander stuk pakken en dat stuk niet groter is dan een derde gedeelte van hun hele tuin. Voor de tuinen buiten de kom geldt, dat men dan eerst aardappe len mag telen indien men in het be zit is van een zgn. „saneringsschets", waarop duidelijk vermeld staat in welk gedeelte in een bepaald jaar wel of geen aarappelen mogen staan. Deze saneringsschetsen worden gemaakt door de Piantenziektekun- dige Dienst in Roermond, Swalmer- straat no. 12 en de meeste grond eigenaren hebben een dergelijke schets heeft men die niet, dan kan men ze daar aanvragen. Dit is altijd nog beter dan ift de komende zomer een fiks proces-ver baal te krijgen RUILVERKAVELING TE BROEKHUIZEN Donderdag'7 april wordt officieel een begin gemaakt met de ruilver kaveling te Broekhuizen. De voorzitter van de plaatselijke commissie van voorbereiding, de heer J. Hanssen, zal dan de eerste spade in de grond steken. Bij deze plechtigheid, welke 's morgens omstreeks elf uur plaats heeft, zijn een groot aantal genodig den aanwezig w.o. de burgemeesters van Grubbenvorst en Meerlo. Deze twee gemeenteen zijn zijdelings betrokken bij deze ruilverkaveling, die totaal een oppervlakte omvat van circa duizend ha, waarvan 800 ha cultuurgrond. Bij de uitvoering van het plan worden ongeveer negentig, land- en tuinbouwbedrijven gesa neerd. Vier nieuwe boerderijen wor den gesticht, elk bedrijf met een op pervlakte die variëert van 12 tot 15 ha. De stemmingsvergadering voor deze ruilverkaveling, die in twee ge deelten wordt uitgevoerd (bestek 1 komt dit jaar klaar; bestek II wordt in mei aanbesteed en is eind 1961 gereed) werd gehouden in oktober 1958. S.V.V.-NIEUWS Terwijl ons le elftal een extra rustdag had, bewezen onze Horster sportvrienden ons een goede dienst door Almania met een overtuigende nederlaag vaster op de laatste plaats te drukken. Het 2e elftal, dat na de mooie overwinning op Wilhelmina 2, ook in staat mocht worden geacht op eigen veld VVV 3 er onder te kunnen hou den, stelde teleur door met 4-2 van de Venlonaren te verliezen. Een groot gedeelte van de wedstrijd wa ren onze reserves wel in het offen sief doch de doelpunten vielen aan de verkeerde kant. Venray 3 maakte een goede beurt ditmaal. Met 21 werd Meterik op eigen terrein overwonnen, waardoor een plaatsje op de ranglijst werd gewonnen en de afstand met no. laatst werd vergroot. Venray 4 trof het ongelukkig. Na een langdurige rustperiode einde lijk weer een wedstrijd vastgesteld. Daar echter de tegenstander, Griendtsveen 2 niet kwam opdagen, moest de non-actief periode weder om worden verlengd. Venray 5 beëindigde de competitie en deed dit goed. Een 41 overwin ning op het sterke Meterik 2 was 'n waardig besluit. Uit de 14 gespeelde wedstrijden werden 17 punten be haald t.w. 6 gewonnen 5 gelijk en 3 verloren. Het doelgemiddelde be droeg 3422. Programma voor a.s. zondag: Alleen voor le en 2e elftal zijn competitiewedstrijden vastgesteld. Venray 1 moet bij Blenck op be zoek. Spelende met dezelfde toewij ding en strijdlust als tegen Haslou moet het mogelijk zijn in Blericlc het degradatiegevaar