SPORT Kerkelijke Diensten Carnaval Venray 1960 de politierechter van 28 febr. tot en met 5 maart ffwef WöHJen als een onmiddellijk gevaar. Echter, waarde lezers, waar is de grens? Jan kan er tien op, zonder met de ogen te knipperen en Piet staat al te gapen zodra hij een bord Tapvergunning ziet. De één blijft bij een reeks consumpties precies alsof hij niets genuttigd heeft, de ander breekt een café af, zodra hij alcohol ruikt. Zo is het niet alleen met jeugdige personen, zo verschillen wij alle maal. Het is niet doenlijk om aan de be stuurder van een motorrijtuig letter lijk voor te schrijven hoeveel hij mag drinken, alvorens van een ritje af te zien. De factoren, welke hier bij een rol spelen, zijn te variabel om ze te vermelden. Men moet als norm stellen, dat het algemeen niet juist is, alcoholhoudende drank te gebruiken indien men aan het snel verkeer deelneemt. Wie dat wel doet en zich niets van deze stelling aantrekt, is dus niet overtuigd van het gevaar wat met hem meerijdt. Er zijn lieden, die de mening toegedaan zijn dat men, om voor deze aangelegenheid straf baar te zijn, in staat van dronken schap moet verkeren. Dit is een on juiste gedachte, want als men zóver is, dan zit de zaak al behoorlijk fout Er wordt bij het gebruik van alco hol slechts gesproken over het feit dt men door dat gebruik niet in staat moet worden geacht een mo torrijtuig naar behoren te besturen. En de constatering van deze staat zal uit bepaalde omstandigheden, moeten blijken. Rijdt U slingerend of hakkelend voort en ruikt Uw adem naar het edele vocht, dan is de boot aan. Ook al geeft U een verklaring, welke taalkundig feilloos is. Krijgt U brokken en had U in een normale toestand door reactie iets dergelijks kunnen voorkomen, dan zit U ook scheef. Ook al bent U in dit laatste geval, voor wat de bot sing aangaat, volkomen schuldvrij. D.w.z. U gaat dan niet onmiddel lijk vanwege drankmisbruik naar 't bekende schuurtje, doch U staat wel scheef. Letterlijk en figuurlijk waar schijnlijk. Kortom, waarde lezers, als U moeilijkheden krijgt en U ruikt „lol lig", dan zit U er echt niet meer feestelijk voor. Allerlei politiële moeilijkheden en al dies meer. In de geest van het zo vermaarde Carnaval zou U dan be slist niet meer passen. Laat daarom al Uw rollend mate riaal thuis en gun, desnoods ten kos te van een paar rondjes, de taxi houder een passende Carnavals cent. Vijl Pausen - vijl ver schillen. De redevoeringen en toespraken van Paus Joannes zij echt gesprek ken. Dat zegt Graaf Dalla Torre,, sinds 1920 hoofdredacteur van de Osser- vatore Romano, het dagblad van het Vatikaan. Graaf Dalla Torre. Deze oude baas heeft onder vijf Pausen gewerkt. Hij kwam dagelijks met hen in aanra king en kan er werkelijk over oor delen. In een artikel in de Osservatore duikt hij in zijn herinneringen en bespreekt hij de verschillen in de spreekstijl der laatste vijf Pausen. De eerste Paus, onder wie hij werkte, was de heilige Pius X. Graaf Dalla Torre herinnert hem als een klare, vloeiende spreker, die onmid dellijk contact had met Zijn toe hoorders. Hij schrijft dit toe aan de rustige manier van spreken van Zijn prettige stem. Het was een stem van iemand, aldus de graaf, die graag en goed zong. De opvolger van Pius X was een heel andere: Paus Benedictus XV, oud-diplomaat. Dat was in zijn redevoeringen te merken, vindt Dalla Torre, want zo zegt hij Benedictus XV slaagde erin om juist wanneer Hij veel sprak niets te zeggen; een eigenschap, die diplomaten zeer goed te pas komt. Daarom had Benedictus XV moei te met zijn preken. Hij leerde het maar langzaam. Maar onvergetelijk zijn daarentegen Zijn woorden in 1915: naties sterven niet. Pius XI was helemaal niet gewoon om in het openbaar te spreken. Toen Hij eens drie