Bureau- Kantoor- en Zak-agenda's Kerstwensen Visitekaartjes Kerst- en Nieuwjaarswensen voor uw zakenrelaties e.d. Interparochieel Kerst-comité H. F. Alphonsns Sijbers P.J. Mendrikus v. Meijel Wacht niet tot het laatst met uw inhouden voor de losbladige Succes- Quick- Ring- e.a agenda's. NU NOG VOLOP in Nederlands, Engels e.a. talen Wacht niet tot het laatst, bestel ze spoedig. Wacht niet tot 1 januari met het bestellen van Drukkerij Kantoor- en Schoolboekhandel Zoals andere jaren organiseert het Interparochieel Kerstcomité, weer een solidariteitsactie. Hierbij rekent het op de 'mede werking van de inwoners van Ven ray. .bsicJsg De wijze waarop U Uw medewer king kunt tonen: 1. Het geven van geconserveerde of verpakte,^levensmiddelen; 2. Het geven van nieuwe of goede gedragen kleding; 3. Het storten van een gift op giro nummer 251989 van Directeur Dekenaal Sociaal Caritatief Cen trum, Patersstraat 10A Venray, onder vermelding van Kerst actie. KOPEREN FEEST K.A.V. Op een zeer druk bezochte feest vergadering vfera^ de'K.A.V. Ven ray, op maandag 7 dec. haar 12,5- jarig bestaan. Deze herdenking werd 's morgens ingezet met een H. Mis voor de le venden en overleden leden van de K.A.V. Als het ware verscholen achter een haag van""*Ti>loemen, kon de voorzitster 's avonds om 8 uur een groot aantal leden welkom heten, evenals genodigden die door hun aanwezigheid belangstelling toon den voor hét werk van de K.A.V. In een kort overzicht sprak de voorzitster haar1 voldoening uit over de bereikte resultaten in de afgelo pen 12 en een half jaar. Middels cursussen studiedagen en spreekbeurten heeft ook de katho lieke arbeidersvtouw zich in alle mogelijke richtingen kunnen ont wikkelen en hierdoor met de ver anderde tijdsomstandigheden over kunnen groeien. Ook de Diocesaan voorzitster van de K.A.V. Limburg mej. Stallman, was aanwezig om haar hartelijke gelukwensen aaii - te bieden en de K.A.V. Venray een vruchtbare toe komst toe te wensen. Ook de H.E. Heer-Deken sprak in dezelfde geest woorden van geluk wensen en dank. Zelfs St. Nicolaas scheen bij zijn tocht over de daken en langs de huizen iets vernomen te hebben van deze feestvergadérïhg en zijn afreis naar Spanje nog een dag uitgesteld te hebben, want omstreeks half 10 verscheen Hij met zijn zwarte Piet in de Burggraaf om op Hem eigen wijze de feestvreugde nog te verho gen. Ook de toneelclub van de KAB droeg een steentje bij door een drietal korte humoristische toneel stukjes ten beste te geven. Hierna werd de aanwezigen een koffietafel aangeboden, welke zeer goed in de smaak viel. Met voldoe ning kan de K.A.V. terug zien op deze viering van haar 12 en een half jarig bestaan en zoals de voorzitter van de KAB in een korte toespraak zei, met vertrouwen voortbouwen waar deze organisatie aan begon nen is, verzekerd waar nodig, op de medewerking en de steun van ($e K.A.B. Na nog een kort woord van dank, kon de voorzitster omstreeks half 12 deze geslaagde feestvergadering sluiten met gebe&ifeövlkonden allen voldaan huiswaarts keren. EEUWIGE PROFFESIE In San Salvador (Centraal Ame rika) heeft de Eerw. Broeder Jac. Billekens op 8 december j.l. zijn eeuwige geloften afgelegd als Broe der Salesiaan van Don Bosco. Hij is in San Salvador werkzaam als di recteur