Torenfonds SPORT Overpeinzingen 1030 Burgerlijke Stand Johannes Hob. Janssen Saldo per 31 October 1959 76.026,02 Giften binnengekomen in de maand november: N.N. te N. 100.— K.B. te V. 100.— B.B. te V. 150.— T.G. te V. 50.— N.N. te V. 250.— A.R. te V. 100.— T.W. te V. 25.— K.B.A. te V. 100.— N.N. 50.— SALDO per 30 november 76.951.02 Stortingen kunnen gedaan worden op: Gironummer 136144, Nederlandse Credietbank, Boerenleenbank, t.n.v. R.K. Kerkbestuur St. Betrus- Banden Venray op rekening „toren actie". Gevonden: kaart met luxe zakmessen, Philip- sen Arkstraat 17; sjaal, van Bracht Stationsweg 127; herensjaal, Cox, Steegsbroek I 14 Veulen; bruine herenglacé handschoenen en pet, Politiebureau; zak mais, Wijnhoven Geijsterseweg D 46 Oostrum; ge wichtsteen 10 kg, Kapelle Merselo- seweg 97; zilverbon 2,50, Jeuken St. Servatiusweg 9; vulpen(rood), Slits Kempweg 5; thermosfles, Holt- ackers Overbroek K 115. portemonnaie, Neteson Grotestr. Voor 'n heerlijke croquet naar Automatiek MATH. GOÜMANS R.K. INSTUIF JONG VENRAY Op 12 december a.s. biedt de In stuif haar leden én hun respectie velijke ouders, als voorbereiding op het Kerstfeest een toneelavond in zaal Wilhelmina. Deze avond wordt verzorgd door het beroeps toneel gezelschap „Het voetlicht", uit Am sterdam. Zij brenger^ .twee Kersttoneelstuk- ken, te weten: „De Ontheemden", van Ben Heuer en „Het Kerstsou per" van Raman Arnaud. Zoals reed% gezegd worden op deze avond, dié om half acht begint, de ouders van alle instuivers uitge nodigd om de ontspanning, die hun kinderen geboden wordt, eens van dichtbij mee te maken. De lage entrée-prijs van 50 cent zal noch voor de ouders, noch voor de instuivers een belemmering mo gen zijn om deze avond, die wij u zéér aanbevelen, te missen. We ver wachten dus iedereen op deze waax*- devolle toneelavond. KANARIE-SHOW Morgen zondag wordt in café den Engel de jaarlijkse kanarie-show gehouden, waarvan de kenners dit maal de hoogste verwachtingen hebben, gezien de goede resultaten die de fokkers in deze omgeving de laatste jaren hebben. Wij kunnen een bezoek aan deze tentoonstelling beslist aanbevelen. KOREN-AVOND In Merselo hebben donderdag avond de kerkkoren van ons deke naat een „korenavond"' gehouden. Elk der koren bracht enkele num mers ten gehore, welke door hun adviseur, (Pater Licinius Verbey), beoordeeld werden. K.A.B.-AGENDA Zondag half 8 H. Mis. Maandag 7 december: om 8 uur in de Burggraaf St. Nico- laasfeest K.A.V. tevens 12 1/2-jarig bestaansfeest. Woensdag 9 december: om 8 uur in zaal Manders sluiting van de propaganda-actie K.A.B. NIEUWE POLITIE - KAZERNE In Den Haag is woensdagmiddag aanbesteed de bouw van een nieuwe politie-kazeme te Venray, onder architectuur van Architectenbureau van Deur te Nijmegen. De fa. Aker boom te Venray was met 85.000 de laagste inschrijver van de circa 20 gegadigden Deze kazerne der Rijkspolitie zal gebouwd worden aan de Wilhelmi- nastraat, vóór het patronaatsge- böuw. Aangezien verwacht wordt dat men in september 1960 deze ka zerne in gebruik kan nemen, zal met de bouw spoedig worden begonnen. Reeds enkele jaren gingen er ge ruchten over de bouw van een ka zerne voor de Rijkspolitie, nu is het dan eindeliik zo ver, en zal de ka zerne der Kon. Marechaussee aan de Langstraat een broertje krijgen. VERANDERDE MIS-UREN Men verzocht ons er nog eens speciaal op te wijzen, dat met in gang van morgen zondag de misuren in de Grote Kerk veranderd zijn. Voortaan zijn de missen n.l. op zondagen als volgt; 6*30 - 7.30 - 9.30 hoogmis - en 11 uur. De kindermis (uitsluitend voor de jkinderen) wordt opgedragen om half negen. UITSLAG BALLONWEDSTRIJD Bij v. Opbergen bij de grote kerk, hangt de lijst van alle teruggeko men kaarten. Als je naam daarop staat, kun je je kaart afhalen bij Kap. Heymans. Zaterdag 5 dec. tussen 23 uur. De prijswinnaars zijn: 1 Gerrie Heusen; 2. Jos. Manders; 3 en 4 T. Galing Langstraat 30a en Ans van Houdt Pr. Irene straat 17. Verste kaart in Rusland. CORRESPONDENTIE A.K. te C., uw uitgebreid verslag over de lezing van Ir. de Reit, wordt a.s. week in zijn geheel geplaatst. m ariacon greg atie In verband met de opname van nieuwe leden begint zondagavond om 7 u. op Jerusalem een triduum, waarbij ALLE kinderen kleincon- greganisten verwacht worden. Dinsdagavond om 7 uur opname met lof. Hierin worden ook alle grootcongreganisten verwacht. GESLAAGD Te Wageningen slaagde voor het diploma landbouwmechanieën, Theo Peeters C 50a Oostrum. Voor het diploma detailhandel in meubelen, slaagde de heer H. Bil- lekens, Venray. Te Sittard slaagde aan de R.K. School voor Maatschappelijk werk de dames J.E. Geurts te Leunen en M.C.E. Tacken te Castenray. KONIJNEN-TENTOON STELLING Dat een mens nooit te oud is om te leren, bleek ook afgelopen week end weer eens, zowel op de konij nententoonstelling, als op huis vlij t- tentoonstelling. Laten we ons echter nu beperken tot de konijnententoonstelling, die de nog betrekkelijk jonge konijnen- fokvereniging de Peelhaas (wat is een naam?) zondag jl. organiseerde in café Sport. Zij, die mochten menen, dat met het constateren dat er mannetjes en vrouwtjeskonijnen zijn, de zaak wel bekeken is, kwam op deze, overi gens zeer keurig georganiseerde, tentoonstelling bedrogen uit. Zijn we goed ingelicht, en men deed daar oprecht veel moeite voor, dan zijn er alleen al in Holland zo'n kleine 500 soorten konijnen en op deze tentoonstelling waren daarvan verschillende opmerkelijk specimen daarvan te vinden. Hoewel een en ander door een enthousiast lid van de vereniging ons duidelijk is uitgelegd, spijt het ons, dat we desondanks nu nog geen Reus van een Vlaming kunnen onderscheiden, maar we weten nu wel waar we om inlichtingen moe ten als we deze vorm van vrije tijdsbesteding zouden prefereren. Het was wethouder Wintels die zich ook niet aan een beoordeling waagde van de inzendingen, maar die juist in zijn openingswoord op die vrije-tijds-besteding erg de na druk legde. Een vrije tijdsbesteding, die niet alleen nog enig geldelijk gewin op kan leveren en zo nu en dan een vette bout voor in de pan, maar die de mens ook weer de liefde tot het dier doet leren en die de onderlinge vriendschap doet groeien. De beoordeling van de dieren liet hij gaarne over aan de keurmees ters Boers uit Tilburg en van Alfen uit Zaandijk, die wonderbaarlijk veel afwisten van het verschijnsel „konijn" en alles wat daar mee sa menhangt. Ze waren overigens best tevreden over de resultaten die de Venray se vereniging al heeft weten te boeken en waren vol lof over de tentoongestelde dieren. Trouwens in de loop van deze tentoonstellng, die werkelijk aan belangstelling niet te klagen had, kwam men uit Deurne met de prijzen aan, welke de Ven- rayse club aldaar had gewonnen. Dat waren er beslist voor deze klei ne groep niet weinig. We volstaan met enkele van de voornaamste uitslagen: Als beste dier kwam naar voren de Hollander zwart van M. Pelzer uit Venray. Andere bekroningen waren: bij de grote rassen de voeds ter jong van