THOMASSEN SPORT §em 6füóókie v.h. Coopmans 37.50 geef iets voor de fiets Een beste regenjas, en méér dan dat.» Onze afd. HEREN- EN JONGENSJASSEN heeft voor ieder een enorme keuze en de prijzen vallen U beslist mee Snuif en wrijf Uit Peel en Maas Pastoor Keyzers overleden A. GOOREN Merseloseweg18 maar werkelijkheid MATRAS wollen, halfwollen en gestikte dekens, flanellen lakens Huurkoop en afbetaling... PUROL in huis! Wil van God, die niet de wil van een ijzeren en ongrijpbare dictator is, van een robot. God is een Vader en wat Hij tegenover ons wil wordt niet door haat of sarcasme bepaald. Ik heb niet de bedoeling u te kwellen betekent: „Ik koester ge dachten van vrede. Roep Mij aan en Ik zal u verhoren". Het moet ten alle tijde nuttig zijn ons deze gedachten te binnen te brengen. Altijd weer zijn we ge neigd, de dingen die ons niet zinnen, met het boze oog te bezien. Zelfs God. S.V.V.-NIEUWS In een uitstekend gespeelde en tot de laatste sekonde spannende en le vendige wedstrijd is het Venray niet gelukt om in Nuth, de volle winst op Minor te behalen. Vooral in de 2e helft speelde onze ploeg zeer sterk in een zeer hoog tempo waarbij een verrassend zuiver aanvalsspel werd vertoond, waarin onze vleugelspelers volop werden betrokken. Toch zag het er in het begin van de wedstrijd niet naar uit, dat er voor onze spelers een eervol resul taat uit de bus zou komen. Minor ging meteen overrompelend van start en na 4 min. moesten we reeds tegen een 10 achterstand aanzien. Onze spil na zijn rustperiode vol goede moed als genezen van start gegaan kreeg bij één van die snelle Minor-aanvallen, plotseling weer last van zijn vermeende her stelde blessure waardoor zijn tegen speler de kans kreeg de bal naar zijn vrijstaande rechtsbuiten te plaatsen, welke ongehinderd raak kon schieten. Philipsen moest zich laten vervan gen waarna v. Bergen de spil-plaats innam en v. Mill de halfplaats ging bezetten. Even een kort Venray of fensief doch de schoten van Peeters en Rutten vonden de Minor-doelman op zijn post. Bij één van de volgen de snelle uitvallen van Minor werd in onze verdediging een overtreding begaan welke met een penalty werd bestraft. Hiermede werd na 16 min. de stand op 20 gebracht. Hiermede werd de periode van Minor-over- wicht voorgoed afgesloten en ging SVV het tempo aangeven. Smits en v. Mill gingen het mid denveld in beslag nemen van waar uit talrijke goede aanvallen werden opgebouwd. De afwerking hiervan duurde echter telkens iets te lang, zodat de Minor-verdediging nog steeds op tijd kon ingrijpen en ver der in laatste instantie de doelman blijk gaf zijn vak goed te verstaan. Even voor rust gelukte het Kusters de stand op 21 te brengen. Na de rust wederom een aanhou dend Venray-offensief, afgewisseld met snelle Minor-uitvallen bij één waarvan onze keeper even talmde met ingrijpen door vermeend bui tenspel. De door de Minor-rechts binnen bemachtigde bal wist hij in eerste instantie te houden, doch ont glipte hem waarna er geen pardon was en de achterstand 31 werd. Men gaf het echter niet op en her haaldelijk werd de Minor-verdedi ging in paniek gebracht door snelle charges van onze in topvorm spe lende buitenspelers. Na 20 min. een schot van Kusters, dat door een der achterspelers werd onderschept doch in eigen doel werd geschoten. 