(ampS Ouders.... Overpeinzingen Kerkelijke Diensten Vervolg verslag Gemeenteraad Uitreiking zilveren medaille R.K. Instuif Venray Afscheid van de Znsters van Oirlo GevcS COLSEN merkte daarnaast nog op, dat de plan-commissie nooit en te nimmer bedoeld kan zijn als een commissie, die de urgentie bepaalt en de géiden verdeelt. En na dit dispuut besloot de raad dan unaniem het voorstel te aanvaarden. Het voorstel om aan de L.L.T.B. van Ysselsteyn f 6741.60 terug te betalen, zijnde de door haar betaal de aanlegkosten van de toegangs weg naar de silo aldaar, kreeg zonder meer de goedkeuring. Het voorstel om f 1462.00 beschik baar te stellen om de toevoerweg naar de L.L.T.B. in Castenray te verbeteren, ging er door, maar eerst moest een misverstand van STEEGHS uit de weg, of liever uit de afvoersloot, worden opge heven. GOEDKOOP-DUURKOOP? De oude Belle-wagen, die de strijd rond de bevrijding nog heeft meegemaakt, wil 't moede hoofd na 15 jaren dienst te rusten leggen. Het beestje is op. Er moet dus iets anders komen, maar omdat die wagen alleen gebruikt wordt om een reserve motorspuit te trekken, meende B. en W., dat een fatsoen lijke 2ehands trekker voldoende zou zijn en vroeg daarvoor gelden beschikbaar te stellen. JANSSEN verklaarde zich mor dicus tegen dit 2ehands spul, doch toen bleek, dat het ding al gekocht was, mede op advies van de com missie van openbare werken en de inspectie van 't brandweerwezen. Ja en wat wou men toen? JANSSEN bleef principieel tegen stander, maar de rest van de raad kon er vrede mee hebben en stelde f 5100 beschikbaar voor 'n 2ehands Bellewagen en f 5100 voor een nieuwe motorspuit, omdat de oude het ook begeven heeft in deze voor brandweren drukke tijd. Twee percelen in 't Vlakwater en een in 't Venrays Broek kreeg A. vd. Munckhof terug in pacht voor 't stuk tegenover de St. Oda-kapel, dat nu voor bungalow beschikbaar komt. En de herziene pachtovereen komsten in de Meerselse peel, waarin o.m. rekening gehouden is met de kwaliteitsstijging door de herontginning, kreeg eveneens het fiat van de raad. De raad, die ook goedgeefs was ten opzichte van vacantie-uitzending waarvan het subsidiebedrag werd verhoogd van gemiddeld 37.5 cent tot 75 cent per deelnemend kind per dag, wegens de gestegen on kosten. Toen zaten we dan aan de rond vraag, waarin STEEGHS een drin gend beroep deed op B. en W. om toch te bevorderen, dat er in Cas tenray waterleiding komt, daar er velen thans zonder water zitten. De VOORZITTER was niet be paald optimistisch, want men heeft de handen vol met de Maasdorpen, maar zou alsnog een poging wa gen. Woningen Plan West. PONJEE sneed een onderwerp aan, dat nogal enige discussies uitlokte. Hij vroeg hoe 't mogelijk was, dat de huur der woningen in plan West zo aanmerkelijk werden verhoogd en of een krantenbericht, dat deze woningen zo slecht zijn gebouwd, inderdaad waarheid be vat? Zo neen, waarom was hier tegen niet geprotesteerd De VOORZITTER wist te vertel len, dat deze huurverhoging ont staan was door het feit, dat de stichtingskosten eerst nu bekend waren geworden. Of de woningen slecht waren, kon hij niet beoor delen. Dit is trouwens de taak van de woningbouwvereniging, die ze heeft gebouwd. Zij kan dus tegen eventueel onware berichten pro testeren. DE BRUYN wees er op, dat de zaak zo eenvoudig niet ligt. Men heeft, zoals te doen gebruikelijk bij woningbouw een voorlopige exploitatie-opzet gemaakt, aan de hand waarvan de voorlopige huren werden vastgesteld. Nu de afreke ning eindelijk komt, blijkt bijv. het bouwrijp