volledig de rug toe te keren en al is het wel laat alsnog aan een opmars naar een meer eervolle plaats op de ranglijst te beginnen. Er zijn nog verschillen de plaatsen te winnen lui, speelt er voor opdat de eindstand uiteindelijk een voor ons gunstiger beeld krijgt. Venray 2 krijgt de Arcense reser ves op bezoek en heeft hiertegen nog wat goed te maken. In Ar een werd verloren en deze nederlaag moet worden uitgewist. Aan ijver ontbreekt het onze ploeg niet, met wat meer overleg opere rend op het middenveld, zodat geen grote gaten ontstaan en iets meer geluk met schieten dan jl. zondag durven wij een overwinning te voor spellen. i- toont U iets beters in uurwerken IIOCKE Y-NIEUWS Afgelopen zondag speelde een he renelftal van MllCV een vriend schappelijke wedstrijd tegen het Ly ceum I.C. in Venray. Hei Lyceum, dat bij een vorige keer het onderspit moest delven, kwam met een sterk en zeer snel spelend elftal voor de dag. Reeds in de eerste helft bleek, dat de ploeg van MHCV het niet gemak kelijk zou krijgen. Het Lyceum maakte twee ovérrompelende doel punten, die gescoord waren voordat de Venrayse achterhoede er aan te pas was gekomen. Al was het spel niet uitmuntend, toch slaagde MHCV er in zich in de tweede helft aardig te herstellen. Niettemin wist het Lyceum, ofschoon net geheel op de eigen helft was teruggedrongen, uit een bliksem snelle aanval weer het eerst te sco ren. Pas toen zich dit na ongeveer een kwartier spelen weer herhaalde (het was toen reeds 40), begon MHCV met een daadwerkelijk of fensief. Dit leverde wel twee doel punten op (42), maar de tijd was te kort om de achterstand geheel in te lopen. Het vrij trage spel van MHCV mag misschien gedeeltelijk worden goedgepraat met de ettelijke kilo meters, die de spelers zaterdagavond en zondagmorgen resp. tijdens de dropping en de tocht naar de Smakt, te voet hadden afgelegd. Maar daar om niet minder hulde aan het elftal van het LyCeum. De revanche zien wij met ongeduld tegemoet. INTERNATIONAAL SCHAAKTOURNOOI Voor de bondswedstrijden van de L.S.B., die op 2 en 3 april door de S.C.V. georganiseerd worden, zijn reeds vele inschrijvingen uit Neder land, België en Duitsland binnen gekomen. Schakers van Venray, hier is de gelegenheid om uw krachten met anderen te meten. U kunt U nog tot uiterlijk 28 maart a.s. voor deelname opgeven. Door 't organiseren van deze tour- nooien werkt de S.C.V. mee Venray een goede naam te geven in binnen en buitenland. Laat Venray ook mee werken dit tournooi te doen slagen. U kunt dit doen door b.v. het be schikbaar stellen van een prijs of 't verlenen van gratis logies voor een nacht aan schakers die van ver moe ten komen. Voor opgaven of inlichtingen kunt U zich wenden tot de secretaris Er. Michelsstraat 27, tel. 1911, of de voorzitter Henseniusplein 4, tel.1302. 