E Ingezonden Bnrgerlqke Stand Venray J. GOUMANS Dr. Heiko Frederik flink meisje Nieuwe schooljaar nette leerling net meisje flink meisje Bakkerij Pijp I Kroije 4 of 5 metsela m rode hennen en Sussex Jabotapijt r BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat zij in verband met de tijdelijke omlegging van het doorgaand ver keer tussen Leunen en Schoor, als gevolg van de uit te voeren verbe- teringswerken aan de provinciale weg VenloMaashees, hebben be sloten, met onmiddellijke ingang tot 1 november 1959, of zoveel korter of langer als de omleiding zal duren, vast te stellen een inhaalverbod voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen onderling, voor de Over- broekseweg en het gedeelte van de Veulenseweg tussen de Overbroek- seweg en de provinciale weg Venlo- Maashees te Leunen, welke maat regel op de in de bijlage van het Wegenverkeersreglement bepa aide wijze ter kennis van de weggebrui kers zal worden gebracht. Venray, 19 augustus 1959. Th. WINTELS, loco-burgemester H. VORST, secretaris HANDELSAVONDSCHOOL We attenderen nog even op de ad vertentie van de Handelsavondschool hier ter plaatse, waar de aanmel dingsgelegenheid voor de nieuwe cursus wordt opengesteld. Zij die de handel in willen of een wat meer uitgebreidere kennis op willen doen en daartoe niet in de gelegenheid zijn via dagcursussen of scholen, vinden in deze drie-jarige avondcursus een pracht gelegenheid hun avonduren productief te maken voor hun eigen opvoeding. Deze cursus geeft immers een bre dere algemene ontwikkeling, terwijl het diploma tevens geldt voor het midenstandsexamen. Dat behoeft dus niet meer extra afgelegd te worden. We mogen ons gelukkig prijzen dat ook deze onderwijsinrichting in Venray is en het zou jammer zijn als men van de goede kansen welke deze cursus biedt geen gebruik maakte. INSPEKTIE NEDERLANDS RUNDVEE STAMBOEK Bij de gehouden zomer-inspektie door het N.R.S. werden in de on der-vermelde fokverenigingen in 't gebied der K.I.-vereniging Venray, de daarbij vermelde aantallen die ren ingeschreven: Smakt 1 K.S. 2 S. - R. Oostrum - 5 1 Geijsteren -51 Wanssum- Blitterswijck 5 10 1 Stier Martha's Paul eig. G. Rutten Wanssum Merselo- Vredepeel - - Oirlo-Castenray 6 15 8 Ysselsteyn 2 16 2 Venray-Leunen- Heide-Veulen 13 38 4 "Stier Bertha's Paul eig. J. Slangen Veulen RESTANTEN OPRUIMING Zondag zal aan de kerkdeuren misschien nog een Rome-reis te verdienen zijn. Want dan worden de laatste loten verkocht van de grote flora-actie. U weet dat men kapelaan Hey- mans zijn tuin vol dahlia-knollen heeft gezet, die op het moment in volle bloei staan. Een college van deskundigen heeft uitgemaakt welke knol het eerste in bloei stond. Die knol heeft nu een nummer, maar welk, dat is geheim en ligt bij de notaris in de kluis. Zondagavond wordt dat geheim opgelost en zal een van de lotenko- pers de gelukkige zijn, die een reis naar Rome kan gaan beginnen. Neem dus Uw laatste kans waai en dan tot ziens in Rome GEEN GRAFSCHENNERIJ IN YSSELSTEYN Berichten als zou in Ysselsteyn, een soort grafschennerij gepleegd zijn waarbij nog herinneringen opgehaald worden aan de vernielin gen op het Engelse Kerkhof wor den van bevoegde zijde tegengespro ken. Een ter plaatse ingesteld on derzoek heeft uitgewezen dat een kind bij een bezoek aan het kerkhof gestruikeld is en gevalen. Het heeft zich daarbij vastgegrepen