KAB-agenda Torenfonds SPORT Benoemingen 'm Gevonden: ons Dekenaat de politierechter Uit Peel en Maas JASPERS Ie Carnavals- zitting De Zagewetters te Merselo men van de zijde van de bevolking zéér gaarne dit protestschrijven komt ondertekenen. Met vriendelijke dank voor de plaatsing. W. ONGELUK TIJDENS VOETBALWEDSTRIJD Tijdens de zondag gespeelde vriendschappelijke wedstrijd tussen de junioren van SVV en die van Stein, had de Steiner speler Jans sen het ongeluk een beenbreuk op te lopen. Dit ongeluk heeft velen ergernis bezorgd. En wel om de volgende feiten: a. de jongeman lag op de grond omringd door een grote kring belangstellenden. Noch door iemand van het bestuur, noch door de aanwezige politie-agen- ten werd deze hinderlijke be langstelling op een afstand ge houden; b. het duurde een volslagen kwar tier voordat uit een der ge bouwen van Servatius een bran card kwam, waarop dus einde lijk deze jongeman gelegd kon worden. (Is die er geen aanwe zig in het clublokaal?); c. het duurde 35 minuten voordat een arts enige medische hulp verstrekte; d. het duurde 50 minuten voordat de ziekenauto kwam opdagen om het slachtoffer naar het zie kenhuis te vervoeren. Het zal de eerste en de laatste maal niet zijn, dat op een voetbal veld een ongeluk gebeurt. De mees te lopen gelukkig goed af, maar als in een ernstig geval als j.l. zondag een dermate gebrekkige hulp einde lijk en ten lange leste op komt da gen, dan is het geen wonder, dat opmerkingen als: wat een achterlijk boerendorpniet van de lucht waren. G.H. NASCHRIFT DER REDACTIE: Naar aanleiding van dit ongeval hebben ons meerdere klachten be reikt. Ook van de zijde van de voet balclub Stein. Nadere informaties toonden ons duidelijk aan, dat dit te lange op onthoud en te gebrekkige hulp te wijten zijn aan een serie misver standen. Zo meende men, dat al lang een arts gewaarschuwd was, terwijl dat niet gebeurd was en voordat men dat ontdekt had was kostbare tijd verloren. De bestuurder van de ziekenauto, dié op het voetbalveld aanwezig was, is voor alle zekerheid direct naar huis gegaan en heeft geheel volgens voorschriften zitten wachten op het telefoontje van de dokter of de politie. Dat is niet eer der gekomen, dan toen men het slachtoffer al in een bestelwagen naar het ziekenhuis had vervoerd. De ziekenauto is toen direct gegaan, maar tevergeefs. Kan men van de ene kant inder daad begrip hebben voor de misver standen met dit beroerde gevolg, van de andere kant moet zo iets toch feitelijk niet voor kunnen ko men en terecht kan men de erger nis van een deel van het publiek dan ook begrijpen. De jongeman is, nadat hem een noodverband in het ziekenhuis is aangelegd, overgebracht naar het ziekenhuis van Sittard en zal ho- penlijk geen kwade gevolgen over houden van zijn te lang liggen op het sportveld. Voor SVV een reden om haar eerste hulpverlening grondig te herzien HOCKE Y-NIEUWS Afgelopen zondag lieten de dames zien dat ze hun rivalen uit Heerlen, waarvan ze in Heerlen verloren, hier toch wel aankonden. In een goed ge speelde en snelle eerste helft was Venray steeds in de aanval. Van de vele uitstekende voorzetten werden er twee omgezet in een doelpunt. Dank zij de keepster van Heerlen kon dit aantal in de loop van de wedstrijd niet meer uitgebreid wor den. In de tweede helft verplaatste het spel zich dreigend naar de Ven- rayse helft. Met vereende krachten en een goed moreel probeerde Heer