van de juvenaats-drukkerij. CURSUS VOOR GEHUWDEN Het programma voor de cursus voor gehuwden is ook gereed geko men en ziet er als volgt uit: Maan dag 21 december spreekt de ge spreksleider over 't huwelijk vroe ger en thans, op maandag 11 jan. over liefde en genegenheid, op maandag 25 januari over lichame lijke liefde, op baandag 8 febr over huwelijk en kinderen en op maan dag 22 febr. over het kindertal. Gespreksleider is Pater Drs Os mund Schreuder. De avonden worden gegeven in San Damiano en beginnen telkens om half 8. Men kan er mondelinge en schrif telijke vragen stellen, die daar be handeld worden. De kosten vapj/§eze cursus bedra gen 1 p.p. per avond (man en vrouw samen 1,50). Folders waarin meerdere gege vens over de cuf§ys ,te vinden zijn en tevens toegangsbewijzen zijn, kunnen worden afgehaald bij broe der Portier van het Patersklooster, Mevr. Naus Julianasingel, Mevr. V. Pijls Stationsweg en Mej. P. Hoedemakers Leeüwstraat. K.A.B.-AGENDA Dinsdag 15 dec. 8 uur, dagelijks- bestuurs-vergadering der Centrale- KAB, bij P. Schoester Oostsingel 8. Woensdag 16 dec. 8 uur, bij Man- ders v/h H. Swaghoven. Vergade ring van Comité's en Propagandis ten van Herwónhen Levenskracht in de gemeente Venray. Donderdag 17 dec. vergadering Dr. Poels-stichting Hoenderstr. 21. LEUNEN Door de toneelver eniging „Comedia", is in studie ge nomen het blijspel in drie bedrij ven ,,'n Wespennest", door J. W. vd. Heiden en H. Bakker. Dit zal worden opgevoerd op zon dag 24 en maandag 25 jan. a.s., ten bate van handboogschutterij „St. Joris" en toneelvereniging „Come dia". VOORSTEL TOT PAROCHIE VERANDERING Zondag j.l. is van de kansels in Oirlo en Castenray 'n schrijven van de bisschop van Roermond Mgr. Moors voorgelezen, waarin voorge steld werd om een 23 gezinnen van de parochie Oirlo af te halen en deze te voegen bij de parochie Castenray. Dit zijn dan de gezinnen, die in Klein Oirlo wonen. Indertijd toen het Rectoraat Cas tenray werd ingesteld, verzocht men reeds uit Klein Oirlo in het Casten- rayse rectoraat openomen te mogen worden. Dat is toen niet gelukt, er is zelfs nogal enige herrie over ge weest tussen de twee parochies,, maar nu heeft dus ook het bisdom deze kerkelijke indeling willen ver anderen en daartoe is dus het ge noemde voorstel van de kansel ge komen. Meh heeft nog 7 dagen de gelegenheid om eventuele bezwaren in te dienen Bij de heer Deken. VERGADERING TRACTORGEBRUIKERS Op donderdag 17 december wor den de tractorgebrukers in café den Engel verwacht, waar een vergade ring belegd is om 7 uur n.m., door de bond van tractorgebruikers der L.L.T.B. Op deze vergadering zullen alle technische-, economische- en ver keersproblemen behandeld worden van trekkers en aanhangwagens. BRAND Maandagmiddag werd de brand weer gealarmeerd voor brand in 'n schuur van Clephas op het Veulen. Hoewel men aanvankelijk ook nog voor stalling en huis vreesde, kon de brandweer het vuur tot de schuur beperken, al moest men daarvoor het water ook kilometers ver halen. De schuur brandde totaal uit, maar de varkens, die hierin ook een stal hadden, konden gered wor den. Het overige, als hooi, koren, machines etc, ging verloren. ONGELUKKEN Op de Wanssumseweg werd dins dag de bestuurder D., die met zijn vrouw in een luxe