Kerkelijke Diensten Slijterij De Druiventros Aparte film-avonden in Yenray SPORT van 20 tot en met 26 dec. Het was bepaald geen opgewekte bioscoop-eigenaar, die we naar zijn twee-jarige ondervinding vroegen in de Luxor-bioscoop. Of feitelijk zijn het bijna 3 jaren, want het was begin 1957 dat de heer Cattoir de bioscoop overnam van de fam. Kleuskens, die indertijd en dat is intussen al meer dan 30 ja ren geleden de bioscoop in Ven- ray oprichtte. We zullen de strijd van en om die bioscoop nu maar rustig laten rusten, maar feit is, dat ze van die dertig jaren bijna 10 ja ren stil gelegen heeft wegens een conflict met het gemeentebestuur over keuring en over belasting. Maar goed, daar hadden we het nu met de heer Cattoir niet over. We vroegen hem feitelijk ter loops hoe het nu stond met zijn plannen. Want indertijd, in 1957 hadden wij met deze zelfde heer een uitvoerig gesprek, waarin hij ent housiast van zijn toekomstplannen in Venray vertelde en zijn idealen ter onzer kennis bracht. En dat wa ren er beslist nog al wat, die we we moeten dat eerlijkheidshalve ge tuigen met een korreltje zout na men. Maar een ding stond toen al vast. Doordat de heer Cattoir zijn zaak aangesloten was bij verschil lende andere, was er een grote mo gelijkheid om goede en betere films in Venray te krijgen, dan we tot dan toe gewend waren. De vraag was echter of nu Ven ray bepaald stond te wachten op dergelijke films. Want het verleden had bewezen, dat alleen cowboy films, met veel geschiet en gevech ten een behoorlijk aantal (jeugdige) bezoekers kregen, maar dat de overige ternauwernood de verhuur rechten opbrachten. De heer Cattoir was dit bekend, maar wees er van de andere kant op, dat er indertijd toch ook plan nen waren voor een film-kring, zo dat er dus ook een anders gerichte belangstelling bestond. En juist deze belangstelling zou dan moeten wor den aangewakkerd. Welnu we moeten na drie jaren erkennen, dat de Luxor inderdaad over het algemeen programma's heeft gebracht van groot gehalte. We hebben in onze bioscoop ver schillende films gezien, die beslist het bekijken waard waren en die zelfs ondanks de superlatieven, waarvan de filmreclame zich be dient werkelijk de moeite waard waren. We behoeven hier geen titels t.e noemen, de trouwe bioscoopbe zoeker kent ze voor zich, stuk voor stuk als hoogtepunten Daarnaast is men op een gegeven ogenblik begonnen met zgn. cyclus films. Hierin kon men onder andere de opera's Tosca en Madame But terfly zien, alsmede Hitcocks lugu ber, „Rear Window" en films over Chopin, Caruso, Piccini e.a. bewon deren Maar als we in dit gesprek de ba lans opmaken trekt de heer Cattoir het reeds bovengenoemde sombere gezicht. Het is zover, dat de cowboys ver leden tijd zijn. Er mag dan nog eens een enkele goede Western gedraaid worden, maar veel sukses boeken ze niet meer aan de cassa. Men gaat langzaam maar zeker andere films hoger waarderen. Showfilms worden nu zij het langzaam, langzaam beter be zocht dan vroeger en de belangstel ling daarvoor wordt groter. Datzelfde geldt ook voor de zgn. probleemfilmen. Filmen waarin een of ander probleem aan de orde ge steld wordt, neem b.v. zondaars in spijkerbroek e.d. krijgen meer be langstelling. Niet alleen van de