'flji&jts zo goed a£s PAROCHIEKERK VENRAY Priester vd. week: Kap. Heymans Zondag: 4e zondag vd. vasten; 6.30 Th Maessen7.30 Willem Jenneskens 8.30 kindermis Dr. Bloemen; 9.30 v. de parochie; 11 u. Antoon Laurens- se; 7 u. vastenoefening. Maandag: 6.45 W. Broers echtg. en zoon Piet; 7.30 O.L.Vrouw v. Altijd. Bijstand; 8.15 best. jrd. G. v. Heys- ter, echtgen. en zoon Chris; 8.15 Dr. Bloemen. Dinsdag: 6.45 overl. fam. vd. Goor- Verdellen en overl. fam. vd. Goor- Peeters en zoon Frans; 7.30 overl. fam. H. Jacobs; 8.15 Peter v. Meyel lh; 8.15 Deken Hanraets. Woensdag: 6.45 overl. fam. Giesen- Bistervels;7.30 H. Mis voor onze Kardinaal; 7.30 G. Ligthart; 8.15 H. Hendriks echtgen. en overl. kinde ren lh; 8.15 H. Dommeck. Donderdag: 6.45 Nic. Beckers echt genote, dochter en kleinkinderen; H. v. Meyel; 8.15 Joh. Goumans en fam. en zoon Petrus Hub. 2 klas; 7.30 overl .fam. Sanders en echtgen.; van 78 u. biechtgelegenheid; 8 u. lof; daarna aanbidding tot -12 uur. Vrijdag: le vrijdag; 6.30 zek. int. R; 7 u. Joost Voesten; 7.45 H. Hart- hoogmis; 9 u. Avondmis: kerk der Stilte en Mgr. Stepinac en de moe der van Kard. Mindzenty. Zaterdag: priesterzaterdag; 6.45 P. Bouten-v. Megen; 7.30 overl. fam. Swinkels-Bistervels; 8.15 Antoon Roelofs lh; 8.15 Joh. Janssen; biecht gelegenheid van 5.30-7.30; 7 uur lof. De Mariacongregatie gaat morgen op bedevaart naar de Smakt. Ver trek op de grote markt om 7.30. Alle leden worden verwacht. N.B. Woensdag om 7.30 worden alle schoolkinderen in de kerk ver wacht in de H. Mis voor de Kardi naal. RECTORAAT PATERSKERK Priester v.d. week: Pater Urbanus Zondag: Laetare of halfvasten; de H. Missen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15; kollekte (2 in 1) voor de kerk en het priesterstudie fonds; 7 u. lijdensmeditatie. De gehele week Mis van de Vas tentijd. (Pagrs). Dinsdag: 7.30 lof t.e.v. St. Antonius Woensdag: 6.45 gez. H. Mis bij ge legenheid van de Kardinaals-benoe ming. Donderdag: 7 u. Gezinsmis; van 58 u. gelegenheid om te biechten. Vrijdag: le vrijdag der maand; 6.45 gez. H. Mis; 7.45 H. Mis voor de schooljeugd; de achterste helft van de preekstoelkant blijft vrij voor de volwassenen; 's avonds 7.30 oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag: van 38 u. gelegenheid om te biechten. De zangertjes van Sint Frans Ons parochieel jongenskoor ont leent zijn naam aan de patroon van onze school, S. Franciscus. Deze mooie heilige immers was dol op zin gen en muziek maken, en hij noem de zich daarbij de Heraut van de Grote Koning! Ons koor is een zelfstandig koor, geen onderdeel van Venrays Jeugd koor. U kunt het beluisteren in de vrijdagse Kruisweg-oefening (tel kens een kwart gedeelte) in het lof met Beloken Pasen, wanneer ook een aantal Haagse zangertjes bij ons komen; met ouder-avonden van de school., zoals op 1 mei, en zoals op de Rome-avond. Dat het ook een uitnodiging kreeg, om enkele vrolijke nummertjes te laten horen voor Radio-Zuid om streeks half april, is een (wel wat al te snel, maar toch ook verdiend) suksesje voor de leider de heer W. Buys, een der leerkrachten aan de Franciscus-school. Het koor is nog jong maar laat ons toch reeds de verwachting koesteren, dat het rek- toraat over 1 of 2 jaar beschikken kan over een goed geschoold jon genskoor. Het ligt niet in de bedoe ling ook een