wagen zat, waar schijnlijk verblind door een tegen ligger en wel zodanig, dat hij geheel geen bomen meer zag, die langs de weg staan. De bomen waren er echter en de klap waarmede de wa- en tegen een van deze aansloeg, deed mensen uit de buurt naar de weg snellen, daar zij het ergste vreesden. Inderdaad trof men daar een nog al grote ravage aan. De luxe wagen was danig vernield en het is nog een wonder dat zowel de bestuurder als zijn vrouw er levend uitgeko men zijn. Ze werden overgebracht naar het ziekenhuis alhier, met ver schillende arm-f en beenbreuken en inwendige kwetsuren. Het 3-jarig zoontje van de fa milie Litjens-Lemmen van 't Bruks- ke, is maandag in een onbewaakt ogenblik in de kokende voerketel gevallen. Met ernstige brandwonden overdekt, werd de kleine naar het ziekenhuis overgebracht, waar het in de loop van de nacht aan de ver wondingen is overleden. In Helmond moest in ernstige toestand in het ziekenhuis aldaar worden opgenomen de 26-jarigé E. uit Heide die zondagmorgen met z'n motor tegen een stilstaande vracht wagen in Mierlo opreed. Zijn toe stand is nu redelijk. RECTIFICATIES Het Ned. Roode Kruis afd. Ven- raky verzoekt ons te willen mede delen, dat in haar uitslag van de auto-railly van vorige week 'n fout geslopen is. De 27e prijs had niet F. Janssen, maar C. Janssen. F. Jans sen was degene, die deze rit had „uitgezet". Verder zal de deskundige lezer begrepen hebben, dat wij de heer Rutjten uit Wanssum om onver klaarbare redenen als Voorzitter Wismans betitelden in ons verslag over de K.I. De heer G. Rutten is en was echter nog altijd voorzitter. DE HARDE LETTER VAN DE WET Dat men in deze sociale eeuw ook nog wel eens tegen feiten aanloopt, die van dat sociale geen grote dunk geven, maar die ook tevens een waarschuwing voor anderen zijn, moge uit onderstaand verhaal blij ken, dat we met voorbehoud dan laten volgen: P. (62) was in sept. 1956 invalide en kreeg een invaliditeitsuitkering van 19,78 per maand, waarvan hij en zijn vrouw (65) moesten leven. Doch gelukkig zou binnen enkele maanden de A.O.W. komen. Nu was het moeilijk dat de vrouw, die 65 jaren was, als kostwinster erkend zou worden, omdat de gezinsin komsten (die alleen uit die invalidi- teitsrente bestond) minder dan 1,5 maal de uitkering van de A.O.W. waren. Een aanvrage werd' daartoe ingediend. En inderdaad met de definitieve ingang van AOW op l-l-'57, was de vrouw als kostwinster erkend en kreeg 1.404 per jaar AOW-uit- kering. Maar inmiddels was P. in decem ber in een sanatorium terecht ge komen. Voor hem werd ziektegeld aangevraagd,, dat hem inderdaad werd toegekend en waarvan in febr. 1957 de eerste uitkering kwam. Een uitkering, die bleef komen al die tijd dat P. in het sanatorium was. Nu werd het dus zo, dat met in vang van de eerste uitkering van dat ziektegeld, dus op 1 febr. 1957 P. invaliditeitsrente en ziektegeld kreeg en P. zijn vrouw AOW. Maar nu was P. zijn inkomen door die ziektegeld-uitkering meer gewor den dan 1,5 maal de uitkering van de AOW en dus had P. zijn vromy op die Uitkering geen recht meer. Het goede mens, dat hiervan geen benul had, heeft dat echter nooit kenbaar gemaakt en ze keek hoogst verbaasd toen einde febr. van dit jaar enkele ambtenaren een nader onderzoek in kwamen