J. Hermsen Venray; bij de middenrassen L. Althuizen uit Deurne; bij de kleine rassen A. Kuunders Deurne; bij de teken rassen P. Sanders uit Deurne. HUISVLIJT- TENTOON STELLIN G In het kader van de vrije-tijds- besteding zal huisvlijt een bezigheid van betekenis gaan worden. Dat men daarbij opmerkelijke dingen kan presteren, bleek uit de afgelo pen week-einde georganiseerde huis vlij t-tentoonstelling in de Dr. Poelsschool. De initiatiefnemers hadden wij graag een nog grotere belangstel ling gegund, want op deze tentoon stelling bleek wel welk een nuttige en aangename tijdspassering de huisvlijt in het algemeen is. Maar bleek ook het grote gevaar, dat men met kitsch en dergelijk spul zijn goede tijd gaat zitten verknoeien. Het is daarom verheugend dat uit deze tentoonstelling meteen een cursus geboren is, die de beoefe naars van huisvlijt verschillende practische punten zal bijbrengen en waarop men de fijne kneepjes van de verschillende onderdelen van huisvlijt zullen worden bijgebracht. De heer Hubers Bontekoestraat, zal iedereen, die hierover graag meer hoort, zo volledig mogelijk in lichten. ONGELUKKEN Bij de in aanbouw zijnde fa briekshal van de N.V. Custers op 't industrieterrein viel de 16-jarige La- mers woensdag jl. uit de kap van deze hal. Met inwendige kneuzingen en beenbreuk werd hij overgebracht naar het ziekenhuis alhier. De 21-jarige bromfietsrijder N. Wismans uit Venray, vloog onder de Zeilberg te Deurne uit de bocht en smakte tegen een boom. Met sche- del-basis-fractuur werd hij opgeno men in het ziekenhuis te Deurne, waar hem uit voorzorg de laatste H. Sacramenten werden toegediend. Zijn toestand is nog zeer ernstig. Een losgebroken ponny van het woonwagenkamp op de Venrayse grens veroorzaakte nog al wat ver warring toen hij recht tegen een juist passerende vrachtwagen opliep. Door krachtig remmen kon de be stuurder dit avontuur nog navertel len. Maar de vee-arts moest er aan te pas komen. De veteranen-wedstrijd, welke de oud-spelers van SVV zondag j.l. in Krefeld speelde had tot gevolg dat een der spelers tijdens de wed strijd een lichte hersenschudding opliep, terwijl een andere een dus danige val maakte, dat hij moest worden opgenomen in het zieken huis te Krefeld. De jongelui die zaterdagavond nog even 'n snoepreisje naar Duits land maakten, belandden met hun auto op een gegeven moment op de kop in wat bouwland en konden met taxi's naar huis terugkeren. De auto heeft men later opgesleept de snoepcenten zullen nu nodig zijn om die weer wat toonbaar te ma ken. De fietser die in de Grotestraat fietsende in de goede richting, in botsing kwam met een auto, die in de verkeerde richting reed (die was nl. uit de Veldstraat de zuidelijke helft van de Grotestraat ingedraaid) puzzelt nu hoe hij desondanks nog een proces-verbaal heeft gekregen. Maar dat zal advocatenwerk zijn. De twee auto's die op de hoek Henseniusstraat-Henseniusplein met elkaar in botsing kwamen, veroor zaakten wat materiële schade en enkele boze bestuurders. Maar de verkeerspolitie zal wel uitvissen wie de schuld heeft. INZEGENING SLOT In een eenvoudige plechtigheid werd zaterdag «j.l. de nieuwbouw van het 'Lyceum I.C. ingezegend, door de Hoogeerw. Pater Provinci aal Castulus van den Einden. Aan wezig waren, behalve het leeraren- corps, de H.E. Heer Deken, Pater Gardiaan, de heer Burgemeester en echtgenote, architect Lerou en de aannemers Gebr. Dinghs. In deze nieuwbouw zijn onderge bracht, o.m. de kamers der paters en leeraren, de spreekkamers