maken van de grond door allerlei omstandigheden, buiten de schuld van gemeente of woning bouw f 60.000 meer gekost te heb ben dan geraamd was. Dit moet nu via huurverhoging recht worden getrokken. Als men nu in een krantenartikel stelt, dat de huren te hoog zijn voor deze woningen, omdat ze slecht gebouwd zijn, dan staat daar tegenover, dat deze mas- sabouw zeker niet slechter is dan welke andere woningbouw ook. En het is eigenaardig, dat op 'n brief bijv. van de bewoners van deHoe- bertweg, die klagen over die zo slechte bouw, tot heden toe, on danks een dergelijk verzoek, nog door niemand een concreet manke ment is opgegeven. De slechtigheid schijnt dus nog al mee te vallen, maar z.i. had de gemeente moeten protesteren tegen een zinsnede uit datzelfde artikel, waarin staat, dat 't gemeentebe stuur toegegeven heeft, dat ze weet dat dit een slechte bouw is. Want die verklaring heeft de gemeente nimmer gegeven. Het is z.i. zaak, dat in deze woningen mensen ko men, waarvoor die woningen zijn bestemd en ook hieraan moet de gemeente denken bij de toewijzing van haar woningen. De VOORZITTER had bedoeld artikel niet gelezen en kon over de inhoud daarvan niet oordelen. Wel kon hij zeggen, dat de gemeente nooit een dergelijke verklaring heeft afgelegd. PONJEE vroeg verder de aan dacht voor een schrijven van de woningbouwvereniging, of deze niet meer woningen in exploitatie zou kunnen nemen. De VOORZITTER vroeg respijt, omdat hij het desbetreffend stuk eerst daags voor de vergadering gekregen heeft, nog moet bestu deren en bepraten. JENNISKENS drong weer aan op de vuilnis-ophaaldienst in Ys selsteyn. Gemeentewerken blijkt de zaak in studie te hebben en deze dienst te willen reorganiseren. Dus nog even wachten. DE TANTE IN ROERMOND JANSSEN herinnerde de Wet houder aan zijn belofte om de eigenbouwers in Ysselsteyn zo spoedig mogelijk aan grond te helpen. Maar na maanden wachten weten de mensen nog niets, Dit kost hen geld en verzuurt de plan nen. Weth. WINTELS wees er op dat men nog steeds aan het onderhan delen is voor een stuk grond, dat nodig was voor aanleg van een weg daar ter plaatse. JANSSEN vroeg zich af, waar om men dan in 's hemelsnaam de mensen niet helpt en dat stuk, waarop niemand feitelijk behoeft te wachten via onteigening pro beert te pakken te krijgen. Dan kunnen de mensen vooruit en helpt men tenminste eens metterdaad de eigenbouwers. Want we praten wel, maar we doen niets, aldus spreker, die in VERMEULEN een medestrijder vond. Ook JENNISKENS meende, dat die zaak al lang in orde was, maar nu bleek, zo luidde het achter de bestuurstafel, dat er een tante in Roermond nog steeds geen ant woord gegeven had, waarop JANS SEN aanbood dit goede mens eens te gaan bezoeken. Dan was de kwestie klaar. Daar hield men het dan maar op. Verder vroeg JANSSEN hoe het staat met de verkoop van woning wet-woningen, waarvoor volgens zijn informaties zich al velen heb ben gemeld. Men blijkt op gemeentewerken een en ander klaar te maken voor Den Haag, zodat de betrokkenen er meer van zullen horen. Op een desbetreffende andere vraag kreeg spreker verder nog te horen, dat de verkeersborden ook gearriveerd zijn en zo zoetjes aan in de kom zullen worden geplaatst. Men dient nu o.a. al te gaan letten op de voorrangskruisingen. De rest komt na de kermis, BOMEN LANGSTRAAT COLSEN had het betoog in de vorige vergadering over de bomen op de Langstraat nog eens bestu deerd en zich ter plaatse op de hoogte gesteld. Maar uitstel is, volgens hem, totaal verkeerd, om dat ook in de toekomst dit