rijk-geurige Schotse thee! Paardenfokkerij Nu in Nederland alleen bij Albert Heijn DANSSCHOOL „Lonneker" Overalls Overpeinzingen EBBERINK --yv-iU c o u ONTDEKKING IN EDINBURGH! Overal proefden onze thee-experts, YS/SSS/S, I I If JTSS/SA de heer en mevr. VAN ROY-MULDER beide FDO-diploma, leden Kath. Cult, verband v. dansleraren San Phillippo-Ncri Speciale lessen voor verenigingen enz, Inschrijving en inlichtingen nieuwe cursussen dagelijks Kenzenstraai 9 STEYL-TEGELEN Telefoon 04706-1501 Dinsdag, 7 uur Antonius Bosch, 7 uur v. Jan Jenniskens, 8 30 voor Gerardus Martens, echtg. en overi. kinderen. - Woensdag, 6.15 v. bijz. int., 7 uur v overl. fam. Frans Heinen, 7.45 v.' wed. Linders-v.Opbergen, Steegs- broek, 8.30 v. bijz. int. Donderdag, 7 uur v. overl. fam. Frans Heinen, 7.45 tot dankzegging t.e.v. Maria, 8.30 voor Wilhelmus Thielen en zoon Piet. Vrijdag, 7 uur H. Mis voor Henn Slits, 7.45 overl. fam. Fr. Heinen, 8.30 tot dankzegging t.e.v. Maria. Zaterdag, 7.45 t.e.v. St. Jozef uit dankbaarheid. PAROCHIE OOSTRUM 16e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Communie, 7.30 vroegmis, 9 u. hoogmis, 10 uur lof. Maandag 7.30 best. zm. overl. fam. Camps-Wolters. Dinsdag, feest van Maria's Ge boorte, titelfeest dezer kerk en dag van devotie: 7 u. H. Communie, 7.30 vroegmis voor Anna Jacobs, half 10 plechtige huwelijkssluiting en H. Mis voor het bruidspaar van Dijck-Jeuken, 3 u. Lof. Woensdag 7.30 best. zm. Mich. Vennekens. Donderdag 7.30 best. zm. overl. Bovee-van Wylick. Vrijdag 7.30 best. zm. vr. Henricus Janssen. Zaterdag 7.30 gest. gel. jaarg. Gertrudis Broeren-Goumans, 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO Zondag, eerste zondag der maand, 16e zondag na Pinksteren, 6 30 H. Communie, leesmissen om 7 uur en 8.30,10 uur Hoogmis opgedragen v d. levende en overleden leden v.h. gemengd zangkoor, 3 uur aanbid dingsuur. Eerste collecte is buiten gewone collecte v.d. kerk, tweede collecte Bisdom. Maandag, 7.30 zieled. Antonius Verwaij. Dinsdag, feestdag v. Maria Ge boorte, dag v. devotie, H. Diensten als op zondag. 6 30 H. Communie, leesmissen om 7 uur en 8.30, 10 uur Hoogmis, maandst. Joanna vd. Ven. Woensdag, dag v.d. eeuwigduren de aanbidding, 6 uur uitsielling, 7.30 leesmis, 10 uur Hoogmis ziele- dienst Theodorus Peters besteld door de boerenbond, 3 uur Vespers, 6.30 Completen, Te Deum en sluiting. Donderdag, 7.30 lm., 9.30 Huwe lijksmis bruidspaar Koopmans v.d. Ven. Vrijdag, 7.30 maandstond Anna Maria v. Arsen. Zaterdag, 7.30 stichting Maria Minten. PAROCHIE LEUNEN 16e Zondag na Pinksteren: 7 u. H. Mis vd. parochie, 8 u. Anna Keijzers-Ewals, 9 u. overl. familie Swinkels-Peeters, 10 u. hoogmis P. J. Rongen en echtg. Maandcollecte voor onze kerk, bijzonder aanbevo len, 3.30 maand, aanbiddingsuur. Maandag 7 u. H. Mis wed. Wil- lemse-Geerarts, 7.30 sol. gest. jg. Eilsabeth Goemans-Pubben. Dinsdag, feest v. Maria Geboorte 7 u. H. Mis Anna Kuenen-Thijssen, 7.30 Peter J. Peeters en Petronella Loonen, 9 u. Hoogmis overl. fam. Voermans-vd. Berg, geen lof, on der de H. Missen collecte voor de offerkaars te Oostrum. Woensdag 7-u. H. Mis overl. ou ders Baltussen-Groeneweg, 7 30 H. Mis Martinus Verheijen. Donderdag 7 u. H. Mis Petronel la Asseiberghs. 