en de refter der internen. AFSCHEID RECTOR VERBUGT Zondag jl. namen de parochianen van de Antonusparochie op 't Veu len, afscheid van Rector Verbugt, die als eerste rector van dit rectoraat grote verdiensten voor het Veulen heeft verworven. Deze werden nog eens speciaal belicht door het hoofd der school de heer Krijger, en het lid van het kerkbestuur de heer Bo- vee, de in een druk bezochte recep tie na het lof in zaal van Gassel de scheidende rector namens de pa rochianen van het Veulen dank brachten voor wat hij heeft gedaan. Dat daarbij de kerkbouw met alles wat er om en aan hangt niet vergeten werd was logisch. De dank van het Veulen kan men enigszins afmeten aan het fraaie af scheidscadeau, dat Rector Verbugt, werd aangeboden, n-1. een antieke staande hall-klok. Rector Verbugt sprak getroffen een dankwoord, waarin hij vooral de gulheid van zijn parochianen als voorbeeld stelde, omdat alleen daar door een verwezenlijking der kerk- bouwplannen mogelijk was en de fi nanciering van de rectoraatskosten ook thans mogelijk blijven. Dank bracht hij voor de vele blij ken van samenwerking en genegen heid, welke hij altijd had mogeh ondervinden en hij beloofde ook op zijn nieuwe standplaats zeker het Veulen niet te zullen vergeten. Op de dan volgende receptie kwa men nu letterlijk alle parochianen afscheid nemen, waarbij ook be trokken werd Mevr. Verbugt en Mej. Janssen, welke laatste als kos teres in de Antoniuskerk altijd voor iedereen klaar stond. Gisteren vrijdag heeft Rector Ver bugt een plechtige H. Mis opgedra gen ter intentie van alle parochia nen en heeft hij het Veulen ver laten voor zijn nieuwe standplaats Kessel-Eik. GOUDEN IMKERS IN YSSELSTEYN Op dindag 8 december bestaat de Imkersbond te Ysselsteyn 25 jaar. Dit jubileum zal enigszins feeste lijk gevierd worden, 's Avonds om 6 uur zal er een gezongen H. Mis wor den opgedragen uit dankbaarheid, waarna er een feestavond gehouden zal worden in café H. v. Asten. Op deze feestvergadering al de heer v. Leuken, assistent van de bijencon sulent een spreekbeurt houden, te vens zal er een toepasselijke bijen film vertoond worden. Er zijn zilveren jubilarissen: F. y. Soest oud-secretaris en mede-op richter van de Imkersbond, G. Coe- nen en Fr. Janssen. Met ongeveer 350 bijenvolken heeft Ysselsteyn het hoogste aan al bijenvolken van de Imkersbond van de L.L.T.B. DODELIJK ONGELUK TE VIERLINGSBEEK Donderdagavond om 20 minuten over zeven is de 59-jarige mevrouw J. Jansen-Fransen uit Vortum-Mul- lem door de trein uit de richting Venlo aan de ingang van het station Vierlingsbeek overreden en gedood. Het ongeluk gebeurde toen de trein voor het binnenlopen van het sta+ tion begon af te remmen. Mevrouw Jansen opende de deur, terwijl de trein nog reed. Zij verloor haar evenwicht en viel. 50-KM-GRENS HELPT NIET De invoering van een maximum snelheid van 50 km in de bebouwde kom der Westduitse gemeentere blijkt slechts een voorbijgaand re sultaat te hebben. Het aantal ver keersslachtoffers, dat in het eerste jaar dat de bepaling van kracht was (september 1957 - september 1958) gedaald was, is in de volgende 12 maanden gestegen, omdat men zich niet aan de 50 km-snelheid houdt. In deze laatste periode was het aan tal geregistreerde verkeersongeval len 15,7% groter. De ontvang van 't autopark was slechts met 6,1% toe± genomen. nieuw klooster te cuyck De Vereniging van Fraters te Til burg heeft besloten om in de ge meente Cuyck een nieuw Fraters- kloostë? met kapel te bouwen. Het ontwerp