aan een grafsteen, die deze onverwachte druk niet heeft kunnen doorstaan en is omgevallen. De kleine is van schrik wegge lopen. Er is dus zeker geen opzet in het spel, terwijl geen enkel ander graf beschadigd is. BRAND Donderdagmorgen om 4 uur werd brandalarm voor een boerderij brand op de Servatiusweg gegeven. Hier was brand uitgebroken in de schuur en stalling van de landbou wer P. Het vuur is waarschijlijk ontstaan door kortsluiting. De brandweer kon het woonhuis behouden, maar kon niet verhin deren, dat schuur en stalling groten deels uitbranden, waarbij naast gra nen en hooi ook enkele landbouw machines verloren gingen. Onder andere was een tractor de prooi der vlammen. FOKVEEKEURING TE LEUNEN De fokvereniging „Eensgezind heid" te Venray, organiseert ook dit jaar wederom een fokveekeuring en wel op donderdag 27 augustus a. om 1 uur n.m. op het weiland van de heer M. Loonen, te Leunen Steeg. Nadat enkele jaren ook oudere koeien op deze keuring werden toe gelaten, heeft het bestuur van de or ganiserende vereniging gemeend, thans het accent meer op het jong vee te moeten leggen. Van fokkerszijde is er steeds een levendige belangstelling voor deze fokveekeuring, mede doordat deze keuring geldt als een der allerbesten van ons gewest. De goede naam van ons Venrayse fokvee is niet alleen bekend in eigen I kring, getuige de belangstelling wel-j ke ook van buitenlandse zijde voorj de keuring te Leunen bestaat. Wij hebben n.l. vernomen, dat een excursie uit België op 27 augustus de fokveekeuring wenst te bezoe ken. Dat hierin een goede reclame zit voor onze streek valt niet te ont kennen. De fokvereniging „Eensgezind heid" zal haar best doen de keu ring zo goed mogelijk te organise ren. Er zal 'n collectie fokvee wor den getoond, dat de moeite van het bezichtigen waard is. Ruim 180 dieren zullen in 2 ringen worden voorgeleid, en door een des kundige jury worden gekeurd. Van de aan te voeren dieren zijn vele fokproducten van de beroemde Preferente K.I.-stier Mia's Paul 12336 S. In de rubrieken groepen eigenge- fokte volbloeden, zullen verschillen de fokkers met hun groep mee dingen, om een van de drie fraaie wisselbekers te bemachtigen. Voor de beste koe en voor de beste vaars, is door de vereniging weder om een medaille beschikbaar ge steld. BINNENBRANDJE Vrijdagmorgen ontstond brand in de galvanische afdeling der N.V. Inalfa alhier. De ijlings gealarmeer de brandweer kon bij aankomst wei nig meer uitrichten aangezien men met eigen middelen de brand reeds geblust had. K.A.V. OP EXCURSIE De dames van de K.A.V. een 50-tal hebben dinsdag j.l. van de firma Mooren alhier een excursie aangeboden gekregen naar Den Haag, waar zij o.m. de vervaardi ging van de Ruton-stofzuigers e.d. in ogenschouw namen. Natuurlijk werd ook een bezoek gebracht aan het overvolle Scheve- ningen, terwijl diverse andere plaat sen als Rotterdam, Arnhem en Nij megen nog werden bezocht. Een van de deelneemsters aan deze tocht won ook nog een stofzui ger, zodat voor haar deze tocht wel uitzonderlijk is geslaagd. Maar ook de overige dames waren zeer tevre den over dit onverwachte maar goed georganiseerd uitstapje. CARILLON OP DUITS KERKHOF Op het Duits Kerkhof te Yssel steyn wordt dank zij de welwillen de medewerking van de klokkengie terij Eysbouts uit Asten, een caril lon geplaatst met 24 klokken en uit breidingsmogelijkheden