stuk weg veel te smal zal zijn. Hier moeten minstens aan een kant de bomen gerooid worden. Hier over ontspon zich weer een hele discussie, maar uiteindelijk werd besloten dat de commissie van Openbare Werken met verkeers- deskundigen de zaak maar eens grondig moet bekijken. ZWEMBAD. COLSEN vroeg verder, of er nog iets gedaan was aan het plan voor het zwembad. De raad heeft inder tijd een kleinschetsplannetje gezien, maar zijn we intussen wel verder gekomen? Volgens de VOORZITTER wel, want er is een uitgewerkt plan naar de desbetreffende commissie van de Ver. van Nederl. gemeenten, die dit bestudeert. Dit ontlokte JANSSEN de pessi mistische opmerking, dat nu 't be gin van een lange lijdensweg is begonnen. Maar de VOORZITTER wees op de subsidie, die vele commissies kunnen toewijzen en dus wachten we maar af. Of de Voorzitter zelf wel veel vertrouwen heeft in de vlotte af werking, is een open vraag. Zijn opmerking, dat zulke warmteperio- den, als we thans kennen, pas om de 7 jaren terugkomen, geeft an ders wel te denken... DERICKX kreeg de teleurstelling van zijn leven, toen hij opzijn vraag ten antwoord kreeg, dat Ged. Sta ten geen uitbreiding van de kom van Oostrum wenst tot een eind voor de spoorlijn, maar werd wel tevreden gesteld, wat betreft de reservering van grond voor een kleuterschool in 'tuitbreidingsplan. B. en W. zijn namelijk daartoe juist besloten. v.d. STERREN kreeg op zijn vraag naar vroegere toezending van de agenda, de steriotiepe ant woord, dat men zulks zal proberen. Zijn vraag, hoe het zit met de electriciteltsvoorziening op de ver schillende niet-aangesloten plaatsen werd in zoverre beantwoord, dat dat in Merselo de eerste zullen verwezenlijkt worden. Maar de rest moet wachten, wat in Maastricht uit de bus komt. BERKHOUT wilde weten, of de Bosweg niet afgewerkt werd, nu men de Nieuwhuisweg aan 't op knappen is. Men kan die mensen toch niet in de stof laten zitten. De VOORZITTER wees er op, dat de Nieuwhuisweg werd opgeknapt in verband met 't industrieterrein. Voor de Bosweg gaf hij niet veel kans, al zal gemeentewerken kijken wat men kan doen. JANSSEN vroeg zich af, hoe dat nu maar allemaal kan. Men bouwt er een hele straat huizen, maar de straat zelf laat men rustig liggen. Hem werd er nogmaals op ge wezen, dat men middelen aan het beramen is, om dit probleem op te lossen. BERKHOUT besloot de vragenrij met te informeren naar de werk- classificatie. Achter de bestuurstafel was men niet bepaald optimistisch over het gereedkomen daarvan, daar in de centrale commissie overleg nu al de moeilijkheden tot bergen groot zijn opgestapeld. Het wachten is op hun advies. En daarmede was deze verga dering ten einde, echter niet nadat ook de raad zijn afkeuring gegeven had over het gedrag van die Ven- rayenaren, die het Engelse kerkhof tot een gelegenheid van baldadig heid en erger maken. Maar hierover schreef de Bur gemeester een persoonlijk woord, dat U elders in dit blad vindt. In tegenwoordigheid van offi cieren, onderofficieren en burger personeel heeft Kolonel S.C. Kort, Commandant van de 3e Divisie Artillerie, maandagmorgen in de cantine van 't mobilisatie-complex te Ysselsteyn de zilveren medaille voor trouwe dienst uitgereikt aan de sergeant-majoor instructeur P. J. M. Bevers, commandant van de onderhoudsgroep in genoemd com plex. Nadat de Kolonel het besluit had voorgelezen en het eremetaal op de borst had gehecht van de jubi laris, richtte hij waarderende woor den tot de jubilerende onderofficier die met zijn team 't onderhoud van 't uitgebreide