is van Architecten bureau J. Strik te Boxtel, terwijl het geheel door Aannemingsbedrijf Gebr. Janssen N.V. te Venray zal worden uitgevoerd voor een bedrag van 452.000.Met de werkzaam heden zal direct worden begonnen. P.D.V. DE ZWALUW Aan de nachtvlucht van deze ver eniging werd door een 15 tal leden deelgenomen. Om ±11.15 ur werden ze ergens in „Het Helder" tussen de bossen in vrijheidgesteld. Amper 3 kwartier later waren de eersten al weer present. Ditmaal was P. v.d. Laar de man die met de eerste prijs ging strijken. De winnaar van ver leden jaar, P. Janssen, kwam in de zelfde tijd binnen en werd no. 2. De verdere uitslag was als volgt: 3 W. Vermeulen; 4 A. de Riet; 5 D. Kousmakers; 6 M. Voesten; 7 H. Hermans; 8 Jo van Kessel; 9 P. Hermans; 10 W. Thijssen; 11 J. Ver stegen; 12 W. Barends; 13 M. Jans sen; 14 P. Philipsen; 15 J. Janssen. De maandvergadering wordt a.s. maandag 7 dec. gehouden. Aanvang 8 uur. Op aller opkomst wordt ge rekend. Zij die nog geen ringen be steld hebben, moeten dit alsnog di rect doen of op de jaarvergadering. HOCKEY-NIEUWS Zaterdagavond 28 november hield MHCV haar sinterklaasavond, ge combineerd met het jaarlijkse hoc keybal. Leden, oud-leden en geno digden waren in grote getalen aan wezig. Het geheel is uitermate ge slaagd, en mag een unicum heten in de geschiedenis van onze club. Dit had blijkbaar tot gevolg, dat de elftallen, die de volgende dag moesten aantreden, draaiden als pas-geoliede machines. Er werden thuis drie wedstrijden gespeeld. Heren: Venray-Helmond De heren openden deze middag met een wedstrijd tegen HU AC IV uit Helmond. Het spel was uitzon derlijk snel, en aanvankelijk gaven beide elftallen elkaar niets toe. Na 20 minuten begon er echter muziek in te komen. Uit een corner werd de bal hoog en hard in het Helmondse doel gejaagd. Met deze stand begon men ook de tweede helft. Venray kreeg nu de smaak te pakken, en Helmond kwam er niet meer aan te pas. Nog viermaal kregen zij een doel punt tegen zich, ondanks hun overi gens uitstekende keeper. Dames: Venray-Weert Toen kwamen de dames aan bod. Het beginsignaal had nog niet ge klonken, of ze stonden al met 20 voor! In de vijfde minuut stond op een gegeven moment bijna elke speel ster in de slagcirkel; een ogenblik later was het 30. Weer drie minu ten later kwam het vierde doelpunt. Maar ditmaal was het een stijlvolle goal, uit een lange slag, hoog in het net. Na vijf minuten spelen werden er weer twee goals vlak na elkaar gemaakt, 60. Toen de rust aanbrak was dit aantal verdubbeld! Kon men in de eerste helft nog van hockeyen spre ken, in de 2e helft werd er maar wat geslagen. Niettegenstaande werd er nog zes maal gescoord, zodat de eindstand 180 was. Men kwam tot een gemiddelde van 1 goal per 4 mi nuten! Veteranen- match Dit was de sensatie van de dag. Onze roemruchte, vastberaden ve teranen begonnen met grimmige ge zichten al direct een aanval op het doel van de „jeugd". Echter zonder succes. Met lede ogen moesten zij toezien, hoe na een minuut of acht spelen bij hén een doelpunt werd gemaakt. Dit werd door nog een tweede gevolgd en met een 20 achterstand werd er eventjes ge rust. Niets kon deze keiharde vete ranen echter van de wijs brengen, en met nieuwe moed zetten ze de tweede helft in. Ze wisten de ach terstand niet alleen in te halen (33), maar zelfs te overschrijden. Ondanks hun voortreffelijke doel- verdediger was het te veel gevraagd dit tot het einde'vol te houden. In de laatste minuut werd het dan ook 44. Een volstrekt