voor meer dere klokken. Het ligt in de bedoeling dat dit klokkenspel officiële plechtigheden op het kerkhof zal opluisteren, ter wijl bij druk bezoek, liederen uit de Heimat zullen worden gespeeld. CONCERT TE YSSELSTEYN Morgen zondag zal de fanfare de Peelklanken te Ysselsteyn een rond gang houden door Ysselsteyn, waar na aldaar een volksconcert wordt aangeboden. Een en ander begint om 7 uur. DR. Hciko F. DE VRIES overleden. Maandagavond is in de St. Bavo- stichting te Noordwijkerhout, waar hij de laatste dagen werd verpleegd, op 56 jarige leeftijd overleden dr. H. F de Vries, oud-geneesheer-direc- teur van de psych. inrichtingen St, Servatius te Venray en St. Bavo te Noordwijkerhout. Dr. de Vries, die geboren is in Groningen, is geruime tijd in Venray werkzaam geweest, eerst onder leiding van Dr. Janssen zg. en na diens pensionnering als z'n opvolger. Dr de Vries die al sinds 1932 in dienst was bij de Broeders van Lief de, was hier zeer geacht om zijn medische kwaliteiten. Hij is in Venray speciaal bekend geworden omdat hij de leiding had over Huize Servatius toen in de oor logsdagen van 1944 deze inrichting de schuilplaats werd voor honder den ingezetenen, die hier ondanks deenorme moeilijkheden zo goed als mogelijk was zijn opgenomen, ge voed en verpleegd. In 1945 nam hij de leiding op zich van de St Bavo-inrichting in Noord wijkerhout, waar hij op 1 mei j.l. om gezondheidsredenen ontslag nam. Hij bleef in Noordwijkerhout woonachtig, waar hij thans in de St Bavo is overleden. PLUIMVEEHOUDERIJ Het Landbouwschap heeft in haar openbare vergadering van 19 aug. jl. zich accoord verklaard met de me ning van de afdeling Pluimveehou derij en de commissie voor Kleine boerenvraagstukken t.a.v. de pluim veeregeling. Deze mening behelst, dat de pluimveeregeling ook na 31 decem ber 1959 gehandhaafd moet worden. Deze regeling reserveert de pluim veehouderij tot de kleine boerenbe drijven. Wel dient na 31 december van dit jaar de regeling voor alle bedrijven met 25% te worden ver ruimd. "Het voorstel luidde, dat de bedrij ven van 13 ha, waarvan de leider zijn hoofdberoep vindt in de land bouw, na die datum eenzelfde aan tal volwasen hennen mogen houden als de bedrijnen van 320 ha. Deze laatste gedachte zal worden onder zocht op haar uitvoerbaarheid. Huldiging Chef Albert Heyn Door een der directie-leden van de N.V. Albert Heijn uit Zaandam, werd donderdag de chef Stalman van het filiaal Venray gehuldigd, in verband met zijn 40jarig dienst- jubileum bij deze N.V. Hij wees er op, dat de heer Stal man in die jaren getoond heeft een groot verantwoordelijkheidsbe sef te bezitten en onder meer in de zes jaren van zijn verblijf in Venray vele verdiensten te hebben verworven voor dit levensmiddelen- bedrijf, De heer Stalman is als chef werkzaam geweest in Horst, Santpoort, Meersen en Boxtel en is in Juni 1953 haar Venray ge komen. Vele klanten van dit filiaal heb ben de gelegenheid te baat geno men om de chef bij zijn jubileum te huldigen. JAAR LANGER NOODWET KINDERBIJSLAG Het is uitgesloten, dat de algeme ne kinderbijslagverzekerng reeds op 1 januari 1960 in werking kan tre den. Het is daarom noodzakelijk, de werkngsduur van de noodwet kin derbijslag kleine zelfstandigen met een jaar te verlengen en wel tot 1 januari 1961. Staatssecretaris Roel- vink (Sociale Zaken) en minister Zijlstra (Financiën) hebben