RANG is alleen RANG als er RANG op staat. Nederlandse industrie SPORT Wist U.... Brieven aan Oom Piet moet in Euromarkt kunnen steunen op binnenlandse afzet De ongereldheden bij Ahoy in Rotterdam Hoeveel kijkers en luisteraars telt ons land Goede nachtrust Rang Cr'eme de Cacao 22 ct per rol Rang Ice Mints 19 ct per rol „De door de bevolkingsaanwas enjlandse industrie en haar kansen op verdergaande mechanisatie van de I Euromarkt, meende spreker, dat I dit geen vraag zou zijn, als het al- landbouw noodzakelijke stijging van onze industriële export binnen de Euromarkt zal slechts mogelijk zijn, indien onze Nederlandse industrie een krachtige steun vindt in de bin nenlandse markt". Met deze samenvatting ongeveer sloot het betoog, dat de directeur van de Vereniging „Nederlands fa brikaat", de heer G. Verheul, in res taurant Verheugen, hield voor de le den der industriële kringen Gennep, Venray e.o. en Land van Cuyk. De lezing, welke zoiets als een sluitstuk vormde van een cyclus over de wordende Europese markt waarin ook enkele buitenlandse deskundigen zijn opgetreden werd ingeleid door de voorzitter, mr. R.C. J.M. Rijssenbeek, die zijn twijfel uit sprak over de Randstad Holland, welke men veelal beschouwd als een afgeronde agglomeratie, waarom heen de landelijkheid behouden zal blijven. Met die opvatting als basis verdedigt men dan, dat de grootste projecten Europoort en Deltaplan binnen de Randstad worden uit gevoerd. Spreker vroeg zich af, of in plaats daarvan niet dient te worden ge streefd naar een situatie, waarin ook verdere delen van ons land zijn be trokken en daardoor ook andere provincies kunnen delen in de door die projecten bevorderde grotere welvaart. NOODZAAK DWONG De heer Verheul zijn inleiding be ginnend, gaf zijn vrij talrijke toe hoorders allereerst nog een korte uiteenzetting van het doel van de Euromarkt, welke een gebied omvat, dat in totaal 160 miljoen mensen telt. Het is de harde noodzakelijkheid, welke de betrokken zes landen bij eenbracht, wilden zij niet cfe kans lo pen, achter te raken bii andere lan den, met name Amerka. Die nood zaak heeft Nederland genoopt, eraan deel te nemen, ondanks de ernstige bezwaren, welke de Euromarkt on getwijfeld voor ons land meebrengt. INDUSTRIALISATIE BEGON HIER LANGZAAM Hierna overgaande tot de bespre king van enkele specifiek Neder landse industriële problemen t.a.v. de Euromarkt, wees de heer Verheul erop, hoe de eerste industriële revo lutie in de tweede helft der 19e eeuw hier minder drastisch was dan elders, voornamelijk'omdat onze handel en onze koloniën de voor naamste bronnen van welvaart vormden. De eerste wereldoorlog bracht de eerste grote verandering teweeg, doordat de invoer grotendeels stil lag en wij min of meer gedwongen werden, zelf een industrieel appa raat op te bouwen. Daarbij bleek, dat er voldoende industriële aanleg aanwezig was, om na afloop van de oorlog onze in dustrie niet alleen in stand te hou den, maar ook, om haar uit te brei den. Het meest opzienbarende was wel, dat dit kon geschieden ondanks een onbeperkte buitenlandse con currentie, die de grenzen van Neder land wijd open voor zich zag. Trou wens, ook nu nog heeft ons land de laagste invoerrechten ter wereld. DE GROTE DOORSTOOT De grote doorstoot naar industria lisatie kwam echter pas na de twee de wereldoorlog. Op de eerste plaats werd die veroorzaakt door 'n schier onbeperkte behoefte aan industrie goederen, over de gehele wereld. Maar daarnaast was er voor ons land de noodzakelijkheid, een com pensatie te vinden voor het verlies van de voornaamste rijksdelen voldoende levensonderhoud voor de toenemende bevolking. Daai'bij kwam dan nog, dat jaar lijks circa 20.000 arbeidskrachten in de landbouw overbodig werden door een steeds verder voortgaande me chanisatie. Ook de handel althans procentsgewijze neemt nog voort durend in betekenis