voertuigenpark be hartigt. Kolonel de Kort was bij deze gelegenheid van de Majoor van Tijen, hoofd Materieel bij genoemde Divisie vergezeld. Ook was een deputatie van het 2e Depot Infanterie uit Venlo bij deze huldiging aanwezig. Wegens afwezigheid van de Com mandant van het complex vertolkte de wachtmeester le klasse Deijkers de gevoelens van 't militaire en burger personeel van het complex onder aanbieding van een blijvende herinnering, terwijl mevr. Bevers, die met haar kinderen deze huldi ging bijwoonde in de hulde van haar echtgenoot werd betrokken en bloemen ontving. Namens de onderofficieren van het 2e Depot Infanterie uit Venlo sprak Adjudant J. van Opstal vriendelijke woorden eveneens onder aanbieding van een geschenk. De rij der sprekers werd geslo ten door Majoor Scheltinga, die nog de kwaliteiten van de jubilaris als onderhoudsmonteur wielvoer tuigen schilderde en zijn waarde ring uitsprak voor het werk van de jubilaris. Tenslotte heeft de jubilaris een dankwoord gesproken tot de spre kers en allen, die hem deze onver getelijke dag hebben bereid, waarna de aanwezigen nog enige tijd in gezellige kring bijeen zijn gebleven. Hockey-nieuws In verband met de terreingesteld heid, zal de veteranen-wedstrijd, die in de voorbije jaren altijd op kermls-zondag gespeeld werd, enige weken uitgesteld worden. Hopenlijk heeft dan de natte „moeson" zijn intrede gedaan. Zaterdag j.l. was de laatste in- stuifavond van dit seizoen. De zaal van Prinsenhof was on danks de warmte goed bezet en het orkest The Melodians wist de stem ming er in te houden. Op deze sluitingsavond werd ook een overzicht gegeven van de acti viteiten in het afgelopen seizoen. Sinds de oprichting op 8 november j.l. heeft de instuif 14 balavonden georganiseerd, die deels in zaalWil- helmina, deels in Prinsenhof wer den gehouden. r Als sprekers voor de Instuif tra den op Hans Velu, die van z'n reizen achter het IJzeren Gordijn vertel de, Prof. Gielen en drs. W. Pee- ters, die het belang van de gehou den verkiezingen duidelijk maakten. Voorts werden drie filmavonden gehouden, waarop de films: Hij die sterven moet, Mon Oncle en 7 broers zoeken 7 meisjes, werden vertoond. Daarnaast was er een St. Nico- laasavond, een Kerstavond, een Carnavalsavond en is tenslotte de grote „uitstuif-reis" georganiseerd naar Amsterdam, waaraan meer 200 leden deelnamen. Men mag dus niet klagen. Trouwens dat deed men niet. Wel werd volgens de reglemen ten een nieuw bestuur gekozen. De dames N. Hermus, T. Kusters enC. La Fleur, zullen de dames J. Houba, M. Kersten en A. Bouten de speci fieke damesbelangen behartigen, terwijl de heren M. Verschuuren, B. Goverde en W. Jansbeken, met de heren Th. Schaeffers, M. Coenen en Th. Houba zullen samenwerken. Kapelaan Geerits dankte voor de ondervonden samenwerking en hulp en wenste het nieuwe bestuur veel succes toe bij de samenstelling van het nieuwe programma voor het komend seizoen. Reeds zondagavond was er een lange, lange afscheidsreceptie ge weest in het kleine klooster van de Zusters in Oirlo. Honderden mensen kwamen af scheid nemen van de Zusters, die bijna 25 jaren lang zoveel hebben gedaan voor de Oirlose gemeen schap. Dankbaar wees Pastoor Vervoort hier nogmaals op, toen dinsdag avond officieel afscheid werd ge nomen. Hij noemde met name het onderwijs van de Oirlose vrouwe lijke jeugd, dat al die tijd door de scheidende zusters is behartigd. En wel op dusdanige wijze, dat ieder een hier vol lof over is. Daarnaast wees hij op de verschillende cursus sen en het Groene