hiervoor een wetsontwerp bij de Tweede Ka mer ingediend. In de toelichting op het ontwerp schrijven de bewindslieden, dat de regering van mening is, dat er een algemene kinderbijslag voorziening moet komen. Wel zal het kabinet zich over bepaalde punten nog moe ten beraden in verband met sommi ge in de Tweede Kamer gerezen bezwaren. Daarna zal de regering aan de Ka mer een antwoord zenden op het verslag, dat deze op het wetsont werp voor een algemene kinderbij slagwet heeft uitgebracht. GLAZEN KERKGEBOUW Pastoor M. Kooien van de parochie „De Goede Herder" in „Het Zand" te Tilburg, krijgt een glazen kerk. Het zal een hellend plafond zijn met een grotste hoogte van negen en een kleinste hoogte van zes me ter. Tussen de pilaren komen wan den van glas, in diverse kleuren en patronen. Het hoofdaltaar wordt zo geplaatst dat de priester tijdens de heilige mis met het gezicht naar de gelovi gen staat. Bij de kerk wordt een los staande toren van veertig meter hoogte gebouwd. De pastorie krijgt de vorm van 'n bungalow. Kerk, pastorie, kerkplein en parochiehuis zullen worden om geven door een zware, drie meter hoge muur, waardoor het geheel van enige afstand zal werken als een symbool van de „Stad Gods". Het ontwerp is door het bisdom goedge keurd en zal met Kerstmis 1960 klaar zijn. Halt miljoen per dag aan afbetaling Elke dag wordt er in ons land voor meer dan een half miljoen gul den aan afbetalingskrediet verleend. Van dit circa een half miljoen blijkt dan ca. 3500 gulden kwaad geld te zijn, dus on-jnbaar. Over het alge meen worden de afbetalingsplichten dus stipt nagekomen. Dat het meeste geld bij de afbe taling aan de auto's (en vrachtwa gens) wordt uitgegeven is begrijpe lijk. De prijzen van de auto's liggen vrij hoog en heel wat bedrijven kunnen hun kostbare autopark al leen maar op peil houden door mid del van de afbetaling. Uiteraard zijn er ook heel wat particulieren die alleen met de hulp van de afbetaling hun ideaal, een auto, kunnen bereiken. De televisie levert ook een belangrijke bijdrage op de afbetalingsmarkt; jaarlijks koopt Nederland voor circa 24 mil joen gulden aan „kijkkastjes", aan bromfietsen wordt voor ca. 11 mil joen gulden per jaar afbetalingskre diet verleend. In huishoudelijke sfeer koopt men het meest wasmaschines en centri fuges op afbetaling en wel jaarlijks voor totaal ca. 4 miljoen gulden. Fietsen heeft men schijnbaar zo hard niet meer nodig, want per jaar wordt hier maar voor ca. 2 miljoen gulden op afbetaling gekocht. Hoewel er heel wat meer brom fietsen dan tv-toestellen zijn, wordt er aan deze toestellen ca. 2 x meer op afbetaling gekocht dan aan brom fietsen. Radio's en motoren/scooters houden elkaar in evenwicht, terwijl -wasmachines en centrifuges drin gender noodzakelijk blijken dan stofzuigers en koelkasten. Dat het (aantal /afbetalingsover eenkomsten nog steeds stijgende is blijkt duidelijk uit de vergelijking tussen het eerste kwartaal van 1959 t.o.v. 1958. Bedroeg de totale ver koop op afbetaling bij de postorder bedrijven voor dit kwartaal in 1958 precies 110 punten, voor de periode in dit jaar moeten wij een indexcij fer van 131 noteren. Het indexcijfer over genoemde periode voor de ver koop op afbetaling bij de groot-win kelbedrijven steeg van 88 naar 102. Een miljoen rozen te Lottnm Tussen vrijdagavond en zondag morgen werden niet minder dan één miljoen rozen geplukt, die daarna alle gerangschikt moesten worden in de kleurrijke vormen en taferelen. 