af. Tegenover een percentage van 11 als aandeel van de landbouw in onze nationale produktie aldus spre ker stelt de industrie 44 pet. Jn onze exportcijfers is dat verschil nog veel groter althans, naar waarde gerekend. Tegenover een aandeel van 10 pet. van de landbouw staat niet minder dan 79 pet. van de industrie. Ietst gunstiger dank zij nog veel handenarbeid is het aandeel van de landbouw in de werkgelegenheid: 12 pet. tegenover 42 pet. voor de in dustrie. Wat nu de noodzaak betreft van verdere uitbreiding van de Neder- leen om kwaliteitsprodukten ging. Maar historisch protectionisme en zelfs chauvenisme - bijv. in Frank rijk - laten zich niet direct om zeep brengen. Ja, het is zelfs zo, dat de Euromarkt daarbuiten een versterk te tendens tot chauvenisme heeft doen ontstaan. ONTSTAAN V.N.F De heer Verheul wijdde vervol gens een korte beschouwing aan het ontstaan - in 1915 - en voortbestaan der Vereniging Nederlands Fabri kaat (V.N.F.) die in een tijd, waarin bepaalde buitenlandse goederen begrip waren geworden, zich de be vordering van de afzet der Neder landse producten ten doel stelde. Het duurde tot de crisis in de 30- er jaren, voordat de vereniging van officiële zijde de wind in de zeilen kreeg. GEEN PROPAGANDA MAAR VOORLICHTING Zes jaar geleden in 1953 ging de V.N.F. over tot koerswijziging, geboren uit de overtuiging, dat in een objectieve voorlichting meer kracht zou schuilen dan in propa ganda. „Wij moeten aldus spre ker verwijzende naar vrijwel alle omringende landen ons volk trots maken op onze eigen industrie". Juist in deze overgangstijd naar 'n volledige Euromarkt zo ging spre ker voort moet de V.N.F. actief blijven, omdat men in Nederland ge makkelijk ingaat op aanbiedingen van buitenlandse produkten, welke daarboven worden gesteund door 'n krachtige propaganda uit de betrok ken exportlanden. Wij willen bevorderen, dat het Ne derlandse produkt in prijs en Kwali teit zal kunnen wedijveren met elk buitenlands fabrikaat en zó steun verlenen aan de krachtsinspanning der Nederlandse industrie, welke de volkswelvaart van Nederland ver eist. In de komende Euromarkt - zo be sloot de heer Verheul - zullen wij nooit van de tafel worden geveegd, als ons volk maar geloofd in de na tionale industriële prestaties. LIEFDE VOOR DE VREEMDE TAAL In de, na het dankwoord van de voorzitter volgende gedachtenwisse- ling werd o.m. gewezen op het veel voorkomende euvel dat advertenties voor Nederlandse producten geheel of ten dele een vreemde taal - voor al Engels - wordt gebezigd, hetgeen tot onjuiste conclusies leidt en rond uit een minachting van onze eigen taal én van onze eigen industrie be tekent. door uw schoorstenen vóór het stookseizoen deskundig te laten vegen? dat u zeer voorzichtig moet zijn met het gebruik van uw stofzuiger en daarin nooit kleine uit de haard of kachel gevallen nog gloeiende as- deeltjes moet opzuigen, waardoor brand en kortsluiting ontstaan, zo dat ongevallen met dodelijke af loop het gevolg kunnen zijn? dat roken in bed vele malen brand tot gevolg heeft, waardoor men senlevens zijn verloren gegaan? dat een brandend petroleumstel of brandend gascomfoor, nabij een open raam geplaatst, reeds dik wijls vitrage of andere gordijnen in brand deed geraken met alle gevolgen van dien? dat u nooit brandende petroleumka chels of dergelijke moet bijvullen? dat indien brand in uw woning ont staat alle ramen en deuren geslo- sloten moeten worden, teneinde trek tegen te gaan? dat u ook tegenover uw naaste om geving verplicht bent de grootst mogelijke brandveiligheidsvoor zieningen te treffen? dat onmiddellijk alarmeren van de brandweer in geval van brand een eerste burgerplicht is? dat de brandweerautoriteiten uw hulp bij het voorkomen van brand niet kunnen ontberen en daarom een dringend beroep doen op uw volle medewerking? dat het nummer van de brandweer nog steeds K 4780-1111 is? S.V.V.