niet onver dienstelijk resultaat voor onze vete ranen. De toeschouwers konden hun hart nog eens ophalen deze middag. Er werden liefst 31 doelpunten in slechts drie wedstrijden gemaakt. Nog steeds heeft Venray geen en kele competitie-wedstrijd verloren, en er is dus geen reden om de ko mende wedstrijden pessimistisch te gemoet te zien, maar wij moeten er niet slordig door worden, en wij moeten met hetzelfde doorzettings vermogen waarmee we begonnen zijn, ook tot het einde vechten. De heren spelen zondag a.s. een thuiswedstrijd om 12 uur, tegen Venlo. De dames spelen niet! De nieuw-uitgekomen spelregels van de KNHB kunnen bij het wed strijd-secretariaat ingezien worden. CROSS-COUNTRY De uitslag van de Cross-Country die zondag j.l. werd verreden door de rijvereniging Leunen, was de uitslag als volgt: 1. J. Voermans Leunen; 2. Fr. van de Weijer, Ysselsteyn; 3. Hendriks, Horst; 4. A. Jenniskens Leunen; 5. W. Loenen, Leunen; 6. A. Litjens, Leunen; 7. A. Wismans Leunen; 8. J. Loonen, Oirlo; 9. J. Wismans, Ys selsteyn; 10. Marcellis, Ysselsteyn; 11. G. Arts, Venray en 12 J. Lucas- sen Leunen. biljarten Uitslagen biljartcompetitie „Ven-, ray1': Klasse A. Wilhelmina I 2.06—VOP I 2.93 KOT I 3.54—Alles of niks 2.77 Rats der nève I 2.22ONA I 3.40 Klasse B. VOP II 2.54—Wilhelmina II 1.55 Alles of niks II 1.82—KOT II 1.65 Vastgestelde wedstrijden zijn: Klasse A. VOP I—KOT I 8 dec. ONA IWilhelmina I 8 dec. Alles of niksRats der nève 11 dec. Klasse B. KOT II—VOP II 9 dec. Wilhelmina IIONA II 7 dec. de Pommerans IIAlles of niks II 10 dec. ADVERTENTIEN NIJMEGEN—MAASTRICHT Van onverwachte kant hebben wij bijval gekregen in onze kritiek op de Ned. Spoorwegen t.a.v. de ver bindingen met het spoor naar Nij megen en naar het Zuiden. Zoals de lezer bekend zal zijn hebben wij wederom n.a.v. de jongste berichten over snellere spoorverbindingen her- en der waarts in 't land gevraagd, waar om men over deze streek, die op een zo'n belangrijke kentering staat, geen betere en snellere spoorverbin dingen heeft ontworpen. Eenmaal in de twee uur naar Venlo of naar Nijmegen is nu niet bepaald een luxe. Kamer van Koophandel uit Nij megen heeft ernstig geprotesteerd bij de N.S. tegen deze verwaarlozing van deze zuidelijke verbinding, die ook in het komend jaar niet veran derd wordt. Schijnbaar had deze Kamer an dere beloften van de N.S. maar die blijkt men nu langs zich neergelegd te hebben. We zullen de vraag niet stellen, waarom de Kamer van Koophan del in Venlo zich tenminste niet bij dit protest heeft aangesloten, als men dan niet met alle geweld voor op wil gaan. We willen slechts vaststellen, dat men dus ook in het Gelderse de gebrekkige noord-zuid-verbinding via de lijn Venlo-Nijmegen al lang moe is. Hetgeen het koor der pro testerende alleen maar groter maakt. RUIM VERLOF VOOR MILI TAIREN MET KERSTMIS EN NIEUWJAAR Voor de komende Kerst- en Nieuw jaarsdagen is voor de militairen een bijzonder gunstige verlofsregeling te verwachten. De militairen in op leiding, waartoe behoren de solda ten bij de Infanterie-Depots in Ven lo, Roermond en Maastricht, zullen op donderdag 24 december a.s. 