jeugd, dat ondanks al het andere amusement, nog altijd een der trouwste klanten is van de bioscoop maar ook van ouderen. Het blijkt dus, dat men de film ook als iets anders .wil zien, als een avond lekker lachen om wat wijn, la de Dikke en de Dunne En nu we 't over dat lieve tweetal hebben, weet'U, dat ieder kinder voorstelling, waarin deze oudjes hun grollen verkopen, een door slaand succes is, maar dat ook per tinent iedere andere kinderfilm to taal, maar dan totaal geen belang stelling trekt, alle goede bedoelin gen ten spijt? „Maar met dit al", aldus de heer Cattoir, kost deze omschakeling te veel tijd. Een bioscoop heeft hogere doeleinden dan het vullen van de geldla, maar dit laatste is toch noodzakelijk om de hogere doelein den te verwezenlijken. Goede films '.kosten veel geld, filmhuren, die hoger dan 50% lig gen, zijn geen zeldzaamheid bij goe de films. Tel daar dan nog de 25% vermakelijkheidsbelasting bij, dan ziet U wat er voor zaalhuur, recla me, machines, afschrijving e.d. over blijven. De verleiding is en blijft dan groot om het met wat films van wat min der gehalte, met wat minder inhoud en wat kleiner percentage voor ver- huurkosten te gaan doen. Maar aan deze verleiding wil de heer Cattoir nog niet bezwijken, al moet hem wel van het hart, dat de omschakeling toch grote financiële offers heeft gevraagd. Dat geldt ook voor de zgn. cyclus films. Hier zijn in het verleden stuk-voor-stuk films in gebracht, die zeker voor de liefhebber een bezoek overwaard waren en die trouwens elders in den lande juist op zulke voorstellingen zalen vol getrokken hebben. Maar in Venray was het bar, bar weinig. Toch geeft Luxor de moed niet op, al is dat dan beslist de laatste po ging op dit terrein. Ook deze win ter komen er weer cyclus-voorstel lingen, waarvan Vrijheren van het woud, Hoffmans Vertellingen en Orfeu Negro enkele titels zijn, die het onthouden waard zijn. Deze drie-jarige balans getuigt dus nu niet precies van een prach tige ontwikkeling. Maar toch zijn er wel sporen van aan te tonen. Dat is tenminste een verheugend teken. Er is nu een bioscoop, die, wat haar films betreft, zeker niet onder hoeft te doen bij vele grotere plaatsen. Er komt weer een cyclus, waarin men films bewonderen kan, die een aparte naam verdienen. Het zou jammer zijn om de culturele, kansen, die hierdoor geboden worden, te missen S.V.V.-NIEUWS De wedstrijd in Budel eindigde in een gevoelige 52 nederlaag. Ge durende de eerste wedstrijdhelft zag het er niet naar uit, dat Ven ray I met een dergelijke uitslag ge noegen zou moeten nemen. Vanaf de aftrap ging het initiatief meestal van onze ploeg uit wat in het prille begin reeds resulteerde in een ziedend schot van Koonings, dat de Budel-doelman nog juist over de lat wist te tippen. Enkele corners kort achter elkaar tekende de Ven- rayse aanvalsdrift. Geleidelijk aan kwam echter ook Budel herhaaldelijk gevaarlijk" op zetten en na 25 min. was een slor digheid van een onzer achterspelers er de oorzaak van, dat de Budel- linksbinnen raak kon schieten 10. Venray wist echter terug te ko men en na 31. min. wist Rutten met een magnifiek' vleugelschot de stand gelijk te maken. Het spel golft snel op en neer en van enig overwicht is bij geen der beide