Slatenkring Horst Jubileum-concert Venrays Mannenkoor U, ik en het verkeer 50 jaren duivensport te Venray Zaterdag 20 februari 1960 No 8 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG CONFECTIE VAI w PEEL EN MAAS DRÜK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF WFFKRI A Ti VOOR VFNRAY FN OMSTRFKFN ADVERTENTIEPRIJS S ct. ptr rn.ni ABON^MENTS- GROTESRAAT 28 VENRAY TE LEF. 1512 GIRO 150652 d-flvDLHU V UU1\ VE»liIVil I E»l"l V-IIVA*3 1 IxCdxuil PRIJS PER KWARTAAL 1.40 BUITEN VENRAY 1.60 (van onze correspondent) Het kader van de grootste Statenkring van de Katholieke Volksparty in ons land, nl. de Statenkring Horst was zaterdag en zondag by een in het kasteel Well om de belangen van de bewoners van de streek van Noord-Limburg te bespreken met de door hen gekozen bestuurders in Provincie en Land. Twee leden van Tweede Kamer der Staten Generaal, één lid van Gedeputeerde Staten van Limburg, alsmede een lid van de Prov. Staten, gaven acte de présence. Het kader was afkomstig van vry- wel alle afdelingen welke de Statenkring telt: van Mook tot Velden en van Kronenberg tot Vredepeel. Het gehalte van deze grootste kring aldus de kringpenningmeester is dusdanig, dat een bezoek van my overbodig zou zijn. Limburg telt thans 72.500 leden, waarvan een vierde tot deze kring behoort. Ook namens de kringvoorzitter werden woorden van dank gesproken voor de activiteit door het Noordlimburgse kader steeds betoond. De heer J.M. Peters, lid van de i Tweede Kamer der Staten Generaal, sprak over zijn specialiteit. ONDERWIJSPROBLEMATIEK Deskundig, bevattelijk en gedocu menteerd ging deze spreker in op dit uitermate gewichtige probleem. Spreker noemde de onderwijsvrij heid in Nederland een democratisch monument, uniek in de wereld. Zon der Overheidsdwang kunnen wij scholen inrichten naar gezindten. Deze kurmen zelf beslissen over de docenten, het inrichten van de school en het opstellen van het leer plan. Het is historisch verklaarbaar aldus spreker dat het particuliere initiatief in ons land tot ontwikke ling is gekomen en wij behoeven dan maar alleen te kijken naar de laat ste jaren van de oprichting van de Mater Amabilisscholen en Pater Fortisscholen (levensscholen) welke beantwoorden aan de maatschappe lijke behoeften. Decentralisatie aldus de heer Peters zal bij het schoolbeleid no dig zijn en vele commissies zijn in de loop van de jaren al benoemd, maar dikwijls waren dit geduldige kapstokken en dat rapporten wel eens in de la verdwijnen is geen raadsel. Voor de bouw van een l.o.- school zijn maar 108 handelingen nodig en zeker 50 instanties moeten beslissen. Men zal zo meende spr. moe ten komen tot het stichten van een brugklasse, welke mede bepalend moet zijn voor de keuze van het voor het kind beste onderwijs, terwijl nu dikwijls de ouderlijke trots het kind op een school doet plaatsen, waar het beter niet naar toe kan gaan. Van de 143.000 kinderen welke gymnasiaal of ander hoger onder wijs volgden, haalden in 1958 60 pet geen einddiploma, van de 225.000 welke ULO-onderwijs volgden 40 pet geen einddiploma. Samenwerking met de andere Christelijke partijen, zoals dit in Duitsland in C.D.U. en de C.V.P.. in Bedgië is, zou kunnen betekenen meer stootkracht in de vernieuwing der Onderwijspolitiek. Kinderen met hersens en handen zullen de kans moeten krijgen kennis en kunde te vergaren. FORUM SPRAK Het was van het Statenkringbe- stuur een goede gedachte om na de inleiding, een forum te houden. Uit de gestelde vragen bleek, dat dit ka der zich wel degelijk op de heersen de problemen had ingesteld. Gespreksleider was het lid van de Prov. Staten