7.30 Mina.Keijzers. Vrijdag 7 u. H. Mis, 7.30 overl. fam. Litjens-Claessens. Zaterdag 7 u. H. Mis, 7.30 Gerard Litjens en Elisabeth Takken, 45 en 77.30 biechten, 7.30 Marialof. Kerkpoets: Maria Bouten en Tr. Weijs. De bedevaart naar O.L. Vr. van Oostrum op de le zondag van Oc tober. PAROCHIE MERSELO 16e Zondag na Pinksteren: 6.30 Communieuitreiken, 7 u. vroegmis voor de parochie, 3.15 lm. v. Maria Hendrix, van de Boerinnenbond, 10 u. Hoogmis t.e.v. O.L. Vr. vh. H. Hart, 2.30 Lof met rozenhoedje. Maandag 7 u. jg. Gerard van Dijck 8 u. lm. Wilhelmina Hendrix-Enge- len. Dinsdag, feest v. Mdria Geboorte, H. Diensten als op zondag: 6.30 Communieuitreiken, 7 u. lm. fam. Michels-v.Rijswijck, 8.15 overl.fam. Poels-Boute.n, 9.30 Hoogmis uit dankbaarheid. Geen lof. Woensdag 7.30 lm. overl.fam. v. Rijswijck-Custers. Donderdag 7 u. lm. Wilhelm En- gels-Weijs, 8 u. t.e.v. H. Antonius (Noyen) Vrijdag 7 u. sol. gest. jg. Cornelis Hoedemakers en Johanna Tacken, 8 u, lm. Hendrikus van Hoof en echtgenote. Zaterdag, feest v. Maria's Naam: 7 u. gest. jg. Adriana van Helden- Timmers, 8 u. lm. t.e.v. O.L.Vrouw Beh. der Kranken (Zegers), 5 uur biechten vd. kinderen van het 5e en 6e schooljaar, daarvoor voor anderen tot 7 u., 8 u. Marialof. A.s. zondag 13 sept. zal de Eerw. A/nter s*mon v- Ham onder de H. Missen preken over zijn missie in Brazilië, met collecte voor dit doel. parochie ysselsteyn 16e Zondag na Pinksteren: 6.30 «n. Pierre en Harry Janssen, 8.10 niaandüienst Jan Geurts, 9.15' kin- aermis, 10.15 hoogmis, best. jg. v. Hia Maessen-Mans, 2 uur lof. Maandag 7 u. lm. Lambert Arts en Theodora Poels, 7.30 maandd. Gerardus Vergeldt. 7 Hinsdag, feest v. Maria Geboorte tt. lm. t.i. fam. v. Dierendonck, u- kindermis, 9 u. hoogmis voor overl. ouders. Woensdag 7 u. lm.Thom. Michels '•30 gest. gez. jd. Joh. H. Geurts. Donderdag 7 u. lm. overl. fam. Philipsen-Lemmen, 7.30 weekdienst Gerardus Vergeldt. Vrijdag 7 u. lm. overl. fam. Claes- sens-Muijzers, 7.30 gez. jg. Gerard Spreeuwenberg. Zaterdag 7 u. lm. t.e.v. O.L.Vr. uit dankbaarheid, 7.30 lm. Gerard S meets en Anna Bekkers, 7 u. Marialof, tot 8 uur biechten. PAROCHIE CASTENRAY 16e Zondag na Pinksteren: maan- del. buitengewone collecte voor de kerk, 10 u. hoogmis vd. parochie, 3 u. maandel. aanbiddingsuur. Maandag 7.30 gest. gez. jaarg. voor Wilh. Friesen. Dinsdag, feest v. Maria Geboorte, 7 u. H. Comm., 7.30 vroegmis, 9.30 hoogmis, opgedragen voor overl. fam. Wismans-Cleven. Woensdag 7.30 gtz. H, Mis voor overl. fam. M. Verstegen-Litjens. Donderdag 7.30 gez. H. Mis voor overi. fam. Roelofs-Keijzers. Vrijdag 7.30 gez. jaarg. voor Bernardina Janssen-Emonts. Zaterdag, feest vd. H. Naam van Maria: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. A.B., t.int. van hen die hier voor offerden, 6—7 biechten, 7 u. lof en rozenhoedCe, gebeden van de Broederschap O.L.Vrv.A.B. A.s. zondag 2e collecte voor het Jeugdwerk in ons Bisdom. Kerkpoets: Jet Maes en Tony Arts. RECTORAAT VEULEN 16e Zondag na Pinksteren 7 uur H. Communie, 7.30 lm. tot intentie, 10 uur hoogmis overi. fam. Claes- sens-Spreuwenberg, 3u. lof, collec te (2de) voor de missie van Pater Peeters, Hiept, die ook zal preken. Maandag 9 u. lm. Fra. Aarts. Dinsdag, Maria's Geboorte, kerk diensten als op zondag, 7 uur H. Communie, 7.30 lm., 10 u. hoogmis vd. levende en overl. leden der eiervereniging, 2 30 Lof. Woensdag 9 u. lm. L. Heidens. Donderdag 7.30 hoogmis tot dank. Vrijdag 7.30 lm. P. J. Swinkels. Zaterdag 7.30 lm. P. A. Geurts, 67 u. biechten, 8 u. Marialof. Kerkpoets: B.Janssen en A. Smedts Accol,: J. Timmermans en F. van Gassel. RECTORAAT HEIDE Zestiende zondag na Pinksteren. 