-NIEUWS dat z.g. brandglazen in handen van kinderen zeer gevaarlijk zijn dat vele branden daarmee veroor zaakt worden? dat het ondoordacht laten aanstaan van electrische strijkijzers, elec- trische kacheltjes en electrische theelichtjes in 99 van de 10Ó ge vallen brand ten gevolge heeft? dat het wassen van kleding of hoofd haar in z.g. wasbenzine uitermate gevaarlijk is? Doe dit nooit in af gesloten ruimten en zeker niet in de nabijheid van vuur. dat vele haard- en kachelconstruc ties met het oog op de brandvei ligheid foutief zijn en de plaatsing der stookinrichtingen dikwijls zo danig is, dat, mede door te fel stoken, door hitte-uitstraling in 1956 niet minder dan 859 vloer- en ander branden moesten worden geblust? dat kleding drogen bij een kachel zeer gevaarlijk is en dat de brand verzekeringsmaatschappijen de tengevolge daarvan door brand be schadigde of verbrande goéderen niet vergoeden? dat aanmaken van kachel of haard met petroleum of benzine vele ma len tot brand aanleiding heeft ge geven en bovendien vaak brand wonden tot gevolg heeft? dat u nooit uw aslade van de kachel, waarin zich nog gloeiende kolen bevinden, moet ledigen in de vuil nisbak? dat u ook kunt bijdragen tot een be langrijke vermindering van het grote aantal schoorsteenbranden De wedstrijd tegen Blerick werd een grote desillusie voor spelers en toeschouwers. Van een algemeen verwacht herstel van de ploeg tegen deze alom zwakker geachte tegen stander kwam niet veel terecht. De afwezigheid van onze nog steeds geblesseerde midvoor werd opnieuw zwaar gevoeld. De samen hang in het elftal liet wederom veel te wensen over, men werkte en zwoegde volop, maar men miste het enthousiasme en de overtuiging, dat een goed resultaat binnen het bereik lag.. Alle mogelijke omzettingen na de rust konden hierin geen wijziging brengen. Weliswaar slaagde men er om het spel grotendeels op de Ble- rick-helft te doen afspelen maar doelpunten bleven ook toen uit. Een zich fanatiek aan de eenmaal verworven voorsprong optrekkend Blerick zag kans om door furieus vei-dedigen steeds weer het gevaar te ontwijken en indien zich kansen voor onze voorhoede voordeden was de uiteindelke afwerking zodanig dat hieruit weinig kans op sukses be stond. Onze verdediging kreeg het voor de rust nogal eens zwaar te verdu ren en kon geen goede greep krijgen op de 4-mans-voorhoede van Blenck waardoor deze volop kans kregen ongehinderd tot diep in onze verde digingslinie door te dringen. De in de 34e minuut van de eerste helft opgelopen 10 achterstand waar tegen men toch niet zo zwaar be hoefde op te zien werkte enigs zins deprimerend. Toen tot overmaat van ramp vlak voor rust een toegestane penalty werd gemist, raakte men alle ver trouwen in eigen kunde kwijt. Hoe men na rust ook probeerde de zaak te forceren, het lukte niet en toen na een half uur spelen de stand op 20 werd gebracht was de neder laag een feit. Wederom werd kort hierop een peanlty gemist. Nog vas ter werd de druk op het Blericx- doel doch het gerichte schot ontbrak en tot doelpunten kwam men niet. Ook het tweede elftal kon in Ar- cen niet op tegen de vinnigheid waarmede de Arcen-reserves op de bal zaten. Met 40 werd verloren en ook hier een wedstrijd om maar vlug te vergeten. De wedstrijd Venray 3 tegen Swol- gense Boys kon geen doorgang vin den. Venray 4 hield als enige de Ven- rayse eer hoog en bleef na hun derde wedstrijd ongeslagen. Met 42 werd in Amerca van America 2 gewonnen. Een overwinning die ook al in een bikkelhard gevecht moest behaald worden. Onze jongens slaagden er echter in zich hierdoor niet te laten beïnvloeden en door hun eigen spel te blijven spelen werd de overwin ning aan hen. Venray 5 kwam ditmaal niet aan bod- Programma voor a.s. zondag: O.V.C.S.