en Statenkringvoorzit- ter H. Emons, terwijl verder in het forum zitting hadden dhr. J. Peters uit Roosteren (lid Tweede Kamer): drs. W. Peters Venlo, lid Tweede Kamer; J. Achten, Horst, lid van Gedeputeerde Staten van Limburg, J. Heiligers, Maastricht. De heervd. Broek uit Gennep, was verhinderd. Moet de KVP niet meer aandacht besteden aan de nieuwe koers welke door de socialisten wordt bevaren? Het forum was van oordeel, dat de KVP aan betere politieke voorlich ting zal moeten doen. KLEINE ZELFSTANDIGEN KINDERBIJSLAG Blijft de kinderbijslag voor kleine zelfstandigen zo werd gevraagd een vrome wens, of moet deze kort voor de verkiezingen worden verwezenlijkt, opdat de socialisten weer met de zegepalm gaan strijken, net als met de noodvoorziening Ouden van Dagen? Het forum was van oordeel, dat de definitieve kinderbijslagwet voor iedereen nog in deze parlementaire periode ter tafel zou komen, des noods met de vuist op tafel. Dit is een stuk Katholieke gezinspolitiek, maar deze vindt weerstand bij de socialisten, uit angst voor de groei van het katholieke volksdeel. Het ontwerp ligt te verschimmelen in de regeringsbureaus. Het Neder landse volk kan gerust zijn; de KVP zal ten deze uiterst waakzaam blij ven. VEILIG VERKEER Wordt het geen tijd, dat de dronk aards achter het stuur (of zoals 'n vragensteller uit Siebengewald dit stelde: de MOORDENAARS) zwaar der bestraft worden en als bijko mende straf verbeurdverklaring van het motorvoertuig wordt opgelegd? Het forum was van oordeel, dat niet alleen tegen deze lieden hard moest worden opgetreden, maar ook tegen de anderen, die het met het veilig verkeer niet zo nauw nemen. Volgens het forum moesten ei betere wegen komen, betere bebake- ning, mobiele bewaking en betere opvoeding van de weggebruikers. REGIONALE ONTWIKKELINGSKERNEN Welk bedrag is er uitgetrokken voor de ontwikkelingskern Ven- ray, was een volgende vraag. Twaalf miljoen gulden aldus het forum is er uitgetrokken voor de bevordering van industrie welke aan 9000 personen arbeid verschafte. Er is voor Venray geen bedrag genoemd, maar Venray heeft een secundair karakter en krygt subsidie voor het aantrek ken van industrie, aanleggen van industrieterreinen en subsidie voor de bouw van fabriekshallen. Met de toekenning van subsidie zal re kening worden gehouden met de urgentie. AFKALVEN MAASWEILANDEN Wat denkt het forum, dat er te doen is tegen het afkalven met de Maasoevers, nu het snelverkeer op de Maas groter wordt? Het forum was van oordeel, dat Rijkswaterstaat 10 meter langs de oever in eigendom heeft, maar in siders weten, dat juist deze me ters veelal in het water waren ver dwenen en dus Rijkswaterstaat lang niet meer bedoelde meters als haar eigendom zou kunnen noemen. De waterwet van 1860 was nog steeds van toepassing. Wat het snel verkeer op de Maas aangaat zal on derzocht worden wat daartegen ge daan zal kunnen worden. In hoeverre de weilanden welke in het water verdwenen zijn, opgevuld zouden kunnen worden, zal bespro ken worden. RUILVERKAVELING De ruilverkaveling kwam even ter sprake toen gevraagd werd waar om dat het Ryk hieraan moest ver dienen, maar het forum had een ge heel andere mening. Het grote ruil verkavelingsplan Lollebeek kost 30 miljoen gulden. Hiervan wordt door het Rijk 2/3 betaald en de rest door de belanghebbenden, maar daarvoor komen in de plaats, betere kavels, betere wegen en betere waterbe heersing. DRINKWATERVOORZIENING Wat denkt het forum van een drinkwatervoorziening voor ieder een. 