7.30 v.d. int. v.h. Apost. des Gebeds, 10 uur Hoogmis v. W. Jenniskens vanwege de buurt, 2 30 lof. Maandag, 7.30 overl. fam. Jans- sen-Claessens. Dinsdag, feest van O.L. Vrouw Geboorte, 7.30 v.d. Boerinnenbond. Woensdag, 7 30 G. en J. v. Heijster Donderdag, 7.30 overl. fam. Drab- bels-v. Meijel. Vrijdag, 7.30 overl. fam. Michels- Jacobs. Zaterdag. H. Naam v. Maria, 7.30 t.e.v. O.L. Vrouw, 9 uur gez. Hu welijksmis v.h. bruidspaar Antoon Janssen en Gertr. v. Meijel, 7 uur biechten, 7.30 lof t.e.v. O.L. Vrouw. RECTORAAT SMAKT 16e Zondag na Pinksteren, 6.15 lm. uit dankb., 7.30 Martin Cuppen echtg. en zoon Frans, 10 u. hoog- mis, 6 u. lof. Maandag 6.30 lm. t.z. int., 7.30 voor priesterroepingen. Dinsdag, feest v. Maria Geboorte 6.30 lm. Wed. Barents-Litjens, 7.30 ter ere van O.L. Vrouw, Woensdag 6.30 lm. t.e.v. Sint Jozef, 7.30 voor een overledene. Donderdag 6 30 lm. t.e.v. het H. Sacrament, 7 30 voor het welzijn van een gezin. Vrijdag 6.30 lm. t.e.v. 't H. Hart, 7.30 gez.jg. voor Herman Hof mans. Zaterdag 6.30 lm. overl. ouders, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw vd. berg Carme), 5—5.30 en van 7 uur tot na het lof biechten, 7u. lof. 500 elite-dieren naar de Trekp aar den-Ten to onstelling in DEN BOSCH op dinsdag 15 en woensdag 15 september a.s. Blijkens de landbouwtelling van mei van dit jaar bedraagt de paar- denstapel in ons land ongeveer 195000 stuks. In vergelijking tot de telling van vorig jaar betekent dit, dat de nor male uitstoot van oudere paarden door het fokken en aanhouden van jonge paarden niet werd opgevangen maar zelfs overtroffen, zodat de paardenstapel een vermeerdering heeft ondergaan. Dit moge bij sommigen misschien enige verwondering wekken, doch wie kennis heeft genomen van de publikaties omtrent bedrijfsecono mische onderzoekngen der laatste jaren en de uitkomsten daarvan in een vergelijking tüssen paarden- en trekkerbedrijven heeft gezien, zal dit helemaal niet verwonderlijk schij nen. Expositie van moderne landbouwwerktuigen Op bedrijven van b.v. 8 tot 40 ha was naar gelang de bedrijfsgrootte het netto-resultaat op de paar- denberijven/ 1500 tot 5000 per jaar hoger dan op de trekkerbedrijven. De voordelen van de paardenfok-r kerij en paardengebruik zijn dus wel zeer duidelijk. Zij kunnen ech ter nog aanzienlijk worden verhoogd indien ook aan de mechanisatie van pa ardenwerktuigen in de toekomst alle aandacht wordt besteed. EXPOSITIE Bij gelegenheid van de Nationale Trekpaardententoonstelling op 15 en 16 september a.s. te 's-Hertogen- bosch zal tevens een grote twee daagse expositie met défilé van moderne machines en werktuigen voor paardengebruik worden gehou den. Deze expositie en het défilé wordt georganiseerd met medewerking van het Instituut voor Landbouwtech niek en Rationalisatie," het Rijks- landbouwconsulentschap voor Land bouwwerktuigen, de Algemene tech nische Commissie van het Land bouwschap en is vrijgegeven door de Federatie „Het Landbouwwerk tuig". Vele importeurs, fabrikanten, coöperaties, smeden en machinebe drijven hebben voor deelname inge schreven, zodat het geheel een ten toonstelling van formaat belooft te worden. Alle soorten machines op 't gebied van grondbewerking, zaaien, poten, wieden, oogsten, weidebouw en transport zullen in grote ver scheidenheid aanwezig zijn. ELITE-DIEREN Wat de grote „Nationale" zelf be treft is het belangrijk te weten, dat de inzendingen en keuringen weer uitgebreider zullen zijn dan vorige jaren, omdat nog meer paarden wer den ingeschreven. In totaal zullen nu bijna 500 elite- dieren (met een waarde van plm. 2 miljoen gulden) de Nederlandse trek paardfokkerij vertegenwoordgen. Bovendien zullen de feestelijkhe den en demonstraties een nog luis terrijker karakter dragen dan voor heen o.m. door de medewerking van de Nederlandse Boerenjeugd, de Noord-Oost-Polder en