stellen we gens foutieve aangiften en wat dies meer zij. Zij zou immers van febr. 1956 tot febr. 1959 ten onrechte AOW ontvangen hebben. Er zijn heel wat ambtenaren aan te pas gekomen maar de dood greep in en op 28 april j.l. overleed de vrouw. Op 29 april kwam een brief aan haar adres, waarin zij opgevor derd werd de 3.149 teveel betaalde AOW teru te storten. P. die door zijn verblijf in het sanatorium, door zijn doofheid en door het ontvallen van zijn vrouw van deze hele zaak weinig of niets af wist, werd nu voor de gevolgen aansprakelijk gesteld. Maar de goede man had niets. Zijn invalidi teitsrente van 19,78 kon men hem niet ontnemen. Toen hij echter in augustus j.l. 65 werd en zelf zijn AOW wou gaan halen, toen werd de kwitantie gepresenteerd en P. krijgt niets tot hij met zijn AOW die 3,192 heeft terugbetaald We nemen gemakkelijk aan, dat de ambtenaren gelijk hebben, al vraagt men zich af, waarom een en ander pas na 3 jaren ontdekt werd, En naar het vervolg van dit ver haal kan men raden. De man komt ten laste van de gemeente, die o.m. de kinderen zal aanspreken,, maar het grootste deel zelf zal moeten dragen Sociale wetten zijn een groot goed en de gevolgen daarvan zijn een groot winst-punt voor de gehele gemeenschap. Maar of het nu allemaal nodig is dat een en ander zo onmogelijk moeilijk gemaakt wordt voor de dikwijls tamelijk onnozele mensen die er door geholpen moeten wor den is een eerste vraag. Of men drie jaar nodig heeft voordat een fout van een simpele vrouw ontdekt wordt is een tweede vraag, waaruit automatisch naar voren komt of men hier geen'fan tastische kansen schept voor gerou tineerde oplichters, als deze vrouw dan kans ziet 3 jaren lang Sociale Verzekeringsbank met haar corps van ambtenaren voor de gek te houden zij het dan onbewust. En tenslotte vraag 4: waarom geen AOW maar wel een uitkering uit de gemeentekas? Is' dat niet hetzelfde gemeen schapsgeld? DERDE ORDE-NIEUWS Bijbelcursus Maandagavond a.s. 14 dec. is te 7.30 uur in San Da miano de derde gespreksavond. De bijbelcursus, die gegeven wordt door pater Domitianus Rurup o.f.m., trekt ook dit jaar weer veel enthou siaste belangstellenden. Een ieder kan zich hierbij aan sluiten. De kosten bedragen mins-, tens f 0,25 per persoon per avond. Kerstviering Op 29 december zal in San Da miano om 7.30 uur precies onze Kerstviering plaatsvinden. De bekende spreker Pater Gilber-, tus Lohuis o.f.m. komt voor ons zijn kerstoratorium declameren. In verband met een goede organi satie is 't zeer gewenst dat alle ter tiarissen, die aari deze kerstviering deelnemen, zich van te voren op geven aan het bestuurslid van hun Wijk. Ook onië oudere en zieke broe ders en zusters zijn voor zo ver mo gelijk van harte welkom en we ho pen dat tertiarissen, die over een auto beschikken in overleg met hun- bestuurslid, spontaan een plaats aan bieden of een extra rit willen ma ken. Verder is op de bestuursvergade ring besloten de tertiarissen aan te sporen iets in de vorm van gebak of versnapering te laten meebren gen, zoals we dit reeds dikwijls met succes gedaan hebben. Om overbodig geloop en gebel te voorkomen is er op deze avond ook gelegenheid om werkstukken van de Eénstuksactie ten bate van behoef tige gezinnen mee te brengen en in te