len de achterstand in te lopen. Na ongeveer 20 minuten spelen werd het dan ook 2-1. Hierdoor werd het laatste gedeelte nog spannender. Talrijke hachelijke situaties voor het Venrays doel konden gelukkig wor den gered. De eindstand was 2-1. Heerlen moest door deze nederlaag haar 1ste plaats afstaan aan Ven ray, dat nu één punt meer heeft. Hopenlijk wordt dit ene puntje in de uitwedstrijd van zondag a.s. in Valkenswaard tegen HOD, nog meer versterkt. De heren, wier wedstrijd zondag werd afgelast, spelen dan thuis te gen Deurne 2. Dit belooft weer een spannende wedstrijd te worden. Aanvang 14.00 uur. Maandag 28 dec. hield MHCV haar laatste leden-vergadering jvan dit jaar. Op de agenda stonden o.a.: contributie-verhoging, instelling van de commissies, het wedstrijd secretariaat en een eventueel club blad. Bovendien werden nog enkele leden geinstalleerd. Op de vobravond van Kerstmis, heeft Mgr. Moors nog enkele benoe mingen uitgevaardigd, waarbij ook priesters uit ons Dekenaat betrof fen zijn. Dat was dan allereerst het eervol ontslag van Pastoor G. Vorstermans te Leunen, die, zoals wij reeds vo rige week .meldden, dit in verband met zijn leeftijd heeft aangevraagd. Tot zijn opvolger TE LEUNEN is benoemd pastoor Th. Jonkers, die sinds 1945 in Wellerlooi werkzaam is en daar b.v. een nieuwe kerk en kleuterschool heeft gebouwd. Pastoor Jonkers is afkomstig uit Lottum, waar hij in 1906 is geboren. Na zijn priesterwijding in 1930 is hij als kapelaan werkzaam geweest te Baarlo,, Meter ik en Belfeld. In zijn plaats is in Wellerlooi be noemd rector Wismans van de HEIDE. Dit bericht is wel zeer onver wachts gekomen, want een benoe ming van de Heydse parochieherder had niemand verwacht. Men ziet op de Heyde in ieder geval deze priester, die al 10 jaren in die streek werkzaam is, ongaarne vertrekken. Benoemd als kapelaan te Venray kreeg hij de opdracht voor de Heyde een rectoraat te stichten. Werd eerst gedurende enkele ke ren per week in de noodkerk gods dienstoefeningen gehouden, in 1956 werd de Heyde officieel rectoraat en werd dus kapelaan Wismans of ficieel rector Hij heeft in alle be scheidenheid veel tot stand ge bracht en we memoreren slechts de NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de practijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Telefoon 1335 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Zondagsdienst Groene Kruis: Zr. M. JANS Overloon Tel. K 4788262 heren glacé handschoenen, Boom Schoolstraat nw 3; kinderbril,, rood groen kinderwantje, witte sjaal, zwart fietspompje en kinderwantjes (zwart), Politiebureau; handschoen, Martens Schoolstraat 12; beige brui ne hoofddoek, Vermeulen Oranje straat 2;portemonnaie inh. 0,08, Po litiebureau; kinderportemonnaie inh. 0.85 en portemonnaie inh. ca. 10, bij de portier St Elisabeth-zieken- huïs. Fietsen maakt sterk op een goed merk. P0ELS Rijwielhandel HARMONIE ST. SERVATIUS BEKROOND Op het muziekconcours van kapel len te Blerick behaalde de harmonie van Huize St. Servatius de le prijs met lof der jury met 273 punten. Harmonie Servatius staat onder leiding van directeur J. Verstegen. R.K. INSTUIF JONG VENRAY Op de eerste plaats allen een Zalig Nieuwjaar. Hopenlijk zijn jullie al lemaal al goed begonnen. Ook het bestuur wil voor jullie een goed be gin maken. Daarom, van avond om 7 uur weer dansen in zaal Wilhel- mina. Iedereen is natuurlijk trouw aanwezig Het oi-kest, wat