RANG is alleen RANG als er RANG op staat. Kerkelijke Diensten ïlu qcede cón(edie tcqm zcci laqe êi{ PULS van 24 tot en met 30 jan. Derde Orde Huidgenezing I RU ROL Overpeinzingen 'sWinters meer vel? SPORT Ze nu* geneesmiddel 3>flflBaaflooflflflaflcaflflaaaofltififlaoflooQflooooooooQooQQooQQQQooQQoooooflaooooflOBflgOfloaoaooooooooQooQQaoooooi>oQQQaaooQOQooooofflotvg Rang Crème de Cacao 22 ct per rol PAROCHIEKERK VENRAY Priester vd. week: Kap. v. Leipsig Zondag: 3e zondag na Driekonin gen; 6.30overl. fam Voermans-Jans- sen; 7.30 vr. Gooren-Bouten; 8.30 kindermis Joh. en Gertr. v. Heyster; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 u, H. van Waayenburg; 7 u. lof. Maandag: 6.45 overl. parochianen; 7.30 overl. fam. Pouwels-Droesen; 7.30 Godefr. v Opbergen en Petra Theeuws; 8.15 best. jaard. W. v.d, Munckhof en Joha Tammerveld en familie, 8.15 leden en overl. vd. hand boogschutterij Diana. Dinsdag: 6.45 Beerkens-Nor en Poels-Strijbos; 7.30 overl. familie Kersten-Keitjens; 8.15 Jacob Oden- hoven; 9.30 pl. huw. van Aarsen- Linsen. Woensdag: 6.45 M. Linders; 7.30 H. v. Meyel (buurt); 7.30 G. Ligthart; 8.15 Wilhelm Willems en Hendrina Huisman lh; 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag: 6.45 overl ouders Flin- senberg-v.d. Mortel; 7.30 Hendrika Thuyls; 7.30 int. Goumans-Verheg- gen; .15 Hendrina Hub. Janssen, Pe ter A. Willems en Maria A. Willems lh. Vrijdag: 6.45 J. Bouten-v. Megen; 7.30 int. R; 8.15 C. Lagerberg, echtg, en wederzijdse ouders lh; 8.15 fam. Janssen-Klaessen en M. en G. Jans sen. Zaterdag: 6.45 Gerardus Verste gen, Johanna Katelaan en dochter; 7.30 volgens beloften; 8.15 Hendrik Poels en Johanna Camps lh; 8.15 overl. fam. Erkelenz en echtgen.; biechtgelegenheid van 5.30-7.30; 7 uur lof De schoolkinderen leren de 28e les van de katechismus. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Urbanus 3e Zondag na Driekoningen: de H. Missen om 6.30, 7.45, 9 uur en 11.45; de hoogmis om 10.15; de le collecte voor de kerk,, de 2e (mandjes) voor dé Kath. Actie; 7 u. lof met overwe ging en gebeden voor de Hereniging; vandaag aan de deur maand-collecte voor de jeugd. Maandag: feest van St. Paulus be kering. 8.15 cursus voor 18-jarigen. Dinsdag: H. Polycarpus, marte laar; 10 u. huwelijksplechtigheid v. het bruidspaar Van Leipzig-Schaef- fers; 7.30 lof t.e.v. St. Antonius. Woensdag: H. Joannes Crysosti- mus, Bisschop-kerkleraar; 10 u. hu welijksplechtigheid v.h. bruidspaar Hutten-Verbruggen. Donderdag: H. Petrus Nolascus, belijder. Vrijdag: H. Franciscus van Sales, bisschop en kerkleraar; 7.30 lof. Zaterdag: H. Hyacyntha, maagd; 9.30 uur huwelijksplechtigheid v.h. bruidspaar Sijbers-Wismans; van 3 tot 8 u. gelegenheid om te biechten. Gevonden voorwerpen Er worden herhaaldelijk in de kerk voorwerpen achtergelaten, de laatste tijd b.v.: een huissleutel (lips), een mooie grijze herenhoed, portemonnaie's, kerkboeken, hand schoenen, rozenkransen enz. Wij zullen dat alles nog even bewaren. Na 2 maanden gaat alles weg, wij kunnen het niet blijven bewaren. Is er iets van uw gading? Terug te be komen bij Bx'oeder Portier. Mis-intenties Zondag: 6.30 Theodora Goumans- Clabbex-s; 7.45 Anna Rutten-Peters; 9 u. Jacq. Jacobs; 10.15 Johanna v. Rooy-Hendriks