't Was weer allemaal voor onze jongens en meisjes t Pakt je toch even, als je die voorbereiding van 't kindervacantie- werk ziet. Als je al de dames en heren ziet ploeteren om dit belangrijke werk weer goed te doen slagen. Je ziet daarbij een staf van mede werkers, welke, in hun dagelijks werk, de meest verschillende posi ties bekleden. In 't kindervacantiewerk zijn ze echter „EEN". Het gaat er slechts om, de jeugd van Venray iets te geven, om de ouders te helpen bij hun moeilijke taak, óók in de lange vacantie hun kinderen een gepaste ontspanning te bezorgen. Waardering krijg je vanzelf van verschillende instanties, verenigin gen, gestichten, zakenlieden en par ticulieren, welke telke jaren weder om hun geldelijke bijdrage laten toekomen. In dit kindervacantiewerk kun je Venray zien als een groot gezin, wgar men voor elkaar de moeilijk heden weet op te vangen. 't Waren weer mooie dagen voor onze jeugd. Hulde aan hen, welke dit weer tot een goed einde wisten te brengen. Namens alle ouders dank ik hen voor alles wat ze onze kinderen weer wisten te geven. 14 t.m. 20 aug. GÉBOREN: Mfctffels Maria, Oirlo F 4a Rongen Peter, Hoenderstr. 63 Creemers Johannes, Vier- 'lingsbeel Claessens Petrus, Serv.weg 2 Vollenberg Mathias, KI. Oirlo F 26 Muij'sers Johannes, Vredeweg 14 Hendriks Gerardus, Kleindorp 19 Janssen Gertruda, Heide L 54b Pubben Josina, Vredeweg 16 OVELEDEN: Jacobs Jacobus, 11 mnd te Vierlingsbeek Dommeck Henri, wedn. van Hendriks Anna, 82 jr, Venray ONDERTROUWD: van Dijck Johannes, 23 jr, zuivelarb., Holthees B 174 en Jeuken Petronella, 28 jr, Sta tionsweg 80 Stollman Martin, 27 jr, kan toorbediende, Nobetstraat 52 Heerlen en Dupont Adeleida 24 jr, Kolkweg 19 Kersten Frans, 29 jr, bouw kundige, Maria Gorettistr. 15 Kerkrade en Bergmans Leo nora. 23 jr, Leunseweg 15b Vollebergh Herman, 27 jr electricien, Bontekoestr. 1 en Hendrix Anna, 27 jr, Hense- niusstraat 17 Baltussen Hendrikus, 29 jr, magazijnbediende, Oirlo E 33 en Fleurkens Maria, 26 jr, Boschhuizen C 63 GETROUWD: Jenniskens Gerardus, 30 jr, landbouwer en Reintjes Theo dora, 28 jr, beiden te Venray GESLAAGD Te Utrecht slaagde voor lste bediende als dameskaps ter, onze dorpsgenote Kees Min. ADVERTENTIEN Tiny Janssen Frans Poels geven kennis van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de plechtige inzegening zal plaats hebben op dinsdag 25 augustus 1959 om 9.30 uur, in de kerk van St. Petrus Banden te Venray Julianasingel 9 Grotestraat 26 Dagadres Julianasingel 9 Receptie 1.30—2.30 Toekomstig adres Roostenlaan 67, Eindhoven Ondertrouwd Lidy Huiskes Wim Bloemen arts De huwelijksinzegening heeft plaats op maandag 7 sept. a.s. te 10 30 uur in de H.Stephanus- kerk te Borne (O.) Borne, Prins Bernhardlaan 58 Venray, Stationsweg 15 Gelegenheid tot gelukwensen van 2—3 uur in Hotel De Zwaan, Delden. Toekomstig adres Stations weg 15, Venray. Tot ori2e grote droefheid overleed heden, na een lang durige ziek te, meermalen voor zien van de H. Sacramenten, onze geliefde vader, behuwd- grootvader, broer en oom Henri Dommeck weduwnaar van Huberts Hendriks Lid van de H. Familie, in de ouderdom van bijna 83j. Wij vragen uw godvruchtig gèbed voor zijn zielerust. H. Arts-Dommeck J. Arts en kinderen Venray H. Dommeck A. Dommeck-Pouwelssen en kinderen Utrecht Zr.Laurenta (A.Dommeck) Venray I J. vd Heuvel-Dommeck Fr. vd Heuvel en kinderen Helmond L. Dommeck A. Dommeck-vd Kruijs en kind Australië T Wed. Chr. Dommcck- Deenen en - kinderen Obdam Zr. Lydia (C. Dommeck) Nw.