32. Even later was het weer Kusters die scoorde en de stand gelijk maak te. Venray bleef aanhouden en meermalen dachten we het winnen de doelpunt te mogen verwachten, doch het mocht niet zijn. In de laatste minuut kwam Minor nog een maal dicht bij de overwinning maar ditmaal kon v. Boven de zaak klaren en de stand gelijk houden. Een pit tige en van weerszijde zeer goed ge speelde wedstrijd met een zeer hoog tempo, welke voor ons gold als de beste wedstrijd in de huidige com petitie. Venray 2 deed meer dan we durf de te verwachten. Een over het ge heel veel sterker Venray had met de rust een 2—0 voorsprong. Na een Wilhelmina tegengoal werd de stand regelmatig opgevoerd waar na het einde kwam met een prach tige 71 overwinning. Door dit re sultaat hebben onze reserves even als het le elftal uit 7 wedstrijden 8 winstpunten en eveneens werden 3 wedstrijden gewonnen, 2 gelijkge speeld en 2 verloren. Doelcijfers 15—12. Venray 3 zorgde ook nu weer voor een aangename verrassing door het sterke Melderslo met 21 de baas te blijven. Venray 4 zag zich in de laatste minuten van de wedstrijd door een handsbal de overwinning ontgaan op Sevenum 2. De toegestane straf schop werd benut waardoor de eind stand op 2—2 kwam. Jammer, maar overigens toch geen onverdienste lijk resultaat tegen de leiders op eigen veld. Uit 6 wedstrijden nu 9 punten en doelcijfers van 25—14. Venray 5 klopte met 43 Kro nenberg 2 en heeft nu uit 6 wed strijden de helft zit er al bijna op 8 punten met de doelcijfers 1310. 3 maal werd gewonnen, 2 maal gelijkgespeeld en 1 maal ver loren. Programma voor a.s. zondag: Venray ITiglia I Tiglia 2Venray 2 Venray 3E.W.C. I Meterik 2Venray 5 Het le elftal krijgt dus Tiglia op bezoek, dat momenteel 1 punt boven Venray staat. Beide ploegen zijn er op gebrand de overwinning te be halen om zodoende het contact met de leiders niet te verliezen. Spelend als j.l. zondag menen we toch wel, dat de overwinning in Venray blijft. Aan spanning zal het zeker niet ont breken. Venray 2 gaat naar Tegelen om Tiglia 2 partij te geven. Ook hier is De Oxford-Raglan "slip-on" - een jas, waarin U het slechtste weer blij moedig trotseert. Waterafstotend. Méér dan een regenjas - een behagelijk en vlot model, dat IJ gemakkelijk om de schouders glijdt - een "geklede" demie voor alle seizoenen! Kies kwaliteit kies Oicford-kleding met dit etiket is gemaakt vaa 100% wol. vanaf geen sprake van een krachtsverschil. Gesteund door de flinke overwin ning van j.l. zondag rekenen we ook nu toch op een goed resultaat. Aan pakken jongens. Venray ontvangt E.W.C. en af gaande op de 2 laatste wedstrijden zijn we genegen onze 3e elftallers een kans te geven. Aan hen de buurt om ons vertrouwen niet te bescha men. Venray 4 is helaas weer vrij. Zorg er voor, dat de vorm niet verloren gaat door de te veel voorkomende vrije zondagen. Blijf in training. Venray 5 gaat de le helft van de competitie besluiten met een bezoek aan Meterik 2. Mogelijk 'n te zware opgave voor onze benjamins maar laat ze hun beste beentjes eens voorzetten en zij ditmaal voor een verrassing zorg dragen. SCHAAKNIEUWS De voorlopige uitslag van de wed strijd Roermond II-Venray, voor de lste klas van de L.S.B. is 4,53,5. Twee partijen zijn opgezonden voor arbritage. In beide partijen staat Venray beter. Wanneer deze gewon nen worden dan wordt de einduit slag 4.55,5 in het voordeel van Venray. De persoonlijke uitslagen zijn als volgt: v. Hoek-J. Peters 10 Mols-Pater O. Janssen 0,5—0,5 Hoekstra-Verhaagh afgebroken v. Avesaath-A. Lucassen 0,50,5 Paymans-F. Broens 01 Stapert-A. Vermeulen 0,50,5 A. Mols jr-J. Kok 0,50,5 Vee waal-V. v. Mill afgebroken P. Barten-J. Wismans 10 de Wit-G. Spee 0,5—0,5 A.s. zondag speelt Venray II tegen Venlo II. Aanvang 3 uur in hotel de Keyzer. Van de wedstrijd leider van L.S.B. kreeg de S.C.V. het eervolle verzoek een sterke speler af te vaardigen voor het Limburgs tiental, dat zon dag 15 nov. in Geleen een wedstrijd speelt tegen Belgisch Limburg. Uw verkoudheid van neus, keelof borst weg met van 13 november 1909 De coöp. zuivelfabriek „Ven ray", behaalde op de algemene bo- terkeuring te Maastricht, vanwege de Alg. Nederl. Zuivelbond, al de te behalen punten, nl. 100 en dat wél met algemene stemmen der jury. Nog nooit tevoren is dit volle aantal punten,door welke zuivelfabriek ook, behaald. Een verschrikkelijk voorval heeft woensdag aan de Boshuizen plaats gehad. Toen de