en zoon Harry. Maandag: 6.15 voor overl. vader; 7 u. Jan Jenneskens; 7.45 Martien v. Aarsen; 8.30 handboogschutterij St. Anna. Dinsdag: 6.15 Jan Kersjes; 7 uur overl. fam. Frans Heinen; 7.45 Henri Slits; 8.30 zek. int.; 10 u. huwelijks mis. Woensdag: 7 u. Theodora Gou- mans-Clabbers; 7.45 overl. fam. Ge rard Pouwels en echtg.; 8.30 zek. in tentie; 10 u. huwelijksmis. Donderdag: 7 u. overl fam. Frans Heinen; 7.45 Petronella Bouten-van Megen; 8.30 uit dankbaarheid t.e.v. Maria. Vrijdag: 6.15 overl. fam. Gex-ard Pouwels en echtg.; 7 u. zek. int.; 7.45 Henri Slits. Zatei'dag: 7.45 Jacq. Janssen; 8.30 Paula Driessens; 9.30 huwelijksmis. PAROCHIE LEUNEN Zondag: 3e zondag na Driekonin- gen; 7 u. H. Mis voor Hendrik en Lena van Soest; 8 u. voor Johannes van den Berg en echtg.; 9 u. voor de parochie; 10 u. hoogmis. Maandag: 7 u tot int. vd. offeraars bij het Kruis in de Steeg; 7.30 gest. jgt. voor Peter Antoon Smits. Dinsdag: dag v.d. Altijddurende Rozenkrans voor Leunen; 7 u. voor Mina Keijzex-s; 7.30 voor Antonius en Jacobus Lemmens (gesticht). Woensdag: 7 u. voor overl. fam. Litjens-Ax-ts; 7.30 sol. gest. jgt. Jo hanna en Catharina Goemans; 'sav. om kwart over zeven v. 18-jarigen, alleen jongens. Donderdag: 7 u. voor Hendrik Ver-linden en echtg.; 7.30 voor Al- bert Loonen. Vrijdag: 7 uur H. Mis voor Frans Voex-mans en echtgen.; 7.30 v. Peter Joh. Beclet en Wilhelmina Bogaex's; 8.15 's avonds cursus voor 18-jarigen alleen meisjes. Zaterdag: 7 u. H. Mis; 7.30 v. Piet Vei'schuuren; biechten van 45 en 6.30—7 u.; 7 u. lof t.e.v. O.L.Vr. Kerkpoets: Tonny van Meijel en Annie Peetex*s. A.s. zondag om 3 uur installatie van de nieuwe parochie-herder van Leunen, de Z.E.H. Jonkers,, PAROCHIE OIRLO Zondag: 3e zondag na Dx-iekonin- gen; 4e zondag der maand; 6.30 H. Communie; lm om 6.45; 8 u. kinder mis; 8.45 2e lm; 10 u. parochiehoog mis; 3 uur St. Machutuslof; le coll. voor de kerk, 2e voor 't bisdom. Maandag: 7.30 stichting Jan Cus- ters; Wilhelmina Vergeldt en Ber nard Custers. Dinsdag: 7.30 zieled. Wilhelmina Spreeuwenberg. Woensdag: 7.30 stichting Leonar- dus Heidens. Donderdag: 7.30 stichting Joannes Heidens en Maria Bots. Vrijdag: 7.30 jaax-d. Jan Mathieu Jenneskens en Bexmax-dina Thielen. Zaterdag: 7.30 jaard. Wilhelmina Teeuwen; biechtgelegenheid van 5 tot 7 uur. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: 3e zondag na Driekonin gen; onder de Missen collecte voor de Kath. Actie in ons Bisdom; 7 uur parochiemis; 8.30 zek. int.; 10 uur hoogmis, gest. jrd. voor Pastoor van den Bex-g; 3 u. lof voor de eenheid der christenen. Maandag: 7.30 Jacob Vermeulen. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Wil lem v.d. Berg, echg. en kinderen. Woensdag: 7.30 overl. fam. Direks- Hellegers. Dondex'dag: 7.30 Helena Ver- koeyen en Anna van Gerven. Vrijdag: 7.30 vr. Vermeulen-Helle- gers. Zaterdag: 7.30 gest. gez. jrd. voor Elisabeth Thuyls; biechten van 3 tot 4 u. voor de kinderen; van 6.307.30 voor de groten; 7.30 Marialof. PAROCHIE CASTENRAY 3e Zondag na Driekoningen. 2e Collecte voor de Kath. Actie v. ons Bisdom. 10 u. Hoogmis voor de par-ochie; daarna congregatie afd. meisjes. 