redevoeringen op een dag had moeten afsteken, was Hij Zijn stem volkomen kwijt. Maar toch heeft Pius XI prima leren spreken. Hij probeerde nooit dingen mooi te zeggen of ingewikkeld. In tegendeel. Hij herhaalde soms Zijn verklaringen en hield niet op voor dat Hij het gevoel had, dat Hij het duidelijk en precies had gezegd. De grote leraar Pius XII had geen enkele moeite Zijn soms zeer lange redevoeringen van buiten te leren. Hij schreef ze meestal Zelf. En wan neer Hij ze uitsprak, dan was het als of Hij de rede voor Zich zag: woord voor woord, komma's en punten. Pius XII had de gewoonte altijd strak voor Zich uit te kijken net als of Hij de tekst van een lessenaar af las. Bovendien was zijn stem nogal monotoon. Toch waren de redevoe ringen van Pius XII nooit saai. In tegendeel, iedereen vocht om Hem te kunnen horen. Dat kwam, zegt Dalla Torre, om dat alles wat Pius XII zei, getuigde van zeer diepe gedachten en vooral van grote helderheid. Paus Joannes XXIII houdt eigen lijk geen redevoeringen. Hij praat en houdt gesprekken. Hij overtuigt ge makkelijk, niet alleen omdat Hij met gevoel spreekt, maar ook vanwege de vriendelijke manier van uitdruk ken, die gemakkelijk aansluiting vindt Graaf Delia Torre zegt dat onze tegenwoordige Paus nooit streng of woedend spreekt. Integendeel, Hij wil de mensen naar Zich toehalen en niemand kwetsen. Pa en Ma vierden hun zilveren huwelijksfeest. 25 jaren trouw in lief en leed, men moet daar niet te min over denken. Pa heeft Ma eens aangekeken en Ma Pa en ze hebben hun ogen liefde vol laten glijden over hun kinder schaar, die intussen ook al zeurt om naar een Prinsenbal te mogen waarmede 's zondags soms al vreem de mannen naar huis komen, die Pa een sigaar overhandigen. En ze heb ben gezegd, dat er feest moest zijn. Zo zijn ze dan in hun beste kle ding ter kerke gegaan en na de plech tige preek van Mijnheer Pastoor, aangedaan huiswaarts gekeerd, waar de stoelen versierd waren en platen hingen met „hulde aan het bruids paar". Daar is een daverende receptie ge weest, waarop de hengelclub, waar van Pa lid is, zich niet netjes gedra gen heeft, want ze waren om 5 uur nog niet de deur uit en waarop ook die vreemde mannen weer versche nen, die lichtelijk naar de dochters loensden. En Pa had van de alliete- ratie een paar borreltjes te veel ge pikt en moest een uurtje gaan sla pen. Ma belde zenuwachtig 't plaat selijk hotel op, waar het diner zou zijn, maar alles bleek te kloppen. Toen is ze Pa zijn jacket uit gaan borstelen, want dat zag er van dat opstaan en zitten gekreukt uit heeft zich verder bemoeid met de omes en tantes, die allemaal hoog rode kleurtjes hadden van de onver sneden genever en de bessen, die rij kelijk hadden gevloeid. Toen heeft men Pa gewekt en men is in optocht naar het hotel getrok ken, waar eerst een poereverschrik- kertje is gepakt. En daar is dan ook buurman en buurvrouw gekomen, die men al jaren liever zag gaan dan komen, maar die vanwege de buurt toch ook op dit feest moest verschij nen. Dan is het diner begonnen. Ma heeft zich geërgerd aan buur man die met zijn soep zat te slur pen en Pa aan buurvrouw, die eerst overal aan moest ruiken voordat ze iets opschepte. Men heeft geklonken en Oom Piet van moeders kant heeft een speech gehouden, waarvan je hart omdraai de en gepraat over zilver tussen het goud, waarop Pa zijn haar recht streek, zodat ze zijn volle maantje niet zouden zien, er is geklonken en men dronk de wijn als een Fransoos. Buurman vooral, die meende, dat hij de schade in moest halen. Zo is dan het dessert gekomen. Het onheildessert, want op dat mo ment tikte buurman tegen zijn wijn glas, dat prompt omviel, zodat het een hele heibel gaf voordat de wijn was opgesopt. Toen is hij dan gaan speechen. Als de wijn is in