partijen sprake In de 40e minuut krijgt de Budel midvoor een onverwachte kans en het is raak 2—1. Nog voor rust dachten we Venray nog gelijk te zien maken toen Peeters een hoge voorzet van Koonings prachtig be heerst op doel kopte, doch de bal ging precies over de lat. Direct na rust een overrompe lende Budelaanval waaruit de links buiten met een oerhard schot de stand op 31 brengt. Budel blijft doorgaan doch voor lopig houd Venray stand en weet zich op tijd los te werken. Na 15 min. volgt echter de genadeslag als uit een vloeiende Budelaanval de stand op 41 wordt gebracht. Hier na is het hoofdzakelijk een strijd tussen een naar hartelust voetbal lende Budelvoorhoede en een zich manmoedig verzettende Venray- verdediging. Na 40 min. een verre trap over onze verdedigers heen en een snel doorgelopen Budel-voorwaarts maakt er 51 van In de laatste mi nuut zet Vennekens goed door op een ver doorgeschoven bal en ver kleind de achterstand tot 52. Dat was tevens het einde van de wed strijd; er wordt niet meer afgetrapt Een bittere tegenvaller na hoopvol begonnen wedstrijd. Het 2e elftal heeft eindelijk ook weer een puntje binnengehaald. In een prettige, snelle en goed gespeel de wedstrijd werd tegen het bezoe kende Roermond 22 gespeeld. Tot 1 min. voor het einde waren onze jongens met een 21 voorsprong bijna zeker van de overwinning. Een gelijkspel gaf echter de verhou ding goed weer en dit resultaat mag er best zijn. Venray 3 trof het ongelukkig, dat op het laatste ogenblik 3 steunpi laren van. haar verdediging ver vangen moesten worden, waardoor de ploeg in haar geheel ernstig ver zwakt was. Het gevolg was dat men in Oirlo een 20 nederlaag kreeg te slikken. Wel jammer maar een volgende keer meer sukses. Venray 4 leed tengevolge van grove blunders in de verdediging 'n abnormale 75 nederlaag tegen DIS 2. Een gevoelige streep door de rekening. Dit moet worden goedge maakt jongens. Venray 5 had weer eens een vrije dag. Programma voor a.s. zondag: Daar voor Zuid II een inhaalpro gramma is vastgesteld zijn le en 2e elftal vrij. Venray 3 speelt voor de 2e ronde van de afdelingsbeker in Well tegen E.W.C. en zal zeker trachten deze ronde ook te overleven wat o.i. ook mogelijk moet zijn. Venray 4 ontvangt Melderslo 2 en zal de misstap van de vorige week goed willen maken. Laat je door de onverwachte nederlaag niet ont moedigen mannen, aanpakken! Venray 5 heeft wederom geen competitiewedstrijd, doch speelt vriendschappelijk tegen Venray 6. SCHAAKNIEUWS Donderdag 10 dec. speelde SCV II een uitwedstrijd tegen Reuver II. De Venrayers waren goed in vorm en wisten van de 8 partijen er 7 te winnen, slechts een partij ging ver loren. De einduitslag was 71 voor Venray. De persoonlijke resultaten waren als volgt: J. JanssenG. Spee 01 Geerlings Sr.A. Deykers 01 H. Gerlings Jr.J. Nugteren 10 P. GèestmanG. Gossens 01 O. VerverA. Manders 01 B. EvenMevr. Spee-Dorn 01 J. JettenT. Baldwin 01 A. BeckersA. Schuurmans 01 Zondag 13 dec. speelde SCV III uit tegen Siebengewald I. Hoewel ons jongste achttal het onderspit PAROCHIEKERK VENRAY Priester v.d. week: kap. Heymans Zondag: 4e zondag v.d. Advent; 6.30 Jean Janssen; 7.30 Chris Jans sen en dochter; 8.30 v.d. parochie; 11 u. Joh. Claessens, Joa Fleurkens en