arbeider P.J. Minten 's avonds thuis kwam, vond hij zijn 76-jarige moeder met ver brande kledingstukken en overdekt met brandwonden, levenloos naast de kachel liggen. Te Merselo nemen 15 jongens aan het herhalingsonderwijs deel. Bij het gemeentebestuur alhier was een verzoek ingekomen van Martinus Thijssen te Oirlo, terbeko- min van een verlof voor de verkoop van alcoholhoudende drank, geen sterke drank. H. Slits, Patersstraat adverteer de werkmansbroeken vanaf 1,50, blauwe kielen en jassen 1,10 en schortebont vanaf 22 cent. van 17 november 1934 Ten Postkantore alhier is va cant de betrekking van reserve- nachttelefonist. In zaal Wilhelmina werd een dames-turnclub opgericht. De Nederl. Veehouderij-centrale maakt bekend dat woensdag 28 nov. van 911 op het Henseniusplein ge legenheid is tot aanbieding van run deren. Te Castenray werden een drie tal kerkklokken ingewijd. Ze kre gen de namen van Gerardus, Mat thias en Maria. Te Meerlo werd de bouw van een nieuwe kerk aanbesteed in drie delen: 1. bouw nieuwe kerk; 2. nieu we torenspits; 3. restauratie oude toren volgens monumentenzorg. Laagste inschrijver voor het ge heel was Laurent van Neerven te Meerlo voor de som van 49.511. Toen de H.E. Heer Deken in de H. Missen van afgelopen zondag om een speciaal gebed verzocht voor dien morgen overleden oud-kape laan M. Keyzers, heeft men elkaar eens ongelovig aangekeken en zich afgevraagd, hoe dit nu menselijker wijze gesproken, mogelijk was. Latere berichten bevestig den echter het droeve bericht, dat pastoor Keyzers in de eerste H. Mis, welke hij in zijn parochiekerk te Horst-America opdroeg, na de Con secratie, aan een hartaanval was overleden. Natuurlijk gaf het gebeurde een grote beroering in de kerk en was de verslagenheid groot toen de er bij ge roepen dokter van de Meerendonck, bekend maakte, dat de pastoor was overleden. Nadat het stoffelijk overschot door Pater Overste van 't klooster Maria ter Peel van het H. Oliesel was voorzien en was overgebracht naar de pastorie, werd door een andere pater volgens kerkelijk voorschrift het H. Misoffer voortgezet. Dit plotselinge sterfgeval bracht zondag j.l. niet alleen Horst-America in beroering. Ook in Horst, waar de overledene in 1914 was geboren en in 1939 zijn eerste H. Mis opdroeg. In Arcen waar hij van 1946 tot 1957 als zodanig werkzaam was, was de verslagenheid om dit plotselinge verscheiden groot. Speciaal in Venray waar men deze priester in zijn kapelaans jaren heeft leren waarderen door zijn ijver en zijn eenvoud, en vooral door zijn spontane bereidheid iedereen te hel pen, waar maar mogelijk was. Hij was niet alleen de rechterhand van Deken Berden en Loonen bij het moeilijke en zware opbouwwerk in de parochies, maar daarnaast een graag geraadpleegd adviseur van velen. Daarom was het geen wonder dat bij de plechtige uitvaart op don derdag j.l. behalve de heren Dekens van Horst en Venray, alsmede de parochiegeestelijkheid uit beide ge meenten, ook vele Venray se parti culieren, pastoor Keyzers op zijn laatste tocht vergezelden. Als St. Nicolaascadeau Voor groot en klein moet U bij ons zijn Ruime keuze rijwielen (tour en sport) kinderrijwielen, steps en driewielers, regenkleding, wanten, handwarmers, enz. alle onderdelen is de jj| ideale ligging warme afdeklagen verschuiving van vulmateriaal uitgesloten 15 jaar garantie op het gehele binnenwerk Ruime sortering Uw adres Langstraat 49 Tel. 1281 We menen dathet goed is aan de hand van praktijk-gevallen eens te wijzen op de gevaren, welke aan het huurkoop-systeem verbonden kun nen zijn. Zeker, de nu volgende gevallen zijn uitzonderingen, maar het is schrijver dezes toch bekend, dat er vele gevallen zijn, welke niet safe waren, winkeliers of door de dom heid van de huurkoper zelve. Een geval van de laatste dagen was als volgt. Iemand koopt een bromfiets met huurkoopovereen komst. Dus