i nette verkoopster Dansen te Merselo Zaairogge lfoorl Huishoudel. artikelen Burgerlijke Stand Voor uw tuin P. Slifts-Brouns Texiielzaak in Venray in zaal Arts Onderl. Paarden- verzekering Slagerij MDERS Klei-aardappelen 'n mooi handwerk A. van Aarssen een meisje prijsschieten Schutterij Het Zandakker kaarten om wild „Econoom" M. Muysers 't Knopenhuis naaisters artikelen J. KEIJZE; K.A.V. c Grote keuzeËi „Béné" L overhemden EbberinË BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter kennis van be langhebbenden dat vanaf heden door de gemeente geen drink of waswater meer wordt verstrekt. Zij die drink- of waswater nodig hebben, kunnen zich met de heer J. Boom, wonende te Venray Oude Oostrumseweg 43, telefoon 1237, in verbinding stellen. Het bovenstaande geldt ook voor hen, die in een woning van de ge meente wonen. Het water moet tegelijk bij de ont vangst ervan betaald worden* Op zaterdag 24 oktober a.s. zal de heer Boom met het bezorgen van water een aanvang maken. Venray 21 oktober 1959. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat gecon stateerd is dat hete of gloeiende a: wordt gedeponeerd in de vuilnisem mers kort voor dat zij door de op haaldienst worden opgehaald. Zij waarschuwen, dat zulks ge vaar voor brand oplevert zowel m de vuilniswagen als daarbuiten. Em mers, waarin dergelijke as aanwe zig is, zulen niet worden geledigd. Venray, 21 oktober 1959. Burgemeester en wethouders vnd.. A.H.M. JANSSEN, burgemeester H. VORST, secretaris. INSTALLATIE PASTOOR THOMASSEN IN OOSTRUM In het tijdschema, dat wij vorige week publiceerden, voor de instal latie-plechtigheden van pastoor Thomassen, in Oostrum is een klei ne wijziging gekomen. Daarom hier in het kort nogmaals het program ma. Om kwart voor 2 wordt bij het parochiehuis de stoet opgesteld, waarin behalve de schooljeugd ook de jeugdverenigingen, sportvereni gingen, standsorganisatie harmonie en andere belangstellenden meetrek ken naar de parochiegrens bij het St Antoniuskapelletje. Hier spreekt de heer Janssen als voorzitter van het werkcomité Oos trum, een kort welkomswoord tot de daar aankomende parochieherder. Deze wordt dan ter kerke geleid en zal aan de ingang van Oostrums kerk o.m. worden toegesproken door de heer Burgemester, het oudste lid van het kerkbestuur de heer Joosten en zal de sleutels krijgen aangebo den van enkele bruidjes. In het daarop volgende lof wordt de installatie-plechtigheid verricht door de H.E. Heer Deken Loonen. Het Oostrumse werkcomité heeft voorbereidingen getrofen deze in stallatie zo stijlvol mogelijk te doen verlopen. ONTWIKKELINGSAVOND Op woensdag 28 oktober a.s. houdt het Dekenaal Sociaal Caritatief Cen trum de derde ontwikkelingsavond om 8 uur in Lunchx-oom Verheugen. Mr. Dr. L. Schneider, deskundige van de Kathol. Natonale Contact commissie voor de Ontwikkelings gebieden, zal spreken over: „De plaats en de ontwikkeling van het maatschappelijk werk in de in dustrialiserende gebieden". GEMEENTERAADS VERGADERING Dinsdag a.s. zal om 6 u. de maan delijkse gemeenteraadsvergadering gehouden worden. Bij de ingeko men stukken liggen o.a. de goed keuringen van Ged. Staten van de verkopen van grond aan de N.V. Metaalwarenfabriek Venray en de Zuid-Ooster. Verder liggen de volgende voor stellen ter goedkeuring voor: a. de verkoop van de grond, waar op de huizen in plan-West zijn gebouwd aan de woningbouw