tweede Kerstdag, tegen de verwachtingen in, wel wat te wensen overliet, zal deze keer geen enkele reden geven tot onte vredenheid. De „Ball-room-staré" uit Helmond, die al vaker de gast van onze Instuif waren, zullen wederom met veel enthoisiasme deze avond verzorgen. We hopen dat hiermee het teleurstellende van de laatste avond van 1959, door 'n uitstekend nieuw begin volkomen zal zijn weg gevaagd. Nieuwe leden zijn in dit nieuwe jaar natuurlijk van harte welkom, hoewel de leeftijdgrens vanzelfspre kend 17 jaar blijft. Maandag 4 januari dagelijks be- stuurs-vergadering K.A.B. Venray. Donderdag 7 januari 8 uur in café J Sanders, bestuurs-vergadering K.A.B. Venray. Zaterdag 9 januari 7 uur in zaal Wilhelmina 10-jarig bestaansfeest Textielarbeiders. BIJBELCURSUS Maandagavond 4 januari zal in San Damiano om 7.30 uur de vierde gespreksavond plaats hebben van de Bijbelcursus, o.l.v. pater Domitianus Rurup O.F.M. Wij hopen van harte, dat, nu de feestdagen weer tot het verleden be horen, vele belangstellenden aan dit gesprek zullen deelnemen. bouw van zijn noodkerk, de bouw van een nieuwe lagere school, de oprichting van een kleuterschool, waarvoor nu definitieve bouwplan nen klaarliggen en dat van een pa tronaat. Rector Wismans zal dan nu pas toor in Wellerlooi gaan worden, maar wij vermoeden, dat hij de verdere uitbouw van het Heydese rectoraat toch wel in het oog zal houden. Als zijn opvolger in het recto raat is benoemd de Z.E. Heer M. Cox, die werkzaam is in de zielzorg van het Ven in Venlo. De Z.E. Heer Cox is op 3 april 1911 geboren en in 1938 tot priester gewijd. Dr. H. LITJENS Verder is door Mgr. Moors be noemd tot directeur van de Bis schoppelijke kweekschool te Roer mond ons oud-dorpsgenoot de Z.E. Heer dr. H. Litjens. Dr H. Litjens was tot heden leraar aan het Bisschoppelijk College te Weert en heeft o m. bekendheid ge kregen door zijn studie over on maatschappelijke gezinnen, 'n proef schrift gebaseerd op de sanerings- wijken in Maastricht, waarop hij in 1953 promoveerde tot doctor in de letteren en wijsbegeerten. Naast zijn leraarschap was hij o.a. bestuurslid van de Volkshogeschool Geerlings- hof te Valkenburg en redacteur van het maandblad De Broonk, waarvan hij o.a. in 'n extra nummer de Ven- rayse kerk heeft beschreven. Hij is thans voorzitter van 't werkcomité, dat plannen beraamd voor de bouw van een nieuwe kerk in plan West, feiten die wel aantonen, dat hij de binding met zijn geboorteplaats nog steeds heeft vastgehouden. INBRAAK OP KERSTAVOND 's-Avonds voor Kerstmis hebben een of meer personen pogingen tot inbraak gedaan bij V. in de Grotestr. Aangezien de familie thuis was, kon de onbekende insluiper zijn slag niet slaan en moest hij gelukkig onver richter zaken vertrekken. Anders was het bij D. inde Paters- straat, waar blijkbaar niemand thuis was en de dief of dieven met hon derd gulden weer rustig konden ver trekken. Omtrent de dader(s) verkeert men blijkbaar nog in het ongewisse. De hulp van een politiehond mocht niet baten, aangezien de regen elk spoor had uitgewist. PRIESTERFEESTEN IN HET BISDOM ROERMOND 60 jaar priester: 28 oktober: Dr. J.L.H.J.B. Nagant, em.-leraar Rolduc, te Heerlen. 50 jaar priester: 12 maart: H.H. Brentjens, pastoor te Kessel; M.H. Cuypers, em.-pas- toor van Horn te Sittard; J.M.J.R. Klinkenbergh, em.-leraar Bissch. College Sittard, te Overhoven-Sitt. 7 aug.: F.J.H. Roebroek, em.