3 u. lof en rozenhoedje, daarna H. Familie, afd. vrauwen. Maandag: 7.30 gez. maandd. voor Antoon Steeghs. Dinsdag: 7.30 gez. maandd. voor Joannes Rambaghs en echtgenote. Woensdag: 7.30 gez. maandd. voor Engelbert Emonts. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor de leden van- de plaatselijke Boe- ïlnnenbond. Vrijdag: 7.30 gez. maandd. voor Carolina Ewalts-Rambaghs. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O. L.Vrouw van Altijdd. Bijstand tot int. van hen die daarvoor offerden. Van 6-7 geleg. tot biechten. 7 u. lof en rozenhoedje. Kerkpoetsen: Lies Drabbels en Elly Tacken. PAROCHIE MERSELO Zondag: 3e zondag na Driekonin gen; 6.30 Communieuitreiken; 7 uur vr-oegmis v.d. parochie; 8.15 lm voor ovex-1. fam. v. Lankveld-Giesbers; 10 u. hoogmis t.e.v. O.L.Vrouw v. bijz. intentie; onder de H. Missen specia le collecte voor de Kath. Actie; 2.30 lof met rozenhoedje, waax*na verga dering v.d. 3e Ox'de voor beide af delingen. Maandag: 7 uur jgt. voor Frans Michels en echtgenote; 8 u. lm voor ovex-1. fam. Janssen-v. Heuven. Dinsdag: 7 u. sol. gest. jgt. voor Mart. Arts en Petron.Jeuken; 8 uur lm v. overl. fam. de Rijck-v. Rijs- wijck. Woensdag: 6.45 rozenkransbidden; 7 u. H. Mis voor Car. Ewals-Ram- bags vwg. 3e Orde; 8 u. lm v. Ant. van Dijck en echtgenote. Donderdag: 7 u. get. jgt. voor Christiaan Klaassen en Jacoba Cus ters; 8 u. lm voor Hendrikus v. Hoof en echtgenote; 's avonds 7 u. Con gregatie voor beide afdelingen. Vrijdag: 7 u. gez. H. Mis t.e.v. de H. Oda; 8 u. lm voor overl. fam. Poels-Bouten Zaterdag: 7 u. gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vx'Ouw; 8 u. lm t.e.v. O.L.Vr.; uit dankbaarheid voor de genade van het H. Geloof; 5 uur biechten voor de kinderen v.h. 2e schooljaar, daarna voor anderen tot 6.30; 7.30 Marialof. Deze week woensdag en donder dag zijn voor onze parochie de da gen van de levende rozenkrans, van 's mox'gens 9 uur tot 's avonds 9 uur. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 3e zondag na Driekonin gen; 6.30 lm v. Harry Goumans en Wilhelmina Spreeuwenberg; 8.10 lm v. Antonius Swinkels; 9.15 kinder mis; 10.15 hoogmis gest. zieled. v Harry en Gerard In 't Hulst; 2 uur lof; 2.30 Congr. v.d. vx-ouwen. Maandag: 7.30 weekdienst v. Pe trus Mulders; z.a. maandd. v. Anna Bus-Poels. Dinsdag: 7.30 lm tot int. v.d. fam. Vollenberg-Arts; z.a. lm v. broeder Maxentius. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor zek. int.; z.a. lm v. overl. fam. Pou- wels-Muyzers. Dondex-dag: 7.30 gez. H. Mis v.d. fam. Deters-Teunissen; z.a. lm v.d. overl. fam. Potten-Coopmans. Vrijdag: 7.30 maandd. v. Renier Swinkels; z.a. lm v. overl ouders Hendriks-Bus. Zaterdag: 730 gez. H. Mis v. zek. intentie; z.a. maandd. v. Antonetta Smeets-Vergeldt; 6 u. Marialof; tot 7.30 gelegenheid om te biechten. RECTORAAT SMAKT Zondag: 3e zondag na Driekonin gen; 6.15 lm v. Martinus Goumans en echtgenote; 7.30 lm voor Marti nus Bonants; 10 u. hoogmis; 6 u. lof en rozenhoedje; vandaag is de col lecte voor de Kath. Actie. Maandag: 6.30 lm uit dankbaar heid voor een gebedsverhoring; 7.30 lm voor Leo Koopmans. Dinsdag: 6.30 lm t.e.v. Sint Jozef; 7.30 lm voor een bijz. intentie. Woensdag: 2e woensdag als voor bereiding op het feeest van St Jozef; 6.30 lm voor Peter Koenen; 7.30 pl. •hoogmis t.e.v. Sint Jozef. Donderdag: 