de man, de wijsheid in de kanZo ook hier. Hij praatte over Pa's kippen, die al 25 jaren voer uitgerekend in zijn tuin gevonden hadden. Over Ma's kinderen, die als hij en zijn vrouw d'r middagdutje deden, herrie maakten in de tuin. Over Pa's hond, die 25 jaren lang zijn bonen en erwten omgesnuffeld had en hun kat de stuipen had be zorgd en over Ma's potkacheltje uit de achterkeuken, waarop ze de was kookte en dat stonk en rookte als de hel Toen is Pa in de volle waardig heid van zijn 25 jaren huwelijks trouw overeind gekomen en heeft buurman een labberdoedas willen geven. Met een wijnfles nog wel. Maar buurman bukte en de wijn fles schoot uit Pa's handen pardoes door de grote spiegelruit. Door die spiegelruit is buurman later ook met zijn vrouw gevlucht, want dit gerammel was 't teken van de alge mene opstand der familie tegen deze ellendelingen, die eerst de broodpot- ten mee geledigd hdden en toen hun gal over de afgelopen 25 jaren gin gen spuwen. Het zilveren feest is als een kaars uitgegaan. De stemming was weg en het tochtte verschrikkelijk door dat gat. En de hotelier was nu ook niet bepaald in feeststemming. Er kwam politie bij en het droeve drama vond zijn einde voor de politierechter. „Het hele geval heeft me al 150 gekost, want de glasverzekering be taalde niet", klaagde de zilveren Pa, toen de officier 25 boete eiste. „Dat geld had U kunnen sparen door Uw buurman niet uit te no digen", was het ietwat vuile steekje van de officier De rechter toonde meer medege voel met de bruidegom. Hij maakte er 15 gulden van: „Over 25 jaren maar eens beter overdoen" was zijn afscheid. Maar Pa kon er niet om lachen. Ma op de tribune lachte wel. Dat is huwelijkstrouw BEKENDMAKING Op de secretarie der gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van J.J.H. Goumans, wonende te Boxmeer van Cooth- straat 9, om vergunning tot oprich ting van een smederij met div. elec- tro-motoren, gezamenlijk vermogen 5 PK aan de Leunseweg 14 te Ven ray, kadastraal bekend scte C 4351. Schriftelijke bezwaren kan een ieder gedurende 10 dagen na dagte kening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen schrifturen worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren tegen de in williging van het verzoek kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, te houden op woensdag 9 maart a.s. om 15 uur in het gemeentehuis te Venray. Beroep tegen een genomen be schikking kan o.a. worden ingesteld door: a. de verzoeker om de vergun ning; b. degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenvermelde zitting is verschenen; c. degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde ter mijn schriftelijk bezwaren heeft in gebracht, indien hij niet woonachtig is in een gemeente, waar deze open bare kennisgeving is gedaan. Venray, 18 februari 1960. Burgemeester en Wethouders van Venray: A.H.M. Janssen, burgemeester J. v.d. Boom, wnd. secretaris. i GOUDEN PRIESTERFEEST VAN PATER TITUS PLEKKER O.F.M. Morgen zondag 28 februari, zal de Z.E. pater Titus Plekker zijn gouden priesterfeest vieren in het Minder broedersklooster, aan de Tongerse- straat te Maastricht. Zeer velen in Nederland en ook daarbuiten, vooral in de missies zul len die dag aan P. Titus denken. Want deze nog altijd krachtige en werkzame priester heeft meer dan veertig jaren in Limburg, te Heer len en te Venray gewerkt als leraar Frans aan de resp. gymnasia en h.b.s. P. Titus werd 29 september 1884* te Amsterdam geboren, trad in bij de Franciscanen in 1903 en werd in 1910 te Weert priester gewijd. Reeds in 1911 werd P. Titus leraar-Frans aan het gymnasia te Venray. Vanaf 1917 tot 1 januari 1929 do ceerde hij de Franse taal aan de h.b.s. te Heerlen. Vanaf 1 januari 1920 was hij de bekende Franse leraar aan het gy™ nasium te Venray. Regelmatig volg de hij de lessen aan de universiteit te Nijmegen en behaalde 17 juni 1924 het doctoraal in zijn geliefde vak. Meer dan 21 jaren was de jubilaris ook nog onderoverste van het kloos ter van genoemd Venrays gymna sium en droeg bovendien nog gedu rende dertien jaren de geestelijke verzorging van de lekebroeders al daar. Voor zeer vele studenten was en bleef P. Titus de gezochte leidsman en vx-aagbaak. Zeer velen zullen hem zeker gaarne op zijn gouden pries terfeest willen gedenken. Want zijn goedhartigheid en bezonnen wijsheid hebben deze priester hoe onge zocht dan ook toch gemaakt tot een groot geestelijk weldoener van velen. Pater Titus is sympathiek bij al zijn medebroeders en bij de velen die met hem in aanraking kwamen. De laatste jaren strekt zijn ziel zorg zich ook uit over meerdere zus terkloosters in Maastricht. S.V.V.-NIEUWS Ondanks alle pessimistische ver wachtingen in verband met de heersende griepepedimie, waardoor met een viertal invallers in de voor hoede tegen Almania moest worden aangetreden, kon een hard werkend naar omstandigheden redelijk spelend elftal een 11 gelijkspel uit Broek-Sitard meebrengen. In de eerste speelhelft met de stevige wind in de rug kon de stevige Almania-ploeg een licht overwicht bereiken, wat toch niet wegnam, dat Venray diverse zeer goede aanvallen kon ondernemen, welke traditiegetrouw niet hun juis te afwerking kregen. Na ruim een half uur spelen wist Almania de leiding te nemen, doch voordat men zich dit goed en wel gerealiseerd had, kwam Venray met een overrompelende aanval opzet ten en ditmaal was 't hier ook raak. J. Arts wist een verrassend schot te lossen en de stand weer in even wicht te brengen. Na rust had Venray het windvoor- deel en dit bracht een zeer groot Venray overwicht. Regelmatig werd met een versterkte voorhoede op de Almania-speelhelft geopereerd. De Almania-verdediging gaf echter wei nig krimp en wist alles wat in de buurt van hun doel kwam, te rui men. Halverwege deze speelhelft kreeg Venray de best mogelijke kans om beide puntjes te veroveren toen de scheidsrechter een strafschop toe kende. Evenals de vorige week werd deze ook nu weer onbenut gelaten en werd er furieus verder gevoch ten voor de overwinning. Meer malen dachten we het bevrijdende schot te kunnen aantekenen, doch helaas werden onze verwachtingen niet ingelost, zodat het einde kwam met een 11 gelijkspel. Gezien het spelverloop en de krachtsverhouding in het veld kwam onze spelers meer toe dan deze pun tenverdeling welke echter toch geen slecht resultaat genoemd mag wor den. Venray 2, door de aderlating aan het le elftal danig verzwakt, hield thuis tegen Wit-Zwart 2 weliswaar moedig stand, doch kon niet verhin deren, dat Wit-Zwart zich met 20 de meerdere toonde. Ook hier was het de voorhoede die in stootkracht tekort schoot en geen kans zag om de toch wel voorkomende kansen in doelpunten om te zetten. Onze ver dediging stond dikwijls voor zware problemen maar kweet zich uitste kend van haar taak en wist hierdoor de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Venray 3 was het ergste door in vallers gehandicapt. Met niet minder dan 5 remplecanten stonden zij voor de opgave de leiders Brughusia op eigen terrein partij te geven, 't Ge volg was een zware 9-1 nederlaag. Venray 4 wist ondanks een drietal invallers, een 4-2 overwinning op Tienray 2 te behalen. Voor de rust wisten zij hun overwicht reeds in 'n 3-0 voorsprong uit te drukken. In de tweede helft nam men de zaken wat kalmer op, waardoor Tienray kans zag tot 3-2 in te lopen. Kort voor het einde werd de overwinning veilig gesteld: 4-2. Venray 5 hield ook beide punten thuis, door met 3-1 te zegevieren over het bezoekende America 3. In verband met Carnaval zijn