't Forum-gaf als zijn indruk, dat iedereen recht heeft op deugdelijk water, waar hij ook woont, Voor wat de onrendabele gebieden aangaat vergoed het Rijk 65 pet; Provincie 17,5 pet en de rest de ge meente. Omtrent de verspreid lig gende bedrijven is nog niets te zeg gen. Noord-Limburg zal middels een jaarlijkse subsidie trachten, voor hen die ondeugdelijk drinkwater hebben, voor 1964 voorzieningen te treffen. WONINGBOUW De toekenning van premies voor de woningbouw laat veel te wensen over. In juni 1959 ingezonden aan vragen krijgen nu bericht of men de aanvrage nog wenst te handhaven, volgens de oude of de nieuwe rege ling. Het forum bleek het ook oneens te zijn met het beleid van de minister van Wederopbouw en Volkshuisves ting. In juni 1959 waren er van Lim burg 5000 aanvragen welke op volg orde worden afgehandeld. Men schat dat 3500 voor premie op 5/7 van de vroegere premieverlening in aan merking komen. De woningtoewij zing voor wat Limburg betreft laat veel te wensen over. In 1959 was de toewijzing 3700 en dit jaar 2750. Als men bedenkt, dat er dit jaar naar schatting 7000 hu welijken worden gesloten; dat er nog altijd honderden ongewenste sa menwoningen zijn; dat er nog. vele krotten opgeruimd moeten worden en dat vele aannemers in Noord- Limburg zonder werk zijn; dat voorts vele bouwvakarbeiders naar Duitsland gaan, dan aldus het fo rum is het nodig, dat de bouwpo- litiek van de minister op korte ter mijn drastisch moet worden veran derd. Dit was maar een greep van de vele problemen, welke dit forum te behandelen had en waarin zelfs me nigmaal dit deskundig forum geen uitweg vond. De afdeling Venray wilde nog even de kwestie van het gemeente beleid van de gemeente Bergen aan de orde stellen, maar door ingrijpen De bestuurder van een bromfiets is net als andere weggebruikers ver plicht zich te houden aan de spel regels van 't verkeer. Voor elk soort weggebruiker zijn aparte bepalingen gemaakt. Zo ook voor het steeds po pulairder wordend brommertje. De meeste voorschriften zijn over eenkomstig die van de wielrijders. U weet natuurlijk al, dat een brom mer met een rijwiel gelijkgesteld is. Evenwel wordt de bromfietsbestuur der in bepaalde gedragingen beknot. Hij mag namelijk, in tegenstelling tot een wielrijder, niemand achterop het voertuigje vervoeren in de ama zone-zit. De amazone-zit is een zittende houding, waarbij de persoon die meegevoerd wordt, beide benen aan één zijde van het voertuig laat ben gelen. Het zou dan ook niet de eerste keer zijn dat op een 4 tegels breed rijwielpad een dergelijk passagier met zijn of haar benen in conflict komt met een ander weggebruiker. Daarom heeft de wetgever gemeend deze bepaling te moeten invoeren. Het is dus kortom verboden om 'n passagier achter op de brommer te hebben, wiens benen niet aan weers zijden van het voertuig op voetsteu nen .rusten. Heeft Uw pasagier dus wel de benen aan weerszijden van het vehikel, dan moeten ze ook nog op voetsteunen rusten. Men vraagt bij de balie voor een dergelijke overtreding ongeveer 6 pietermannen contributie, zodat 't mede economisch bezien beter is indien U deze wijze van vervoer in het vervolg staakt. Een tragisch ongeval met dode lijke afloop vond dezer dagen in een gemeente plaats. Een jongeman van 23 jaar bood aan een personenauto- bestuurder, die met pech langs de weg stond, zijn diensten aan om een handje te duwen. Een drietal -andere voorbijkomende autobestuurders hielpen hem idem spontaan mee. Het was nacht en de vier helpers liepen allen achter het voertuig. Een ach terop-komende auto zag van 't hele span niets en plofte pardoes tegen één van de duwers aan. Het gevolg was verschrikkelijk. Niet één van deze toch volwassen personen was