-rector Koloniehuis Bunde, te Beek. 40 jaar priester: 20 maart: F.H. Bastin, pastoor te Einighausen; M.J. Colaris, pastoor te Maastricht; A.H. de Bot, pastoor te Neer (voorheen Merselo); P.J.C. de Gronkel, pastoor te Limbricht; J.P. Huveneers, pastoor te Hoens- broek; H.J. Keulen, leraar Bissch. College te Sittard; Dr. E.M. Kruyt- zer, direct. Natuurhist. Museum te Maastricht; J.J. Lucassen, em.- past. van Posterholt, te Horst; J.H. Ramaekers, pastoor te Scheulder; L.H. Steegmans, pastoor te Doen- rade; H.P. Wonders, em.-rector v. Calvariënberg, te Gennep. 25 jaar priester: 6 april: W.J. van Bommel, pastoor te Maastricht; J.H. Breukers,' past. te Roermond; F.W. Ehlen, pastoor Weert; Chr.J. Engwegeri, rector te Papendrecht; J.J. Flecken, pastoor te Dieteren; J.G. Kuypers, pastoor Broek-Sittard;J.M. Lemmens, past. Eind-Nederweert; A.S. Pfennings, pastoor te Ohé en Laak; L.Th. Pricken, past. te Kerkrade; F.J. Rulkens, past. Nieuwdorp-Stein; C.H. Schmitz, pastoor te Swalmen; A.Th. Smeets, pastoor te Meerlo; P.D. Soons, past. te Obbicht; H.H. Souren, kapelaan te Berg en Ter- blijt; P.L. Tummers, past. Weert; Drs. J.A. Vogels, leraar Rolduc; J.J. Waterval, past. Reymerstok. JUBILEA MINDERBROEDERS 30 jaar priester: 6 mrt.: Martianus Briels Venray; Gustavus Ammerlaan, Venray; Ti tus Plekker Maastricht; Baldinus de Goede. Leiden. 25 jaar priester: 31 mrt.: Adelhard Epping Venray.. 60-jarig kloosterfeest: 21 sept.: Caecilius Peeters, Wamel; Gelasius Wismans, Venray; Theo- dardus Emonds, Taquary Brazilië; beide laatsten te Venray geboren. 50-jarig kloosterfeest: 7 sopt.: Gilbertus Lohuis, Maas tricht; 3 mei: br. Marianus Houkes Venray. 25-jarig kloosterfeest: 7 sept.: Canisius Vastbinder, Ven ray; Otho Thomaasse, Venray. MAANDAG MELK TWEE CENT DUURDER Met ingang van 4 januari mag de melkprijs in het hele land worden verhoogd met maximum twee cent. Het betreft hier een eerste prijsver hoging, die voortvloeit uit de ophef fing van de melksubsidies, waartoe in het kader van de maatregelen van de regering tot vermindering van de subsidielast is besloten. „DAS GIBT NUR EINMAL" A^et haar operette Das gibt nur eiHmal", brengt ons de Venrayse operette-vereniging, ditmaal naar de planeet Venus, waar allerlei vreem de verwikkelingen zich afspelen, die tenslotte toch allemaal goed eindi gen. Een amusant gebeuren, dat met verve en vaart gebracht wordt en dat graag de foutjes doet vergeven die gemaakt worden, omdat blijk baar niet precies over het stemmen- materiaal beschikt kan worden, no dig voor deze operette. Maar een en ander is zeker het bekijken waard, mede ook door de beslist rijke ence- nering, waarin dit spel gebracht wordt. Morgen zondag kan men zichzelf van een en ander overtui gen. Morgen, zondag 3 jan., geeft „Poly hymnia" nogmaals eenzelfdde op voering in zaal „Wilhelmina". Zie achterstaande advertentie. ECHTPAAR UIT HORST ERNSTIG GEWOND Op het kruispunt Californië onder Grubbenvorst is woensdagmorgen omstreeks half 12 een bromfiets be stuurd door de 26-jarige J. van Lier uit Horst in botsing gekomen met 'n vrachtauto bestuurd door de heer J. uit Horst. Bij de botsing liep de heer v. L. zeer ernstige verwondingen en een schedelbasisfracteur op. Zijn 22-jari- ge echtgenote die met het 2-jarig zoontje Henk op de duo zat werd eveneens zeer ernstig gewond. Zij werden naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht, waar zij van de laatste H.H. Sacramenten