Kruiswerk en het vele andere waarvoor de Zusters zich met hart en ziel hebben inge zet. Slechts node ziet de Oirlose ge meenschap het zusters-convent ver trekken en dankbaar zal men de toewijding en de hartelijkheid blij ven gedenken van hen, die hier zulk uitstekend werk hebben gedaan, met de volledige inzet van hun per soon, zonder naar dank of roem te verlangen. Hij bood hen een afscheidscadeau aan namens Oirlo in de vorm van een enveloppe met inhoud en bood de scheidende Zusters bloemen aan. Zowel de Oirlose fanfare als het gemengd koor zorgden voor een muzikale omlijsting van dit offi- ciëleafscheid, dat door velen werd bijgewoond. Kindervacantiewerk Na vele avonden en dagen van voox'bereiding is het comité er in geslaagd voor Uw kinderen een prettige veertien dagen te organi seren. Twee weken lang zullen zij" weer met hun leiders en leidsters kunnen optrekken om van een wel bestede vakantie te genieten. Op merkelijk is het grote aantal leiders en leidsters, dat zich dit jaar spon taan heeft aangemeld om hun vrije tijd voor de jeugd op te offeren. Zoals gebruikelijk zal de opening niet meer geschieden bij de am bachtsschool, maar zullen de kin deren na de H. Mis rechtstreeks vertrekken naar hun speelterrein Vlakwater, waar dan op traditio nele wijze geopend zal worden. De meisjes worden verwacht in de week van 10 t.e.m. 14 aug. en de jongens van 17 t.e.m. 22 aug. Zoals U ziet hebben de meisjes een dag korter, maar deze zal worden inge haald in de jongensweek, waarin zij dan een filmmiddag zullen krijgen. Gedurende de meisjesweek zal met de kinderen in de kerk van 't i-ectoraat een H. Mis worden opge dragen terwijl in de jongensweek in de parochiekerk Sint Petrus- Banden de H. Mis zal worden opge dragen. Het programma, dat tot heden toe meestal volgens een vast pro gramma verlopen is, werd dit jaar door het comité gewijzigd. Vooral voor de vierde klas heeft het comi té verschillende aardige punten op het programma staan. Gedacht wordt o.a. aan een excursie naar Overloon. Ook zal er een dag bij zijn waarop voor alle groepen en kele films gedraaid zullen worden. Poppenkast en oriëntatietochten staan ook op het programma. Gedurende de hele week zal aan de kinderen melk en snoep ver strekt worden, terwijl het comité ook nog enkele andere versnape ringen in petto heeft. Het ligt in de bedoeling van het comité om de sluitingsdag van het K.V.W. te la ten samen vallen met het slot van de Jeugdvierdaagse, waarvoor wij Uw zeer gewaardeerde aandacht vragen. Deze Jeugdvierdaagse die geor ganiseerd is vooral voor de jeugd aansluitende op het Kindervakan tiewerk is een evenement voor Venray en het welslagen van deze onderneming is niet alleen afhan kelijk van het enthousiasme en de werklust van het organiserend co mité maar ook van de medewerking van U wier kinderen aan dit werk zullen gaan deelnemen. Ten zeerste bevelen wij deze jeugdvierdaagse in Uw aandacht aan. toont U iets beters in uurwerken RUITERFEEST Zondag mochten we in Sevenum getuigen zijn van de optocht bij ge legenheid van het oogstfeest en bij het paarden-sport-programma, dat daarna werd afgewerkt. We hebben het wonder-paard Snowman waarover wij vorige week schreven, aan het werk gezien en o.m. de Amsterdamse bereden poli tie haar demonstraties zien geven. Ook deze dienaren van Herman dad lieten fraaie staaltjes dressuur zien. En als men dan die duizenden mensen ziet zitten, denkt men on willekeurig aan de ruiterfeesten in Venray, die vroeger ieder jaar van heinde en ver mensen naar Venray trokken, maar die