—Venray Venray 2Blerick 2 AmericaVenray 3 Venray 4Griendtsveen Venray 5Ysselsteyn 2 Het le elftal trekt voor de le maal dit seizoen naar het zuiden en kan rekenen op de felst mogelijke tegen stand. O.V.C.S. is er niet de ploeg naar om de tegenstander de gelegenheid te bieden rustig zijn partij te laten spelen. Een andere factor die hier ook nog een grote rol speelt is de gesteldheid van het terrein, dit is n.l. ver beneden peil en eist een zeer groot aanpassingsvermogen. Erg ge rust op de uitslag durven we niet te zijn. Onze reserves wacht eveneens een zware wedstrijd tegen Blerick 2. Veel zal afhangen van de sterkte van het elftal wat opgesteld kan worden. In dien enigszins de normale opstelling gehandhaafd kan blijven dan ach ten wij een overwinning niet bij voorbaat uitgesloten. Het 3e elftal zal in America niet veel kans krijgen op een overwin ning. Mogelijk zijn zij het ditmaal die voor een prettige verrassing gaan zorgen. Venray 4 krijgt een mooie gele genheid om voorlopig af te rekenen met een zware tegenstander. De laatste jaren werd Griendtsveen kampioen in deze afdeling en ook dit jaar zullen zij zeker weer alles op alles zetten om te trachten hoger op te komen. Alhoewel onze ploeg gehandicapt is door de militaire dienstplicht van een paar spelers hebben wij toch wel vertrouwen in een overwinning. Onze benjamins zullen fel van zich moeten afbijten om Ysselsteyn 2 er onder te krijgen. Na twee gelijke spelen wordt het nu toch weer eens tijd voor een overwinning, maar dan moet er beter geschoten worden als in de laatste wedstrijden. P.D.V. DE ZWALUW Onderstaand laten wij de behaal de kampioenschappen volgen. Zeer zwaar is dit seizoen geweest alleen de aller sterkste duiven kwamen dit seizoen in aanmerking. Aan al deze kampioenen onze harte lijke gelukwensen. Zij die hierop reclames hebben kunnen die tot de eerst volgende vergadering indienen bij de secre taris. Vitesse: 1. M. de Lauw met 610252 1 040 pnt. 2. C. Barents met 516409 817 pnt. 3. Munckhof-Poels met 317452 765 p. Generaal Vitese P. en J. Hendriks met 2336 pnt. Mid-Fond: 1. G. Janssen O. met 515001 1461 p. 2. P. en J. Hendriks met 51307 1315 p. 3. G. Janssen O. met 832479 1279 p. Generaal Mid-Fond P. en J. Hen driks met 3327 pnt. Fond: 1. G. Philipsen met 611315 958 p. 2. Kousemakers met 844728 953 p. 3. A. Willems met 594808 736 p. Generaal Fond G. Philipsen 2073 p. Grote Fond: 1. P. Janssen Kr. met 615256 2. P. Janssen Kr. met 832471. Jonge duiven: 1. P. vd. Laar met 270861 1033 p. 2. J.W. Hendriks met 272081 1010 p. 3. P. Willems met 271343 988 p. 4. M. de Bruin met 271805 951 p. 5. J. Verstegen met 271188 918 p. Generaal kampioen jonge duiven P. vd. Laar. Late jongen: 1. H. Janssen IJ met 271665 2. H. Janssen G. met 271663 3. A. Loonen met 272627 4. J. Verstegen met 271199 5. A. Willems met 271969 784 p. 774 p. 594 p. 582 p. 572 p. Generaal kampioen H.Jansen IJ met 1203 p. Onbevlogen: 1. J. Janssen V. met 6362436 742 p. 2. P. en J. Hendriks met 515301 735 p 3. P. en J. Hendriks met 760866 687 p Generaal onaangewezen: 1. P. en J. Hendriks 13029 2.Munckhof-Poels 12435 3. G. Philipsen 12167 4. G. Janssen O. 11858 5. P. Strijbos 11474 Generaal aangewezen: 1. P. en J. Hendriks 8233 2. Munckhof-Poels 7986 3. de Riet-Sijbers 7368 4. A. Willems 7365 G. Philipsen 7284 slaapster. Ze vertellen van bruut geweld en ondergang, van oorlog en vernieling, maar ook van opstanding en nood behuizing, van vooruitgang en ver nieuwing Nu we, Oom Piet, het 3e lustrum van Venrays bevrijding herdenken, is het toch wel eens goed zulke kaar ten onder je neus te krijgen. We kankeren en we duvelen en we hebben overal ons commentaar op, maar wie een 50 jaren geschie denis in de vorm van 4 kaarten be kijkt, die een gemeenschap als de onze meemaakt. Zo staan we dan aan de vooravond van onze bevrijdings-herdenking Er zullen officiële woorden ge sproken worden bij het oorlogsmo nument aan de Grote kerk, bij het veel besproken Engelse kerkhof. Er