6.30 lm v. een zieke moeder; 7.30 lm tot zegen in het ge zin; 7 u. Kongregatie v.d. meisjes. Vrijdag: 6.30 lm t.e.v. het H. Hart; 7.30 lm voor Leo Kcopmans. Zaterdag: 6.30 lm uit dankbaar heid; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. van de bex*g Carmel; van 5 tot 5.30 uur en van 7 uur tot na het lof biechtgelegenheid; 7.30 lof en rozen hoedje. RECTORAAT VEULEN Zondag 7 u. gelegenheid tot Com municeren; 7.30 v. L. Heidens en echtgen.; 10 u. hoogmis t.i. vd. fam. Classens-Swinkels; vandaag is de 2é collecte voor de Kath. Aktie; 2 uur lof; 3 u. buitenkerkelijke bijeen-, komst in zaal v. Gasel voor de op richting van 'n eigen afdeling der 3e Orde. Maandag: lm. overl. fam. Willems van Lin. Dinsdag: lm. tot zekei'e intentie. Woensdag: lm. overl. fam. Bur gers-Verheij en. Dondex-dag: lm. af gest. fam. van Kempen-Kuijpers. Vrijdag: lm. zal. vr. Cx-emers, Zaterdag: lm. zal. vrouw Linders. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e zondag na Driekonin gen; 7.30 voor Sibertus Muysers, vanwege de buurt; 10 u. hoogmis tot een bijz. intentie; 3 u. lof. Maandag: 7.30 Wilh. Loonen en Elisab. van Heyster. Dinsdag: 7.30 Hub. Janssen, Anna Maria Philipsen en Joh. Janssen. Woensdag7.30 overl. fam. Lensen- Giezen. Donderdag: 7.30 Catharina Lit- jens-Arts. Vrijdag: 7.30 overl. fam. Janssen- Claessens. Zaterdag: 7.30 tot een bijz. inten tie; 7 uur biechten door een Eerw. Pater; 7.30 lof. CURSUS VOOR GEHUWDEN Maandagavond 25 januari woi'dt om 7.30 uur de derde gespreksavond gehouden voor gehuwden o.l.v. pa ter drs Osmund Schreuder O.F.M. Het onderwerp van deze avond is: LICHAMELIJKE LIEFDE. Is het lichaam een toegift, die er maar zo half bijhoort? Wordt het lichaam nu eigenlijk te veel of te weinig beklemtoond? Moeten we aan ons lichaam veel aandacht besteden of is het beter daar in onze tijd minder op te let ten? Ook de tweede avond was een succes. Ruim 170 gehuwden waren ondanks sneeuw, gladheid en kop aanwezig. Ernst en humor wisselden elkander af. Over de thesis, dat in elk goed huwelijk van tijd en wijle een goed georganiseerde „ruzie'' noodzakelijk is liet het auditorium zich niet uit. Toch werd er deze avond volop gedebatteerd. Denkt U de volgende keer aan de vragenbus (liefst anoniem)! Huidzuiverheid - Huidgezondheid Houdt jda winteruiLhaadea £ü*o&tofiu SNEEUW Wie zijn zondagmiddagwandeling besteed heeft afgelopen zondag, om eens te wandelen achter het St Oda- park, bij St. Oeike, in de gemeente- bossen of bij de Rosmolen is in een wonderbare witte wereld terecht ge komen, die men alleen kent op Kerstkaarten. Een wonderlijk sprookje, dat de kou deed vergeten en de gux~e wind en de stemmen der sleeënde kinde ren deed tinkelen in de vrieslucht. Een fantastisch gezicht, dat de schoonheid van Gods natuur in een heel ander licht deed zien, als het negatief van een foto. En toen we huiswaarts keerden met tintelende vingex-s en oren, zijn we bij de kachel gaan zitten en heb ben nog eens nagepraat over al dat moois en schoons En we hebben ons niet gereali- :erd, dat al dat moois en schoons, toch ook vele nadelen heeft. We denken aan de mensen van de PTT, die door de ongebaande witte wereld de brieven bleven brengen. We den ken aan de mannen van Gemeente