Theoda Bistervelds; 7 u. Ad- ventsoefening. Maandag: 6.45 int. van Treek- Bouten; 7.30 Wilhelmina Emonts- Swinkels; 7.30 best. jrd. vd. Vegt; 8.15 best. jrd. Godefridus van Op bergen en Petronella Theeuws; 8.15 Godefrida Oudenhoven v. Tilburg. Dinsdag: 6.45 vd. Goor-Verdelle en vd. Goor-Peeters en zoon Frans; 7.30 fam. Janssen-Klaessen en M. en G. Janssen; 7.30 v. Dijk-Raafs; 8.15 wed. M. Hendriks; 8.15 Franssen- Beklet. Woensdag: 6.45 Joh. Claessens Joa Fleurkens en Th'. Bistervelds; 7.30 G. Ligthart;; 7.30 H. v. Meyel; 8.15 Wilhelm van Meyel, echtgen. ouders en kinderen lh; 8.15 Josephina Dijkmans en haar moeder Theresia. Donderdag: 6.45 overl. fam. Jon- kers-Claessen; 7.30 overl. fam. Bou- ten-Linssen; 7.30 Verstegen; 8.15 Ant. Joh. Janssen en echtgen. Jose phina Car. M. lh; 8.15 Anna Jacobs- Janssen; Vrijdag: Kerstmis; 12 u. nacht mis v.d. parochie, 2e mis past. Wol- ters, 3e mis Ant. Laurensse; 6 u. 1 Pierre Bom en overl. fam., 2 Hen- drikus Gerrats, 3 Willem Jennes- kens; 8 u. 1 Harrie Stevens en zoon Antoon, 2 overl. ouders Bardoel bakker, 3 overl. ouders H. vd. Heu- vel-Barents; 9.10 u. Giel Raayma kers; 9.35 Dr. Bloemen; 10 u. H.E. Heer Jos. Oomes lh. Zaterdag: 6.30 Herman de Bruin en echtgen.; 7.30 overl. fam. Jon- kers-Claessens; 8.30 Gertr. en Joh. van Heyster; 9.30 v.d. parochie; 11 u. G. Geurts; 5 u. lof. Gedurende drie dagen zal er in onze kerk aanbidding zijn. In ver band daarmee is er iedere dag om 5 u. lof met instelling. Wij rekenen er op dat velen 't Allerheiligste zul len bezoeken. Voor de derde Kerst dag op de volgende week zondag zullen bepaalde uren vastgesteld worden. Zie hiervoor de berichten van de volgende week. In de Kersttijd zal ook weer de Kerstmand geplaatst worden waar in giften gedeponeerd kunnen wor den. Op de eerste Kerstdag zal de Com- moest delven, zijn we over de uit slag zeer tevreden. Slechts 3 par tijen gingen verloren, 5 partijen werden remise. De uitslag was dus 5,52,5 voor Siebengewald. Hier waren de persoonlijke uit slagen: P. IngenbleekTh Opsteegh 0,50,5 W. DriessenR. Jenniskens 10 J. AngenentA. Sijbers 0,50,5 J. HekermanG. v. Ham 0,50,5 H. IngenbleekJ. Hulsman 10 J. BleekA. v. Stratum 0,50,5 J. PeetersW Jeuken 0,50,5 P. KempkensTh. Jeuken 10 HOCKE Y-NIEUWS Zaterdag 12 dec. speelde het 2de elftal van MHCV met enkele overigens niet onaardige, spelende debutanten, tegen een al even verjongd elftal van het Ly ceum I.C. alhier. Het spel was nog pen beetje rommelig, maar men speelde met enthousiasme, en met een dikke 40-overwinning was de zege aan Venray. Heren: MHCV-HMHC (Helmond) Zo goed het het tweede elftal af ging, zo moeilijk hadden de heren het de volgende dag in een thuis wedstrijd tegen HMHC. Het begin was nog erg hoopvol: 10 voor Venray. Doch Helmond liet het er niet bij zitten, en nog voor de rust kwam de gelijkmaker. Wat wij ge vreesd hadden gebeurde. In de tweede helft bleef Helmond fel in de aanval, en vlak voor het einde wist het uit een strafcorner de stand op 21 te brengen in haar voordeel. Het spel van Venray, op zich was niet slecht, maar het grote struikelblok was, dat het moreel aan onze kant weer eens te wensen overliet! Dames: HeerlenMHCV De veronderstelling dat de dames het met een onvolledig elftal