's- morgens na 5 uur mogen vertrek ken. Zij behoeven eerst van het Kerst- en Nieuwjaarsverlof terug te keren op maandag 4 januari 1960 's morgens voor twaalf uur. Van de militairen, ingedeeld bij de parate troepen, waarvan steeds vijftig procent in de 'legerplaatsen aanwezig behoort te zijn, vertrekt de ene helft reeds op vrijdag 18 dec. na 5 uur n.m. en keert op woensdag 30 dec. voor twaalf uur terug. De andere helft vertrekt op woensdag 30 december na 5 uur en keert dan terug op 11 januari 1960 voor 12 u. NOODKERK VERKOCHT De oude barak in Oirlo, die bij de herbouw van de kerk o.m. gediend heeft als noodkerk, is officieel ver kocht aan de meest biedende, in dit geval de fa. P. Vollebergh Zn. Zij hadden bij notaris Receveur een bod ingediend van 3200.— Het laagste bod was 75.-- OKTOBER LEVERDE 8.391 WONINGEN In de maand oktober van dit jaar is een nieuw record geslagen in de woningbouw: er kwamen 8.391 wo ningen gereed, een aantal, dat nog nooit in een oktobermaand werd be reikt. (In oktober 1958 werden 8.376 woningen opgeleverd). Een en ander blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. van 27 nov. t/m 3 dec. 1959 GEBOREN: Litjens Maria, Maasheseweg 42 Maas Antonia, Pr. Bernhardstr. 34a Stevens Anna, Oirlo E 64a Nellen Paula, St. Jozeflaan 10 de Hoog Francisca, Oostrum D 35 ONDERTROUWD: van Leipsig Franciscus, 26 jr, werktuigbouwkundige, te Eindho ven Vivaldistr. 61 en Schaeffers Cornelia, 23 jr, Julianasingel 35 Corsten Leonardus, melkbezorger, 32 jr, Heijthuijsen Biesstraat 45 en Smits Margaretha, 26 jr, Castenray G 24 van Aarssen Henri, 30 jr, mole naar, Stationsweg 72 en Strijbos Anna, 23 jr, Castenray F 14a Martens Gerardus, 24 jr, bosbe- planter, Maasheseweg 93 en Claes- sens Petronella, 20 jr, Leunen H 8 GETROUWD: Claessens Hendrikus, 35 jr, land bouwer en Groetelaars Maria, 33 jr, beiden te Venray Driessen Pieter, 26 jr, machine bankwerker, Horst eh Arts Theodo ra, 25 jr, Venray Tot onaè diepe droefheid overleed heden na een kort stondige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten, in Dek kers wald, onze inniggeliefde echtgenoot, vader, behuwd- g rootvader, broer, zwager en oom weduwnaar van 1 Arnoldina Voesten echtgenoot van Josina C. v. Heuven in de leeftijd van 62 jaar. Wij bevelen zijne ziel in uw godvruchtige gebeden aan De diepbedroefde familie Weverslo C. Janssen-van Heuven Weverslo G. Pubben-Janssen M. Pubben en kinderen Vredepeel A. Pubben-Janssen J. Pubben en kinderen Weverslo Beb Janssen en verloofde Vierlingsbeek A. Bartels-Janssen C. Bartels en kind Weverslo Jo Frans Rikie Familie Janssen Familie van Heuven Familie Voesten Weverslo-Venray, 2 dec. 1959 De plechtige lijkdienst, ge volgd door de begrafenis, zal plaats hebben op zaterdag 5 december om 10 uur in de parochiekerk van de H. Jo hannes de Doper te Merselo. Bijeenkomst Weverslo 2 om 9.15 uur. Onder telefoonnummer vanaf heden aangesloten WED. G. BERKENS H. FONTEIN Palersstraat 16 Ter overname damesmantel gr. maat als nieuw. Adres bureau van dit blad. TE koop mooie salonhaard weinig gebruikt. Adres bureau van dit blad. TE koop kolenhaard bijna nieuw Adres bureau dezer. TE koop dragende zeugen en Bintje aardappelen voor wintervoorraad. Jozef Laarakker, Meersenhof 6 Well, tel. 04783-238. TE koop toom biggen P. Timmermans, Leunen K 57 TE koop haardkachel i.g.st. Langstraat 49 TE koop 6 zware biggen Kind. Claessens, Leunen K 80 Je koop haardkachel wegens overcompleet. H. Bierens, Esdoornstraat 11 TE koop hoogdrachtige zeugen L. vd Sterren, Wanssum TE koop 20 Bovans-WL goedgekeurde fokhanen L. Zeegers, Holthees. TE koop 4 zware slachtvarkens M. Wismans, K 43 Leunen TE koop vleesmolen Deken Thielenstraat 7 TE koop varken v. huisslachting H. Cornelissen, Schelde K 102 TE koop radio i.g.st. en Philips platenwissela^r Leunseweg 19b

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2