mannenkoor op te rich ten. aangezien op andere wijze in !t rektoraat daarin is voorzien. Mis-intenties Zondag: 6.30 Johan Janssen; 7.45 Anna Rutten-Peters; 9 u. José Kre- mer-Vullings; 10.15 Henri Hoeyma- kers; 11.45 Christina Beerkens-Stof- felen (buren). Maandag: 6.15 dankbaarheid voor spoedige operatie; 7 u. Theodorus Gommans; 7.45 Willem Jenniskens; 8.30 overl. fam. Frans Heinen. Dinsdag: 6.15 bijz. int.; 7 u. Theo dora Goumans-Clabbers; 7.45 Thei Wintels (buren); 8.30 mevr. Anto- nette Noyens. Woensdag: 6.15 bijz. int.; 6.45 Theodorus Gommans (Personeel- fonds St. Servaas); 7.45 Oma Jacobs (buren); 7.30 zijaltaar Huberta Hen driks. Donderdag: 6.15 overl. fam. Frans Heinen; 7 u. Gezinsmis; 8.30 Elisa beth Michiels-Rosbender. Vrijdag: 6.15 bijz. int.; 6.45 Willem Lemmen; 7.45 overl. ouders; 8.30 Theodora Goumans-Clabbers; 7.30 zijaltaar Huberta Hendriks. Zaterdag: 6.15 bijz. int.; 7 u. Pater Casimirus en ouders; 7.45 Theodo rus Gommans (buren); 8.30 overl. fam. Linders-v. Opbergen. PAROCHIE OIRLO Zondag: 4e zondag vd. vasten; quadragesimae .„Laetare"; 6.30 H. Communie; lm 6.45 en 8 uur kinder mis; 8.45 lm; 10 uur parochie-hoog mis; 3 uur miserére, lijdensmeditatie en lof; le collecte voor de kerk, 2e voor 't bisdom. Maandag: 7.30 zieledienst Joanna Maria Hagens en Pater Ophey. Dinsdag- 7.30 stichting Willem Hesen. Woensdag: 7.30 zieled. Willem Mi- chels. Donderdag: 7.30 zieled. voor Dr. Bloemen; 's avonds biechten van 5 tot 7 uur en van 8 tot 9 uur, wegens eerste vrijdag. Vrijdag: le vrijdag der maand, toe gewijd a.h. H. Hart van Jezus; 6.30 H. Communie; 6.45 lm; 7.30 hoogmis stichting Baeten-Jeurissen; na de hoogmis uitstelling acte van toewij ding; Tantum ergo en zegen; 'sav. om 8 uur vergadering vd. H. Familie afd. mannen en vrouwen. Zaterdag: 7.30 jaard. Elisabeth Brüneken; 's avonds biechten van 57 en 89 uur in beide biechtstoe len. A.s. zondag eerste zondag der maand, buitengewone collecte. Deze week wordt de H. Communie gebracht aan de zieken. PAROCHIE LEUNEN Zondag: 4e zondag vd. vasten; 7 uur lm voor de parochie; 8 u. lm v. Theodorus Voesten, vanwege de buurt; 9 u. lm v. overl. fam. Gom mans-Jenneskens; 10 u. jgt. v. Ge rard Verkoeyen; half 3 kruisweg en lof. Maandag: 7 u. lm v. Willem Keij- zers echtgenote en dochter Mina; 7.30 lm v. Peter Willemse bn echt genote. Dinsdag: 7 u. lm v. overl. fam. Peeters-Martens; 7.30 lm tot zek. intentie. Woensdag: 7 u. lm v. Bernardina Litjens-Peeters; 7.30 lm v. Albert Loonen. Donderdag: 7 u. lm; 7.30 lm voor overl. fam. Litjens-Nabuurs. Vrijdag: 1ste vrijdag der maand, 7 u. lm v. Anna en Jan Baltussen; 7.45 gez. dienst t.e.v. 't H. Hart van Jezus, opgedragen voor hen die ge offerd hebben; half 4 lof voor de schoolkinderen; half 8 lof en lijdens meditatie. Zaterdag: 7 u. groepsmis voor de verkenners en welpen; 7.30 lm voor wijlen Willem Arts en Gertrudis Niessen; biechten van 45 en van 77.30; daarna lof. De opbrengst van de kerkenbouw- collecte was f 310. De opbrengst van de maandcollec- te was 187. A.s. zondag 1ste zondag van de maand, maandcollecte voor de kerk Kerkpoetsen: Nelly Willemse en Toke Jenneskens. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 4e zondag vd. vasten; 10 u. hoogmis voor de parochie; 7 uur 4e lijdensmeditatie en lof. Maandag: 7.30 gez. maandd.'voor Engels-Emonts. Dinsdag: 7.30 gez. maandd. voor Carolina Ewals-Rambags. Woensdag: 7.30 3e vd. zesw. dst. v. Joannes vd. Water. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. vd. Beuken-Weys. Vrijdag: le vrijdag der maand; 7 u. H. Comm.; 7.30 gest. H. Mis t.e.v H. Hart; 7.30 avondmis, gest. gez. ji*d voor Elisabeth Cremers-Verstegen daarna oefening van eerherstel en zegen met 't Allerheiligste; van 6.3C u. gelegenh. tot biechten. Zaterdag: le zaterdag der maand toegewijd aan de verering v.h. Onb Hart van Maria, tevens priester zaterdag; 7 u. H. Comm.; 7.30 gez H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. A.B.; tot int van hen die hiervoor offerden; van 6—7 u. gelegenheid tot biechten; 7 u. lof en rozenhoedje. A.s. zondag: le zondag vd. maand, maandel. buitengewone collecte voor de kerk. A.s. zondag Passie-zondag begint voor ons bisdom de Paastijd, welke duurt tot en met Beloken Pasen. Kerkpoetsen: Theod. Willemse en Antoinette Smits. PAROCHIE VREDEPEEL Zondag: 6.30 en 8.30 uitreiken vd. H. Communie; 7 u. H. Mis tot bijz. int. fam. Heidens); 10 u. H. Mis voor overl. fam. Egelmeers-Hermans; 2.30 H. Kruisweg vanwege de Vasten, daarna kort lof. Maandag; 7.30 H. Mis voor Caro lina Ewalts-Rambaghs. Dinsdag; 7.30 H. Mis voor overl. fam. Peters-Claessens. Woensdag; 7.30 H. Mis tot bijz.int. v. Jacq. van Tiburg (Alphen). Donderdag: 7.30 H. Mis voor overl. Gerrit Janssen. Vrijdag: eerste v.d. maand; 7.30 H. Mis voor overl. fam. Cornelissen- Jacobs. 19.30 avondmis tot bijz. int. v.d. fam. v. Tilburg-Glaudemans. Zaterdag: priesterzo terdag; 7.30 u. H. Mis tot bijz. int. v.d. fam. Keyste- ren-Geurts; 19.30 u. lof t.e.v. O.L.Vr. Biechthoren: donderdag om 9 uur voor de schoolkinderen; vrijdag avonds van 77.30 uur, vóór de avondmis; zaterdag van 77.30 en verder na het lof. Vrijdag: le vrijdag der maand, toegewijd aan 't H. Hart v. Jezus; na de avondmis, uitstelling, litanie v.h. H. Hart v. Jezus, oefening van Eerherstel. Vrijdag is vasten en onthoudings dag, vanwege de 40-daagse vasten. PAROCHIE MERSELO Zondag: Laetare 4e zondag vd. vasten; 6.30 Communieuitreiken; 7 u. lm t.e.v. O.L.Vrouw en H. Gerar- dus(Arts); 8.15 lm Pet. Joh. Marcel lis en echtgenote; 10 u. hoogmis voor de parochie; 2.30 Kruisweg en lof. Maandag: 6.45 lm voor Antonia Verheyen-Poels; 7.30 gest. jgt voor Tacobus Bistervels en Anna Mar. v. Rijswijck. Dinsdag: 7e vd. negen dinsdagen t.e.v. de H. Antonius; 6.45 lm voor overl. fam. Kessels-Claes; 7.30 gez. H. Mis t.ev. de H. Antonius t.i. van hen die daarvoor bijdragen. Woensdag: 6.45 lm t.e.v. St. Joseph tot dankzegging; 7.30 gez. H. Mis van dankzegging bij gelegenheid van de installatie van Kardinaal Alfrink. Donderdag: 6.45 lm voor overl. fam. de Rijk-v.Rijswijck; 7.30 gest. jgt. v. Anna Bouten; 6—7 il. biecht gelegenheid; 8 u. H. Uur) Vrijdag: le.vrijdag der maand; 6.30 Communieuitreiken; 7 uur gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart t.i. van hen die daarvoor bijdragen; 8 u. lm voor Henricus Gooren en echtgenote; 3.45 lof voor de schoolkinderen; 's avonds om 8 uur lijdensmeditatie en lof. Zaterdag: le zaterdag der maand, toegewijd a.h. Onbevl. Hart v. Maria, tevens priester-zaterdag; 6.45 lm v. wed. Michels-Friezen; 7.30 gez. H. Mis om van God vele priesterroepin gen te verkrijgen; 5 uur biechten v. de kinderen v.h. 5e schooljaar, daar na voor anderen tot 7 uur; 8 uur Marialof. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: 4e zondag vd. vasten; 7 u. H. Mis voor de parochie; 8.30 hoog mis, overl. fam. Camps-Wolters; 10 u. t.e.v. O.L.Vrouw tot zek. int.; 3 u. lof waarna vergadering van de D.O. Maandag: 7.30 Gerard Verschuren, echtg. en kinderen; 7.30 (zijaltaar) Gertrudis van Heijster. Dinsdag: 7.30 Antoon Valckx en Gertr. Jacobs. Woensdag: 7.30 tot zek. int.(B); 8 u. gez. avondmis tot int. van Ber nard Kardinaal Alfrink. Donderdag: 7.30 overl. fam. van Arsen-Hendriks; 7 u. avondmis tot int. vd. leden der LLTB. Vrijdag: le vrijdag; 7 u. H. Com munie; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart van Jezus, overl. fam. Fleur- kens-Kleuskens; 8 uur avondmis, overl. fam. Rutten-Kockelkoren. Zaterdag: le zaterdag; 7.30 Jacob Vermeulen; biechten van 31 uur voor de kinderen, 6.307.30 voor de groten; 7.30 Marialof. A.s. zondag maandelijkse open- schaalcollecte voor de kerk(387,20). RECTORAAT SMAKT Zondag: 4e zondag vd. vasten; 6.15 lm uit dankbaarheid t.e.v. St. Jozef; 7.30 lm voor wethouder Wintels, best. door het personeel gemeente werken; 10 u. hoogmis tot zek. int.; 3 u. lof met feestpreek t.e.v. Sint Jozef. Maandag: 6.30 lm uit dankbaar heid; 7.30 lm t.e.v. Sint Jozef. Dinsdag: 6.30 lm voor genezing van een zieke; 7.30 lm tot welzijn v. een gezin. Woensdag: 6.30 lm v. wethouder Wintels, best. door het personeel der gemeentewerken; 7.30 pl. hoogmis „.e.v. St. Jozef; 3 u. lof met preek t.e.v. St. Jozef; 7.30 avondmis, waar onder lijdensmeditatie. Donderdag: 6.30 lm t.e.v. het H. Sacrament; 7.30 lm tot bijz. int.; van 5 tot 7 uur biechtgelegenheid; 7.30 H. Uur. Vrijdag: le vrijdag der maand; 6.30 lm t.e.v. St. Jozef; 7.30 hoogmis t.e.v. het H. Hart; voor en na de H. Mis sen gelegenheid tot biechten; na de H. Missen uitstelling, litanie van het H. Hart en zegen met het Allerhei ligste. Zaterdag: 6.30 lm v. priesterroe pingen; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw vd. berg Carmel; van 5 tot 5.30 uur en van 7 u. tot na het lof biechtgelegenheid; 7.30 lof en rozen hoedje. RECTORAAT HEIDE Zondag: 7.30 H. Mis voor Hendrik Huisman en Anna Maria Paules; 10 u. jaarget. voor Willem Jenniskens; accolieten: G. Voesten en G. Derikx; 2.30 H. Kruisweg voor de kinderen; 7 u. Lijdensmeditatie. Maandag: 7.30 H. Mis voor Ger- truda Winnen-Arts. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Huber- tus Janssen, Anna Maria Philipsen en Johannes Janssen.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1