vereniging St. Oda. b. veranderingen van de winkel sluitingswet in die zin, dat op 5 december de winkels om 6 uur dicht gaan en dat de St Nicolaas- verkoopavonden voortaan zijn van 28 november tot en met 4 de cember (vroeger van 25 nov. tm. 5 dec.) En tenslotte zullen ook zomers de winkels voortaan om 6 uur moeten sluiten. c. het verlenen van een bijdrage aan het kerkbestuur van Oirlo, inde vergrotingskosten der kerk ad 16.133. d. aankoop van grond t.b.v. de gymnastiekzaal aan de Lange- weg. e. verkoop van peelgrond aan de Stichting tot het beheren van landbouwgronden Roermond. f. verkoop van industrie-terrein aan de N.V. Limburg te Venlo voor de stichting van een fabriek alhier. CROSS-COUNTRY De door de L.R.V. georganiseerde Cross-Country, op de terx*einen van de heer Burgman aan de Beekweg, had niet die belangstelling, die men hiervoor had mogen verwachten. Toch hebben de deelnemers goede staaltjes rijkunst laten zien en was ook het geheel voor de toeschouwer zeker de moeite waard. De uitslagen waren: 1. J. Lucassen Venray; 2. J. Loonen Oirlo; 3. J. Voermans Leunen en 4. v.d. Vorst uit Wanssum. UITVOERING DAMESKOOR Het dameskoor „Venrode" zal op 5 nov. a.s. haar ere-leden en dona teurs een filmavond aanbieden, waarin een muziek- en zangfilm vertoond zal worden, die dan door het koor muzikaal omlijst zal wor den. MESTKUIKENS Doordat er op de Duitse markt in december en januari grote hoeveel heden van andere soorten gevogelte zoals ganzen, eenden, kalkoenen, enz. worden aangevoerd, verwacht men in deze maanden een ongunstig prijsverloop. Het is daarom aan te bevelen voor de levering van de tweede helft van december en januari geen kuikens op te zetten daar 'n prijs verwacht wordt die beneden de kostprijs zal liggen. Binnen afzienbare tijd wordt er 'n sterke voorkeur verwacht voor wit- vlezige kuikens, terwijl geelvlezige kuikens minder gevraagd zullen worden. NIEUWE FABRIEK IN VENRAY Blijkens de agenda zal in Venray een nieuwe industrie gevestigd wor den op het industrie-terrein. Het is de industrie- en handelsonderneming Limburg, afkomstig uit Venlo, die zich hoofdzakelijk bezighoudt met de vervaardiging van precisie-in- stnimenten. De bekende faciliteiten voor bouw van industriehallen zijn reeds aan gevraagd en uit de tekening blijkt, dat men hier een drie-hallig gebouw gaat plaatsen, met een afzonderlijke kantooxTuimte. Een en ander komt liggen aan de Smakterweg achter de N.V. Custers. Over het aantal te werk te stellen mensen konden voorshands geen mededelingen worden gedaan. ONGELUKKEN Op de hoek Eindstraat-Markt- straat botste dinsdag een scooter op Duitse luxe-wagen, die geen voor rang verleende op deze kruising. Er was nog al wat materiële schade, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. HOCKEY-NIEUWS Aanstaande zondag zullen onze heren te Helmond tegen H.U.A.C. hun eerste competitie-wedstrijd spe len. Aanvang wedstrijd 14.30 uur. Vertrek Henseniusplein 13.30 u. KONIJNEN-SPORT Door de Venrayse konijnenhou- dersvereniging zal op zaterdag 28 en zondag 29 november a.s. een ten toonstelling gehouden worden. De expositie zal georganiseerd worden in samenwerking met de zelfde vereniging „De Sportfokkers' uit Deurne, die hier met meerdere dieren zal vertegenwoordigd zijn. Er wordt een flink aantal prijzen beschikbaar gesteld. Inschrijving voor deelname aan deze tentoonstelling kan geschieden tot en met zondag 8 november. K.A.B.