plotseling zijn opgehouden toen de LLTB via haar organisaties propaganda maakte voor eigen ruiterclubs. We hebben natuurlijk niets tema ken met een eventueel overschot, dat er nog altijd moet zijn in de kas van de oude ruiterclub, maar vra gen ons wel af of deze nog bestaat en zo ja, wat haar feitelijk verhin dert om ook in Venray deze onder- wetse rennen weer eens te organi seren. Men kan nu wel zeggen, dat het terrein op de Leunseweg ver- dwenen is, maar binnen afzienbare tijd hopen we toch ons nieuw sportpark te hebben en het zou een mooi ding zijn als dan de traditio nele rennen weer gehouden zouden worden. Rennen, die in verband met de toto en dergelijke misschien dubbel at tractief zouden blijken. van 2 tot en met 8 augustus PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan Geerits Elfde zondag na Pinksteren. Pro cessie-zondag. 6.15 Ant. Fransen, echtg. en overl. fam., 7 uur Willy Rongen. 8 uur Mart. vd. Bekerom, 9 uur Wim Sijbers, 10 uur Hoog mis v.d. parochianen, daarna pro cessie, GEEN LOF. Maandag, 7 uur Ant. Verheggen, 3 uur dr. Bloemen, 9 uur best. ird. P. Willems, G.Janssen en H.Jacobs slachtoffers Maashese weg Dinsdag, 7 uur Herman v. Ass, 8 uur best. jrd. v.d. Goor-Peeters en F. v.d. Goor-Verdellen, 9 uur pl. huwelijk van Hoof-Willems, 10 uur pl. huwelijk Cobben-v.d. Vorst. Woensdag, 7 uur Martina Wis- mans-Verstappen, 8 uur vrouw v. Willem Gooren-Joosten, 9 uur G. Ligthart (lm.). Donderdag, 6.45 Sacraments-mis, 7.30 H. Verwijk-v. Goch, 8.15 Ant. Janssen en echtg. lh. Van 7—8 uur biechtgelegenheid, 8 uur lof. GEEN aanbidding. Eerste Vrijdag, 6.30 int. R., 7 uur Joës Janssen, 7.45 H. Hart-hoogmis, 9 uur 25-jarig huwelijk Beerkens- v.d. Heuvel, 21 uur Avondmis Theod. Creemers lh. Priester-zaterdag, 6.45 O.L. Vr.- hoogmis, 7.30 overl. fam. Steerne- man-v.d. Munckhof, 8.15 M. en P. Gouraans lh, van 5.30—7.30 biecht gelegenheid, 7 uur lof. Processie op kermis-zondag Zoals gewoonlijk trekken we in dubbele rijen. De volgorde is aldus: 1. Schoolkinderen 2. Gidsen, vrije groep en alle meisjes vanaf 13 jaar 3. Mariacongregatie en meisjes vanaf 17 jaar 4. Jerusalem 5. Christelijke moeders en vrou wen van de Derde Orde 6. St. Christoffel, S.V.V. en ver dere sportorganisaties. 7. Patronaat, Vérkenners, Wel pen en jongens v. 13—17 jaar 8. H. Familie, Derde Orde en jongens en mannen boven 17 jaar. 9. K.A.B. 10. Harmonie Euterpe 11. Schutterij Het Zandakker 12. Flambouwdragers 13. Kerkelijk Zangkoor 14. Broeders van Liefde 15. Broeders O.F.M. 16. Eerw. Paters Franciscanen 17. Bruidjes en maagdenkoor 18. Allerheiligste 19. Kerkbestuur en autoriteiten 20. Schutterij St. Anna De te volgen route is; Grotestr., Patersstraat, Plein voor Paterskerk met rustaltaar, Pajerslaan, Lang straat, Leeuwstraat, Schoolstraat, Marktstraat, Kerk. Mogen wij U vragen om de processie niet op straat te be ëindigen, maar in de kerk. RECTORAAT PATERSKERK Elfde zondag na Pinksteren. Feest v. Portiuncula. H. Missen om 6 30, 7.45 en 10.30. 9 uur de hoogmis. Ongeveer 11 uur processie door de beide parochies met rustaltaar op ons kerkplein. Eerste kollekte voor onze kerk, tweede v.d. Gezinszorg, 's Avonds 7 uur lof met overweging. Maandag, H. Alphonsus, bisschop en kerkleraar.? Dinsdag, H. Dominicus, belijder. Om half 8 lof t.e.v. St. Antonius. Woensdag, O.L. Vr. ter sneeuw. Donderdag, feest der Gedaante verandering v. Christus. Van 5—8 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag, Eerste Vrijdag vd. maand 6.45 gez. H. Mis. Geen kindermis. 