werken, die op een tijdstip, dat an deren naar bed gingen de wegschaaf in werking stelden en zorgden, dat U en ik zonder al te veel moeite naar de kerk konden. Dat ze daar voor practisch de hele nacht doende zijn geweest, hebben we als iets van zelfsprekends aanvaard. Voor hen was dit alles geen „spr-ookje" maar een vieze witte brei, die zo gauw mogelijk aan kant moest om het verkeer vrij baan en veilig rijden te verzekeren. En met hen zijn er vele anderen bezig geweest om ondanks dit „sprookje" het normale leven, nor maal te doen zijn. Aan hen zij van deze plaats een saluut gebracht voor wat zij deden en weer zullen doen, als de winter weer sneeuw en ijzel brengen zal. POLITIEPOST In dit blad is er al verschillende malen op gewezen, dat het feitelijk niet juist is, dat in Venray een der grootste gemeenten van ons land 's nachts de politie moeilijk bereikbaar is. Zeker er is een z.g. patrouille, die links en rechts door onze gemeente speurt naar ongerechtigheden e.d. maar op de politie-post is er nie mand. In het verleden zijn al een paar gevallen gesignaleerd dat politie no dig was, maar niet te bereiken. Nu is dit heus geen verwijt aan onze politiemannen, die ook niet kunnen helpen, dat men met tekort aan manschappen zit en dat de in deling van de dienst geen nachtbe zetting van de politiepost mogelijk maakt. Er zijn tenslotte grenzen. Maar waarom dan niet hetzelfde gedaan als de politie in Boskoop, die verhuizen moest vanwege een verbouwing van de politie-post en die ook met mensen-tekort tobde. Daar hebben de inwoners een net te mededeling gekregen welke po- litie-agent men 's nachts thuis be reiken kan per telefoon, die dan op zijn beurt zorgen zal voor alarme ring van de andere manschappen. Is dat in Venray ook niet mogelijk, tot het nieuwe politie-bureau klaar is? Dan kan men tenminste bij even tueel nood-geval later nooit het ver wijt krijgen, dat er hier totaal geen politie te krijgen was. POLITIE Nu we toch over de politie bezig zijn, nog een andere opmerking. Mag men zich soms wel eens af vragen waar toch de oplossing blijft van diefstallen enz. enz., bv. van Kerstdag, van de andere kant wox-dt de politie ook wel eens voor vreem de opgaven gezet. Zo werd haar het volgende probleem voorgelegd. Een ingezetene uit onze gemeente bestelde bij een van onze jagers een haas voor een feestelijke gelegen heid en kreeg dat beestje gestroopt en wel, met de kop apart er bij, net jes thuis. U raadt het drama natuurlijk al. De vrouw bereidde dat beestje, proefde er natuurlijk op voorhand al wat van en diende het gebraad trots op. Al zijn er mensen die zeggen, dat men het vlees van een kat en dat van een haas niet onderscheiden kan, de heer des huizes vond er toch een vreemd smaakje aan zitten en vex'wees uiteindelijk het beestje terug naar de keuken. Een sectie wees uit dat inderdaad een kater de plaats van de haas had ingenomen, waarop de kok-in prompt de bedstee in verhuisde, ziek alleen al bij de gedachte, dat zij kat gegeten had i.p.v. haas. Enfin, de politie is er in gemoeid en die moet nu maar uitzoeken hoe dit drama tot stand kwam. Een niet geringe opgave Over een tekort aan vet in de Ne derlandse voeding behoeven wij ons geen zorgen te maken. Van oudher staat