en en kele invallers erg moeilijk zouden krijgen, bleek maar al te waar te zijn. Met 41 moesten zij in Heer len haar meerdere erkennen. Ze speelden een uitwedstrijd. In de eerste helft was het spel bijzonder slecht. Heerlen liet deze kans niet voorbijgaan en maakte in de eerste helft reeds vier doelpun ten, waarvan het eerste uit een strafbully afkomstig was. Deze voorsprong werd in de tweede helft wel niet meer uitgebreid, maar Venray slaagde er niet in hem weg te werken. Slechts de eer werd ge red. 41. Zo hebben de dames zowel als de heren in deze competitie eindelijk eens een nederlaag geleden! Een ne derlaag, die reeds lang voor de deur stond, en die achteraf misschien wel heel erg gezond was! Laat dit een waarschuwing zijn, die het langzaam ingeslapen MHCV weer wakker maakt, en aanspoort om nu de competitie ten einde loopt nog even flink aan te pak ken. Toeschouwers, helpt de dames over hun depressie heen, wanneer zij zondag a.s. om 14 u. een thuiswed strijd spelen tegen HOD uit Val- kenswaard. De heren gaan naar Te- gelen I. Aanvang 14.30 u. Met Te- gelen I en HUAC III deelt Venray op het ogenblik de eerste plaats. Het heren-elftal voor zondag weet dus waar het aan toe is! munie ook gebracht worden aan de zieken. Als er nog meer zieken zijn die nog geen Communie ontvangen op eerste vrijdag en dit wel wensen op Kerstmis worden verzocht dit op te geven bij een van de parochie geestelijken. DONDERDAG 24, of woens dag 23 december is vasten en ont houdingsdag voor Kerstmis. Biechtgelegenheid voor de Kerst dagen in onze kerk. Vandaag van 5 tot 8 u. Woensdag van 58 u. en donderdag van 36 u. en van 6.30 tot 8 u. Bovendien onder de H. Mis sen. RECTORAAT PATERSKERK Priester v.d. week: P. Urbanus 4e Zondag vd. Advent: H. Missen om 6.30, 7.45, 9 u., 11.45; 10.15 hoog mis; le kollekte voor de kerk, 2e v. 't nieuwe altaar; 7 u. Adventswake. Maandag: S. Thomas, Apostel. Dinsdag en woensdag: Mis v.d. 4e zondag. Dinsdag om 7.30 lof t.e.v. St. Antonius. Donderdag: vigilie van Kerstmis, geboden vasten en onthoudingsdag. Vrijdag: hoogfeest van Kerstmis; de nachtmis is om 12 u.; de Dage raadsmis om 5 u; beide gevolgd door één stille H. Mis; 8 u. 2 H. Missen en de gez. Dagmis om 10.15; vandaag GEEN H. Mis om 11.45; le kolekte voor de kerk, 2e v.d. armen; 'sav. om 5 u. (niet om 7 uur) pl. lof met feestpredikatie door P. Dr. Galama, rector v.h. Lyceum. Zaterdag: 2e Kerstdag; H. Missen als op zondag, H. Stephanus, le mar telaar; le kollekte v.d. kerk, 2e voor bijz. noden; 's avonds 7 u. lof met overweging. GEEN biechthoren van daag. Regeling met Kerstmis De vasten en onthoudingsdag mag men woensdag of donderdag hou den, naar eigen keuze! Vrijdag na tuurlijk geen vastendag. In de nacht mis worden geen kinderen van de lagere scholen verwacht. De H. Communie wordt uitgereikt NA de Communie van de priester in de le H. Mis. (rij voor rij komen s.v.p.) De kerk gaat niet open voor 11.15 ,snachts. Kom dus niet te vroeg. Het priesterkoor is pas toegankelijk om 12 uur, na een gegeven teken. De kerstliedjes die gezongen worden vindt U klaar liggen. Men kan die meenemen naar huis, maar brenge ze de volgende dagen telkens mee. Bij de kerstkribbe staan manden voor giften en pakjes voor de