7,30 lof t.e,v. het H. Hart. Zaterdag, Votiefmis van Maria. Van 3—8 uur gelegenheid om te biechten. Afwezig Pater Urbanus zal van zondag 2 augustus tot zaterdag 8 augustus met de jongens op kamp gaan. Pater Rektor zal in de kermisweek retraite houden en wil dus liever niet gestoord worden door telefoon of spreekkamer. Alleen in nood gevallen. En dan maar aan alle parochianen: prettige kermis Portiuncula De aflaat kan men verdienen vanaf zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond. Voorwaarden: Biecht en H. Communie en telkens bij het kerkbezoek 6 x Onze Vader, Wees Gegroet en Ere aan de Vader etc. bidden. Ook toepasselijk op de zielen in het Vagevuur. MIS-INTENTIES Zondag, 6.30 H. Mis v. Johanna Boom en Jacoba Vullings, 7.45 v. Wilhelmina Litjens-Jacobs, 9 uur v. overl. vader, 10.30 voor Hendrina Fransen-v. Gerven, best. d.d. buurt. Van maandag t.e.m. vrijdag 6.15 H. Mis v. overl. ouders Philipsen- Goosens en zoons Martin en Peter. Maandag, 6.15 H. Mis v. Herman v. Ass, 7 uur v. Jan v. Meijel, 7.45 v. overl. ouders Sanders-Lemmen- Egelmeers-Vullings, 8.30 v. overl. fam. Thomassen-Jacobs. Dinsdag, 6.15 H. Mis v. Mathias Goumans en dochters Stina en Truus, 7 uur v. Jan Jenniskens als lid Derde Orde, 7.45 v. Henri Slits, 8.30 v. Peter Michiels-Martens. Woensdag, 7 uur H. Mis v. Frans Heijnen als lid Derde Orde, 7.45 v. overl. ouders Coenen, 8.30 voor overl. moeder, 9 uur gez. H. Mis uit dankbaarheid bij koperen huwe lijksfeest Donderdag, 7 uur H. Mis v. overl. fam. Lemmens-Ambrosius, 7.45 v. overl. ouders Coenen. Vrijdag, 7 uur Peter Thielen en zoontje Aloys, 7 uur v. Henri Slits, 7.45 v. overl. fam. Dirks-Ambrosius. PAROCHIE OIRLO Zondag, eerste zondag d. maand. Elfde zondag na Pinksteren. 6.30 H. Communie, leesmissen om 7 uur en 8.30, 10 uur parochie-hoogmis, 3 uur aanbiddingsuur. Eerste col lecte is buitgew. collecte, tweede collecte bisdom. Maandag, 7 30 zieled. Theodorus Peters, best. door boerenleenbank. Dinsdag, 7.30 hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw tot dankzegging. Woensdag, 7.30 zieled. Engelb. Martens. Donderdag, 7.30 zieled. Anna Louisa Bos. Vrijdag, Eerste Vrijdag d. maand, toegew. a.h. H. Hart v. Jesus. 6.30 H. Communie, 6.45 lm., 7.30 hoog mis t.e.v. het H. Hart van Jesus, stichting Baeten-Jeurlssen. Na de Hoogmis uitstelling, acte v. toew., Tantum ergo en zegen, 's Avonds 8.30 vergadering v.d. H. Familie. Zaterdag, 7.30 zieled. Petronella Opheij, 's avonds biechtgelegenheid van 5—7 uur. Deze week H. Communie aan de zieken. PAROCHIE CASTENRAY 11e Zondag na Pinksteren. Maandel. buitengewone collecte voor de kerk. 10 u. hoogmis voor de parochie, 3 u. maandel. aanbid dingsuur. Maandag 7.30 gez. H. Mis voor overl. ouders Geilings-Verhoeven Dinsdag 7 u. gez. H. Mis voor Willem Friesen. Woensdag feest O.L.V. t. Sneeuw 7.30 gez. H. Mis tot int. familie Heidens-Weijs. Donderdag 7.30 gez. jaard. voor Joanna Strijbos-Baltussen. Vrijdag, Eerste Vrijdag vd. maand 6.30 gest. lm. v. Fr. X. Bingen. 7.30 gest. H. Mis t.e.v. H. Hart, oefening v. eerherstel, zegen met 't Allerh. Zaterdag, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. A.B. tot int. van hen die hiervoor offerden. Van 67 uur gelegenheid tot biechten. 