-AGENDA Maandag 26 oktober 8 uur in zaal Rongen te Oirlo, vergadexüng cen trale K.A.B. Donderdag 29 oktober 8 uur in de Burggraaf vergadering K.A.V. Woensdag 28 oktober 8 uur in zaal Manders vergadering kring Venray van de K.A.B. Hierop worden alle kader-leden van K.A.B. en vakbon den uitgenodigd. HEVIGE ZANDSTORM TEISTERDE NOORD-LIMBURG Noord-Limburg is zondagmorgen geteisterd door een zandstox-m, zoals men er nog geen meegemaakt heeft. Ganse welken stof, afkomstig van de droge velden, joegen urenlang over het land en vex'duisterden de hori- >n. Na de felle droogte moet deze zandstorm, die deed denken aan ver halen van woestijnreizigers, ander maal een grote schade aan de lan derijen teweeg gebracht hebben, aangezien daarmede de humusrijke bovengrond letterlijk is gaan waaien. WEGEN IN DE PEEL ZIJN „ONDERBRAND" Om te voorkomen, dat nieuwsgie rige belangstellenden voor de Peel- branden, die vrijwel ongemerkt nog doorsmeulen in woeste gebieden on der de gemeente Venray en Seve- num, zijn enkele wegen in deze ge bieden afgesloten. Het wegdek bleek op verschillen de plaatsen door het voortvretende vuur gevaarlijk ondermijnd, of om het met het nieuwe werkwoord te zeggen „onderbx^and". Voor wielrijders, voetgangers en automobielen bestaat er gevaar op een onverwacht ogenblik enkele 10- tallen centimeters tot een royale halve meter omlaag te zakken, alsof ze in een moeras zijn gereden. Men staat dan meteen met de voeten in een gloeiende vuurklomp. Bovendien wordt het gevaar niet derxkbeeldig geacht, dat nog grana ten, die zich onder of boven de grond bevinden, tengevolge van de warmte-ontwikkeling tot ontploffing komen. Op verschillende weggedeelten is het toch al dikwijls onmogelijk voor het overigens schaarse ver keer in deze uitgestrekte verlaten heid, om verder te rijden. Op sommige wegen liggen tiental len bomen kris-kras over de weg. Simpelweg omgevallen, omdat het vuur de wortels heeft weggevreten als een onverzadigbare veelvraat. FILM-AGENDA De Dam-Busters Wij vragen graag uw aandacht voor deze film, die een van de meest op windende gebeurtenissen uit de 2e wereldoorlog in herinnering brengt. De aanval ri.l. die door een groep Engelse vliegers met goed gevolg is ondernomen op de grote dammen van de Eder en de Moehne, waaraan de grote krachtcentrales voor het Roex'gebied gelegen waren. We zien in deze film de strijd van de Britse geleerde' Wallis met al die officiële persoonlijkheden, om zijn idee over de vernietiging van deze dammen ingang te doen vinden. Die dammen echter golden als ontref baar. Er was maar een mogelijkheid om ze te vernietigen, en wel door de bommen er tegen aan te gooien, een methode die niemand kende. Profes sor Wallis die thuis in zijn badkuip allerlei proeven had gedaan, kwam tot de ontdekking dat een laagvlie gend toestel inderdaad zulk een bom kon gooien, aangezien het watervlak de bom eerst enkele keren zou terug kaatsen. Nu was het zaak die terug slag zodanig te berekenen, dat uit eindelijk de bom tegen de dam wand zou komen en daar ontploffen. Het kostte hem veel tijd deze be rekeningen op te stellen en nog meer tijd om de betrokken autoriteiten - die hem voor gek versleten - van zijn idee te overtuigen. Door tussen komst van Churchill zelf, lukte hem dat eindelijk. En zo kunnen we - na deze voorgeschiedenis - als het ware zelf