zullen bloemen zijn en er zal ge beden worden. Maar hij of zij, die de hel van '44 heeft meegemaakt, zal op die momenten zich die geschiedenis toch nog wel eens even voor ogen halen. Hij zal denken aan familie, vrien den en bekenden, die het grootste offer moesten geven voor onze be vrijding. Hij zal denken aan de geestelijke en materiële schade van die dagen, maar ook aan de grote winst: de onderlinge saamhorigheid. Een saamhorigheid, die ook nu weer bloemen leggen op de Engelse graven En op de terugweg zal men lopen langs de oude Schoolstraat en zal men belangstellend kijken naar de sloperij. De oude „mêstersschol" zal er nog enkele dagen staan maar dan zullen ook de klassen van Mèsster Vermeulen, Messemakers, Verbeek, Janssen van ut Kruus, Kreykamp en hoe ze verder geheten hebben, ver leden tijd zijn. Dan zullen de eerste witte nood woningen gaan vertrekken als een laatste afscheid aan de ooi-log en zal op de aide mèsterskoel het nieuwe gemeenschapshuis komen staan. Een nieuw symbool van de saamhorig heid van allen, die in Venray leven en werken, zoals ook de nieuwe Pe trus Banden-toren eenzelfde sym bool gaat worden. Symbolen van saamhorigheid, we deropbouw en vernieuwing Tot de volgende keer Een vriendelijk heer bezorgde ons deze week 4 kaarten thuis4 an- sichtskaarten, zoals we dat zo lekker Duits zeggen, die feitelijk 4 hoofd stukken zijn in Venrays geschiede nis. Heel prozaïsche dingen, maar waardevol. Want hoewel alle vier alleen een inkijk in de Schoolstraat geven, waaraan het begin van café Kemps ligt, zeggen ze meer dan alle mogelijke verhalen over Venrays ge schiedenis. Op de eerste foto zien we Venray staan geschreven als VENRAAIJ, naam aanduiding die landkaarten drukkers tot heden toe ook nog al tijd met voorliefde gebruiken. En dan staat er verder trots Schoolstraat-Muziekzaal-Markt. We zien het oude café Kemps met de horretjes achter de ramen en de paaltjes voor de deur. We zien een Schoolstraat met hobbelkeien als trottoirs en het muurtje rond het huis van de secretaris is een „durse- heg" van formidabele afmetingen. We zien een grote schuur met een vlaggestok en een enorme electrici- teitspaal voor de deur en dat zal dan de muziekzaal zijn en we zien in de verte in plaats van zaal Wilhelmina een open vlakte. Een en ander wordt verlicht door een ietwat vreemde petroleum-lamp. En boven alles uit steekt de Petrus Banden zijn vijf torens de lucht in. Van de Markt is niets te zien dan wat hobbelkeien en een sprieterige boom En voorop staan wat mensen. Ouder mannen met strohoeden en kemassen en jongens met driekwart broeken, klompen en kieps op. Dölfke Sjaak en de Krew en nog enkele andere personen hebben we kunnen identificeren. En men kan een stukje zien van de oude hotel koets waarmede reizigers van het station werden gehaald. Op de tweede foto zien we de 1ste verschillen. Van café Kemps zijn alléén de paaltjes overgebleven, de rest is verbouwd, zoals ook verder op, het pand Slits, de grote winkel van Willem Winters is geworden. Op de muziekzaal is een verdie ping opgekomen en er hangt een bordje „school" aan. En in de verte ligt de nieuwe zaal Wilhelmina. Er zijn trottoirs gekomen, met gas verlichting en rond de markt zien we rioolputjes en de boompjes zijn bomen geworden. En aan de linker kant is de „durse-heg" verdwenen en is een urinoir gebouwd, waaraan de toenmalige gemeentewerken al hun bouwkundig talent hebben verspild. Men ziet een stuk bus, de bussen van Kupers' autobedrijf. Er staan maar twee personen op deze foto. De oude heer Kemps, die met zijn hond Max aan de deur staat en Willem Winters z.g., die uit de Schoolstraat aan komt lopen. De derde foto laat de ravage zien van oktober 1944. Van 't pand Kemps is niets over dan wat brokken puin. Het graf van 5 mensen. Trouwens het is allemaal puin. De school ligt kapot en open, de urinoir is verpulverd. Baken