-Zealand M. Dommeck M. Dommeck-Martens en kinderen Familie Dommeck Familie Hendriks Venray, 19 aug. 1959. Hoenderstraat 94 De plechtige begrafenis had plaats vrijdag 21 aug. Begrafenisonderneming Schoolstraat 5 Tel. 1592 TE KOOP toom biggen W, Claes, Heide Tot onze grote droefheid geven wij kennis van het overlijden in het ziekenhuis van St. Joannes de Deo te Haarlem, van onze lieve broer en oom in de leeftijd van 56 jaar, na gesterkt te zijn door het H. Sakrament der zieken. De overledene was in leven oud-geneesheer-directeur van de Psychiatrische Inrichting St. Servatius te Venray en St. Bavo te Noordwijkerhout. De plechtige H. Mis van Uitvaart werd opgedragen op vrijdag 21 augustus om 10 u. in de kapel van de Psychia trische Inrichting St. Bavo te Noordwijkerhout, waarna de ter aardebestelling plaats had op het kerkhof van de ge noemde inrichting. J. C. DE VR1 ES- DE VRIES HANS DE VRIES Noordwijkerhout, 17 aug. 1^59 Viaductweg 77 I Met oprecht leedwezen ge ven wij kennis van het over lijden op 17 augustus 1959 in het Ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem van onze hooggeachte oud-Geneesheer- Directeur de Weledelzeergeleerde Heer Dr. Heiko Frederik de Vries De plechtige H. Mis van uitvaart, gevolgd door de be grafenis op het kerkhof van de inrichting, heeft plaats gehad vrijdag 21 aug. 1959 De Overste en Broeders van de Psychiatrische Inrichting St. Bavo te Noordwijkerhout, T Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een langdurig 'geduldig ge dragen lijden; voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden, in het St. Radboud-Ziekenhuis te Nijmegen, mijn innig geliefde echtgenote, onze zorgzame en lieve moe der, schoonmoeder, oma, zuster en tante C'ATHARINA P. M. HORSTEN echtgenote van Aloysius F.M. v. Ilaaren in de leeftijd van 65 jr. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw godvruchtige ge beden aan. Venray: A.F.M. van Haaren A.C.L. Knapen-v. Haaren L. Knapen en kinderen Fr.C. van Haaren M.G. v. Haaren-Koppers Blerick: M.L. van Haaren Nijmegen: Ch.P. van Haaren en verloofde Familie Horsten Familie van Haaren Venray, 20 august. 1959. De plechtige Requiemmis zal plaats hebben heden zatei-dag 22 aug. om 10 u. in de parochiekerk van Sint Petrus Banden te Venray, waarna begrafe nis op het R.K. Kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de begra fenis in hotel De Zwaan. Voor de vele blijken van be langstelling bij ons zilveren hu welijksfeest, betuigen wij, mede namens onze kinderen, hartelijk dank. Th. Basten E.M. Basten- Bonants Tuinstraat 2 Wegens familieomstandigheden vrijdag 28 aug. gesloten Café-Speeltuin Verstraeien Als hulp in de huishouding gevraagd voor enkele hele of halve dagen per week. Appels Textielhandel, Hofstraat 2 Alle naaistersartikelen 't Knopenhuis A. Scheepers School str. 22 Tel. 1373 TE KOOP eetaardappelen L. van Dijck, Stationsweg 86, Oostrum. TE KOOP 4 zware biggen Jan Willems, Leunseweg 23 Woningruil Heb nieuwe woning achter Pa terskerk, wil ruilen met andere behoorlijke woning. Adres bureau van dit blad. Te koop jonge hennen en partij biggen J. Janssen, H 38 Veulen. TE