kerst- aktie. Biechtgelegenheid Deze week elke dag van 5 tot 8 en donderdag van 38 u. biecht horen. Tussen half 7 en zeven uur wordt GEEN biechtgehoord. Koliekteren Op veler verzoek zal voortaan 'n tweede, bijzondere kollekte worden gehouden NIET met schalen, maar met mandjes. Voor het eerst ge beurt dit met Kerstmis, als de 2de kollekte gehouden wordt voor de armen en noodgevallen. Men kan dus voortaan duidelijk zien, welke de bijzondere kollekte is: de mand jes! Mis-intenties Zondag: 6.30 H. Mis v. overl. fam. Rouvrage-Ritzen; 7.45 v Henri Slits; 9 u. v. Aleida Greefkens-Potten; 10.15 v. Gertruda Janssen en Piet Coopmans; 11.45 v. Johan en Theo Janssen. Van maandag tot en met donder dag iedere dag om 6.15 H. Mis voor overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter. Maandag: 7 u. H. Mis v. overl. fam. Frans Heinen; 7.45 v. Anna Rutten-Peters; 8.30 v. Willem Jen niskens. Dinsdag: 7 u. H. Mis v. Jan Jen niskens; 7.45 v. overl. ouders Slits en zoon Theo; 8.30 v. Jacq. Mom men. Woensdag: 7 u. H. Mis v. Hen- drika Huberdina Muijsers, als lid v.d. D.O.; 7.45 v. Anna Rutten- Peters; 8.30 v. overl fam. Pouwels- Friezen. Donderdag: 7 u. H. Mis v. overl. fam. Frans Heinen; 7.45 overl. fam. v. Meijel-Wilms; 8.30 v. overl. fam. Pouwels-Friezen. Vrijdag: 12 u. (Nachtmis) v. Grada en Dini van Teeffelen; 2e Mis voor Henri Slits; 5 u. overl. ouders; 8 u. Hendrina Franssen-van Gerven; 2e Mis v. Leonarda Ewalds-Janssen; 10.15 v. overl. ouders Min-Vermeu len. Zaterdag: 6.30 H. Mis v. overl. fam. Smits-Sijbers; 7.45 v. overl. ouders Janssen-Maurus; 9 u. voor Theodorus Slits, als jgt; 10.15 voor Petronella Aarts-Martens11.45 v. Johan en Theo Jansen en overl. ouders. PAROCHIE OIRLO Zondag: 2e zondag van de Ad vent, 3e zondag der maand; 6.30 H. Comm.; 6.45 lm; 8 uur de kinder mis; 8.45 2e lm voor Lamberdina Maassen, best. door de jonge garde; 10 u. parochiehoogmis; 3 u. rozen krans en lof t.e.v. O.L.Vr. van Alt. Bijstand; le collecte vd. kerk, 2e voor het bisdom. Maandag: 7.30 stichting Gerardus Kemmelings, Anna M. Geurts en Anna M. Kemmelings. Dinsdag: 7.30 zd. Joannes Houwen Woensdag: 7.30 best. hoogmis uit dankbaarheid; 9 u. eerste jaarg. v. Eleonora Linders. Donderdag: 7.30 zd. Jacobus Ne- lissen. Vrijdag: hoogfeest van Kerstmis; de nachtmis is om 5 uur gevolgd door een lm waaronder de H. Com munie wordt uitgereikt; 7.30 2 lm; 9.30 lm gevolgd door de hoogmis; 3 uur vespers rozenhoedje en lof. Zaterdag: dag van devotie; 2e Kerstdag; H: Diensten als op zon dag; 6.30 H. Comm.; 6.45 lm; 8 uur de kindermis; 8.45 2e lm; 10 uur de hoogm. stichting Willem Vogelzangs en Petronella Swinkels; 3 u. rozen krans en Lof. Om biechtspreiding te bevorderen zal worden biechtgehoord: Woens dagavond van 47; Donderdagmor gen van 1012 en Donderdagavond van 47 en van 89 uur. Deze week communie a.d. zieken. PAROCHIE LEUNEN 4e Zondag v.d. Advent: 7 u. H. Mis voor parochie; 8 u. voor overl. fam. Gommans-Jenneskens; 9 u. v. overl. ouders Manders-de Lauw; 10 u. hoogmis als jgt. v. Piet Verschuu- ren; 3 u. lof; 3.30 H. Fam. der vrou wen met aanwijzing patroonheili gen 1960, verplichte vergadering. Maandag: feest vd. H. Apostel Thomas; 7 u. voor wed. Willemse- Geeraets; 7.30 voor Willem Litjens en Anna