op het idee gekomen, dat beide achterlichten van het aan te duwen voertuig door hen afge schermd werden en %lzo voor ach terop-komend verkeer onzichtbaar waren. Een simpele fout, welke naast dit verschrikkelijke einde nog erger had kunnen zijn, indien de achterop-rijdende auto frontaal op het voertuig was aangereden. Thans bleef 't bij één dode, terwijl de drie anderen nog net de dans ontspron gen. In dit verband zij het mogelijk dienstig, te wijzen op het smalend genoemde kinderachtig bonnetje, dat U kunt krijgen indien Uw achter licht niet brandt. 'Wie dat oprecht een kinderachtige bepaling vindt, zouden wij willen uitnodigen een avondje over de Deumeseweg met een auto te gaan rijden. U weet, dat langs die weg nagenoeg nergens rijwielpaden aan wezig zijn. Als een autobestuurder een slecht dimmende of verblinden de tegenligger krijgt en vóór hem rijdt een wielrijder zonder achter licht, dan is 't meestal drie dagen later „feest" met hoge hoeden. Als U nooit zoiets meegemaakt hebt, is het onvoorstelbaar, doch als motorrijtuigbestuurder kunt U dit niet anders dan beamen. Laat dus Uw achterlicht goed functioneren, het kan U veel leed besparen. Zondag heeft Venrays Mannen koor op wel zeer bijzondere wijze 't jubileumfeest b.g.v. haar 50-jarig bestaan, afgesloten. Dank zij de medewerking van de H.E. Heer De ken was dit mogelijk, omdat Ven rays Grote Kerk nu als concertge bouw gebruikt kon worden. Een concertgebouw, waarin naast het jubilerende koor zich lieten ho ren het Limburgs Symphonie-orkest onder leiding van Andrê Rieu en de solisten Mevr. Boelsma en de heren Doumen en Rijs. Voor een aandachtig gehoor open de Venrays Mannenkoor onder lei ding van de heer J. Timp het con cert met enkele nummers a cappella, o.a. O Bone Jesu van Palestrina, In Nomine van Galles, het ragfijne Seigneur van Pouline, Bianco van Archadelt, Flow o my tears van Be- net en Pastoralia van Schubert. Uit dit eerste gedeelte bleek reeds dat het Venrays koor onder leiding van de heer Timp niet alleen wat haar liederenkeus betreft een -om zwaai heeft gemaakt, maar ook dat het technisch kunnen en de zang vaardigheid enorm zijn toegenomen. De klank van het koor waarbij vooral de baspartijen opvielen was voor velen een verrassing en de afwerking en voordracht der lie deren mochten terecht ieders be wondering afdwingen. Het Limburgs Symphonie-orkest, dat bij velen iets goed te maken had, wat door haar voorganger: het Maastrichts Stedelijk Orkest, inder tijd bij de O. en O.-avonden was verknoeid, had onder leiding van Andrê Rieu een niet te zwaar pro gramma samengesteld. De uitvoering van Figaro's Hoch- zeit, de Bloemen wals, de Suite in b. kl. t. van Bach en La Forza del Des- tino van Verdi mag geroemd wor den. Bleek de accoustiek onzer Grote Kerk voor het koor zeer goed te zijn, voor het orkest leverde zij, vooral in de vioolpartijen nog al eens moei- van de voorzitter kon dit plan niet tot uitvoering worden gebracht. Vóór de inleiding van de heer Pe ters had het huishoudelijk gedeelte plaats van deze Statenkringverga- dering. Het voorstel van de afdeling Venray werd behandeld, om van deze afdeling een afgevaardigde zit ting te laten hebben in het Staten- kringbestuur. Dit voorstel werd aan genomen en de heer H. Hartman werd als zodanig gekozen. Tegenkandidaten waren niet ge steld en het aantal tegenstemmers werd niet medegedeeld. (De afdeling Venray had 12 jaar een eigen af vaardiging, maar was door onder linge strijd deze afvaardiging ver speeld). Zondagmorgen kwamen de deel nemers weer tezamen, om een gees telijke injectie te krijgen van kape laan Teunissen uit Horst. lijkheden op, die ook later bij het samenspel tussen koor en orkest oorzaak waren, dat enkele gedeel ten niet tot hun volle recht kwamen. Maar overigens wist Rieu zijn men sen inderdaad tot prestaties te bren gen, die het oude zeer uit de O. en O.