leveren. Houdt dus deze avond vrij en werkt allen mede om door deze kerstviering weer beter ons chris telijk ideaal te beleven. RECTORAAT VEULEN Zondag: 3e zondag v.d. Advent; 7.30 lm tot bijz. int.; 10 u. hoogmis voor de zieken en ouden van dagen v.h. Rectoraat; 2.30 Adventsoeefê- ning. Maandag: lm v. Francisca Aarts. Dinsdag: lm voor Hubert Burgers. Woensdag: Gulden Mis, hoogmis voor Leo en Jan vd. Goor. Donderdag: lm voor afgest. fam. Geelen-Boonen. Vrijdag: lm voor Peter Smedts, overl. kind en kleinkind. Zaterdag: lm voor vr. Linders; 's avonds om 8 u. Marialof. Accolieten: Jan Reintjes en Piet van Meyel. Kerkpoetsen: Lucie de Krijger en Toos Cleven. VEULEN De plaatselijke afd. van de K.V.P. Veulen, zal op vrij dag 18 december om 7 uur bij van Gassel haar jaarlijkse Forum-avond houden. Evenals 't vorig jaar ver wacht het bestuur een grote op komst op deze interessante avond, daar reeds een 4-tal deskundgen hebben toegezegd 't Forum te vor men. Vanaf heden kunnen reeds vragen ingediend worden bij het plaatselijk bestuur. Tevens op deze vergadering kort jaarverslag en bestuursverkiezing. SLECHT JAAR VOOR PLUIMVEEHOUDERS 1 De voorzitter van de Nederlands^ Pluimvee Federatie, de heer M. J. Dings, heeft in Utrecht bij de ope ning van de algemene vergadering van te Federatie, verklaard, dat 1959 een slecht jaar is geweest voor de Nederlandse pluimveehouders. De gemiddelde opbrengst per ei was half november van dit jaar 10.13 ct., 1.8 minder dan een jaar daarvoor. Het arbeidsinkomen op de gemengde bedrijven daalde hier door aanzienlijk, aldus de heer Dinghs. In de eerste tien maanden van 1959 werden 400 miljoen eieren meer geëxporteerd dan in 1958, de opbrengst steeg echter slechts met vier miljoen gulden, hetgeen bete kent, dat per ei van dit surplus slechts 1 cent werd betaald. Als oorzaken van de prijsdaling ziet de heer Dings o.m. de versterk te Poolse export en de vergrote aanvoer uit Nederland zelf. Hij acht het noodzakelijk, zeer veel voor zichtigheid te betrachten bij de uit breiding van de Nederlandse pluim veestapel, omdat er, zijns inziens, verband bestaat tussen de omvang daarvan en de hoogte der prijzen. De heer Dings drong er op aan, de produktie niet verder uit te brei den dan de Europese consumptie toelaat. MEER VROUWEN Uit de cijfers van het Centraal Bevolkingsregister blijkt, dat Roer mond een vrouwenoverschot heeft van 623 vrouwen. Burgerlijke Siand van 4 t/m 10 december 1959 GEBOREN: Pijpers Gertruda, Leunseweg nw 1 Nabben Antoon, Oirlo E 67 Laurensse Martinus, Langstr. 10 Barents Anna, Broekweg 7 Barents Hendrina, Broekweg 7 v.d. Heuvel Joseph, Kempweg 31 Nelissen Maria, Öirlo E 48b Loonen Gerardus, Leunseweg 9 Rooijackers Antonia, Kempweg 36 Smits Maria, Leunen K 17 Derikx Anna, Deurneseweg 25 Smits Alphons, Oirlo E 80d OVERLEDEN: Janssen Paulina, wed. v. Ewalts Peter, 84 jr, Oirlo Maessen Lamberdina, echg. van Hendrix Willem, wed. van Smul ders Johannes, 47 jr, Oirlo Sijbers Alfons, echtg. v. Creemers Johanna, 80 jr, Hoenderstraat Litjens Wilhelmus, 2 jr, Brukske van Meijel Peter H., echtg. van Hendrix Petronella, 55 jr, Hofstraat ONDERTROUWD: Siebers Peter, 32 jr, metselaar, Hoenderstr. 49 en Theunissen Jose- phina, 30 jr, Hoenderstr. 