werden voorzien. INDUSTRIE-KOLEN GOEDKOPER Teneinde zich aan te passen aan de marktsituatie zullen de Limburg se mijnen van 1 april 1960 af voor industriekolen prijzen noteren, wel ke 5 tot 10 pet. lager liggen dan de thans geldende. Voor de afnemers die in de ko mende maanden een contract sluiten op voorlevering gedurende het ko- lenjaar 1960-1961 zal de prijsverla ging reeds op 1 januari 1960 ingaan. KONINGIN EN PRINS OP STAATSBEZOEK De woordvoerder van 't Belgische hof heeft woensdag bevestigd, dat koningin Juliana en prins Bernhard in mei van het volgend jaar op uit nodiging van koning Boudewijn een officieel bezoek aan België zullen brengen. Het Nederlandse vorsten paar wordt op 30 mei in de Belgische hoofdstad verwacht. HET NIEUWE JAAR BRENGT OOK VERANDERINGEN Met ingang van 1 januari werden een reeks nieuwe voorschriften van kracht, welke wij hieronder in het kort memoreren. Loonbelasting: De ongehuwden gaan minder loonbelasting betalen, n.l. 5 tot 18"/o rrynder. De vrijgezellen met middelbare inkomens 3.000 tot 4.500) profiteren het meest, voor hen is de 18% van toepassing. Melkprqs: De melk wordt 2 ct per liter duur der. Gezinnen met kinderen heb ben hiervoor in oktober reeds een verhoging gehad op de kinderbij slag. Kinderbijslag: Opnieuw wordt de kinderbijslag verhoogd en bedraagt thans: eerste kind 0,72 (0,60) 2e en 3e kind 0,79 (0,67) 4e en 5e kind 1,06 (0,93) 6e kind enz. 1,17 (1,04). Nu is ook het dubbeltje duurte- toeslag, dat diegene kregen, die minder dan 16 per dag verdien den, in de kinderbijslag verwerkt. Loongrens: De loongrens voor verplicht ver zekerden krachtens de ziektewet, het ziekenfondsbesluit, de werke- loosheidswet en de invaliditeits wet wordt verhoogd van 6.900 tot f 7.450. Premies: Ziekenfonds, verplicht verzeker den, premie wordt van 4.5 op 4.8%> gebracht. Ziekenfonds, vrijwillig verzeker den; premie wordt verhoogd van 5 tot 50 cent per week voor verzekerden boven 16 jaar. Ziekenfonds, vrijwillig verzekerde bejaarden; premie wordt in de laagste inkomensklasse verhoogd van 80 tot 92 cent per week, voor de hoogste inkomens van 1,64 tot 1,84 per week verhoogd. Kinderbijslag, de premie stijgt van 4.8 tot 5.3% en wordt geheel door de werkgever betaald. Werkloosheidverzekering; hier daalt de premie die door de werk gever betaald wordt van 0.4 naar 0.3%. Weduwen- en wezenverzekering; deze wordt nu voor het eerst ge heven, doch de algemene ouder- domspremie wordt met eenzelfde bedrag verlaagd, zodat niet meer en niet minder behoeft te worden betaald. Spatlappen: Iedere automobilist dient zijn auto (op 4 of meer wielen) voorzien te hebben van spatlappen over de volle breedte der achterwielen, tenzij de carrosserie van de wagen zodanig is, dat deze voldoende be scherming tegen spatten geeft. MEER DODEN OP DE WEG IN 1959 Volgens de voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Stati stiek zijn gedurende de eerste tien maanden van 1959 in ons land op de openbare weg 125.000 verkeersonge vallen gebeurd. Daarbij werden 1327 personen gedood. Het aantal gewon den bedroeg 37.200. BURGEMEESTER ROEFS GAAT HEEN Donderdag nam burgemeester L. Roefs officeel afscheid, niet van de gemeente maar wel van het ge meentebestuur te Deurne. Ruim twaalf en een half jaar heeft hij de grootste gemeente van Noord- Brabant met bekwaamheid en takt bestuurd. Dr. H. VAN DOORNE ZESTIG JAAR Dr. H. van Doorne te Deurne, werd op