-tijd volledig heeft doen genezen. In- verband met de plaats, waar 't concert gehouden werd, was applau- diseren niet toegestaan, hetgeen zeer jammer was, daar de erkenning gaarne op een enthousiastere wijze tot uitdrukking was gebracht dan door een simpel opstaan. Na de pauze kwam dan 't hoogte punt toen de heer Timp, de dirigeer stok van Rieu overnam en Venrays Mannenkoor met het Symphonie- orkest en de solisten het gevangene koor uit de Fidelio van Beethoven lieten horen. De tenor Doumen en de bariton Rijs hadden hoorbaar met de griep te kampen gehad, maar wisten des ondanks hun partijen toch hoorbaar te maken. Na een kleine aarzeling bleek ook de heer Timp het orkest zijn leiding te geven, zodat een sa menspel ontstond, dat menigeen heeft verrast. Die bleek nog meer in de Dies Irae van Perosi, die in deze kerk tot volle bloei kwam en de ver baasde toehoorder onwillekeurig vergelijkingen deed treffen met uit voeringen van grotere koren, waar voor deze echter niet onder behoef de te doen. Integendeel Het slotstuk en ongetwijfeld ook het hoogtepunt was de uitvoering van de altrapsodie van Brahms, waarbij de alt Roos Boelsma voor de zoveelste verrassing van deze avond zorgde. Een gave vertolking van dit meesterwerk, waarvoor koor, orkest en soliste terecht alle lof verdienen. De dank van de niet zo talrijke toeschouwers moest zich beperken tot een opstaan en zitten, maar in een kleine bijeenkomst later in Lunchroom Verheugen, heeft de be schermheer van het koor, Dr. v.d. Hombergh, namens die bezoekers mevr. Boelsma, mogen huldigen voor haar groots optreden alsmede de an dere solisten Rijs en Doumen en last but not least de heer Timp, die als leider van dit koor inderdaad ge zorgd heeft voor een waardig sluit stuk van het gouden jubileum, dat wijde perspectieven opent voor een uitgroei van dit mannenkoor zowel kwantitatief als kwalitatief. Zwel de heren Rieu, Wieke Jor- dans als mevr. Boelsma waren vol lof over het koor, dat ze een goede toekomst voorspelden onder zulk een deskundige leiding. GEMENGD KOOR CASTENRAY Het gemengd koor „Cantabili" uit Castenray, gaf vorige week vrijdag avond een zeer verdienstelijke uit voering voor Radio-Zuid. Het koor stond onder leiding van de heer Jan Kuypers. Onze eerste sigaret hebben we aan de duivensport te danken. En prompt daarop de misselijkheid ook. We hadden toen namelijk dienst gedaan als loper, als een van de ve len, die zondags door een duiven melker werd gecharterd om het rin getje van de duif naar café Ver stralen te brengen, waar dan de enige en centrale klok stond van de duivenclub de Zwaluw Waarschijnlijk heeft die melker die zondag gewonnen en presenteer de een sigaret, die je als snotneus natuurlijk direct opstak, aan het hoesten sloeg en later met een heei wit gezicht en ziek als een hond naar huis sloop. Sindsdien hebben we een voor liefde voor sigaretten en kunnen we duivenmelkers niet goed meer zet ten.. want dat zijn toch rare mensen. Op de eerste plaats is er geen sport, die zo universeel is. Je treft er dok ters onder, zelfs pastoors en ook Prins Bernhard is een verwoed mel ker, maar ook de Kleine man, me met zijn vogels een hobby heeft, waarvan een Duitenstaander maar moeilijk de betekenis en de rol Kan begrijpen. j,, mensen kunnen met een en gelengeduld naar hun duiven zitten meren, zien daarin van alles wat een ander