hij gaat naar de winke lier en koopt een bromfiets op con tract. In hetzelfde contract verkoopt hij de bromfiets weer aan de finan- cieringsbank, welke dus eigenaar van de bromfiets wordt, en deze geeft de bromfiets weer in gebruik aan de koper terug, totdat deze ge heel is afbetaald. Tot zover niets bij zonders. Na een paar maanden blijkt, dat de bromfiets wat licht is voor man en vrouw. De huurkoper gaat naar de winkelier, geeft de oude brom fiets terug en koopt een zwaardere bromfiets. Dit was al fout, want de bromfiets was niet zijn eigendom, maar omdat de winkelier zeide, dat dit wel in orde kwam en hij deze licht bromfiets weer aan iemand an ders (in huurkoop) zou overdoen werd accoord gegaan. De tweede koper blijkt echter niet meer te betalen, met als gevolg, dat de man die de tweede bromfiets in huurkoop had, nu ook de eerste nog moet betalen en hiervoor in rechte wordt aangesproken, zodat hij nu 2 bromfietsen betalen moet. Tegen over de financieringsbank blijf ft de eerste koper aansprakelijk. Volgend geval. Een radio-colpor teur komt bij een kennis en tracht deze een radio te verkopen. De can- didaat-koper zegt, dat hij nog een betrekkelijk goede oude radio heeft. De colporteur zegt dat hij die dan overneemt voor f 100 en de huur koop komt tot stand, het contract wordt getekend. De nieuwe radio komt nu thuis, de oude wordt mee genomen, maar in het huurkoopcon tract staat de volle prijs van de nieuwe radio a 500 inplaats van 400. Dat is niet volgens afspraak, maarin het eerste contract was niet opgenomen de bepaling dat hij f 100 zou terugkrijgen, omdat dit een persoonlijke afspraak tussen de colporteur en de kandidaat-koper was, waarvan de financieringsbank niets wist en rechtens hieraan niet gebonden was. De koper, kwaad dat hij zo beet genomen was, weigerde om de radio te betalen. Gevolg was dat de radio werd tex'uggenomen, nu 2de- hands. werd beschouwd en op de helft van de waarde werd getaxeerd, zijnde 250. De koper moest dus nog f 250 betalen plus de kosten, was de oude en nieuwe radio kwijt, en had dus niets. Op de colporteur was geen verhaal. 0— Derde geval. In een flinke plaats in de omgeving van Den Bosch gaat in een gezin de dochter trouwen. Moeder en dochter gaan naar een winkel en kopen ieder een ameuble ment op huux'koopvoorwaarden, dus de beide ameublementen worden weer direct eigendom van de Bank. Men koopt voor een bedrag van 1.400 samen. Er moet iedere maand 90 wor den afbetaald, maar omdat dit wat zwaar is, zegt de winkelier: betaal mij iedere maand maar 60 dan pas ik die 30 zolang bij. Zo gezegd zo gedaan. Er moest echter niet aan de winkelier maar aan de Bank betaald wox-den! De 60 aan de winkelier betaald, werden door deze niet aan de Bank betaald, en na enige maanden komt er een brief van de financiexdngs- bank waar de termijnbetalingen bleven! Moeder en dochter stapten naar de winkelier en deze erkende, dat hij de gelden niet had afgedragen. Moe der en dochter bleven dus het volle bedrag aan de Bank schuldig en de 600 waren ze kwijt. De winkelier was ?rg onder de indruk, want hij had in feite verduistering gepleegd. Hij zou daarom de meubels, die toch niet al te best waren, laten terug halen en een beter stel leveren. De volgende dag kwam deze ze ophalen, maar de nieuwe meubels moeten nog komen! De winkelier kwam in faillise- ment, moeder en dochter waren hun 600 gestorte bedragen kwijt, en bleven tegenover de bank aanspra kelijk voor het volle bedrag van 1.400. Zij hadden die meubelen, die van de Bank waren, niet mogen afgeven aan de winkeliex'. Zo zouden we nog gevallen kun nen vertellen van het tekenen van blanco contracten waarop andere goederen werden ingevuld dan in wekelijkheid gekocht waren. Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven, Ruwe handen, Schrale huid.

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2