er a.s. zondag geen wedstrijden. PAROCHIEKERK VENRAY Zondag: Quinquagesima; 6.30 Th. van Elzen; 7.30 overl. fam. Janssen- v. Sambeek; 8.30 vd. parochie; 9.30 vd. leden en overl. leden vd. Cama- valsver.; 11 u. W. en A. Sijbers. Maandag: 7 u. Hendrika Thuyls; 8 u. best. jrd. overl. fam. Duif; 8.30 H. v. Meyel; 9 u. pl. huwel Kies- brink-Huisman. Dinsdag: 7 u. Willem Wijnhoven en Antoinetta Driessen; 8 u. voor de leden vh. Apost. des gebeds tot int. van Paus Joannes 23; 8.30 Deken Hanraets; 9 u. Jan Poels en beide echtgen. lh. Aswoensdag: 6.45 overl. fam. Jans sen-v. Sambeek; 7.30 G. Ligthart; 7.30 H. v. Meijel; 8.15 best. dienst uit dankbaarheid; 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag: 6.45 O.L.Vr. van Alt. Bijst.; 7.30 Sacr.-hoogmis; 7.30 M. Schols -Leers; 8.15 Petronella Dek kers lh; 8.15 Hendrica Thuyls-Muy- sers (buurt). Vrijdag: 6.45 overl. ouders Slits en zoon Theo; 7.30 Jos. Hendriks; 7.30 zek. int. R; 8.15 Leonardus v. Dijk en Joha Jenneskens 3kl; 8.15 tot zek. intentie. Zaterdag: 6.45 O.L.Vrouw; 7.30 overl. fam. Janssen-Heeze en tante; 15 Martin Hoedemakers en overl. ouders; 8.15 G. Ligthart (buurt); van 5.307.30 biechtgelegenheid; 7 u. lof. Morgen 9.45 H. Mis en congregatie v.d. grotere meisjes op Jerusalem. le Zondag in de vasten collecte voor de kerkenbouw in Nederland. RECTORAAT PATERSKERK Priester vd. week: Pater Primald Zondag: Quinquagesama; de H. Missen om 6.30, 7.45, 9 uur en 11.45; de hoogmis om 10.15; de kollekte (twee in één) voor de kerk en de bijz. noden; 7 u. lof met overweging. Maandag: Z. Antonia; geen cur sus voor 18-jarigen. Dinsdag: Mis van de vorige zon dag; van daag geen lof. Woensdag: Aswoensdag, vasten- en onthoudingsdag; 7 u. wijding vd. as, waarna gez. H. Mis; vervolgens worden na elke H. Mis de askruis- jes gegeven. Donderdag: Mis vd. dag; 7 uur ge zinsmis; van 58 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag: le vrijdag der maand, 6.45 gez. H. Mis; 7.45 H. Mis voor de schooljeugd; de achterste helft van de preekstoel-zijde is vrij voor de volwassenen; 's avonds om 7.30 oefe ning van de H. Kruisweg. Kruisweg in de Vastentijd Op de vrijdagen in de vastentijd zullen wij samen de Kruisweg bid den. En daarom een hartelijke aan sporing, daarbij aanwezig te zijn. Nu de vasten fcelf niet meer zo zwaar is, moeten wij toch zorgen, iets extra': te doen; een van de dingen, die wij doen kunnen, is het bijwonen van de Kruisweg. Ook voor de grotere kin deren, kom samen met hen! en ver geet niet de parochie-bundel. Gezins-Mis Donderdag om 7 uur wordt de H. Mis opgedragen voor de aanwezige gezinnen. Bent U ook daarbij? een resultaat dan van de Mis-week. Zo staan we aan de vooravond van carnaval. Het grote volksfeest, dat in de af gelopen jaren afmetingen aangeno men heeft, die men zeker niet had verwacht toen men 22 jaren geleden voor het eerst met de organisatie van een openbare vastenavond-vie ring begon. We zullen er niet over praten wat de oorzaken zijn, dat deze organisa tie zo aangeslagen is, we stellen en kel vast, dat de komende drie dagen zeven prinsen en een Vorst leiding zullen moeten geven aan een feest, dat met optochten, boerenbruiloften kinderfeesten en wat dies meer zij nog eens extra geaccentueerd wordt. En niemand ontkomt er aan. Al zul len de ouderen welicht niet zo ent housiast meespringen als de jonge ren, men gaat toch eens kijken naar al die flauwekul en men doet onwil lekeurig mee. Het werk ligt op de meeste plaat sen stil, omdat er geen liefhebbers zijn en zo komt practisch iedereen in aanraking met of leeft intens mee met dit feest. Het is goed dat we eens een keer anders do endan anders, dat we eens uit de sleur van iedere dag komen en dat we aan het begin van de vas ten eens lekker gek kunnen doen. Geen