niet ontdekken kan en offeren uren tijds op om deze beestjes in conditie te brengen zoals men dat noemt. Ze hebben hun systemen als we duwnaarschap en nog vreemdere en dat alles moet dan dienen om die ene bepaalde duif zo spoedig moge lijk weer op „slag" te krijgen, ais men ze eerst naar Frankrijk oi daar omtrent gesleurd heeft. Treinen vol liefst. "tegenwoordig heeft men geen lo pers meer nodig en maakt men snot neuzen niet meer misselijk. Ieder rechtgeaard duivenliefhebber heeft zijn eigen klok (constateur heette zo n ding vroeger) en als er wed vluchten zijn, dan gaan daar de rin gen in en komt op een strook papier, achter *een verzegeld slot, zuiver da tum en tijd te staan, wanneer de ring in de klok is geduwd. Als dan later al die stroken met die aankomsttijden naast elkaar wor den gelegd, dan blijkt vanzelf wel wie er het eerst was en die kan dan de vette buit van de „Poul-briefjes" incasseren. Want poelen is een van de wezenlijke bestanddelen van de duivensport. Men kan dat vreemde woord fei telijk het beste vertalen met dood gewoon wedden, welke duif er het eerst is. En daar gaan nog al bedra gen in om. Wedvluchten met volks wagens als prijzen en hele televisie uitrustingen zijn beslist geen zeld zaamheid. Hoewel men zou zeggen, dat juist in deze duivensport de onderlinge rivaliteit wel groot moet zijn, valt dit toch weer mee. Natuurlijk is er telkens de span ning of een bepaalde duif wel de eerste zal zijn, maar niets en nie mand verhindert zelfs de beste duif om onderweg eens even op te hou den en bij de een of andere vreemde boer achter het voer aan te trekken. En weg zijn dan de kansen. Niemand weet, waar een bepaalde duif gebleven is, die hoewel goed in conditie nooit meer terug gekomen is. Heeft ze zich doodgevlogen, tegen die radiodraden of is ze aangescho ten door een jager? Duivensport is en blijft een gok spel, en dat zorgt er voor dat de on derlinge rivaliteit niet dergelijke vormen aanneemt als men wel zou verwachten. Waar men wel mee vecht dat is de organisatie vorm. Dat doet men feitelijk al 50 jaren lang. Toen in april 1909 mensen als J. v. Dijck, J. Vollebergh, J. Vermeu len en J. Roncken bij elkaar kwa men om de postduivenvereniging de Zwaluw op te richten in café Ver stralen, was dat allemaal nog al vrij primitief. Men vloog alleen uit het binnen land en zowel het transport als de tijdcontrole was navenant. Maar langzaam ging de Venrayse bond meetellen in de verschillende grote bonden, die ook de buitenlandse vluchten mogelijk maakten en toen begon men ook de moeilijkheden daarvan te krijgen. Gelegen nabij de Brabantse grens is het jarenlang een twistpunt ge weest of men het beste met de Bra bantse of Limburgse bond kon vlie gen. Een belangrijke vraag, want waar zat men het best en waar kon men het meest verdienen. Een be paalde groep zei: in Brabant, an deren daarentegen in Limburg. Daarover alleen al is een heel ar tikel te schrijven. Maar het is ook een van de redenen, dat in 1935 deze vereniging zich ging splitsen. De club de Eendracht werd opge richt en de Zwaluw ging haar oud clubhuis verlaten om in café Schel len nieuw onderdak te vinden. Ven ray telde van die tijd af twee clubs, die elkaar nog al eens in de haren zaten. Er moest een oorlog komen met een totale afslachting van alle duiven voordat we weer één vereni ging kregen, die b.v. in 1948 maar liefst 248 leden telde, een uitgroei die grote eisen stelde, waaraan men niet altijd kon voldoen. Zo gingen de melkers van Wans- sum in 1956 een eigen vereniging op richten en zorgde een selectie uit eigen kring voor „uitdunning" Dit alles zal ongetwijfeld