7 uur lof, rozenhoedje en gebeden v.d. Broe derschap v. O.L. Vr. van A.B. Kerkpoets: Gonny Reijnders en To Weijs. A.s. zondag, hoogmis v.d. vruch ten der aarde en andere geestelijke en tijdelijke noodwendigheden v.d. parochie. PAROCHIE OOSTRUM lie Zondag na Pinksteren: 7 u. H. Com., 7.30 vroegmis, 9 uur H. Co_m., 10 uur hoogmis, 3 uur lof. Maandag: 7 uur pl. H. Mis van de vruchten der aarde op te dragen als gest. gez. jgt. voor de overl. fam. v. Enckevort-Deenen. Dinsdag: 7.30 best. zm voor overl. fam. Litjens-Hendriks. Woensdag: 7.30 best. zm v. overl. fam. Houwen-Jacobs. Donderdag: 7.30 best. zm voor Henri Hermans. Vrijdag: eerste vrijdag der maand 6.30 stille H. Mis 7.30 pl. H. Mis t.e.v. h. H. Hart op te dragen als gest. gez. jaarg. voor de overl. fam. Assel- bergs-Zanders; 7.30 pl. Lof t.e.v. het H. Hart. Zaterdag: Eerste Zaterdag der maand 7.30 best. zm. voor de overl. fam. van Heijster; 7.30 Maria-lof. PAROCHIE LEUNEN lie Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Mis voor de parochie, 8 uur voor Jan van Meijel, 9 uur voor Petro nella Janssen-Martens, 10 uur hoog mis als jaarget. voor Wilhelmina en Jan v.d. Berg en ouders, maandcol- lecte voor onze kerk, 3.30 lof. Maandag: 7 uur voor Wed. Wil- lemse-Geerarts, 7.30 voor Mina Keijzers. Dinsdag: 7 uur voor ovrl. ouders Baltussen-Groeneweg, 7.30 overl. fam. Voermans- van Gerven. Woensdag: 7 uur voor Petronella Asselberghs, 7.30 sol. gest. jgt. Jo hannes Poels echtg. en dochter Jo hanna. Donderdag: 7 uur voor Gerardus Smits, Hendrina Meijers en doch ter Maria, 7.30 voor Albert Loonen, 9.30 pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Engels-Koonings. Vrijdag: 7 uur H. Mis, 7.45 t.e.v. het goddelijk Hart van Jezus tot int. van de offeraars. Zaterdag: zaterdag van het On bevlekt Hart van Maria, 7 uur H. Mis, 7.30 sol. gest. jgt. Jacobus Goe- mans echtg. en kinderen, biechten van 45 en 7.308 uur, om 8 uur lof t.e.v. O.L.Vr. Kerkpoets: Truus van Dijck en Miep Martens. RECTORAAT HEIDE lie Zondag na Pinksteren: 7.30 Petrus Broers, 10 uur hoogmis Salus Populi voor een overledene, 3 u. lof. Maandag: 7.30 t.e.v. H. Isidorus. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Janssen- Claessens. Woensdag: 7.30 overl. fam. Len- sen-Giezen. Donderdag: Gedaanteverandering des Heren, 7.30 voor G. en J. van Heijster. Vrijdag: Eerste Vrijdag, 7.30 voor Jos. van Lierop, 8.30 biechten, 9 uur Avondmis tot een bijzondere int. Zaterdag: Priesterzaterdag, 7.30 uur Wilh. Jenniskens 7 Biechten, 7.30 Lof. RECTORAAT SMAKT lie Zondag na Pinksteren: 6.15 lm tot zek. int., 7.30 lm voor een overledene, 10 uur hoogmis, 6 uur lof. Maandag: 6.30 lm uit dankbaar heid voor een verkregen gunst, 7.30 lm voor Antonia Hofmans. Dinsdag: 6.30 lm voor een overl. fam., 7.30 lm uit dankbaarheid. Woensdag: 6.30 lm voor Antoon Jansen, 7.30 lm uit dankbaarheid. Donderdag6.30 lm voor Gerard Hanssen, 7.30 lm voor de vruchten der aarde,van 5 tot 8 uur biech ten, 8.30 H. Uur. Vrijdag: le vrijdag der maand, 6.30 lm tot zek. int., 7.30 gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart, na de H. Missen Maand, Nijssen. Woensc0 j wekendiej. y Donderj gen vanfeer Vrijdag™, bijzonder a Jezus. a't0 7 u. hoogv Jezus. O&hc Communie jeugdstaaja stelling fcrh Allerhei]^vc het lof bnp boven dqe. Zaterds n bruidsp. J3r( gel. v. 6.fy 3c Deze wsd; dellijk ns jy de kind^n vierde kiert vrijdag. <jai voor de 5 ki Kerkpoijke Spreeuwe Burgers efa A.s. zo&de de gezinseik uw mildöd 1 bevelen. Zwarte^ Politie-buw Jacobs, Pijls, Groat bonnen 551 Philipseix»' sigarenpif0 K 45; we' Beek 5; e; Leeuwstir ven, DekfP1 jet, Claes?a portemonP1 Burg. v.d." Vooral lic verder ooV0 land consr blik eenv die groter" jaren. Ditli volg van voor verr* aan de hor; Van de^' de Neder* groenten i~ mede, dat. huisvroutf ren. De co wel bevra oogst, indV ean volle1*' den.

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2