Gertr. Jenniskens. Dinsdag: 7 u. v. overl. ouders van Hees— v.d. Heijden; 7.30 v. overl. fam. Litjens-Arts; biechten van 6 tot 8 uur. Woensdag: 7 u. v. Peter Loonen en echtg.; 7.30 gest jgt. Bernard v. Meyel en kinderen; biechten van 6—8 u. Donderdag: vigilie van Kerstmis 7 u. v. overl. ouders Peeters-Mar- tens; 7.30 sol. gest. jgt. v. Petronella Litjens; biechten van 2-4 en 5-8 u. Vrijdag: hoogfeest van Kerstmis; 5 uur nachtmis, gevolgd door 2 lm, waaronder H. Comm. en Kerstge zangen; de nachtmis v.d. parochie; lste lm v. Peter Joh. Rongen; 2e v. overl. fam. Manders-Hendriks; 8 u. 3 lm; de le v. Gerard en Lena Ver- koeijen; 2de v. Hendrik en Lena v. Soest; de 3de v. overl. fam. Mar- tens-Verhees; 10 u. hoogmis v. Pe tronella Janssen-Martens; 3 u. ves pers van Kerstmis. Zaterdag: 2e Kerstdag; feest v.d. H. Stephanus, martelaar; 7 u. voor overl. fam. van Dijk-Smits; 8 u. v. Mina Keijzers; 9 u. voor Jean Loe- nen; 10 u. hoogmis voor Hendrina Koenen-Hendrix; 3 u. lof. De vasten en onthoudingsdag v. Kerstmis kan gehouden worden naar keuze op woensdag of donder dag. Vrijdag is geen onthoudings dag. Kerkpoets: Gonda Reintjes en Truus Geurts. PAROCHIE CASTENRAY 4e Zondag vd. Advent: 10 u. hoog mis vd. parochie; 3 u Kruiswegoefe ning en lof. Maandag: feest vd. H. Thomas Apostel; 7.30 gest. gez. jaard. voor Jan Jos. Kuypers. Dinsdag: 7.30 laatste vd. zesw.dst voor Peter J. Strijbos. Woensdag: 7.30 gez.' jaard. voor Joanna Heyligers-vd. Pasch. Donderdag: vigilie v. Kerstmis, geboden vasten en onthoudingsdag; 7.30 gez. maandd. v. Catharina Key- sers-Hellegers; van 3.307.30 gele genheid tot biechten in beide biecht stoelen. Vrijdag: hoogfeest v. Kerstmis; 4.30 nachtmis, opgedragen voor de parochie; daarna 2 lm, waarin Kerstliederen worden gezongen; ge legenheid tot communiceren onder alle H. Missen; 7 u. 2 lm v. Gertru- dis Hendriks en Wilhelmina Voer- mans; 10 u. hoogmis v. Joh. Ram- bags en echtgen.; 3 u. plechtige ves pers en lof. Zaterdag: 2e Kerstdag; feest vd. H. Stephanus, dag van devotie, diensten als op zondag; 10 u. hoog mis t.e.v. O.L.Vr. van A.B. tot int. van hen die hiervoor offerden; 3 u. lof en rozenhoedje. Kerkpoets: Anny Philipsen en Miep Strijbos. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 4e Zondag vd. Advent: 6.30 lm v. overl. fam. Philipsen- Cremers; 8.10 lm v. Johannes Wil- lemse; 9.15 kindermis; 10.15 hoog mis v. zek. int.; 2 u. lof; na het lof congregatie vd. meisjes. Maandag: 7.30 gez. zieled. v. Lam bert Gooren en Aldegonda Smidt;. z.a. lm v. overl. fam. Jeurissen- Janssen. Dinsdag: 7.30 weekd. v. Johanna v. Schijndel-Buets; z.a. lm v. Lam bert Arts en Theodora P^els. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis v. zek. int.; z.a. weekd. v. Maria Geurts- Schreven. Donderdag: vigilie v. Kerstmis, geboden vasten en onthoudingsdag; 7.30 lm v. overl. fam. Arts-Gielen; z.a. weekd. v. Antonetta Smeets- Vergeldt. Vrijdag: hoogfeest van Kerstmis; 4 u. pl. nachtmis voor de parochie, gevolgd door 2 lm, le v. fam. Lem- mens-Poels, 2e v. overl. ouders Janssen-Heiligers; 7 u. 3 lm, le v. Gerrit van Well en Wilhelmina Mul ders, 2e v. overl. fam. Claessens- Michels, 3e v. Harry Goumans en Wilhelmina Geurts Spreeuwenberg; i.30 2 lm, le v. Theo van de Ven, 2e v. fam. Custers-Claessens; 10.45 pl. hoogmis, best. jaarg. v. Gerrit van Dijck; 3 u. pl. vespers en lof. Deze week is gelegenheid om te biechten: woensdag van 68 u; don derdag van 66.30 en van 79 u. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: 4e zondag vd. Advent; 7 u. H. Mis voor Pierre Maessen; Herman Verheijen; 10 u. hoog mis v.d. parochie; 3 u lof, waarna vergadering vd. Derde Orde. Maandag: 7.30 v. Gertruda van Heijster. Dinsdag: 7.30 wed. Fr. Derkx. Woensdag: 7.30 overl. fam Muy- res-Dupont. Donderdag: vigilie van Kerstmis, vasten en onthoudig; 7.30 overl fam. Derks-Ewals. Vrijdag: hoogfeest van Kerstmis; 12 u. pechtige nachtmis voor de pa rochie, gevolgd door 2 stille H. Mis sen voor Hubert Linskens en Frans Heijnen; 7.30 2 stille H. Missen voor overl. fam. Camps-Wolters, Renier Lemmens en kinderen; 10 u. plech tige hoogmis; 3 u. lof. Zaterdag: 2de Kerstdag; 7 u. Jo- hanna-Verhaeg-Maas; 8.30 hoogmis v.d. parochie; 10 u. Jacob Vermeu len; 3 u. lof. Biechten woensdag van 35.30; donderdag van 3—5.30 en van 6 tot 7.30 u. in beide biechtstoelen. Deze week worden envelopjes huis aan huis bezorgd en na Kerst- LIEBFRAUMILCH MISTELLA zoet SAMOS VAN HET EILAND SPAANSE WIJN zoet SPAANSE WIJN per liter ADVOCAAT MOSELBLUMCHEN BOERENJONGENS per liter Bij aankoop van 3 flessen van bovi LIMI ZWARTE BESSEN liter ALLE SMAKEN LIKEURE Bessenjenever, de drank voor gezel mans, Wijnand-Focking en Coebergh. per liter 6.85 - Kersen-brandewijn PREFONTAINES DE MEEST GEDRO per fles VERDER GROTE SORTERING IK Schenk een (h)eerlijke borrel WENNEKER OUDE PROEVER WENNEKER ZWART BOLS BOKMA NOLET 5 NOLET 5 CAME-COCK HULSKAMP FOCKING SUPERIEUR FOCKING EXTRA KLAVEREN AAS ZWART KLAVEREN AAS ROOD REYNBENDE 382 REYNBENDE ZWART BLANKENHEIM-NOLET SLEUTEL WITTKAMPF 'T HERT HOPPE, NIGHT CAP COOYMANS VLEK Co. MELCHERS OLIFANT Rode Bordeaux MEDOC '53 CHAT. CANON FRONSAC '55 MONTAGNE ST. EMILION '53 SAINT JULIEN CHAT. CANTELOUPE le CRU SAINT ESTEPHE MEDOC 1949 Wiiie Bordeaux BOUTARD DEMI-SEC GRAVES A.C. ENTRE DEUX MERS A.C. BERGERAC Rode Bourgogne GRAND RESERVE BEAUJOLAIS A.C. BEAUJOLAIS '58 Emile Chandesais COTE DE BEAUNE VITTAGE A.C. 195 CHATEAUNEUF DU PAPE A.C. 1949 Wiiie Bourgogne MACON A.C. 1953 POUILLY - FUISSE A.C. 1953 CHABLIS A.C. 1953 HERO SINAS HERO ANANAS, FRAMBOZEN, GRAPE-FRUIT, PERL en PREG HERO CASSIS en CERISE HERO TONIC Alle prijzen exclusief I TELEFOON 1801 mis weer opgehaald. De opbrengst van deze collecte is bestemd voor verschillende sociaal-caritatieve in stellingen. RECTORAAT HEIDE Zondag: 4e zondag vd. Advent; 7.30 voor een overl. priester; 10 u. hoogmis voor het Apostolaat der stervenden; 3 u. lof. Maandag: H. Thomas Apostel; 7.30 overl. fam. Geurts-Gellings. Dinsdag: 7.30 voor Catharina Lit jens-Arts. Woensdag: 7.30 Bernardus Lin ders en Engelina Groenen. Donderdag: vigilie v. Kerstmis 7.30 Petronella en Johanna Litjens; 3.305.30 biechten door de rector; 6—8 u. biechten door Eerw. Pater. Vrijdag: hoogfeest v. Kerstmis; 4.30 pl. nachtmis voor het rectoraat, gevolgd door een stille H. Mis tot een b heid; nus P 9 u. h 3 u. r Zatf phanu Mech| uit da Zom 6.15 lr helm familii weldoi Maa werelc Kerste Dins christE sen er Dins

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2