nog uit voerig besproken worden als de dui venmelkers vanavond de koppen bij elkaar steken om in eigen kring hun gouden jubileum te herdenken. Men heeft eerst met plannen ge lopen om een van de bekende dui- vententoonstellingen te organiseren, waarmede in het verleden grote suc cessen zijn geboekt, maar om ver schillende redenen kon dit niet en zo maakt men er maar een feestje on der elkaar van. Dan zal er zwaar gedebatteerd worden over de bonden, over de kwaliteit van de duiven, van het voer, maar ook menig herinnering aan lang vervlogen dagen zal onge twijfeld te voorschijn komen en nu is het de vraag maar of men die niet noteren moet, gezien het feit, dat alle boeken, bescheiden en notulen met de oorlog verdwenen zijn. Onze gouden melkers proficiat en veel succes NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de practijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 1393 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. Zondagsdienst Groene Kruis: Zr. J. Janssen Leunen K 3 tel. 1361 CURSUS VOOR GEHUWDEN Maandagavond 22 februari is om 7.30 precies in San Damiano, de laatste gespreksavond van de cursus voor gehuwden o.l.v. pater drs. Os mund Schreuder O.F.M. Het onder werp van deze avond is: Hoeveel kinderen moeten wij heb ben? Hoeveel kinderen mogen wij hebben? Doe ik mijn plicht als ik mijn kindertal „bereken"? Wat moet ik biechten? Wat niet? Hoe moet ik biechten? Hoe niet? Waarom heb ik er een hekel aan om „dat" te biech ten? Wat mag ik van mijn biecht vader eisen en verwachten? De nog niet beantwoorde vragen zullen deze avond alle door de ge spreksleider behandeld worden. In verband met de uitgebreidheid van de stof is het zaak, dat u allen op tijd komt, zodat we 7.30 uur pre cies kunnen beginnen. MIDDENSTANDS VERGADERING Dinsdag jl. hield de middenstands vereniging een vergadering, waarin o.m. dè heer Smits namens de kas- commissie verslag uitbracht. De heren Fr. Janssen en H. Dinghs werden in hun bestuursfuncties her kozen, terwijl als opvolger van de heer van Meyel, de heer Fr. v. Op bergen werd gekozen. In deze vergadering die onder lei ding stond van de vice-voorzitter de heer Derckx, werd uitvoerig gespro ken over de tentoonstelling. Er bleek wel animo te bestaan voor deelname, maar men vond een standhuur van 25 per m2 rijkelijk aan de hoge kant. Intussen is men een andere op lossing aan het zoeken om van deze dure tentoonstellingsgebouwen af te komen, waardoor ook de huurprij zen zullen dalen. Het blijkt, aldus werd medege deeld, dat men tegen die tijd de be schikking kan krijgen over de nieu we hal van de N.V. Inalfa, die met de cantine beschikbaar zal zijn. Een en ander moet nog nader overlegd worden, maar men hoopt binnen af zienbare tijd met de belanghebben den een aparte vergadering te kun nen houden, waarop nadere mede delingen volgen. Wat de Kerststal betreft zal nader overleg gepleegd worden met de vakorganisaties van de aannemers, schilders en bloemisten. De belangstelling voor deze verga dering had groter mogen zijn. JUDO-CLUB „VENRAY" Vandaag zaterdag neemt de Ven rayse judo-club deel aan de wed strijden te Velden, waar zij strijd zal leveren tegen: Velden, Horst en Weert in de B klasse. De wedstrij den vinden plaats in j)e blokhut" te Velden. Aanvang der wedstrijden half vijf. BOERENKERMIS Het comité „Boerenkermis" te Veulen, heeft besloten om dit jaar lijkse feest op 7, 8 en 9 mei a.s. te doen plaats vinden. Zoals gebruike lijk komen de baten geheel aan de kerk. Het comité is reeds doende om de nodige maatregelen hiervoor te nemen.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1