redelijk mens die daar bezwa ren tegen kan hebben, mits men de maat weet. Het is zo jammer, dat dergelijke volksfeesten dikwijls ontsierd wor den door „zat-lapperij" e.d. Het glaasje bier en de borrel is ieder mens van harte gegund, maar is het nu nodig, dat men om in stemming te komen ver boven zijn maat gaat met alle gevolgen van dien. Men wordt dan een last voor zichzelf en voor anderen. Dat het anders kan, bewijzen de honderden mensen die ook plezier hebben, zonder daartoe kwantums bier of jenever verzwolgen te heb ben, waar men bang van wordt. Voor het overige maar duimen voor goed weer, want dat is ook een voornaam ding. En tenslotte nog een verzoek. De politie heeft het druk met die dagen. Bar druk, want er is een machtige hoop te doen links en rechts en wil dat goed verlopen dan is politionele hulp onontbeerlijk. Ze zijn met veel te weinig mensen, dus het is logisch, dat onze politieman nen poot-aan moeten spelen. Laten we begrip hebben voor hun taak die heus niet gemakkelijk is. Laten we hen die in deze dagen heus niet op ieder slak zout leggen hun taak niet zwaarder maken als ze al is en luisteren naar wat-ze te zeggen hebben. Ze helpen mee het feest in goede banen te leiden en te houden en laten we daar ondanks alle feestvreugde begrip voor hebben. Mogen we dan Prinsen en Vorsten, Raden van Ellef en vastelaovesvier- ders veel plezier toewensen in deze dolle dagen en moge vastelaovend 1960 een plezierig feest zijn voor ons allen Hieronder volgen dan de laatste instructies van gemeentebestuur en de Piëlhaas. SLUITINGSUREN CAFé'S: Zondag en maandagnacht om 1 uur; dinsdag om 12 uur. DANSTIJDEN: Zondag van 1824 uur; maandag van 1724 uur; dins dag van 1012 uur en van 1723 uur. MUZIEK EN VOORDRACHTEN: toegestaan tot een half uur voor slui tingstijd. GEEN STERKE DRANK vragen en tappen s.v.p. op maandag en dins dag van 1519 uur. KINDEREN BENEDEN 18 jaar mogen niet dan met begeleiding van ouders, voogden of meerderjarige broers of zusters 's avonds na 9 uur in café's zijn. VROUWELIJKE BEDIENDEN boven 16 jaar en van onbesproken ge drag mogen met de vastelaovend dienst doen in de café's. GEEN VUURWERK OF SCHIETGEREI mag men met de vastelaovend- dagen gebruiken, of op aan de openbare weg of zodanig, dat an dere mensen er last van kunnen hebben. Dit spul mag niet ver kocht worden aan kinderen beneden 16 jaren. GEMEENTEHUIS OPEN: 's maandags en dinsdags alleen van 1012 u. INTOCHT: De route van de intocht draait tegen de verkeersregeling in en van de kinderoptocht. Doch dit geldt alleen voor de deelne mers aan intocht en kinderoptocht en alleen gedurende die onder delen. Voor het overige, dus bij opstellen en ontbinding geldt de normale verkeersregeling alsmede voor alle niet-deelnemers. OPTOCHT: Afgezien van het gepubliceerde in de Vastelaovendkrant wordt er nog extra de aandacht op gevestigd, dat voordat de op tocht trekt, dus bij het opstellen van de wagens enz. en ook na ontbinding op het Henseniusplein de verkeersregeling geldt. Men lette dus zowel bij het opstellen als bij de ontbinding, dat men zich houdt aan de normale verkeersregeling. Deelnemers aan de optocht denken natuurlijk aan hun deelname biljet, dat ingevuld vóór de optocht aan de leiders moet worden overhandigd. Hebt U geen deecdame-biljet, vraag 't dan en vul het alsnog in voor de opstelling. KINDEROPTOCHT: Kaartjes hiervoor zijn hedenmiddag verkrijgbaar in de Petrus Bandenschool en cafetaria Thielen Langeweg. Deel nemers tot 17 jaar moeten in bezit zijn van de kaartjes, daar hier op de tractatie wordt uitgereikt en de opstelling van de stoet wordt geregeld. Ouders wilt U aan deze kaartjes denken en zorgen, dat Uw kinderen op tijd zondagmiddag in de Hoenderstraat zijn. Daar vinden ze de vakken waar ze zich op moeten