de Nederlandse keuken bekend om baar machtige en vette winter- kost, die u natuurlijk zelf ook kent en waardeert. Dat er over het algemeen veel waarde aan vet wordt gehecht moge blijken uit het feit, dat het gemid deld vetgebruik sinds de laatste oor log sterk gestegen is en thans 1,5 maal de aanbevolen hoeveelheid be draagt. Toch heeft men kunnen vaststel len, dat het onder de huidige levens- omtandigheden niet onodzakelijk is om in de winter voor 'n extx*a grote hoeveelheid vet te zorgen. Het is zelfs zo, dat het verhoogde vetge- bnoik vermoedelijk nauw verbon den met het gestegen welvaartspeil van de bevolking ernstige geva ren voor de volksgezondheid met zich meebrengt Een hoog vetgebruik werkt name lijk in sterke mate overvoeding in de hand. En juist de overvoeding schijnt de Westerse merxs vatbaar te maken voor ziekten, die in landen met sobere voedingsgewoonten, naar verhouding veel minder voorkomen. Zo blijkt o.a. een hoog vetgebruik invloed te hebben op het veelvuldig voorkomen van hart- en vaatziekten. Werkelijk een aannemelijk motief om, zeker wanneer u de veertig bent gepasseerd, matigheid in deze te be trachten. Het vet in de voeding kunnen we onderscheiden in: het zichtbare vet, dat wij als zodanig in onze voeding gebruiken, bijvoorbeeld om te bak ken en te braden en om ons brood te besmeren. Het onzichtbare vet, dat in allerlei levensmiddelen voorkomt zonder dat wij daar zo zeer bij stilstaan. Denkt u bijvoorbeeld eens aan mayonaise of slasaus, room, vette vleeswaren en de meeste soorten gebak. Juist deze laatste groep kan ons ongemerkt veel vet leveren. Enige kieskeurigheid is hier dus wel ge wenst, terwijl het ook aanbeveling verdient öm bij de bereiding van het voedsel met overleg te werk te gaan U doet er goed aan ervoor te zor gen, dat u een vetsoort gebruikt, die u tevens vitamines levert. Dit bete kent dat in het algemeen de voor keur gegeven moet worden aan boter en margarine al vitamine A- en D-leveranciers boven b.v. de slachtvetten, die deze vitamines niet bevatten. Ook met wat minder vettigheid is 't mogelijk smakelijke en voedzame wintergerechten samen te stellen. En waarschijnlijk zult u daaraan graag uw krachten wijden als u bedenkt, dat u uw voeding op die manier nog beter en gezonder kunt maken. Profiteer van de huidige stand van de voedingswetenschap: wees zuinig met vet! GEELZUCHT IN BRABANT EN FRIESLAND In Brabant en Friesland heersen momenteel gevallen van geelzucht, die niet van ernstige aard zijn, maar toch de grootste waakzaamheid ver eisen. Tientallen besmettingsgeval- len komen voor in het land van Cuyk, in de plaatsen Mill, Wan- roy en Haps. De ziekte is nergens van ernstige aard. Wellicht heeft men in Fries land het ergste achter de rug. Op de christelijke school van Nijega, dat aanvankelijk zwaar door de geel zucht wex*d geplaagd,'zijn nog maar enkele absenten. Vooral mensen tussen de dertien en twintig jaar moeten het in het noorden ontgelden. In Mill geven de dokters het advies: zo lang mogelijk in bed blijven. De experts van Volksgezondheid weten nog niet, waaraan de opleving van deze virusaandoening te wijten is. Ook het juiste inzicht in de om vang van de kwaal ontbreekt nog: alle ziektegevallen worden niet ge