nieuwjaarsdag, zestig jaar. Zijn wieg stond in de gemeente Horst. Niettemin is hij door en door een Deurnese geworden. Als jongen in Deurne opgegroeid en daar na enige tijd te Eindhoven gewoond te hebben, voorgoed terug gekeerd, is hij met Deurne ver trouwd en vergroeid. Hij werd een vooraanstaand lid van de Deurnese gemeenschap. Te Gennep overleed op 61-jarige leeftijd de heer Th. Goossens, oud wethouder van Gennep en oud-pro curatiehouder van de Zuid-Ooster. „De morgenstond heeft goud in de mond" is een van die onwaarheden, die van geslacht op geslacht wórden doorverteld zonder dat iemand op de gedachte komt dit spreekwoord eens op zijn juistheid te toetsen. De vissende woonwagenbewoner echter zal het nooit meer zeggen. Zijn mor genstond had straf in de mond. Op een onwaarschijnlijk vroeg uur had hij het warme leger verla ten om zich onder smalende be woordingen van zijn echtgenote naar de waterkant te begeven. Rillend ging hij naar de oever van de Maas. Volgens de dichters is de zonsopgang een van de schoonste belevenissen. Deze woonwagenbe woner bespeurd echter niets van deze prille schoonheid. Van de roze- vingerige Eos der oude Grieken had hij nooit vernomen, want hij deed niet mee aan de kruiswoordpuzzels, die onze antieken zo doeltreffend propageren. Terwijl hij bibberig door de sche mering naar zijn dobber tuurde, passeerde een eenvoudige landman, op weg naar zijn melkmachine. „Goeden morgen!" groette de brave borst minzaam. „Goeden morgen!" groette de be vende vissers terug. De vissen ech ter zeiden niets. Zij sliepen nog. On danks het feit, dat volgens ervaren vissers, zij juist 's morgens met voorliefde angels op hun ontbijt tafel wensen. Langzamerhand begon het koor der landlieden aan te groeien. Zij allen fietsten krakend over 't paad je langs de plek van onze loze vis ser. Zonder uitzondering groetten zij de vochtige visser minzaam. Want zo zijn wij Limburgers, altijd netjes en beleefd. Deze echter kon na enige tijd als wedergroet niet anders meer opbrengen dan een knorrig „Moge". De kilte begon nu bezit van hem te nemen. Zij sloop zijn voeten bin nen en begon aan zijn botten te knagen. De woonwagenbewoner dacht aan zijn vrouw, die nu warme koffie dronk, en wat zij wel zou zeggen als hij straks nat, verkleumd en zonder buit thuis zou komen. Zijn stemming ging merkbaar ach teruit. Hij wachtte echter verwoed op de bevrijdende beet. Op enige afstand lagen vissen in het water nieuwsgierig toe te zien hoe het zou aflopen. Het zou allemaal wel goed afge lopen zijn, als niet die ene agrariër zo medelevend was geweest. Deze man stapte van zijn rijwiel om de motregen samen met de visser te delen. Hij was nogal spraakzaam, want boeren zijn er aan gewend 's nachts op te staan in plaats van 's morgens. De landbouwer informeerde naar de vangst, die er niet was. Hij bab belde enige tijd door, zonder te be merken, dat de ander geen ant woord meer gaf. En tenslotte begon hij zijn dankbaarheid uit te spreken over de regen die wasdom gaf aan zijn verdorde gewassen Dit laatste deed de deur dicht. De verkleumde visser kon geen enkel medeleven opbrengen met het ver dorde gewas van de spraakzame agrariër. Hij begon woeste kreten te uiten, en voor de eenvoudige land man zijn fiets had kunnen bestijgen sloeg de visser de hengelstok op zijn agrarische rug in tweeën. De verba lisant heeft de striemen gezien. En de vissen deden het water schudden van het