stellen en vertel hun s.v.p., dat ze goed naar de leiders moeten luisteren. Na de kinderaubade trekt de stoet weer naar het Henseniusplein, waar de kinderoptocht wordt ontbonden. BOEREBRULLEFT: In afwijking van het gepubliceerde in de Vastel aovendkrant, waarin staat, dat 's avonds de brulleft bijeenkomt in café Kemps, zal door de leider van de brulleft na de echtverbinte nis op gemeentehuis bekend gemaakt worden, wat er saoves gaat gebeuren. Denkt U aan de deelname-bewijzen. Ze zijn voor de brulleft verkrijgbaar bij café Manders, van waaruit de stoet ver- trekt. De 3ne kollekte Bij wijze van proef wordt er in de kerk voorlopig maar één kollekte- rondgang onder de H. Mis gehouden. Ook al een resultaat van de Mis- week. Dit is om de noodzakelijke rust en aandacht te bevorderen. Maar natuurlijk wordt verwacht, dat de parochianen daarbij dan in eens hun dubbel offertje werpen, voor de beide aangegeven doeleinden. U heeft het dus zelf in Uw macht, om dit veel mooiere systeem van een kollekte in de toekomst te handha ven. Vele kerken in Nederland pas sen dit systeem met succes toe. Laat U zien dat het hier ook kan. Maar dan mogen de koll. dus niet min der opbrengen. Daarom geen centen meer in de schaal, minstens blank geld! Mis-intenties Zondag: Theodora Goumans-Clab- bers; 7.45 Anna Rutten-Peters; 9 u. Johanna v. Rooy en- zoon Harry: 10.15 Johan en Theo Janssen en overl. ouders; 11.45 Hendrik Huis man en Maria Pouwels. Maandag: 7 uur Jan Jenniskens 7.45 overl. ouders Franssen-Debats: 8.30 Maria Verstegen-Janssen. Dinsdag: 7 uur overl. fam. Frans Heinen; 7.45 Ad. Int. (V); 8.30 Jozef Voesten en overl. moeder. Woensdag: 7 uur Theodora Gou- mans-Clabbers; "7.45 Jozef Voesten en overl. moeder; 8.30 wed. Jacobs, best. door K.A.V. Donderdag: 7 uur gezins-Mis; 7.45 Ad. Int. (V); 8.30 overl. fam. Frans Heinen. Vrijdag: 7 uur Pater Casimirus en ouders; 8.30 Margaretha Pouwels- Kassing. PAROCHIE OIRLO Zondag: quinquagesima; 1ste aan biddingsdag; 6.30 uitstelling; H. Comm.; lm 6.45, kindermis 8 uur 2e H. Mis 8.45; 10 uur hoogmis; 3 u. vespers v.h. H. Sacrament; 4.30 completen; le collecte voor de kerk, 2e voor 't bisdom. Maandag: 2e aanbiddingsdag; 6.30 uitstelling; 7.30 lm; 10 uur hoogmis z.d. Anna L. Bos; 3 uur vespers v.h. H. Sacrament; 4.30 completen. Dinsdag: 3e aanbiddingsdag; 6.30 uitstelling; 7.30 lm; 10 uur hoogmis jgt. Petronella Lommen. Woensdag: as*-woensdag; 7 u. wij ding der as; 9 uur hoogmis z.d. Wil- helmina Spreeuwenberg; 7 u. kruis weg en lof. Donderdag: 7.30 maandstond Jo annes Wolters. Vrijdag: le vrijdag der maand; i.30 H. Comm.; 6.45 lm; 7.30 hoog mis stichting Baeten-Jeurissen, na de h'oogmis uitstelling acte van toe wijding, Tantum ergo en zegen; 8 u. n.m. vergadering van de H. Familie. Zaterdag: 7.30 maandstond Lam- berdina Maassen. A.s. zondag eerste zondag der maand, buitengewone collecte. Zaterdagavond biechtgelegenheid van 57 uur en van 89 uur. Donderdagavond biechtgelegen heid van 57 uur en van 89 uur. A.s. zondag voorgeschreven collec te voor de noodwendigheden van 't Bisdom. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Quinquagesima; 40-uren- gebed; na de H. Comm. te 7 u. uit stelling v.h. Allerh.; 10 u. hoogmis voor de parochie; 3 u. lof. Maandag: 7 uur uitstelling v. Al lerheiligste; daarna H. Comm.; 7.30 lm v. Joh. Rambags, vanwege het liefde werk van O.L.Vr. van Lour- des; 9.30 gez. H. Mis t.i. van de hand boogschutterij3 uur vespers. Dinsdag: 7 u. uitstelling v. Aller heiligste; daarna H. Comm.; 7.30 lm vanwege het Apostel, des gebeds tot int. van Z.H. de' Paus; 9.30 gez. maand. v. Engelb. Emonts; 3 uur Competen en Te Deum tot besluit van 40-uren gebed. Biduren: 79.30 u. voor de straat; 9.3011.30 voor de provinciale weg; 11.3012.30 voor het centrum en H. Stede; 12.3013 uur weg naar KL- Oirlo. Woensdag: Aswoensdag; begin vd. Vastentijd; geboden vasten- en ont houdingsdag; 7.30 pl. aswijding,; daarna gez. H. Mis tot int. v. be stuur en leden vd. boerenbond; 7 u. avondmis, gez, H. Mis voor Anna Cath. Keyzers-Hellegers, vanwege de buurt; na deze H. Mis wordt eveneens 't askraisje gegeven; van af 6 u. gelegenheid tot biechten. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Philipsen-Lenssen. Vrijdag: le vrijdag der maand; 7 u. H. Comm.; 7.30 gest. H. Mis t.e.v. H. Hart; 7 u. avondmis gez. H. Mis t.ev. O.L.Vr. van A.B. tot dankzeg ging, int. fam. J. Vollenberg-Arts; oefening v. eerherstel en zegen met 't Allerh.; vanaf 6 uur gelegenheid tot biechten. Zaterdag: le zaterdag der maand; toegewijd a.d. verering v.h. Onb. Hart van Maria; priester-zaterdag; 7 uur H. Comm.; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v A.B. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 67 uur gelegenheid tot biechten; 7 uur lof en rozenhodje. A.s. zondag le zondag der maand, maandel. buitengewone collecte voor de kerk. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: Quinquagesima; onder de H. Missen is de 2e collecte voor de noden van het bisdom; 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 hoogmis, jrd overl. ouders Wolters-Fieten; 10 uur H. Mis tot dankzegging (P). Maandag: 7.30 vrouw Vermeulen; 7.30 (zijaltaar) Gertruda v. Heijster. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Rutten- Botden; 7.30 (zijaltaar) overl. fam. Keijzers-Vermeulen. Woensdag: Aswoensdag, vasten- en onthouding; 7;30 wijding van as, H. Mis voor overl. fam. Weens-Lit- jens; 7 uur avondmis Leonard Maas; na de H. Missen uitdeling van as- kruisjes. Donderdag: 7.30 Christina Camps. Vrijdag: eerste vrijdag, vasten- en onthouding; 7 uur H. Communie; ~".30 gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart v. Jezus, gest. jrd v. Gerardus Camps en Jacoba Hillen; 7 uur avondmis Pierre Maessen. Zater^ chael Vit* van 3—j. tot 7.30 c A.s. schaalc(e PA* Zond^ui overl. f^c v. overf,. kindenxjo Joh. W;s kindereiu, Maanv.; Swinke] Mulders Dinsd:,3 vd. Vei>in fam. Wis_ Woens vasten- ding vaia: je word;g< Mis vooj. deling avondm o Verhey<a van askes Dond»; bert Flbn sen; z.a.v. Vrijdsie 7.30 gezMi H. Mis te] eerherstaa avondmia; Zaterc7.: drika fam. tot 7. ■nl G?-( vd*u .30 je; P5( Zondaju: morgen dn uur uitsag na de C(et tiemis; iH u. lm v.jrl Renschju. van Rener uur rozQn: Maant} 7 lerheiligen Peter Vise hoogmispet note; 4 özé en sluitv.i Te Deun Woens. j vasten èn jeugdmüge fam. Voa; jgt. v. Fi voor de fli< uitdelingr Missen. Dondej: Mariaje: Vrijdasti u. lm Ai 7.45 gezjns hen diere kindererav meditati- Zaterd7 Joannes ils Johannaecl 6.307 laa Kerkpen Maria duit A.s. zeg Bidurdj 7—8 u. Iris i9 u. Ibu 10.30—UGi 11—11.30*© school; 11.3012rk 121 u.ge -2 u. fc, ven; 2—: S> 34 u. tbr p*c Zondaj&ui en de t v tigurengl; verzocht? d een alg.Co en trouwn a den; 6.30mj na uitsta? lm uit kb; gen); 8.1ri x makers-Oen v.d. H. 9ul 5 uur Coete Maand C daarna ifilli 7.30 gestAv. ;.30 Conflie mis t.i. ha Hubertusu. Dinsda?e t.e.v. de Ar nieuitreü d Allerh.; i ge Antonius. v bijdrageil.30 10 u. gesgt. 5 uur Caete uren gébè Woensé ai vastentijsze echte vaida houdingsi w vlees velen H. As endel middellijfeai ken; 6.45-v. Jilesen; "36e2 Boeren ebir DonderC (Janssen)SO ouders etCrl. gelegenh|?.3 Vrijda) 30 Com Mis t.e.v.H daarvoor] hannes kinderen^) Hart. Zaterd4e toegewijfö- tevens pferj overl. fatfJts H. Mis oii»n l pingen törki vd. kinddv.! jaar, daarV. Marialof.f A.s. zoig 1960" meteei bouw vanhri dom. R(0I _l Zondagen [Mis üit dibas moeder; ifor [jenniskerfl <y □Maand/ fam. Dei >Kea» u' tnd» u Derijw

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2