meevliegen naar de dam, met het squadron 617, dat deze zware opgave moest uitvoeren. Alleen al 8 vliegtuigen keerden van deze raid - onder leiding van de beroemde Guy Gibson - niet op hun bases terug. Het doel werd echter bereikt. Een film, die werkelijk het zién waard is, en die de argeloze bezoe ker een goed beeld geeft van de om standigheden waaronder dergelijke acties tot stand komen. BENOEMING VAN CUYKS BURGEMEESTER Met ingang van 1 januari 1960 is de heer L. F. W. Janssen, burge meester van de gemeente Cuyk, be noemd tot directeur van de onlangs opgerichte stichting „Ontwikkeling Brabantse Industrie". De heer Janssen heeft reeds zijn ontslag als burgemeester van Cuyk bij de Koningin ingediend. KIJKEN KOST GELD Wie een televisietoestel heeft aan geschaft, ontdekt, dat kijken geld kost. Op dit punt vormt Nederland geen uitzondering. En wel 30 per jaar. De verschillen in diverse landen zijn vrij groot. In Engeland, dat cir ca 8,5 miljoen toestellen bezit, be taalt men slechts ongeveer 21 gul den per jaar, terwijl een land als Finland met circa 13.000 toestellen zijn kijkers rond 70 gulden per jaar laat afdx-agen. De televisiebezitters in Italië be talen het hoogste bedrag in West- Europa. Gezien het aantal toestellen dat er is ingeschreven, brengt het kijkgeld de staat jaarlijks bijna 94 miljoen gulden op. WIJFJES-BLADLUIZEN Een lezer van De Tijd schrijft hierover het volgende: De miljoenen vliegjes, die overal rondvliegen zijn vermoedelijk wijf jes-bladluizen. Tenminste als ze van het zelfde soort zijn als hier, dan is dat zo. Als u de moeite wilt doen planten en heesters te onderzoeken, dan vindt u aan de onderkant der blade ren hoderden eitjes, pas uitgekomen luisj es en daartussen de eierleggen- de gevleugelde wijfjes. Wie met heesters in aanraking komt, neemt op zijn kleren tientallen van deze gevleugelde gasten mee. Dat belooft wat voor het volgende jaar, als de winter niet een massa van die parasieten uitroeit. Dus geen vlegjes maar vliegende wijfjes-bladluizen bij miljoenen. WONINGBOUW TE DEURNE Te Deurne werd aanbesteed het bouwen van 27 eensgezinswoningen voor rekening van deze gemeente. Er waren 12 biljetten ingeleverd. Hoogste was: Haegens-Martens te Horst met 499.000. Laagste S. Na gel te Someren, met 424.500. van 16 t.m. 21 okt. 1959 GEBOREN: Beex-kers Martinus,, Broekw. 6 van Osch Johanna, Timmermannsweg 48 Poels Maria, Kleindorp 3 Huwaë Frangois, woonoord Vlakwater Verstegen Hubertus, Swinkels Pieter, Oirlo E 20 OVERLEDEN: Spreeuwenberg Maria, echt genote van Geurts L., 77 jr, Venray Rambags Carolina, wed. van Ewals P. 77 jr, Venray Leers Maria, wed. v. Schols P., 78 jr, Venray ONDERTROUWD: Duijkers Gerardus, 27 jaren mijnwerker te Hoensbroek Heisterweg 6 en vd. Ven Hen- 'drika, 24 jr, Ringweg 14 Timmermans Mathijs, 26 jr, landbouwer, Veulen I 23 en Jacobs Martha, 26 jr, Schelde I 18 GETROUWD: van Gameren Antonius, 20 jr, pluimveeslachter Boxmeer en v.d. Laar Antonia, 17 jr, te Venray van Well Hendrikus, 29 jr, landbouwer en In 't Huilst Antoinetta, 30 jr, beiden te Venray ADVERTENTIEN Heden overleed tot onze diepe droefheid, na tijdig voorzien te zijn van de H. Sacramenten, in de gezegende ouderdom van 77 jaren, onze inniggeliefde pleegmoeder en tante Caroline Huberta Rambaghs weduwe van Peter Johannes Ewals Wij bevelen hare ziel in uw godvruchtige gebeden aan Castenray M. Kuypers-vd