is een puin hoop en het pand Winters is niet meer. Men kent geen trottoirs terug onder de puin-massa's op straat en het oude vertrouwde beeld van de Petrus Banden-toren van de vorige foto's is verdwenen. Door de opengeslagen gaten ziet men in de verte enkele pijlers der kerk de lucht in steken en voor het overige is het een foto zoals men er duizenden heeft gezien in de geschie denisboeken van de laatste wereld oorlog. De meest trieste ellende, die men zich denken kan. Is het wonder dat er geen mensen op deze foto staan. En tenslotte is er dan de vierde foto. Een foto die binnenkort mis schien ook al ouderwets is. Want hier staat op de huidige Schoolstraat die ondanks zijn nieuwbouw, zo dik wijls doet denken aan de een of an dere foto van een missietijdschrift. Namelijk met zijn witte neger hutten, die ondanks moderne trot toirs primitief aandoen. Er staan mensen op deze foto, maar nog meer auto'sVrachtwagens die spullen komen halen van hen, die verhuizen uit de negerhutten naar plan-Zuid. Een vrachtwagen met Klomp er op, dat is de sloper van de oude am bachtsschool. Want dat alles gaat al weer verdwijnen. De cirkel sluit zich want binnen enkele jaren zullen er nieuwe foto's zijn, waarop staan zal Schouwburg-Schoolstraat-Markt. Dan zal de nieuwe schouwburg prijken op de plaats van de oude muziekzaal. Dan zal de toren van de Petrus Banden weer een afsluiting zijn van de nieuwe foto en misschien zal gemeentewerken dan tijd gevon den hebben om een nieuw bouwsel te ontwerpen en uit te voeren, dat de nuttige en noodzakelijke oude ,pis-bak" op waardige wijze zal ver vangen. Dan zullen de autobussen van het Henseniusplein verdwenen zijn en in het Amerikaanse station aan de Julianasingel zijn onderge bracht. Er zulen alleen wat meer ver keersborden op staan en de bomen van de markt zal men missen. Maar voor het overige: van het School straat-front geen nieuws Vier doodgewonen onnozele kaar ten, zoals er jaarlijks honderden worden verstuurd, geven beter dan welke beschrijving ook, een beeld van Venrays ontwikkeling en ge schiedenis.. Ze vertellen van de gezapige goede oude tijd van klompen, hobbelkeien, kemassen en de perdetram. Ze vertellen van de stille ingeto genheid van de vooroorlogse jaren, van het oude sprookje van de schone Drs. K. SAMSON: „SOMBER UITZICHT" Tijdens de maandag in Delft ge houden jaarvergadering van de Ne derlandse Katholieke Vakbond voor de textieldetailhandel St. Willibror- dus heeft drs. K. Samson, algemeen secretaris van de Nederlandse R.K. Middenstandsbond, gesproken over de moeilijkheden bij de Rotterdamse verzekeringsmaatschappij „AHOY- AZR", en medegedeeld, dat zowel de Ned. R.K. Middenstandsbond als de Kon. Middenstandsbond pogingen aanwenden hun bij AHOY afgeslo ten collectieve ziekteverzekerings contracten elders onder te brengen. Er zijn met AHOY nog onderhan delingen gaande. „Wij veronderstel len, dat zij niet tot een goed einde komen", aldus drs. Samson. Waar schijnlijk zulen de leden der beide bonden tegen november bericht krij gen over hetgeen hun in de toekomst te doen staat. AHOY zal in 1959 nog aan zijn be talingsverplichtingen kunnen vol doen. De contractopzeggingstermijn zal van drie tot twee maanden wor den teruggebracht. Drs. Samson merkte tenslotte op, dat ook al zou men de contracten bij andere maatschappijen kunnen on derbrengen, men toch met een aan merkelijke verhoging der premies zal moeten rekening houden. Op 1 oktober 1959 bedroeg 't aan tal aangegeven radio-ontvang-toe- stellen 2.583.381 tegen 2.572.076 op 1 september 1959. In hetzelfde tijdvak steeg het aan tal televisie-toestellen van 515.441 tot 530.073 (t.m. 13 oktober 1959: 538.424). Op 1 oktober 1959 ren er 493.294 aangeslotenen op het draadomroep- net tegen 494.808 op 1 sept. 1959. door Zenuwrust Mijnhardt's Zenuwtabletten

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2