KOOP dragende VB vaars 28 aug. aan telling, bij A. Arts- vd Zanden, Beek 6, Merselo. TE KOOP partij biggen J. van Bracht, C 72 Oostrum TE KOOP 10 beste biggen A. Jeuken, Stationsweg 50 TE KOOP lichtgroen 2pers. slaapk.ameublement Stationsweg 53 TE KOOP partij biggen Timmermans, Veulen 1 23 TE KOOP toom biggen Th. Peeters, Heide L 63c TE KOOP plukladders, TE KOOP ligustrumplanten 3 damesmantels m. 42 Adres bureau dezer. Einkenlaan 15 Zuid. TE KOOP TE KOOP wit kolenfornuis kinderfiets Langeweg 7. Overloonseweg 7 TE KOOP z.g.a.n. lederen jas, gelijkrichter, fietsstoeltje Overloonseweg 11 TE KOOP 2 tomen biggen H. Vermeulen, Heide L 63. Nog gelegenheid enkele runderen te weiden Jan Direks, Blakt Oirlo. TE KOOP 5 zware biggen H. vd Munckhof, Laagh.wcg 12 TE KOOP gashaard 'en gaskachel Stationsweg 22 Banketbakkerij-Kokerij V. GOUMANS Statiónsweg 5 Tel. 1406 vraagt voor direct Gelegenheid cursus vakoplei ding te volgen. Tevens plaats vooreen aank. 2e bediende Loon volgens G.A.O. GEVRAAGD v. d. dag in gezin van 3 pers., die zelfstandig kan werken en koken. Hoog loon en prettige werk kring. Zondags vrij. Zaterdag na 4 uur. Grotestraat 16 Biedt zich aan R.K. meisje gaarne voor winkel. Adres bureau van dit blad. TE KOOP verschillende ge bruikte diesel- en petroleum- tractoren met ploegen, maaibal- ken, 2- en 3schaar stoppelploe- gen, paarden wentelploegen 2- en 3schaar, stoppelploegen. Stationaire benzine- diesel- en electr. motoren. Garage Martens Tractorenhandel Asten Tel. 526 Vierlingsbeek Tel. 241 GEVRAAGD flinke werkster voor enkele dagen per week. Café A. vd Laar-Siebers, Merseloseweg Augurken- plukkers(sters) gevraagd voor 2 dagen per week. H. Cremers, Castenray G 3 GEVRAAGD dat zelfstandig kan werken,- ko ken en leiding geven. Goed loon. Mevr. Ligthart, Hotel de Zwaan Aangeboden zit-slaapkamer (stromend water) per 1 sept. Brieven onder nr. 208 bureau van dit blad. Wegens vaca SE van 23 i.i TE KOOP Heuvels 1 baddings, kei, deurei n grote partij ou bran gevraagd voor nieuwbouw en Hoog tarief, uitsluitend Kunnen zich het beste TE KOOP 5 biggen M. Staaks, Gasstraat 38 TE KOOP rood-wit Stationstraat 50a, Veenendaali TE KOOP Ford Prefect in prima st. A. van Mil, Maasheseweg 2 i TE KOOP bij A.W. Hermans, Leunseweg valappels f 2.50 plukappels f 5.- alles per kist TE KOOP partij, biggen J. van Ass, Veltum 21. TE KOOP scooter NSULambretl alle acc., in prima staat. Charles Ruysstraat nw. 5 TE KOOP Woonhuis terstond te aanvaarden. Broekweg 21 Coopmans' Zaadhandef; heeft voor U nog prima herfstknoilenzaad voorradig. Ook gras- en klaverzaad vot blijvend weiland a f 91.- per h TE KOOP Volkswagen bwj. '54™ wegens aanschaf grotere wageoï» A. Hermans, Stationstraat düpB Horst, tel. 717.Ll TE KOOP Y 7 witte Twentse landganzen Stationsweg 147 Oostrum. TE KOOP p zeer goed herenrijwiel' en i.gst.z. haardkachel^ Hoenderstraat 6 Dank aan O.L. Vrouw i|| voor verkregen gunst na het bid-[ den van de Noveen der 3 Wees-I gegroeten. N.N. I TE KOOP bijna voldragen varkensl I en biggen IC H. van Vegchel, Vredepeel. TE KOOP 10 zware biggen A. Strijbos-Kemmclings, Castenray; 'erfc Gabardine regenjas verloren. Tegen beloning teru{3 te bezorgen Stationsweg 125. P- Peren te koop v Triomf de V. igel Vict. Asselberghs, Leunseweg U— alle kleuren voorradig sasseF I" 1jc\

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2