lachen. Maar de rechter heeft de visser veertig gulden boete gegeven. „Vooral een visser behoort geduld te hebben" zei hij. Saldo per 1' december 76.951,02 N.N10,— N.N21,— N.N13,— N.N10,— N.N. te G2,— N.N10,— N.N500,— N.N350,— N.N350,— N.N5,— H. te V250,— V. te V300,— N.N300 Saldo per 31 dec. '59 79.072,02 Stortingen kunnen gedaan wor den op: Postrekening 136144 Boerenleenbank Venray Ned. Cred. Bank Venray t.n.v. R.K. Kerkbestuur St Petrus- Banden Venray. Burgerlijke Stand van 23 t/m 30 december '59 GEBOREN: Peters Petrus, Henseniusplein 4 van Knippenberg Godefridus, Heidse Peelweg 2 Didden Emmanuel, Molenhofweg 2a Philipsen Peter, Twistweg 1 Nabben Petronella, Oirlo E 38b Maessen Carolus, Deurneseweg 23 Mulders Jeanne, Paardekopweg 14 OVERLEDEN: Gommans Martinus, wedn. van van de Ven Maria, 72 jr, Buus Smakt Derix Petronella, wed, eerst van Linskens Pieter, daarna van Hof- mans Antoon, 81 jr, Laagheidseweg Huisman Johanna, wed, eerst van Aarts Hendrikus, daarna van Jennis- kens Peter, 82 jr, Kruit weg Theodora Clabbers, 83 jr, wed. van Goumans Mathijs, Patersstraat 8 GETROUWD: de Rooij Lambertus, 23 jr, verko per, te Roosendaal en Nispen en Schoester Angelina, 26 jr, Venray Schenk Frits, 25 jr„ verpleger te Nijmegen en Janssen Anna, 23 jr, te Venray Martens Gerardus, 24 jr, bosbe- planter en Claessens Petronella, 20 jr, beiden te Venray Haazen Johannes, 29 jr, kraanma chinist en Barents Johanna, 21 jr, beiden te Venray Clevers Willy. 25 jr, chauffeur en van Kessel Catharina, 26 jr, beiden te Venray P.D.V. DE ZWALUW De jaarvergadering is voorlopig tot nader te bepalen datum uitge steld. In verband met het zich niet kiesbaar stellen van enkele leden kunnen nieuwe candi- daten ingediend worden t/m uiterlijk 10 januari 's avonds. van 1 januari 1910 Door de verschillende eierver- zendingen in deze gemeente werden aan de mijn van de Z.N.Z. geleverd van 1 nov. 1908 tot 1 nov. 1909: Venray-Leunen-Heide 400.700 Oirlo-Castenray 332.580 Heide „St. Jozef" 240 200 Oostrum-Lull 148.300 Merselo 105.800 Totaal 1.327.580, welke opbrachten 52.148,10. Een herbergier had. gelezen, dat de minister 't wetsontwerp tot ver hoging van het tarief voor invoer met 30% had ingetrokken. De goede man meende, dat hierdoor de ac cijnsverhoging op gedistilleerd ver vallen was en verkocht zijn borrel weer tegen de oude prijzen. Velen profiteerden van die prijs verlaging, todat een goede vriend de man uit de droom hielp! t Heden overleed na een kortstondige ziekte, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de laatste H.H Sacramenten, in het St. Elisabethziekenhuis te Venray, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder Anna Gertruda Theodora Clabbers weduwe van Mathijs Hub. Goumans Lid van de Derde Orde, in de ouderdom van 83 jaar. Wij bevelen hare ziel in uw godvruchtige gebeden aan. J. Goumans A. Goumans-Donkers en kinderen Ghr. Goumans Familie Clabbers Familie Goumans Venray, 31 dec. 1959 De plechtige lijkdienst, ge volgd door de begrafenis, zal plaats hebben op maandag 4 jan. om 10 uur in de recto- raatskerk van O.L. Vrouw v. Zeven Smarten. Bijeenkomst Patersstraat 8 om 9.30 uur. Rozenkransgebed zondag 3 jan. om 2 uur in genoemde kerk. Zalig Nieuwjaar aan vrien den, clientèle en bekenden. Loonbedrijf Yselsteyn Puttenweg 27 Driekoningen 6 januari van mit „Van alles wat" Aanvang 7 u. Zaal Arts

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2