49 van Rooij Lambertus, 23 jr, ver koper, Roosendaal en Nispen Lud- wigstr. 27 en Schoester Angelina, 26 jr, Oostsingel8 Weijs Hendrikus, 23 jr, smid bankwerker, O verbroek K 114 en Louvet Petron., 23 jr, Veulen H 33a GETROUWD: Bartels Petrus, 22 jr, betonwaren- fabrikant, Tegelen en Martens Ma ria, 22 jr, Venray CAMPING TE VENRAY? Door het comité kinderspeeltuin is besloten een deel van de terrei nen in het Vlakwater in te richten voor Camping, als kampeerplaats dus voor hen die met auto's of mo toren het land doorzwerven. Aanvragen voor de nodige ver gunningen zijn onderweg. WAAR BLEEF OIRLO's FANFARE? Terwijl men overal elders Sinter klaas inhaalt met muziek, moest de goede Heilige het zonder doen bij zijn officieel bezoek aan Oirlo, zo dat hij nogal een tikkeltje eenzaam midden in Oirlo stond te kijken. Waar was Oirlo's Fanfare, die dit bezoek muzikaal had dienen op te luisteren. K. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een vrij kortstondige ziekte, voorzien van de H. Sacramenten der stervenden, onze inniggeliefde echtgenoot, vader, grootvader, broer, schoonvader, overgroot vader, neef en oom echtgenoot van Johanna Cramers Lid van de H. Familie en van het Apostolaat des Gebeds, in de gezegende ouderdom van 80 jaren. Wij bevelen zijn ziel in uw godvruchtige ge beden aan. De bedroefde familie, Venray Sijbers-Gremers Geijsteren J. Sijbers G. Sijbers-Tijhuis Venray Wed. A. Sijbers-Coppus kinderen en klein kinderen Eindhoven C. Sijbers M. Sijbers-Hagelaar en kind Venray Th. Sijbers A.M. Sijbers-vd. Kerkhof Venray G. Sijbers R. Sijbers-Nieuwbuurt en kinderen Roermond G. Voesten-Sijbers P. Voesten en kinderen Blerick A. Sijbers J. Sijbers-Theunissen en kinderen Venray J. Sijbers H. Sijbers-Arts en kind Familie Sijbers Familie Cremers Venray, 7 dec. 1959. De plechtige lijkdienst en de begrafenis hebben plaats ge had donderdag 1"0 dec. 9.30 u. Tot onze diepe droefheid overleed heden, zeer plotse ling, voorzien van het H. Oliesel, mijn innig geliefde man. onze zorgzame vader, broer, schoonzoon, oom en zwager echtgenoot van Petronella H. Hendrix Lid van de H. Familie in de leeftijd van 55 jaar. Wij bevelen zijn ziel in uw godvruchtige gebeden aan. De diepbedroefde familie, P. H. van Meijel-Hendrix Ton en verloofde Jeu Martien Oda Jo Herman Willy Henkie Familie van Meijel Familie Hendrix Venray, 8 dec. 1958. De plechtige lijkdienst en de begrafenis hebben plaats ge had vrijdag 11 dec. 10 uur. Bij de sluiting van de Ver diepingsdag van de R.K. Bak kerspatroonsbond afd.Venray, ontviel ons plotseling, doch niet onvoorbereid, ons geacht medelid de heer H. van Meijel Dankbaar voor het vele wat hij o.a. in zijn 26jarig secretarisschap voor onze af deling deed, zullen wij zijn nagedachtenis in hoge ere houden. Bestuur en leden R.K. Bakkerpatroons bond Venray Wij ontvingen het droeve bericht van het plotselinge overlijden van ons geacht bestuurslid de heer H. van Meijel Zijn nagedachtenis blijve ons steeds in ere. Bestuur en leden R.K. Middenstands- vereniging Venray Hiermede geven wij kennis van het plotseling overlijden van Jjet oudste lid van ons gilde "de heer H. van Meijel Zijn nagedachtenis zal steeds in ere blijven. St. Hicolaasgilde Fa. uan den MuncKhof

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2