speciale bui tenlandse attracties, die vooral op woensdag, 16 september, in het mid delpunt der belangstelling zullen staan. K.V.P. In een stenciltje vertelt het KVP- hoofdbestuur, dat volgens de regle menten binnenkort nieuwe bestuurs verkiezingen moeten worden gehou den, die op hun beurt Statenkring- én Kringbesturen zullen gaan ver kiezen. Deze zullen dan de komende vier jaren het werk te verzetten krijgen. Nu is zeker in de kom van onze gemeente en tevens op de kerk dorpen het reeds jaren zo'n beet- 'je de gewoonte dat enkele mensen, die daar al sinds jaar en dag voor zorgen, tegen de verkiezingen eens wat op de trom slaan voor de KVP, maar voor het overige is en blijft het angstvallig stil in de plaatse lijke afdelingen. Men komt eens bij elkaar om de contributie-ophaling te regelen, maar dat is dan ook alle activiteit die er te melden valt in de jaren tussen de verkiezingen. Nu is dit heel goed verklaarbaar, want zelfs zonder die plaatselijke afdelingen zou vroeger het grootste deel der katholieke bevolking KVP stemmen Een andere vraag is echter of in de huidige tijd die gedachte ge rechtvaardigd is. Nu we op alle mo gelijke terreinen een evolutie mee maken, die misschien niet zo duide lijk spreekt als b.v. indertijd de schoolstrijd, maar daarom van niet minder belang is, is een zekere poli tieke scholing toch wel een grote noodzaak. Een verblijdend teken was inder tijd de grote belangstelling van de jeugd bij het z.g. jongeren-appel,, voor alles wat met de KVP samen hangt. Als men dan de ouderen misschien moeilijker warm krijgt voor politiek dan zou het toch zeker de overwe ging waard zijn om b.v. bij de In stuif dit onderwerp jaarlijks eens aan te snijden. Men kan er alleen maar een beter inzicht en méér be langstelling door krijgen. En in het groeiende Venray lijkt ons dit van groot belang. BARAK Nu we het 3e lustrum herdenken van Venrays bevrijding, herdenken we ook het bijna 20-jarig bestaan van de barak, die indertijd voor de Arbeidsdienst in het kamp Vlakwa ter werd opgericht'. Een „Arbeids dienst", die zich met de bevrijding gelukkig in het niet oploste. En nadat er na de bevrijding eerst wat gezinnen in gewoond hadden, die men in Venray liever kwijt was, hebben we o.a. één van de barak ken midden in de kom geplaatst als zo'n soort nood-patronaat. Op de plaats van het verwoestte Antoniuspatronaat verrees een gele barak, die, zo zeiden Venrays Vroede Vaderen zo spoedig mogelijk dient te verdwijneen. Want een barak is en blijft een noodgeval en is beslist een ontsierend element in het nieu we Venray Nu is maar de vraag wat men on der „zo spoedig mogelijk" verstaat. Dit dachten we vooral toen we van de week een schilder bezig zagen, die dit noodgeval opnieuw aan het opschilderen is. Want de barak blijkt een lang le ven beschoren. Ze diende als patro naat, als meisjesschool, als kleuter school, als verkennersschool, als jon gensschool als h.b.s. en wat er tus sentijds nog allemaal in gezeten heeft. En ook nu zal ze wel weer dienst baar gemaakt worden voor de Ven- rayse jeugd hetzij als school, hetzij als ontspanningsruimte Het tekent toch nog altijd de grote nood, die er op dit terrein na 15 ja ren opbouw nog heerst. Dat deze nood het ergste is voor de jeugd, is een klemmende reden temeer om ook deze barak met de andere in de Wilhelminastraat toch zo spoedig mogelijk maar dan inderdaad ook zo spoedig mogelijk te laten ver dwijnen. Ze passen feitelijk zo slecht. Voor de kom en voor het nieuwe Venray. in blauw, khaki, grijs, wit alleen bij Marktsttaat 5

Peel en Maas | 1959 | | pagina 3