meld, alhoewel men daartoe ver plicht is. Dringend wordt de bevolking, ze ker in de aangetaste gebieden, ge waarschuwd, de grootst mogelijke hygiëne te betrachten, onder andere op toilettten. Al is geelzucht vrij onschuldig een doeltreffend geneesmiddel heeft men nog niet gevonden toch kan zij leiden tot leverbesehadigingen die eerst op latere leeftijd aan het licht komen. ROODE KRUIS EN B.B-COLLECTE De gebeurtenissen in het onder gelopen Tuindorp Oostzaan heeft televisie, radio en kranten enige tijd in beroering gebracht. We hebben de verhalen van de dijkdoorbraak kunnen horen en lezen en hebben we de trieste bedoening gezien van de hulpploegen, die de mensen uit dè huizen ging halen. We hebben de verhalen gelezen van het zakkende water en van de terugkeer van de eerste verdrevenen En nu zullen de berichten schaarser gaan worden, ze'zullen naar de ach terpagina's der kranten verdwijnen en het leven van elke dag met tel kens andere gebeurtenissen gaat zijn gang. Maar onwillekeurig denk je terug aan je eigen evacuatie-tijd, toen je op een gegeven ogenblik het beroemde stempeltje op het per soonsbewijs kreeg, dat je weer naar Venray terug kon keren. Je meende de hemel verdiend te hebben en kwam in de hel terecht. Rotzooi, rommel, ellende vond je bij terugkomst en je wist met de beste wil van de wereld niet waaraan te beginnen. Zo zullen ook deze mensen hun spullen tenjg vinden. Kapot, ver nield, waardeloos en ondanks de vreugde om de terugkeer zal er ver driet zijn om de dingen, dié verloren zijn gegaan, dierbare herinneringen, die onheiToepelijk zijn vernield. We hebben indertijd een harde dobber gehad na onze terugkeer en we kunnen ons levendig voorstellen hoe het die mensen daar moet gaan. Evenals toen wij dankbaar waren voor wat voor hulp ook, zullen ook die mensen hulp en steun best kun nen gebruiken. Welnu het Roode Kruis afdeling Venray en de B.B.- mensen hebben gezamenlijk een ac tie ontworpen om onze steun, moge lijk te maken. Op het einde van deze maand zul len zij ons komen vragen voor een gift voor deze mensen. En al is het zeker waar, dat iedere week een beroep op ons en een aan slag op onze portemonnaie gedaan wordt, wie zich de beroerde tijd in denkt van voor 15 jaren terug, zal toch zeker zijn offer voor dit doel willen geven. SCHAAKNIEUWS De wedstrijd tegen Maasniel is door SCV met 64 gewonnen. Na afloop van de officiële speeltijd, was de stand 4,52,5, 3 partijen waren afgebroken in een gunstige stand voor Venray. Aangezien remise voor deze partijen voldoende was gingen wij hiermede accoord. De persoonlijke resultaten zijn als volgt: J. Janssen-W. Geurts J. Peters-J. de Loey Pater Janssen-P. Renners P. Rouvroye-A. Thielen J. Verhaegh-J. Naus A. Lucassen-R. Eist A. Vermeulen-H. Veinten J. Kok-J. Mailland V v. Mil-P. Stienen J. Wismans-H. Berlee Venray is nog steeds ongeslagen. Maar ook Reuver, dat met ons bo venaan staat wist in Weert te win nen. De stand aan de kop van de le klas Noord van de L.S.B., blijft der halve ongewijzigd. A.s. dinsdag speelt SCV II tegen Cuyk II om acht uur in hotel de Keyzer. 1—0 1—0 0,5—0,5 0—1 0,5—0,5 0,5—0,5 0,5—0,5 0,5—0,5 1—0 0,5—0,5 ^ijnhardt's Zenuwtabletten

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2