Pasch en kinderen Familie Rambaghs Familie Ewals Merselo, 21 October 1959. De plechtige lijkdienst, ge volgd door de begrafenis, zal plaats hebben heden zaterdag om 10 uur in de parochie kerk te Merselo. Bijeenkomst Merselo M 14a om 9.45 uur. ONDANKS DUIZENDVOUDIGE WAARSCHUWING Daar zijn in de laatste maanden alarmerende aanwijzingen bij de af deling van de Interpol, welke zich met de onderzoekingen inzake de handel in meisjes bezighoudt, dat op de internationale blanke slavinnen- markt op dit ogenblik weer hoog conjunctuur heerst. Men is er daar aan gewoon, dat nagenoeg dagelijks verzoeken om opsporing van verdwenen vrouwen en meisjes binnenkomen, maar de frequentie van de laatste tijd duidt erop, dat er een onrustbarende toe name in deze verdwijningen moet worden vastgesteld. Het aantal actuele, dat wil zeggen in de „actieve "registex-s opgenomen gevallen, die in behandeling zijn, be draagt ruim vijftienduizend. Daar naast zijn er sinds de tweede we reldoorlog meer dan hondex'dvijftig- duizend in het z.g. dode register aangetekend. De registers van de on opgeloste, ad acta gelegde verdwij ningen. Waarover men zich bij de Interpol echter het meest verbaast is, dat, ondanks de vele realistische publi- katies en openbare waarschuwingen in de pers, de doodgewone, lompe, de bijna klassieke praktijken van de vrouwenhandel het nog altijd doen en, zelfs uit de toch in doorsnee ont wikkelde Westeuropese landen, de slachtoffers in het net vliegen, zo dom als muggen in een kaarsvlam. Het aanwerven van danseressen voor een „wereldtournee"; het „om de taal te leren" in betrekking gaan in den vreemde, zonder kennis van hetmilieu waarin men terecht komt, het ongecontroleerde vex-anderen van betrekkingen in het buitenland van naar ongeremde vrijheid haken de meisjes, die veelal daardoor op drift geraken; de onbekendheid met de killere verhoudingen tussen werk geefster en werkneemster als in En geland, als gevolg waarvan het ge vaarlijke proces der vereenzaming optreedt als men, gelijk onlangs in Londen, een vermist Nederlands meisje, dochter uit een eenvoudig katholiek gezin opspoort in een dak kamertje in Soho, in handen geval len van een souteneur, dan is ook daar de onervarenheid schuld van dit drama geweest. Het is nu sinds jaren duizendvou dig herhaald, laat uw dochter niet in buitenlandse betrekkingen gaan, zonder deugdelijke informaties en liefst via Meisjesbeschermingsorga- nisaties. Gelooft niets, overtuigt U eerst! („De N.-L.") Heden overleed tot onze diepe droefheid, tijdig voor zien van de laatste H. Sa cramenten, in de gezegende ouderdom van 79 jaren, onze inniggeliefde broer en oom Antoon Steeghs Wij bevelen zijn ziel in uw godvruchtige gebeden aan. P. J. STEEGHS- HENCKENS en kinderen Castenray G 12c 22 October 1959 De plechtige lijkdienst, ge volgd door de begrafenis, zal plaats hebben op dinsdag 27 october om 10 uur in de parochiekerk van de H. Mat thias te Castenray. Bijeen komst sterfhuis 9.30 uur. Langs deze weg betuig ik mijn oprechte dank voor de geluk wensen, bloemen en cadeaus, welke ik bij mijn thuiskomst uit Ned. Nieuw-Guinea mocht ont vangen. Joep Arts Hoenderstraat 21 Witte asbakla verloren tussen Venray en Deurne. Terug te bez. Oranjestraat 7 TE KOOP z.ga.n. oliehaard Adres bureau van dit blad. Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren Koos Kremers, Vierlingsbeek Telefoon 04781-292 elke gewenste aanleg of verandering. Tevens alle voorkomende boomkwekerij- artikelen Kwekerij-Tuinarchitectuur Tot onze grote droefheid heeft de Almachtige God heden tot Zich geroepen, nadat zij tijdig gesterkt was'door de Genademiddelen van onze Moeder de H. Kerk, 'onze zorgzame moeder, behuwdmocder, grootmoeder, zuster, tante en nicht MARIA HUBERTINA LEERS weduwe van JAN PIETER SCHOLS in de ouderdom van ruim 78 jaar. Vol vertrouwen bevelen wij de overledene in uw gebeden aan. Roosendaal W. Schols M. Schols-Helsper Weert: F. Schols M. Schols-van den Broek en kinderen Venray H. Schols T. Schols-Vostersen kinderen Venray T. Schols Familie Leers Familie Schols Venray, 20 october 1959. De plechtige Requiemmis werd opgedragen vrijdag 23 october om 10 uur in de parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray, waarna de begrafenis plaats had. vraagt Liefst bekend met het vak. Brieven onder nr. 2310 bureau van dit blad. zondag 25 october aanv 6 uur Entree f 1.50 Premiebetaling zondag 25 october van 11 12 uur te Castenray in café Wed. L, van Rhee. Premie bedraagt 1.50 pet. Leden, welke betalen via de Boerenleenbank (automatische overschrijving) worden verzocht de premieboekjes op de zitdag af te halen. Onze reclame Droogworst 100 gr. 45. 250 gr. 110 Boterhamworst 100 gr. 30. 250 gr. 65 Zure zult 500 gram 40 Vrijdag en zaterdag Coteletten 500 gram 1.85 Dinsdag gehakt 500 gram 1.40 Woensd. speklappen 500 gr. 1.40 Donderd. braadworst 500 gr. 1.40 uit voorraad originele en 1e nabouw Petkuser G. CUSTERS, Oirlo Tel. 04787-282 consumptie, voor de winter. Steeds verkrijgbaar Bintje, Yselster en Eigenheimers G. CUSTERS, Oirlo Tel. 04787-282 Voor de lange avonden Wij geven alle gewenste in lichtingen. GEVRAAGD in gezin met 5 kleine kinderen voor hele dagen Mevrouw Eekhout, Leunen K 3c A.s. zondag 25 october voor donateurs, leden en publiek op de schietbanen van aan de Vlakwaterweg Voor donateurs gratis. Aanvang 2 uur. Zondagmorgen in Café De Sport electr. veescheermachine gemakkelijk regelbaar, loopt niet heet, absoluut bedrijfszeker. Geringe slijtage en veilig voor mens en dier. 1 jaar garantie Wij demonstreren gaarne geheel vrijblijvend. Alleenverkoop voor N.Limburg Langstraat 28 Tel. 1756 Keinpweg 5 TE KOOP zeug m. 10 biggen 3 w. Tel. 1771 P. Nabben, Zandhoek E 77 Oirlo U SLAAGT als U naar vraagt voor alle A. SCHEEPERS Tel. 1375 Schoolstraat 22 A. SCHEEPERS^ Tel. 1375 Schoolstraat aspl? Donderdag 29 oct. 's avoi^ 8 uur ledenvergadering in Burggraaf. Spreker de gee& adviseur Kap. van Leipsig. Wil Tevens verloting. Aller c'ec*c komst verwacht Het Best karpetten lopers balatum plastic tafelzeil enz. Het Warenhuis.. fa. Th.Pouwels Zn. Hofstraat 10 gei Jnlianasingel 2, Tel. 15( OOO* £N 000* VLEKVRU Verkrijgbaar bij PETER HENDRIXV zar Grotestraat prima pasvorm nieuwe dessins Z :hi .F 545e Ned. Staatsloten1* rie Nog maar enkele^ loten verkrijgbaar®" Haast U bij Mej. M. ScheethaWR Debitante Kempweg 1 Een fantastisch ruime sortering bieden wij U in onze nieuwe afdeling. I.Coenen-Houtackeis Zn Hofstraat fUi koft&hs fa veMtüMcfag. Want onze collectie vlotte, practische, warme kinderkleding biedt 'n onbe perkte keus Pittig 7/e meisjescoat van zuiver wollen velours ca puchon met flatteuze bont- rand, div. warme kleuren. I SS SJilöa» mi» fctatv ai toon»'

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2